Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) TheGentleman


TheGentleman
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus RT-N18U típusú routerrel lenne problémám. A routerbe közvetlenül megy a 100/50-es internet és ezt szórja a router. Na már most, hogyha kábellel kötöm össze a gépet a routerrel, akkor szépen megjelenik a 100/50, de hogyha wifi-n próbálom ugyanezt, akkor már egészen érdekes dolgokat produkál. A wifi adapterem egy TP-Link TL-WN722N típusú adapter. A gépem kb 6 méterre van a routertől és egy fal választja el a kettőt egymástól.
Íme néhány mért sebesség teszt:



Ezt a három mérést közvetlenül egymás után végeztem. Miért van az, hogy a letöltő szál valamiért korlátozva van? Próbáltam többféle gyári fw-t, minddel ugyanezt produkálja alap beállításon. Gyanakodtam a wifi szennyezettségre is ezért átállítottam egy olyan csatornára amit mások nem használnak, ez sem segített.

Ha bárkinek van bármi ötlete, hogy mi okozhatja a problémát kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm.

(#39202) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sziasztok. Bevallom nem tudom mitévő legyek, már elolvastam a topic legtöbb ide tartozó hsz-ét, de még mindig nem találtam megoldást. A lényeg, hogy a 25Mb/s-es net WiFi-n csak 0,1-0,5-öt produkál minden elérhető eszközön a házban.

A felhozatal:

Forrás:
ZTE H168N (v1) Home Gateway - WiFi kikapcsolva, az Invitel szerelő által a STB/Router profillal feltöltve
TP-Link TL-WR1042N Router - Invitel Internet PPPoE kapcsolattal felvive, WiFi beállíva, jelszóval védve stb.
Cat5E-s kébellel összekötve

Felhasználói oldal (jelenleg minden WiFi-n csatlakozik):
1 TV STB (mellékes)
3 Win7-es Laptop (egy időben csak max. kettő csatlakozik)
2 Androidos okostelefon
2 Androidos tablet

Egészen tegnapig minden teljesen jól működött, de ma valamiért elkezdett ledobálni a WiFi, most estére meg ott tartunk, hogy konkrétan leesett 0,5 alá a sebessége és nem hoz be csak minden harmadik oldalt ill. egyéb netet igénylő alkalmazásokat.

Gondoltam, hátha a környezetben változott valami, feltérképeztem a szomszédságot:

Az én értelmezésemben mind a frekvencia, mind a csatorna megfelelő, nem zavar be senki.

Megnéztem hát, hogy akkor esetleg objektumon belül kezdte-e ki valami a radart:

(btw. enyém az Omnius_Vac...)

Minden elfogadható, de ennek ellenére MÉGIS ITT KELL ÜLNÖM A ROHADÉK ROUTER MELLETT ZSINÓRRAL ÖSSZEKÖTVE ÉS MÁR MINDENT KIPRÓBÁLTAM! Kábelen minden rendben, WiFi döglött.

Mi miatt eshetett össze a sávszélességem? Adtam már Resetet a HGW-nek, adtam Resetet a Routernek, átállítottam már a Frekvenciatartományt 40MHz-re, de semmi változás. Jelentem: minden egységen egyszerre és ugyanúgy lassult be, tehát nem ez a laptop vagy egy másik romolhatott el, gyanítom a Routerrel van valami... de mi? Van ötletetek? Előre is köszi!

PS: a Speedtest ezt produkálja

De érdekes módon az elején hozta a számomra abszolúte elfogadható 6-7 Mbps-t, de menet közben hirtelen megint leesett a béka segge alá...

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#39203) kali válasza TheGentleman (#39201) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáltad más/minden csatornán a kapcsolatot?
a router és az ellenoldali wifi modul esetén is engedélyezve a 40 MHz?
a 100 Mbps letöltési sebesség nem nagyon lesz meg, pláne egy csak 150-es ellenoldali wifi modullal, de minimum a feltöltés sebességét tudnia kellene lefelé is, ideális esetben valamivel többet is.

(#39204) TheGentleman válasza kali (#39203) üzenetére


TheGentleman
csendes tag

Igen próbáltam az összes csatornán és egyik sem oldotta meg a problémát. A 40 MHz engedélyezve van a routerben, az adapterben viszont nem tudom, bár az adapterbeállításokban az állapot 150,0 Mbps-t ír, úgyhogy gyanítom ott is igen. Nem is várom el, hogy meglegyen a 100, de a nap teljesen véletlen időszakaiban például jön 60/50-70/50 ezért nem értem.

