Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) applause válasza Cxgrav (#41488) üzenetére


applause
aktív tag

Nagy a valószínűsége annak, hogy igazad van a w 10 az oka. De azt hiszem megtaláltam az okát, ez pedig a Windows update ahol azt a lehetőséget kikapcsoltam, hogy frissítések több helyről. Azóta stabil a internet sebesség.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#41502) mezis válasza Mag__ (#41500) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez a törvény a te egészségedet is védeni hivatott.
Vagy neked mindegy, a szomszéd akár fel is forralhatja az agyvizedet ? :DDD
(2,4GHz környékén működnek a mikrohullámú sütők és nem véletlenül...)

mezis

(#41503) Mag__ válasza mezis (#41502) üzenetére


Mag__
tag

Biztos lenne aki Wifi antennával melegitené a reggeli kávéját, 1Gbiten xDD

Najo, de félre a tréfával, igazad van.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#41504) And válasza Mag__ (#41499) üzenetére


And
veterán

(A wifi távolsági rekordkísérletek sosem a szabályok betartásáról szóltak, és általában a táv a lényeg, a link gyakorlati használhatósága vagy sebessége nem igazán. Lehet kapni meglehetősen nagy méretű / nyereségű paraboloidokat is, de azok használata erős kompromisszumokkal jár. Egyébként ugye nem a #41447-ben linkelt yagi-antennákról gondolod, hogy azok 25 dBi-sek?
#41502: a mikrók azért működnek 2,45 GHz-en, mert ott találtak ehhez helyet. Működhetne más sávon is, van rá példa.)

(#41505) Mag__ válasza And (#41504) üzenetére


Mag__
tag

Szia,

sejtettem hogy nem 25dBi-sek,mert rá van irva hogy 16 és kinaiul valami.Gondolom az azt jelenti, hogy 16 dBi-s csak.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#41506) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy HD tartalmat szeretnék megosztani a
lakáson belül 2 Smart TV-re wifivel. Egyszerre csak egyre. Sajnos akadozik a
lejátszás; megáll 2-5 másodpercekre töltés miatt. A router csatornakiosztásán
változtattam és az után megszűnt az akadás, de ezt már este teszteltem. Sajnos
nem tudom feltornázni a sebességet 54Mbps-ról, pedig az összes eszköz
legalább 150Mbps-ot tudna használni.
Egy külföldi fórumban volt egy esetleges megoldás, hogy a titkosítást TKIP-ről
AES-re állítva javulhat a sebesség. Ez igaz lehet?
A routerban nem sok vezeték nélküli beállítást találtam. Hogy tudok csak egyetlen
csatornát beállítani? Mert most a 10-esre van állítva, mégis 10+6-ot mutat a
program.
Kettő internetcsatlakozás van a lakásban eltérő szolgáltatótól és a wifi-vel
rendelkezőt többnyire csak belső hálózatra használnám. Persze azon jön az IP TV
(invit) és egy telefon van rákötve, ami valamiért mindig ki van húzva. Lenne
valamilyen beállítás amivel stabillá tehetném a HD tartalom megosztást?
A routerem ZTE ZXV10W300, a wifi stick a gépben TP-Link TL-WN823N.

köszi

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#41507) krealon válasza Glaz-dozfhut (#41506) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Egy külföldi fórumban volt egy esetleges megoldás, hogy a titkosítást TKIP-ről AES-re állítva javulhat a sebesség. Ez igaz lehet?"

Igen, mert sok eszkoz feltetelezi, hogy TKIP = G uzemmod = max 54 Mbps
A fix WPA2 / AES beallitas szokta a legjobb eredmenyt adni.

"Olyan problémám van, hogy HD tartalmat szeretnék megosztani a lakáson belül 2 Smart TV-re wifivel."

A WiFi altalaban nem alkalmas erre, illetve csak ugy, ha a TV-k es a router egyazon legterben van.
A tuti megoldas a kabelezes.
(Vagy egy Access Point telepitese a TV kozelebe, de akkor mar ott a kabel a TV-nel, es igy az AP mar felesleges is.)

