Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) And válasza Aflamin (#31700) üzenetére


And
veterán

(Nem tudom, de 3rd-party firmware-ekkel ellátott routerek között létrehozott WDS-linknél elérhető volt a LAN-portokon keresztül is a hálózat. Azt is meg lehetett tenni vele, hogy csak a vezetékes portokon legyen hozzáférhető - WDS bridge -, de olyat, hogy csak vezeték nélkül, emlékeim szerint nem tudott. A LAN-portokon keresztül még a sima /WDS nélküli/ repeater esetén is ment a hálózat. Persze amennyire a WDS nem egységes, bármilyen variáció elképzelhető.)

(#31702) Dell XPS válasza Aflamin (#31700) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor valami nálam nem jó, mert kettő gépet is kiszolgál a második router LAN portja WDS kapcsolatban, és nincs összekötve.

Üdv, Dell XPS

(#31703) Aflamin válasza Dell XPS (#31702) üzenetére


Aflamin
tag

Ok,biztosan igazatok van (ilyet még nem csináltam) :K , de jelen szituációban nincs jel! :N

(#31704) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Adott egy háztartás ahol két különböző gép kapcsolódik wifi -n egy routerhez, az én gépem pedig a routerhez lanon keresztül.
Az a kérdésem, hogy ebben az esetben ez a három gép különböző, vagy azonos mac -címmel rendelkezik?
Szeretném beszervezni a tesóimat a dropboxba +500mb /koponya érdekében, viszont az a kitétel, hogy csak akkor kapom meg ezt a bónuszt, ha nem azonos mac címre szól a regisztráció (mondjuk ez érthető).
Kérdés, hogy jelen esetben a 3 különböző gépenek azonos-e a mac -címe?

[ Szerkesztve ]

(#31705) kali válasza DeathAdder (#31704) üzenetére


kali
legenda

szia,

a mac adress minden modul esetén eltér, de még úgy is, hogy egy munkaállomás esetén eltér a lan és wifi modul mac adress értéke, tehát még azzal is lehet trükközni, hogy felkapcsolódsz a munkaállomásról lan, majd utána wifi útján, és így egy munkaállomással két mac adress adott.

(#31706) DeathAdder válasza kali (#31705) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, és köszi a gyors választ :R

(#31707) kpal


kpal
veterán

Ezek között mi a különbség 1.,2.,3., ?
Ezek elég csak konnektorba dugni és alapból továbbítják a jelet vagy kell a ruteren hozzá állítani valamit ? Ez csaka saját jelemet erősiti fel vagy amiket befog a környezetében mindent ?
Nagyon nem vágom , azt tudom hogy egyes rutereket belehet ilyen funkcióra fogni ,de ott sokat kell operálni.

(#31708) Treshold


Treshold
csendes tag

Sziasztok,

Van egy ZTE ZXV10H201L modemes wifi internettel. Egy IP kamerát szeretnék távolról üzemeltetni kis trükkel.
A ZTE-n nem tudok állítani portot ezért egy másik wifin állítanék be az IP kamerának portot az alábbiak szerint

A ZTE jelét (1-es alhálózat) kb 200 méterről egy WA5210 Client módba rakva (2-es alhálózatban) veszem, ezt vezetékkel összekötve egy TL-WR702N wifivel (2-es alhálózatban) továbbszórom amire csatlakozik a kamera

TL-WR702N nyitok egy portot a kamerának.

Ez így működni fog-e a kamera távoli elérése?

[ Szerkesztve ]

(#31709) Gubek-Einste válasza kpal (#31707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más a gyártó.
Ezeket is ugyan úgy be kell állítani mint minden hálózati eszközt. Csak a beállított wifi-t fogja erősíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31710) Gubek-Einste válasza Treshold (#31708) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Dupla NAT lesz ami kerülni kell ha lehet.
2; A ZTE-n ettől még ugyan úgy kellene forwardolni az IP kamarát de most már a TP-Link-en is meg kell tenni ezt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31711) Bulitt


Bulitt
őstag

Sziasztok

Vettem egy TP-Link WR1042 gigabit routert. Az a gondom, hogy a router nem közvetít wi-fi-n internetet, ha a letöltési sebességem eléri az 5MB/s forgalmat. Az internet 240/20Mbit.

