Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) Mag__ válasza firewolf (#41449) üzenetére


Mag__
tag

Köszi a választ.Már van 2 darab 25dbi antennám,igy nem szeretnék Ubiquity-t venni,mert 99 GBP/darab,és ennyit nem akarok rászánni.
A firmware nem frissiteni akarom,hanem meghekkelni,és a szabványos teljesitmény felé menni,vagy vehetek 2W booster-t is Kinábol, csak nem akarok még rákölteni,és várni 3 hetet mire megjön.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#41452) peterr85


peterr85
tag

Sziasztok,

8560w, centrino 6300: win 10-et telepítettem, látszólag minden rendben. Később gondoltam játszom 1-et. Dota 2 indít, meglepetten tapasztaltam hogy 1 nagy laggparádé az egész (100-300 ping), de akkor a legdurvább, ha több játékos van a képernyőn. Utánaolvastam, centrino 6300-hoz nincs hivatalos win 10 driver. Feltettem 1 wifi optimizert, autoconfig és background scan kikapcs. A helyzet határozottan javult, de továbbra sem tökéletes. google.com-ot pingelve átlag 7 ms a válaszidő, de kb. percenként beugrik 1-1 250 ms-os érték is. Mivel a routerem sem mai gyerek (54MBPS, g-s TP link), ezért vettem egy n-es, 300 MBPS TP linket (bár hozzáteszem, hogy a régi routerrel se az asszony 6 éves Dell vostro-ján, se az én régi T500-amon nem tapasztaltam ilyen problémát). Kicseréltem a routert, a helyzet nem változott. Végső elkeseredésemben legyalultam az ssd-t, telepítettem 1 win 8.1-et. Intel PROSet / Wireless driver + software telepít, ééééééééés láss csodát, a helyzet VÁLTOZATLAN :W Kifogytam az ötletekből. Találkozott már valaki hasonlóval? Már azon gondolkodom, hogy kukázom a wifi kártyát és veszek egy másikat...

(#41453) Multibit válasza peterr85 (#41452) üzenetére


Multibit
veterán

Már azon gondolkodom, hogy kukázom a wifi kártyát és veszek egy másikat...
Jó ötlet. Engem keress meg elsőként azzal a 6300-zal! ;]

(#41454) Gyurka6 válasza Mag__ (#41450) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Mivel a kisugárzott teljesítmény van szabályozva EIRP, ami 20dBi lehet.
Nagyobb nyereségű antennával ezt átléped. Egyes eszközökön lehet használni
külön antennát adásra (pl. az eredetit és akkor ez irányba rendben van), vételre
pedig egy jóval nagyobbat, így ez is rendben van, az áthidalható távolság pedig
megnől(het).
Az is megfelelő, ha a nagyobb nyereség arányában csökkented a kimenő teljesítményt és egy nagyobb antennát használsz (egyes kültériknek csak 10-30mW a kimenője, a többit az antenna "adja", de vételi oldala érzékenyebb lett).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#41455) krealon válasza Mag__ (#41450) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Mit értesz azok hogy "Az antenna elég lehet(ne), bár ezzel megsérte(né)d a jelenlegi szabályt."
Egy antennával is lehet szabályt szegni? Ha nem növelem a bemenö teljesitményt,akkor ugy tudtam hogy bármekkora antennát rá lehet tenni.
"

Europaban (lasd szabvany) az EIRP (Equivalent isotropically radiated power) erteke van maximalva 20 dBi-ben, amiben az antenna-nyereseg is benne foglaltatik.

Ha a gyari 5 dBi-s antennat 25 dBi-sre csereled, akkor a szabaly betartasahoz a kimeno teljesitmenyt 20 dBi-vel kellene csokkentened.

[ Szerkesztve ]

(#41456) tyba7


tyba7
tag

Sziasztok. Kb jó 30m-et szeretnék áthidalni. Mit ajánlotok hogy áthidaljam? Most van egy TP-LINK WN722N adapterem és azon egy 8dBi-s antenna és így a 30 mb-s netből lát 5 mb-t (egy is youtube-os keresgélés után találtam ezt nekem is ilyen 5L-es sörös horóba van és így éri el a 5mb-t). Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#41457) Apacs87


Apacs87
újonc

Sziasztok,
Adott egy Xiaomi Bluetooth controller, amit notebookon használok/használnék játékra.
X360ce emulátorral minden gombot megtaníttattam vele, tökéletesen működik.
Itt jön a probléma. Véletlenszerű időközönként (ami alkalmanként elég sűrű) szétkapcsol a controller.
Valamint minden indítás előtt az eszközt törölni kell, majd újra párosítani, egyébként nem kapcsolódik automatikusan gombnyomásra.
Kérdésem a következő:
Mi az oka a szétkapcsolásnak? Esetleg router/modem jele bezavarhat?
Van-e megoldás arra, hogy a párosítás állandóan fennálljon és ne kelljen minden alkalommal újra párosítani?
Köszönöm szépen!

