Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) csabyka666 válasza Nooeca (#80900) üzenetére


csabyka666
addikt

Úgyérted, aminek a használatához nem volt feltétel Google Play regisztráció, pl valami offline app?
Mondjuk mindegy, ha most már egyáltalán nincs ez az opció...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#80902) tomboy0013 válasza Nooeca (#80900) üzenetére


tomboy0013
veterán

1-2 egyszerű játékot próbáltam (volna ki), illetve feltettem a onedrive-ot aminél a billentyűzet nem volt hajlandó feljönni ezért be se tudtam lépni, még Messenger-t próbáltam, iszonyat lassan jött be már amikor kedve volt elindulni és nagyon durván laggolt is, tehát nagyon nem olyan volt mint egy droidos telefonon (több verziót is kipróbáltam és csak 1 indult el). Ezek után hagytam is a fenébe.

(#80903) Sipka81


Sipka81
tag

lassan 2 hete szokjuk egymást a lumia 650-nel, de van pár (számomra) nagyon idegesítő dolog a telefonon:
1. e-mail, messenger stb. beállítások szerint megjelenik a műveletközpontban, csempén és glance + zárképernyőn is - eddig szuper. Műveletközpontban rápislantok, látom, hogy semmi fontos, de nincs időm megnyitogatni mindent külön-külön, ezért műveletközpontban nyomok egy összes törlését. Ez a műveletközpontból szépen töröl, de a csempét, zárképernyő értesítéseit nem frissíti... Szóval, mégis csak be kell lépkednem külön, hogy eltűnjenek az értesítések a csempékről + zárképernyőről, mert érdekelne, hogy ami ezután jön az fontos/sürgős-e. (wp8.1-en nekem az emilek esetében szépen működött, a messengernél már ott sem akarta az igazat...) :(
2. Facebook csempe + értesítés olyan, mint a mesében: hol működik hol nem és nem tudom, hogy mi az oka... :(
Igazából az érdekelne, hogy másnál is jelentkeznek-e ezek a hibák, esetleg tudja-e rá valaki a megoldást? :F

[ Szerkesztve ]

(#80904) csabyka666 válasza Sipka81 (#80903) üzenetére


csabyka666
addikt

Azonnal nem törli, de ha vársz "valamennyit", akkor eltűnik a glance-ről is, nem?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#80905) Sungoo válasza Sipka81 (#80903) üzenetére


Sungoo
addikt

Van még olyan, aki használ WP-n gyári FB-t? :Y :DDD

(#80906) Sipka81 válasza csabyka666 (#80904) üzenetére


Sipka81
tag

kérdés, hogy mennyi az a valamennyi... :F

(#80907) Sipka81 válasza Sungoo (#80905) üzenetére


Sipka81
tag

Te mit használsz? :F
kérlek ajánlj jobbat! :R

(#80908) tomboy0013 válasza Sipka81 (#80903) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezzel a 2 dologgal egyelőre meg kell barátkoznod. Az értesítéseket sajnos sosem kezelték rendesen az app-ok ezért mindig be kell lépni az alkalmazásokba ha el akarod tüntetni a csempén lévő infókat is. Normális programokkal ez is működne ahogy az Outlook mail-nél is, de ezekre még mindig várni kell, egyszer talán ez is jó lesz.

(#80909) Nooeca válasza csabyka666 (#80901) üzenetére


Nooeca
senior tag

mivel a futtatokörnyezet megegyezet az androidos változattal ezért sem lehetett különbség. itt az olyanokra gondoltam ahol nem kellett a play-el kapcsolódni, mentés vagy egyéb miatt. A játékok többsége összefügg a play-el vagyis ott értelemszerűen már egy lefutási hiba van.

(#80910) zoger


zoger
tag

Sziasztok!
Lecseréltem a 630-asomat egy 650-re. Van arra lehetőség, hogy szinkronizáljam az összes tartalmat s beállítást az új készülékre. Ugyan az a windows verzió van mind a kettőn.

(#80911) Bogyó bá' válasza zoger (#80910) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Telepítéskor a biztonsági másolatból helyreállítást választod. De nem mindig szokott jó lenni a végeredmény, biztosabb újra "belakni" a készüléket.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#80912) Sungoo válasza Sipka81 (#80907) üzenetére


Sungoo
addikt

Webes felületet. Nálam a FB app egyszerűen szar. Belépek, a legfrissebb hír is 7 órás, (nem 2 ismerősöm van ;] ) a bejegyzések tartalma nem jelenik meg a hírfolyamon, tetű lassú wifin is, egy fapados foshalom.