(#41508) misi021


misi021
tag

Az egyik ismerősöm tőlem nem messze 10 házzal lakik kb (250m) és megengedte hogy használhassam a wifi-jét.
Szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni, melyik a jobb a 2 közül ?
[link]
vagy ez
[link]
nem tudom mire való az a N-es aljzat, meg a leírásban a sugárzás E síkban hogyan értendő ?

[ Szerkesztve ]

(#41509) And válasza misi021 (#41508) üzenetére


And
veterán

Egyik sem jobb a másiknál mivel két teljesen egyforma antennát linkeltél. A másodikhoz adnak egy 5m-es hosszabbító kábelt, amelynek a kliens-eszköz felőli végén egy RP-SMA dugasz van. Az antennából egy rövid kábel jön csak, lengő N-aljzattal szerelve ([link]). Utóbbi egy viszonylag méretes RF-csatlakozófajta, kültéri antennákon fordul elő.
"[..] meg a leírásban a sugárzás E síkban hogyan értendő ?"
A weblapon található szöveg ('Sugárzási karakterisztika a vízszintes síkban E') a szokásos műszaki igénytelenség példája. Az az E-betű nem igazán kell oda, illetve hiányzik egy link a karakterisztikához, adatlaphoz.
"Az egyik ismerősöm tőlem nem messze 10 házzal lakik kb (250m) és megengedte hogy használhassam a wifi-jét."
Ugye az ismerős házára az optikai rálátás adott, és ő is hajlandó egy hasonló, kisebb nyereségű irányított antenna (yagi, panel) kültérre szerelésére? Ami egyben azt is jelenti, hogy a feléd tervezett kapcsolat egy újabb wifi-eszközt (nem csak antennát) is megkíván részéről, ha egyébként ő a saját házán belül is használja a wifit, mivel egy kültéri antenna a házon belül nem megfelelő lefedettséget ad. Ezek nélkül a siker nem garantált.

[ Szerkesztve ]

(#41510) misi021 válasza And (#41509) üzenetére


misi021
tag

Ha nem elég erős az antenna amit korábban linkeltem akkor milyet érdemes vennem ?

(#41511) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Korábban posztoltam ide egy mórickarajzot egy problémás hálózatról. Így festett:

Az AirLive WL-5460 AP-k között tetőantennákkal valósul meg a kapcsolat.

Client_1-ig minden rendben, jön is a teljes sávszélesség, nem szakadozik, minden szuper, a hozzá kapcsolt routeren is jön rendesen a net! AP_2 részben rendben van. Azért csak részben, mert ha vezetéken kötök rá egy eszközt, akkor teljes sebességgel jön a net, illetve ha egy kis antennát teszek rá, akkor a WiFi részén is adja a teljes sávszélt, viszont ha a külső antennát teszem rá, akkor - habár a jelerősség jó - a net lassú, és rövid időközönként (5-10 perc) eldobja, ekkor újra kell kapcsolódni, de ugyanúgy lassú, és meg is szakítja gyakran.

Korábbi fórumozás alkalmával arra jutottunk, hogy a Client_1 és AP_2 külső antennája zavarhatja egymást, ugyanis kb 1 méter van köztük, de ugyanazon a függőleges csövön vannak.
A csatornákatt meg fogom nézni, és kiválasztok egy olyat, ami üres, de adódott egy kérdésem. Az AP-knek illetve a Client-eknek ugyanaz az IP címük: 192.168.100.252 - ez probléma lehet? Szerintem nem, mert ennyi erővel már AP_1 és Client_1 is problémás lenne, de felmerült bennem, mint lehetőség. Az alhálózatok (TP_Link, egyik router, másik router) természetesen különböznek, ez nem lehet gond tehát.

Mit gondoltok a problémáról? Érzésre olyan, mintha IP ütközés lenne - a net lassú, aztán még lassabb lesz, végül teljesen megszakad. :F

Köszi a tippeket előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41512) And válasza misi021 (#41510) üzenetére