(#39205) Multibit válasza takacsbotond (#39199) üzenetére


Multibit
veterán

Egyébként nem értem miért, írja a program, hogy n-t használok, mikor valójában ac-t... :F
Azért, mert az inSSIDer 3 nem AC-kompatibilis. Használj 4-es verziót (fizetős)!

(#39206) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

Megoldást keresek a következő problémára: van egy tp link 2414A irányított antennám ami egészen eddig nagyon jól működött sok hálózatot látott és stabilan vette a jelet azonban a nagy széltől lebukott, nem tört össze egy hajszálkarc lett rajta. Visszaraktam a helyére, de most nem olyan érzékeny mint azelőtt, szó szerint harmatgyenge lett, alig lát pár hálózatot és a jelet is gyengén veszi (inSSIDerrel mértem).Továbbá van egy körsügárzó antennám (tp link 8dbi) ami erősebben veszi a jelet az irányítottnál, eddig ez nem így volt. Mondanám hogy ez áprilisi tréfa de sajnos nem az. :/ Tudnátok valami ésszerű magyarázatot erre? Bármilyen jótanácsot szívesen fogadok.

üdv Á!

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#39207) Gyurka6 válasza akos86 (#39206) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Valószínűleg megsérült/beázott a csatlakozója/maga az antenna, esetleg belül szintén sérülés, legvalószínűbb a csatlakozó forrasztásánál.

Gyurka

(#39208) mezis válasza akos86 (#39206) üzenetére


mezis
nagyúr

Ki kell bontanod. Ha szerencséd van, akkor a forrasztással van gond vagy a kábel szakadt. Ez utóbbi akár "lámpával" is ellenőrizhető. Ha a kis lemezkék mozdultak el, még akkor is van reményed közel eredeti állapotba hozni.

Ha látszólag minden rendben, kísérletezhetsz kábel cserével is.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39209) akos86


akos86
aktív tag

Azthiszem a csatlakozóval lesz a gond, szerelésnél észrevettem hogy a csatlakozó közepében lévő pici köralakú gyűrű hiányzik és így nincs meg a megfelelő kontakt.

3dfx, gone but never forgotten...

(#39210) mezis válasza l.skywalker (#39202) üzenetére


mezis
nagyúr

A 2-es csatornán nagyon zavarjátok egymást a szomszédos, 1-es csatornán működővel.

Ha az okosok bírják, inkább a 12 - 13-as csatornák lennének a legkevésbé zavartak. Próbálkozhatsz a csupán 20 MHz-es sávszélességgel is.

(A jövőd mwg úgyis az 5 GHz lesz, ha annyira allergiás vagy a kábelre. Esetleg újabb WiFi router a kábel végére, sokkal közelebb.)

mezis

(#39211) mezis válasza TheGentleman (#39204) üzenetére


mezis
nagyúr

A letöltési sebesség alacsony voltát okozhatja a "vételi" antenna környékén lévő erős zavar. Ezt okozhatják a szomszédok (lássunk egy InSSIDer vagy WiFI Analyzer-t az az USB-s WiFi közeléből), de magadnak is okozhatod vezeték nélküli egérrel, billentyűzettel.
Keresgélj az USB-s adapternek alkalmasabb helyet egy hosszabbító kábellel (+InSSIDer).

mezis

(#39212) farkas-j válasza mezis (#39211) üzenetére


farkas-j
őstag

Itt egy szemléletes kép néhány zavarforrásról:

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39213) pandion válasza Gubek-Einste (#39193) üzenetére


pandion
tag

Köszi. Mit tudnál ajánlani 10-15e körül ami megbízható és egyszerűen beállítható? Igazából semmi különlegesre nem használom a wifi rootert, csak, hogy legyen a lakásban stabil net mindenhol.
Előre is köszi

(#39214) Gubek-Einste válasza pandion (#39213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Néz be IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39215) psg5 válasza mezis (#39196) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, mindegyikőtöknek. Este még megpróbálom egy másik laptoppal életre kelteni, ha nem akkor megy vissza.

F.K.T.

(#39216) TheGentleman válasza mezis (#39211) üzenetére


TheGentleman
csendes tag

Rendben próbálkozok, köszönöm.

(#39217) mezis válasza pandion (#39213) üzenetére


mezis
nagyúr

Tudnál futtatni egy InSSIDer-t ? :F

mezis

(#39218) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok. Adott egy tplink 1043 v2 router. Eddig az asztali pc kábellel volt rákötve. De most átkerül a router más helyre. Szeretnék a gépbe valamilyen pci vagy pcie kártyát venni. Tudnátok ajánlani valamit? Ha nem jó helyre írtam akkor elnézést.
Köszi

Csend a lelke mindennek!