[ Szerkesztve ]

(#80913) csabyka666 válasza Sipka81 (#80906) üzenetére


csabyka666
addikt

Passz, szerintem 10 percnél nem több, ami valóban idegesítő, de nekem szokott frissülni úgy hiszem. Most majd figyelek rá, de magamat ismerve szóvá tettem volna. 8.1-em van, igaz.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#80914) csabyka666 válasza Nooeca (#80909) üzenetére


csabyka666
addikt

De ez a telepítős lehetőség most totál megszűnt? A videón a srác magyarázza, hogy "hú, a Messenger, ugyanúgy működik, mint droidon, és a Windows értesítésekkel is működik...", de itt korábban írta a fórumtárs, hogy nála a Messenger is rosszul ment.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#80915) taip válasza Sungoo (#80912) üzenetére


taip
senior tag

Hát nekem nem tűnt fel, hogy ilyen rossz lenne. Bár nem a FB-on élem az életem, de szerintem rendesen frissít.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#80916) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Az egész Os-t mintha csak a fb vagy a messenger határozna meg, mintha nem is lenne más a világon

(#80917) SOAD19 válasza zsoltzsolt (#80916) üzenetére


SOAD19
addikt

Ezért nem hogy azt a pár app-ot megcsinálnák normálisan, ami az emberek nagy részének fontos. Nem kellene rengeteg app, már az is sokat számítana, ha egy tucatnyi fontosabb, népszerűbb app-ot kifejlesztenének és fizetnék a jövőbeni fejlesztését.

(#80918) zsoltzsolt válasza SOAD19 (#80917) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igaz, ha ezek norálisan futnának, megfelelő funkciókkal márs lenne a rendszer megítélése. AZ átlag úgy sem használ csak pár appot, köztük fb, messenger, viber, whatsapp, meg egy-két mást is.

(#80920) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, lumia 950xl uh gyari kibontas utan semmi frissirest nem enged letolyeni. Folyamatosan keves helyre panaszkodik pedig semmi nincs a keszuleken. Valami Otlet? Koszonom

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#80921) Ryoo válasza SOAD19 (#80917) üzenetére


Ryoo
senior tag

Már csak azért is, mert ha az alap appok rendesen működnek, akkor a felhasználói tábor is nőne, és akkor már megjelenhetne minden más is. És a reklámoknál nem csak az android és iosen elérhető lenne kirakva a plakátok alján...de még mindig úgy tűnik, hogy ez csak hiú ábránd csupán. :(

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#80922) netpeti98 válasza #32839680 (#80919) üzenetére


netpeti98
addikt

Voltak annak idején "fizettet appok". Az lett a vége, hogy az így készült appok többsége kis túlzással megragadt az 1.0-ás verziónál. Szóval nem az MS pénzén múlik a külső appok minősége.

(#80923) Sungoo válasza zsoltzsolt (#80916) üzenetére


Sungoo
addikt

Csak azokkal van a legtöbb probléma. Ha valami működik, nem szoktuk beírni, "hú gyerekek, de fasza, tudtam telefonálni". Az átlag felhasználó ezeket használja a legsűrűbben, lásd az áruházban a "legnépszerűbb alkalmazások". Ha ezek mennének normálisan, nem lenne ezzel a rendszerrel semmi gond. Pl a hívás közbeni hangminőségben szerintem a lumiák verhetetlenek. Vagy az akkuidők.

(#80924) zsoltzsolt válasza Sungoo (#80923) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hát igen, ez is igaz

(#80925) csabyka666 válasza Sungoo (#80923) üzenetére


csabyka666
addikt

Hardveresen sose volt gond anno a Nokiákkal sem, a dizájn is elsőosztályú, viszont szoftverezettségben gyatra, és manapság csak ezzel lehet eladni egy készüléket.

Én abban bízom, hogy a háttérben már megvan a megoldás, és most azt csiszolgatják, nem az alkalmazásokat fejlesztik fel.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#80926) chipesz válasza csabyka666 (#80914) üzenetére


chipesz
őstag

Igen, totál megszűnt. A Project Astoria-t lelőtte a Microsoft - nagyon helyesen.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#80927) Sungoo válasza csabyka666 (#80925) üzenetére


Sungoo
addikt

"Én abban bízom, hogy a háttérben már megvan a megoldás, és most azt csiszolgatják, nem az alkalmazásokat fejlesztik fel.

Én úgy gondolom, hogy a kettőnek párhuzamosan kellene fejlődnie. Ha nem így van, szabhatjuk.

(#80929) andreas9109


andreas9109
tag

http://444.hu/2016/05/23/a-windows-phone-tenyleg-megdoglott

Mindig is cinikusnak tartottam, hogy a WP vègül a BB konkurenciája lesz, de végül bejött. Thürmer Gyula magasságában a platform.

