Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) czgabi76


czgabi76
tag

Egy 140cm-es 2,4-es Körsugárzó hány decibeles elehet?

Nem írnak nyereséget

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#30502) Gubek-Einste válasza czgabi76 (#30501) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 1500 mm-e az 15, ez is annyi lehet nagyjából de kép vagy típus alapján könnyebb lenne megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30503) czgabi76 válasza Gubek-Einste (#30502) üzenetére


czgabi76
tag

Köszi.
Erről van szó szerintem mert így nézz ki:
http://www.hwayaotek.com.tw/at2.4g-omin12-antenna.php

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#30504) And válasza czgabi76 (#30501) üzenetére


And
veterán

De ha egyszer oda van írva, hogy 12 dBi :U.. Még ha érdekes is a gyártó neve, az oldal mégsem egy Vatera / eBay / hardverapró / stb. A gyártók, amelyek adatlapot adnak, nem igazán szoktak kamuzni. Inkább az egyéni eladók, akik teljesen noname, gyártó és gyári specifikáció nélkül adnak meg 30 centis körsugárzókra 16..20..50..60 dBi-s ökörséget, na ők gurítanak rendesen.

(#30505) Intruder2k5 válasza czgabi76 (#30503) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennél még reális is a 12dBi...

(#30506) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Tudtok mondani nekem ingyenes Dinamikus DNS hosztingokat ?

(#30507) Intruder2k5 válasza Ninja Chick. (#30506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#30508) czgabi76


czgabi76
tag

Köszönöm a válaszokat! :DD

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#30509) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni. Két laptopom van. Egyik egy acer ao756 és egy asus g75vw. Torrentezni mindegyikről szoktam és itt jelentkeznek a problémák. Magyarország legnagyobb torrentoldalán név szerint nem említem olyan rendszer van, hogy vissza kell töltenem addig amíg le nem telik az 50 óra vagy pedig nem töltöm vissza teljesen. Na most ez így eléggé húzós, hogy két gépről töltök vissza ezért szeretném a következő megoldást.
A kisebb laptopomat valahogy úgy megcsinálni, hogy a nagyról mondjuk böngészővel úgy el tudjam érni, mint egy seed szervert. csak bejönne egy utorrent. Bepakolnám amit le szeretnék tölteni és leszedné. A nagy gépemen pedig meg tudnám nyitni a fájlokat. Mintha egy vinyó lenne csak a kis gép. Van erre valami lehetőség vagy teljesen felejtsem el a dolgot? Esetleg tudtok ajánlani topikot ami ezzel foglalkozik?
előre is köszönöm

(#30510) Zola007


Zola007
veterán

Adott az alábbi összeállítás és probléma:
1. szoba: TL-WR841nd router (2 x 5dbi)
2. szoba: asztali gép került ide TL-WN781nd (1x 2dbi) hálókártyával

Két szoba közt betonfal, ajtó nincs a kettő között, fal nem fúrható, csak wifi játszik

A jel elég gyenguska. A kérdésem az lenne, hogy ha kicserélném a kártya antennáját pl 8dbi vezetékes, asztalra tehető antennára, javítana-e valamit a helyzeten?

Mi a javallott megoldás ilyen esetben?

köszönöm a segítő válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#30511) nemdan válasza smallmer (#30509) üzenetére


nemdan
senior tag

Ez nagyon egyszerű dolog, csak a WebUi-t kell beállítanod. Beállításokban engedélyezed a Remote funkciót, megadsz egy PC nevet és jelszót, majd a születési helyed fogja még kérdezni. Ha ezek megvannak a böngészőből a
https://remote.utorrent.com/ címen eléred a kezelőfelületet.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#30512) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Egy WiFi-s problémával kapcsolatban írok. Én már kifogytam az ötletekből, de ti hátha tudtok nekem segíteni.

Adott egy Netgear WG311 típusú PCI-os WiFi kártya, gyári szoftverrel, Windows XP oprendszeren. Van két router: egy T-Home-os ZTE, és egy "átlagos", fehér TP-Link. Nézzétek el nekem, hogy a pontos típusokat nem tudom megmondani, de nincsenek nálam a routerek.
A helyzet a következő. Mindkét routeren WPA2-PSK titkosítás van. A ZTE-re gond nélkül fel tudok csatlakozni, a TP-Link viszont állandóan eldobja a kapcsolatot, fel sem csatlakozik, még egy pillanatra sem.
Próbáltam a Windows-os felülettel menedzselni a kapcsolatot, de ugyanaz a probléma. Megnéztem más titkosítással is, de mindegyikkel ugyanúgy eldobja. Átraktam másik, fix csatornára, de eredménytelen. Csak úgy sikerült felcsatlakoznom a TP-Link routerre, hogy nem tettem jelszót a WiFi-re. Így viszont elsőre, hiba nélkül felkapcsolódik, IP-t is kapok, minden ok.

