Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Doky586 válasza zolka95 (#39247) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Erre valók a megbízható tanusítványok. Böngészők alapértelmezett szolgáltatásában is ez van..

(#39252) TomMusic válasza Gubek-Einste (#39250) üzenetére


TomMusic
őstag

Először is köszönöm a választ!

Közben rájöttem egy turpisságra. Nem tudom, hogy beállítás, bekötés probléma, vagy rossz a router. Szóval egyelőre IPv4 módban figyeltem meg, hogy ha bekapcsolom a routert, akkor egy darabig kiosztja a 178.48... kezdetű címet a wifis eszközöknek, majd pár perc után átvált 192.168... címre, tehát azt osztja ki a wifis eszközöknek, és akkor már nincs internetelérés sem, semmilyen wifis eszközön.

Egyébként a laptop vezetéken ugyanazt az IP-t kapja, mint a modemtől.

Szóval a fent leírt dologra lennék kíváncsi, miért csinálja, de leírtam az IP címeket is, bár szerintem most már ennek nincs sok jelentősége.

Ezeket az IP-ket kapják az eszközök a routeren keresztül:

IPv4 módban:
Laptop, kábelen: 178.48.192.22
Samsung teló, wifin: 178.48.193.152 (majd átvált 192...-ra)
Akai teló, wifin: 192.168.1.4

Mixedben (v4/v6)
Laptop, kábelen: 178.48.192.22
Samsung teló, wifin: 192.168.1.3
Akai teló, wifin: 192.168.1.4

Én itt feladtam :))
Előre is köszönöm mindennemű segítséget! ;)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#39253) Gubek-Einste válasza TomMusic (#39252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a 178.48.19x.x.x IP cím egy UPC-s publikus IP cím, teljesen érthetetlen, hogy hogyan kaphat ilyet a router mögött lévő eszközeid. Gondolom nem UPC előfizető vagy?
A 192.168.1.x rendben van, normál router mögötti címek.
Ha meg vannak szükséges beállítások akkor próbálkozhatsz egy reset-tel, ha nincsenek akkor hívd a szolgáltatódat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39254) TomMusic válasza Gubek-Einste (#39253) üzenetére


TomMusic
őstag

De, UPC-s vagyok, szóval azzal szerintem nincs gond, hanem hogy a router azt osztja ki. Illetve ha nem (hanem a 192.168.. címeket), akkor meg nincs net. Szóval szerintem a routernél lesz valami gebasz.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#39255) Gubek-Einste válasza TomMusic (#39254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De ez xDSL HGW amit használsz.
Hívd a szolgáltatót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39256) TomMusic válasza Gubek-Einste (#39255) üzenetére


TomMusic
őstag

Ezt nem egszen értem, a netes dolgokban nem annyira vagyok sajnos otthon. Le tudnád írni kicsit részletesebben, hogy mi is a gond ezzel az IP-vel?
Köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#39257) Gubek-Einste válasza TomMusic (#39256) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit kapsz elsőnek, a 178.48.19x.x.x, az egy publikus IP cím amit a szolgáltató oszt ki (általában előfizetőnként csak egyet ad), ezzel a címmel bárhonnan elérhető az előfizetés helye.
Ha van az előfizetés helyén valamilyen router funkciós eszköz akkor az megkapja WAN oldalról ezt a publikus IP címet, majd az erre az eszközre rácsatlakozó vezetékes és vezeték nélküli eszközök számára kioszt egy belső hálózati, 192.168.x.x, címet amely csak az adott router funkciós eszköz által létrehozott alhálózatban érvényes, külső/publikus hálózatban nincsen neki semmilyen szerepe. Ha egy router funkciós eszköz publikus IP címet oszt ki a rácsatlakozó eszközöknek (alapesetben) akkor ott valami nincsen rendben, főleg, hogy rövid idő után átvált belső cím használatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39258) TomMusic válasza Gubek-Einste (#39257) üzenetére


TomMusic
őstag

Jahogy így értetted... Hát ez világos, ezt eddig is értettem. :))

Viszont! Most lehet kapni fogok egy letolást. :DDD
Szóval ha jól sejtem, ezt ADSL-hez lehet használni, és a LAN csatikba csak célgépeket lehet bedugni, tehát hálózati forrást nem. Pont így néz ki egyébként: [link]
Szóval akkor ez lesz a baj? :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#39259) Gubek-Einste válasza TomMusic (#39258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez ADSL nethez való HGW, másra nem használható. Ha másféle netet szeretnél megosztani akkor egy rendes router-t kell beszerezned.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39262) TomMusic válasza Gubek-Einste (#39259) üzenetére


