Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) this is life válasza tomboy0013 (#74399) üzenetére


this is life
Ármester

Igazad van :K

Mike
Amugy alapbol nem 735-ot akartam , gondoltam ha lesz bevarom az uj 750/850-es telefonokat de egy malor miatt ami kivegezte a 820-am touchpaneljet elorebb hoztam a keszulek cseret, igy 735 lett , ami a merete egyeduli befuto volt, persze a vas is szamit.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#74402) HKorn válasza farlac (#74393) üzenetére


HKorn
addikt

Ja, ezt hallottam én is, akkor nincs más, mint megvárni a W10-et. Mikó' jön, tudni már valamit? :)

Run&Ride

(#74403) akos3 válasza mike1334 (#74397) üzenetére


akos3
addikt

Igazad van, valóban. Csak annak is olyan nagy kerete van már sztem, mintha 5" lenne.
Amugy a 735-höz képest érezhetően gyengébb?

(#74404) m1lan válasza akos3 (#74403) üzenetére


m1lan
őstag

Ez majd akkor derül ki igazán, ha a 735 is megkapja hivatalosan a W10m-et.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#74405) mike1334 válasza akos3 (#74403) üzenetére


mike1334
veterán

Nem tudom, csak az mm-ben volt a kezemben pár percig. De nagyon tetszetős telefon, nem tűnt nagynak a kezemben, pedig nem szívesen használok én se nagy telót. Amúgy annyi előnye van, hogy ez alapból win10-es, és ahogy írták a 735-nél még nem tudni milyen lesz a win10 (insider preview-t nem nézve). Nekem a 650 tetszik, azt megvárom, hogy milyen lesz, bár az se kicsi..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#74406) akos3


akos3
addikt

Es egy jo állapotú 925-ot mennyire eri meg megvenni? Az enyemnel biztos gyorsabb mert dupla annyi a ram, de pl egy 640-hez képest milyen gyorsasagban (leginkabb a böngészés erdekel). Fsak mert ez meg két magos a mostaniak meg mar negy magosak...
Csak mert a 925 kicsit megfogta a fantáziám, csak nem Tom h megerie most venni.. (szoval nem tul regie..)

(#74407) HKorn válasza akos3 (#74406) üzenetére


HKorn
addikt

Snapi 400-as modellekkel van pariban kb. Én 925-ről váltottam 930-ra, ez érezhetően gyorsabb, de ugye ez snapi 800.

Szóval nem rossz, talán annyi hogy a 925 soc kicsit többet fogyaszt mint az S400, de ettől függetlenül én meg merném venni.

Run&Ride

(#74408) MC Pite válasza akos3 (#74406) üzenetére


MC Pite
veterán

640 élőben nem tudom milyen, párom cégese 635, hát az anyaghasználat, a kijelző, a kamera, sw-es butítások, fényszenzor hiánya; meg úgy egyben az egész telefonról a benyomásom hogy **** *** **** ***. A 925 (8xx/9xx széria pontosabban) szerintem teljesen más liga (főként az amoledes, fém házas, jó kamerás darabok).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#74409) btudos válasza akos3 (#74406) üzenetére


btudos
Topikgazda

Én nem venném. Tény, hogy emészthető méretű, és elég erős is lenne, de...

Alapból meglehetősen gyenge az üzemideje - 720-hoz képest pláne, és ez várhatóan már csak rosszabb lesz. A hardver bár erőben elég lenne, de egy Snapdragon 400 ugyanott van erőben, és azonos tudás mellett jóval kevesebbet fogyaszt, nem beszélve arról, hogy a 4 mag jobban skálázható, könnyebb rá optimalizálni az OS-t, nem véletlen, hogy nem az S4 Plus-os modellek kapják meg a Win10-et.

