Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) Monicca71


Monicca71
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni ! Ha a gépen a wifi nincs kikapcsolva és az otthoni vezetékes UPC-s netet fogja közben meg egy Tmobilos mobil net stickkel (usb) is csatlakozom akkor melyik az erősebb ??.. Az érdekelne, hogy ilyenkor melyiknek az IP címét érzékeli vagy mutatja ki egy oldalon ..

Szerettem volna belépni egy bizonyos oldalra úgy, hogy a mobil netet használom és azt akartam, hogy csak annak az IP címét érzékeljék... nem vettem észre, hogy a gépemen a wifi nincs kikapcsolva.. először csatlakoztam a mobil nettel és csak utána nyitottam meg a böngészőmet . A tálcán is a mobil net ikonja jelent meg nem a wifié.. mégis dilemmában vagyok, vajon megtudhatták-e a vezetékes netem IP-jét így a wifin keresztül...

Várom a segítségeteket . :o :)

(#39952) Rico45 válasza kevinium (#39948) üzenetére


Rico45
őstag

SpeedTest képet valamiért nem jeleníti meg! :B

Android : Download 23.49Mb/s Upload 4.41Mb/s Ping 23ms Device LG-L9

Nem rossz ez nem?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#39953) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

DIGI 1000 mbit-es netet köttettem, azzal a reménnyel, hogy majd jól kiépítek egy gigabites wifi hálózatot otthon. Egy másfél szobás lakásról van szó, ajtók nyitva, nem igazán van akadálya a jelnek (minden szegletben full erős a jel), kábelezni nem nagyon szeretnék/van lehetőség. Majd utána kérdezősködtem a többi topikban és rájöttem, hogy nem teljesen úgy van az, ahogy elképzeltem. Mármint, hogy veszek egy gigabites wifi routert és kész. TP LINK Archer C5-öt néztem egyébként.

Megtudtam, hogy azért a tényleges értékből veszteni fog a szórás miatt, illetve a többi jelenlevő hálózat is bezavar, amiből van jópár a környéken, és a többi. A másik oldalon amúgy többnyire meglenne az AC szabvány.

Jelenleg egy TP LINK TL-WR841N routerem van, és kicsit úgy vagyok vele, hogy lehet hagyom az egészet és megtartom ezt, DIGI-nél pedig visszaváltok 100/100-as csomagra. A hálózaton laptop, TV, telefon lenne, illetve online játék (xbox one).

A kérdésem az, hogy tudok-e a jelenlegi routerrel is életképes stabil hálozatot varázsolni (főleg az online játék miatt kérdem, bár sokszor teszteltem, ping így is 10 alatt szokott lenni), ha igen, miket érdemes a routeren beállítani? Avagy vesződjek a gigabites hálozattal? Illetve mondjuk egy 100/100-as csomagból wifin, hogy lehet kipréselni a legnagyobb sebességet? Most 35mbitnél többel nem tudok tölteni, nem tudom, hogy ez normális-e.

Köszönöm!

(#39954) Gézengúz válasza Lefty (#39953) üzenetére


Gézengúz
addikt

841-es router wifin ki bírja magából tolni a 94Mbitet, HA és ez nagyon fontos, az ellenoldal is képes fogadni ezt!

Mi az ellenoldal?

Routerban Channel Width mindenképpen 40Mhz!

(#39955) Lefty válasza Gézengúz (#39954) üzenetére


Lefty
addikt

Köszi, az ellenoldalon minden AC, kivétel a laptop az b/g/n, de a 100-at az is bírja.

(#39956) Multibit válasza Lefty (#39955) üzenetére


Multibit
veterán

A 40 MHz-es sávszél kihasználásához a laptop WLAN kártyájában is el kell végezni a megfelelő beállítást: 40 vagy Auto beállítási lehetőséget keress!
- 802.11 n Mode engedélyezve legyen
- Roaming Agressiveness legyen legalacsonyabb
- Transmit Power legyen legerősebb

[ Szerkesztve ]

(#39957) Multibit válasza Lefty (#39955) üzenetére


Multibit
veterán

Még valami: állítsd a titkosítást WPA2/AES-re, ha nem azon lenne!

(#39958) Lefty válasza Multibit (#39956) üzenetére


Lefty
addikt

Köszönöm szépen, Win7 alatt hol találom ezeket pontosan?

