Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) kali válasza ACAB95 (#40450) üzenetére


kali
legenda

szia,

az eszköz típusának a függvénye, valamelyik alapban tudja, olyan is van, ami moddolt firmware segítségével, de létezik olyan is, amivel egyáltalán nem kivitelezhető a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#40452) ACAB95 válasza kali (#40451) üzenetére


ACAB95
tag

ASUS N10E routerom van, de nem fogalmam sincs hogy tudja e. Vagy inkább ajánlott tenni az erősítő elé egy időzítő kapcsolót?

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#40453) csacsi77


csacsi77
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A helyzet a következő.
Van egy UPC-s kábelmodem (TC7200U). Ebből megy a net az asztali gépre, egy ASUS O'Play médialejátszóra és egy TP-LINK (WR-1043ND) routerre, ami a WIFI-t viszi át két másik laptop felé.
Telepítettem a Win10-et az asztali gépemre. Onnantól kezdődtek a bajok. Az addigi megosztott mappákat egyszerűen nem látja a médialejátszó, az asztali gépem pedig nem jelenik meg a másik két laptop hálózati részén. Természetesen a laptopok a megosztott mappákat sem látják.
A következőket tettem eddig. Megszüntettem az eddigi otthoni csoportot és a megosztott mappákat, majd létrehoztam egy új csoportot és pár mappát ismét megosztottam. Nem látszott semmi. A speciális megosztási beállításokban is beállítottam minden megosztást, kikapcsoltam a jelszavas védelmet, a hálózat felderítése aktív. Mégsem látszanak a mappák, a médialejátszó pedig mindenképpen jelszót kér. Nincs semmilyen jelszó megadva. A WIFI képes nyomtatót sem látja a laptop.
Lehet a UPC-s modemen kéne állítani valamit?
Tudna valaki segíteni egy iszonyú nagy lámának? :R
Előre is köszönöm!

Öreg fater megoldja!!!!

(#40454) Gubek-Einste válasza csacsi77 (#40453) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tesztképpen tedd a HGW-t bridged módba és a TP-Link legyen a router, így kiszűrhető, hogy a HGW okozza egy a gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40455) csacsi77 válasza Gubek-Einste (#40454) üzenetére


csacsi77
senior tag

Hol kell bridged-módba tenni?
Hosszú távon nem lenne jó így, mert a router egy szobával odébb van a laptopok jobb vétele miatt, én pedig itt ülök a UPC-s modem mellett az asztali géppel.

Öreg fater megoldja!!!!

(#40456) Gubek-Einste válasza csacsi77 (#40455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hosszú távon nem lenne jó így, mert a router egy szobával odébb van a laptopok jobb vétele miatt, én pedig itt ülök a UPC-s modem mellett az asztali géppel.
Ezért írtam, hogy tesztképpen tedd át.

Hol kell bridged-módba tenni?
System/Switch mode menüpont alatt van (magyarul nem tudom mi a menüpontok neve)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40457) csacsi77 válasza Gubek-Einste (#40456) üzenetére


csacsi77
senior tag

Erre gondolsz?
Mert ilyen menüpont nincs a modem menüjében.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#40458) Gubek-Einste válasza csacsi77 (#40457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, itt kellene átállítani.
Ha nincs akkor lehet, hogy IPv6 módban van a HGW és ekkor nincsen bridged mód, telefonon át kel állíttatni IPv4 módba, ez ügybe néz be a UPC témában ott le van írva, hogy mi jele ennek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40459) csacsi77 válasza Gubek-Einste (#40458) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem hinném, hogy UPC-s modem hiba lenne. Semmi sem változott a a Win10 telepítéét leszámítva. A nyomtató WIFI-s elérésének meg nem sok köze lehet hozzá, azt a saját beépített adó/vevőjével csinálja.

Öreg fater megoldja!!!!