(#39219) mezis válasza gabikiraly2 (#39218) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#39220) gabikiraly2 válasza mezis (#39219) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Üdv,

Akkor usb-s lesz. Abból mit érdemes venni? Mert elég nagy a kínálat.

Köszi

Csend a lelke mindennek!

(#39221) Gubek-Einste válasza gabikiraly2 (#39220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami leginkább illik a router-hez az a TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N14.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39222) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topikot ezért gondoltam ide írok. Ha valaki tudja hogy hová lett volna célszerű akkor ossza meg velem.

PR-telecomos internetünk van és telefon hozzá.
A modem az Motorola SBV5121. A routert és a telefont RJ11-es telefonkábellel kellene összekötni.
A kérdésem az lenne hogy nem lehet valahogy ezt a vezetékezést nélkülözni és valami wifis módszerrel elvinni a jelet a telefonhoz?
Sajnos a telefon az a földszinten van, a modem pedig az emeleten. Nem szívesen furkálnék össze vissza.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#39223) farkas-j válasza Directors (#39222) üzenetére


farkas-j
őstag

Használjál DECT készülékeket. Az anyakészüléket bedugod a modembe, a többi egységet oda teszed ahová akarod (és ameddig a hatótávolsága jó). Apóséknál egy 4 készülékből álló Siemens Gigaset AS28H készlet van. A kétszintes házban, az udvaron és még az utcán is működik. A Vaterán vettem kb. 1 éve újonnan 10eFt-ért, mert csomagolás hibás volt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39224) Directors válasza farkas-j (#39223) üzenetére


Directors
senior tag

Ez jó ötlet. Köszi! :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#39225) br4adam válasza TheGentleman (#39201) üzenetére


br4adam
aktív tag

Ugyanez a problémám nekem is. Van egy Asus RT-N53 routerem Digi 100/50 nettel és 15 Mb/s a letöltésem 2.4 és 5 GHzen is (a feltöltés persze 30-40 Mb/s). Neked sikerült megoldani? Vagy esetleg másnak ötlet?

(#39226) kpal


kpal
veterán

wifi repeater mennyi fogyaszthat ?

(#39227) And válasza kpal (#39226) üzenetére


And
veterán

Ez a kérdés ebben a formában körülbelül a 'mennyit fogyaszt egy autó?' felvetéssel egyenértékű. Lehet két watt, 5W, vagy ezeknél valamivel több (esetleg kevesebb) is. Mint egy router. A pontos érték egy halom paramétertől függhet: chipset típusa, szabvány / rádiósáv (esetleg több is), belső tápáramkör(ök) kivitele, MIMO megléte, hardver kiépítettség (pl. RAM mennyisége), SoC terheltsége / pillanatnyi adatforgalom, adóteljesítmény, stb. Tehát minimum erősen típusfüggő.

(#39228) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Van egy TP-Link 300Mbites N routerünk, az asztali gépembe dugott 722N usb-s vevő egy kalap szar, rémes a drivere. Cserélném, valami megbízható, időtállóra. Mit ajánlanátok? Valószínűleg nem ártana, ha lenne külső antennája.
8200ND?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#39229) kpal válasza And (#39227) üzenetére


kpal
veterán

Az igaz . Csak valami hozzávetőlegesre voltam kíváncsi, átlagba egy ruternél csak nem lehet több.

(#39230) Crendless


Crendless
csendes tag

Milyen költséghatékony megoldást tudnátok javasolni ~10 megabite-os fix letöltéshez és játékhoz?
TP-link routert használok, azzal nincs gond. Eddig usb-s wifim volt, de 2 év alatt vége lett mint a botnak, így inkább belső adaptert preferálnék.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#39231) And válasza kpal (#39229) üzenetére


And
veterán

Nagyságrendileg néhány watt, folyamatos 1W fogyasztás 7/24 üzemben havonta 30-33 Ft-ot jelent a villanyszámlában. Tehát mondjuk egy százas, esetleg kicsit több lehet a havi plusz, amit egy ilyen repeater működése generál.

(#39232) TheGentleman válasza br4adam (#39225) üzenetére


TheGentleman
csendes tag

Egy adapter driver frissítés és a router csatorna váltása megoldotta. Végigmentem mind a 13 csatornán, és mindhez mértem egy speedtestet. Nekem az 5-ös és 4-es csatornán volt a legnagyobb a sebesség így az 5-ön hagytam és beállítottam bővítőcsatornának az alatta lévőket. Magát az adaptert ott hagytam ahol eddig is volt.
Azóta van stabilan 75/54. Javaslom, hogy elsőnek a csatornákkal próbálkozz.

