Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) cs_dy válasza mezis (#41200) üzenetére


cs_dy
tag

Akkor még az is lehet, hogy vírus?
Ezzel a két programmal keressek nem op. rendszerhez illő folyamatokat?

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#41202) mezis válasza cs_dy (#41201) üzenetére


mezis
nagyúr

Elég csak azt nézni, hogy mi, mennyire foglalja le a processzort, I/O műveleteket.
(A tesztek alkalmával a laposok helyet cserélnek ? [link])

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41203) cs_dy válasza mezis (#41202) üzenetére


cs_dy
tag

I/O-n belül a hálózatot érted? A program által elszívott proci teljesítmény milyen befolyással van a letöltési sebességre? Ezt valahogy nem tudom megemészteni :))
A hely tesztelésre is gondoltam csak idő nem állt épp rendelkezésre. Ezt mindenképp ellenőrzöm ha megint bütykölöm.

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#41204) mezis válasza cs_dy (#41203) üzenetére


mezis
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy hálózat vagy HDD vagy RAM. Mindegyikre időt kell szakítani a processzornak, több-kevesebb időt várakozni kell a perifériára, RAM-ra.

Nem ugyanazon a helyen volt mindkét lapos ? :F :Y

mezis

(#41205) cs_dy válasza mezis (#41204) üzenetére


cs_dy
tag

Értem!

Egymástól 1,5 méterre voltak.

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#41206) mezis válasza cs_dy (#41205) üzenetére


mezis
nagyúr

Az teljesen mindegy. Néha 5 cm is sokat jelent. A hullámhossz kb 12 cm.

mezis

(#41207) cs_dy válasza mezis (#41206) üzenetére


cs_dy
tag

Tehát ha helyet cserél a két gép akkor feltehetően kiderül, hogy ez-e a baj?

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#41208) mezis válasza cs_dy (#41207) üzenetére


mezis
nagyúr

Kiderülhet. Olyan nehéz két laposat felcserélni ? :F

És akkor ismét: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41209) cs_dy válasza mezis (#41208) üzenetére


cs_dy
tag

Én értem, csak továbbítom a megoldásokat az ismerősnek. :DDD Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#41210) dAnky


dAnky
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy adott egy 120 megás net. wifin használom a netet telefonon laptopon, viszont mind a 2-őn csak 60 megát mutat maximum és nem 120-at. a router tudja a 300at illetve a telefonom és a laptopom is képes rá. nem tudjátok miért nem bírnak többet?

(#41211) feri1014


feri1014
senior tag

Üdv!
Ide is bedobnám a kérdésemet.
Adott egy TP-Link TL-WN722N, ASRock 870 Extreme alaplap és egy Windows 10. A problémám az lenne, hogy random időközönként az USB sticket ledobja a Windows, mintha kihúztam volna és ismét csatlakoztattam volna az USB portba, közben hozzá sem nyúltam. Valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja ezt?

(#41212) mezis válasza feri1014 (#41211) üzenetére


mezis
nagyúr

dAnky is: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41213) krealon válasza dAnky (#41210) üzenetére


krealon
Topikgazda

"a router tudja a 300at illetve a telefonom és a laptopom is képes rá. nem tudjátok miért nem bírnak többet?"

Valoszinusegi sorrendben:
- A kornyezet nem teszi lehetove (terepakadalyok; interferencia; kulso Access Point-ok okozta zaj; bletooth eszkozok mukodese; vezeteknelkuli eger, billentyuzet; 2.4 GHz-es videoatjatszo; mukodo mikrohullamu suto; stb)
- Inkompatibilitas az Access Point (router) es a kliens eszkoz (telefon, notebook wifi adaptere) kozott
- Beallitasi problema

(#41214) feri1014 válasza mezis (#41212) üzenetére


feri1014
senior tag

Így néz ki jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#41215) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

vannak ez a simán a konnektorba bedugható WIFI extender eszközök. Erről találok egy leírást valamerre?

(#41217) Gubek-Einste válasza dAnky (#41210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Milyen adapterrel/telefonnal méred ezt?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?