And
veterán

Ne ess abba a hibába, hogy azt gondold, az antennának 'erősnek' kell lennie! Nem te lennél az első, aki kizárólag ennek tulajdonít jelentőséget egy kültéri kapcsolatnál (mellesleg erre alapoznak a hihetetlenül kamu adatokkal jellemzett, de láthatóan gagyi antennák gyártói-forgalmazói is). A megadott 250 méteres távra lényegében szinte akármelyik kültéri / irányított antenna megteszi, mivel mindegyik rendelkezik ehhez elegendő nyereséggel. De a sikeres kapcsolathoz más is kell, és ezek ekkora távnál is fontosak, sőt egyenesen lényegesebbek lehetnek az antenna saját teljesítőképességénél:
- lehetőleg optikai rálátás az antennák között,
- mindkét oldalon (!) kültérre, vagy - ha nincs fémes szigetelés a tető alatt - legalább padlástérbe szerelt antennák,
- megfelelő kábelezés (kis csillapítású tápvonal),
- némi szerencse (nem agyon zsúfolt / zavart sáv),
- beltéri lefedettséget nem nagyon lehet kültéri antennával teljesíteni (és megfordítva, ezért említettem a külön e célra dedikált wifi-eszközt az ellenoldalra).
Ha a fenti feltételek teljesülnek, az az antenna bőven megfelelő, de ismét: mindkét oldalra kellenek.

Mod @ csabyka666: "Korábbi fórumozás alkalmával arra jutottunk, hogy a Client_1 és AP_2 külső antennája zavarhatja egymást, ugyanis kb 1 méter van köztük, de ugyanazon a függőleges csövön vannak."
Ha a működési csatornáik között legalább öt csatornányi a különbség, akkor elvileg nem lehet egymásra zavaró ráhatásuk.

[ Szerkesztve ]

(#41513) Pékmester


Pékmester
tag

Sziasztok!

Az otthoni hálozatban van win7-es és win8-as gép is. a 7-es Otthoni Hálozatot ír, a 8-as Magánhálozatot.
A két gép megtalálja egymást, a gondom az, hogy a win8-asról nem tudok hozzáférni a NAS-hoz a fájlkezelőben (vagy total commanderben). Más esetben kiválóan látja a NAS-t, böngészőből is tudok rá csatlakozni.
A hálozati csoporttal lehet probléma?
Annyi még a különbség, hogy a win7 vezetékesen, a win 8 wifin csatlakozik a hálózathoz.

(#41514) csabyka666 válasza And (#41512) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, csak erre tudok gondolni én is. Lehet, hogy a csatornát nem módosítottam, és a gyári beállításon van. Megpróbálom ezt az 5-ös különbséget! Tehát az eszközök IP címe nem baj, ha egyezik? Bár úgy is csak akkor érem el, ha fix IP-s géppel csatlakozok rá...

Az, hogy 5-nek kell lennie köztük, érdekes. Nem is olyan rég találkoztam olyannal, hogy egymás mellett volt 2 router, egyik kliensként vette a WiFi-t, másik pedig AP-ként szórta. Ha közvetlen egymás mellé tettem, zavarták egymást, 10mbit helyett 1-2mbitet mértem, míg a kábeles része jött teljes sávszéllel. Végignéztem az összes csatornát (ugye a "bejövő" WiFi adott volt, azt nem tudtam módosítani, de az AP-nél végigkapcsolgattam mindet, az elhelyezés változatlan maradt). Felvittem egészen 7mbit-ig, de amikor távolabb tettem egymástól (kb 1,5 méter) már jött a 10mbit.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41515) csabyka666 válasza Pékmester (#41513) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Lehet nem függ össze vele, de a NAS-nak nem kell UPnP szolgáltatás? Routeren kapcsold be. Ha be van kapcsolva, akkor passz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41516) Pékmester válasza csabyka666 (#41515) üzenetére


Pékmester
tag

szia! nem ez a probléma sajnos. a win8 valamiért nem hajlandó csatlakozni a NAS-hoz fájlkezelő programon belül.

