Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) junkeer válasza czgabi76 (#31600) üzenetére


junkeer
tag

És mindkét szektor egy polárban dolgozik... ? Vertikális polarizáció 120-as és 90-es horizontális nyílásszöggel ? Olyanok mint itt a kép alján : LINK

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31602) czgabi76 válasza junkeer (#31601) üzenetére


czgabi76
tag

1db antennát használok,igen horizontális.
laptopom belső antennájával fognám..

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31603) junkeer válasza czgabi76 (#31602) üzenetére


junkeer
tag

Folytassuk priviban... ne OFF-oljuk szét a topicot. Írd meg a távolságot a környezeti jellemzőket aktív eszközöket, kábelhosszokat, stb ...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31604) czgabi76 válasza junkeer (#31603) üzenetére


czgabi76
tag

Rendben! :)

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31605) czgabi76 válasza czgabi76 (#31604) üzenetére


czgabi76
tag

....

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31606) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy DELL netbook, ami nagyrészt nem tud befogni egy 802.11n-es wifi-t (WPA2-PSK). Néha képes elérni ezt a hálózatot és felmenni vele az internetre, de általában "Korlátozott kapcsolatot" ír ki, ill. azt, hogy a gép hálózati beállításai nem megfelelőek a hálózathoz, így nem is rendelkezik érvényes IP konfiggal (nem kap IP-t). OS-t újratelepítettem, belső Wifi kártya helyett külső USB adapterrel is próbáltam, de nem működik (MAC cím szűrés, mint hibaforrás kiesett). A wifi kártya tudja a WPA2-es titkosítást és az n-es szabványt. Találkozott már valaki ilyen problémával? Én már csak a BIOS beállításokra tudok gyanakodni, talán ott rossz valami beállítás.

(#31607) mutyuru válasza mezis (#31597) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Kosz, de ezeket latttam mar... inkabb szemelyes velemenyekre lettem volna kivancsi.

(#31608) nolika válasza jahatpersze (#31606) üzenetére


nolika
aktív tag

1.: ellenőrizd a router dhcp beállításait, hogy az alapértelmezett átjáró pontos, illetve azonos alhálózaton van mint a gép
2.:nézd meg hogy a netbook ip beállítása automatikus-e
3.:ha ezek rendben vannak, akkor mennie kell!

Alhálózat: az egyszerűség kedvéért használj 255.255.255.0 ez legyen a maszk.
Az alapértelmezett átjáró 192.168.1.1, ha kér dns-t is akkor is legyen ez.

Újraindítás. Nézd meg a kiosztott IP címet. Benne kell lennie a maszknak és az alapértelmezett átjárónak, ahogy azt fenntebb leírtam.

Probléma lehet még, hogy ha winXP van akkor a helyi hálózati varázslót le kell futtatni értelemszerűen.

(#31609) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Adott egy TP-Link TL-WR340G, szeretnék rajta firmet frissíteni, mert letöltés közben sokszor eldobja a netet, már 10 megabit esetén is.

Megfordítottam a routert, az alján ez áll, hogy Ver: 2.26-szóval a TP-Link honlapja szerint Ver:2 lenne a helyes megfejtés. De beléptem a router kezelő felületére, ahol TL-WR340G-van feltüntetve a végén V5-ös számmal.

Szóval most akkor miről is van szó? :) Melyik firmet tegyem rá?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#31610) Treshold


Treshold
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy IP kamera amin van MSN funkció.

Az MSN márciusban megszúnt, illetve a címeket áttették a skypera és ott más fiókon továbbra is használhatók az MSN felhasználói nevek.

Ez a funkció felejtős, vagy skypeal megy tovább?

Beállítottam az MSN-re a címet (skype-on látják egymást ha be van jelentkezve):
Bekapcsolom az IPkamerát. Kamera menüjében ez olvasható:
MSN Status Succeed

Nekem úgy tűnik bejelentkezett, de skype-on nem látom a bejelentkezést, így kapcsolatot sem tudok létesíteni

(#31611) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Van egy TP-link MR3420 router. Képes rá ez az eszköz, hogy egy wifi hálózatot ap-ként továbbítson?

