Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) krealon válasza Kolondrum (#40799) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Egy kérdés 5GHz-hez. Itt mennyiben csökken az adatátviteli sebesség ahogy csökken a jelerősség? Tendencia az mint 2.4-nél?"

A jelszint (pontosabban a jel/zaj arany, de ez most lenyegtelen) fuggvenyeben ugyanugy valtozik az atviteli sebesseg, azonos kodolas eseten (marpedig a kulonbozo frekvenciakon nincs kulonbseg ebben), frekvenciasavtol fuggetlenul.

A tavolsag fuggvenyeben viszont, sokkal gyorsabban csokken a jelszint 5 GHz-en, mint 2.4 GHz-en, mert a levegonek nagyobb a csillapitasa 5 GHz-en, mint 2.4-en (es a tereptargyak is jobban csillapitanak magasabb frekvencian).

[ Szerkesztve ]

(#40802) JoceeHunt válasza krealon (#40800) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Na most aztán kaptam infót rendesen, nagyon köszönöm :R , ráülök a témára olvasgatni, bár tuti lesz kérdésem, még jövök :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40803) RichieTri válasza Gubek-Einste (#40790) üzenetére


RichieTri
senior tag

Köszönöm

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#40804) JoceeHunt válasza krealon (#40800) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Közben az olvasmány után elkezdtem agyalni. Akkor a meglévő RT-N16-ommal nem tudok mit kezdeni ha jól értelmezem, egy teljes új eszköztárra van szükségem?
Egy, hogy az RT-N16-om szerintem nem tudja a WDS-t, és nem tudom milyen azonos chipst-ű masina tudná ellétni a FŐ router szerepét mely mellett működhetne-e az RT-N16, persze ha WDS funkció nélkül másodlagos routerként mehetne...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40805) krealon válasza JoceeHunt (#40804) üzenetére


krealon
Topikgazda

Eddig csak RT-N12 D1-el talalkoztam csak, igy az N16 tudasarol csak a felhasznaloi kezikonyvbol tudok tajekozodni, de abban nem szerepel a WDS.
Tomato-val egy csomo leirast talaltam, igy azzal valoszinuleg megoldhato a WDS, ketto darab RT-N16 kozott.

A leirasokban mindenhol WDS repeater-rol van szo, igy az OpenWRT-s WDS-ethernettel ellentetben, a masodik eszkozre csatlakozok, a jelismetles miatti savszelesseg-felezodest fogjak tapasztalni.

(#40806) zo-lee válasza Gubek-Einste (#40790) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Szia!

A csatornát beállítottam 8-ra, de semmi nem változott. Hogyan tovább ?! :F

(#40807) JoceeHunt válasza krealon (#40805) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Tehát akkor a WDS repeater és a "sima" WDS nem egyenlő dolog.
Lehet nem próbálkoznom kéne hanem ahogy írtad új eszközökre kellene rámennem

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40808) trubi80 válasza Gubek-Einste (#40790) üzenetére


trubi80
újonc

Szia!Egy TP-Link 722-es usb-s adapterről van szó!Semmilyen internetes program nem működik,pedig a hálózati központban azt irja hogy élő internet kapcsolat van!

(#40809) Gubek-Einste válasza JoceeHunt (#40807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a WDS nem szabványos eljárás így gyártónként/fejlesztőként eltér a megvalósítása, sokszor alapvető különbségek vannak a különböző eszközök között. WDS különböző megvalósításai között van repeater/kliens/stb verzió is.
Szerintem a jelenlegi router mellé vegyél egy Asus N18U-t és ezzel a kettővel próbálkozzál Tomato alatt.

#40808) trubi80
Pontosan mi látható a hálózati központban?
Router admin felületét eléred/tudod pingelni a router-t?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40810) JoceeHunt válasza Gubek-Einste (#40809) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Értekeztem a melóhelyem informatikusával, itt ilyen eszközökkel oldotta meg az ügyet:
UAP-LR-3 UniFi Access Point Long Range

Routerben szerinte használható ez a rendszer, bár itt router és switch külön eszközként van jelen a szerver szobában.

