Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) Romeo619 válasza Gubek-Einste (#41900) üzenetére


Romeo619
senior tag

találok ehhez valamerre egy leírást? :)

(#41902) Lajos8721 válasza Gubek-Einste (#41900) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

Köszi szépen már rendelem is a cuccot :R :R

(#41903) krealon válasza royalka (#41880) üzenetére


krealon
Topikgazda

"kábelen tényleg meg van a 60 megás letöltési sebesség, de wifin sajna csak ~40 a plafon"

A wifi nem kabel.

(#41904) Gubek-Einste válasza Romeo619 (#41901) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mihez kellene a leírás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41905) royalka válasza krealon (#41903) üzenetére


royalka
őstag

Akkor tegyem össze a kezem hogy még ennyi is van.. :((

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#41906) Romeo619 válasza Gubek-Einste (#41904) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hogy tudom beállítani a HDD-t a routeren tárólónak :) :R

(#41907) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Bátyámnál behalt a UPC modem, holnapután megy ki a szerelő, de addig a munkája miatt mindenképpen szüksége lenne az internetre. Sony Xperia SP telefonja van, próbálta USB-n keresztül a UPC Wi-Free hálózatot átvinni, de nagyon gyenge a jel, fel se csatlakozik rá. Tudnátok valami olyan PCI vagy USB-s wifi kártyát javasolni, amivel valószínűleg tudni fogná a UPC Wi-Free hálózatát a számítógépén?

Előre is köszönjük a segítségeteket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#41908) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha a routert a falra fogatom fel, vagy a PC asztal oldalára, akkor az antennákat hogyan állítsam be?
Lefelé, függőlegesen, vagy a függőleges felületre merőlegesen?

(#41909) And válasza GEPESZ66 (#41908) üzenetére


And
veterán

Lehetőleg függőlegesen, hogy 'lefelé' vagy 'felfelé', az teljesen mindegy, mivel a két eset között nincs igazán különbség. A gyakorlatban zárt térben különben nem nagyon fog számítani, akárhogyan is szereled.
"[..] vagy a függőleges felületre merőlegesen?"
Ez volna az úgynevezett vízszintes, nem? :U

(#41910) mezis válasza Willie (#41907) üzenetére


mezis
nagyúr

A korlátozott sávszélesség inkább csak az e-mai-ezésre alkalmas. Ha még ezek után is kell neki az a Wi-Free, akkor esetleg cserélhető antennás, USB-s WiFi + nagyobb nyereségű szektor antenna. Az eredmény még így sem garantált. Az ellen oldali állomás környéki viszonyoktól is erősen függ.
Mire mindezt beszerzi, beüzemeli, meg lesz az új modem-router is...

mezis

(#41911) Gubek-Einste válasza Romeo619 (#41906) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári user guide nem jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41912) involver


involver
csendes tag

Sziasztok!

Lehet kicsit eszement dolog lesz.
Van egy router ami csatlakozik a netre.Nincs hozzá jelszóm.(Egy biztonsági kamerarendszer használja)
Van egy másik router ami nem csatlakozik a netre ezen a routeren keresztül,de egymagában igen.

Van olyan eszköz,amit ha közvetlenül a netkábelre rádugok,akkor mindkét Router eléri a netet?
Gondolok én a switch-re.(Fontos lenne,hogy az elsö routeren semmilyen beállitást nem tudok végezni)

(#41913) Gubek-Einste válasza involver (#41912) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A switch megoldás lehet ebben a helyzetben de csak akkor több IP cím is jár az adott eléréshez, ha nincsen így akkor bukta az egész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41914) user12 válasza involver (#41912) üzenetére


user12
őstag

Attól függ, hogy a kamerás router mi módon éri el a netet. Ha DHCP-vel, akkor a "második" routert be tudod csatlakoztatni a kamerás elé.
Ha pppoe kapcsolat van, akkor marad az előző hsz-ben írt lehetőség. Statikus cím esetén nem biztos, hogy megoldható ha nem privát címet osztott ki a szolgáltató.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#41915) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Egy elég öreg gépre kellene megoldani az internetet Wifi adapterrel, nemigazán vagyok jártas ebben a témában, a gép egy 2600+os Semptron és mellé 1gb ram ha ez számít valamit, a ruter a géptől kb 10m-e van, és egy fal van közötte, ezt néztem ki:
[link]

jó ez, vagy esetleg valami más?