(#40460) faramuci69


faramuci69
csendes tag

Sziasztok,

gyakori problémám, hogy egyes laptopok, telefonok alig veszik a wifi jelet, amíg mások még simán veszik. Általában az üzleti gépek a jobbak. Gondoltam, beszerzek egy wifi jelerősítőt, így talán legközelebb a kempingben nálam is elég erős lesz a jel. Van tapasztalatotok ebben a témában, hogy milyen készüléket érdemes beszerezni?

(#40461) Gubek-Einste válasza faramuci69 (#40460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40462) csacsi77 válasza Gubek-Einste (#40458) üzenetére


csacsi77
senior tag

Bocsánat, még meg sem köszöntem a válaszaidat.
Nincs valamilyen titkos Windows beállítás, ami egy csapásra megoldja ezt a mappamegosztás anomáliát?
A mediabox egyébként látja a hálózatot, csak jelszót kér, pont úgy, mint amikor elfelejtettem kivenni a jelszavas megosztást. Csak most nem felejtettem el....
A zsigereimben érzem, hogy ez nem UPC-s dolog.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#40463) Fecogame válasza faramuci69 (#40460) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha a gépen szeretnéd erősíteni a jelet, akkor vannak külső antennás USB-s eszközök, amivel ezt meg lehet tenni. Ha a meglévő WiFi jelet, akkor pedig egy második wifi router ( ha lehetséges ) kábeles összekötése lenne a célszerű.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40464) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Van egy TP-Link T4U wireless USB-s stickem és a Win10 óta sokszor előfordul, hogy egyszer csak elmegy a net játék vagy netezés közben, de a router (TP Link Archer C5) hibátlan, mert a telefonomon meg jön rendesen a net. Ilyenkor mind a két csatornára azt írja, hogy korlátozott a hozzáférés, nincs internet kapcsolat. Van, hogy egy restart se oldja meg csak 2-3. Mi lehet a gond szerintetek? Driveres vagy hardveres a probléma?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40465) Gubek-Einste válasza h1mpi (#40464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a W10 még elég új így első sorban inkább szoftveres irányúnak tűnik. Korábban (W7/8.1 alatt) nem volt ilyen jelenség?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40466) h1mpi válasza Gubek-Einste (#40465) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Win7-em volt és ott stabilan működött. Örültem is, hogy végre egy router+vevő páros, ami stabil.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40467) csacsi77 válasza h1mpi (#40466) üzenetére


csacsi77
senior tag

Lehet ez a Win10 még nem olyan kiforrott? Nekem is vannak problémáim azóta a hálózati mappamegosztással.

Öreg fater megoldja!!!!

(#40468) h1mpi válasza csacsi77 (#40467) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem meg néha "fagy" a bejelentkezés után. Annyira nem zavaró, de azért idegesít... A kiforrása kb. minimum fél év...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40469) csacsi77 válasza h1mpi (#40468) üzenetére


csacsi77
senior tag

Oké, de addig ne használjam a médialejátszót, mert nem látja az eddig Win7 alatt tökéletesen kezelt megosztott mappákat?

Öreg fater megoldja!!!!

(#40470) csacsi77


csacsi77
senior tag

Egyébként erre valakinek még van ötlete?

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A helyzet a következő.
Van egy UPC-s kábelmodem (TC7200U). Ebből megy a net az asztali gépre, egy ASUS O'Play médialejátszóra és egy TP-LINK (WR-1043ND) routerre, ami a WIFI-t viszi át két másik laptop felé.
Telepítettem a Win10-et az asztali gépemre. Onnantól kezdődtek a bajok. Az addigi megosztott mappákat egyszerűen nem látja a médialejátszó, az asztali gépem pedig nem jelenik meg a másik két laptop hálózati részén. Természetesen a laptopok a megosztott mappákat sem látják.
A következőket tettem eddig. Megszüntettem az eddigi otthoni csoportot és a megosztott mappákat, majd létrehoztam egy új csoportot és pár mappát ismét megosztottam. Nem látszott semmi. A speciális megosztási beállításokban is beállítottam minden megosztást, kikapcsoltam a jelszavas védelmet, a hálózat felderítése aktív. Mégsem látszanak a mappák, a médialejátszó pedig mindenképpen jelszót kér. Nincs semmilyen jelszó megadva. A WIFI képes nyomtatót sem látja a laptop.
Lehet a UPC-s modemen kéne állítani valamit?
Tudna valaki segíteni egy iszonyú nagy lámának? :R
Előre is köszönöm!

