Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#31050) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31052) Intruder2k5 válasza Mr-Pamacs (#31049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyen módokban mindenképpen feleződni fog a WiFI sebessége, de ez a net sebességére ugyebár csak akkor van hatással, ha az több, mint a két router közt elérhető sebesség! Egy 5-10 megás netet nyilván nem érint...

Második router LAN IP 192.168.1.1, DHCP marad bekapcsolva, WAN port automatikuson, vagy pedig fix IP-n! Utóbbi esetben...

IP: 192.168.0.254
Maszk: 255.255.255.0
DNS: 192.168.0.1

De a 941ND szerintem csak 3rd party fw-vel tud kliens módot, amennyire én ismerem a gyártó termékeit...

(#31053) kpal


kpal
veterán

Hali!
Ha csatlakoztatok egy külső USB wifi-t noti-hoz akkor az gond nélkül üzemel a gyári wifi helyett ? Vagy le kell tiltanom a beépítettet ?

(#31054) Arlekim válasza kpal (#31053) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Nem kell letiltani. E pillanatban én is úgy használom.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#31055) Intruder2k5 válasza kpal (#31053) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell, sőt akár csatlakozhatsz mindkettővel, két külön vezeték nélküli hálózatra! De akár több USB-s adaptert is használhatsz egy időben...

[ Szerkesztve ]

(#31056) Arlekim válasza Intruder2k5 (#31055) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Plázában 1mbit/s-ot értem el ezzel a módszerrel, egyszerre 3 eszközzel :D

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#31057) kpal válasza Intruder2k5 (#31055) üzenetére


kpal
veterán

Köszi mindenikek :R

De feltelepíthetem az USB-s adapter progiját is ?

(#31058) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Kis segítség kellene.

Adott egy asztali gép vezetékes internet eléréssel. Erre a gépre van csatlakoztatva egy USB-s Netgear WNA3100 wifis kütyü, aminek segítségével a vezetékes net lenne megosztva egy laptop számára.

A vezetékes hálókártyátra beállítottam a megosztást, viszont a WNA3100-hoz kellene egy szoftver win7 x86 alá, amivel megoldható, hogy a laptop rá tudjon csatlakozni.

A saját szoftverében nem találtam ilyen lehetőséget, de korábban így használták a gépeket, viszont OS frissítés után ezt már nem sikerült előcsalniuk.

Ezt sikerült kerítenem: Virtual Router

Még mielőtt nagyon kínlódnék vele gondoltam rákérdezek, hátha valaki jártasabb már a témában

read-only mode on the forum

(#31059) junkeer válasza AtHoS (#31058) üzenetére


junkeer
tag

http://prohardver.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_19900-19900.html

[ Szerkesztve ]

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31060) AtHoS válasza junkeer (#31059) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz, sikerült megoldani :R , bár a "4. netsh wlan start hostednetwork" pontot minden egyes win start után el kell játszani, így feladatütemezőbe beraktam.
A wna3100 kezelőszoftverét is le kellett szedjem a gépről, mert gép újraindítás után mindig újra be kellett állítani a netkapcsolat megosztását

read-only mode on the forum

(#31061) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!
Van egy TL-WN881ND wifi kártyám és egy Gigabyte GA-H77M-D3H alaplapom.
Az a gondom ha a felső slotba berakom a videokártyám akkor az kitakarja az alatta lévő PCI Express x1 slotot. De lent van egy PCI Express x4 -es slot, abba is bele rakhatom a kártyát?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#31062) krealon válasza pepejoe (#31061) üzenetére


krealon
Topikgazda

Igen. Visszafele kompatibilisek a csatlakozok.

(#31063) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

No, kiderült,hogy nem én vagyok hülye...sikerült gyári alapra visszaállítani a routert, ezért még több türelemmel álltam neki és reset után szépen belinkeltem neki a factory.img-et, de a feltöltés során már megjelenik egy képszerű akármi egy lekonyult szájat ábrázoló emberi arccal és onnantól megint narancssárga villogás van.
Gondoltam rossz az image...visszaállítottam gyárira megint...30/30/30 reset, utána be egy régebbi image...ugyanez.