Szóval tényleg szép, minőségi és aránylag jó méretű a 925, de a korszerűbb hardverrel sokkal többet nyersz mondjuk egy 735-öt nézve, mint amennyit veszítesz a kialakításon.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#74410) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Általános kérdéssel fordulok hozzátok. Digi internet van bekötve, és van egy saját regisztrált domain-ünk a hozzá tartozó e-mail címekkel, amik a PC-ken fel vannak véve Outlook-ban IMAPI postafiókként, tökéletesen működnek.
Na már most, ezek közül az e-mail címek közül szerettem volna néhányat feltenni a telefonra is, ami félig sikerült, a levelek megérkeznek, de küldeni nem lehet, tehát az smtp-vel lesz a probléma.
Első kérdés: Mivel a telefon folyton mozgásban van, ott mit szokás beállítani smtp szerverként? Egy asztali gépen célszerűen az internetszolgáltató smtp szervere van beállítva, no de telefon esetén? Esetleg a mobil szolgáltató (esetemben T) smtp szerverét?
Tesztképpen megpróbáltam ugyanazt a digi-s smtp szervert beállítani, ami az asztali gépeken is van, és hiába volt wifi-n a telefon, visszautasította. Több kombinációban is próbálkoztam, (pl SSL be vagy ki, felhasználónevet kiírni végig a @-al, vagy csak anélkül), egyik sem vezetett eredményre, az asztali gépeken pedig ezekkel a beállításokkal gond nélkül lehet e-mailt küldeni.

Kérlek segítsetek nekem, köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#74411) akos3 válasza btudos (#74409) üzenetére


akos3
addikt

Kicsit elbizonytalanítottál most, annak ellenére, hogy csak a 2/3-át értettem meg annak amit írtál :D

(#74407) HKorn

Köszön a véleményed neked is.

(#74408) MC Pite

Éppenséggel 640-es van a családban, igazából semmi bajom vele, tény, hogy full műanyag, de ami belül van az kárpótól. Ezért is kérdeztem, hogy ahhoz viszonyítva milyen lenne egy régebbi 925-ös...

(#74412) tomboy0013 válasza akos3 (#74406) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én már biztosan nem vennék 20-as szériát. Az üzemideje a 920-amnak már a 8.1-re frissítéskor is gyalázatosan rossz lett, a W10 meg még ezen is rontott. A jelenlegi W10 verzió mind sebességben mint stabilitásban nagyon gyenge még egy 640-hez képest is. Hiába a szép külső meg jó kamera a 925-nél ha a használhatósága már nem lesz olyan jó mint a 30-as és 40-es szériának. És ezt úgy írom, hogy a kamera nálam egy nagyon fontos szempont a telefonoknál. A 735 lehet még egy jó alternatíva neked, mert kijelzőben hozza a 925 szintjét(kivéve a glance screen) meg összeszerelési minősége is jó, illetve kamerában is erősebb a 640-nél.

(#74413) this is life válasza A_ScHuLcZ (#74410) üzenetére


this is life
Ármester

Ha mobilnetet hasznalsz akkor a szolgaltatod nevet kell beallitani az smtp cimnek , viszont ekkor nem fog menni wifivel , mert ott meg a kabelszolgaltato smtp cime kell ..jelszo es ehyebek . Allitsd be a tremobilt es hajra , akkor legalabb mukodni fog es nem csak helyhez kototten.

Akos a 92x szeria kameraban jobb mint a 640,ha a hw nyers erejet nezed egalban vannak, az uj szeria elonye a negy mag , tobb szalon jobban fut az oprendszer es kevesebb energiat is emeszt fel a mukodese.a jovobeni frissiteseket az ujabb szeria megkapja , az x20 szerianak lassan a w10m elso publikus kereskedelmi buildjevel lassan veget is er az update korszaka ... igy is dicseretes a 3 ev sw tamogatas .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#74414) akos3 válasza tomboy0013 (#74412) üzenetére


akos3
addikt

jó mondjuk engem összességében nem érdekel most a wp10. bőven jó nekem a 720-on is 8.1, nem azzal van a bajom..Így sztem ki lennék békülve egy másik telón is 8.1-el...
Áh nem tudom...lehet megpróbálok egyeütt élni még egy darabig ezzel....bár igazából kisebb méretű komolyabb tudású teló nem várható, hogy kijön, így nem biztos hogy érdemes várni...(már csak azért sem mert később már garantáltan nem kapok 925-ött...)

