Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Üdv !
Nem tudom hogy jó helyre írok-e. A gondom az hogy adott egy régi pc és szeretnék rá wifi-t varázsolni ( kábeles megoldás nem jöhet szóba )
WIFI stick a megoldás a problémámra ? Pontosan mit/milyet kell vennem ?
Köszi !

(#31302) proradeon válasza Gulyopapa (#31301) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Igen, legolcsóbban egy WiFi stick-kel tudod megoldani. Amennyiben nincs annyira távol a WiFi router-től / Access Point-tól az adott gép, akkor egy TP-Link TL-WN727N megteszi. Ha netán van 1-2 fal a WiFi router / Access Point és a gép között, akkor inkább egy külső antennás verzió ajánlott, például egy TL-WN722NC.

Nekem egy külső antennával nem el látott verzióm van. A WiFi router pedig a ház másik végében van. Így szokott lenni 3-as jelerősség, a másolási sebesség pedig FTP-n keresztül egy LAN-on lévő gépről 1-2 MB/s. Úgyhogy különösebb sebességet ne várj ezektől az eszközöktől. (Bár nekem csak g-s stick-em van, ami max. 65 Mbit/s-et tud. A fentebb említett eszközök pedig n-esek, amik elméletben 150 Mbit/s-et tudnak.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31303) dzsoke2


dzsoke2
tag

Sziasztok.A problémám a következő.Van több androidos telefon a családban.Csatlakozni tudunk a wifihez,pár másodpercig működik utána sem oldalt megnyitni sem letölteni nem tudunk.A jelszó jó,a jelerősség kiváló.Próbáltam más wifihez csatlakozni ott rendesen működik.Valakinek valami ötlete?

(#31304) Gubek-Einste válasza dzsoke2 (#31303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontos típusok/beállítások?
A telefonok általában nem szeretik a 12-13-as csatornákat, néhány nem gyári Android-dal is vannak ilyen jellegű problémák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31305) ventura20 válasza Gubek-Einste (#31304) üzenetére


ventura20
csendes tag

Sziasztok mint a héten párszor,most ismét tőletek kérek segítséget
Egy P-LINK TL-WR743ND 150M Wireless AP/Client Router,t-szeretnék be állítani,hogy vegye a wifi jelet.
Holnap jön meg és szeretnék addigra fel készülni rá!
Segítségetek előre is köszönöm! :C
Egy [link] -róla

[ Szerkesztve ]

(#31306) Orton96 válasza krealon (#31297) üzenetére


Orton96
aktív tag

Kösz a segítséget majd kipróbálom őket! :R

(#31307) Gyurika_


Gyurika_
csendes tag

sziasztok!

Wifi Routert szeretnék venni és a következőkben szeretném a segítségetek kérni: van egy samsung smart tv-m és egy wd külső USB hdd-m. a cél az lenne, hogy ne keljen ki be húzkodni és pakolgatni a hdd-t, ezért arra gondoltam, hogy vennék egy USB portos routert és megosztott tárhelyként használnám a hdd-t. ha van egyszerűbb megoldás erre akkor szóljatok légyszi.

szerintem usb 2 elég lenne, simán visz mindent a tv ezen a sebességen (és ahogy olvasgattam usb 3-as routereknél általában problémák vannak). a netem 120 mb/s-os. Wifi-t használnám ha van rá mód a TV és a router illetve később a PC és a router között is (van olyan nagy sávszéllessége mint az usb2-nek?). mire kéne odafigyelnem, dlna media routernek kell lennie vagy elég ha van rajta usb port? van esetleg konkrét modell amit tanácsolni tudnátok? 15 körüli összegre gondoltam (kb ennyiért már láttam usb-s routert.).

alternatívaként, van egy a T-től kapott cisco epc3925-ös modem/routerem amin van usb port de a tag aki beszerelte azt mondta , hogy az le van tiltva, nem tudom h van-e esetleg arra mód, hogy azt használhassam.

És egy utolsó kérdésem is lenne: Milyen router specifikáció után kell keresnem ha azt szeretném h legyen torrent ui a routeren?

Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#31308) junkeer válasza Gyurika_ (#31307) üzenetére


junkeer
tag

3rd-party OS-t támogató routert válassz, amin ki tudod kapcsolni a router funkciót.... A Cisco modem routeren ugyanis nem fogod tudni kikapcsolni a routert.... az USB-jét felejtsd is el... Csak a másodlagos routereden fogod tudni használni az USB-t. Sávszélesség miatt ne parázz... az USB winyó sebessége lesz a szűkebb keresztmetszet...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31309) krealon válasza Gyurika_ (#31307) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ez inkabb a Milyen routert? (Olvasd el az első hozzászólást!) (kiemelt téma) temakorebe tartozik.
A keretosszeg miatt a TL-WDR3600 javasolhato, esetleg az ASUS RT-N16 (20k HUF korul).
Az elobbire a Samsung TV miatt a gyari firmware helyett (mert a Twonky DLNA szervert nem komalja) az OpenWRT Vargalex build kellene (amiben miniupnp dolgozik).
Ha az abszolut megoldas a cel, akkor egy ASUS RT-N66U mar gyari firmware-rel is egesz jo. Az ara sajnos 36k folott van jelenleg.

(#31310) proradeon válasza Gyurika_ (#31307) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Hát én torrent-re semmiképp nem ajánlanék semmilyen router-t. Nyilván eleve nem arra van kitalálva, hogy torrent-eket futtasson, így ebből kifolyólag nem is az igazi rajta. Főleg 120 / 50 Mbit-es T nettől tuti, hogy megfekszik, ha elkezd tölteni. Egy TL-WDR3600 router esetén olyan 35-40 Mbit a torrent sebesség plafon, és akkor már 100% le van terhelve a router. Pedig nem egy rossz router-ről van szó.

Én mondjuk inkább egy NAS-t vennék a helyedben. Például egy ZyXEL NSA-310-et ami alapból tudja a torrent-et és a DLNA-t. (Igaz érdemes lecserélni rajta pár dolgot, de ehhez rengeteg információt találsz a hozzászólásokban.)

De ahogy gondolod. Csak leírtam a véleményem. :B

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31311) ventura20 válasza lacka1111 (#50) üzenetére


ventura20
csendes tag

Sziasztok próbálom be állítani de sajna nem sikerül valamit nem csinálok jól de nagyon kérlek szépen segítsetek!
Cél a wifi jel vétele. ( Tp link TL-WR743Nd )-Köszönöm
[link]

(#31312) proradeon válasza ventura20 (#31311) üzenetére


proradeon
őstag

Ha azt szeretnéd elérni, hogy egy már meglévő WiFi hálózatra csatlakozzon az adott router, és azt a hálózatot ossza tovább kábelen ill. WiFi-n, akkor a "Client Router" opciót kell választanod.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31313) ventura20 válasza proradeon (#31312) üzenetére


ventura20
csendes tag

ki próbáltam de ebben az esetben megszűnik a WAN-port azaz vezetékes netem nincs.
A cél az,hogy vezetékes net megmaradjon de ugyan ezen a router en láthassam a vezeték nélküli hálózatokat is!
Illetve mikor be állítottam ezt a módot azt sem láttam milyen elérhető hálózatok vannak!
[link] --

(#31314) Gyurika_


Gyurika_
csendes tag

(#31308) junkeer, (#31309) krealon, (#31310) proradeon: Köszönöm szépen!:)

(#31315) w.miki


w.miki
veterán

Hali!

Van egy családi ház, amibe bejön a T-Com-os internet. Azt szeretnénk wifivel tovább osztani, de elég nagy a ház, egy router nem fedi le mindenhol a területet.
2 router esetén, hogyan lehetne beállítani azokat, hogy mindenhol működő netet kapjuk. (Mostani beállítás szerint eleinte van net, aztán meg egyszer csak megáll... :( )
Van erre valami GYIK kezdőknek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31316) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#31313 ventura20 A kettő nem megy egyszerre, vagy vezetékes vagy vezeték nélküli hálózat elérés lesz.