Annyit változott a helyzet, hogy a nyomtató már látszik, csak drivert kellet letölteni hozzá. A médialejátszó pedig látja az asztali gépet, de jelszót kér.

Öreg fater megoldja!!!!

(#40471) t.benedek


t.benedek
tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni.

Asztaligéphez használok Asus USB N14-et. A router egy tp--link 1043ND v1 kb 20m-re van, de 2 fal is útban van neki így a jel nem túl rózsás. A probléma az hogy terhelés alatt bezuhan a link speed a router és az adapter között (300mbps nyugalmi állapotban, 5-30mbps ha bármilyen terhelés van rajta), ami azért fura, mert más eszközzel nem produkál ilyet a router. Ha közelebb van a router és az adapter akkor sincs ilyen hiba. Kábelezés sajnos nem megoldható.
A kérdés, hogy mivel járnék jobban: venni egy routert (1043ND v2-re gondoltam) és betenni repeaternek (sajnos ez is csak wireless módban tudna kapcsolódni a mostani routerhez, nincs lehetőségem kábelezni), vagy venni egy Asus PCE-AC68-at? Erősebb-e utóbbi annyival az USB N14-nél, hogy érdemes legyen ennyit rákölteni? (tudom, hogy az AC-t nem fogom tudni kihasználni, de jelenleg nekem olyan megoldásra lenne szükségem ami képes megtartani stabilan ~80Mbps kapcsolatot a routerrel. Ugyanezt tudja a dell e6220am belső antennával ugyanott ahol az USB N14 akadozik.)
Powerline adaptert próbáltam, de azon alig ment át 25Mbps letöltési sebesség, hiába volt 80mbps körül a linkspeed. :))

Előre is köszi a segíséget.

(#40472) krealon válasza Gubek-Einste (#40448) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ami jó lesz az TP-Link TL-WA7210N, ez egy komplett eszköz, csak fel kell tenni a kinti falra, ráirányítani a veendő hálózatra, beállítani és használni."

Teljes mertekben egyetertek, de kiegeszitenem azzal, hogy egy CPE210-es jobb valasztas, mert abban dupla annyi flash es RAM van (8 MB / 64 MB) es az OpenWRT Chaos Calmer rc3-as verzio tokeletesen fut rajta (tapasztalat). Radasul az ara is hasonlo.

(#40473) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

WLAN internettel kapcsolatban szeretnék tanácsot / véleményt kérni. Győr közelében a Bakony szélénél lakunk, erre sajnos gyenge a kábeles infrastruktúra. 5-6 éve kiépítettek egy optikai hálózatot, amit a Novotron Zrt. CoraNet néven értékesít. Sajnos ez a csicska cég a mai napig azzal hiteget mindenkit, hogy két-három hét múlva lehet rákötni a hálózatra. Ennek már 4-5 éve, de azóta sem lehet rákötni. Első alkalommal R-LAN internetet használtunk, de annyira korlátozták a használatot, hogy végül váltottunk. A korlátozás alatt azt értem, hogy egy 10.000.-Ft feletti díjcsomaggal a letöltés 10-15 mp folyamatos letöltés után azonnal korlátozódott és alig lehetett használni (50-70 KB/s).

