Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) Intruder2k5 válasza csatakacsa (#30250) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A System Log-ban nincs semmi érdekes?

(#30252) Gubek-Einste válasza csatakacsa (#30250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30253) csatakacsa válasza Intruder2k5 (#30251) üzenetére


csatakacsa
tag

Itt a probléma Én nem látok semmi különöset a logban sem. Ugyanazokat írja, mint mikor normálisan működik. De mindjárt kivágom az ablakon. :W

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30254) Intruder2k5 válasza csatakacsa (#30253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elhiszem, én is így voltam a TP-LINK-el! :)

Még azt az inSSIDer-t nézd meg azért... Amikor belassul, akkor kábelen is belassul? Mármint routeren keresztül...

(#30255) csatakacsa válasza Intruder2k5 (#30254) üzenetére


csatakacsa
tag

Inssider 3 itt ennyi a sebessége már megint hiába indítottam ujra

itt pedig hibátlánul kábel segítségével [link]

:W :W :W

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30256) Intruder2k5 válasza csatakacsa (#30255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a kábel a routeren keresztül megy? Vagy csak a routert kihagyva, közvetlenül a gépbe dugva jó a sebesség?

(#30257) csatakacsa válasza Intruder2k5 (#30256) üzenetére


csatakacsa
tag

Routert kihagyva. megy 20 megával.

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30258) Intruder2k5 válasza csatakacsa (#30257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha routeren keresztül belassul kábellel is, és megvolt a reset, esetleg fw frissítés, és minden változatlan, akkor az a router sajnos kuka...

[ Szerkesztve ]

(#30259) csatakacsa válasza Intruder2k5 (#30258) üzenetére


csatakacsa
tag

Azzal indítottam reggel egy jó kis firmware frissítéssel. De nem hozta a megváltást. Gari van rá még 1 év, holnap viszem is vissza a fenébe. Aztán soha többet TP-LINK

Neked Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R :R

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30260) mezis válasza csatakacsa (#30255) üzenetére


mezis
nagyúr

Én kipróbálnám a 13-as csatornán...(Hátha működik a telefonnal is.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30261) Intruder2k5 válasza mezis (#30260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet próbálkozni, de mivel routeren át kábellel is belassul, így nem valószínű, hogy a 13-mas csatorna megoldja!

Meg aztán az amúgy se egy szerencsés szám! :)

[ Szerkesztve ]

(#30262) csatakacsa válasza mezis (#30260) üzenetére


csatakacsa
tag

Megnéztem most azzal is. Egy ideig jó volt (meglepően sokáig) már épp kezdtem örülni de a hd youtube videó nézése után lefolytatott tesztnél ismét visszatért a 0,5 mb-os sebesség. :O

(nem illik, de a szomszédnak nincs wpa2 a wifijén (nő) így átnéztem az ő beállításait is ;] . Neki a log szerint 1 hete folyamatosan működik sokat letöltött vele, ugyanilyen tp link router és ugyanaz az a digi net mert itt a házban csak ez van. Neki is minden ugyanígy van beállítva és ezekszerint neki nem kell ujraindítás.

90% hogy a router a hibás, de a kezem törjön le ha még egyszer tp-linket veszek

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30263) mezis válasza csatakacsa (#30262) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy papír parabólával megpróbálhatod árnyékolni a szomszédok WiFi-jét.

Routeredet kikapcsolva, a router antennájánk környékén mit mutat az InSSIDer ? (Vagy ha a routernek van repeater üzemmódja, akkor azzal is megnézheted az éteri viszonyokat.)

mezis

(#30264) kali válasza csatakacsa (#30246) üzenetére


kali
legenda

szia,

magyar wifi régió van beállítva?
próbáltad manuálisan más/minden csatornán?
sok elérhető idegen wifi hálózat van?

(#30265) csatakacsa


csatakacsa
tag

Üdv. Magyarra van állítva, minden csatorna végigpróbálgatva és sok wifi van a közelben sajnos.