(#74415) this is life válasza akos3 (#74414) üzenetére


this is life
Ármester

A verizonos 928-ra is erdemes lenne ranezned ,xenon es led vaku , a tobbi resze 925.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#74416) akos3 válasza this is life (#74415) üzenetére


akos3
addikt

Ha jól látom akkor végülis is ez majdnem h 925. Mármint amiket elmondtatok hátránynak a 925-nél az erre is igaz akkor..

Amugy lehet láma kérdés, de ez vmi limited edition, vagy mi? (verizon miatt kérdem)

szerk: amugy az egész neten egyetlen 1 db-ot találtam 40ért. ugy, h ha még is ez a vonal lenne akkor gondolom inkább a 925 ...

[ Szerkesztve ]

(#74417) Francia91 válasza akos3 (#74416) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, csak a Verizon számára készült a 928-as

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74418) akos3 válasza Francia91 (#74417) üzenetére


akos3
addikt

értem, köszi.

(#74419) dulifi


dulifi
csendes tag

Sziasztok!

Használtan szeretnék venni 15-20 ezres ársávban lumia telefont. A kiszemeltek az 535, 625, 630 és a 820.
Mobilaréna tesztek alapján a 625 felé húz a szívem.

Viszonylag kevés dologra használnám: email, waze, traffi hunter, facebook messenger és alkalom adtán ha le szeretnék fényképezni valamit nem ártana, ha egész jó lenne. Ha nem kell tölteni minden nap az is boldoggá tesz.

Ebben az ársávban ti is ezt ajánlanátok vagy van bestbuy amit nem vettem észre még?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#74420) bhonti válasza dulifi (#74419) üzenetére


bhonti
tag

Független 530 DS esetleg?

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#74421) Máté94 válasza dulifi (#74419) üzenetére


Máté94
addikt

535 vagy 630/635 1GB-os változatban, másért nem igazán adnék ki egyáltalán pénzt. :)

(#74422) dulifi válasza Máté94 (#74421) üzenetére


dulifi
csendes tag

ennyire fontos ilyen alap dolgokhoz az 1gb memória WP-nál?

(#74423) consono válasza dulifi (#74419) üzenetére


consono
nagyúr

Ha a Waze-t komolyan használni akarod, akkor a WP nem a te világod. Iszonyat instabil és évek óta nem frissítik..

"In God we trust. All others must bring data"

(#74424) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Az MS nem igazán siet ezzel az időkép alkalmazással , már egy hete megkaptam a linket , de még mindig nem tudom letölteni ....

(#74425) this is life válasza dulifi (#74419) üzenetére


this is life
Ármester

A 625 a kamera es az 512 ram miatt elverzik, kameraban talan a 820 a legjobb a felsoroltak kozul, jo telefon de az uzemido gyenge.Minden keppen egy giga rammal szerelt telefont vegyel ha egy mod van ra, 512- on is el van a rendszer , de tobb rammal kevesebb bosszusag ... esetleg ebay es egy blu mobil?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#74426) Ricardo válasza dulifi (#74422) üzenetére


Ricardo
félisten

512-vel nem vennék már semmilyen telefont.

(#74427) dulifi válasza this is life (#74425) üzenetére


dulifi
csendes tag

Még az 535 maradt. Ez miben gyenge?

(#74428) btudos válasza dulifi (#74427) üzenetére


btudos
Topikgazda

Kijelzoben es kameraban.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#74429) Bukk900 válasza dulifi (#74427) üzenetére


Bukk900
őstag

Kompakt méretben, meg beltéri fotókban. A négy közül még az a legjobb, csak próbáld ki az érintés érzékenységét, azzal voltak gondok.