(#31612) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Adott egy tp-link 941nd típusú router, ahhoz kapcsolódik egy laptop, amiben egy 1501 wireless-n half-mini card van, lefuttattam a speedtestet, max letöltési sebességnek 20-23 megát ír, miközben 120 megás net van itthon, nyilván ennyi nem fog átmenni, de azért ez nagyon kevés, mivel lehet a gond? Amíg máshol volt a laptop másik szolgáltató alatt kihozta a max 40-45 megát is, azóta frissen, újra lett húzva!

[ Szerkesztve ]

(#31613) nolika válasza ro_bert17 (#31611) üzenetére


nolika
aktív tag

Ha csak AP kell, akkor elvileg igen. Ha már WDS vagy valamilyen infrastruktúra kell, az kérdéses, nem derül ki az oldalról.

Beledugod a switch részbe a megosztandó hálózatot, és megossza.

Draken: Próbáld meg, hogy kábelen megnézed mennyi a speedtest. Ha több, mondjuk legalább 30%kal akkor a wifi n-es része a korlátozó tényező.
Majd menj vissza az N-es wifire, ott teszteld. Elvileg az N-es 150mbps wifi 4-6MB max sávszélt tud adni ha egyedül lógsz rajta és jó a vétel.
Amúgy a szolgáltató változtathatja a netkapcsolat sebességét a megkérdezésed nélkül. Attól függ mennyi a garantált feltöltés-letöltés ami a szerződésben van. Nekem itthon inviteles optika van ott 25/10 garantált. Bár sose volt annyi :)

Threshold: Szerintem ez nem ide való kérdés, nincs köze a hálózati kapcsolatokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#31614) ro_bert17 válasza nolika (#31613) üzenetére


ro_bert17
őstag

Igen, madzagon összedugva nem gond. De hogy vezeték nélkül érkező hálózatot tovább osszon?

(#31615) And válasza ro_bert17 (#31614) üzenetére


And
veterán

"Képes rá ez az eszköz, hogy egy wifi hálózatot ap-ként továbbítson?"
"De hogy vezeték nélkül érkező hálózatot tovább osszon?"
Ööö, mit is akarsz egész pontosan? Mert még mindig nem világos.
Ugyanis,
- 'AP-ként továbbít': AP-mód, amint azt korábban levezették, erre minden wifi-router képes gyárilag,
- 'vezeték nélküli hálózat továbbosztása': 1.) vezetéken (kliens-mód), 2.) vezeték nélkül (repeater).
Szóval melyik?? Egyébként a TL-MR3420 v1.x verzióit támogatja 3rd-party firmware, azzal szinte minden wifi-módra alkalmassá tehető.

(#31616) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok valaki tudna segiteni ?
Olyan problémám lenne hogy össze kőtöttem WDS módban egy TP-Link wr841nd és egy TP-Link TL-WR740N.
Viszont az al(TP-Link TL-WR740N) routeren nem tudom miért nem megy a lan port . Mit kellene beállitanom?

[ Szerkesztve ]

(#31617) ro_bert17 válasza And (#31615) üzenetére


ro_bert17
őstag

No igen. Úgy tűnik az alapfogalmakkal sem vagyok teljesen tisztában, ezért is kérem a segítségeteket. :R
Szóval a 2-es, vagyis a repeater üzemre lenne szükségem? Amikor a router kap egy vezeték nélküli hálózatot, és azt tovább adja (tehát nem tovább osztja?).
A lényeg, hogy van egy családi ház, aminek a lenti (vastag, vasbeton födémmel elválasztott) pincéjében van egy notebook. Mire leér a jel, elég karcsú lesz. Vezetékes megoldás, és a fenti router cseréje (erősítése) nem megoldható. Ezért gondoltam, hogy olyan helyre helyezem a második routert, ahol az elősegíti ennek a kapcsoltnak a stabil, erősebb lejuttatását.
Az eddigi sejtésem kezd beigazolódni, miszerint a gyári firmware-el nem lehet megoldani. Bevallom őszintén picit tartok tőle, mert a vindózos klikkelgetés az évek alatt elég jól összejött, de linuxos dolgokban nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#31618) Draken válasza nolika (#31613) üzenetére