A csatornák állításánál van a kutya elásva, ugyanis érezhetően tovább bírta ha nem auto-ra volt állítva a channel hanem valamilyen értékre.

Itt vannak a szomszédos wifik
Az is lehet hogy a közvetlenül mellettem lévő, levédetlen tp-link zavarja be :O
És annak a signalja is feltűnően folyamatosabb. :F

Most ilyenre állítottam de hát ugy is dobni fogja

Mi csináljak költözzek el ? Ha veszek egy másikat az is akadni fog a többivel gondolom. Unom már :O

[ Szerkesztve ]

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30266) kali válasza csatakacsa (#30265) üzenetére


kali
legenda

húzós környezet, de próbáld meg úgy, hogy 20 megahertz beállítás - így csak egy csatornát fog használni -mellett 10-es vagy 11-es csatorna, mert ott üresség van.

(#30267) Intruder2k5 válasza csatakacsa (#30265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet meg kellene fontolni az 5GHz-re váltást, ha anyagilag be tudod zsúfolni a családi büdzsébe! Az a sáv jó eséllyel még nem ilyen telített!

(#30268) csatakacsa válasza kali (#30266) üzenetére


csatakacsa
tag

Megtettem... Ugyanúgy vissza ment 0,5mb-ra.

Akkor ne is vigyem vissza a routert, mivel ezekszerint neki semmi baja?

Amit át lehetett állítani, az át lett. Mégis szakad. :((

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30269) kali válasza csatakacsa (#30268) üzenetére


kali
legenda

próbálj kérni kölcsönbe egy routert valakitől egy teszt idejére, és úgy biztosra mehetsz.
távolság, fal(ak)...stb?
ááá, közben jobban visszaolvastam, csak megzavart, hogy nem mindig választ írsz, szóval kábelen is lassul?
másik kábellel próbáltad?
biztos, hogy jól beállítva a pppoe...stb? mert írtál korábban dinamikusat is.

[ Szerkesztve ]

(#30270) mezis válasza csatakacsa (#30265) üzenetére


mezis
nagyúr

Az InSSIDer képek a PC-d környezetében mutatják az éteri viszonyokat.

No és a WiFi routered környezetében milyen ? (Bár ez inkább a feltöltésnél lenne lényeges...)

(És a szomszédodat próbáld meg rábeszélni az 1-es csatornára. Lehet, hogy neki is jobb lesz ott...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30271) csatakacsa válasza kali (#30269) üzenetére


csatakacsa
tag

A kábellel semmi gond, cseréltem azt is, és ugyanez volt, hogy router kihagyásával tökéletes a net, amint a routerrel osztottam beszart.

Hagyom a fenébe mostmár. Nem is a legolcsóbbat vettem. Sőt... Erre egy kalap szart nem ér, viszont ráment a fél napom egy jó esetben 2 perces melóra.

Holnap visszaviszem, ha kicserélik okés, ha nem repül a kukába..

Nagyon Szépen Köszönöm Mindenkinek a segítségét. Örök hálám. :R :R

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30272) csatakacsa


csatakacsa
tag

Még annyit megkérdezek, hogy ez milyen hiba lehet így?

Most állítgattam és ugyan dobta megint a telefon, viszont a gépen a letöltés 20 ról 1-re csökkent
A feltöltési sebesség viszont hibátlan maradt

WTF?

[link]

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30273) mezis válasza csatakacsa (#30272) üzenetére


mezis
nagyúr

Van olyan telefon, amelyik a 13-as csatornát nem szereti.

mezis

(#30274) Raggie válasza mezis (#30273) üzenetére


Raggie
őstag

nem csak telefon, csomó wifis eszköz nem szereti (elsősorban a pár évnél régebbiek).

Clint Eastwood FTW

(#30275) Intruder2k5 válasza Raggie (#30274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ha már így belemerültünk, akkor azt is tegyük hozzá, hogy nem úgy nem szereti, hogy belassul a használata mellett, hanem egyszerűen nem képes csatlakozni rá, nem is látja a 12-13-mas csatornákat! Ez egyébként az USA szabvány miatt van így...