Szerintetek mitől lehet ez a probléma? Nem tud beszélni egymással a Netgear és a TP-Link?!

Köszi a válaszokat előre is!

MOD: természetesen reseteltem a TP-Link-et.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30513) marcipunk


marcipunk
tag

sziasztok!

nem biztos, hogy ide való...

tehát:
adott egy laptop, WIN7-el, Windows Live Maillel
egy adott wifi hálózaton kimegy az e-mail a Windows Live Mail-ből, egy másik wifi hálón pedig nem

Mi lehet a gond?

röff!

(#30514) csabyka666 válasza marcipunk (#30513) üzenetére


csabyka666
addikt

Portok nincsenek tiltva?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30515) mezis válasza csabyka666 (#30512) üzenetére


mezis
nagyúr

A térerők hogy néznek ki ? (InSSIDer)

mezis

(#30516) csabyka666 válasza mezis (#30515) üzenetére


csabyka666
addikt

A jelerősségre gondolsz? 50-60% körül mozog a TP-Link esetében, és mégis eldobja, 20-25% a ZTE esetében, de azon mégis működik.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30517) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#30512) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sima WPA-val sem megy?
XP-n fent van a SP3 vagy a WPA2 frissítés? Ha nem akkor tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30518) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#30517) üzenetére


csabyka666
addikt

WPA-val sem megy. SP3 fenn van, a frissítésről nem tudok, viszont a ZTE routerrel működik a WPA2 is, szóval a kártya és az oprendszer részéről rendben van.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30519) swingstar


swingstar
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS RT-N10 c1 routerem, amivel az a gond, hogy csak b/g módban és WPA - TKIP kódolással csatlakoznak rá az eszközeim.

Minden más beállítás ami azt hivatott elérni, hogy gyorsabb legyen a hálózat (pl. n only, ahol WPA2-AES kellene) nem akar működni (WPA2 AES+TKIP sem jó!). Valamelyik telefon nem csatlakozik ilyen beállításokkal, ha mégis, nagyon gyorsan eldobja a jelet, vagy nincs adatátvitel, stb. A TV se akar működni vele, aminek N-es a wifije, ennek ellenére eldobja a jelet. Viszont minden működik b/g módban és csak WPA-TKIP kódolással. Így vajon hogyan lehet kihasználni a 150Mbps sebességű kapcsolatot? Más routerekkel is van ilyen probléma? Mit kéne átállítanom, hogy működjön?

Üdv!

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#30520) Gubek-Einste válasza swingstar (#30519) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen csatornára van állítva? Egyes eszközök nem szeretik a szélsőeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30521) swingstar válasza Gubek-Einste (#30520) üzenetére


swingstar
csendes tag

6os csatornán van, a telefonos Wifi Analyzer szerint ez a legjobb.

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#30522) Gubek-Einste válasza swingstar (#30521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor eszerint nincsen gond. Firmware frissítés volt? 3rd party firmware esetleg?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30523) swingstar válasza Gubek-Einste (#30522) üzenetére


swingstar
csendes tag

A legújabb gyári van rajta. A jelerősség és a vétel tökéletes, de amint írtam csak b/g WPA-TKIP csatlakoznak rá eszközök, ha b/g módban WPA2 AES+TKIP kódolást állítok be, már nem igazán csatlakozik semmi, pedig kellene nekik, mert kizárólag a laptopom wifije b/g-s a többi eszköz n-es.

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#30524) swingstar válasza Gubek-Einste (#30522) üzenetére


swingstar
csendes tag

Közben eldobta magát a router (már 1x előfordult, hogy csak a reset segített), úgyhogy viszem vissza a boltba, legalább nem kell vele szenvedni. Köszi a tippeket!