Draken
őstag

Kábelen is csatlakozik hozzá egy gép, ott rendben van a dolog, másik helyen 40/20-as net volt, érdekes mód ott tudta hozni ezt a sebességet a laptop n-es wifije

(#31619) And válasza ro_bert17 (#31617) üzenetére


And
veterán

Aha, akkor neked tényleg repeaterre / jelismétlőre volna szükséged. Azt viszont olyan köztes pontba kell elhelyezni, ahonnan a két másik végpont (az eredeti megosztó router és a kliens notebook is) jó térerővel vehető, mert ha mondjuk simán lerakod a pincébe, azzal nem igazán leszel előrébb, mivel a jelismétlő is szenvedni fog a távoli megosztó router gyenge vétele miatt.
"linuxos dolgokban nem vagyok otthon"
Ez nem túl jó érv. Ugyanis amit te ebből látsz, az egy webfelület. Eddig is az volt, firmware csere után is az lesz. Lehet persze telnetet is használni, mert a 3rd-party fw-ek szokás szerint támogatják, de az neked egyáltalán nem létszükséglet, böngészőből is be tudod konfigurálni a routert. Az meg, hogy a webszerver milyen alapú rendszeren fut, számodra teljesen irreleváns.

(#31620) Sub-ZeRo válasza madarasz92 (#31616) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet azért nem megy, mert letiltottad a dhcp-t és nem kap oda ip-t?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31621) ro_bert17 válasza And (#31619) üzenetére


ro_bert17
őstag

Természetesen én is azért gondolkodom ebben az alternatívában, mert látok rá esélyt, hogy a második router elhelyezésével áthidalható az árnyékolás okozta probléma.
Lenne esetleg konkrét javaslatotok egyszerű, 3rd firmware-re? Jól emlékszem, hogy mostanság már a gyárit is vissza lehet rakni, ha úgy alakul?

(#31622) nolika válasza Draken (#31618) üzenetére


nolika
aktív tag

akkor csak a wifivel lehet a gond, ha a kábelen megkapod a szükséges sávszélt.
Két dolog van: vagy 300mbps routert (MIMO router) és hálókarit veszel vagy dualbandra átállsz.

Próbáld a router áthelyezésével javítani a vételt.
Ha tegyük fel egy légtérben vagy a routerrel és onnan is szar a sávszél, akkor beállításbeli gondok vannak, vagy driver.

(#31623) And válasza ro_bert17 (#31621) üzenetére


And
veterán

Az OpenWRT és a DD-WRT is támogatja, de csak az 1-es (v1.x) hardververziójú típusokat, a 2.x-et nem. A gyárit valamilyen úton-módon vissza lehet tenni, általában ugyanúgy webfelületről, mint a többit, de ennek utána kell nézni az adott típusnál. Egyébként ha már nem garanciális, nagy valószínűséggel eszedbe nem fog jutni, hogy a gyárit valaha is visszatedd ;].

(#31624) ro_bert17 válasza And (#31623) üzenetére


ro_bert17
őstag

Még van rajta garancia. De jobban izgatna, ha esetleg el szeretném adni a routert.
Szerintem itt mindenkinek nagyobb tapasztalata van ezekkel a firmware-ekkel kapcsolatban mint nekem, ezért még annyiban kérdeznélek titeket, hogy melyik az egyszerűbb, felhasználó barátabb? Vagy ez már tényleg egyéni preferencia?
Közben majd én is elkezdek keresni valamilyen how to-kat hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#31625) krealon válasza HeavyToys (#31609) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Megfordítottam a routert, az alján ez áll, hogy Ver: 2.26-szóval a TP-Link honlapja szerint Ver:2 lenne a helyes megfejtés. De beléptem a router kezelő felületére, ahol TL-WR340G-van feltüntetve a végén V5-ös számmal.