(#30276) oszi99


oszi99
csendes tag

Rongyossá olvastam magam, de nem találom a kérdésemre a választ...

Adott "A" épületben egy wifi-s router (wifi és lan is van) amire egy irányított antenna van felszerelve. Adott "B" épület ahol van egy AP + antenna és veszi a jelet, eddig minden ok. Aztán a "B" épületben WIFI és LAN is kell legyen ezért az AP-ből jövő utp kábelt bedugtam egy újabb router WAN portjába --> eredmény --> van WIFI-n és LAN-on is net, ez oké, de a "B" épület router LAN tartja az "A" épület tartományát (192.168.1.xxx) a WIFI-n viszont már más a tartomány (192.168.0.xxx) és itt jön a kérdésem, hogy ezt, hogy lehet megcsinálni, mert a "B" épületben lévő routert hiába állítgatom azt írja ki, hogy nem lehet azonos a tartomány WIFI-n és LAN-on egyszerre.

Milyen beállítás kell, vagy milyen eszközt vegyek a "B" épületbe ami tudja ezt.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#30277) czgabi76


czgabi76
tag

Rendelt már valaki Mikrotik licenszet a Wireless-boltól?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#30278) krealon válasza oszi99 (#30276) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha iranyitott antenna van felszerelve az "A" epuletben levo routeren, akkor ott nincs helyi WiFi.
Ha egy ketentennas router egyik antennajanak a helyere van szerelve az iranyitott antenna, akkor pedig egyszeruen nem mukodik a WiFi, mert a tobb antennas routerek antennai nem lathatnak el kulonbozo feladatot.

Ha a ket Wifi-s eszkoz iranyitott antennak nelkul nem latja egymast, akkor a kovetkezo variaciok mukodhetnek:
internet --UTP-- (WAN csatlakozo -- router -- LAN csatlakozo) --UTP-- (LAN csatlakozo - AccessPoint - Iranyitott antenna) --radiojel-- (Iranyitott antenna - AccessPoint Client Bridge uzemmodban - LAN csatlakozo) --UTP-- (LAN csatlakozo - WiFi router switch/AP modban)

ha iranitott antennaval latni "B" epuletbol az "A" epuletben levo router WiFi-jet, akkor az "A" epuletbol elhagyhato az AP
internet --UTP-- (WAN csatlakozo -- router -- WiFi) --radiojel-- (Iranyitott antenna - AccessPoint Client Bridge uzemmodban - LAN csatlakozo) --UTP-- (LAN csatlakozo - WiFi router switch/AP modban)

(#30279) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

A kérdést már feltettem egy másik topikban, de most találtam meg ezt a topikot.
Az a gondom, hogy egy PCI-s G-s wifi karit raktam egy gépbe, felraktam a drivert és amint felrakom a drivert iszonyat elkezd akadni a gép, az oprendszer, viszont amint letiltom a kártyát a Vezérlőpultban újra jó minden. Távolságtól, mindentől teljességgel függetlenül csinálja. A TP-LINK oldaláról szedtem le a drivert XP-hez és semmi. Mocsok... Akármit teszek semmi nem működik. Sajnos a driverrel települt a tp-link "profile kezelő" programja vagy mi a lószerszám, de már próbáltam úgy is, hogy a win kezelje a kapcsolatokat, illetve a karit, akkor is sz@r. Tudtok valamit mondani erre? TL-WN353GD kártya.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#30280) mezis válasza McSzaby (#30279) üzenetére


mezis
nagyúr

- Próbáld másik foglalatban.

- Próbáld másik alaplapban.

- Próbálkozz egy másik kártyával.