[ Szerkesztve ]

(#41916) Gubek-Einste válasza Intruder A 6 (#41915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Milyen net sebességhez kellene az adapter?
A kinézett adapter elvileg jó.
A PCI-E adapternek a hátránya, hogy a gép ház árnyékolja, ki kell vezetni, hogy rendes vétel legyen. Emiatt lehet, hogy nálad ez okozza a gondot, érdemes lenne ezt kizárni mert ha ez a helyzet akkor elég egy kivezetett antennára cserélés is. Antennából TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C kellene rá.
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható.
USB-sből TP-Link 722N/822N/7200ND/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-osokból TP-Link TL-WN751ND/WN851ND, Asus PCI-N10
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN781ND/WN881ND, Asus PCE-N10/N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41917) Ervin7


Ervin7
csendes tag

Sziasztok!
Egy nagyon furcsa problémába ütköztem: van egy PC-m, és ehhez vásároltam egy Wireless USB Adaptert (ami amúgy tökéletesen működik), viszont mikor megnyitok egy programot, pár másodperc után történik egy olyan, mintha mondjuk lekattintanék a tálcára, vagy egy másik program indulna így ami nekem van megnyitva az elszürkül, mondhatni hátrányba szorul.
Ilyenkor ha gépelek valamit megáll természetesen és kezd pittyegni a rendszer ha leütök egy gombot, hogy folytassam az írást, s ez van amíg vissza nem kattintok arra a mezőre ahová gépelek. Ez alapjáraton nem zavarna, viszont pl. játék közben rendkívül zavaró tényező, ugyanis a játékból is kilép, úgy reagál mintha megnyomnám a Windows gombot (de nem nyílik meg a Start menü) és a játék leminimizálódik a tálcára.
Kiderült, hogy ezt az adapter okozza, ha kihúzom semmi probléma. Van megoldás vagy újat kell vennem? :)

(#41918) Gubek-Einste válasza Ervin7 (#41917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen adapterről van szó?
Driver frissítés volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41919) Ervin7 válasza Gubek-Einste (#41918) üzenetére


Ervin7
csendes tag

Egy TP-LINK, 150 Mbps Wireless adapter, épp tegnap telepítettem fel, az eredeti CD-jéről, frissítés lenne a probléma?
Viszont az előbb előjött egy táblázat, ahol valami security key-t kért. Nem írtam be semmit, simán bezártam és azóta tökéletes, nincs semmiféle probléma. Lehetséges hogy minden windows indításnál ki kellene keresnem a feladatkezelőben és azt leállítanom és akkor minden rendben?

(#41920) Gubek-Einste válasza Ervin7 (#41919) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsit pontosabban mert az N150-es adapterekből van vagy 10 féle.
Lehet, hogy a gyári utility volt az.
Mindenképpen érdemes a weboldalról a legfrissebbet feltenni, verzióra ügyeljél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41921) Ervin7 válasza Gubek-Einste (#41920) üzenetére


Ervin7
csendes tag

TL-WN721N
Utánanézek a weboldalukon, köszönöm a tippet! :)

(#41922) baliii


baliii
senior tag

Sziasztok,

Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

Hozzám került egy MSI Wind U100 netbook pár hónapja, nem foglalkoztam vele de most gondoltam beüzemelem.

Bekapcsolatm a gyári windows XP-vel, de nem látta az otthoni wifi-t, viszont minden más hálózatot felismert maga körül. Nem baj, gondoltam, feltettem rá egy win7-et. Ezzel már látta az otthoni wifi-t, de hiába csatlakozott rá, és írta, hogy "internetelérés", nem volt adatforgalom. Kábelen működött, másik wifi-ről működött, ha a telefonomról csinálok wifit, azzal is megy, csak ezzel az egy hálózattal nem.