(#41517) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#41514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden eszköznek legyen különböző az IP címe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41518) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#41517) üzenetére


csabyka666
addikt

Mármint az AP-k vonatkozásában is? Nem esnek bele egyik alhálóba se, ha arra gondolsz.
Oké, megváltoztatom, de akkor miért van, hogy AP_1 és Client_1 között minden rendben már hónapok óta, pedig azoknak is ugyanaz a címe. :F

Félre ne értsd, biztosan jobban értitek ezt a témát, mint én, de nyilvánvalóan működik úgy, szóval ha az említett 2 eszköz között nem probléma, máshol miért az? Csak a logikát keresem benne...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41519) And válasza csabyka666 (#41518) üzenetére


And
veterán

"Nem esnek bele egyik alhálóba se, ha arra gondolsz."
Ezt hogy? A topológia, amit lerajzoltál, látszólag nem tartalmaz NAT-oló eszközt AP-kliens viszonylatban. Persze a kliens is működhet WISP-kliensként (vagy mi a neve a címfordítós módnak), de adja magát a kérdés, hogy mégis minek? Továbbá egyetlen IP-címet említettél, ha pedig valahol van címfordítás, akkor ugye két címe (WAN és LAN felől) kellene hogy legyen annak az eszköznek. Miért nincs minden létező AP / kliens / router / (PC) azonos címtartományban eltérő címekkel, van ennek valami különös indoka, vagy így jött ki?

(#41520) csabyka666 válasza And (#41519) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Afelől érdeklődtem, lehet-e gond abból, ha az AP-k és a Client-ek címe ugyanaz? Szerintem amúgy nem lehet baj, csak kérdem. Mindegyiket (mind a 4 darabot) a 192.168.100.252-es címen érem el, ez a gyári default, ez nem probléma, igaz?

Itt a kép, hogy ne kelljen görgetni:

A másik, hogy miért nincsenek egy alhálóban. Azért, mert valamiért nem működött. A TP-Link a FŐ router, innen jön a net, gyárilag 192.168.1.x a tartománya, de hiába állítottam be a másik két routert erre (DHCP kikapcs, IP-t manuálisan megadtam a "DHCP pool"-on kívülre, hogy véletlenül se ossza ki nekik a FŐ router), szakadozott a net, lassú volt - mindkét routeren. Ezért most a router-ek más-más tartományban dolgoznak, pontosan nem emlékszem, de az egyik talán 192.168.2.x, a másik 192.168.3.x. Internet a WAN-ba dugva, DHCP bekapcsolva, tartomány a fentiek szerint megválasztva. A tartományokra írtátok, hogy ne legyen a teljes hálózaton belül két egyforma tartomány, tehát ne legyen benne több eszköz is, ami mondjuk 192.168.1.x-en dolgozik. Így megoldódott a probléma, nem dobálja a netet - legalábbis a Client_1-hez kapcsolódó router teljesen stabil lett, a másik dobálja, viszont ott remélem, hogy az antennákkal és a csatornákkal lesz a baj, mert ha kis antennát teszek AP_2-re, akkor minden oké.

Hú, lehet, hogy kicsit kusza, de talán értitek, mi itt a szitu.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41521) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#41520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegyiket (mind a 4 darabot) a 192.168.100.252-es címen érem el, ez a gyári default, ez nem probléma, igaz?
De, ez probléma. Hogyan tudod elérni őket ha mindnek ugyan az az IP címe, véletlenszerűen amelyik éppen jön?

Létszíves írd le, hogy melyik eszköznek mi a WAN/LAN címe pontosan mert ez így elég kusza.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41522) .DLL válasza csabyka666 (#41520) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem az nem világos, ha a "TP-Link"-en jön a net és az a fő, akkor az alsó router-eknek mi a szerepe (lehet nem ábrázol mindent a kép, gondolom nem csak a Client-ek vannak rajtuk (?), de ha azon nem jön net WAN portról, akkor nem sok értelmét látom a routernek (vagy csak switch-ként üzemel?).

(P.H.)

(#41523) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#41521) üzenetére


csabyka666
addikt

Alapból az AP-ket meg a Client-eket el sem érem, ahhoz oda kell mennem, és (fizikailag) rá kell dugnom egy notit, notin IP-t fixre állítom (192.168.100.250 például, csak egy alhálóban legyen az AP-vel vagy a Client-el), és akkor tudok belépni a menübe böngészőn keresztül, de gondolom ezt tudjátok Ti is. :)
Ha fontos lenne a különböző cím, akkor mért működik a TP-Link és a középső router között probléma nélkül? :F