Üdv.!

mezis

(#30281) oszi99 válasza krealon (#30278) üzenetére


oszi99
csendes tag

ide is beírom, hátha... :)

Lehet rosszul írtam le a problémát, de az "A" épületben és a "B" épületben is minden rendben van, szépen megy az internet, de nem ez lenne a bajom hanem az egységes IP cím.

A "B" épületre feltett irányította antenna végén egy AP van ami szépen viszi a jelet egy router wan portjába ami onnantól kezdve szórja wifin és lanon is, de.... a "B" épületben lévő router lan portján még 192.168.1.xxx van, amíg a wifi-t már 192.168.0.xxx-en szórja ezért aki lan-t használ az látja "A" épület gépeit, mert "A" épületben is 192.168.1.xxx van, de aki wifi-t használ, az már nem látja "A" épület gépeit, mert ugye 192.168.0.xxx.... persze ha manuálisan beírom, hogy pl: 192.168.1.123 akkor látja, de nekem automatikusan hozza, ez lenne az én kérdésem, hogy ezt, hogy lehet megoldani. :R

ui:
vagy egy ilyen képes lehet rá Working mode - standard wireless router opicóban?

[ Szerkesztve ]

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#30282) Tosee válasza oszi99 (#30281) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Ha jól értem, akkor ez azért lehet, mert a B épületben lévő router LAN címe 192.168.0.1 ebből kifolyólag a DHCP szerver is 192.168.0.x tartományból osztja a címeket! A megoldás az lenne, hogy ezt a routert is átállítod a 192.168.1.x es tartományra!
Lépj be az admin felületre:
Network > LAN > IP Address -t kell átírni, majd újraindítani a routert!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30283) oszi99 válasza Tosee (#30282) üzenetére


oszi99
csendes tag

Nem, pont, hogy a lan a jó (statikus ip-t állítottam be és meg is kapja az "A" épület routerétől a kért IP-t), az megy 192.168.1.xxx-el (mint az "A" épületben) , de a wifi-t szórja 192.168.0.xxx-el, de ha átkonfigolom a routerben a wifi-t (mert át lehet), azaz, hogy milyen címen szórjon (192.168.1.xxx) akkor kiírja, hogy nem lehet azonos a kettő, azaz a lan és a wifi, de hogy miért nem azt nem tudom.

Ötlet?

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#30284) krealon válasza oszi99 (#30281) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A "B" épületre feltett irányította antenna végén egy AP van ami szépen viszi a jelet egy router wan portjába ami onnantól kezdve szórja wifin és lanon is, de.... a "B" épületben lévő router lan portján még 192.168.1.xxx van"

A kiemelt resz a problema.

(#30285) Tosee válasza oszi99 (#30283) üzenetére


Tosee
őstag

Jól mondja Krealon kolléga! Azzal a résszel van a gond... :K Tehát a megoldás, hogy vagy ezt a routert igazítod a többihez, vagy pedig a többit ehhez!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30286) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Minap tűnt fel, hogy a Thomeos hgw-hez a nexus7 tab nem tud, csak g-s beállításokkal csatlakozni. Ha atallitom only n-re, nem csatlakozik.
Mit tudok állítani, mivel érdemes próbálkozni?
Köszönöm!

havri

(#30287) kawa1168


kawa1168
csendes tag

Sziasztok !
Segítséget kérnék, hogy a munkahelyemen csak proxi kiszolgálón keresztül tudok internetezni. :W
Hogyan tudnék olyan oldalakra ( Freemail.hu ) is csatlakozni, melyhez jelenleg nem enged ?
Esetleg létezik-e olyan program mellyel csatlakozhatnék az én otthoni internetemhez, melyről már szabadon tudnék nézelődni ?