Ez otthoni megoldásban is működhetne RT-N16 routerral, ismered ezeket az AP-kat esetleg?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40811) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
digi net van igénybe véve, tőlük is a legkisebb csomag, ami garantált 25 megás letöltést jelent. Ha a net kábelt rá kapcsolom a laptopra, a speedtest fel megy 100 megára, a letöltés most 10 megával jött végig, azonban ha rá kapcsolom a wifi routerre, ami egy belkin f5d7234-4 v3 eszköz, már csak 12 megára megy fel a speedtest. ez így rendben van, és nem kellene meglepődnöm rajta?
tud valaki olyan wifi routert mutatni, amivel vezeték nélkül is közel azonos értéket lehet elérni? albérletről van szó, és a bérlőim ketten egyszerre szeretnének skype-olni, hd kamerával.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#40812) krealon válasza JoceeHunt (#40810) üzenetére


krealon
Topikgazda

"UAP-LR-3 UniFi Access Point Long Range
[...]
Ez otthoni megoldásban is működhetne RT-N16 routerral, ismered ezeket az AP-kat esetleg?
"

Korabban:

"Mivel a WDS nem szabványos eljárás így gyártónként/fejlesztőként eltér a megvalósítása, sokszor alapvető különbségek vannak a különböző eszközök között."

UAP-LR-3 --> gyarto Ubiquiti
RT-N16 --> gyarto ASUS

Kb 10% eselyed van, hogy egyuttmukodnek.

(#40813) mezis válasza RichieTri (#40788) üzenetére


mezis
nagyúr

Mint ahogy Gubek-Einste írta, a My UPC-nél le olehet tiltani a Wi-Free-t.
Egy ismerősömnek most kapcsoltattam ki. Ehhez regisztrálnom kellett, majd BEKAPCSOLNOM a Wi-Free-t.
(Ez azt jelenti, hogy kapott bejelentkezési kulcsot - mert a routerjén be volt kapcsolva.)
Ezek után már választhattam is a Wi-Free lekapcsolását, amit perceken belül el is végeztek a távolból (router újraindult, addig internet sem volt). És már meg is szabadultunk egy elektro szmog "generátortól"

mezis

(#40814) JoceeHunt válasza krealon (#40812) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ezt az eljárást sehol sem WDS-ként emlegetik, az Acces Point eszközök is WDS rendszerrel működnek?

Ubiquiti fórumon kérdezte egy érdeklődő az Unifi AP-król:
what router is recommend? should i use my own or does ubiquiti make one i should use?

Válaszolt az Ubiquiti emberkéje:
Any router you're familiar with.

Compatibilitási listát nem találok, nem létezik.

Szerintem menni fog ez, de írtam egy magyar forgalmazónak ez ügyben kérdést.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40815) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Sziasztok!

Volna egy wifi-vel kapcsolatos gondom, remélem lesz olyan ki tud tanácsot adni. Átböngésztem jó pár hsz-t, de ehhez hasonlóval nem találkoztam.
Szóval a lényeg röviden: A D-Link (DIR-600) routeremre wifivel csatlakozok a laptopommal és a PS4-emmel. Remekül működik, sosem volt semmilyen problémám. A gond ott kezdődik amikor tesóm egy emelettel lejjebb a telefonjával elkezd netezni, ilyenkor nálam szabályosan lepadlózik a net, szinte teljesen beáll! (facebook kezdőoldal kb fél perc töltés, csak úgy szemléltetésképpen) A router az én szobámban van, mindkét géptől max 1.5 méterre, tesóm meg ahogy már írtam egy másik szobában.
Hogy "szívhatja el" az összes netet a telefonja? Mit tudok tenni ez ellen?

