Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44101) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hello!

SOS kéne segítség!

Gyakorlat vezetőm kifogásolja az egyik projektem, mert IE8 alatt szétcsúszik a honlap amit csináltam. Na most IE9 alatt nincs semmi gond vele. Leszedtem az IE9-et, vissza akartam rakni az IE8-at, de most a Win7 x64 meg azt mondja, hogy nem támogatott a rendszer. (64 bites verziót szedtem le az MS oldaláról az IE8-nak)

Hogy lehet visszavarázsolni az IE8-at? :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#44102) CPT.Pirk válasza Fire/SOUL/CD (#44100) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ismerem ezeket a dolgokat, és minél jobban ismerem a Windowst, annál szívesebben használok Linuxot. Per pill csak pár játék, meg az Atisok driver készítési hozzáállása tart itt.

A registry úgy katyvasz, ahogy van. Néztem anno ilyen realtime változás kijelzőt, gyakorlatilag egy egérkattintás egy ikonon valami 40-50 bejegyzés átírását okozza.

A szolgáltatások letiltása sem vezetett többnyire jóra. Persze van 1-2, ami tényleg fölösleges.

A windowsnál kell a defrag, meg pl. ccleneres pucolás, iszonyat szét tudja tördelni és szemetelni a fájlrendszert maga alatt...
Ami az egész Windows koncepcióban zavar, hogy nekik hülyékre van szükségük.
Pl. win7 újdonságai: mindegy hova telepíted, az lesz a C meghajtó, mert a windowsnak a C meghajtón a helye, és kész.
Aztán alapból elrejti az "ismert" fájlkiterjesztéseket, hogy szegény usernek még azzal se keljen foglalkoznia, hogy az a kép jpg v. png vagy mi a tök...

Most itt van ez a drága W7, egy rakás frissítés. SP1 után még mindig nem tudja újragenerálni egy képfájl előnézeti képét szerkesztés után. Vagy pl. megnéztem pár mappa dátumát, előbb lettek módosítva szerinte, mint létrehozva. Állítom, hogy az életben nem fogják ezeket kijavítani.

Visszatérve bsodra, mivel nem néztél utána pl. googleben a hibakódnak, nem lehet kijelenteni, hogy mi okozta. Nyilván a solutonak van hozzá köze, de ez közel sem biztos.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44103) Sub-ZeRo válasza PowerBuldog (#44101) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Programok telepítése törlése, majd windows features on/off-nál vissza kapcsolni az ie8-at.
Ha ott van persze.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44104) PowerBuldog válasza Sub-ZeRo (#44103) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Pont ez az, hogy nincs ott. :(

woland_y2k: Már az sincs ott, mert az update-eknél nyomtam az IE9-re egy uninstallt.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#44105) Воланд válasza PowerBuldog (#44101) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Onnan kell kivenni a pipát.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44106) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Valaki Sound Blaster Audigy-hez tudna linkelni az első hozzászólásban említett
PAX Driverek - Creative Sound Blaster kártyákhoz. (Audigy, X-Fi..stb.)-et?

Mert az a link már halott

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#44107) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Hello,
Az elmúlt napokban raktam újra a Win7-et azóta folyamatodon kék-halált kapok. Letöltöttem az első pontban szereplő programot megkaptam a hibakódot is 0x000000d1. De az ott linkelt hibatárban nem tudtam megtalálni,hogy keressek. Azt is kiírja ,hogy a hibát a tcpip.sys driver okozza. Mit kéne tennem ahhoz, hogy ne legyen több crash?

(#44108) ErosenZold válasza ErosenZold (#44106) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Mégse kell találtam 2.7 es csomagot Audigy kártyához, hálisten ez már 2010 januári

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#44109) CPT.Pirk válasza ErosenZold (#44106) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Javaslom helyette az Audigy Support Pack 3.8 letöltését.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44110) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Van 2 vinyóm, egy 80-as, és egy 250-es 3 részre osztva, tehát 4 partíció van, abból az egyik külön a win7-nek. Gyakran rakom újra a rendszert, mindig csak a win7 partícióra. Most szeretném az egész 250-est formázni win7 telepítésnél. Hogyan csináljam? Mindenképpen gépről csinálnám, nincs DVD olvasóm, USB-ről pedig eddig nem akart összejönni. (win7 ISO fájlt bemountolom, és bejön a telepítő, így szoktam, de ha jól emlékszem, nincs olyan menüpont, hogy formázás)

(#44111) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#44101) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Sehogy sem sikerült megoldani, úgyhogy egy VirtualXP-re toltam rá az IE8-at. :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#44112) fatal` válasza RAiN91 (#44110) üzenetére


fatal`
titán

Pedig USBről sokkal egyszerűbb, windowsból telepítve nem fogsz tudni formázni.

