Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) Anubis_9 válasza proradeon (#31500) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igen, amikor azt írtam, "N"-es, azt értettem alatta, hogy nem "ND"-s. :D

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#31502) Claude Leon válasza proradeon (#31500) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Attól, hogy nem levehető, még cserélhető,
Ha a lapon minicsatlakozós, akkor úgy, ha forrasztott, pákával. No persze garanciaidőben nem szoktak élni a felhasználók ezekkel a lehetőségekkel.

Anubis_9:
A jelszintcsökkenés oka lehet eltérő antennakarakterisztika
(más esetben - ND verziónál - érdekes volna próbát tenni a régivel),

De a n-re váltás is okozhatja, tekintve hogy ott már több csatornán utazik az adat, a csatlakozó n-es eszköz pedig igyekszik kihasználni a rendelkezésére álló lehetőségeket, az eredményeket pedig összegzi.

Esetleg g-re visszavéve is ugyanez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#31503) Anubis_9 válasza Claude Leon (#31502) üzenetére


Anubis_9
őstag

Sajnos a 642G-s router már nincs meg. :(
Arra is gondoltam, hogy a kettőből 1 antenna rossz, de így, hogy nem leszedhető, nem tudom kipróbálni. :W

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#31504) feri1 válasza Gubek-Einste (#31495) üzenetére


feri1
aktív tag

Ezt kaptam meg ami alapján nem jó:

1,
Wireless
a,
wireless settings
Na itt be tudsz állítani egy vezetéknélküli hálózatot.
Wireless Network Name: hálózat neve
Region:Hungary
Enable Wireless Router Radio: et pipáld ki mert akkor fog menni a wifi
Enable SSID Broadcast: ezt döntsd el hogy kiakarod -e pipálni, ha nem akkor nem lesz látható a hálózat, azaz nem fogja automatikisan minden eszköz látni, ha kipipálod akkor igen
Enable WDS Bridging: hagyd üresen

b,
Wireless Security
Itt tudsz titkosítást beállítani a hálózatra
Disable Security nincs védelem , nincs jelszó, az csatlakozik aki akar (NEM AJÁNLOTT)
WEP : NEM AJÁNLOTT
WPA/WPA2 - Enterprise : NEM AJÁNLOTT
WPA/WPA2 - Personal(Recommended): AJÁNLOTT!!
Version: itt válaszd a WPA2-PSK-t
PSK Password: itt adj meg egy jelszót
Save!

c,
Wireless MAC Filtering
Wireless MAC Filtering: állítsd ENABLED-re, ilyenkor csak a felsorolt eszközök kapcsolódhatnak a hálózatra.
Deny the stations not specified by any enabled entries in the list to access ezt pipáld ki
ezután Add New : MAC Adresshez beírod a telefondo Mac címét
-----------------------------Description: beírod pl hogy telefon
-----------------------------Status: Enabled
Save!

Na ezzel meglenne WIFI beállítása

Folytassuk

DHCP
a,
DHCP Settings
DHCP Server: Enable
a többit hagyd ahogy van

b,
Address Reservation
Add new->
Mac Adress: ide a telefonod MAC címe jön
Reserved IP Address: 192.168.1.100 (ez lesz a telefonod IP cme, ez lehet tetszőleges 192.168.1.100 és 192.168.0.199 között)
Status : Enabled
Save!

Firewall
a,
Enable Firewall ezt pipáld ki
Enable MAC Adress Filtering ezt is pipáld ki

b,
MAC ADRESS FILTERING
Add New->
Mac Adress: a telefonod Mac címe
Description: pl telefon wifi elérés
Status: Enabled
Save!

IP&MAC Binding
Itt lehetőségünk van minden egyes MAC címhez állandó IP-t rendelni(ajánlott)

a,
IP & MAC Binding Setting
Add New->
Bind: legyen kipipálva
Mac Adress: a telefonod Mac címe
IP Adress:192.168.1.100 (ez lesz a telefonod IP cme, ez lehet tetszőleges 192.168.1.100 és 192.168.1.199 között de az a lényeg hogy megegyezzen a DHCP/Address Reservation-nál beállítottal!!!!
Save!

Ez alapján állítottam be.

Valakinek valami ötlet?