Azóta volt itthon modem és router csere, előfizetés is módosult, de még mindig ugyanez: látja, felcsatlakozik, azt írja, hogy van internet elérés, de nincs adatforgalom. Kábelen, valamint minden más wifiről megy. Az otthoni wifit is látja minden más eszeköz (ezekel próbáltam: acer V5 laptop, HP elitbook 840 laptop, ipad mini, iphone 4, iphone 5s, meg még sok telefon azoktól, akik csatlakoztak).

Azóta feltettem a windows 10-et, és azzal is ugyan ezt csinálja.

Van tippetek, mi lehet a baj?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#41923) Gubek-Einste válasza baliii (#41922) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi driver rendben fel volt téve? Gyártói és nem OS.
Wifi beállítások változtak idő közben otthon?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41924) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ezek közül melyik a legjobb ár teljesítmény arányú?
wifi repeater

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#41925) Gubek-Einste válasza Ciccuka (#41924) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41926) Ciccuka válasza Gubek-Einste (#41925) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igazából olyan sokat nem kellene erősíteni csak minimálisat (hosszabbítóba is be lehet dugni). Tudnál ilyet linkelni (normál méretű külső antennás típus)?

Külön routerbe routert nem lenne célszerű, mert nem akar kapni agydaganatot senki.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#41927) Gubek-Einste válasza Ciccuka (#41926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 743ND ami gyári firmware-rel is repeater képes eszköz de CFW telepítésével szinte az összes támogatott eszköz alkalmassá tehető erre, pl a TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41928) Ciccuka válasza Gubek-Einste (#41927) üzenetére


Ciccuka
veterán

Most néztem az árakat és legalább 2x annyiba kerül.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#41929) Gubek-Einste válasza Ciccuka (#41928) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi mihez képest?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41930) Ciccuka válasza Gubek-Einste (#41929) üzenetére


Ciccuka
veterán

Comfast CF-WR150N már 3k-ért is van. A router, amit ajánlottál 7k.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#41931) Petiapó


Petiapó
tag

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy két különálló épületből, csak az egyikben van WIFI router, viszont a másik épületben is jól jönne a lefedettség. Első körben a hangzatos WIFI "jelerősítőkben" gondolkodtam a lenti képen látható zöld határon elhelyezve, de miután átnyálaztam a topikot gyorsan el is vetettem az utána következő sok fal miatt. Mivel saját tulajdon az ingatlan, így a kábelezés sima ügy, és mialatt ilyen nagyszerűen kiokosodtam, körvonalazódott a terv is:
Ezen a képen látható módon szeretném megoldani.
Durván 40m kábel elég is lesz a kanyarokat, és az esztétikát szem előtt tartva, így már csak egy kérdésem maradt: Milyen routert ajánlanátok a pirossal jelölt helyre? Nem szeretném óriási költségekbe verni magam, de mivel az eredeti ötlet is belekerült volna egy 10-esbe, így ez maradhat irányadónak. (A kábel természetesen ezen felüli költség.)
Az elvárások nem nagyok: megbízható legyen, azaz ne menjen tönkre egy hét alatt, és ezt a nagyjából 10*10m méternyi teret a falak ellenére is lefedje. A laptop WIFI-n csatlakozna, míg az X-box kábellel. Ezen kívül, csak a szokásos kis kézi kütyük vannak...

Nagyon megköszönöm, ha valaki kisegít ebben a kérdésben.

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#41932) baliii válasza Gubek-Einste (#41923) üzenetére


baliii
senior tag

Szia,

Wifi driver fel volt / van téve, a wifi beállítások annyit változtak, amennyit egy teljes modem, router és előfizetés csere után változnak.

Igazság szerint emiatt nem fogok órákat állítgatni semmit, mert már eléggé értéktelen a gép.

A furcsa nekem az, hogy miért működik minden más hálózattal jól, és miért megy minden más eszköz a wifi-vel is jól, csak ez a két eszköz nem, ráadásul úgy, hogy látja és csatlakozni is tud, sőt azt írja ki: internet elérés. Teljesen érthetetlen.