A routeren a gyári fw. van a tp-link admin felületével. Mit kell beállítani, hogy ne lője le wi-fi-t (kapcsolat van, csak internet nincs) ?

[ Szerkesztve ]

(#31712) Gubek-Einste válasza Bulitt (#31711) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a router gyenge ehhez a nethez és ezért a router először a wifi elől veszi el az erőforrást.
Másik típus kell ami bírja a 240-es sebességet, pl TP-Link 3600.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31713) Bulitt válasza Gubek-Einste (#31712) üzenetére


Bulitt
őstag

Miért gyenge? Nekem az lenne a lényeg, hogy működjön a wi-fi akkor is ha tölt a gép vezetéken.

szerk.: A router csere nem játszik, ezt is most vettem ebben a hónapban. Nem kívánom lecserélni. Más megoldás kell!

[ Szerkesztve ]

(#31714) r.laci38


r.laci38
tag

ADSL modemhez kapcsolódik vezetékkel az egyik gépünk, wi-fi kapcsolattal a másik gépünk.
Azt szeretném megtudni, hogy miként tudnám hálózatba kapcsolni a két gépet??? Így nem kellene adathordozón cipelgetni, vagy e-mailben küldözgetnem, az egyik szobából a másikba, pl. a nyomtatandó fájlokat. (win7 op. rendszer van a gépeken.)
:F

[ Szerkesztve ]

(#31715) proradeon válasza Bulitt (#31713) üzenetére


proradeon
őstag

Azért gyenge, mert ez a modell még nem tud hardveresen route-olni, így a 240 Mbit route-olása mind a benne lévő 680 Mhz-es processzort terheli. Bár ez egy nagyon erős processzor a SOHO router-ek kategoriájában, a 240 Mbit-hez önmagában - úgy néz ki - kevés.

Megoldás nem nagyon van a helyzetedre, tekintve, hogy az adott modellre még csak OpenWRT sincs. Rákerestem, volt olyan felhasználó, aki megkérdezte OpenWRT fórumon, hogy lesz e rá firmware, és azt a választ kapta, hogy nem, így végül erre jutott: "I send it back to Amazon and bought the TP-Link TL-WDR4300 ^^"

Sajnálom, hogy nem tudok segíteni, de router vásárlás előtt meg kellett volna kérdezned Milyen routert? topicban, hogy milyen modellt vásárolj az adott internethez, az adott igényekhez. :F

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31716) Bulitt válasza proradeon (#31715) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem éreztem szükségét, mert nem gondoltam ilyen hibára. De ha ez így alakult akkor így marad. Majd lekorlátozom a letöltést, és ezzel meg is oldottam a gondot.

Ebben csak az a furcsa, hogy a régi wr340gd routerem ami 10/100-volt simán ment gond nélkül a 120-as net megosztása. Letöltés is ment a lehető legnagyobb sebességgel és a wi-fi is egyszerre.

Nah mind1, ez így marad akkor :R

(#31717) kali válasza Bulitt (#31716) üzenetére


kali
legenda

szia,

pedig a tl-wr340gd régi és nagyon gyenge hardverű típus, 50 - 60 megabit/sec sebességű netet sem visz át kábelen, és a terhelést is csak töredék arányban bírja, mint a tl-wr1042nd.
több wifi ellenoldallal is próbáltad, és mindegyikkel jelentkezik a korábban leírt hiba?
milyen típusú wifi ellenoldalakkal használod az új routert?
más/minden wifi csatornán próbáld ki, hátha találsz jobb csatornát.

proradeon; a procis megahertz értéke nem minden, azért nem teljesen mindegy, hogy realtek, atheros...stb motorra épül.