Szóval akkor az van,hogy úgy kompatibilis a routerrel a dd-wrt, hogy mégse kompatibilis. Valami ötlet? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31064) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Linksys WRT54GL és egy win7-es gép, valamint az utorrent. A router kábelen keresztül van a géphez kötve. Az lenne a problémám, ha még csak nem is töltök le de be van kapcsolva a torrent, akkor lassú a net, sokszor connection timed out, error 118..stb jön be ( minden böngészőben). Viszont ha ki van kapcsolva a torrent kliens akkor normális a sebesség, és nincs időtúllépés sem.
Az aktív letöltések számát átállítottam 5-re, a feltöltés is csak 3, de a probléma ugyanúgy megmaradt.
Mi lehet a probléma?
Előző gépnél (de ugyan ez a router+torrentkliens kombó) nem volt probléma.

A válaszokat előre is köszönöm. :))

www.adatfalodesign.hu

(#31065) Intruder2k5 válasza adatfalo (#31064) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És fel sem töltesz? Pl. az ADSL-t eléggé meg tudja fogni, ha magas kihasználtságú a feltöltése! Egyébként WiFi-n torrentezel? Ez sem túl szerencsés...

[ Szerkesztve ]

(#31066) adatfalo válasza Intruder2k5 (#31065) üzenetére


adatfalo
senior tag

UPC, kábelen keresztül torrentezek, felfele meg néha-néha tölt, nagy ritkán 150-300 kb/s -al is. Mennyire érdemes lekorlátozni?

www.adatfalodesign.hu

(#31067) Intruder2k5 válasza adatfalo (#31066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábelnetet annyira nem szokta megfogni, nekem is UPC van, 50/5, de ha maximummal tölt fel a router, akkor is vígan lehet böngészni, esetleg kicsit "gondolkodnak az oldalak" betöltődés előtt! Router nélkül nem próbáltad?

(#31068) adatfalo válasza Intruder2k5 (#31067) üzenetére


adatfalo
senior tag

Router nélkül próbáltam, akkor megy rendesen a le és feltöltés, ezért is érdeklődöm, hogy vajon mit kéne a routeren beállítani. Arra is gondoltam, hogy a hálózatikártya illesztőprogramját kéne frissíteni, de azt írja, hogy naprakész a cucc. :F

www.adatfalodesign.hu

(#31069) Gubek-Einste válasza adatfalo (#31068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Korlátozd le a használt szálak számát, nem a torrent-ekét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31070) And válasza adatfalo (#31068) üzenetére


And
veterán

Ja, és az előbb javasoltakon túl: tegyél rá egy 3rd-party firmware-t (ízlés szerint: Tomato, DD-WRT, OpenWRT, akármi), amellyel meg tudod növelni a párhuzamos kapcsolatok számát (maximum ports) akár 4096-ra, valamint alacsonyabbra tudod venni a TCP/UDP timeout-értékeket. A gyári fw ugyanis meglehetősen kevés kapcsolati szálat kezel (talán legfeljebb 512 lehet), és elég hosszú timeout-tal, ami egy sok szálon forgalmazó torrent-klienssel párosítva hamar meg tudja fektetni a routert.

(#31071) sztanozs


sztanozs
veterán

Van otthon egy Digi-s netem és egy T-home-os IPTV. Meg lehet oldni, hogy legyen átjárás a két hálózat között (esetleg a t-home végpont mindkét hálózatra csatlakozzon és WAN-on szolgálja ki a netet és DSL-en az IPTV-t)? Elméletileg telefonnal is lehet vezérelni a set-top-boxot, ráadásul a t-home-os routeren n-es wifi van, míg a sajátomon csak bg-s...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31072) junkeer válasza sztanozs (#31071) üzenetére


junkeer
tag

Dual WAN-os load-balancing routerrel, vagy Mikrotik routerrel tudod megoldani... Én inkább a Mikrotik-et javaslom.... jobban testreszabható...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31073) sztanozs válasza junkeer (#31072) üzenetére


sztanozs
veterán

Venni nem akarok új eszközt - igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy a T-s ezközzel megoldható-e a dolog.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31074) Intruder2k5 válasza sztanozs (#31073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! A szolgáltatók által osztogatott eszközök semmire nem jók, azon kívül, amire az előfizetésed vonatkozik! Saját, teljesen lebutított szoftverrel teszik ki azokat az előfizetőkhöz, így még ha gyárilag volt is, mostanra egész biztos nincs semmi extra funkciója! Gondolok itt például az USB portok nyújtotta lehetőségekre... Amúgy ezek az eszközök többnyire olcsó tömegcuccok, és gyárilag sem alkalmasak ilyen, nem hétköznapi feladatra!