Mondanom se kell teljesen láma vagyok ehhez a témához, aki tud kérem segítsen. Köszönöm.

(#40816) Kolondrum válasza mentoloshypo (#40815) üzenetére


Kolondrum
félisten

Milyen jó is a korlátozás beállítása és ha ügyes a router észre sem veszi a másik. Pl prioritás. :DD Én high, minden más LOW.

(#40817) Gubek-Einste válasza JoceeHunt (#40814) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Létszíves linkeld be ez a bizonyos kérdést mert szeretném tudni, hogy pontosan milyen körülmények miatt kérdezte ezt az illető.
Kábeles és/vagy wifi kapcsolaton, nem egységes hálózatként természetesen bármilyen eszköz működőképes de te azt nem akarod/tudod megérteni, hogy otthoni körülmények között az egységes wifi hálózat kezelés elég nehéz dolog.
A WDS a nem szabványos mivolta miatt még a beállítás/használat szempontjából sem az a legjobb, itt a fórumon is elég sok szenvedés van vele, van akinek rendesen megy és van akinek az istenért sem akar semmi összejönni.
Szerintem mondj le az egységességről és fogad el a több wifi hálózatot. Bizonyos eszközök rendelkeznek olyan funkciókkal, szigorúan csak saját megoldásként, hogy egy megadott jelszint értéknél már váltanak a jobban vehető hálózata de ez csak egyedi megoldás.

#40811 D@niel
Mivel a router G-s wifi-vel rendelkezik így max 20 Mbps-t tud wifi-n.
A teljes sebesség kihasználása wifi-n már elég körülményes tud lenne, megfelelő körülmények kellenek hozzá de egy legalább N300-as eszköz párral már meg van erre az esély de természetesen semmi sem garantált.
Ajánlott eszközért menj át IDE, olvasd el az összefoglalót/TIR-t elsőnek, majd ad meg a következő adatokat: mennyi van a beszerzésre, milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva, inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat (képernyő mentés lenne az igazi), mennyi és milyen adapter/kliens eszköz használná a router-t.

#40815 mentoloshypo
Ez a router elég hírhedt egy eszköz, sok baj van vele.
Milyen nettel van használva?
Mennyi idős a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40818) mentoloshypo válasza Gubek-Einste (#40817) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

20/1-es T-Home netem van, kb 3 éves a router.
Egyébként semmi gondom nincs vele, mindig hozza a max sebességet minden eszközön, megszakadni sem szokott.
Mit ajánlanál egyébként ennél a routernél? Vagy mindenképpen érdemes lenne újat vásárolni?

Amúgy a T-Home 1 hónapon belül újrakábelezi a környékünket, és mindenképpen ragaszkodnak ahhoz, hogy ez után használjam a modem+router ZTE ZXV10 H201L tipusú eszközüket amiről szinte minden ismerősöm lebeszélt, fórumokon is csak rosszat olvasok róla. Szóval ezzel még lesz egy-két köröm náluk, maradnék a jól bevált modememnél még ennél (vagy másik) a routernál.

#40816 SymbianOS
Nem szeretném teljesen megfosztani tesómat a nettől, csak annyit hogy ha ő fellép akkor nálam ne szűnjön meg a net.

[ Szerkesztve ]

(#40819) insyde5


insyde5
aktív tag

Üdv!

Cserélt már vki Lenovo Y510p-ben wlan kártyát?
AC kártyát szeretnék beletenni.

Jelenleg n-2230 van benne( 144Mbps max.), tennék bele egy 7260-ast, de nem tudom, hogy müködne-e. A router ac-s.

(#40820) Gubek-Einste válasza mentoloshypo (#40818) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát a QoS-szel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40821) Kolondrum válasza mentoloshypo (#40818) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mi cfosSpeedet használunk a netforgalom alakítására. Fizetős.