Üdv: feri 1

(#31505) SiZo


SiZo
tag

Sziasztok,

A következő hülye elméleti kérdéssel akadtam el:

ha van egy wifi routerem dhcp -vel, és wpa2 titkosítással, akkor maga az azonosítás folyamata, időben hogyan zajlik? step by step?

konkrétum, fenti helyzetben, lehetségese, hogy egy szomszéd, aki nem ismeri a jelszót, de eljut dhcp discover -ig, majd a dhcp-m ad egy dhcp offert, de ezek után elhal a kérelem? (a dhcp discover és dhcp offer az konkrétan benne van a logban.)

mert én utánaolvastam ezer helyen, és írnak a dhcp -ről sok mindent, hogy működik, meg hogy a wpa2 titkosítás hogy működik, de a kettő "mixét" nem nagyon találtam.

nincs nagy jelentősége, csak elvi síkon érdekelne mostmár.
én kb. erre szavaznék:
1. dhcp discover
2. dhcp offer
3. wpa2 auth
4. dhcp request
5. dhcp ack

ha nem így van, akkor hogy??

# HUN MKI AKTIV #

(#31506) sztanozs válasza SiZo (#31505) üzenetére


sztanozs
veterán

Először a wifi link épül ki és utána jön a dhcp. Amíg nincs wifi link, addig nincs is lehetőség IP kapcsolat létrehozására sem.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31507) SiZo válasza sztanozs (#31506) üzenetére


SiZo
tag

köszi a választ.
akkro hogy lehet benne a logban a dhcp discover és offer.

amúgy ezt le is teszteltem a telefonommal, elfelejtettem a wifi beállításokat és szándékosan rossz jelszóval jelentkeztem fel, a jelenség ugyan az. ugyanúgy lesz discover és offer. (amúgy linksys e1200, tehát nem is valami noname akármi)

vagy mi van azzal, hogy ugye az SSID -t mindenki láthatja, miért nem lehetséges, hogy én kiabaláok, hogy itt vagyok, adjatok IP címet? szóval akkor hogyan kezdek felcsatlakozni? mi történik, ki küld kinek mit, és hol van az authentikáció, és ip cím osztás? baromira érdeklene... :)

# HUN MKI AKTIV #

(#31508) czgabi76


czgabi76
tag

Egy társasház tetejére egy TL-ANT2424 típusú gridet helyeztem el ideiglenesen.
Kb 1.5km-ről látja a laptopom,gyenge jel erősséggel.

Eredetileg egy 120 fokos Seltech szektort terveztem ide,és ha átcserélném akkor szerintetek megmaradna ez a hatótáv?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31509) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
Néhány kérdésem lenne.
Internet router (A) LAN címe 192.168.0.1
Internet router által kiosztott DHCP címtartomány: 192.168.0.100-192.168.0.199
1. A második router (B) LAN címét milyen értékre kell állítani?
2. B routeren a Wifi hálózat (SSID) neve,csatorna kiosztása és titkosítása megegyezhet az A (fő) router beállításaival?
B router-en ki kell kapcsolni a DHCP szervert.Ez OK!
A router egyik LAN portját a B router egyik LAN portjával összekötni.Ez OK!

Egy tablettel mozognék a lakás különböző részein,tehát pl. az A router helyén a netten elindított művelet a B router helységében ne szakadjon meg illetve automatikusan váltson át a B routerre.

Érthetően fogalmaztam meg a problémámat?

[ Szerkesztve ]

(#31510) Sub-ZeRo válasza Aflamin (#31509) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

http://www.tp-link.com/en/article/?id=227

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31511) junkeer válasza Aflamin (#31509) üzenetére


junkeer
tag

Roamingolni nem fog neked egyik SOHO kategóriás WiFi router se... Maximum repeater funkciójú AP-val fogod tudni megcsinálni, hogy ne szakadjon le a Kliens az AP-k közötti váltásnál...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31512) Gubek-Einste válasza feri1 (#31504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami megtehetné próbaképpen:
Wireless MAC Filtering: kapcsold ki, nekem ezzel volt már gondom és nem is sokat számít
Address Reservation: töröld ki a telefon-t, nem szükséges mivel úgy sem lesz port forward
Firewall MAC ADRESS FILTERING: ez sem kell
IP&MAC Binding: ez sem kell

Lehet, hogy az lenne a legjobb ha reset-elnéd a router és csak a netkapcsolat adatait és a wifi-t állítanád be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31513) czgabi76 válasza Gubek-Einste (#31512) üzenetére


czgabi76
tag

(#31514) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Nem tudom,hogy jó helyen teszem fel a kérdést, de hátha. Adott egy Navon Platinium tablet, ami nem ismer fel egy bizonyos vezeték nélküli hálózatot ( Invitel Zdsl+ zte router). Viszont a telefonom igen, meg a tablet látja a másik hálózatokat. Ötlet? Köszi előre is.