(#41458) krealon válasza tyba7 (#41456) üzenetére


krealon
Topikgazda

"jó 30m-et szeretnék áthidalni. Mit ajánlotok hogy áthidaljam? Most van egy TP-LINK WN722N adapterem és azon egy 8dBi-s antenna és így a 30 mb-s netből lát 5 mb-t"

Nyilt terepen 30m?
Jol celoztal a 8 dBi-s antennaval? (Mert azzal mar kell, csak aki nem tudja, hogy hogyan mukodik egy antenna, az meg szokott lepodni.)

[ Szerkesztve ]

(#41459) tyba7 válasza krealon (#41458) üzenetére


tyba7
tag

Nem nyílt terepen. Nekem az ablakba van az adapter a router előttmeg ameddig eljut hozzám a jel 2 fal van.

(#41460) krealon válasza Apacs87 (#41457) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Adott egy Xiaomi Bluetooth controller
[...]
Véletlenszerű időközönként (ami alkalmanként elég sűrű) szétkapcsol a controller.
[...]
Esetleg router/modem jele bezavarhat?
"

Mivel a Bluetooth es a WiFi is a 2.4 GHz-es ISM savot hasznalja, igy lehetseges, hogy zavarjak egymast.
Sot egy csomo mas dolog is hasznalhatja ezt a savot, peldaul mikrosuto, vezeteknelkuli videoatvivo, stb.

(#41461) tyba7 válasza krealon (#41458) üzenetére


tyba7
tag

Akkor csak jól célozzak és jó lesz?

(#41462) krealon válasza tyba7 (#41461) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Akkor csak jól célozzak és jó lesz?"

Elvileg igen.
Az is lehetseges, hogy nem kozvetlenul "torony irant" lesz jo a vetel, hanem valahonnan visszaverodve. Ezt neked kell kikisereltezni.
Ha neked volnek, eloszor a csupasz antennaval keresnem az optimalis helyet, ugy hogy a kapcsolati sebesseg maximalizalodjon, es ha ez nem eri el a szukseges min 60 Mbps-t, akkor tennem ra a reflektort.

(#41463) tyba7 válasza krealon (#41462) üzenetére


tyba7
tag

Köszi. Szerintem most megvan. Most 3-2,5MB/s-am jön a jel. Remélem ez így fixen megmarad. De ha vennék egy TP-Link TL-ANT2409A irányított antennát akkor szerinted avval biztosabb lenne a jel?

(#41464) Gubek-Einste válasza tyba7 (#41463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az irányítottsága okán jelenthet javulást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41465) tyba7 válasza Gubek-Einste (#41464) üzenetére


tyba7
tag

Én is erre gondoltam. Szerintem be is ruházok egyre. Köszi a megerősítést.

(#41466) gabess96


gabess96
újonc

Hello! Olyan problémám van hogy most beszerelték az új internetet(telekom). Kaptam egy új routert is a régi mellé,mondták hogy muszáj meghagyni ha megszeretném osztani másoknak az internetet(rajtam kívül még 2en vannak akik napi szinten interneteznek) szval meghagytam. De az a baj h amikor bekapcsolom a telefonomon a wifit-t 2db kapcsolódási lehetőséget dob ki. Az egyik a 4es cstornán fut a másik meg az 1-sen. Az lenne a kérdésem hogy, meglehet e oldani valahogy azt hogy 1db ilyen kapcsolódási pont legyen és ne kettő!? Vagy még egyik haverom mondta h vegyek egy spécibb routert mert akkor 1helyre tudok mindent kötni és nem kell külön 2router,vagy hogy vegyek egy külső hálókártyát és akkor ki tudom iktatni a másik routert és még így is tudnak netezni akik akarnak. Köszönöm a segítséged/segítségeteket!! :)

(#41467) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Szeretném az itthoni UTP kábelt megszüntetni a PC-hez, mert festeni akarom a szobát, és a csatornát már leszedném a falról amiben vezetve van.
USB-s Wifi antenna létezik PC-hez? A router meg a PC közt lévő távolság összvissz 5-6 méter, és egy gipszkarton fal. :)

(#41468) Gyurka6 válasza Atomgeszi (#41467) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Igen.