TomMusic
őstag

Akkor jól gondoltam. Igazából nem nekem lett volna, csak beüzemelni kellett volna egy helyre, de ott nem ADSL van. Viszont akkor gyanúm beigazolódott. Köszönöm a válaszokat!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#39264) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. A hozzáértőkhöz lenne egy kérdésem, tudom hogy a két eszköz nem üti meg a mércét, de amire nekem kell arra jó lenne . Szóval a kérdésem az, hogy a két usb wifi adapter közül melyik lenne a jobb vétel már mint minőség szempontjából?
Tenda W311MI Wireless N150 Pico USB Adapter
Edup EP-N8531 is a 802.11n 150Mbps USB Wireless Nano Adaper

Nekem fontos hogy kicsi legyen és nem kell antenna, egy TP-Link usb már tönkre ment szóval olcsó legyen az a lényeg.

(#39265) Gubek-Einste válasza Joshi (#39264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem, az ilyen köröm piszok méretű antennás (vagy lehet, hogy még annál is kisebb) adapterrel semmit sem lehet normálisan venni. Ha már minden áron külső antenna nélküli kellene akkor legalább egy normál méretű adaptert vegyél, pl TP-Link 721/821.
A kettő közül inkább a Tenda legyen, arról legalább már hallottam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39266) Joshi válasza Gubek-Einste (#39265) üzenetére


Joshi
titán

Olyan TP-Link halt meg nekem.

(#39267) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy új routert, mert a régi már gyengélkedett, viszont szerintem arra még jó lenne, hogy repeaterként használjam (841nd). A kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet/szabad ezt felhúzni? Openwrt fent van rajta, be is állítottam.

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#39268) Gubek-Einste válasza Vasy09 (#39267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A te eszközök, azt csinálsz vele amit akarsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39269) Gézengúz válasza Vasy09 (#39267) üzenetére


Gézengúz
addikt

De miért mindenki csak sír, hogy ilyen meg olyan rossz a régi eszköz, senkitől nem hallottam még, hogy dejó tényleg csak újra kellett kondizni az egységet és mintha új lenne, pedig már leírtam 1-szer 2-szer

(#39270) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#39269) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Nem mindenki ért hozzá
2; Elég vegyesek a tapasztalatok a kondi cserével
3; Sokszor a kondi csere sem jelent megoldást mert olyan gond van ami új, erősebb eszközt kíván meg

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39271) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#39270) üzenetére


Gézengúz
addikt

Most nemár, tényleg olyan nagy tudomány kell hozzá? A modem azóta is bőszen szuperál egy fórumtársnál ha erre jár majd megerősít, előtte meg olyan volt, hogy beleállítottam volna egy baltát. A jó eredményeknek és dchardnak köszönhetően sikerült VDSL-re váltani

[link]

[link]

(#39272) oszi99


oszi99
csendes tag

Sziasztok!

Egy kicsit összetettebb a problémám, mondhatni nem átlagos.

A kérdésem, hogy olyan 2,4ghz-en működő (kültéri-beltéri mindegy) eszközt tudtok-e ajánlani ami nem csak több SSID-t tud sugározni (pl Net1, Net2), de az egy-egy SSID-k mögött más-más az IP tartomány.

Gondolok itt arra, hogy van egy Cisco router és mögé tennék egy AP-t és két jelet küldene, de, hogy ne legyenek "egy hálózaton", más-más IP-t kapnának. ( pl: 10.2.2.xxx és 10.3.3.xxx) A telepített Cisco router tudja kezelni a LAN porton (VLAN) ezt a kérésemet, de akkor 2 db AP-t kellene vásároljak és ezt szeretném egyre csökkenteni ha van ilyen megoldás.

Olyan cisco és UniFi -t találtam ahol több az SSID egyszerre, de olyat még nem ahol van minden SSID mögé állítható IP.

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#39273) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Létrehoztam egy virtuális hotspotot a gépemen, parancssorban. (netsh wlan set... stb )
Megosztottam az internetet is rá, megy is szépen, rá tudok csatlakozni telóról is. Viszont nem megy semmi program, ami netet igényel és a böngészőben is csak a google jön be. Egy keresést még meg tudok csinálni, kiadja a lehetőségeket, de ha valamelyik oldalt meg szeretném nyitni, már semmi. Ez miért lehet?