(#39959) Multibit válasza Lefty (#39958) üzenetére


Multibit
veterán

WLAN kártya beállítása:
Control Panel -> Network and Sharing Center
Change adapter settings
kiválasztod a wifi adapteredet, jobb egérgomb, Properties
Networking tab, azon belül rákattintasz a felső Configure gombra
katt az Advanced tab-ra

A titkosítást a routerben kell beállítani.

(#39960) krealon válasza Monicca71 (#39951) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ha a gépen a wifi nincs kikapcsolva és az otthoni vezetékes UPC-s netet fogja közben meg egy Tmobilos mobil net stickkel (usb) is csatlakozom akkor melyik az erősebb ??.. Az érdekelne, hogy ilyenkor melyiknek az IP címét érzékeli vagy mutatja ki egy oldalon .."

A helyi halon kivuli kommunikacional a routing tabla hatarozza meg, hogy merre menjenek az adatcsomagok.
Minden 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 route-nak (default gateway) van egy koltseg-, vagy suly-tenyezoje (metrics). Az adatokat a rendszer elsosorban a legkisebb koltseggel (legalacsonyabb metrika) rendelkezo kapcsolat iranyaba kuldi.

Ha kiadod egy adott pillanatban a
route print

parancsot egy parancssori ablakban (vagy route -4 print , ha csak az IPv4-re vagyunk kivancsiak), akkor a 0.0.0.0 -val kezdodo sorok vegen levo koltsegszamabol lehet kovetkeztetni, hogy melyik uton ment az adat valoszinuleg.

Ez nem kiifejezetten WiFi-vel kapcsolatos kerdes, inkabb a Halozatokrol alaposan temaba tartozna.

(#39961) Monicca71 válasza krealon (#39960) üzenetére


Monicca71
csendes tag

Köszönöm!

(#39962) Lefty válasza Multibit (#39959) üzenetére


Lefty
addikt

Köszönöm a segítséget.

Akkor így ezzel a routerrel és beállításokkal viszonylag stabil wifit tudok fenntartani? Remélem játékkal sem elsz gond. Mert akkor visszamondom az 1000-es netet 100-ra.

(#39963) Multibit válasza Lefty (#39962) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor így ezzel a routerrel és beállításokkal viszonylag stabil wifit tudok fenntartani?
Egyáltalán nem biztos. Felelősséggel senki nem állíthat ilyet. Ahogy a Milyen routert topicban többször le lett írva, wifi-vel kapcsolatban nincs biztos ajánlás! A konkrét helyszín, az ott üzemelő eszközök, azok beállításai határoznak meg mindent. Ahogy írtad korábban sok zavaró AP van a környékeden, ez rossz hatással van a wifi sebességére és stabilitására.

(#39964) Lefty válasza Multibit (#39963) üzenetére


Lefty
addikt

Rendben, köszi. Eszközölöm a beállításokat, aztán kipróbálom a dolgokat élesben és kiderül milyen. Amúgy erősebb, mondjuk 3 antennás routert esetleg stabilabb kapcsolatot tudna biztosítani? Mert ezzel is jelenleg teljes a wifi ereje mindenhol.

(#39965) kevinium válasza Lefty (#39964) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ennél rosszabb a helyzet?
Nekem ennyi szomszéddal is stabil, bár látszik, hogy nem túl erősek... És a sebességre sincsen panaszom.

[ Szerkesztve ]

(#39966) Lefty válasza kevinium (#39965) üzenetére


Lefty
addikt

Hazamentem melóból megnézem, milyen parancsot kell futtatni?

(#39967) krealon válasza Lefty (#39964) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Amúgy erősebb, mondjuk 3 antennás routert esetleg stabilabb kapcsolatot tudna biztosítani?"

A tobb antennatol nem lesz erosebb, vagy nagyobb hatotavu a WiFi, csupan ahol mukodik, ott gyorsabb lehet, ha megfelelo (tobb antennas) kliens csatlakozik hozza.

Az AC szabvanyban (5 GHz) konkretizalt beamforming javithat a hatosugaron, de nem jelentos mertekben.

A tobb antenna nyujtotta diversity miatt lehetseges, hogy stabilabb lesz a kapcsolat.