(#31075) Lui76


Lui76
őstag

Sziasztok !
Lassan beleőszülök a Wifibe...
Adott egy 10M/512 ADSL ezt egy sima asus router tartja,
Van egy WR842ND TP Link router most friss - egy öreg smc routert váltott mert szakadozott a wifim és azt hittem ettől jobb lesz.
1 . Tp link wan portjába jött az asusból net .
tp link dhcp enabled - net van de térerő néha lecsökken a jó -ról megfelelőre , online játék kidobál néha.
egy téglafal és kb 25-30m a táv.
wpa-psk jelszóval a titkosítás, 4-7 eszköz csatlakozik rá ,de ha csak az én asztali gépem akkor is produkálta.

2. verzió , tp link lan portjába jön a net asusból , tplinket azonos ip tartományba tettem,
dhcp disabled.
mintha lassabb lenne , speedtest upload mérése nem mindig jön össze ! ezt próbáltam tegnap .

2-3 másik wifi hálózat látszik esetenként de pl. csak este üzemel az egyik, asszony szerint napközben gyors és jó a net.
chanel auto nálam.
De olyan mintha vmi zavarná néha ?!
A másik wifi zavarhat ?
körülmény minden esetben száraz levegő , falon kívűl fizikai takarás nincs.

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#31076) Intruder2k5 válasza Lui76 (#31075) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A fő gond az AUTO Channel, ez nagyon nem szerencsés! Szépen fogj egy inSSIDer-t, és a gépeden elindítva nézd meg - lehetőleg a zsúfoltabb időszakban -, hogy milyen hálózatok és hol látszódnak, és ennek megfelelően válassz egy szabad csatornát! Ha nem megy, akkor tegyél be ide egy képet az inSSIDer-ről, és segítünk...

(#31077) adatfalo válasza And (#31070) üzenetére


adatfalo
senior tag

Feltettem a tomato firmware-t, most úgy tűnik, hogy rendesen működik!
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
:))

www.adatfalodesign.hu

(#31078) Intruder2k5 válasza adatfalo (#31077) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyiket tetted rá, ha szabad kérdezni?

(#31079) Lui76 válasza Intruder2k5 (#31076) üzenetére


Lui76
őstag

fel akartam rakni ezt a progit meg két napja, de egy nagy kék képernyővel ünnepelte az indítását !
vírust nem találtam , és az ikon azóta nem indul , újra még nem volt kedvem rakni de kénytelen leszek .

www.kezmuveskeramia.hu

(#31080) Lidl válasza Lui76 (#31079) üzenetére


Lidl
senior tag

Hello,

külön verzió van Win7-re és WinXP-re. A letöltési oldalon valahol lejjebb van az XP-s letöltési link.
Lehet, hogy ezért nem indult el?

Lidl

(#31081) Intruder2k5 válasza Lui76 (#31079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha végképp nem megy, akkor jó a WirelessNetView is, de a fenti lenne a tökéletes...

(#31082) Lui76


Lui76
őstag

inss

Ez kb amik bejönnek.
A saját a TP.

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#31083) Lui76 válasza Lui76 (#31082) üzenetére


Lui76
őstag

Most épp egyik hálózat sem látszik a speedtest oldalán mégis upload test error ír.
38ms a ping és 6M a letöltés épp.

az overlapping az mi?

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#31084) Intruder2k5 válasza Lui76 (#31083) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez nem hinném, hogy komoly zavaró tényező lenne, mert elég gyengék is ezek a hálózatok! Mondjuk már a sajátod sem túl erős... Akkor lehet beteg a TP-LINK! Az overlap átfedés, vagyis azt a számot adja meg, hogy a saját hálózatod spektrumába hány darab másik hálózat ér bele! Ezt látod a képen is...

[ Szerkesztve ]

(#31085) dreim76


dreim76
csendes tag

Sziasztok!
Gondolom sokan megkérdezték már, mit lehet tenni, ha gyakran ledob a router? Bővebben: adva van DIGI net, TP-link TL841N v8.0 router, erre csatlakozik kábelen 2 gép és wifin egy Lenovo IdeaPad G580. Szóval a kábelen gépekhez tökéletesen megy a net, a laptopot dobálja le. Próbáltam csatornákat váltogatni 1-11-ig de eddig mindegyikről ledobott hosszabb rövidebb idő után, majd újra csatlakozni kell. Persze a bérházban jó pár embernek van Wifi routere, gondolom azok is bezavarnak... Azon kívűl hogy bosszankodom, mit lehet tenni? Végső esetben garaniás csere lehet, vagy az sem oldaná meg a problémát?