Köszi.
Üdv.
almi

(#39274) farkas-j válasza oszi99 (#39272) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem TP-Link Archer C5-ös routerem van. Ennél is létre lehet hozni vendég SSID-t, és be lehet állítani, hogy a vendég SSID-re csatlakozott eszközök elérjék e a belső hálózatot vagy ne. Az IP tartomány egyezik, csak a jogosultságot lehet szabályozni. Több router is így oldja meg. Ez nem lenne jó megoldás neked?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39275) Multibit válasza oszi99 (#39272) üzenetére


Multibit
veterán

Olyan Mikrotik routerek között keresgélj, amelyekbe több rádiókártya tehető!

(#39276) oszi99 válasza farkas-j (#39274) üzenetére


oszi99
csendes tag

Sajnos a jogosultság ilyen formában történő szabályozása nem jó, mert az már megtörtént egy file szerver által és változás esetén nem szeretnék duplán dolgozni, de a Mikrotik ötlet nem rossz, körülnézek.

Esetleg vkinek közben más ötlet? :Y :R

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#39277) Vasy09 válasza Gézengúz (#39269) üzenetére


Vasy09
őstag

Én nem sírtam, csak megkérdeztem, hogy esetleg van-e valami hátránya, vagy van-e valakinek valami tapasztalata. Na mindegy, nem veszem magamra, mert gondolom nem csak nekem szólt! Ha meg igen, akkor így jártam. És valóban, az én eszközöm, azt csinálok vele,amit csak akarok, csak gondoltam vannak itt nálam sokkal tapasztaltabbak, ne adj isten olyan, aki ezt már korábban megcsinálta és már van vele tapasztalata. De lehet, hogy tévedtem, így akkor én kérek elnézést, hogy ide mertem írni. :R

Gamertag: Vasy09

(#39278) Doky586 válasza oszi99 (#39276) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

eszerint még nem láttál ilyet.. :((
pedig ez a legegyszerűbb és biztonságos is. semmi köze a szerverhez, valamit félreértesz.

Open- DD- WRT alatt is így oldják meg.

[ Szerkesztve ]

(#39279) krealon válasza oszi99 (#39272) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Olyan cisco és UniFi -t találtam ahol több az SSID egyszerre, de olyat még nem ahol van minden SSID mögé állítható IP."

Ez nem csoda.
Nem IP-t kell allitani a SSID-hez, hanem VLAN-t.
Ezt a funkciot, barmely, tobb SSID-t es VLAN-t (Virtual LAN) kezelni tudo OpenWRT-s router lehetove teszi.

Nyilvan a tobbi gyarto termeke is hasonloan mukodik.

(#39280) Gubek-Einste válasza krealon (#39279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ő azt szeretné, hogy a különböző SSID-hez más alhálózat legyen rendelve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39281) ajakiri


ajakiri
újonc

Hei! Tud-e valaki segíteni? Van egy Speedport W724V ci routerem és Huawei Acend G620S telefonom. Ha próbálok telefonnal menni Wifi-re (ami kódolt), akkor rákapcsol, de kb.10 másodperc után kiírja, hogy "azonosítási probléma" Miért van ez így? Ha lehetne egyszerűbben megmagyarázni, azt külön megköszönném, mert nem vagyok járatos ebben a szakmában.

(#39282) pitylee válasza ajakiri (#39281) üzenetére


pitylee
újonc

Ez olyankor szokott előfordulni, amikor egyazon mac című eszközhoz próbálunk más jelszóval csatlakozni, tapasztalataim szerint.Változtattál esetleg a wifi beállításokon / működött valaha a kapcsolat a két készülék között?

Én mindenképp ellenőrizném, hogy van-e kiosztva hálózati IP cím a dhcp táblában a routeren. (ha nem tudod melyik eszköz lehet az nézd meg az eszköz nevét, pl ahogy itt leírja :http://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/293909-change-device-name.html#post3091485 )

Esetleg ellenőrizd, hogy mac address filtering nincs-e benyomva.

Próbáld meg "elfelejttetni" az eszközt a telefonon (amikor rápattintassz a wifi-re hogy csatlakozz van lehetőség erre -> elfelejt, mégse, csatlakozás)

Remélem segítettem, ha nem sikerül, szívesen segítek tovább keresni a hibát.

(#39283) oszi99 válasza Gubek-Einste (#39280) üzenetére


oszi99
csendes tag

Köszönöm a pontosítást Gubek-Einste, így a helyes a kérésem.

A most üzemelő Cisco is tud VLAN-t, azzal nincs gond, de ott csak a LAN portokra tudom a fenti kérésemet beállítani. És mivel nincs benne wlan ezért kell rákötnöm AP-t, hogy tudjanak telefont, laptopot is használni, de sajnos csak egyre kaptam engedélyt, azaz 1 db AP-ra.