Szóval most akkor miről is van szó? :) Melyik firmet tegyem rá?"

Mindig a dobozon levo HW verzioszam alapjan kell frissiteni.

Lehetseges, hogy tobb HW verzio is hasznalja ugyanazt a firmware-t, ezert latszik belul a V5, de lehet eliras vagy egy korabbi felre-flash-eles is.

(#31626) Kexifoxi


Kexifoxi
csendes tag

Sziasztok!
remélem tudtok segíteni, adott egy canon mg 3250 multi wifis nyomtató, nem tudom hogy hozzam össze az otthoni hálózattal, ami egy huawei wifis routeren üzemel,a leírás amit adtak hozzá semmit nem ér.
válaszokat előre is köszi!

Zte Grand X V970 volt,Samsung Galaxy Core Duos van "Homo homini lopus est!!!" D3: Hyperkex#2259

(#31627) Sub-ZeRo válasza Kexifoxi (#31626) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A nyomtatónál bekapcsolod a wifit és gépről rákeresel, hogy látja e. Vagy a telepítő szoftverben úgy is ad útmutatót mit kell csinálni. Nekem gyorsan összejött egy wifi-s lexmark nyomtató.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31628) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, asztali gepbe szeretnek wifi pci kartyat, milyet ajanlatok mondjuk 4k kornyeken? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#31629) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.
Olyan problémám van,hogy egy családi házban a t-home-os router jelét nem tudom fogni az emeleten.
Milyen megoldást tudnátok ajánlani,ami egyszerű,és tutira felviszi a jelet?
AP-ra gondoltam,vagy reapeater, de milyet vegyek,és azt hogy kell beállítani?Csak csatlakoztatom a wifi-re és ennyi?
Köszönöm.

(#31630) krealon válasza Rolli (#31629) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ket lehetoseg van tobbszintes haz lefedesere:
1, van UTP kabel a ket szint kozott:
Ekkor egy AccessPoint-ot kell csak telepiteni a gyengen lefedett helyre (olcsobban meguszhato egy AP / switch modban mukodtetett WiFi router-rel)

2, nincs UTP kabel a ket szint kozott:
Repeater vagy PowerLine eszkozok hasznalata.
A Repeatert olyan helyre kell tenni, ahonnan a "fo-router" meg jol veheto, de mar a beszorni kivant terulet is. Lehet kapni gyarlag igy kialakitott eszkozoket, de alternativ firmware-t hasnalo routereken is megoldhato (utobbi olcsobb, de tobb utanajarast, esetleg tanulast igenyel).
Powerline eszkozokkel az athidalo UTP kabel valthato ki, viszont a normalis mukodesehez eleg sok feltetelnek teljesulni kell sajnos, illetve szukseges az 1-es pont megvalositasa is.

(#31631) Rolli válasza krealon (#31630) üzenetére


Rolli
aktív tag

Repeaterből melyiket tudnád ajánlani?

MA kipróbáltam egy tplink 841nd-vel, abból a szobából tökéletesen szórta a jelet,szóval valami hasonló erejű jó is lenne.Sajna a mostani routert nem tudom kiváltani vele,mert a mostani thome-os router,és arról megy a tv és a telefon is.
Esetleg ennek a 841-es routernek nincs repeater funkciója?

Köszönöm.

(#31632) Rolli válasza krealon (#31630) üzenetére


Rolli
aktív tag

D-Link GO-RT-N300

őt néztem ki.
Szerinted megfelelő lenne ha nem a kábeles megoldást választanám?
Bedugnám a 220-ba valahova,és wifin továbbítanám vele a t-home-os router jelét.
Mennyire egyszerű ezt megvalósítani?

Köszönöm

(#31633) krealon válasza Rolli (#31631) üzenetére


krealon
Topikgazda

Eddig csak TL-WA901ND-t hasznaltam repeater-kent, amire eddig nem volt panasz.