#31315 w.miki Két router-t ÍGY kell egymás után kötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31317) w.miki válasza Gubek-Einste (#31316) üzenetére


w.miki
veterán

köszi... esetleg van ennél is GYIKabb? :DDD
nem értem pontosan, most akkor kell UTP kábel, vagy elég, ha a 2. router wifi-n látja az elsőt?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31318) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, pár napja vettem egy lenovo y500 laptopot (új win7+driverek+progik feltelepítve, összes frissítéssel, ahogy kell). minden franfó, csak a wifivel van egy kis gond. intel centrino wireless-n 2230 a wifi benne, ehez telepítettem is a gyári levono oldalról az 15.0-ás drivert. 20 megabitet tudott csak a cucc 120 megabites netemmel (80-at a wifis router is tud, pl a másik itthoni laptopon, tehát nem a routerrel lesz a gond). gondoltam frissítem a drivert a legújabbra, fel is mentem az intel oldalára, ahol egy ilyen auto check kidobta, hogy van már 15.8-as verziószámú driver is. letöltöttem, frissítettem, majd örültem is nagyon, mert hirtelen 60 megabitet tudott a cucc. aztán gondoltam a driver frissítés után egy restart sosem árt, döbbentem vettem észre, hogy a restart után újra csak 20 megabitet tud a cucc. lol. imádom a tetves számítógépeket komolyan mondom, minden nap új kihívás... valaki tudna megoldást a problémámra? köszönöm

(#31319) Gubek-Einste válasza w.miki (#31317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A leírás amit linkeltem a kábeles összekötésre vonatkozik, wifi-shez ismerni kellene, hogy pontosan milyen eszközökről is van szó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31320) w.miki válasza Gubek-Einste (#31319) üzenetére


w.miki
veterán

hát... tp-link routerek, úgy tudom.. ez segít valamit?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31321) Gubek-Einste válasza w.miki (#31320) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontos típus kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31322) dzsoke2 válasza Gubek-Einste (#31304) üzenetére


dzsoke2
tag

A pontos tipus:cisco epc3925.A beálításokat nem találom hol tudom megnézni?

(#31323) ventura20 válasza Gubek-Einste (#31316) üzenetére


ventura20
csendes tag

Köszönöm a választ #31316) Gubek-Einste--
Én úgy oldottam meg,hogy 2 roter Egy Tp-link veszi a jelet ez kapcsolódik a Pc-be VEZETÉKKEL
Vezetékes Internetem megy egy másik Routerbe (Netgear)--de ez a router nem kapcsolódik a Pc-re vezetékkel!
Így az 1-es (tp link)-el veszek külső jelet is ha épp van valamint meg maradt a vezetékes net amit szintén Wifin veszek.Nekem ez volt most a leg kézen fekvőbb!! :Y
Köszönöm válaszod- :C :R

(#31324) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#31322 dzsoke2 192.168.1.1 az admin oldal címe, meg kell adni a belépési adatokat, majd a Wireless/Radio Settings és a Wireless Security alatt kellene megnézni, hogy mi van.

#31323 ventura20 Elég bonyolult használat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31325) SLYM válasza SLYM (#31318) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#31326) csanad09


csanad09
csendes tag

sziasztok!

nekem abban kellene segítség, hogy a lakásba bejön a net a modembe és onnan megy szét a telefon, a tv és a net. eddig a net két gépbe kábelen ment, de wifis a modem és most szeretnénk váltani. melyik hálózati kártyát tudjátok ajánlani a célra? 5-10 méteren belül lennének a gépek a modemtől, ha ez fontos.

köszönöm a segítséget

(#31327) Gubek-Einste válasza csanad09 (#31326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 722N/722NC/822N/7200ND/8200ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31328) csanad09 válasza Gubek-Einste (#31327) üzenetére


csanad09
csendes tag

köszönöm a gyors választ! ezek az usb-s stickek mennyire megbízhatóak? hosszú az élettartamuk?