#41215 Romeo619
Pontosan milyen leírást szeretnél?
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41218) mezis válasza feri1014 (#41214) üzenetére


mezis
nagyúr

Kicsi a térerő. Hozd ki az árnyékból egy USB hosszabbítóval a WiF adaptert.
(A PC háza a 2,4 GHz számára sem átlátható.)

mezis

(#41219) Benito94


Benito94
tag

Olyan problémám lenne, hogy ha elkezdek letölteni akkor folyamat ledobálja a wifimet a gép, olyan mintha lehuznám és visszadugnám. TP-Link TL-WN722N-em van. Érdekes, hogy a kissebb tesóját rádugom a gépre azzal is ezt csinálja, újratelepítettem a gépet és akkor is csinálja. Mi lehet a gond?. Segítséget előre is köszi

(#41220) feri1014 válasza mezis (#41218) üzenetére


feri1014
senior tag

Milyen értéket kellene mutatnia nagyjából?

(#41221) mezis válasza Benito94 (#41219) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#41222) mezis válasza feri1014 (#41220) üzenetére


mezis
nagyúr

Antennák (routerrel is lehet kísérletezni) helyének szerencsésebb megválasztásával próbáld megközelíteni a -60dBm-et.
(Mutatnia annyit kell, amennyi ott a térerő. Vagyis a valóságot.... :D )

mezis

(#41223) feri1014 válasza mezis (#41222) üzenetére


feri1014
senior tag

Sikerült megközelíteni. :DDD (-61 dBm). Viszont ismét előfordult az említett probléma. Igaz, azóta csak kétszer. Szóval csak részben lehetett ez az oka. :F

(#41224) fecs


fecs
senior tag

Cisco EPC3925-ös routerem van T-home 30/5-ös internettel. Wifi adaptert szeretnék venni egy asztali gépbe, ami egy szinttel (földszint) a router alatt van. 150 Mbits vagy 300 Mbits? Antennával vagy nélküle? :R

Pixel 6a

(#41225) oddewo


oddewo
újonc

Sziasztok ,

telekom 30/5-ös internet-re váltanék, kérdéseim:
- milyen HGW-t kapok ?
- a HGW wifi képes?
- HGW után kötnék egy routert, majd azután egy swicth-et. Működni fog?

Egyébként a telekom bekaphatja, adsl-ről térek át, fa*án lekapcsolta tegnap, de csak hétfőn jön szerelni az újat.
:W

[ Szerkesztve ]

(#41226) Gubek-Einste válasza oddewo (#41225) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Optika vagy kábelnet lesz?
Wifi képes eszközt adnak és tudsz utána kötni saját eszközt (miért nem tudnál?).

#41224 fecs
Inkább N300-as és külső antennásat vegyél.
Ajánlott eszközök az Asus USB-N14 és a TP-Link 822N/8200ND.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41227) Tayson20


Tayson20
újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne. Hogy vettem egy Asus RT-N18U 600Mbps gigabites rutert. Ezzel annyi a bajom hogy 40MHZ re átállítottam. Ugy 150mbps jelenik meg. 300-450-600mbps-ot hogy érem el? Előre is köszi a segítséget. fél éves a gépem. ASUS k551la

(#41228) kali válasza Tayson20 (#41227) üzenetére


kali
legenda

szia,

az kell hozzá, hogy az ellenoldali wifi modul is kezelje a gyorsabb sebességet, tehát ha az csak 150 Mbps képes, akkor nem lesz gyorsabb a kapcsolat sebessége.
a notidban lévő wifi modul pontos típusát ellenőrizd, az lesz a mérvadó, illetve az lehet a szűk keresztmetszet, akár azért, mert csak 150-es, de az is lehet, hogy 300-as, viszont annak a speciális beállításaiban nincs engedélyezve a 40 MHz.

(#41229) Multibit válasza Tayson20 (#41227) üzenetére


Multibit
veterán

Ugy 150mbps jelenik meg. 300-450-600mbps-ot hogy érem el?
Ha nem a linksebességet írtad, hanem a gyakorlati sebességet, akkor a válasz: sehogy.

(#41230) Tayson20 válasza Multibit (#41229) üzenetére


Tayson20
újonc

150 helyett több legyen :)

(#41231) mezis válasza feri1014 (#41223) üzenetére


mezis
nagyúr

A közelben vannak más vezeték nélküli eszközök (Bill., egér, füles, mikrohullámú sütő,....) ?

mezis

(#41232) Tayson20 válasza Tayson20 (#41230) üzenetére


Tayson20
újonc

qualcomm atheros ar9485wb-eg wireless network adapter hálókártya tipúsa

(#41233) Multibit válasza Tayson20 (#41232) üzenetére


Multibit
veterán

Azzal a WLAN adapterrel jogos a 150 Mbps linksebesség. Ennyit tud.