Jelenleg is mikrohullámú internetet használunk, kisebb-nagyobb problémával. Amúgy elégedett vagyok velük az ár ellenére is (4/1 Mbit/s, korlátlan, 9.500.-Ft). A probléma a vétellel van és a nehezen elérhető ügyfélszolgálattal. Pl.: a 06-40-es számot egy Vodafone-os számra irányították át, ahol szintén csak egy hangposta jelentkezik munkaidőben. Az elosztó, ahová csatlakozik az antenna légvonalban kb. 1800 m-re van. Egy kisebb domborzati akadály is van előtte, de nem jelent problémát. Amikor más IP címet osztott ki a rendszer akkor ment 12-15 Mbit/s-al is stabilan. A lakásunk egy társasház, így magason van az antenna. De valami miatt egyre többször nem jól működik az internet. Ubiquiti márkájú eszközök vannak, NanoStation5. Zavar, hogy sok a hibás csomag. Megoldás lehet, ha a kültéri antennát a tetőn magasabb pontba tesszük át? Mondjuk egy teleszkópos rúdra vagy vasrúdra még feljebb tenni 10-15 m-rel?

Szerintetek mivel lehetne javítani a vételen?

Részletek:


[ Szerkesztve ]

(#40474) involver


involver
csendes tag

Sziasztok!

OpenWRT-t szeretnék telepiteni,egy TP-link routerre.
Sajnos a routerben nem áll modomban simán frisiteni a firmware-t.
Probálgattam,ezt a TFTP-s dolgot,de nem jutok 1röl a 2re...
Bármilyen segitséget szivesen fogadok.

(#40475) Gubek-Einste válasza t.benedek (#40471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Driver frissítést/újra rakást volt már?
Másik eszközön próbáltad már az adaptert?
Jobb megoldás ha veszel egy újabb eszközt köztes állomásnak, ha a TP-Link 1043NDv2-t választod akkor az új eszköz legyen az elsődleges, netre csatlakozó eszköz mivel újabb/erősebb mint a jelenlegi. A jelenlegi eszközre tegyél CFW-t és állítsd be repeater módba.

#40473 bwin.party
Megoldás lehet, ha a kültéri antennát a tetőn magasabb pontba tesszük át? Mondjuk egy teleszkópos rúdra vagy vasrúdra még feljebb tenni 10-15 m-rel?
Ha úgy jobb lesz a rálátás a bázisállomásra akkor érdemes lenne tenni vele egy próbát.

#40474 involver
Inkább az OpenWRT témába érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40476) involver


involver
csendes tag

Az merre van?:)

(#40477) Fecogame válasza involver (#40476) üzenetére


Fecogame
veterán

Fórum, jobb fent keresőbe írd be: OpenWRT, és láss csodát :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40478) Gubek-Einste válasza involver (#40476) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40479) Gyurka6 válasza bwin.party (#40473) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Akkora távolságról nagyobb jelnek kellene lennie, a sok csomag vesztés pedig nem (csak)egyenes irányból érkező jelre utal. Mivel úgylátszik, teljes hozzáférés van a szerkezethez, meg lehetne nézni a másik polarizációval milyen. Nyilván az egy "kis domborzati akadály" ezen a sávon sokat jelent.

Gyurka

(#40480) t.benedek válasza Gubek-Einste (#40475) üzenetére


t.benedek
tag

Sajnos ezekkel már próbálkoztam.
Köszi, akkor a repeateres megoldás lesz. 1043NDv2 helyett esetleg jobb tipp? :) Mindenre nyitott vagyok :)

(#40481) Gubek-Einste válasza t.benedek (#40480) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi router marad az elsődleges akkor másodlagos eszköznek Asus N12 D1 ami gyári firmware-rel is repeater képes de természetesen CFW-vel tovább növelhető a képességei, vagy TP-Link 841ND ami csak CFW-vel használható repeater módban.
Ha a jelenlegi lesz a repeater akkor új, elsődleges eszköznek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
Természetesen mindig a kábelezés a legjobb megoldás, lehet, hogy macerás de a legstabilabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40482) csacsi77 válasza csacsi77 (#40470) üzenetére