(#31329) Gubek-Einste válasza csanad09 (#31328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlottak, élet tartamról nem tudok nyilatkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31330) #33253120


#33253120
törölt tag

Kis hálózatátalakítás volt itthon, és már a falat kaparom.
Kivettem a wifi routert a hálózatból, a helyére egy sima ment. A gépbe meg egy usb-s stick.
Tehát a hálózat most ennyi: Lan-> TP-Link TL-R402M-> PC-> TP-Link TL-WN721N-> Wireless eszközök.
Az óperenciás rendszer Win7 (meg lesz linux is, de először ezen essünk túl).
A kapott lemezről feltelepítettem a TP-Link utility-t, beállítottam a stickre a SoftAP módot, a sugárzott hálózat paramétereit, vezérlőpultból megosztottam a netet, reboot és jó volt. Vagy nem is.
Random eltűnik a wireless hálózat, vagy ha van akkor nem mindig sikerül hozzá csatlakozni. Ha eltávolítom a sticket, akkor van hogy a lan oldalon is eltűnik a net router újraindításig. Újracsatlakoztatáskor a utility nem talál megosztható internetkapcsolatot.
Tanácstalan vagyok.

(#31331) #33253120 válasza #33253120 (#31330) üzenetére


#33253120
törölt tag

Extra: Egynél több kliens nem tud csatlakozni. Első kliens ha leesik, akkor újra kell indítani az egész megosztást. SoftAP ki-be, router ki-be, van, hogy diagnosztika futtatás.
Valamit nagyon eltolhattam a konfigban? Vagy ennyi pénzért ennyit tud?
Szerk:
Statikus ip-t állítottam a klienseken. Egyik fel tudott lépni, a másik továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#31332) Gubek-Einste válasza #33253120 (#31331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb lenne ha visszatennéd a wifi router-t a rendszerbe, sok további bosszússágtól kímélne meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31333) #33253120 válasza Gubek-Einste (#31332) üzenetére


#33253120
törölt tag

A wifi router 18km-rel arrébb költözött. Egyszer majd lesz másik, de most ez van itthon, ezzel kell megoldani. :( Én sem örülök neki, hogy a wirelesshez mennie kell a pc-nek...
Kb egy hónapot kell kibírjon a "rendszer". Én valahogy össze tudom piszkálni magamnak, de kedves családtagjaim nem.
Szerk.:
Ez az AP mode hogy működik? Csak a driver dolga az egész, vagy HW oldalon is történik valami? Teszemazt Win alatt beállítom a SoftAp-t, átbootolok linux alá, és akkor ott is AP módban lesz? (Láma kérdés, tudom, de túl sokat hallottam olyat, Win alatt kikapcsolt BT-t nem lehetett linux alatt bekapcsolni)

[ Szerkesztve ]

(#31334) Gubek-Einste válasza #33253120 (#31333) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindig az adott rendszerben kell bekapcsolni az SoftAP-t, rendszerek közötti mászkáláskor nem működik.
Sok mindent nem tudsz tenni, max valamilyen másik módszerrel/programmal csinálod meg a SoftAP-t de az sem fog sokat számítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31335) ventura20


ventura20
csendes tag

Sziasztok,ismét a vezeték nélküli hálózatal lenne gondom:tegnap simán csatlakozott a nyílt wifire ma már azt írja "nem azonosítható hálózat " ugyan arra csatlakozna ami eddig jó volt!
Lenne több nyitott is de mindre ezt írja!Én valami hállozat beállítás problémára gondolok de sajna nem tudom mi lehet!Kérem szépen aki tud segítsen!
[link] kép1
[link] kép2

(#31336) czgabi76


czgabi76
tag

Üdv.
Kellene egy kis segítség,Mikortikhez.

A "distance részhez mit írjak?

Preamble módnál melyiket ajánlatos bejelölni?

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31337) junkeer válasza czgabi76 (#31336) üzenetére


junkeer
tag

Ha beltéri AP-t akarsz csinálni, akkor Preamble : Short és a Distance: Dynamic

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31338) czgabi76 válasza junkeer (#31337) üzenetére


czgabi76
tag

köszi.
és ha kültérit akarok akkor mit kell?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31339) dzsoke2 válasza Gubek-Einste (#31324) üzenetére


dzsoke2
tag

Nagyon szépen köszönöm.A segítségeddel-plussz olvasgatással sikerült:-)

(#31340) junkeer válasza czgabi76 (#31338) üzenetére


junkeer
tag

Attól függ, mi a cél.... pont-pont, vagy pont-multipont link lesz.... AP, Bridge, vagy Station... mekkorák a távolságok... stb... Mit szeretnél ?