(#31515) feri1 válasza Gubek-Einste (#31512) üzenetére


feri1
aktív tag

Szia!

Már próbáltam így is,de semmi változás.

(#31516) Rockland


Rockland
tag

Heló.
Az lenne a kérdésem hogy van egy routerem ami egy géphez van kötve és az a router ossza meg a wifi jelet, és az érdekelne hogy ha veszek hozzá egy usb-s wifi adapter izét és beledugom egy net nélküli gépbe akkor azon a gépen is tudok majd netezni igaz? :D

(#31517) Aflamin válasza junkeer (#31511) üzenetére


Aflamin
tag

Köszönöm!
Annyit felfogtam,hogy jelen felállásban (kábeles kapcsolat) ez nem fog menni. :(
A fenti (#31509) 2 kérdésemre is kaphatok pontos választ?

Sub-ZeRo Köszi a linket,bár a felét sem értem még!

(#31518) Sub-ZeRo válasza Aflamin (#31517) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
[link]

Kis kugli segít.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31519) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Lenne egy kérdésem. Adott egy Inviteles Zdsl-es net, hozzá egy Zte roter. Laptop és egy Samsung telefon is simán látja, és csatlakozik rá, viszont egy Navon tablet (android),mégcsak nem is látja :F . Mi lehet a gond? Köszi a segítséget.

(#31520) Aflamin válasza Sub-ZeRo (#31518) üzenetére


Aflamin
tag

Köszönöm,ebből már értettem is a lényeget.
Elméletben mivel "Nagy hátránya a WDS összeköttetésnek, hogy a fizikailag elérhető sávszélességnek csak a felét lehet realizálni, mint használható adatátviteli sebességet.", a 80/25-ös netnél "N"-es kapcsolatnál ez milyen adatátviteli sebességet jelentene?
A távolság és a falak miatt marad a hagyományos módszer (kábel).
Kérdésem a következő: az "A" router egy WDR3600, LAN címe 192.168.0.1
DHCP címtartomány: 192.168.0.100-192.168.0.199
Kb. 15 méterre tőle a kábel végén egy TL-WR841N router, IP 192.168.1.1. Ezt milyenre kell átírni? A 192.168.0.11 megfelelő lenne?

(#31521) Gubek-Einste válasza Aflamin (#31520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31522) Aflamin válasza Gubek-Einste (#31521) üzenetére


Aflamin
tag

Köszönöm!

(#31523) LordPorcio


LordPorcio
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A minap vettem egy ASUS K56CB laptopot és az otthoni wifi hálózatra csatlakozással van egy kis problémám. A vezetékes net jó, de wifi-re nem tud kapcsolódni. Egy TPLINK WR542G router-em van (digi nettel).

A laptoban egy n-es qualcomm atheros ar9485 adapter van. Egyáltalán nem tud csatlakozni egy 30 másodperc próbálkozás után közli a win 8, hogy nem sikerült (előretelepített win8) Próbáltam a router beállításait változtatni, a wifi adapter driver-ét is cseréltem, de semmi sem oldotta meg.

A munkahelyi komolyabb kétsávos TPLINK routerhez egy pillanat alatt csatlakozott.

Tudtok segíteni, hogy lehetne megoldani a problémát?

Köszönöm!

Psn név: LordPorcio

(#31524) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok, a TP-Link WR1043ND v1.8 típusú routerem nem látja a 3TB-os USB meghajtót. Tudtok valami megoldást / házilag barkácsolt firmware-t amivel esetleg mégis működne?

Ha nem, van olyan usb-s wifi router amelyik tátja a 2TB-nál nagyobb usb HDD-ket?

Köszi!

(#31525) gorwik


gorwik
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok e. Olyan gondom lenne, hogy egy pár hete rosszalkodott a netem, szerelőt is hívtam aki csinált rajta valamit és azóta a laptop nem látja vezeték nélküli hálózatot, de ha kábellel kötöm a routerre akkor van rajta net. Az az érdekes hogy a laptop minden más vezeték nélküli hálózatot lát és csatlakozik is de az itthonira nem, de nem a routerrel van a baj mert más laptop meg simán megtalálja és csatlakozni is tud rá. A gép újra is lett telepítve de ez sem segített. És most tanácstalan vagyok hogy mi lehet a gond és hogy hogyan tudnám megoldani.
Minden ötletet szívesen fogadok!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31526) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hello

valaki tudna segíteni wifi router ügyben ... ?!?!?!

az lenne a kérdésem ,h hány méter a hatótávolsága kb 1 routernek ?! és h van kulombseg ár között

pl: 5-6k vagy 10-15k ... :R

vagy valami erősítő .. nem tudom mivel lehetne megerősíteni.. ha valaki tud valami ötletet megköszönném :)

:DD

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31527) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#31525 gorwik Milyen eszközről van is pontosan szó?
Mik a beállítások?