(#41933) And válasza Petiapó (#41931) üzenetére


And
veterán

"Milyen routert ajánlanátok a pirossal jelölt helyre?"
Erre létezik egy külön topik, pont az a címe, hogy Milyen routert?
"[..] ezt a nagyjából 10*10m méternyi teret a falak ellenére is lefedje"
Az a gond, hogy amit specifikáltál, az szinte semmilyen tekintetben nem határolja be az eszközt, nem szűkíti a lehetséges jelöltek listáját. Az pedig eléggé általános tévhit, hogy alapvetően a router függvénye az, hogy mekkora teret képes lefedni zárt helyen, egy lakásban. Valamelyest természetesen a típustól is függ, de ennél nagyságrendekkel meghatározóbb a környezet: falak anyaga, vastagsága és száma, beépítettség, bútorok, egyéb akadályok, elhelyezési magasság, valamint természetesen a kapcsolódó kliens eszközök tulajdonságai is meghatározóak. Csodatévő router - minden ellenkező híreszteléssel ellentétben - sajnos nem létezik, a rádiós teljesítőképesség jogszabályban limitált, hivatalosan nincs olyan, hogy az egyik tízszer akkora teljesítményű, mint a másik.

(#41934) Petiapó válasza And (#41933) üzenetére


Petiapó
tag

Azt hiszem kezdem kapisgálni. Eddig azt hittem, hogy a felső határtól lefelé jelentős eltérések vannak sugárzási teljesítményben, de ezek szerint minden gyártó próbálja minél jobban elérni azt a bizonyos felső határt, valamint azt sem vettem bele, hogy a kliensnek is kell jelet adnia visszafelé. Így akkor tényleg nincs sok értelme a kérdésemnek.
Az mindenesetre biztató, hogy jelenleg is a képen rajzolt helyen van a laptop, és a szürkével jelzett WIFIn keresztül írok. Igaz harmatgyenge, és ledobál, de ezek szerint a laptop be-, és kimenő teljesítménye is elég lesz, "szinte" bármilyen routerhezhez ami közelebb van.

Köszönöm a segítséget!

Üdv: Petiapo!

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#41935) And válasza Petiapó (#41934) üzenetére


And
veterán

(Nem hinném, hogy akár egyetlen gyártó érdeke lenne kifejezetten gyenge routereket előállítani. Az más kérdés, hogy van-e lehetőség az adóteljesítményt alacsonyabbra konfigurálni, de az adott maximumot azért igyekeznek kihasználni. Az is igaz, hogy a 'külső' - nem készülékházon belülre integrált - antennával ellátott eszközök egyszerű fizikai ok miatt hatásosabbak, tehát olyat érdemes választani. De ha még így is tudsz a távoli, másik épületben elhelyezett routerre csatlakozni, akkor jó esélyed van arra, hogy - rádiós szempontból - akármilyen AP-t teszel a bal oldali épületbe, használható lefedettséget fog adni. Ha a rajz szerint telepíted, lehetőleg egy magasabb pontba, minden helyiségtől legfeljebb egy fal választja majd el.)

(#41936) CzGöbe


CzGöbe
tag

Sziasztok!
Adott egy vidéki családi ház, egyik sarokban (nappali) egy TP-LINK TL-MR3420 router, több laptop, és a másik sarokban egy gyerekszoba. Arra gondoltam, hogy jó legyen ott is a wifi, (a ház közepén lévő konyhában 10 mbit, de a gyerekszobában csak 1-2, és ez sem stabil) erősebb antennára cserélnék.
A kérdésem az volna, hogy jó ötlet-e egyáltalán lecserélni az antennákat, vagy más lehet a probléma? Illetve hogy ennek a routernek 2 antennája van, egyszerre mind2őt le kell cserélnem, vagy először csak próbáljam meg az egyiket (azért 1 antenna még is csak fele annyiba kerül, mint 2 :P )?
Köszönöm előre is a választ!