Az olcsobb kategoria nehany ajanlott tipusa

Szerk:
(#31632) Rolli válasza krealon (#31630) üzenetére

En semmi penzert sem vennek dlinket, mert korabban tobbszor poruljartam kulonbozo keszulekeikkel.
Radasul ennek beepitett antennai vannak, ami altalaban gyengebben muzsikal, mint a kulsok.

[ Szerkesztve ]

(#31634) Aflamin válasza Rolli (#31632) üzenetére


Aflamin
tag

Nálam is ilyen probléma volt. A kábel (Cat6) mellet döntöttem,vékony 6mm lyukon átdugtam, majd csati krimpelve. Olcsó és megbízható.
Hány konektorba kell majd? Feszültségingadozás?

(#31635) Rolli válasza Aflamin (#31634) üzenetére


Rolli
aktív tag

Végülis ez mellett döntöttem http://www.edigital.hu/Kiegeszito_tartozek/Huawei_WS320_Wi-Fi_jelerosito-p245453.html
.Ahol még fogom a jelet,oda bedugom,és megoldva a dolog.

kb 20 másodperc a beállítása,remélem elég lesz.

Köszönöm a segítséget mindenkinek..

(#31636) Mbazsika


Mbazsika
tag

Sziasztok!

Létezik olyan usb wifi adapter, ami az usb host felé egy beállítható (értelemszerűen a wifi hálozaton elérhető) megosztott hálózati meghajtót mass storage eszközként emulál?
(egy usb portal rendelkező tv-t etetnék tartalommal, hogy ne kelljen mindig egy usb flashdrive-ra másolni a nézni kívánt cuccot)

Előre is köszi a segítséget.

(#31637) And válasza Mbazsika (#31636) üzenetére


And
veterán

Ilyenről ugyan nem tudok (biztos meg lehetne oldani, de ez már erősen szoftverfüggő, és különben: hogy lehetne konfigurálni, hogy milyen mappákat tegyen elérhetővé a megosztottak közül?), de nincs azon a TV-n egy ethernet csatlakozó?

(#31638) Mbazsika válasza And (#31637) üzenetére


Mbazsika
tag

Ethernet nincs a tv-n Technika (teszko gazdasagos darab jóanyámnál)
És mégis, csak elsőre nem találtam.
Éreztem én, hogy nem akkora marhaság, amire gondoltam :DD

[link]

(#31639) Aflamin válasza Mbazsika (#31638) üzenetére


Aflamin
tag

Azért olvasd el!

(#31640) Mbazsika válasza Aflamin (#31639) üzenetére


Mbazsika
tag

Ha jól értem, annyi a bibi, hogy nem egy normalis sharinget lát, hanem a saját szoftverével kell kijelölni a gazdagépen, hogy milyen könyvtárat lásson az eszköz, amikor átkerül oda.

(#31641) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Az miért van, hogy netes ip megmutatóval más az ip címem, mint amit a router mond? :F a kettő köszönő viszonyban sincs...
Az egyik ilyen 31.46.* másik: 100.98.*
Így a router a rossz ip címet jelenti le és nem megy a WOL :(((

(#31642) nolika válasza Hujikolp (#31641) üzenetére


nolika
aktív tag

A szolgáltatód NAT-ol ugyanúgy ahogy te is otthon. Szívás, soha az életben nem lesz aktív kapcsolatod. :(

(#31643) kikey


kikey
csendes tag

Sziasztok!
3 számítógépünk van itthon, az egyik dróton csatlakozik a wifi-nkre, a másik meg meg PCI wifi kártyával.
Az lenne a kérdésem hogy egy harmadik gépet fel lehetne-e úgy kötni a hálozatra, hogy a wifi-s gép alaplapi ethernet portjáról kapja a net-et, úgy hogy ezek dróttal lennének összekötve?