(#40822) JoceeHunt válasza Gubek-Einste (#40817) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Itt a link

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40823) nemethchek19 válasza Gubek-Einste (#40792) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Így jobb?

(#40824) Multibit válasza insyde5 (#40819) üzenetére


Multibit
veterán

A laptopod BIOS-ában whitelist van a használható hardverekről. BIOS módosításra van szükség: [link]
Csak saját felelősségre!

(#40825) Gubek-Einste válasza JoceeHunt (#40822) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valóban bármilyen router-t ír de a hálózatban van egy szerver is amelyik elvégzi az irányító szerepet így tehát van egy akár milyen router + egy szerver ami irányít + az AP-k.

#40823 nemethchek19
Igen, így mát szépen látszanak a dolgok.
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40826) FaKing


FaKing
csendes tag

Sziasztok!
Azért írok mert gyermekem elkezdte használni a számítógépet . Mivel szeretném megvédeni és felügyelni tanácsot kérnék. Van rá lehetőség , hogy a wifi hálózaton keresztül megfigyeljem a tevékenységét ? Szeretném látni mit csinál a gép előtt. Működik e ez a lehtőség ?

(#40827) Gubek-Einste válasza FaKing (#40826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Működni működik amit szeretnél de teljesen mindegy, hogy wifi-n vagy vezetéken keresztül csinálod.
Pontosan milyen módon szeretnéd a felügyeletet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40828) mezis válasza FaKing (#40826) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl. TeamWiewer (amíg ki nem lövi e gyerek :D )

mezis

(#40829) krealon válasza D@niel (#40811) üzenetére


krealon
Topikgazda

"egy belkin f5d7234-4 v3 eszköz, már csak 12 megára megy fel a speedtest. ez így rendben van, és nem kellene meglepődnöm rajta?"

Tekintve, hogy ez a Belkin csak G szabvanyu WiFi-t tud, amin optimalis esetben maximum 20-22 Mbps speedtest eredmeny erheto el, amibol nalad megvalosult 12, szinte biztos, hogy a magas elektroszmog (sok kornyekbeli WiFi) miatt ilyen lassu.

100 Mbit atvitelehez 300 Mbps kapcsolodasi sebessegu kapcsolatra, es gyakorlatilag tiszta 2.4 GHz-es savra van szukseg. Ebbol nalad minimum 2 dolog hibazik.

Terhelt kornyezetben eleve nem szokott osszejonni a 300 Mbps kapcsolat, csak 144, radasul ezen mar az optimalisan esetre vonatkozo 40-50 Mbps sem elerheto. Hasrautessel en ugy 25-30 Mbps-t tippelnek, amit a 2.4 GHz-es ferkvenciatartomanyban a kornyezet lehetove tesz.

Lehetosegek:
- UTP kabeles kapcsolattal a kliensek kozeleben felallitani Access Point-okat
- 5 GHz-es frekvencia hasznalta, ha a keszulekek ezt lehetove teszik
- UTP kabeles kapcsolat hasznalata

(#40830) JoceeHunt válasza Gubek-Einste (#40825) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ha esetleg a jelenlegi hálózatra építenék, melyik elv lenne a helyes, hogy ez a Wifi dolog egy chipset-es rendszerrel menjen (Az Sus RT-4'6-om nem cserélném le mert nagy szükségem van az USB-jére)?

1. Változat
Asus RT-N16 routerbe megy a netkábel.
Egyik Ethernet csatiba menne egy Ubiquiti EdgeRouter, ami kezelne 3-4db Ubiquiti AP-t, tehát megkapná a netet az Asus routertől és ő osztaná ki Switchként.

Vagy
2. Változat
Ubiquiti EdgeRouterbe megy a netkábel, ami kiosztaná 3db Ubiquiti AP-vel Wifin.
Az Asus router az Ubiquiti Roterba lenne csatlakoztatva ahonnan kapna netet és tudnám használni az USB felületet amire eddig (letöltések).