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#41937) mezis válasza CzGöbe (#41936) üzenetére


mezis
nagyúr

Beltéren nagyobb nyereségű antennák ritkán hoznak javulást.
Próbálj meg jobb helyet keresni első sorba a routernek. (Gyerekszobában laptop vagy asztali PC van ?)

De először is: [link]

mezis

(#41938) CzGöbe válasza mezis (#41937) üzenetére


CzGöbe
tag

a router elmozgatása nem hiszem, h megoldható lenne jelenleg. szomorú vagyok, h az antenna nem gyógyír a problémára :/ gyerekszobában is egy laptop van

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#41939) CzGöbe válasza mezis (#41937) üzenetére


CzGöbe
tag

közben kiment a konyhába is a laptop

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#41940) Gubek-Einste válasza CzGöbe (#41936) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy eszközön minden antennának azonosnak és helyen kell lennie, a lehetőség szerint minél rövidebb kábelezéssel.
Jobb megoldás lenne egy másodlagos eszköznek a beüzemelése, lehetőség szerint kábeles kapcsolattal az elsődlegeshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41941) Intruder2k5 válasza CzGöbe (#41939) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megpróbálkoznék az 1-es csatornán 20MHz-es sávszélességgel.

(#41942) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

Sziasztok egy technikai kérdésem lenne.

Adott egy wifi kártya. 2 féle üzemmódot tudok vele produkálni:

1 kültéri antennára direktbe kötve 150Mbps routerre 100%-os jelnél 60 le/ 50 fel töltési sebességet produkál
2 a saját kis antennájával ezek az értékek 100%-os jelnél 20 le 80 felre változik

a kültéri antennával ami a házfalra kívül van fel szerelve az a bajom, hogy félek direktbe rákötni a gépre érthető okoknál;
viszont a stabilitása jó lenne ha beltéri valami jo modellel is megmaradna.

Tudtok olyan beltér antennát ajánlani egy wifi kártyhoz ami elég jelerősséget fog be 60 méteren és nem kerül többe mint 2k?
Uccsó soron gondolkozok olyanban, hogy egy másik ugyanolyan routert veszek 5k ba és csinálok egy bridget köztük de ezt nem annyira szeretném. UPS em van lanhoz, de wifi hez nem tudom, hogy lehet e ilyet akárcsak csinálni.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#41943) And válasza Smktrooper (#41942) üzenetére


And
veterán

Az nem teljesen világos, hogy antennaváltáskor miért mozognak a fel- és letöltési sebességek eltérő irányba. De az első kérdés az, hogy mégis mire kell csatlakoznia a kártyának, házon belüli vagy azon kívüli AP/routerre? A 60m-es táv az utóbbit valószínűsíti, de kültéri célpontra nem szokás beltéri antennát használni több okból sem: beltéri kivitelben nincs nagy nyereségű, eleve ritka - bár létezik - a beltéri irányított típus, másrészt a rálátás biztosítása (stabil kapcsolat) inkább kültérre helyezett antennát kíván.
"a kültéri antennával ami a házfalra kívül van fel szerelve az a bajom, hogy félek direktbe rákötni a gépre érthető okoknál;"
Én nem tudom, mik lehetnek azok az érthető okok, te mikre gondolsz?

(#41944) Gubek-Einste válasza And (#41943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én nem tudom, mik lehetnek azok az érthető okok, te mikre gondolsz?
Villám és hasonlók, szerintem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41945) Smktrooper válasza And (#41943) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Villámkár, csapott már a házba villám, és szünetmentes/túlfesz védelem tette is a dolgát, de wifi antenna be ki menet nincs rajta. nem is nagyon láttam még ilyen modellt amin lenne.Vagy van? mert ha igen lehet ebbe az irányba megyek el és a meglévő kültérire rakom a gépet. :U