Ha az Asus BIOS-a engedi a WLAN kártya cseréjét és be tudsz szerezni egy ilyet, akkor - optimális esetben - 450 MBps linksebességnek örülhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#41234) And válasza Tayson20 (#41232) üzenetére


And
veterán

Ha jól látom, az AR9485 nem támogatja a MIMO-t, vagyis a link sebessége azzal a klienssel nem lehet több 150 Mbps-nél :(.

(#41235) feri1014 válasza mezis (#41231) üzenetére


feri1014
senior tag

Egy mikro van, de nem vettem még észre, hogy ment volna, amikor előfordult ez. Nem is új keletű ez a gond, teljesen más környezetben, másik routerrel is megvolt. Szóval én a gépre gyanakszom, mert magát az usb sticket mintha kihúznám, majd csatlakoztatnám, nem csak a hálózat tűnik el. Telefonon eközben minden jó.

[ Szerkesztve ]

(#41236) Multibit válasza Multibit (#41233) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs! Nem MBps, hanem Mbps :B

(#41237) Tayson20


Tayson20
újonc

Köszi a gyors választ! :)

(#41238) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok!
T-Home os nethez vettem 1 tp link tl-wr740n tipusu routert. A mellékelt cd segítségével be is állítottam de az a gondom hogy 1 laptop érzékeli a netet de az is csak ugy hogy össze van dugva a routerrel. Teló elsőre rácsatlakozott meg 1 másik pc is de aztán átváltott korlátozottba. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a választ!

(#41239) mezis válasza feri1014 (#41235) üzenetére


mezis
nagyúr

A TP-Link szoftverével vagy a Win-el működik a TL-WN722 ?

mezis

(#41240) feri1014 válasza mezis (#41239) üzenetére


feri1014
senior tag

TP-Link driverrel.

(#41241) cs_dy válasza mezis (#41208) üzenetére


cs_dy
tag

A fészek a nevük:

Az asztalról ahol rossz a sebesség áttette az ágyra ahol a gyorsabb letöltést elérő lapos van. Majd elvitte a Router mellé. A mellékelt képen látható a mozgás.

Így mi a helyzet, mert én nem értek annyira hozzá?

[ Módosította: Mate ]

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#41242) Dinasti


Dinasti
senior tag

Nos a fentebb említett tp link tl-wr740n routert sikerült beállítanom most már lehet mindennel csatlakozni a hálózatra és van is net. Viszont 10 megás netem van,de nagyon gyér sebességet ad át wifin keresztül 1-2 megát ir letöltésnek. Ez miért lehet? Meg ha valaki ismeri ennek a routernek a menüjét megsúghatná hol tudom dmz be tenni. Az előző lakásban Pirelli roter volt azon simán megtaláltam de itt sajna nem. Xbox One hoz kelle hogy open legyen a nat. Nincs kedvem fix ip-t adni és portokat nyitogatni.

(#41243) mezis válasza cs_dy (#41241) üzenetére


mezis
nagyúr

Ilyen "hangzavarban" örülni kell annak, hogy egyáltalán van internet kapcsolat.
Talán az 5GHz-es sáv lehet jobb, ha nincs közben sok akadály.

Gondolom a 9 - 13 csatornák környéke is hasonlóan nyomulnak a szomszédok.

Ez a grafikon a helykeresésre kiváló.
Csatorna keresésre a "2.4GHz APs Channels" üzemmód az igazi. A táblázatban a sorrendet meg célszerű "Chan"-nak választani.

mezis

(#41244) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Adott egy modem, amire rá van kötve egy wifis router, de 2 család használja (közös lónak túros a ....), az egyiknél van a wifis router, de most a másik is szeretne saját wifit. Az asztali gép kap egy kábelt a routerből, az első gondolat az volt, hogy belerakunk egy wifi sticket. A második gondolatom meg nekem az volt, hogy meg lehet oldani, hogy a modem mögött 2 wifis router is osztozzon? Vagy ez felejtős és marad a stick (amihez viszont a gépnek mennie kell). Vagy hát nyilván a legjobb a külön net lenne jó mindenkinek, saját wifis routerrel, de ez már meg nem az én döntésem :U .