csacsi77
senior tag

A problémára megoldása: visszaálltam Win7-re és egyből látta a médialejátszó a mappákat. Na jó nem egyből, először meg kellett szüntetni a megosztást és aztán mindenkivel megosztani és már látja is remekül.
Ellenben felvetődött egy másik kérdés. Tehát a helyzet a következő: Van egy UPC-s kábelmodem (TC7200U). Ebből megy a net az asztali gépre, egy ASUS O'Play médialejátszóra és egy TP-LINK (WR-1043ND) routerre, ami a WIFI-t viszi át két másik laptop felé.
Most a két laptop látja egymást, de az asztali gépet nem.
Gondolom a TP-LINK router kialakított egy saját wifis hálózatot, ami független a UPC-s modemtől, illetve annyiban független, hogy annak a jelét osztja szét vezeték nékül.
A cél az lenne, hogy mindhárom gép lássa a megosztott mappákat oda-vissza, de maradjon a felállás, hogy a két laptop csak wifin kapja a jelet a UPC-s modemből kihúzott kábel végén ülő TP-LINK routerből.
Kérlek segítsetek! :R

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#40483) Gubek-Einste válasza csacsi77 (#40482) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd a TP-Link-et AP/Switch móba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40484) t.benedek válasza Gubek-Einste (#40481) üzenetére


t.benedek
tag

Köszönöm a tippeket :)

Kábelezés volt az eredeti terv, de a kábelcsatornában már nincs hely, és a falakat nem szeretném emiatt megfúrni. :(

(#40485) Gubek-Einste válasza t.benedek (#40484) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet ragasztani is a kábel csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40486) t.benedek válasza Gubek-Einste (#40485) üzenetére


t.benedek
tag

De az ajtóknál akkor is muszáj lenne fúrni lenne, nem? :F

(#40487) R3DD7


R3DD7
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem. Egyáltalán nem értek ehhez csak azt tudom hogy valami baki van nálam és sehogy se tudom kitalálni azt hogy mi a probléma. Egy TPLinkes router van amin belehet állítani net korlátozást (időben nem adatforgalomban. Pl. 12:00-18:00 ig van valakinek nete) (khmm.. Ez én lennék :D ) és ez így tök jó csak egy baki van. Míg másoknak van nete addig nekem nincs (mármint 12:00-18:00 között amikor kéne lennie) de közben mindenkinek van. Van egy régi netkártyám azzal néha ment néha nem de lett egy új TPLinkes ami szintén ilyen. Csak rosszabb. Jelen pillanatban egyáltalán nem megy egyik se. Biztos a z én gépemben van a baki de nem tudom hogy mi az. Valami ötlet? (Bocsi a helyesírás miatt telóról írtam mert nincs net a gépemen :/ )

[ Szerkesztve ]

(#40488) fudi2002


fudi2002
veterán

Kis segítséget kérnék:

Adott egy oldal egy kültéri wifi antennával. Adott egy másik, ami erre csatlakozik egy Tplink 743nd (ap módban). Lanon műxik a net, minden oks. Erre rákötöttem egy routert a wifin való továbbosztás miatt.
Kérdés: a továbbosztós wan portjával kössem és külön alhálózat vagy switchként funkcionálva vmelyik sima portba?

Köszi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#40489) csacsi77 válasza Gubek-Einste (#40483) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem mondom, hogy simán fog menni, de majd próbálkozom. Köszönöm a választ! :)

Öreg fater megoldja!!!!

(#40490) fudi2002 válasza fudi2002 (#40488) üzenetére


fudi2002
veterán

Megoldottam. Switchként kötöttem, így legalább a fő router dhcp oszt.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#40491) Pacos


Pacos
tag

Help!

Adott egy 1043nd v2 és egy 741nd v2.1. Az előbbi osztja a netet az utóbbival szeretném a wifi hatókörét bővíteni. Ez utóbbit bridge módba tettem, látja az 1043-at, DHCP off, jelszó beállítva. Ez amúgy a neten kb. 478932x le van írva. De nálam nem megy. Eszközön pl. telefonon meg is jelenik az "alrouter", csatlakozik, de nincs internet.