(#31086) mezis válasza dreim76 (#31085) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

InSSIDer és akkor látni is fogod azt, amit most csak sejtesz.

mezis

(#31087) dreim76 válasza mezis (#31086) üzenetére


dreim76
csendes tag

Gondoltam arra is és ki fogom próbálni, de mi van akkor, ha mindegyik csatorna zsúfolt? Akkor el kell viselnem hogy ledobál a router?

(#31088) Intruder2k5 válasza dreim76 (#31087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Előbb nézzük meg a képet... Amúgy igen, elképzelhető olyan eset is, hogy nincs mit tenni!

(#31089) Lui76 válasza Intruder2k5 (#31084) üzenetére


Lui76
őstag

Pénteken jött meg a tp link router...
a régi smc-ben van repeater funkció érdemes lenne próbálkozni a dologgal?
oda a tp link mac címét kell megadni ?
Ha a wds-t nekapcsolom a TP linkben , attól még az normál wifiként is dolgozik?

www.kezmuveskeramia.hu

(#31090) Lui76 válasza dreim76 (#31085) üzenetére


Lui76
őstag

Mit cserélnél ?
Nekem is ilyen laptopom van .
Mellette 1 m-re az asztali gép szintén wifi csak stick-el.
Az asztalin néha ír jó vételt de a laptopon megfelelő volt csak.

www.kezmuveskeramia.hu

(#31091) Tegla80 válasza Intruder2k5 (#31088) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
mivel nagy szakinak tartalak téged is itt a fórumon,ezért megkérdezem:
technikailag ilyenkor nem lehet a szomszédok fejére nőni,egy erősebb jellel elnyomva őket??

Sony® & PlayStation®

(#31092) Intruder2k5 válasza Lui76 (#31089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos a WDS jellemzően csak azonos hardverek közt működik stabilan és megbízhatóan, így ebben sem sok jót látok... Állítsd a TP-LINK-et 20MHz-es csatornaszélességre, és próbáld meg úgy!

(#31093) Intruder2k5 válasza Tegla80 (#31091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt a "fejére nőni" dolgot pontosabban, hogy érted? Bosszantani szeretnéd őket esetleg?

(#31094) Gubek-Einste válasza dreim76 (#31087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Állj át 5 GHz-re, kevesen vannak rajta és jóval nagyobb spektrum is használható mint 2,4 GHz-n, zsúfolt környezetben különösen hasznos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31095) Tegla80 válasza Intruder2k5 (#31093) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Szimplan csak jelerossegben wifi teren. Erosebbnek lenni es elnyomni esetleg valamely csatornan a jelet ezzel atpasszolva valamely szomszednak a problemat.(nemtom pl egy komolyabb antennaval :B )
"a van hogy nincs mit tenni" mondatbol kiindulva es csupan elmeleti szinten erdekel.
Videken lakom,zsufoltsag gondom nincs :N

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#31096) Gubek-Einste válasza Tegla80 (#31095) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A zavarás mindkét helyen érzékelhető lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31097) Tegla80 válasza Gubek-Einste (#31096) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Ezek szerint egy panelben lakva remalom egy normalis sajat halo kialakitasa,ha telitve vannak mar a csatornak? :F klafa lehet

Sony® & PlayStation®

(#31098) Lui76 válasza Lui76 (#31075) üzenetére


Lui76
őstag

Az itt leírt két verziómból melyik a jobb (beállítás tekintetében)?
Ilynekor a wifi router tűzfalát ki lehet kapcsolni ?

A radio routing vagy mi , pontosan mit csinál ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#31099) Intruder2k5 válasza Tegla80 (#31095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyobb nyereségű antennákkal, 3rd party firmware használatával, melyben némileg feljebb tekered az adási erősséget, egy kicsit billenthető a javadra a mérleg, de még ezekkel együtt is ügyelni kell az optimális csatorna kiválasztására, nagyon zsúfolt helyeken a 40MHz tiltására, és véletlenül sem szabad csodákat várni tőle! Azért az nem olyan egyszerű, hogy majd elnyomsz mindenkit, és szívjanak csak a többiek, mert ilyen számottevő különbséget széria eszközökkel - főleg amik a szabványnak is megfelelnek - nem lehet elérni!

(#31100) Tegla80 válasza Intruder2k5 (#31099) üzenetére


Tegla80
addikt

Koszi :R
Ezek szerint vagy beletudsz nyulni magad a rendszeredbe vagy szakit hivsz mert alap routerrel szenvedes lesz a szomszedok miatt.
En tuti csinalnek valami esszeru csati megosztas tablat,azt legalabb a nagyon zavaro szomikkal megprobalnek dulore jutni.Mindenki erdeke es haszna lenne a javulas.

Sony® & PlayStation®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.