Köszi

(#30288) Intruder2k5 válasza kawa1168 (#30287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én a routeremre csatlakozva SSH tunnelt használok ilyen célra, de VPN-el is ugyanúgy megoldható! Bár azért egy-két dolog ehhez is szükséges! VPN esetén például rendszergazdai jog a gépen, hogy a programot, és a virtuális adaptert telepíteni tudd! De esetlegesen a böngésző beállításainak módosítása is le lehet tiltva, szóval ez sem 100%, hogy működik! Ezen kívül még a squid (proxy) megfoghatja ezeket a protokollokat is, ha ez is be van állítva rajta! Nálunk szerencsére csak annyi a korlátozás, hogy az alap SSH port helyett mást kell használnom, mert azon nem enged forgalmazni! Mondjuk amúgy sem egészséges az alapértelmezett port használata, biztonsági okokból...

[ Szerkesztve ]

(#30289) oszi99 válasza Tosee (#30285) üzenetére


oszi99
csendes tag

Köszönöm, hogy ez eddig nem jutott eszembe, pedig csak 1 cm a különbség a routeren :D :R

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#30290) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Jó reggelt mindenkinek!
Lenne egy olyan gondom a routeremmel /TP-LINK TL-WR642G/,hogy reset után elméletileg minden beállítást törölt csak a felhasználó nevet és a jelszót nem.Azt nem tudjuk illetve nem fogadja el Vagyis nem lehet be lépni az oldalára ,hogy beállítsam.Ilyenkor mit lehet tenni? Van lehetőség az eredeti felhasználó név és jelszó páros vissza állítására?Vagy kuka?
Köszi előre is.

Üdv Hgovi

(#30291) kali válasza Hgovi (#30290) üzenetére


kali
legenda

szia,

vissza kell, hogy álljon;
192.168.1.1
user name; admin
password; admin

(#30292) Hgovi válasza kali (#30291) üzenetére


Hgovi
aktív tag

A fiam próbálta én még nem, de azt mondta hogy nem sikerült vissza állnia ezért rossz.Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#30293) kali válasza Hgovi (#30292) üzenetére


kali
legenda

olyat már láttam, hogy nem okés a reset, de akkor más sem áll vissza, nem csak adott értékek.
benyomva tartotta legalább 5 másodpercig - de inkább kicsivel tovább - a reset gombot úgy, hogy a router közben kapott áramot?
az alapvető hibák - caps lock és társai - gondolom nem játszanak?!?!

[ Szerkesztve ]

(#30294) Hgovi válasza kali (#30293) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nem tudom meddig nyomta és kapott-e áramot.
De én most nyomtam 15 mp-ig és csak az adaptere volt be dugva.
Mindjárt ki is próbálom!

Üdv Hgovi

(#30295) Hgovi válasza kali (#30293) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Reseteltem a routert ,de semmit nem ad be ,még a felhasználó név jelszó ablakot sem.

Ezt az ablakot adja be a hiba elhárításnál.

Üdv Hgovi

(#30296) havri1 válasza Hgovi (#30295) üzenetére


havri1
félisten

Milyen ip - re csatlakozol?

havri

(#30297) Hgovi válasza havri1 (#30296) üzenetére


Hgovi
aktív tag

192.168.1.1

Üdv Hgovi

(#30298) havri1 válasza Hgovi (#30297) üzenetére


havri1
félisten

És a gép, amiről próbálsz belepni, 192.168.1. tartományban van?

havri

(#30299) Hgovi válasza havri1 (#30298) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nos ez egy jó kérdés.Azt hol nézem meg win 8-nál? Egy biztos másik routerrel simán csatlakozik.

Üdv Hgovi

(#30300) LordX válasza Hgovi (#30290) üzenetére


LordX
veterán

30/30/30 reset, nem sima reset.

Ez úgy néz ki, hogy kihúzod a tápot, megnyomod a reset gombot, és nyomva tartod legalább 30s-ig, nyomva tartod a gombot és bedugod a tápot, 30s-ig, kihúzod a tápot miközben még mindig nyomva tartod a reset gombot még 30s-ig. Tehát 1,5 percig folyamatosan nyomod a resetet, miközben félpercenként kihúz/bedugod a tápot. (Nekem szokott ehhez kelleni úgy 3 kéznek :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.