(#39968) kevinium válasza Lefty (#39966) üzenetére


kevinium
aktív tag

ehhez én
airodump-ng wlan0
futtattam.
De van valami windows-os alternatíva is:
Vigyázz mert több oldalas/diás cikk.

Mondjuk ezek közül bármelyik jó lehet.

(#39969) kevinium válasza Lefty (#39966) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ezt pedig linssid-vel csináltam és az erősebb wifi adapteremmel. Ezzel 8-9MiB/s-et érek el. Úgy, hogy elválaszt egy fal a routertől. Eszerint 25 eszköz van a környékemen (AP, de ehhez jönnek még a kliensek) és ebből 6-7 ap lóg be a csatornámra. 150mbps az adapter, ami egy tl-wn722n és egy 300mbps-es routerhez kapcsolódik 40mhz-es csatornamérettel.

(#39970) Lefty válasza krealon (#39967) üzenetére


Lefty
addikt

Tehát ehhez a routerhez képest, amennyivel drágább az 5GHZ-es router, nem biztos, hogy nyerek vele annyit stabilitásban? Legjobb lesz szerintem ha letesztelem a jelenlegivel, hogy megy az élet, aztán visszatérünk rá ha szükséges.

@kevinium Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39971) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok!
Lehet hülye kérdés,de nincs időm most utána olvasni,meg gyenge is vagyok a témában.
Következő lenne a felállás.
Adott 1 db tplink 741nd ami alapból kapja a netet.
Helyileg wi-fi szórásra nem alkalmas ,antenna kivezetésén külső antenna csücsül internetmegosztás céljából.
A kérdésem az lenne,ha csatlakoztatnák hozzá egy tp 1043nd tipusu routert felépítve egy alhálózatot akkor gondolom meg lenne oldva a helyi wifi szórás.
A legfontosabb! Ha torrenteztetném a 1043nd-t,(ha már van rá lehetőség),akkor az befolyással lenne-e a 741nd működésére, stabilitására?
köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#39972) kevinium válasza tigipuf (#39971) üzenetére


kevinium
aktív tag

Tekintve, hogy átmenne rajta a forgalom "hatással" lenne rá. De szerintem bírnia kéne ugyanúgy, mint bármelyik routernek ha torrenteznek rajta, vagy nagy mennyiségű adat megy át rajta. Ha kábellel kötöd össze a két routert, akkor a wifi-jét nem fogja befolyásolni, csak annyiban, hogy arra kevesebb sávszélesség jut ha szimultán megy rajta a vezetéken is adat, és valaki még wifizni is szeretne.

(#39973) Lefty válasza Multibit (#39959) üzenetére


Lefty
addikt

Igazából csak egyet találtam meg, hogy "n" módot engedélyezzem. A többi melyik lenne?

Titkosításnak pedig csak ez van: WPA-PSK/WPA2-PSK

Köszönöm.

(#39974) kali válasza Lefty (#39973) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 40 MHz intoleráns legyen letiltva.
amin a képen áll, annak adott tekintetben nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#39975) Lefty


Lefty
addikt

Továbbra is 30-35 mbit körüli leltöltési sebesség van :F

[ Szerkesztve ]

(#39976) Gubek-Einste válasza Lefty (#39975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyi viszonyokról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39977) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Acess Point ajánlásra lenne szükségem.
Jelenlegi egy Draytek Vigor 2910 funkcionál AP-ként, egyéb szolgáltatás nem fut rajta. Elég ergya a WiFi-je, mert közvetlen mellette is csak 13-14Mbps a sebesség. Teszteltem telefonnal, notebokkal, VivoPC-vel. A kábel a routerig okés, mert ahogy rákötöttem a notebookot rögtön meglett a 100Mbps.

Szóval valami erős AP-re lenne szükségem, ami elég jól szór. 1 falon át (kb 5 méter) kellene tudni legalább 30Mbps-ot, hogy stabilan menjenek a mediastreamer szolgáltatások (Zattoo, Netflix).

Ubiquiti UniFi Access Point Pro-val szemezgetek, nem tudom van esetleg ajánlottabb ebben a ~80k-s ársávban? Az se baj, ha olcsóbb, de a lényeg hogy stabil legyen.