(#31718) Bulitt válasza kali (#31717) üzenetére


Bulitt
őstag

Csak a telefonnak kellene esténként, hogy arról írogassak embereknek. HTC One X

Wi-Fi channel autó. Ezt eddig se állítottam egyszer se :F

[ Szerkesztve ]

(#31719) kali válasza Bulitt (#31718) üzenetére


kali
legenda

akkor úgy értendő, hogy kábelen megy a forgalom 40 megabit/sec sebességgel, és ott hal be a wifi?
a wifi csatornát kell állítani, egyrészt a környezeti tényezők függvényében, mert ha a te eszközöd által használt csatornán más eszköz is forgalmaz elérhető közelségben, akkor akadás van, ami miatt lassulás, szakadozás...stb jelentkezhet, másrészt van olyan eset/eszköz, ahol például a 13-as az alapértelmezett csatorna, de sok eszköz csak 11-ig okés - régió...stb függvényében.

(#31720) Citroware


Citroware
addikt

Üdv! Nem tudom, hogy van-e jobb hely ahova ezt írhatnám.
Lenne szíves valaki segíteni nekem, hogy milyen hordozható internet csomagok közül lehet választani? Tablethez/Laptophoz/Mobiltelefonhoz kellene, hogy bárhonnan tudjak internetezni.

(#31721) Gubek-Einste válasza Citroware (#31720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mi is a kérdésed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31722) Citroware válasza Gubek-Einste (#31721) üzenetére


Citroware
addikt

Hordozható internet kellene. Pl láttam másoknál is, hogy egy USB vevőt csatlakoztatnak a laptopra, és azon keresztül lehet netezni.
De ilyenem még sosem volt, aztán nem tudom, hol kezdjek neki a keresésnek. Hogy egyáltalán honnan tudok ilyet szerezni, milyen sebességgel megy, mennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#31723) Gubek-Einste válasza Citroware (#31722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobilnet előfizetés kell vagy USB adapter wifi jel vételéhez?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31724) Citroware válasza Gubek-Einste (#31723) üzenetére


Citroware
addikt

Utóbbi.
Gondolom az előbbi nem működik táblagéppel és laptoppal, tehát az kizárva.

(#31725) Gubek-Einste válasza Citroware (#31724) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobilnetet lehet használni tablet-ben is ha van benne ehhez szükséges kártya hely, laptopba pedig USB modem kell. Tablet-ben nem kell külön wifi adapter mivel alapból van benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31726) Citroware válasza Gubek-Einste (#31725) üzenetére


Citroware
addikt

Akkor lehet mégis mobilinternet kellene. Olyat lehet, hogy - mivel úgyis együtt viszem a mobilt, tabletet/laptopot - pl mobilon vagy tableten jön a mobilnetem, és azt megosztom, amire wifin keresztül rácsatlakozom még a másik készülékemmel, pl laptoppal? Tehát hogy egyszerre két vagy három készülékemen is használom ugyanazt a netet.

[ Szerkesztve ]

(#31727) Bulitt válasza kali (#31719) üzenetére


Bulitt
őstag

Inkább 50Mbit/s mert 5-5,4Mbájt/s után nincs a wi-fin internet. 2 PC vezetéken, és 1 vezeték nélküli eszköz érheti el a hálózatot. Ez az egy eszköz a mobil telefonom. Nincs több eszköz a lakásban mely wi-fi-t igényelne. Nem hiszem el, hogy az 50-60Mbit/s már túlterheli a routert annyira, hogy ne tudja a wi-fi-t rendesen üzemeltetni. Ez vicc! Ha még 200Mbit/s lenne azt mondanám, de így...

[ Szerkesztve ]

(#31728) czgabi76


czgabi76
tag

A Grante antenna gyártó cégtől hogy tudok vásárolni?
nincs webshopjuk..

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31729) kali válasza Bulitt (#31727) üzenetére


kali
legenda

5 megabyte/sec = 40 megabit/sec
nem feltétlenül a sebesség a probléma, inkább a terhelés milyensége, 40 - 50 megabit/sec sebesség - de még a töredéke - mellett is leterhelhető úgy egy router (például húzós torrent alatt), hogy problémázzon, pedig amúgy dupla, tripla...stb sebességet is simán átvisz normális terhelés mellett.

(#31730) Sub-ZeRo válasza Gubek-Einste (#31712) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért lenne gyenge?! Gigabites neki a WAN is. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31731) kali válasza Sub-ZeRo (#31730) üzenetére


kali
legenda

a gigabit képes wan és lan port semmit sem jelent, az csak szabvány, a "motor" milyensége számít, ami az eszközben dolgozik, így az egyik gigabit képes wan és lan portokkal rendelkező router csak 120 - 130 megabit/sec wan -> lan sebességre képes, a másik pedig 800 - 900 megabit/sec sebességre.