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40831) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Milyen olcsó, de megbízható modem+router masinát tudtok ajánlani?
Úgy néz ki a T-Home miatt kénytelen leszek egy ilyet használni. Mivel nem értek a témához saját szakállamra nem szeretnék vásárolni.

(#40832) mezis válasza mentoloshypo (#40831) üzenetére


mezis
nagyúr

T-Home nem ad ? (Az lenne a biztos, mert aztán amikor gondod lesz a kapcsolattal, a modemed lesz a bűnös.

mezis

(#40833) mentoloshypo válasza mezis (#40832) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

De ad, egy ZTE ZXV10 H201L (jó kis 4-5 éves modell nem mellesleg) ami állítólag egy katasztrófa. Fórumokon csak rosszat olvasok róla, nekem ez nem kell az biztos.
Egy vezetéken jön majd a telefon meg a net, az ügyfélszolgálatos csaj szerint el felejthetem a külön modemet meg routert, szóval ezért is keresek egy ilyen kettő az egyben készüléket.

(#40834) mezis válasza mentoloshypo (#40833) üzenetére


mezis
nagyúr

Külön modemmel, routerrel használtam éveken keresztül T-Home-os, Externet-es internetet, probléma nélkül.
Szerintem az árban benne van a T-Home modem+routerje, vedd át, kezd el használni, aztán majd meglátod milyen.
Nem tudok olyan esetről, hogy egy akármilyen modem router után nem működött volna egy hozzá csatlakoztatott Wi-Fi router (igaz inkább csak switch-ként szokás működtetni, vagyis egy AP is elég szokott lenni).

mezis

(#40835) mentoloshypo válasza mezis (#40834) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Igazából azt nem értem, hogy miért kötelező nekem modem router készüléket használni, az ügyintéző is csak hebeget-habogott ezzel kapcsolatban. Ráadásul pont ezt a gagyi kínait. Állítólag nagyon gyenge a jele és sokat szakad, sokat panaszkodtak erre. Teszek vele egy próbát, de valószínűleg úgy is kénytelen leszek vásárolni egy jobb minőségűt.
Vagy akkor az lesz, hogy a ZTE-t használom modemnek, és a mostani routeremet hozzá csapom, így csak marad minden a régi.

(#40836) insyde5 válasza Multibit (#40824) üzenetére


insyde5
aktív tag

Üdv!

Saját felelősség:
Sajnos nem vagyok perfekt angol, ezért nem vagyok biztos a dologban.

Esetleg magyar leírás? én kerestem, de nem találtam.

Kicseszésnek tartom ezt a "whitelist" dolgot......

Köszi.

(#40837) Multibit válasza insyde5 (#40836) üzenetére


Multibit
veterán

Igen...
A másik lehetőség: laptop csere (de ne HP-re).

(#40838) insyde5 válasza Multibit (#40837) üzenetére


insyde5
aktív tag

hm..

Azt hiszem, ezzel a lépéssel még nagyobbat hibáznék :D , mivel most igazán nagy buktával tudnám eladni. Az eladásában nem is gondolkodom, igy marad az alternatív megoldás.

Köszi.

(#40839) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

a mai napon kézhez kaptam az archer c5 nevezetű routert. van valami speciális beállítás amit be kell rajta állítanom?

Illetve elég ha csak a sima quick install be állítom?

(#40840) Multibit válasza Romeo619 (#40839) üzenetére


Multibit
veterán

- Adj eltérő SSID-t a 2.4 GHz-es és az 5 GHz-es wifi-nek!
- A csatorna beállítást ne hagyd Auto-n, hanem konkrétan állíts be egy kevéssé terhelt csatornát (ha ez lehetséges egyáltalán)!
- Állíts be megfelelő csatorna sávszélességet! 40 MHz-es beállítás nagyobb sebességet ad, de vannak mobil eszközök, amelyek csak a 20 MHz-et szeretik.