A routerek címe balról jobbra haladva: 192.168.1.1. ; 192.168.1.2. ; 192.168.1.3.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41524) csabyka666 válasza .DLL (#41522) üzenetére


csabyka666
addikt

Client_1-hez és Client_2-höz kapcsolódó routerek külön épületben vannak, ahol WiFi elérés is szükséges, ezért kellett router mindkét helyre. Tudom, működne egy alhálóban is az egész rendszer, amikor TP-Link osztja az IP-t mindenkinek, de ez valamiért nem működött, és igazából jobb is így, hogy külön alhálók vannak, mert legalább nem látják egymást a gépek.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41525) .DLL válasza csabyka666 (#41524) üzenetére


.DLL
veterán

Értem! :R

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#41526) csabyka666 válasza .DLL (#41525) üzenetére


csabyka666
addikt

De mondd nyugodtan, ha valami nem jó, ennek Ti vagytok a mesterei. :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41527) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello,

TP-Link TL-WDR3600 routerhez keresek wifis jelerősítőt. Milyet érdemes venni, ami megbízható is és működik is? 2,4-es hálózatot használjuk jelenleg csak, de ha vinné az 5-öset is, akkor hosszú távon is megoldás lenne, bár pár évig még biztos nem veszünk új eszközöket.
Tudtok ajánlani valamit?

Köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#41528) Glaz-dozfhut válasza krealon (#41507) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Köszi! Megtettem. Sikerült. 200 százalékos gyorsulást értem el; vagy minek nevezzem. 54-ről 150 Mbps-ra. A 720p megy.

- Glaz-doz-fhut -

(#41529) Gubek-Einste válasza Shia-ko (#41527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel Asus N12 D1 ami repeater képes de szinte az összes CFW-vel szerelhető router jó lesz erre a célra, ha maradnál a TP-Link-nél akkor 841ND. Ennek a kettőnek csak 100-as LAN portjaik vannak és csak 2,4 GHz képesek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41530) Shia-ko válasza Gubek-Einste (#41529) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Akkor sima repeatert nem is érdemes venni, csak routert használni erre a célra?

Üdvözlettel: Gabi

(#41531) Gubek-Einste válasza Shia-ko (#41530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit értesz "sima" repeater alatt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41532) Shia-ko válasza Gubek-Einste (#41531) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Egy olyan kis elektromos eszközt, ami nem csinál mást, mint a wifin kapott netet továbbtolja.
pl.: Edimax dual repeater

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Gabi

(#41533) Gubek-Einste válasza Shia-ko (#41532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagyis az ilyen közvetlen konnektorba dugósat érted ez alatt.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41534) Shia-ko válasza Gubek-Einste (#41533) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

ok, köszi :)
Akkor az asus tökéletesen alkalmas lesz nekem wifin veni az elsődleges router jelét és tovább is nyomni, igaz? igazából a kábelezést akarom megúszni

Üdvözlettel: Gabi

(#41535) Gubek-Einste válasza Shia-ko (#41534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megfelelő lehet a számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41536) Shia-ko válasza Gubek-Einste (#41535) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

:R

Üdvözlettel: Gabi

(#41537) sajog159


sajog159
aktív tag

Valaki!

Kis segitségre szorulok a router jel erősséget illetően.
Van egy TP Link TL-WDR4900 routerem és HTC OneX+ mobilom, amivel netezni szoktam idönként. Router a családi ház 2.-ik emeletén van, mobilt pedig lent a földszinten használom általában. Eddig nem volt különösebb gondom, de kb 1 hete lent nem látja a routert a mobil, "Hitelesitésii probléma" a hibaüzenet. Ha felmegyek a router közelébe, semmi gond nincs.
Mit javasoltok mihhez nyuljak elsőre? A mobilomon -65, -70 dB jelerősséget mérem a földszinten a Wifi Analyzer appal

Előre is kösz a segitséget,
Üdv

(#41538) csabyka666 válasza sajog159 (#41537) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Nekem furcsa, hogy hitelesítési problémát ír. Próbáltad már, hogy elfelejteted vele a WiFi hálózatot, és újra felkapcsolódsz? Illetve azt is el tudom képzelni, hogy időközben (valahol a szomszédban például) beüzemeltek egy WiFi eszközt, és az zavarja a tiédet. Meg lehet próbálni másik csatornára átrakni, de előtte célszerű körülnézni az éterben InSSIDer-rel, hogy az egyes csatornák mennyire terheltek.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41539) sajog159 válasza csabyka666 (#41538) üzenetére


sajog159
aktív tag

Probáltam elfejteteni, többször, nem használt.
A környeken van jó pár wifi, hogy van a köztük "új", nem tudom.
Csatornákkal probálkoztam, wifi Analyzer 14. csatornát muttja a legjobbnak, de routeremen 13.-as az utolsó. Most AUTO-ra van állítva a csatornaszám.
Ja, a InSSIDer a mobilra kell telepiteni vagy PC-re is mehet (bár azon nincs wifi, így gondolom nem tud majd mit kezdeni ezzel)