Amikor szétszedtem még működött!

(#40492) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Hali!

Van egy Pirelli PRG-A4201G routerem és szeretném wifi jelet továbbítani,mert sokszor eldobja a wifi jelet.
Még egy routerral meg lehet oldani a problémát,ha veszünk egy ilyet TP-Link TL-WR741ND vagy mivel lehetne ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#40493) Gubek-Einste válasza t.benedek (#40486) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valamit valamiért :)

#40487 R3DD7
Inkább IDE való kérdés.

#40491 Pacos
Mik a jelenlegi beállítások (mindkét eszközön)?

#40492 FoLey-v
Jó megoldás egy saját router-nek a használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40494) FoLey-v válasza Gubek-Einste (#40493) üzenetére


FoLey-v
addikt

És ha egyik routert az emeletre vinném wifi jel erősség továbbítás miatt és másik meg lent maradna úgy is lehet? Mert az igazi gond a fenti számítógép,hogy bizonyos idő után eldobja a wifit.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#40495) Gubek-Einste válasza FoLey-v (#40494) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen ez is egy lehetséges megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40496) FoLey-v válasza Gubek-Einste (#40495) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor ezt nyugodtan megvehetjük nem kell semmit beállítani? Sajnos nem értünk hozzá azért kérdezősködök.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#40497) MtHq válasza bwin.party (#40473) üzenetére


MtHq
tag

Azt azért hozzátenném, hogy a domborzati akadály igenis gondot jelent. Ahol én dolgoztam szolgáltatónál alap követelmény volt, hogy tiszta rálátás legyen. Anélkül nem is kötöttünk netet! A jelszint minimum el kellett érje a -74dBm-et, de a legtöbb ügyfelünk -65 körül volt. Az előttem hozzászólók már mindent elmondtak, egy dologra felhívnám azonban a figyelmet. A hibás csomagok száma nem a wireless oldalon hanem a LAN oldalon mutatkozik! Érdemes lenne a kábelezést átnézni, esetleg a csatikat, hogy jól krimpeltek-e. A received errors ezesetben azt jelenti, hogy a kütyü a gép/router/switch felől a kábelen hibás csomagokat kapott..

[ Szerkesztve ]

(#40498) Pacos válasza Gubek-Einste (#40493) üzenetére


Pacos
tag

közben hazahoztam az "alroutert" (741nd) itt nálam a főrouter upc-s epc3925.

epc3925: 192.168.1.1, DHCP on, WPA2/PSK/AES védelem, bgn mixed de próbáltam csak N, b/g módokat is, wide: 20 de 40Mhz-en is próbáltam, ch:11 (több más csatornán is próbáltam)

wr741ndv2.1: 192.168.1.2, DHCP off, Bridge bekapcsolva ("összekapcsolva a főrouterrel) és azt mutatja fut is, a többi ugyanúgy van mindig beállítva mint a főrouteren.

Várakozás után - kb. 1 perc - a telefonon "korlátozott kapcsolat"-ot jelez, és vmi fura belső IP címet kap kb. mint ha vmi eszköz címe lenne.

Amikor szétszedtem még működött!

(#40499) Gubek-Einste válasza FoLey-v (#40496) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítani mindig mindent kell, a legjobb megoldás ebben a helyzetben az lenne ha AP/Switch módba használnád az új eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40500) csacsi77 válasza Gubek-Einste (#40499) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nekem is ezt a beállítási módot linkelted. Sajnos még nem volt alkalmam kipróbálni.
A "B" wifi routert nem érem el az asztali gépre csatlakoztatott "A" kábelmodemről. Jól gondolom, hogy a B-t közvetlenül kell a gépre dugni és úgy konfigurálni? Ha kiolvasom A-ból az ip-címet, akkor mit állítsak be B-n?
Sok kérdés és nagy a tudatlanság. Bocsánat!!! :B

Öreg fater megoldja!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.