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31341) czgabi76 válasza junkeer (#31340) üzenetére


czgabi76
tag

pont-multipont link
AP lesz...

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31342) czgabi76 válasza czgabi76 (#31341) üzenetére


czgabi76
tag

Szerintetek egy 150cm-es 2,4ghz-es szektor mekkora nyereségű lehet?
Képek:
http://ispbazar.hu/getimage.php?id=268&rnd=6248829
http://ispbazar.hu/getimage.php?id=269&rnd=5938232

[link]

melyik oldala sugároz? melyik oldalát kell a célirányba fordítani?
mi lehet a márkája?

Sajnos így vettem meg,semmit nem tudok róla..

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31343) junkeer válasza czgabi76 (#31342) üzenetére


junkeer
tag

Ó... de rég láttam ilyet... :) Ez egy rés szektor... 2,4Ghz-es 18dB-s 180 fokos horizontálisan, 7-8 fokos vertikálisan és horizontális polarizációjú . Maximus márkanév alatt futott... 5-6 éve még adtam el ilyeneket....A fóliázott oldalán vannak a rések... azt az oldalát kell irányba állítani... csatlakozóval előre..

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31344) junkeer válasza czgabi76 (#31338) üzenetére


junkeer
tag

Akkor a preamble : long, Distance-t akkor állítasz, h konstans távolságra vannak a kliensek.

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31345) czgabi76 válasza junkeer (#31343) üzenetére


czgabi76
tag

:D
Köszönöm a segítséget!

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31346) master bud


master bud
tag

Sziasztok!

Nem messze lakom a munkahelyemtől és azzal kísérletezem, hogy tudom-e az ottani WiFi-t használni otthon is. Ehhez szükségem van egy nagyobb nyereségű antennára (ezt házilag szeretném), meg egy olyan routerre, ami inkább egy repeater: amit a nagy nyereségű antennán forgalmaz azt szétszórja a másik antennán a lakásba, a többi wireless cucc felé (telefon, notik stb.) A kérdésem az volna, hogy erre a célra melyik gyártó melyik routerét lenne érdemes megvásárolni?

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#31347) And válasza master bud (#31346) üzenetére


And
veterán

1.) Ez egyetlen eszközzel nem fog menni. Kell egy kliens, amelyre a kültéri nagy nyereségű antennát kötöd, meg egy beltéri AP, amely helyi elérést ad. Az ne tévesszen meg, hogy esetleg két antennája van egy routernek, mert ilyen célra (egyik antenna kültérre, ugyanakkor a másik beltérre) _nem_ lehet azokat használni.
2.) Maga az eszköz típusa szinte mindegy. Legyen rajta antennacsatlakozó, és tudja a kliens-módot, ha máshogy nem, 3rd-party firmware segítségével. Beltéri elérésre pedig gyakorlatilag bármelyik vacak router / AP jó (az előbbi feltételeknek sem kell megfelelnie), ha a saját antennájával képes lefedettséget adni.
A kapcsolat létrehozhatósága sokkal inkább múlik a rálátáson, a két oldalra telepített tisztességes antennákon és kábelezésen és a sáv tisztaságán, mint a wifi eszközök típusán.

(#31348) jbl válasza junkeer (#31337) üzenetére


jbl
aktív tag

Köszi! :R

(#31349) master bud válasza And (#31347) üzenetére


master bud
tag

Köszi a választ! Ha jól értelmezem, akkor két eszköz kell:

- egy AP (így keressem a boltban?) amire a kinti antenna megy
- egy sima wireless router ami lefedi a lakást

A kettő között gondolom kábeles az összeköttetés, magyarán ahol az AP kimenete a router WAN bemenetére kerül?

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#31350) Gubek-Einste válasza master bud (#31349) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell feltétlenül AP, olyan eszköz kell amely tud kliens módot, ez lehet gyári vagy 3rd party firmware által is. Beltérre szinte mindegy mit veszel, jó lesz oda egy sima wifi router is.
Természetesen a két eszközt kábellel kell összekötni, a WAN port-ba akkor kell csatlakoztatni ha el akarod szeparálni a beltéri eszközöket a másik oldalon lévőektől.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.