Köszi!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41245) cs_dy válasza mezis (#41243) üzenetére


cs_dy
tag

Köszi! Amint lesz valami szólok :)

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#41246) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám/kérdésem: UPC 120/10Mbps-os internet, D-Link GO-RT-N300-as N-es szabványú, max. 300Mbps-os router, és azt asztali gépemben pedig egy TP-Link TL-WDN4800-as Wi-Fi PCI kártya, 450Mbps-os maxxal.

A probléma: speedtest-es méréssel mindössze 60-65 Mbps sebesség.

Jelerősség kiváló, maxos. (RSSI ~45-50dBm)

Mi lehet a baj?

A router lenne fos? Másra nem tudok gondolni..

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#41247) kali válasza dav<3 (#41246) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, a router gyenge - kábelen is, hiszen csak 100 Mbps wan és lan portokkal rendelkezik, hardverileg meg még annyit sem tud -, egy gigabites, dual band router kellene adott ellenoldalhoz, n szabványos 5 GHz sávon reálisabb elvárás a 120 Mbps átvitele.
a legolcsóbb, amit érdemes megnézned; tl-wdr4300

Ispy; szia, semmi akadálya annak, hogy két router dolgozzon a modem után, akár külön (al)hálózattal, hogy ne legyen semmilyen probléma.
az egyik router kapja a netet a wan portjába a modemből, annak a routernek az egyik lan portjára rászúrni a másik router wan portját, arra kell csak figyelni, hogy eltérő elérési ip címet, dchp tartományt...stb. kapjanak a beállításuk alapján, hogy ne legyenek ütközések.

[ Szerkesztve ]

(#41248) dav<3 válasza kali (#41247) üzenetére


dav<3
tag

De amúgy tök vicces akkor.. Minek hirdetik azzal, hogy 300Mbps a Wi-Fi amikor max. 100Mbps-es WAN-t tudsz ár kötni? :D Sose lesz belőle Wi-Fi-n 300Mbps ha még kábellel se tudja.. Vagy én értelmezem rosszul? Teszteltem amúgy a gyári UPC-s moden/routert és az is csak 100Mbps-os, mert kábellel 95-96Mbps-t mértem speedtesten keresztül, tehát a gyári UPC-s moden/router már alapból nem alkalmas a 120Mbps-ra, ilyen esetben szólnom kell a UPC-nek és hoznak gigabites modem/router?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#41249) kali válasza dav<3 (#41248) üzenetére


kali
legenda

attól még a router és az ellenoldal között 300 Mbps a kapcsolat, illetve a wifi függetlenül is működik a wan és lan portoktól, tehát ha felcsatlakozol például a routerre két 300-as wifi eszközzel, akkor a wlan <-> wlan kapcsolat is lehet 300 Mbps.
amennyiben csak 100-as eszközt adott a szolgáltató a 120 Mbps nethez, úgy érdemes jelezni nekik, hogy jobb lenne egy gigabit képes.
lehet, hogy olyat kapsz, ami wifi tekintetében is jobb a jelenlegitől, például 5 GHz képes, úgy még routert sem muszáj venned.
milyen típusú szolgáltatós eszközöd van?
biztos, hogy csak 100-as az eszköz és nem a kábel, netán a hálókártya a szűk (100-as) keresztmetszet?

[ Szerkesztve ]

(#41250) dav<3 válasza kali (#41249) üzenetére


dav<3
tag

Így, hogy mondod, valószínű, hogy a háló kártya 10/100-as és azért tudtam csak 95-96-ot mérni, mert egy egyszerűbb laptoppal mértem. Elgondolkoztam, és valószínű, hogy tudja a gyári UPC-s router a gigabitet, mert már 5GHz-s üzemmód is van benne, szóval nem "gagyi".

Hogyan tudnám letesztelni akkor a dolgot? Mármint azt, hogy a gyári UPC-s modem gigabites-e?

A gépemben gigabites az alaplapi hálókártya, de nagyon messze van a routertől, így abba nem nagyon tudom bele dugni.

Utána nézek, hogy a laptop amivel teszteltem gigabites-e.

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.