A több SSID-ra azért lenne szükség, mert az épületben több pici cég üzemel akik erről kapnák a netet, és nem szeretném, hogy lássák egy hálózaton egymást, még ha nem is tudnak belépni egymás gépeibe, mert jelszavas stb.. A több SSID-t már elég sok eszköz tudja, de nekem olyan lenne jó ami mögé be lehet állítani, hogy más legyen az alhálózati IP.

Persze feladom ha nincs :D

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#39284) Doky586 válasza oszi99 (#39283) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"erről kapnák a netet, és nem szeretném, hogy lássák egy hálózaton egymást"

Egyre egyszerűbb a feladat amit kérsz.. Nem kell ide se több ssid se másik alhálózat se vlan. Egyszerűen engedélyezni kell az 'AP-izolációt' a wifi-routeren.. :K

[ Szerkesztve ]

(#39285) Gubek-Einste válasza Doky586 (#39284) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel több cég van így kell a több SSID de egy cégen belül kellene, hogy rálássanak a saját eszközeikre így a AP izoláció nem jó neki. És mivel csak egy AP lesz így csak VLAN-ozás az ami szó jöhet, bár ő alhálózatokat szeretne kezelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39286) Multibit válasza oszi99 (#39283) üzenetére


Multibit
veterán

Persze feladom ha nincs
Miért ne volna.
Ebbe 5 darab rádiókártyát rakhatsz..

[ Szerkesztve ]

(#39287) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Egy routerből LAN porton csatlakoztatott AP-nél okozhat problémát, hogy az AP-ban be van kapcsolva a DHCP szerver? Mert napok óta szívok egy hálózattal, ahol szimplán csak AP módban van egy TP link Access Point, és néha megy, néha nem...

(#39288) And válasza _kovi_ (#39287) üzenetére


And
veterán

Akkor okozhat problémát, ha a routeren is be van kapcsolva. Lényegében mindegy, melyiken engedélyezed, de csak az egyiken tedd. Célszerűségi okokból a routerben érdemes bekapcsolni, más eszközben pedig tiltani a DHCP-szervert. Ez a "néha megy, néha nem" viszont nem túl konkrét leírás, egy - akár csak egy tesz idejéig - fix IP-vel rendelkező kliensnél például teljesen irreleváns a DHCP-szerver(ek) megléte.

(#39289) farkas-j válasza _kovi_ (#39287) üzenetére


farkas-j
őstag

Ahogy előttem írták, ha a routerben be van kapcsolva a DHCP (én ott kapcsolnám be) akkor az AP-n mindenképpen kapcsold ki!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39290) _kovi_ válasza farkas-j (#39289) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi! És neked is And!

Igen, a routeren is be volt kapcsolva és az AP-n is bekapcsoltam, kis butuskaként, mert nem tudtam hogy ilyenkor az AP-n "átmegy" a címkiosztás. Remélem jól fogalmaztam. :)

A default gateway-hez maradjon az AP címe? Mert a routeré 192.168.1.1.
Továbbá a két DNS-hez írjam be az Invitel által használt DNS címeket?

A gateway-hez írnátok valamit?

(#39291) krealon válasza Gubek-Einste (#39280) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ő azt szeretné, hogy a különböző SSID-hez más alhálózat legyen rendelve."

Igazad van. Ertem.
A VLAN pont erre valo: azonos fizikai halozaton tobb, egymastol fuggetlen alhalozat hasznalata.

Pl egy cegnel hasznalt Cisco AIR-LAP1142N-E-K9 -en 4 db kulonbozo SSID-ju halozat van, mindegyik mas-mas alhalozatot hasznal. Az Access Point csak a WiFi titkositast intezi, es az SSID-k VLAN-okhoz rendeleset. Egy menedzselheto Cisco switch-hez csatlakozik, amin ez a port trunk uzemmodban van. A DHCP keresek egy Windwos serverre vannak atiranyitva, es a route-olast is a switch vegzi (a NAT nelkuli routing a Cisco-nal belefer a switch kategoriaba :) ).

OpenWRT-n (Barrier Braker) a WiFi halozat definialasanal (Network --> WiFi --> Add), alul az Interface Configuration pontban lehet egy uj halozatot definialni a create opcional (Pl: LAN2). Ha keszen van --> Save (de nem Apply!)
Utana a LAN2 megjelenik a Network --> Interfaces alatt. A Protocol -t at kell allitani Static IP -re, majd Switch protocol gomb. Ekkor megjelennek az IP beallitasi mezok. IPv4 address 192.168.2.1, Netmask: 255.255.255.0. Alul a DHCP szervert bekapcsoljuk. Most mehet a Save & Apply.