(#39233) farkas-j válasza kpal (#39226) üzenetére


farkas-j
őstag

WiFi sávszélességből minimum a felét :)) Villanyból meg 5-10W-nál valószínűleg nem fogyaszt többet. A TL-WR743-as routernek 9V 0,6A-es tápegysége van. Ez max 5,4W fogyasztást feltételez, de nincs annyi, csak kb. 3W.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39234) Gubek-Einste válasza somasz (#39228) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is jó lesz, lehetséges alternatíva még az Asus USB-N14 és a TP-Link 822N is.

#39230 Crendless
Milyen router-ed van és milyen az eddig használt adapter?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
inSSIDer/Wifi Analyzer mit mutat?
A PCI-E kártyánál a gondot az jelentheti, hogy a gépház nagyon árnyékolhatja a kártya antennáit így jelentősen csökkentve az elérhető sebességet. A megfelelő működéshez ki kellene vezetni szabad levegőre az antennákat és akkor már nem lesz gond. Az USB-s adapter annyiból jobb, hogy könnyű helyezgeti a jobb vételi viszonyok megtalálása véget és később notebook-hoz is jó lesz. Ha még is a belső adapter mellett döntesz akkor olyat vegyél amelyiken cserélhetőek az antennák és TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C kellene a gyáriakat cserélni.
A másik lehetőség a kábelezés, annál stabilabb megoldás nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39235) Gézengúz válasza farkas-j (#39233) üzenetére


Gézengúz
addikt

Viszonyítási alapként a V8-as 841-nek is ugyanaz a tápja, wifivel 2W a fogyija, wifi nélkül 1W, nagyon jó konstrukciók már...

(#39236) br4adam válasza TheGentleman (#39232) üzenetére


br4adam
aktív tag

Minden csatornát végigpróbáltam de 15/30 Mb/s mindegyiken minimális eltéréssel. Nem vagyok a routerek nagy szakértője, de nagyon idegesít már, hogy nem tudom mi a probléma.

(#39237) Gubek-Einste válasza br4adam (#39236) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi elég képlékeny közeg, sok minden befolyásolja az elért eredményt, figyelembe kell venni a mások által használt wifi-t, a távolságot, zavaró tárgyakat, használt eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39238) Kamikaze240


Kamikaze240
tag

Sziasztok. Adott egy ds link router és egy 30mb/s es elektronet internet. Mivel nemrég költöztünk jelenlegi lakhelyünkre, így eddig az én gépem csak kábelesen volt csatizva a routerhez azzal tökéletesen működött a dolog. Normális késleltetés, a speedtest mérés is a 30mb-s netet igazolja a letöltések a megszokott 3,6-3,8 között "hasítottak".
Na de a minap vettem egy tp-link tl-wn725n típusú wifi vevőt a géphez igy a router elkerül egy másik helységbe. Wifi becsapat hálózat él, na de hogy, a speedtest immáron még mindig normális 10-16 ms érték között jelzi a pinget, ámde a letöltés jó ha felmászik 1,8-2mb re. A letöltések így már max csak 800kb/s-el hajlandóak menni talán kétszer ha felment néhány másodpercre 1,2 re aztán megint visszazuhant. Az oldalak is elég nyögvenyelősen töltődnek be pedig főleg 4-5ös jelerősséget jelez a wifi mérője. A ház többi eszköze hozza azt amit hozni kell csak az enyém nem akarja az igazságot. A vevő lenne hibás vagy valami beállitás lehet a ludas? Természetesen a vevő szoftvere a legfrissebb gyártó álltal kiadott példány.
Remélem tudtok segíteni. Előre is köszönöm. Üdv mindenkinek.

(#39239) farkas-j válasza Kamikaze240 (#39238) üzenetére


farkas-j
őstag

Olvasd el ezt, hátha segít a megoldásban.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39240) 22balu


22balu
aktív tag

sziasztok
Csináltam egy hülyeséget megváltoztattam az upc wi-free protokollját (tulajdonságok-hálózat-tc/ip protokoll 4 es verziója és ott megadtam egyéni ip címet..azóta persze nem működik a wifi! Nemtudok rá csatlakozni rögtön eldobja a hálózatot és ezáltal nem tudom visszaállítani sem automatikusra az ip cím lekérést..hogy tudom vissza csinálni ? rendszer visszaállítás persze semmit nem ért. eszközkezelőből töröltem a hálózati kártyát újra indítottam a gépet és most sem jó...valaki ? :R (win8.1 van fent)

(#39241) Gubek-Einste válasza Kamikaze240 (#39238) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy ilyen köröm piszok méretű adapterrel nem csoda, hogy baj van, semmire sem jók az ilyenek. Normál méretű, lehetőleg külső antennás típus kellene, pl TP-Link 722NC/822N/7200ND/8200ND, Asus USB-N14U.