(#74430) Zsoleszhun válasza ToomyC (#74424) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Sajnos nem mondták, hogy melyik hétfőre gondoltak :D

¯\_(ツ)_/¯

(#74431) szabosasito


szabosasito
aktív tag

Sziasztok!

Lumia 640 XL telefonomra két napja feltettem a WIN 10 36-os build-t Teljesen rendben van és jól működik a rendszer. Tetszik is nagyon. Egy gondom van, az emailek nem jönnek rendesen. Egyszer jön levél a postafiókomra, következő alkalommal üzenet jön, hogy a postafiók beállításai elavultak. És ez kb igy váltogatja egymást. Segítsetek van valami megoldás erre a problémára? Esetleg hard reset kell neki? Nemszívesen állnék vissza 8.1-re nagyon tetszik a WIN 10.

Előre is köszönöm.

(#74432) m1lan válasza szabosasito (#74431) üzenetére


m1lan
őstag

Ha nem csináltál HR-t a 8.1 -> 10 frissítés után, akkor mindenképp érdemes lenne :K

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#74433) mike1334


mike1334
veterán

"Budget" wp az Alcateltől 2gb Rammal? :D

A hír szerint jön egy drágább modell ami tudja a Continuumot...végre beindul a szekér a windowsnak :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#74434) batai15 válasza mike1334 (#74433) üzenetére


batai15
félisten

ÉN tegnap a tescoba láttam wp8 telefont, valami ismeretlen márka volt.
Most keresem a neten milyen típus lehetett , 30k volt.
MEg van, kazam thunder 340 w volt azt hiszem .Nem is tudtam hogy kapni lumián kívül mást is .

[ Szerkesztve ]

(#74435) szabosasito válasza m1lan (#74432) üzenetére


szabosasito
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

(#74436) m1lan válasza mike1334 (#74433) üzenetére


m1lan
őstag

Nem is rossz ez, bár az a 2 giga RAM kicsit hihetetlen...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#74439) Ricardo válasza m1lan (#74436) üzenetére


Ricardo
félisten

Snapi 210 és 2giga ram :F Érdekes megoldás lesz, ha valóban ezzel a vassal érkezik.

(#74440) mike1334 válasza batai15 (#74434) üzenetére


mike1334
veterán

Ott Blu-t láttam, páran rendeltek ebayről itt, ha jól rémlik.

m1lan:
Meg a 16 gb tárhely is, az általában a felső kategória sajátja wp-nél. De ha belegondolsz a 2/16 nem ritka a droidnál már belépőszinten sem (xiaomi, meizu..). Gyakorlatilag a hardver már nem drága, és lehet, hogy a wp nem igényli ezt, de a microsofton kívül ez sztem senkit se érdekel. A droidnál a specifikáció adja el a telót. Wp-nél és IOS-nél a rendszer a hangsúlyosabb (tudom a droidnál se mindegy, de nem ekkora tényező. Szóval a win10 minden telón ugyanazt tudja, akkor miért ne vegyem a jobb specofokációjut? Lehet egy kicsit felpiszkálja a microsoftot is :) bár nekem még mindig elég lenne a 650 az előzetes specek alapján :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#74441) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !
W 8,1-re van olyan valami program ami az idegen nyelvű honlapokat magyarra fordítja, ha ilyenre megyek rá. Ha igen adjátok meg a linkjét.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#74442) SoundX


SoundX
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Lumia 930-as telefon(T-függő), mindennapi használatban, garanciális. Meghalt rajta a hátlapi mikrofon, a jack csatlakozó valamint a közelségérzékelő. Nokia care-ben 8-10 munkanapos javításra kellett volna otthagyjam amire majdnem hátast dobtam, mivel munkámhoz nélkülözhetetlen a telefon. Sajnos nincs másik készülékem így a kérdésem ezzel kapcsolatos:

Van-e olyan szerviz bp és vonzáskörnyékén ahol a javítás idejéig kapok egy csere készüléket vagy nem szükséges két hetet várnom mire visszakapom a sajátom?