(#31732) Rivyan


Rivyan
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne, hogy vettünk egy LG-LA-42-620-as típusú smartTV-t, és valami pocsék rajta a WiFi. Panelban lakom, egy TP-link (TL-WR542G) routerem van. A TV kb. 10 méterre van a routertől, tiszta rálátása van, nincs közte fal, mégis ha pl. speedtest-en csinálok egy tesztet, akkor 1000+ ms a ping, míg a letöltés és feltöltés 5 Mbit/s körül mözög (a netem 40/20-as). Ha a TV alá teszem pl. az okostelefonomat/tabletemet, és azon is futtatok egy test-et, max. 40 ms-et mérek. Mi lehet a gond? Csatorna olyanra van állítva, amin nincsenek sokan. A sebességgel nem is lenne gondom, de így pl. a TV appstore-ját sem lehet behozni, mert a szerver megszakítja a kapcsolatot. Ha végre sikerül egy youtube videót elindítani, onnantól már betölti, de addig eljutni kínszenvedés.
A TV a ludas, vagy a router?

Előre is köszi a segítséget, remélem jó topic-ba írtam

(#31733) nemdan válasza Rivyan (#31732) üzenetére


nemdan
senior tag

Azért 40/20-as nethez elég gyengus már ez a router. Na meg a G szabvány kissé idejétmúlt már, Én mindenképpen váltanék legalább lite N-re. Szerintem főképp a router lesz a ludas, na persze sok egyéb dolog is okozhatja ezt.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#31734) Rivyan válasza nemdan (#31733) üzenetére


Rivyan
csendes tag

De ha a telefonom pöccre ugyanazon a helyen 40 ms-t mér, a TV miért 1000+-t? Ugyanazon routerre csatlakozik. Azóta telóval csináltam WiFi hotspotot, szintén ilyen szintet hoz, pedig 5 centire volt a telefontól.

(#31735) Gubek-Einste válasza Citroware (#31726) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Androidos telefonnal megoldható a mobilnet megosztás wifi-n de nagyon eszi az akksit. Lehet kapni akkus mobilnet router-t amivel lehet netet sugározni több vezeték nélküli eszköznek, legkönnyebben a szolgáltatótól lehet ilyet beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31736) retexis


retexis
tag

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki infót szolgáltatni, hogy ezeket a Routerboard alaplapokat milyen környezetben használják? Vagy egyáltalán mi az előnye?
Csak mert egyre több helyen találkozok vele.
kösz

(#31737) junkeer válasza retexis (#31736) üzenetére


junkeer
tag

Szia !

Jellemzően WiFi-s internetszolgáltatók dolgoznak vele, mert moduláris felépítésű, és bármilyen komplex hálózatmenedzsmentet meg lehet vele csinálni. Mostanában már gyártanak előre tokozott, kvázi SOHO piacra szánt eszközöket is... a leg megbízhatóbb és stabilabb cuccok egyébként.

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31738) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv!

Elnézést,ha rossz helyre írok.Tehát most az a rögeszmém támadt,hogy a routert lecserélem egy switch-re.Két asztali gép van,de mindkettő kábelen csatlakozik és ne legyen annyi rádióhullám a lakásban okból.

1,Mennyire tartjátok ezt kivitelezhető,jó,rossz,felesleges megoldásnak előnyök kontra hátrányok.

2, Az hogyan oldható meg a switch esetében ha okostelóval,laptoppal mégis csatlakozni akarna vki a netre alkalmanként?