#31526 MrRL19 A hatótávolság nem fejezhető ki méterben, ez a rádiótechnika sajátossága. Minden környezetben más és más, hogy mi meddig és mekkora sebességre képes, ez csak a helyszíni próba során lehet kideríteni. Sok minden befolyásolja, hogy mennyi is lesz az annyi, pl falak száma/anyaga, távolságok, nagyobb berendezési tárgyak anyaga/száma, router helyezése (akár néhány centi is sokat számíthat), zavaró tényezők (szomszéd wifi-je, egyéb rádió technika), terep viszonyok, stb, kb annyi mindentől függ mint az égen a csillag.
Nem az ár határozza meg, hogy mennyi lesz az annyi, hanem a tulajdonságai, antennák nyersesége/irányultsága ami elsődlegesen befolyásolja a hatótávolságot de mint feljebb is írtam ez nem egzakt érték.
Pontosan mire vagy kíváncsi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31528) szami777


szami777
addikt

Sziasztok eddig egy 15megás thome netünk volt egy tp link 3420-as wifi routerrel. Most készülünk váltani egy 50 megás csomagra,de mivel se a modem se a router nem az én szobámba volt ide sajna gyengébb net jött és rengetegszer szétkapcsolt. Kb 8 méterre vagyok a routertől. kérdésem az lenne hogy a távolság az független a modem fajtájától ugye, és csak a routertől függ? Valamint új router vételékor milyen specifikációra figyeljek, ami mutatja a távolságot,annak fényében hogy a fent linkelt kevés volt. Ehhez nem nagyon értek, előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#31529) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Van nekem egy Lenovo W510-es notim egy Intel® Centrino® Ultimate-N 6300 AGN-em, és ha én ezt leszeretném cserélni erre: Intel Dual Band Wireless-AC 7260 + Bluetooth az simán működni fog a notiba beszerelt antennákkal, vagy azt is cserélni kell?

Van egy másik Sony notebook is abba is szeretném cserélni AC-re a mostani WiFi kártyáját.

A kérdés csak az, hogy működni fog a belső antennákkal, nehogy nekem azok szorítsák vissza a teljesítményt. :R A router Asus RT-AC66U már megvan.

(#31530) junkeer válasza Goblin12 (#31529) üzenetére


junkeer
tag

Működni fog, ne parázz...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31531) Goblin12 válasza junkeer (#31530) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Köszi. ;)

(#31532) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Van egy problémám a gépemmel, ami halálra idegesít. Eddig nem volt semmii baj, majd kaptam egy Genius Slimstar 801-es vezetéknélküli bill. egér szettet. Onnantól gépelés közben egyszer csak mint ha mellé kattintottam vna eltűnt a kurzor, vissza kellett kattintanom az ablakba hogy tudjak gépelni:S Aztán most a nethez wifi adaptert használok, tplink nano-t, ha a billentyűzetet használom (tapasztalatom szerint csak akkor) 5 percenként eldobja a netet. Listában látom hogy ott van, ráklikkelek, csatlakozik és megy pár percig:S
Megoldás van? Míg ezt megírtam 1x szakadt meg a net, 3x kellett ide klikkelnem az ablakba mert eltűnt a kurzor:S

(#31533) Goblin12 válasza junkeer (#31530) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Azt megkérdezhetem, hogy honnan tudsz te ennyi mindent a hálózati eszközökről? Vagy esetleg mit végeztél? :R

(#31534) Goblin12 válasza junkeer (#31530) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Mi a véleményed a videóban bemutatott antennáról? Tényleg ellehet érni ekkora sebesség növekedést egy ilyen rávaló(?) antennával? :F

(#31535) Anubis_9 válasza Gubek-Einste (#31498) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szia!

Kicsit megkésve. Az Androidos inSSIDer ezt mutatja.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#31536) And válasza Goblin12 (#31534) üzenetére


And
veterán

Pár dolgot azért tudni kell erről az antennáról: nem körsugárzó, egy irányított antenna esetén pedig nem olyan nehéz ekkora - egyébként nem túl nagy - nyereséget elérni, viszont az az irányhatás miatt csak a sugárzás fő irányában érvényesül. 2,4 GHz-en 5 dBi-s, egyes TP-Link routerek gyárilag névlegesen ekkora nyereségű körsugárzó antennával kerülnek forgalomba.