Reboot

(#41946) And válasza Gubek-Einste (#41944) üzenetére


And
veterán

(Természetesen tippjeim azért vannak ;), bár ő kifejezetten kívülről a házfalra szerelt antennát említett, annál pedig csak akad magasabb pont is a házon. Ha meg nincs villámvédelem, nagyjából még az is mindegy, hogy kívül vagy belül van-e a cucc.)
Mod. @ #41945: olyanról én sem tudok, több GHz-es jeleket nem szokás UPS-en keresztül vezetni védelem céljából. Antennakábelbe köthető túlfeszültségvédő modult már láttam, de az is csak jóval kisebb frekvenciákig volt használható (mikrohullámon már túlságosan nagy lett volna a csillapítása). Ilyesmi még a kifejezetten kültérre szánt eszközökön sincs, a védelmet egyéb módon szokták biztosítani (az antennát / komplett eszközt nem az árboc legmagasabb pontjára szokták szerelni, magát az árbocot pedig le kell földelni). Ugyanakkor a másodlagos villámhatástól megvédeni egy ilyen wifi-eszközt már nem egyszerű, már az is probléma lehet, ha a villám a szomszédságban csap le.
Sok éve üzemel itthon és máshol is kültéri antennám, szerencsére ebből eddig nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#41947) Smktrooper válasza And (#41946) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Akkor marad az AP-s megoldás, azt kevésbé sajnálnám ha eldurranna, mint az egész gépet. Erre valami jótanács?

Reboot

(#41948) And válasza Smktrooper (#41947) üzenetére


And
veterán

Bármilyen kliens-módra képes (vagy custom firmware segítségével arra képessé tehető) AP megfelel, amelyiken van külső antennához csatlakozó és ismeri a neked szükséges wifi szabványt (egyetlen stream-mel működő, "150 Mpbs"-es 802.11n @2.4GHz).
De úgy érzem, kicsit túldimenzionálod ezt a problémát: az antenna nem a ház legmagasabb pontján van, még a tető szintjét sem éri el, sokkal nem lóghat ki a fal síkjától, ezért egy azt érő közvetlen villámcsapás szinte kizárható. Ha pedig a tető más (fém-) részeibe vagy akár a szomszédos házakba beütő mennykő miatt kialakuló szekunder villámhatás éri a házat, akkor az lesz a legkisebb problémád, hogy külső antennád van: az elektromos hálózat felől sokkal nagyobb eséllyel károsodhatnak a berendezéseid, mint a wifi antennától (már ha a villamos hálózatod helyileg nincs megfelelően védve, és egy UPS vagy túlfeszvédős elosztóaljzat által nyújtott túlfeszültségvédelem önmagában egyáltalán nem jelent megfelelő / teljes védelmet).
Mod: mellesleg ha a PC és az antenna közé teszel egy kliens-eszközt, attól még ugyanúgy tönkremehet a PC vagy alaplap a káros hatásoktól, mintha az antennakábelt közvetlenül a PC-be épített kliens kártyára csatlakoztatnád.

[ Szerkesztve ]

(#41949) Smktrooper válasza And (#41948) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Tudom de legalább nyugodtabb vagyok mintha mezítlábas lenne a téma.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#41950) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hali,
van egy WR743ND routerem, ami AP módban faszán megy, de jobban örülnék, ha repeaterben működne.
Próbálkozásaim eddig sikertelenek voltak, ezért kérnék segítséget.
Hogyan állítsam be a WAN-t, LAN-t, WiFi-t hogy működjön? Eddig vagy nem volt rajta net, vagy a routert sem tudtam elérni.
A központi router DHCP-n 192.168.0.1-255 tartományban sugároz. A 2-on ugye a DHCP-t leállítom.
A windows azt írja van internet, de nem tudok elérni semmit, csak a routert, amiben fogadott csomagoknál 0, és a ping is a semmibe vész. Ha a 2. routert kikapcsolom, akkor a központira rá tudok kapcsolódni és net is van, csak ugye a jel nagyon gyenge.
Az csatlakozó eszközöket nem szeretném fix IP-re állítani, mert máshol is használják őket. Egyébként ha a sajátom fix IP-re van állítva, az sem változtat semmin.

Van valami ötletetek, hol a bibi?
Köszi

Üdvözlettel: Gabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.