AMD Ryzen 1500x + ASUS Strix RX 480 8gb/SC2: zerg player

(#80930) ΞΔGLΞ válasza Sungoo (#80927) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos, nem jól gondolod...
Amíg az OS nem stabil teljesen, vagy legalább 90% feletti arányban, ami most az 50-et sem nagyon éri el, addig teljesen felesleges lenne megcsinálni rá, pl az FB applikációt.
Csak példaként, ha a .318-ra úgy rendbe raknák a gyári FB-t, hogy mindenki elájulna, hozzáteszem, ami lehetetlenség, mert ezt valóban az alapoktól kellene újrakódolni, annyira szar az egész, akkor a következő nagyobb OS frissítéssel nagy valószinűséggel az egész elszállna. Vagyis, ami .318-on jól működne, a következő bármilyen számú frissítéssel, lehet, hogy annyira rossz lenne, hogy szinte használhatatlanságot súrolná.

Ezért vannak csak apróbb, de semmit nem érő frissítések, pl FB-ra is. Skype-ra meg többire is nagyon ritkán jön valami.
Csak összehasonlításképp, droidon már a heti frissítés is hosszúnak tűnik, már 4-5 naponta jön pl skype-ra updtate, de az egész MS applikációra igaz ez droidon.
Csak hasonlíts össze a két skype-ot, kb ég és föld a különbség. Nyilván, ha szar lenne a rendszer ott sem jönnének ilyen könnyen a frissítések.
Egyébként meg az FB applikáció win alatt mindig kb a trágya szintet tudta hozni, a közelében nincs ios, vagy droid ellenfelének.

Talán a RS lehet majd a megváltás, amire érdemes lehet applikációkat fejleszteni...

[ Szerkesztve ]

(#80931) csabyka666 válasza ΞΔGLΞ (#80930) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem stabil az OS? Nekem azzal semmi bajom, hogy érted, hogy nem stabil? Az appok ótvarok, de az OS szerintem jó.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#80932) zoger válasza Bogyó bá' (#80911) üzenetére


zoger
tag

Telepítéstől függetlenül nincs lehetőség a biztonsági másolatot használni? Akkor inkább belakom újra. Nem telepítem elölről az egészet.

(#80933) confuser válasza #32839680 (#80928) üzenetére


confuser
senior tag

Az Instagram sem az MS iOS app portoló eszközével (Project Islandwood) készült, hanem a FB sajátjával (OSMeta).

(#80934) Nooeca


Nooeca
senior tag

alapvetően a Windows OS szerintem több előnnyel rendelkezik a többi OS-hez képest, ha nem lenne ennyire korlátolt és instabil még.

(#80935) Francia91 válasza csabyka666 (#80931) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem itt a 10-esre értik, nem a 8.1-esre
Bár érdekes módon én HR nélkül húztam rá a 10-est, majd egymás után a Build-.eket a Lumia 1020-asra (amire "teljesítményproblémák" miatt nem adták ki hivatalosan, közben semmi baja, akkuidő is kb 10%-kal kevesebb, nem többel, tehát még mindig üzletpolitikát látok a háttárben), de a mai napig nincs vele problémám. Az Edge böngészőnek volt 1-2 hülyesége, ami már a .318 óta nincs jelen (legalábbis eddig nem jött elő)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#80936) csabyka666 válasza Francia91 (#80935) üzenetére


csabyka666
addikt

Azt passzolom, nekem a 8.1 teljesen jó, mint OS. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#80937) Bogyó bá' válasza Francia91 (#80935) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is elfogadhatónak (tűrhetőnek) találtam a 10-es működését az insideres 920-on, de mióta (10 napja) megvettem a 650DS-t, kénytelen vagyok egyetérteni az MS-sel, hogy bizony sokkal gördülékenyebb az utóbbin. Elsőre nem nagyon tűnt fel zavart a sebességbeli különbség, de most, hogy már napok óta párhuzamosan használom a kettőt, bizony zongorázni lehetne a különbséget, hiába csak alsó kategóriás Snapdragon 212 van az utóbbiban. Most már bosszant a 920 folyamatos laggolása, "homokórázása", állandó "betöltés" feliratai.

szerk: legnagyobb különbség talán a Kapcsolatok és az Áruház megnyitásakor van, az újon negyede annyi idő elégséges ehhez. De minden más is legalább másfélszer gyorsabban történik.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#80938) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,

