Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

USB-s wifi adaptert keresek. 50mb/sec-os netet kellene vele gond nélkül vételezni. Van pár kinézett termék is amiket a topik olvasgatása után találtam:
Netgear WNA3100
Asus USB-N53 (gondolván későbbre is)
Asus USB-N13
Tp-Link TL-WN822N
Tp-Link TL-WDN3200

Routerem: Tp-Link TL-WR1043ND

Melyik lenne a legjobb megoldás szerintetek ezek közül? A router és az adapter nem egy helyiségben lenne kb.: 3 fal választaná el őket, de a vételi jel erősséggel eddig sem volt gondom csak a laptop beépített kártyája egyszerűen nem képes 35Mb/sec fölé menni. Hibás. Szerviz nem játszik, csere meg problémás. Válaszokat előre is köszönöm!

(#31452) hohér válasza junkeer (#31449) üzenetére


hohér
csendes tag

köszi az infot mien ap vegyek az airlive 5640 helyet ?

(#31453) Gubek-Einste válasza hohér (#31452) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP nem érdemes venni, egyszerűbb ha egy sima wifi router-t teszel AP módba. Jó lesz ismét egy TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31454) mezis válasza Adoka120 (#31448) üzenetére


mezis
nagyúr

Mit dugsz a WLAN-ba ?

mezis

(#31455) Adoka120 válasza mezis (#31454) üzenetére


Adoka120
tag

Internet kábelt bele a wlanba áram be wifit lövi de kapcsolat nincs :/

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#31456) kardhal2


kardhal2
csendes tag

Sziasztok!Segítsetek légyszi, egy darabig visszaolvastam de nem találtam a választ.
Van egy TL-WR941ND routerem, ez rendben működik az általam előfizetett upc-s modemről. Ki szeretném tolni az elérhetőségének a hatótávolságát.
Rendeltem egy TP-LINK TL-WA5210G, hogy azt kirakom a ház tetejére.
Viszont eléggé nem vágom a témát.Kábellel kell hogy összekössem vagy rádión találják meg egymást?
AP ként kell hogy használjam? Ha valaki leírná,vagy belinkelni lépésenként a teendőt,én még sört is hajlandó lennék fizetni neki.:)
Előre is köszönöm.

(#31457) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok!
Egy rés szektorba kell lennie nyáklapnak vagy valami quad féleségnek?

Az enyémen csak rések vannak belül semmi.
Így hogy működik az egész?

(Én úgy láttam hogy a szektorokba van ilyen biquad féleség.)

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31458) mezis válasza czgabi76 (#31457) üzenetére


mezis
nagyúr

A résantenna is szektorsugárzó. Láttam olyan konstrukciót, ami 1-2 m hosszú ALU zártszelvénybe mart résekből áll mindössze. (Meg van még benne egy kis darab "drót" sugárzónak.

mezis

(#31459) mezis válasza Adoka120 (#31455) üzenetére


mezis
nagyúr

És LAN-on (vezetéken) van internet ?

mezis

(#31460) mezis válasza kardhal2 (#31456) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van rá mód, akkor UTP kábellel kösd össze a két routert, LAN - LAN portokon keresztül. Beállítás itt.

Az antenna hosszabbító kábeled 2 - 3 m-nél ne legyen hosszabb.

mezis

(#31461) kardhal2 válasza mezis (#31460) üzenetére


kardhal2
csendes tag

ok.köszi,próbálkozom

[ Szerkesztve ]

(#31462) Adoka120 válasza mezis (#31459) üzenetére


Adoka120
tag

természetesen az egy másik routerbe megy ami a többi gépnek is adja át a internetet kábelen.
Csak ennek az egynek nem jó valami viszont ha laptopba dugom a internetkábelt van net és tölt, de ha a Wifi routerbe akkor meg nincs egyáltalán :/

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#31463) jozefhu


jozefhu
csendes tag

Sziasztok!
A mi nap vettem egy TP-LINK TL-WR740N wifi routert. A net ADSL, a modemből az Ethernet kábelt rádugtam a Wi-Fi routerre, osztja a vezetéknélkülit rendesen, a laptop tudja fogni, most is arról írok.