Előre is köszönöm :R

SoundX

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#74443) Gery1987 válasza SoundX (#74442) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Vagy előkotorsz valami régi telót vagy veszel egy alap WP-t tartaléknak mert cserekészüléket nem kötelező biztosítani. Sajnos mindegyik hiba eleve szervizes. Így mindenképpen napok kérdése. Vegyél egy Lumia 530-at vagy 635 1GB-ot. Utóbbi jobb. Tartaléknak tökéletes. És elég olcsó használtan is.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#74444) akos3 válasza Gery1987 (#74443) üzenetére


akos3
addikt

Szerintem elég vicc kategória, hogy nem adnak cseretelefont. Nem a felhasználó hibája, hogy tönkrement, akkor miért nem adnak arra az időre? Ezt már régen sem értettem... :U

(#74445) StLui válasza akos3 (#74444) üzenetére


StLui
veterán

Milyen eszköz helyett szoktál cserét kapni ha elromlik, a javítás idejére, pl tévét, cipőt, számítógépet vagy mit?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#74446) Gery1987 válasza akos3 (#74444) üzenetére


Gery1987
őstag

Nem kötelező. Csak lehetséges. Ha meg kapsz is akkor abban nincs köszönet. Volt hogy bent voltam és csúcs telefon cserére egy alapkészüléket kapott előttem lévő. Pécsi bolt. Ott max szoftvert cseréltek. Mást nem.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#74447) RMZ250


RMZ250
senior tag

Szerintem meg az a szomorú, hogy valaki enyire egy szaros telefonra bízza az életét. Ha meg tényleg enyire fontos a munkához akkor rohadt nagy felelőtlenség, hogy nincs tartalék.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#74448) WestBam válasza akos3 (#74444) üzenetére


WestBam
senior tag

Mivel a jogszabályok változtak így már nem kötelező adni cseretelefont, ezzel nyilván élnek is.
Ettől függetlenül ha kapsz egy sima S40-es telefont azzal sem mész sokra, én a 4. kerületi szervizben kaptam de kb. hívni tudtak ennyit értem vele, mert számokat ráapplikálni kb. lehetetlen visszafelé, vagy lehet csak a mi it osztályunk bénázott de csak keresztnevek voltak. Ráadásul ékezeteknek meg krixkrax volt mindennél, szóval azóta a gyerek törött 520-a felújítás alatt, csak belépek és van minden mint régen ha véletlen szervizbe kerülne ismét a telefonom ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#74449) Francia91 válasza Gery1987 (#74443) üzenetére


Francia91
veterán

Na nekem pont ezért van megtartva az N8-as Nokia, valamint az N82-es Nokiám is, tartaléknak

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74450) SoundX


SoundX
tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Ünnepek után most pont nincs "kedvem" telefonra költeni. :B Azt sem bánnám ha, mondjuk adnának egy újat :DDD . Esetleg narancssárgában.

Volt tartalék telefonom egy L925 formájában, amit megörökölt a húgom. Elhittem, hogy nem lesz rá szükségem...

(#74447) RMZ250

Igen szomorú. Szerencse, hogy nem bízom rá az életem. December elején jött egy pozícióváltás, mely erősen ajánlottá tesz egy telefon birtoklását, mivel gyakorta kell kapcsolatot tartanom a beosztottakkal . A céges telefon Androidot futtat amitől én egyenes hányok nagyon rosszul vagyok. Általában, ha jó melegben tartom, akkor nem fagy le, mikor ébresztőnek használom :B .

A történet vége így valószínűleg 635-lesz, addig meg nem használom a készülékem kihangosítva. :(

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.