Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30512) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Egy WiFi-s problémával kapcsolatban írok. Én már kifogytam az ötletekből, de ti hátha tudtok nekem segíteni.

Adott egy Netgear WG311 típusú PCI-os WiFi kártya, gyári szoftverrel, Windows XP oprendszeren. Van két router: egy T-Home-os ZTE, és egy "átlagos", fehér TP-Link. Nézzétek el nekem, hogy a pontos típusokat nem tudom megmondani, de nincsenek nálam a routerek.
A helyzet a következő. Mindkét routeren WPA2-PSK titkosítás van. A ZTE-re gond nélkül fel tudok csatlakozni, a TP-Link viszont állandóan eldobja a kapcsolatot, fel sem csatlakozik, még egy pillanatra sem.
Próbáltam a Windows-os felülettel menedzselni a kapcsolatot, de ugyanaz a probléma. Megnéztem más titkosítással is, de mindegyikkel ugyanúgy eldobja. Átraktam másik, fix csatornára, de eredménytelen. Csak úgy sikerült felcsatlakoznom a TP-Link routerre, hogy nem tettem jelszót a WiFi-re. Így viszont elsőre, hiba nélkül felkapcsolódik, IP-t is kapok, minden ok.

Szerintetek mitől lehet ez a probléma? Nem tud beszélni egymással a Netgear és a TP-Link?!

Köszi a válaszokat előre is!

MOD: természetesen reseteltem a TP-Link-et.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.