Viszont van egy asztali gépem is, amit a wifi routerrel egy UTP kábellel kötöttem össze. A TP-Link modemen világít is az 1-es állapotjelző lámpa zölden, a port felett. Az asztali PC viszont nem tud csatlakozni a netre, mindig megakad a "Kapcsolódás a következőn keresztül: WAN Miniport (PPPOE)" feliratnál. Azonban a böngészős TP-Link beállításokat el tudom érni (a 192.168.0.1.-re gondolok).

Nem vagyok valami zseni ilyen téren, mi lehet a gond?

(#31464) junkeer válasza jozefhu (#31463) üzenetére


junkeer
tag

Megy be a vezérlőpult , hálózati kapcsolatokba, és töröld ki a szélessávú kapcsolatot...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31465) jozefhu válasza junkeer (#31464) üzenetére


jozefhu
csendes tag

Megtörtént. Utána?

(#31466) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok! Segítség kellene!
Egy chieftec fi-01b házba az 1 antennás Asus PCE-N10 kártyát vagy a 2 antennás Asus PCE-N15-t lenne érdemesebb szerezni esetleg egy jobb usb vevővel ugyanott lennék? És ha mondjuk egy tp link 841N-ről torrenteznék töltve úgy napi 8-12 órát, már az is a tervezettnél nagyobb terhelés lenne a router számára?

(#31467) jozefhu válasza junkeer (#31464) üzenetére


jozefhu
csendes tag

Fingom nincs hogyan, de most működik az asztaliról is minden. Azonban az eddigi általam beállított 'Invitel' nevű kapcsolat helyett egy Network 3-on van rajta. Köszi a segítséget, remélem a továbbiakban működni fog így rendesen!

(#31468) kumpl


kumpl
aktív tag

Sziasztok. Miért van az hogy az én routeremmel sokkal több idő alatt tudok csatlakozni az internetre, mint egy másik, szintén a házban lévő routerrel? Ráadásul a másik sokkal messzebb van, mint az enyém. Sima lanon is nagyon lassan ad méter az enyém. Miért?

(#31469) mezis válasza Adoka120 (#31462) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha jól értem a routered egy másik routerhez csatlakozik. Akkor pedig itt van pár pár hsz-el lejjebb (31460) a teendőd.

mezis

(#31470) hohér válasza Gubek-Einste (#31453) üzenetére


hohér
csendes tag

sziasztok vetem egy tp-link wa 701nd és megoldodot a problémám 3.6MB vel jön a netem wifin ahogy kel neki

(#31472) Adoka120 válasza mezis (#31469) üzenetére


Adoka120
tag

2 hete bedugtam csak egy sima internetkábelt ment, most újra megpróbáltam és már nem megy.
Arra is figyelmes lettem hogy nagyon melegszik a chipje a routernek annyira hogy már égeti az ujjam.
Pedig spéci adaptert vettem hozzá állítható Voltal.

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#31473) mezis válasza Adoka120 (#31472) üzenetére


mezis
nagyúr

Végigcsináltad azt, amit javasoltam vagy változatlanul csak a tapperolással, dugással foglalkozol, bízva a csodában ? :F ;]

mezis

(#31474) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy pár napja frissítettem egy tenda access point-ot, de nem volt jó a fw, nem tudott dolgokat. (WDS stb.) Visszaraktam a gyárit és valamiért nem tudok rá csatlakozni egy idő után. Reggel elindítom, megy a gép, megy a tenda és csatlakozik. Egy idő után, kikapcsolom a gépet, újra indítom (a tenda akkor is megy) belépek windowsba látja a az eszközt de nem tudok rá csatlakozni hibával elszáll. Hiába megyek a javításra, akkor sem csinál semmit, csak kiírja hogy indítsam újra az eszközt. Azt megteszem és megy a net. Szerintem a tenda beállításánál van valami gond. De mi? Gyári beállítással a frissítés előtt ment. Esetleg még a titkosítással lehet probléma, mert WPA-ról WPA2-re mentem át?! Ez lenne a gond? Másik fw meg nem jó, mert akkor meg megy minden, de nem jó a wds funkció például, de gyárival meg jó.
Valakinek ötlet ezügyben?

Ja, fél 5 után leszek otthon, mert melóba vagyok és a tenda is itt van nálam saját. Szóval beállításról most nem tudok többet írni, mert switch is van bekötve a hálózatba és nem érem el a tenda-t valamiért.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31475) Adoka120 válasza mezis (#31473) üzenetére


Adoka120
tag

Persze megcsinaltam, de ugyan ugy rossz :/

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#31476) aveos


aveos
tag

Sziasztok!