(#39978) Gubek-Einste válasza Gombinyó (#39977) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen felhasználásra kellene neked egy ilyen eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz használná a wifi-t?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39979) Gombinyó válasza Gubek-Einste (#39978) üzenetére


Gombinyó
őstag

Zattoo, Netflix, esetleg 1080p mkv nasról lejátszva egy HTPC-n.
Emellett lóg rajta 3-4 telefon és két notebook.

Az Analyzert csak holnap tudnám lefuttatni, de nem igazán van más Wifi hálózat a közelben.

[ Szerkesztve ]

(#39980) tigipuf válasza kevinium (#39972) üzenetére


tigipuf
senior tag

köszi! :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#39981) Gubek-Einste válasza Gombinyó (#39979) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Normál otthoni használathoz nem kell egy ilyen AP, elég egy sima wifi router is AP módban. PL. Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39982) Multibit válasza Lefty (#39975) üzenetére


Multibit
veterán

Sajnos benne van a pakliban, hogy nem lesz jobb. Főleg, mert nálad sok a zavaró hálózat.
Azért a laptopod wifi moduljának típusát jó lenne tudni, ha másért nem azért, hogy tudd, alkalmas-e 5 GHz-es csevegésre.

A beállításaid valahogy így nézzenek ki:

A Channel: Auto beállítás helyett próbálj egy konkrét kevéssé terhelt csatornát választani!

Alul látható a jó beállítás.

(#39983) Lefty válasza Multibit (#39982) üzenetére


Lefty
addikt

Köszönöm szépen a segítséget.

Broadcom 802.11n az adapter a laptopban, az 5GHZ-et nem tudja, és a router sem.
A beállítások így néznek, bár neked több funkció, de ami közös, az így van. Channelt honnan tudjam mit válasszak, mi a kevésbé terhelt?

(#39976) Gubek-Einste
inSSIDer képmentés

[ Szerkesztve ]

(#39984) #03445504


#03445504
törölt tag

Sziasztok, kellene 1 kis segítség. Van egy iPhone 5s-em, 5 GHz hálóra csatlakozva. A Routertől (WDR3600) alig 1 méterre mértem ezt a sebességet. A net 100/100, Diginet. A letöltés miért csak a fele a feltöltésnek ?ezek mennyire normális értékek ?

[ Szerkesztve ]

(#39985) kali válasza #03445504 (#39984) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld meg úgy, hogy a router adminisztrációs felületén a wifi 5 GHz beállításoknál a region hungary legyen, a mode 11n only, a channel width 40 MHz, ezek beállítása után engedélyezd a router újraindítását - kéri -, majd mérj rá úgy.
az 1 méter távolság nem feltétlenül jó, valamivel távolabb is eszközölj majd mérést.

(#39986) #03445504 válasza kali (#39985) üzenetére


#03445504
törölt tag

Így volt beállítva, távolabb is próbáltam de ugyanezek az eredmények.

(#39987) kali válasza #03445504 (#39986) üzenetére


kali
legenda

ne an mixed, hanem n only módban is próbáld ki, illetve a csatornát is próbáld végig manuálisan mindegyiken 36 és 48 között, újraindítás mindig kell majd a routernek.
a 2.4 GHz eltérő ssid értékkel bír, mint az 5 GHz?
mert ha a kettő azonos, illetve amellett a titkosítás módja és a jelszó is, akkor az 5s felcsatlakozik mind a kettőre és nem lesz mindig adott a gyorsabb 5 GHz kapcsolat.
amikor mérést eszközölsz, akkor adott a neted teljes sebessége, tehát nem csíp le belőle másik eszközön letöltés?

[ Szerkesztve ]

(#39988) #03445504 válasza kali (#39987) üzenetére


#03445504
törölt tag

Különbözik az ssid 2,4 ill. 5 Ghz-nél. Átraktam n only-ba, csatornákat is végigpróbáltam. Semmi sem fut a háttérben. 37/75 a vége mindenképp.