Köszönöm a türelmet.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#31739) Gubek-Einste válasza Dan-szan (#31738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem jó ötlet, egy router-en amúgy is van 4 vezetékes port, csak alig 1-2 szolgáltató ad több publikus IP címet így egyszerre csak egy gépen lenne net. Egyszerűbb a jelenlegi router-en a kikapcsolni a wifi-t, ha még is kellene valamivel wifi akkor pedig bekapcsolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31740) 5000watt


5000watt
aktív tag

Tp-Link TL WR741ND Antennáját cserélném valami erősebbre csak az a kérdésem milyen fajtát vegyek hozzá? :R

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#31741) And válasza Dan-szan (#31738) üzenetére


And
veterán

Alapvetően nem jó az ötlet, ugyanis:
1.) Minden (de tényleg mindegyik) wifi-router esetén letiltható a wifi. Ha letiltod, nincs 'rádió' (csak a maradék 2, 3, akárhány mobiltelefon, bluetooth-eszköz, rádiós egér, TV- és rádióvevők, set top box-ok helyi oszcillátora meg 10..20 másik eszköz fogja ontani magából a térerőt :U), marad egy kvázi vezetékes routered.
2.) Switch nem való megosztásra, mivel nem router. Ha a szolgáltatód csak egy IP-t engedélyez, akkor muszáj routert használnod. Ha mégis kell a wifi, akkor szépen megnyitod a router konfig webfelületét, és ismét engedélyezed a WLAN-t.
Vannak olyan routerek, amelyeken hardveres wifi-kapcsoló is akad (mondjuk egy elég ritka), meg olyan (3rd-party) firmware-ek, amelyekkel akár időzíteni is lehet a wifi ki- és bekapcsolását. De hogy szoftveresen, a konfig felületről le tudod tiltani, az biztos.

(#31742) Gubek-Einste válasza 5000watt (#31740) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyárilag 5 dBi-s antenna van rajta ami elég jónak számít, lehet kapni 8 dBi-st is de többek visszajelzése alapján nem lett jobb a helyzet csere után sem. Vannak még a netet itt-ott hirdetett 15-18-25 dBi-sek is de azok semmire sem jók mivel fals adatokat adnak meg hozzájuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31743) 5000watt válasza Gubek-Einste (#31742) üzenetére


5000watt
aktív tag

Akkor mivel lehet erősíteni ? :O

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#31744) Gubek-Einste válasza 5000watt (#31743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb elhelyezés, optimálisabb csatorna választás, repeater beüzemelése

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31745) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Gubek-Einste és And köszönöm a gyors,és mindent kielégítő válaszokat :R !

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#31746) krealon válasza Citroware (#31726) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Olyat lehet, hogy - mivel úgyis együtt viszem a mobilt, tabletet/laptopot - pl mobilon vagy tableten jön a mobilnetem, és azt megosztom, amire wifin keresztül rácsatlakozom még a másik készülékemmel, pl laptoppal? Tehát hogy egyszerre két vagy három készülékemen is használom ugyanazt a netet."

Ha megfelelo a mobiltelefonod, akkor mukodik az elkepzeles.
Androidos keszulekeknel 2.3-tol (hordozhato hotspot), az Apple termekeken (ha jol tudom) IOS 5.0-tol (personal hotspot?) van bepitve, a mobilinternet megosztasa WiFi-n.

(#31747) taxy88


taxy88
aktív tag

üdv

Tönkrement a routerem és vettem egy ilyet helyette: TL-WR720N
Viszont valami nem stimmel ezzel sem. Minden egyes újraindításkor(laptop,win8) korlátozott kapcsolat lesz.
Mi lehet a gond? Nem nagyon értem mi lehet a baja. :)

(#31748) Orcsi


Orcsi
aktív tag

sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy meglévő WIFI/Ethernet hálózatomhoz hogy tudok illeszteni egy olyan eszközt ami mobilinternetet köt be a rendszerbe.

Jelenlegi ADSL modemet szeretném kiváltani ... de a hálózat az kéne mert a gépek viszont NASra mentenek

Hogy lehet ezt megoldani ?!

Előre is köszi

Same shit, different day!

(#31749) Gubek-Einste válasza Orcsi (#31748) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB router kell ami gyári vagy 3rd party firmware-rel tudja kezelni a mobilnetet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31750) psg5


psg5
veterán

Van egy tp-link access point tl-wa701nd ami szétdobja a netet wifin. Kérdésem, hoy milyen adaptert érdemes hozzá venni, hoy asztali pc is wifiképes legyen? (régi pc-t fognám be erre a célra)

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.