(#31537) Goblin12 válasza And (#31536) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

A körsugárzó antennák a 2 dBi-ek nem? :B

(#31538) And válasza Goblin12 (#31537) üzenetére


And
veterán

Nem, ez így nem igaz. Az alap - félhullámú dipólus - antennák 2 dBi-sek (elméletben a pontos szám 2,15 dBi), de ennél természetesen léteznek nagyobb nyereségű körsugárzók is. A nyereség növekedése csak a nyílásszög csökkenése árán valósulhat meg, ez pedig körsugárzóknál a függőleges nyílásszög csökkenését jelenti (mivel a 360°-os víszintes nyílás mégis csak az omnidirekcionális / körsugárzó jelleg kötelező velejárója). A beltéri 30..40 cm-es körsugárzók hihető nyereségmaximuma úgy 7..9 dBi, a kültéri, legfeljebb 150..180 cm-es körsugárzóké pedig 15 dBi (természetesen 2,4 GHz-re értve). Az ennél nagyobb nyereségadatokkal jellemzett körsugárzó antennák gagyik és/vagy hamisítványok, amelyeknek a papíron megadott nyeresége nem fedi a valóságot. Természetesen lehet nagyobb a nyereségük, mint 2..5 dBi, de beltéri (20..40 centis) kivitelben nem létezik 16..20..24.. stb. dBi nyereségű körsugárzó, mert az fizikailag egyszerűen nem kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#31539) Goblin12 válasza And (#31538) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Mert az a helyzet, hogy még csak megrendelésben van az Asus RT-AC66U de lehet, hogy megvárom az ennek egyek nagyobb változatát és a lakás az 2 emeletes. Képzelj el egy hosszabb téglatestet feléd nézzen a hosszabbik oldal és a router a jobb hátsó-alsó sarokban lenne, míg a szoba haova el kellene sugároznia bal fölső-hozzád közelebbi sarok irányába. A mostani Netgear WNDR3700-as router erre nem képes, így van egy repeater de az elég gyányaveti. és ezért gondoltam arra az antennára.

Lehet, hogy egy 9dBi-ossal jobban járnék? eszerint nem igen értek a témához

(#31540) czgabi76


czgabi76
tag

Véletlenül lekapcsoltam a Mikrotiken a LAN portot,hogy lehetne vissza csinálni,hogy működjön?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31541) mezis válasza Vesztor87 (#31532) üzenetére


mezis
nagyúr

Keress másik csatornát a WiFi routernek. (InSSIDer). Vagy a billentyűzeted csatornájával kísérletezz.

mezis

(#31542) mezis válasza gorwik (#31525) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A routeren engedélyezd az SSID sugárzását.

mezis

(#31543) junkeer válasza czgabi76 (#31540) üzenetére


junkeer
tag

Interface listában nyomsz egy enable gombot. Ha nem férsz hozzá TCP/IP-n, menj be telnettel...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31544) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus RT-N66U routerem és mellette egy TP-Link WN822N-es stickem.

A sticket vinnék jó áron, de amúgy elégedett vagyok vele, a jövőre való tekintettel fejlesztenék csak:

két lehetőség van. Asus USB N66 vagy TP-Link WDN-4800. Ti melyiket ajánlanátok?

(#31545) szucsi válasza szucsi (#31524) üzenetére


szucsi
őstag

#31524 - valaki nem tud megoldást? Minden USB- 2-es router csak 2 TB-ig lát? Minden USB-3-as router látja a 2TB+ HDD-ket?

[ Szerkesztve ]

(#31546) czgabi76 válasza junkeer (#31543) üzenetére


czgabi76
tag

Köszi a választ,de az a gond hogy winboxon se enged be..

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31547) junkeer válasza czgabi76 (#31546) üzenetére


junkeer
tag

Menj be telneten Putty-al...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31548) HeavyToys válasza szucsi (#31545) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Vargalex féle OpenWrt-vel próbáltad már?

(#31549) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget, tippet szeretnék kérni.

Van egy Vodafone előfizetéses mobilinternetem. (USB stick, 3 GB adatforgalom...)

A kérdésem, hogy létezik e esetleg valamiféle wifis ROUTER, hogy ezt a mobilnetet megtudjam osztani, és ketten tudjuk használni.

Előre is köszönöm szépen!

(#31550) gorwik válasza mezis (#31542) üzenetére


gorwik
csendes tag

Megpróbálom köszönöm, csak azt nem értem hogy akkor más laptop hogyan tud csatlakozni a wifire, ha esetleg ez lenne a baj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.