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#30525) erikke17 válasza swingstar (#30524) üzenetére


erikke17
őstag

Szerintem előtte próbáld meg Tomato firmwaret feltenni.. Először én sem akartam de nem bántam meg.. már 22 napja megy folyamatosan, stabilabb több beállítási lehetőség ésatöbbi.... és eközben egy csomó dolgot csináltam állitgattam rajta.. És hibátlanul megy.. :)
Gyárival csak szívtam én is.. Szintúgy RT-N10

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#30526) Intruder2k5 válasza erikke17 (#30525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csakhogy ez C1-es verzió, amiben RT3050F Chipset van és nem BroadCom, lévén Tomato sincs rá, csak DD-WRT!

(#30527) erikke17 válasza Intruder2k5 (#30526) üzenetére


erikke17
őstag

Jaj C1.. De még ddwrt is jobb minta gyári... legalább is szerintem :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#30528) mezis válasza csabyka666 (#30516) üzenetére


mezis
nagyúr

És a szomszédok ?

mezis

(#30529) csabyka666 válasza mezis (#30528) üzenetére


csabyka666
addikt

Próbáltam több csatornán is, de egyik sem jó. Nincsenek azon a csatornán többen, sőt, igazából egyetlen WiFi van csak, ami nem a miénk.

Kiemelném megint, hogy van most is egy WPA2-es hálózat, amire fel tudok csatlakozni - ha ez számít.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30530) junkeer válasza And (#30504) üzenetére


junkeer
tag

12dBi-nél nincs nagyobb körsugárzó 2,4Ghz-en... Sok gyártó mer nagyobbat hazudni, de ez fizika... :)

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30531) junkeer válasza Zola007 (#30510) üzenetére


junkeer
tag

Semmit sem segít a nagyobb antenna... a betonfal vastagságától függően 60-80%-ot ront a jelszinteden Tx és Rx irányban is a +6dBi-ből marad 1... az semmi... Csak a reflexiókra apellálhatsz.. 3x3 MiMo mindkét oldalra...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30532) junkeer válasza csabyka666 (#30512) üzenetére


junkeer
tag

A kártyát fixre állítsd be WPA2-PSK/TKIP-re... AES-t eröltetné a router, de az nem megy neki...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30533) csabyka666 válasza junkeer (#30532) üzenetére


csabyka666
addikt

Leírom, ahogy én próbálkoztam vele, de szerintem ezt az utat is végigjártam.
Szóval, először megnéztem az elérhető hálózatokat. Kiválasztottam, ami nekem kell, majd kapcsolódtam rá. Mindezt persze a Netgear-es szoftverből. Bedobott egy hasonló felületet. Itt beírtam a kódot, megsárgultak a pöttyök, majd pirosra váltottak. Megint megsárgultak, megint pirosra váltottak, és ezt játssza végtelenítve.

Viszont átállítottam TKIP-re is, és ugyanaz. Sárga, majd piros, sárga, majd megint piros...

Nem szívatásképp, de leírom megint: ugyanaz a kártya, ugyanaz a program, ugyanúgy AES-re állítva működik egy másik routerrel, ugyanabban a házban. Ha itt működik, és tudja kezelni az AES-t, akkor a TP-Link-nél miért nem?

Próbáltam úgy is, hogy fél méterre volt a router, gondoltam hátha kevés a 60%, de semmi...ugyanúgy eldobja.

Slussz poén: a TP-Link router WPA2-AES kóddal védve, és egy Nokia N8 készülékkel gond nélkül tudtam csatlakozni rá. Na bumm... :W

MOD: Megjegyzem, szerintem is a kódolással lesz a baj, de akkor a ZTE router ugyanúgy WPA2-AES-sel kódolva miért jó?!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30534) junkeer válasza csabyka666 (#30533) üzenetére


junkeer
tag

Csatornaszélesség lehet még para... 20, 20/40 vagy 40MHz van beállítva channel width-nek..?

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30535) csabyka666 válasza junkeer (#30534) üzenetére


csabyka666
addikt

Automatikuson volt, ezt nem is bántottam.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30536) junkeer válasza csabyka666 (#30535) üzenetére


junkeer
tag

Közben megnéztem a kártyát, az elvben csak G-t tud... egy teszt erejéig ki kéne próbáld, úgy hogy a tp-linken csak a G-t engeded... titkosítás nélkül... utána wep aztán wpa és wpa2.... ha sima G-n nem áll össze csak wep-el, akkor kompatibilitási gond lesz.... sajnos néha van ilyen.... a netgear-es software-t inkább szedd le szerintem, csak a drivert hagyd fenn...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30537) csabyka666 válasza junkeer (#30536) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha tényleg így lenne, akkor miért tudok ezzel a kártyával kapcsolódni a ZTE modemhez, amin ugyanúgy WPA2-AES titkosítás van?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30538) junkeer válasza csabyka666 (#30537) üzenetére