[ Szerkesztve ]

(#31644) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Egy olyan "hülye" kérdésem lenne mert nem vagyok képen ezzel kapcsolatban....hogy egy illetőnek az asztali gépébe kell egy wifi kártya, 60nm-es panel lakásba. A ~6 ezer forintért boltban kapható ilyen wifi kártyák elegendőek ennek a kivitelezéséhez? A router kb a lakás középen van állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#31645) kikey válasza B-L-A-C-K (#31644) üzenetére


kikey
csendes tag

No ha már itt vagyok, megosztom veled a véleményemet. :)
Nekünk egy 3ezer forintos tp-link PCI wifi kártyánk van és tökéletes az is!
A jel erőssége sztem a jeladó routertől függ leginkább :)

(#31646) Aflamin válasza B-L-A-C-K (#31644) üzenetére


Aflamin
tag

A kérdés...,nem egyszerübb egy cc. 10m-es kábel (1000Ft.) és nincs akkora jelvesztesség?

[ Szerkesztve ]

(#31647) B-L-A-C-K válasza Aflamin (#31646) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, ez lenne a logikus nekem is, viszont az illető semmilyen kábelezésről/furkálásról nem akar hallani, ezért kérdeztem...:)

(#31648) krealon válasza kikey (#31643) üzenetére


krealon
Topikgazda

Semmi akadalya a megoldasnak.
Annyit kell tenned, hogy hidkapcsolatba teszed a Gep2-n a WiFi es a kabeles kapcsolatot.

Nyilvanvaloan a Gep3 szamara a Gep2 egyfajta atjaro lesz, igy csak akkor fog tudni DHCP beallitasokat kerni a router-tol, ha a Gep2 mar megfeleloen mukodik.

(#31645) kikey válasza B-L-A-C-K (#31644) üzenetére
"No ha már itt vagyok, megosztom veled a véleményemet. :)
Nekünk egy 3ezer forintos tp-link PCI wifi kártyánk van és tökéletes az is!"

Eddig teljesen egyetertek.

"A jel erőssége sztem a jeladó routertől függ leginkább :) "

Ez viszont nem fedi a valosagot.
A "vevo" keszulek antennajanak is lenyeges szerepe lehet a kommunikacioban. Azt ne felejtsuk el, hogy a WiFi egy kommunikacios rendszer. Minden tagja ad es vesz is, ellentetben modjuk a televizios sugarzassal, ahol nincs vissza-iranyu adataramlas az adotorony fele.

Gyakran elofordul, hogy az USB-s WiFi adapterek jobb minosegu kapcsolatot kepesek kiepiteni az AccessPoint-tal, mert az elso USB portokat hasznalva a picuri nyomtatott aramkori antenna sokkal hatekonyabban kepes mukodni, mint a szamitogep mogotti, a fem szamitogephaztol arnyekolt nagyobb.

Egy helyen ugy javitottam fel a folyton akadozo, PCI-os vevovel kialakitott WiFi kapcsolatot, hogy egy par szaz forintos, 2m-es RP-SMA hosszabbitokabellel a gep mogul a gep melle-fole helyeztem at az antennat.

(#31647) B-L-A-C-K válasza Aflamin (#31646) üzenetére
"Persze, ez lenne a logikus nekem is, viszont az illető semmilyen kábelezésről/furkálásról nem akar hallani, ezért kérdeztem."

Egeszen addig nem fog problemat okozni ez a hozzaallas, amig nem lesz szukseg nagysebessegu atvitelre, vagy a kornyezo eletroszmog meg nem novekszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#31649) Aflamin válasza B-L-A-C-K (#31647) üzenetére


Aflamin
tag

Arra nem lesz háklis,hogy gyenge a jel?
Wifi kártya antennái a gép hátulján, esetleg a földön a fal mellett.
Legalább ilyet vegyél,(TP-LINK TL-WN822N,TP-LINK "TL-WN821NC ) hogy állíthasson,hol jobb a vétel.

[ Szerkesztve ]

(#31650) B-L-A-C-K válasza Aflamin (#31649) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Épp ezt akartam megtudni hogy milyen lenne a jel, mert ugye ilyen téren a tapasztalatom nulla. De köszi a tippet akkor ezt megveszem... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.