Gyurka

(#41469) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

a problémám a következő:

Adott egy kábelnet egy Linksys WRT160nl router + 2 Tp-link router de ők csak Access pointként működnek.

A linksys routeren nagyon sokszor van olyan probléma, hogy nem lehet a Wifihez csatlakozni, de ugyanabban az időben jól működik a másik két AP és a kábelos hálózat. A routeren a legújabb firmware van.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Mivel próbálkozzak?

Köszi

(#41470) Atomgeszi válasza Gyurka6 (#41468) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ajánlanál nekem? :)

(#41471) mezis válasza Atomgeszi (#41470) üzenetére


mezis
nagyúr

2,4GHz vagy 5 GHz avagy mind a két WiFi sáv ?

mezis

(#41472) Atomgeszi válasza mezis (#41471) üzenetére


Atomgeszi
veterán

TL-WR340G/TL-WR340GD routerem van. Valami régi már vagy 5-6 éves biztos, hogy van. :)
Ennyire nem ismerem ezeket. :(

(#41473) mezis válasza Atomgeszi (#41472) üzenetére


mezis
nagyúr

Akár egy ilyen is megteszi.

Szomszédok közel vannak, sokan ? Mert akkor inkább kétsávosat.

mezis

(#41474) Atomgeszi válasza mezis (#41473) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, társasházrol van szó. Miért jobb a kétsavos, ezzel könnyebb feltörni a hálózatunkat? :F

(#41475) mezis válasza Atomgeszi (#41474) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, a WPA2/AES titkosítás elegendő védelmet jelent.
A 2.4GHz-es sáv lehet. hogyzsúfolt lesz, vagy már most is az. Ha van egy WiFi-s laposod vagy okosod, ezek közül valamelyikkel tájékozódhatsz.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41476) Gubek-Einste válasza gabess96 (#41466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusúak a jelenlegi eszközök?

#41469 Lolek
Mennyi idős a Linksys?
Kezdetnek egy reset-t, esetleg egy firmware frissítést csináljál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41477) Gyurka6 válasza Atomgeszi (#41470) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A 340-eshez elég a 722, vagy valamelyik régebbi tipus is, lehetőleg azért külső antennás, egy usb hosszabbítóval. (Amennyiben mégsem jó, egy újabb routert is célszerű venned, ami 5GHz-en is megy, nyilván akkor másik usb-st is, ami tudja a két sávot. Szerintem az első változatnak is kell mennie. Nekem egy logilink WL0025-ös G-s van, xp a gépen....)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#41478) #99546112


#99546112
törölt tag

Milyen lehetőség van arra, hogy ha egy asztali pc csatlakozik az internethez, valamilyen módon megosztani a netet róla wifivel külső eszközökhöz. PCI kártyás wifi kizárva. Esetleg olyan eszköz nincs amivel usb-n keresztül megosztható, pl egy stick-en keresztül?!
Ha van ilyen tudtok nekem linkelni?

Köszi!

(#41479) Multibit válasza #99546112 (#41478) üzenetére


Multibit
veterán

Nem akarsz routert venni?

(#41480) #99546112


#99546112
törölt tag

Nem, mert munkahelyi gép, állandóan nem lehet rádugva, mindig hurcolásszam a routert? 🤔 Az macera, usb-s megosztási lehetőség nincs?

[ Szerkesztve ]

(#41481) Lolek válasza Gubek-Einste (#41476) üzenetére


Lolek
aktív tag

Még nincs 1 éves, a reset és firmware updateten túl vagyok....

[ Szerkesztve ]

(#41482) mezis válasza #99546112 (#41480) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért, az asztalit hurcolászod ? :F

mezis

(#41484) applause


applause
aktív tag

Szerintetek mi okozza a következő sebesség változást. Az ominózus WiFi kapcsolat sebesség tesztjénél újra telepítése után a rendelkezésre álló 30/5 internetet 100%-ban kihasználja. Egy idő elteltével észrevehetően akadozik az internet, ekkor a sebességteszt ugrálva 2-20-30Mbsec sebességet mutat. A WiFi adapter eltávolítása, majd újra felismertetése után 30/5 a sebesség. Mi okozhatja a belustulást. Az OP rendszer Windows 10.
Válaszokat előre is köszönöm.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#41485) Gubek-Einste válasza applause (#41484) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router és a wifi adapter?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41486) Cxgrav válasza applause (#41484) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Windows 10 előtt milyen oprendszer volt fent, és azzal csinálta?
Esetleg driver csere.