junkeer
tag

Ha csak wep-en áll össze, akkor kompatibiltási gond... Azzal nem sok mindent lehet kezdeni... ilyenkor érdemes megnézni, hogy a kártya milyen chipsettel van szerelve, és a chipset gyártó honlapjáról leszedni a legújabb drivert hozzá... az még talán megoldhatja a gondod... mindenesetre a NetGear gyári drivert és sofware-t szerintem felejtsd is el... Én mindenképp a legfrissebbel próbálkoznék, és kipróbálnám moduláció butítását a routeren sima G-re és minden titkosítási profilt... wep-et wpa-t wpa2-őt... ki fog bukni, hol a hiba a TP-link és a kártya között...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30539) csabyka666 válasza junkeer (#30538) üzenetére


csabyka666
addikt

WEP sem ment, mondjuk ezt lehet, hogy nem írtam. Titkosítás nélkül azonnal működött!

Azt tudom már csak elképzelni, hogy a Netgear kártya és a TP-Link router külön-külön szép és jó, de valahogy nem beszélik egymás nyelvét teljes mértékben.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30540) junkeer válasza csabyka666 (#30539) üzenetére


junkeer
tag

Erre utaltam a kompatibilitási gond alatt... próbáld ki a kártyádhoz való legfrissebb drivert, amit a chipset gyártója kiadott... ne a netgear drivert és software-t használd... nézd meg a kártyán mi van... realtek, marvel, Broadcom, Atheros... és szedd le a tőlük a legfrissebbet...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30541) csabyka666 válasza junkeer (#30540) üzenetére


csabyka666
addikt

Úgy lesz! A héten meg fogom nézni! Köszönöm a tippet! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30542) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

3 antennás routernél megoldható, hogy 2 antenna 20Mhz-n menjen míg egy pedig 40Mhz-n ?

Plusz. Beállítottam egy DynDNS szolgáltatás (No-ip.com) de sajnos csak belső hálózatról érem el a kapott domain címmel a routerem felületét. Milyen portokat kell megnyitnom a router tűzfalán? Vagy mit kell még beállítanom a
Domain Name:
Username:
Password:

-ön kívül? (persze a 15 percenkénti frissítés be van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#30543) Intruder2k5 válasza Ninja Chick. (#30542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem oldható meg!

A távoli elérést (Remote Access, vagy Remote Admin) kell engedélyezned!

(#30544) Ninja Chick. válasza Intruder2k5 (#30543) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Köszi, ez hibádzott

(#30545) And válasza junkeer (#30530) üzenetére


And
veterán

Pedig van, és nem csak azért, mert a gyártók ráírták: L-Com / HyperLink, RadioLabs, Hawking Tech. Egyik sem dzsunka gyártó. Lehet, hogy csak sávközépen (meg persze a hosszú kábel is tud ezen rontani), de ezek tudnak ekkora nyereséget.

(#30546) btf


btf
aktív tag

Sziasztok

A jelenlegi gépemhez szeretnék venni wifi adaptert.

A ma kapható USB adapterek vannak annyira megbízhatóak, stabilak mint a PCI-Express csatolósak?

Melyek az ajánlott USB-s adapterek?

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#30547) csabyka666 válasza btf (#30546) üzenetére


csabyka666
addikt

Hali!

Én egy ilyen Netgear WPN111-es adaptert használtam, amit a fórumtárs is hirdet. Maximálisan meg voltam vele elégedve.

MOD: most nézem, hogy a hirdetés már régebbi, de biztosan találsz még ilyet a PH-n.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30548) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A router-on hol tudom az beállítani azt, ha sikertelen jelszó próbálkozás volt akkor várakoztasson tovább (minél többször annál tovább lehetőleg) Köszönöm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#30549) kali válasza zoltanz (#30548) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen típusú router?
az adminisztrációs felületre történő belépésre gondolsz, vagy a wifi hálózatosra?
előbbinél még csak előfordul, automata módban nyom le x időre, utóbbinál viszont nem jellemző, legalábbis gyári firmware alatt nem nagyon láttam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#30550) zoltanz válasza kali (#30549) üzenetére


zoltanz
nagyúr

TP-Link TL-WR740N router gyári firmware. Esetleg custom firmware-el menne ez, ha másnem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.