Hogy lehet csengő hangot és értesítési hangot hozzá adni? 8.1 telomról átküldtem a 10-re a hangjaimat, betettem a ringtones mappába, de nem jelenik meg.
Egy kis segítséget szeretnék kérni

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#80939) taip válasza Bogyó bá' (#80937) üzenetére


taip
senior tag

Én is nem rég óta használok 650-est Win10-zel, viszont előtte 630-asom volt WP8.1-gyel.
Azt kell mondjam, hogy ég és föld a különbség. Az előző telefont szerettem, de az újhoz képest kőbaltának tűnik.
Amiket itt olvastam, sokkal rosszabb rendszerre számítottam, pedig teljesen jó. Eddig 1x tapasztaltam olyat, hogy valamit be akartam állítani, de nem hagyta, mert mindig visszadobott a kezdőképernyőre. Ez tényleg bug, de amúgy nagyon szeretem (főleg a Glance Screen jön be, hogy már ott látom az értesítéseket.)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#80940) Williams válasza zsamiatt (#80938) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!

Próbáld meg PC-ről másolni intézővel a hangokat a Ringtones mappába. 8.1-nél így működött...

(#80941) Ryoo válasza zsamiatt (#80938) üzenetére


Ryoo
senior tag

Csak a számítógépről bemásolt hangokat és zenéket fogja észlelni a telefont, ha átmásoltad a 2 telefon között, és a telefonon belül helyezted át, akkor nem látja.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#80942) Storms


Storms
őstag

Valaki próbálta már?
Facebook Beta: [link]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#80943) WestBam válasza Storms (#80942) üzenetére


WestBam
senior tag

Azt írja, hogy nem kompatibilis az eszközével. L640LTE.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#80944) Aethelstone válasza csabyka666 (#80931) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ok, de OS=alaprendszer+appok

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#80945) tomboy0013 válasza Bogyó bá' (#80937) üzenetére


tomboy0013
veterán

Régebben én is azért írtam, hogy a 920-on idegesítően lassú a W10. 930 mellett meg pláne, mivel még a 650 is lassúnak érződik a 930 mellett nemhogy a 920.

(#80946) taip válasza Aethelstone (#80944) üzenetére


taip
senior tag

Szerintem az appok nem az OS részei.
"Operációs rendszernek nevezzük a számítástechnikában a számítógépeknek azt az alapprogramját, mely közvetlenül kezeli a hardvert, és egy egységes környezetet biztosít a számítógépen futtatandó alkalmazásoknak."

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#80947) Aethelstone válasza taip (#80946) üzenetére


Aethelstone
addikt

"Operációs rendszernek nevezzük a számítástechnikában a számítógépeknek azt az alapprogramját, mely közvetlenül kezeli a hardvert, és egy egységes környezetet biztosít a számítógépen futtatandó alkalmazásoknak."

Másrészt meg ez egy definíció. Van ilyen is:

Az operációs rendszer programok gyűjteménye, amelyek lehetővé teszik a számítógép hardverének könnyű, sokoldalú és biztonságos használatát….

Alkalmazások nélkül mire jó az OS (kernel, stb.) Semmire. Hogy ON legyek, hiába van egy kibebaxott jó WP10, ha nincs rá semmi értelmes alkalmazás.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#80948) taip válasza Aethelstone (#80947) üzenetére


taip
senior tag

Ugye az volt az állítás, hogy az OS-nek részei az app-ok, tehát ha az app-ok rosszak vagy nem elérhetőek, akkor maga az OS is rossz.
Na ez az, ami nem igaz, mert te is írod, hogy hiába van egy jó OS (WIn10), ha nincs rá app. Szóval a kettő külön kezelendő.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#80949) Aethelstone válasza taip (#80948) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nem lehet elválasztani őket egymástól. OS nélkül nincs app, app nélkül nincs OS. Ha a WP10-re nincs app vagy szar minőségűek, akkor nem azzal vigasztalom magam, hogy legalább az alaprendszer jó, hanem zusammen szar az egész ökoszisztéma :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#80950) Sungoo válasza Ryoo (#80941) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez a másik gyengém...2016-ban, a telefon fájlkezelőjével mozgatott zenéket nem látja a rendszer. Egyszerűen épp ésszel nem tudom felfogni, hogy az a Quality Manager, vagy fejlesztési vezető, vagy t.köm tudja ki miért nincs már tarkón lőve, ha erre az áldását adta.

(#80930) mflex akkor már régen rossz, jöhetnek vissza a nyomógombos telefonok, mert ez a rendszer SOHA nem lesz annyira tökéletes, hogy az általad támasztott követelményeknek megfeleljen. Halkan megjegyzem, a másik három sem, de valahogy azokon élhetőbbek az applikációk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.