[ Szerkesztve ]

(#41540) csabyka666 válasza sajog159 (#41539) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor nem marad más, a csatornákkal kell játszani. 14-est nem értem, én is csak 13-ig tudtam eddig. :)
InSSIDer nem tudom, van-e telefonra, én notin használom, azzal szoktam körülnézni, mi a helyzet a levegőben. Kérj addig kölcsön egyet.
Nézd meg a router mellett is, illetve ahol problémás a teló, ott is, hogy miként vannak a szabad csatornák.
Ha nagyoh zsúfolt az éter, akkor oda kell állítani a routert, ahol a legkevésbé zavarja a másik WiFi, a program jópofa grafikonnal jelzi majd, mi a helyzet.

Szvsz én megnézném másik telóval is ott, ahol a tiéddel nem jó, mert lehet, a telefon WiFi-je haldoklik...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41541) Tim82 válasza csabyka666 (#41540) üzenetére


Tim82
nagyúr

InSSIDer nem tudom, van-e telefonra, én notin használom

Androidos telefonra, tabletre ott van a Wifi Analyzer.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41542) csabyka666 válasza Tim82 (#41541) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát, akinek van Androidja... :) :U

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41543) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#41540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 14-es csak Japánban használható és ott is csak B-s hálózathoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41544) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-LINK TL-WR740N routerem amire nem tudok rácsatlakozni egy régebbi PCI wifi adapterrel(pcm1000).Teljes a jelerősség, megpróbál rácsatlakozni de ezt írja az XP:"A windows nem talált tanúsítványt, amellyel be tudná jelentkeztetni a hálózatba .... "
Itthoni telefonokkal meg egy TL-WN722N adapterrel tudok csatlakozni a routerre.
Tudnátok segíteni hogy mi lehet gond ?

Oprendszer:XP 3-as szervizcsomaggal.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#41545) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#41543) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor azért nem találkoztam még vele. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41546) csabyka666 válasza Directors (#41544) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Húh, volt ilyen nálam is, vagyis nem nálam, de egy notin. A WiFi adapter tulajdonságainál kell keresni valami tanúsítványos dolgot, és ki kell venni a pipát előle. Vagy "intelligens kártya" volt, nem emlékszem. Hálózati beállításoknál az adapterre jobb klikk, tulajdonságok, és valahol ott.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41547) Directors válasza csabyka666 (#41546) üzenetére


Directors
senior tag

Tanúsítvány elől kivettem a pipát de nem csatlakozik így sem. Vissza teszi automatikusan.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#41548) csabyka666 válasza Directors (#41547) üzenetére


csabyka666
addikt

Az intelligens kártyánál nincs semmi?

Más: nem lehet, hogy a kártya nem ismeri a titkosítást? Próbáld meg, hogy leveszed a jelszót, akkor mit csinál?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41549) Directors


Directors
senior tag

Kikapcsoltam a titkosítást és így csatlakozott.
Viszont nem tudom hogy így akkor mire állítsam a titkosítást?
Most WPA/WPA2 - Personal(Recommended)
Version:Automatic
Encryption:AES

Őszintén megmondva hatalmas titkosítás nem kell mert egy kisvárosban lakom. Ott is családi ház övezetben.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#41550) csabyka666 válasza Directors (#41549) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor az lesz a gond, vélhetően túl régi a kártya, és nem ismeri a WPA-t. WEP-et szerintem tudja, bár az nem legtutibb, könnyen törhető, de ha nem gondolod, hogy ott bárki ilyennel szórakozna, mehet rá a WEP is.

Vagy megpróbálhatod a sima WPA-t, ha van olyan opció, TKIP-pel, bár sanszos, hogy ezt se fogja ismeri.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.