#39240 22balu
A vezeték nélküli kapcsolatok közül töröld ki a Wi-Free-t.
Az adapter beállítások között is nézzél körül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39242) 22balu válasza Gubek-Einste (#39241) üzenetére


22balu
aktív tag

rá se tudok csatlakozni tehát ez az opció pl : netsh wlan delete profile name nem is működik mert nincs mit kitörölni :S addig se jut el a gép hogy felhasználót és jelszót kérjen

(#39243) tkazmer


tkazmer
addikt

sziasztok,

Tp link WR1043ND típusú routerrel van egy olyan problémánk, hogy amennyiben egy Win8-as rendszert használó Lenovo laptop csatlakozik a hálózatra, úgy egy hp és egy másik lenovo (win7-esek) 5-10 perc múlva ledobódnak és nem is tudnak visszacsatlakozni. Router újraindítással a újabb 5-10 percre oldódik csak meg a probléma.
Egy harmadik lenovo (win7) működik rendesen, továbbá 4-5 android, és 3 windows phone eszköz is.

Ha az adott win8 gép nincs csatlakoztatva, akár hetekig semmi gond nincs, akkor sem, ha helyette más (esetleg több eszköz) csatlakozik a hálózatra.

A win8-as gépen van torrent, de azt kikapcsoltuk, nemrég volt egy vírusirtás is (gyanúsan ütemesen forgalmazott adatot), de ez sem segített.

Van esetleg valami ötletetek, mit lehetne még csinálni?

Ja: vezetékkel működik minden, a hp-hoz van kiépítve kábel, most is arról írok, illetve ha be vannak kapcsolva, egy asztali pc illetve a nas is elérhető szokott lenni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#39244) Gubek-Einste válasza 22balu (#39242) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha el van mentve akkor benne kellene lennie a wifi kapcsolatok között.
Az adapter beállítások között sincsen semmilyen lehetőség a visszaállításra?

#39243 tkazmer
Wifi driver újra telepítése volt már? Természetesen legfrissebb gyártóit tedd fel.
Mik a pontos wifi beállítások?
Milyen router van használatban?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39245) 22balu válasza Gubek-Einste (#39244) üzenetére


22balu
aktív tag

na most ott.tartok hogy mar.keri a felhasználót meg a jelszot beirom es nemtud csatlakozni..hibas Felhasználó ra vagy jelszora hivatkozva

(#39246) Gubek-Einste válasza 22balu (#39245) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajátra nem tudsz csatlakozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39247) zolka95


zolka95
őstag

Man in the middle támadás ellen hogy lehet védekezni? Bonyolult vagy egyszerű ezt beállítani?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#39248) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Van egy ZTE H108 wifis router, meg egy olcsó Androidos telefon. Az miért van, hogy csak akkor tudom elérni a netet a telefonnal, ha a router beállításnál azt választom ki, hogy "IPv4", nem pedig "IPv4 / IPv6" ?
Érdekes, hogy ha az utóbbit választom, akkor a kiosztott IP cím (mármint amit a telefon kap) teljesen más, mint az "IPv4" esetén. További érdekesség, hogy egy másik, Samsung telóval akkor is elérem a netet, hogy ha a routerben az "IPv4 / IPv6" van beállítva.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#39249) tkazmer válasza Gubek-Einste (#39244) üzenetére


tkazmer
addikt

a router típusa: Tp link WR1043ND
wifi driver frissítés persze volt azokon a gépeken, amelyek nem tudnak csatlakozni
milyen wifi beállításokra gondolsz konkrétan?
Channel: Auto (Current channel 1)
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: 40MHz
Max Tx Rate: 300Mbps
WPA/WPA2 - Personal titkosítás

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#39250) Gubek-Einste válasza TomMusic (#39248) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen IP címet kapsz mixed módban?
Milyen eszközökről van szó?
A legvalószínűbb, hogy az olcsó eszköznek valami baja van az IPv6-tal.

#39249 tkazmer
SSID/jelszó csak angol abc és/vagy számok?
Wifi régió magyar?
A legjobb az lenne ha mutatnál egy képernyő mentés a wifi beállításokról?
inSSIDer mit mutat?
Pontosan milyen típusú wifi adapter van a problémás eszközben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.