(#39989) kali válasza #03445504 (#39988) üzenetére


kali
legenda

melyik firmware verzió van a routeren?
pont akkor volt iphone 5s-em, amikor tl-wdr3600 is, ezért tudom biztosra mondani, bár akkor még csak 100/50 netem volt - a gyakorlatban 94/54, mert a szolgáltató 100-as eszközzel szolgáltat -, de a 94 Mbps sebességet maximálisan tudta a telefon a leírt beállításokkal, viszont a neten (youtube és társai) találni olyan wifi teszteket is, ahol az 5s belenyal a 100 Mbps sebességbe is 5 GHz kapcsolaton.

(#39990) #03445504 válasza kali (#39989) üzenetére


#03445504
törölt tag

1 hete van meg a router, a legfrissebb firm van rajta.
Ennyi megy át 2,4-en:

[ Szerkesztve ]

(#39991) kali válasza #03445504 (#39990) üzenetére


kali
legenda

más eszközzel milyen a wifi sebesség?
antennák jó szögben állnak és nem olyan helyen van a router, hogy árnyékolva van a szórás?
2.4 GHz sávon nem 40 MHz képes az iphone (egyik sem), így azon érthető a lomhább sebesség, bár azon is többet tud letöltésben, mint 28 Mbps - közel annyit, mint a feltöltési sebesség -, ha a környezet és a beállítások is úgy akarják, de a 2.4 GHz lehet sokkal zsúfoltabb, mint az 5 GHz sáv, ami adott tekintetben is okozhat problémát.
esetleg teszteld ezzel az alkalmazással a 2.4 és 5 GHz sávokat is, és állíts be megfelelő csatornát a saját hálózataid számára; link

[ Szerkesztve ]

(#39992) #03445504 válasza kali (#39991) üzenetére


#03445504
törölt tag

Csak egy régi Galaxy S2-vel tudok mérni:

A router egy szekrényen áll, semmi sem árnyékolja.
Próbáltam az inSSIDer-t, de miután elindítom nem lát semmit sem. (Nincs wi-fi adapter)

(#39993) kali válasza #03445504 (#39992) üzenetére


kali
legenda

ez 2.4 GHz kapcsolaton?
olyan eszközön kell futtatni az alkalmazást, ami wifi képes, de akár telefonra is telepítheted.

(#39994) #03445504 válasza kali (#39993) üzenetére


#03445504
törölt tag

5 GHz-re volt kapcsolódva. Holnap reggel felrakom akkor a droidra, ios-ra nincs ha jól látom. Igazából elég a sebesség bőven a telefonra, de azért kiváncsi vagyok hogy mi az oka. Főleg hogy miért a letöltés a lassabb.

(#39995) kali válasza #03445504 (#39994) üzenetére


kali
legenda

persze, hogy elég, nem is azért, csak ha esetlegesen lehet jobb is, akkor miért ne?
jellemző, hogy a feltöltés gyorsabb valamennyivel, de ekkora különbségeket csak probléma/anomális esetén szoktam látni.

(#39996) Multibit válasza Lefty (#39983) üzenetére


Multibit
veterán

Az 5GHz-et csak azért említettem, hogy ha váltanál dual-band routerre. Tudom, hogy a jelenlegi routered nem tudja az 5 GHz-et. Ebből adódik a gondod.

(#39997) Gubek-Einste válasza Lefty (#39983) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Channelt honnan tudjam mit válasszak, mi a kevésbé terhelt?
Ezért kértem az inSSIDer képet, azon látszik, hogy mi a helyzet a vételi körzetben, ez alapján talán a 11-essel lenne érdemes első körben próbálkozni.
Kicsit pontosabban kellene ismerni a wifi adaptert, pl Aida64 alapján.

#39994) wassair21
Android-ra inkább a Wifi Analyzer-t tedd fel mert az ingyenes. iOS-n a Network Analyzer Lite-t használd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39998) Lefty válasza Multibit (#39996) üzenetére


Lefty
addikt

Magyarán akkor érdemesebb lenne 5GHZ-es hálózatot használnom csak? Milyen routert ajánlanál ehhez? TP-LINK TL-WDR3600, TP-LINK TL-WDR4300?

(#39997) Gubek-Einste
Megnézem este.

[ Szerkesztve ]

(#39999) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

EZ a kártya még jónak számít? Érdemes lehet cserélni?

(#40000) #03445504 válasza kali (#39995) üzenetére


#03445504
törölt tag

Az 5 GHz csak a sajátomat mutatja az inssider, nincs a közelben semmi más

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.