Picture me Rollin' by 2pac

(#41487) applause válasza Gubek-Einste (#41485) üzenetére


applause
aktív tag

Tp-Link Archer C8, Marvell AVASTAR 350N.
A driver legfrissebb, probáltam előzőt is, de a W10 lefrissíti. Előtte W8.1 volt fent, ez a probléma akkor nem tünt fel.

[ Szerkesztve ]

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#41488) Cxgrav válasza applause (#41487) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Sanszos, hogy akkor a W10 miatt jön elő, ha előző oprendszerrel nem produkálta ezt a gép és csak az változott, más semmi.

Picture me Rollin' by 2pac

(#41489) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok

UPC 240/20-as netet szeretném teljesen kihasználni az asztali PC-men. MIlyen Wifi adaptert ajánlotok hozzá? PCI-e és USB is érdekel.
A router egy Asus RTN18, a távolság 4-5 méter

(#41490) gyurkikrisz válasza #99546112 (#41478) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

pl egy olcsó wifi stick, ami tud wifi AP-t. ld. Tenda W311M

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#41491) Intruder2k5 válasza Cartman002 (#41489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

N szabványos routerrel sosem fogod átvinni a 240Mbps-t. Az RT-N18U ideális esetben 160-180Mbps-re képes, de ez csak igen ritkán jön össze, jellemzően inkább 100-120Mbps az elérhető maximum. Ettől nagyobb sebesség stabil vezeték nélküli átviteléhez AC-s router, és ugyanilyen szabványt támogató kliens szükséges.

Lévén úgyis asztali PC-ről van szó, inkább kösd be kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#41492) Cartman002 válasza Intruder2k5 (#41491) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Ettől féltem, hogy kábelezés lesz a vége...köszönöm azért :)

(#41493) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!
A Laptopom is, és a routerem (Fujitsu T730, Tenda N3) is 150Mbps-os N-es rádióval rendelkezik. Azt hogy tudom megnézni, hogy tényleg N-es kapcsolat épült-e fel a kettő között, hogy minden jól van-e beállítva?
Nyilván a sebesség nem százas, a router egy szinttel alattam van. :)

Előre is köszi!

Szerk.:
(#41494) kali: Köszi, megvan, ott 72Mbps-ot ír. Úgy tudom a G-s az max. 54Mbps, akkor ez már a senki földjén van? :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#41494) kali válasza .DLL (#41493) üzenetére


kali
legenda

szia,

a notin a hálózati kapcsolat adatlapján kiírja, hogy milyen sebességű kapcsolat adott a két eszköz között, ha ott 150 Mbps szerepel, akkor a maximumon megy, ellenkező esetben vannak/lehetnek teendők a jobb sebesség elérése érdekében.

(#41495) #99546112 válasza gyurkikrisz (#41490) üzenetére


#99546112
törölt tag

Akkor tehát ha ezt usb-be bedugom az asztaliba, akkor megosztja pc-ről a netet pl telóra? A gép csak etherneten kapcsolódik a nethez.

(#41496) mezis válasza #99546112 (#41495) üzenetére


mezis
nagyúr

Addig stimmel, hogy bedugod. A megosztást már neked kell beállítani. :D

mezis

(#41497) #99546112


#99546112
törölt tag

Jaa azt gondoltam 😄 De akkor veszek egy olyan bigyuszt, csakmert router nincs így a gépről akarom megosztani wifin. Ezek szerint az jó lesz, köszi a segítséget! 😊

(#41498) .DLL válasza #99546112 (#41497) üzenetére


.DLL
veterán

Wifi Stick és Wifi-s router között nem sok árkülönbség van, Tenda N3 már van 4e Ft-tól, egyszerűbb, mint a gépen mókolni, lesz egy plusz tűzfal is, stb.

(P.H.)

(#41499) Mag__ válasza Gyurka6 (#41454) üzenetére


Mag__
tag

Köszi a választ.
Nem gondoltam volna, hogy ilyen finnyások itt az EU-ban.
Nem tudom Olaszországban hogyan csináltak WiFi-vel 203 km-et. Bizonyára nem eredeti antennával, se nem gyári router firmware-vel.
További 300+ km rekordok születtek Columbiában, érthetö modon ott nincs EU-s szabályozás.Lehet semilyen szabályozás.

Köszi.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#41500) Mag__ válasza krealon (#41455) üzenetére


Mag__
tag

Szia,

neked is köszi a választ.

Ide is ugyanazt irom:

Nem gondoltam volna, hogy ilyen finnyások itt az EU-ban.

Köszi.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.