Van egy WIFI -s router, és az összes LAN telei van PC -s eszközökkel, így meg próbáltam egy router-t
(TP-LINK TL - R460) utána kapcsolni, de amit a PC-t rácsatlakoztattam nem kapcsolódnak a netre!
Tudna valaki segíteni, milyen beállítást kellene csinálnom, hogy tudjanak csatlakozni?!
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#31477) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

adott egy MacBook Air (11-inch Mid 2011) és egy TP-Link TL-WR941ND.

ha nincs levédve a wifi jelszóval szakadás nélkül megy a net, de ha beállítom a WPA-PSK/WPA2-PSK titkosítást, akkor 5-10 percenként megszakad és le kell futtatnom a diagnosztikát a mac-en.

tudnátok segíteni, hogy milyen beállításokat használjak?

Aurea mediocritas

(#31478) mezis válasza AXisBOLD (#31477) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Igen.

mezis

(#31479) iwu


iwu
addikt

hali,
tudnátok javasolni bevált jó jelerősségű ap/routert? elég bitang falak vannak...jó lenne a 150mbs.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#31480) Superhun válasza iwu (#31479) üzenetére


Superhun
addikt

(#31481) iwu válasza Superhun (#31480) üzenetére


iwu
addikt

jogos...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#31482) AtHoS válasza aveos (#31476) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hogyan kapcsoltad össze a két routert?
Vezetékkel vagy anélkül?

read-only mode on the forum

(#31483) AXisBOLD válasza mezis (#31478) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Start ip adress: 192.168.1.100
End ip adress: 192.168.1.199

Lan ip adress: 192.168.1.1

Macbook Air-en:

TCP/IP:
Lan IPv4 cím: (konfigurálás kézzel) 192.168.1.99, router: 192.168.1.1

DHCP off a routeren

és nincs net...??

Aurea mediocritas

(#31484) PNP


PNP
őstag

Sziasztok!

Itt is megkérdezem, hátha:
TP-Link 3600-ra frissen telepített DD-WRT-ben az USB-t szeretném bekapcsolni (500 GB HDD), de "Status: Not mounted" a vége. "Run-on-mount Script Name"-hez kellene valamit írnom?

(Amúgy WPA2 Personal, AES az jó biztonsági beállításnak?)

(#31485) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#31483) üzenetére


AXisBOLD
addikt

dhcp off után SSID-t hagytam gyárin(ezt valamiért sosem tudtam megváltoztatni), channel 6, WPA-PSK/WPA2-PSK on

és továbbra is semmi.

Satatic IP-t kellene beállítani?

de nagyon nem értek a hálózatokhoz, lehet hogy valamit én csinálok rosszul...passz. lépésről-lépésre kellene nekem a beállítás folyamata.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#31486) mezis válasza AXisBOLD (#31483) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, eggyel arrébb szántam a HSZ-emet ! :o

Próbálj olyat, hogy a routeren DHCP = ON és a Mac-en az IP cím automatikus lekérése. (A jelenlegi beállításnál
kell még átjárót: 192.168.1.1 és DNS-t: 192.168.1.1 és még a szolgáltató DNS-et is beállítani. Ezeket automatikus beállításnál megkapja a routertől.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#31487) HÚS


HÚS
csendes tag

Sziasztok!
VALAKI TUDNA DRIVERT EGY RALINK RT5370 USB WIFI ADAPTERHEZ AMI ANDROIDHOZ KELLENE?

nem rég vettem egy ilyen készüléket és a tabomhoz szeretném használni mert gyenge a wifije és azt halottam egy hozzá való driverrel működni fog.

tudnátok hozzá nekem drivert?

(#31488) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#31474) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megoldás: Csak WPA titkosítás kell AES-el kombinálva és jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31489) krealon válasza HÚS (#31487) üzenetére


krealon
Topikgazda

Tevedes.
Nem a gombhoz kell kabatot keresni, hanem forditva.
Olyan WiFi adaptert kellene keresned, ami a keszulekeden telepitett androiddal kompatibilis.

Egyebkent jobban jartal volna egy TL-WR740N + Gargoyle (Gateway -> WAN -> DHCP (Wireless)) parositassal. (Es dragab se lett volna sokkal.)