[ Szerkesztve ]

(#40841) krealon válasza mentoloshypo (#40835) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Igazából azt nem értem, hogy miért kötelező nekem modem router készüléket használni, az ügyintéző is csak hebeget-habogott ezzel kapcsolatban."

Azert, mert alapsavi telefonszolgaltatast (lasd analog telefon), mar nem nyujt a T-home. Ezek a routerek tartalmaznak egy Analog Telefon Adaptert (ATA), ami lehetove teszi, hogy a szolgaltato VoIP (Voice over IP) szolgaltatasat, a regi, analog keszulekekkel igenybe tudd venni, es biztosan passzolni fog a szolgaltaoi halozatba (kompatibilis).

(#40840) Multibit

3, Tiltsd le a WPS-t, hogy ne legyen torheto a halozat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40842) Gubek-Einste válasza JoceeHunt (#40830) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én személy szerint inkább a második változatot támogatnám, az EdgeRouter-nek jobbak a beállításai, mondjuk az N16-ra tett Tomato-val is lehet sok mindent állítani.

#40835 mentoloshypo
Ha van benne PPPoE Passthrough akkor használhatód modem gyanánt is a kapott szolgáltatói eszközt.
Azért adnak ilyen eszközöket mert ezek kellenek az IPTV-hez és a VoIP-hoz.
Ha válik be akkor ki kell sírni egy Speedport W 724V-t, az már sokkal jobb minőségű mint a ZTE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40843) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget/ötleteket szeretnék tőletek.

Adott otthon egy Asus RT-N18U router egy asztali gép win 8.1-el benne egy szintén Asus PCE-N15-ös PCI-e adapter. A gondom az, hogy a laptopom vagy a telefonom ugyan onnan, mint az asztali gép 40Mbit/10Mbit-et ad speedtest.net-en, meg az asztali gép csupán 10/10-et.
Bármit állítgatok nem változik a helyzet.

Mi okozhatja ezt, van valami ötlet?

(#40844) Gubek-Einste válasza Dufresne (#40843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gondolom az adapternek az antennái az asztal alatt, a fal mellett vannak a gépház mögött ami így erős árnyékolásnak van kitéve több szempontból is.
Az antennákat ki kellene vezetni szabad légtérbe és az meg is oldaná a gondot.
Amit be kellene szerezni az 2 db TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40845) Dufresne válasza Gubek-Einste (#40844) üzenetére


Dufresne
addikt

Lehet akkor szerzek be egy antenna hosszabbítót, de a probléma USB-s wifi adapterrel is fennáll, ami a gép elején van és azzal is csak 10/10 amit mérni tudok. Pedig a router csak 6m-re van és egy fal távolságra van. Továbbá a gép tetejére rakott laptoppal simán megy a 60-80/10, éppen mikor mit tud a UPC.
Azért persze megpróbálom a gépet áthelyezni a próba kedvéért.
Köszi

(#40846) Multibit válasza Dufresne (#40845) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen titkosítás van beállítva az asztali gép wifi adapteréhez? Javasolt a WPA2-AES.

(#40847) Dufresne válasza Multibit (#40846) üzenetére


Dufresne
addikt

Arra van beállítva a router.

(#40848) Dufresne válasza Gubek-Einste (#40844) üzenetére


Dufresne
addikt

Valóban úgy tűnik a rálátással van a gond, átmozgatásra határozottam javul a helyzet :))
Köszi szépen, akkor ebben az irányban megyek tovább.

(#40849) mezis válasza Dufresne (#40848) üzenetére


mezis
nagyúr

Hát ha még látnád is azt, amit már kezdesz sejteni... :K

mezis

(#40850) JoceeHunt válasza Gubek-Einste (#40842) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor lehet az lesz, így tuti menni fog, már csak az a kérdés megy-e továbbra is majd a Torrentem az USB-n a routeren, ami Tomato-s.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.