Igy van 2 mukodo Access Point, kulon alhaloval (kulon nev (SSID) es jelszo (de akar a titkositas is kulonbozo lehet)), amik egymasba nem latnak bele.

(#39292) csyo


csyo
senior tag

Sziasztok!

Wifi csatlakozasi problemank van.

Nyilvanos, jelszo nelkuli wifire tudunk csatlakozni lakohelyunkrol.
Mar fel eve hasznaljuk,ost is mukodik, csak a laptopomat nem engedi fel tobbe.

Mult het ota nem egned be.

Telefonom, tabletem, komyvolvasom es masik laptopot telefonokat is beenged, csak az en laptopom tiltja le.

Mi tevo legyek?

Amit probaltam mar:
- ujratettem a windowst, nem segitett
- maszkoltam a MAC cimet, ez sem segitett.

Mit javasolnatok?

Legyen szép a napod!

(#39293) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

olyan kérdésem lenne, hogy eszközök vevőképessége mennyire különbözik? Mondjuk egy nokia lumia 520 telefon és egy korszerű laptop között lehet olyan hogy egy parkolóban a telefonnal nem is látom a hálózatot, de laptoppal vígan netezek majd ? Vagy csak a helyen használt router erősségétől függenek ezek a dologk ?

(#39294) krealon válasza #81556480 (#39293) üzenetére


krealon
Topikgazda

"olyan kérdésem lenne, hogy eszközök vevőképessége mennyire különbözik? "

Nagyon.

Minel kisebb egy keszulek, annal kisebb antennat lehet csak kesziteni ra, es a kicsi antennaval nem lehet jo vetelt csinalni.
A laptopoknak, altalaban a karimajaba epitenek 2-3 jokora antennat. Ezzel egy mobiltelefon nem tudja felvenni a versenyt.

Persze a radiokapcsolatot rengeteg tenyezo befolyasolja, igy elofordulhat, hogy egy adott helyen pont mobiltelefonnal jobb a vetel, de altalaban nem ugy van. Belteren pl a visszaverodesekbol adodo interferencia tud jelentos lenni.

(#39295) #81556480 válasza krealon (#39294) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi, megnyugtattál. Akkor laptoppal nagy valószínűséggel több helye tudok majd netezni.

(#39296) farkas-j válasza csyo (#39292) üzenetére


farkas-j
őstag

Azt próbáld ki, hogy másik WiFi routerre fel tud e jelentkezni. Ha nem, akkor egyértelműen nálad van a hiba. Ez lehet szoftveres és hardveres is. A többit a próba után.
Csak halkan megkérdezem, nem jártál e úgy mint egy barátom? Szólt, hogy nem megy a WiFi-je, pedig már mindent kipróbált. Kiderült, hogy véletlenül egy billentyű kombinációval lekapcsolta az adaptert.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39297) csyo válasza farkas-j (#39296) üzenetére


csyo
senior tag

Mas wifire fel tud csatlakozni (de jelszot ker ott)

Amikor a "getmac" paranccsal kerestem a mac cimet, akkor viszont azt irja ki hogy "nincs csatlakoztatatva"
Lehet tenyleg kikapcsoltam az adaptert veletlenul?

Hol tudom ezt megnezni h kikapcsoltam e, es hogy kapcsolom vissza?

Legyen szép a napod!

(#39298) csyo válasza farkas-j (#39296) üzenetére


csyo
senior tag

A billemtyukombinacio felrenyomasat kizarnam, mert ujratelepitettem a windowst.

Legyen szép a napod!

(#39299) Doky586 válasza csyo (#39297) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

inkább az "ipconfig /all" parancsal nézd mi van...

(#39300) csyo válasza Doky586 (#39299) üzenetére


csyo
senior tag

keszitettem kepet rola.

igy nez ki a vezetek nelkuli lista:

amit nem ertek, hogy oda tesz egy 3-as szamot a kapcsolat neve melle.
Normal esetben nincs mellette 3-as, tableten, mas eszkozokon sem. Laptopomon sem volt korabban.
Eleinte 2-es szamot irt oda, de ujabban mar 3 van ott.
A wifinel alul felkialtojel. Ez sem szokott ott lenni, amikor jo a wifikapcsolat.

wifi/kepfeltoltes

ezt irja ki "getmac" parancs utan:

getmac/kepfeltoltes

Ezt irja ki ipconfig /all parancsra:

"adathordozo levalasztva" - ez most mit jelent? :(
ipconfig/kepfeltoltes

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.