[ Szerkesztve ]

(#31490) ArpiCBR929


ArpiCBR929
csendes tag

Sziasztok!

A netet szeretném vezeték nélküli kapcsolattal átlőni egy kb 90 méterre lévő házra. Van némi fa az útban, de azt le tudom gallyaztatni. Jelenleg egy dect telefon már átmegy, 1 falon keresztül teljesen stabilan működik, ha egy kamion, vagy teherautó belemegy a képbe akkor már nem, megszakad a vonal.
A kérdés pedig az lenne hogy milyen eszközökkel (antenna, router stb) lehetne stabilan átlőni a netet. Nyilván a költségtakarékosság is szempont.
Jelenleg 10mbit-em van, és a másik helyen elég lenne kb 1-2 mbit is, csak netezni kellene.
Ajánlottak olyan rendszert is ami 2 km-t tud, de nekem az nyilván túlméretezett, olyat is amiben 9 dBi erősségű antenna van, egyesek szerint ez kevés lenne, volt aki pedig teljesen okénak gondolta ezt az antennát is.
Ki mit javasol?

Előre is köszönöm!

(#31491) junkeer válasza ArpiCBR929 (#31490) üzenetére


junkeer
tag

Ubiquiti NanoStation Loco M5 vagy TP-LINK TL-WA7510N
Mindkettő megfelel a célnak, ha nem az oldalfalra teszed fel őket, hanem a háztetőre egy konzolra. (Magasabban legyen a link legalább 2 méterrel, mint egy kamion teteje )

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31492) AXisBOLD válasza mezis (#31486) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:)

IPv4 off, IPv6 Automatikus?

Aurea mediocritas

(#31493) mezis válasza AXisBOLD (#31492) üzenetére


mezis
nagyúr

IPV4 mindenképp kellene !

mezis

(#31494) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nemrég óta van egy Lg Optimus L 7 ii típusú telefonom amiről nem tudom az itthoni routerről beállítani,hogy menjen a net.

Már próbáltam újra konfigurálni többször is,de semmi.

Kaptam részletes leírást a újra konfiguráláshoz,de nekem így sem megy.

Mik lehetnek a hibaforrások?

Üdv: feri 1

[ Szerkesztve ]

(#31495) Gubek-Einste válasza feri1 (#31494) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SSID/jelszóban lévő ékezetes vagy speciális karakter, szélsőséges csatorna szám, custom ROM használata

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31496) mezis válasza feri1 (#31494) üzenetére


mezis
nagyúr

Telefonnak már túl magas frekvencia (12, 13 csatorna), szomszédok zavaró WiFi-jei.

mezis

(#31497) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

A közelmúltban lecseréltem TP-Link TL-WR642G routerem TL-WR841N-re. Azóta a routertől 4-5 méterrel eltávolodva rohamosan csökken a jelerősség. Ahol korábban simán wifiztem (pl. egy szinttel lentebbről, vagy az udvarról), ott most megszakad a kapcsolat. Mi lehet a gond? Létezik, hogy a 841-es egyik antennája hibás? Mivel N-es, nem leszedhető, nem tudom kipróbálni. Amúgy a routerrel egy szobában tökéletes a jelerősség.

Amúgy LG L9-es telefonnal wifizek/wifiznék, gyári a firmware, semmi custom.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#31498) Gubek-Einste válasza Anubis_9 (#31497) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól hogy N-es még nem jelenti, hogy az antenna nem cserélhető, az ND verzió cserélhető antennás.
inSSIDer mit mutat?
Hogyan van beállítva a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31499) Anubis_9 válasza Gubek-Einste (#31498) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ezekre a kérdésekre csak otthonról tudok válaszolni, most dolgozom... :B Mindenesetre előre is köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#31500) proradeon válasza Gubek-Einste (#31498) üzenetére


proradeon
őstag

"Attól hogy N-es még nem jelenti, hogy az antenna nem cserélhető"

A kolléga pedig ezt írta: "Mivel N-es, nem leszedhető"
Ami teljesen helytálló állítás, mivel TL-WRxxxN router-eken nem cserélhető az antenna, csak TL-WRxxxND verziókon, ahol a D betű jelöli, hogy Detachable, azaz levehető. (Nyilván Anubis_9 is így értette, hogy N-es, és nem WiFi értelemben.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.