Tedd fel ezt és csinálj vele USB telepítőt, kb 2 kattintás.

(#44113) qamu74


qamu74
őstag

Segítség kellene!
Hogyan tudok win7 op rendszerre XP telepíteni!
Törölni akarom a win7-et(nem tetszik) és vissza akarok térni az XP-re,de mindig bootlemezes xp kezd töltődni, és egy idő után mindig hibaüzenet jelenik meg!

(#44114) RAiN91 válasza fatal` (#44112) üzenetére


RAiN91
őstag

Megpróbál, csak múltkor nem működött valamiért, lehet nem tudja a lapom?

(#44115) ErosenZold válasza CPT.Pirk (#44109) üzenetére


ErosenZold
senior tag

wazze ilyen is van?

Milyen jó, hogy a tetves Creative képes drivereket szarni a hülyeségeihez

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#44116) flash- válasza CPT.Pirk (#44092) üzenetére


flash-
veterán

köszi ezt kerestem!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44117) CPT.Pirk válasza ErosenZold (#44115) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Daniel Kawa... valaki csinálta abban az időben, mikor a Creative csak egy béta, tiszta bug drivert volt képes csinálni Vista alá. Azóta meg egyfolytában fejleszti, az X-Fi-k programját tette elérhetővé az egész audigy széria számára is. Van CMMS, stb, ami csak X-Fi-k sajátja lenne. [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44118) ErosenZold válasza CPT.Pirk (#44117) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Én tudtam hogy a Creative egy szar driver ügyileg de azért ez elég szánalmas dolog szerintem. Nagyon jó kártyákat csinál a Creative és olcsó is relatív de kurvagáz hogy nem képesek drivereket csinálni hozzá

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#44119) fatal` válasza RAiN91 (#44114) üzenetére


fatal`
titán

Az lehetséges sajnos. :(

HDD-k között szokott lenni a pendrive biosban és arról kell bootolni. Nekem már a P4 is tudott pendriveról bootolni, de, ha jól látom AMD-d van, azon a fronton nem tudom mi a helyzet ezen a téren.

(#44120) CPT.Pirk válasza ErosenZold (#44118) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így van.
Pl. amit felrak magától a Win7, azzal még egy film sem szól 5.1-ben, csak sztereó képes vele az audigym. Szánalmas.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44121) RAiN91 válasza fatal` (#44119) üzenetére


RAiN91
őstag

BIOS-ban van olyan lehetőség a boot sorrendél, hogy USB, akkor szerintem tudja, de még mindig nem emlékszem miért nem jött össze múltkor :)
De nem ezzel a progival csináltam amit most linkeltél, hanem a "google első találatával", az nem egy "egyklikkeléses" módszer volt.

(#44122) fatal` válasza RAiN91 (#44121) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld ki evvel. :) Ha az USB nem megy, akkor pedig a HDD-k között nézz szét a BIOSban. :)

USB-HDDként nekem sem bootol a pendriveról, valamiért a sima HDD-k közé teszi.

(#44123) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Ez érdekes letöröltem a régi audigy drivert, restartoltam és most nem tudom felrakni a 3.8 at mert szerinte fenn van a régi, miközbe nincs ellenben a mély tökéletesen szól meg a hang is jó, csak konkrétan nincs fenn driver :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#44124) koshmar válasza CPT.Pirk (#44099) üzenetére


koshmar
őstag

És vajon ha kilőttem minden lehetséges programot, utána meg letörlöm a Solutot, akkor ezek megint automatikusan indulni fognak? :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#44125) CPT.Pirk válasza ErosenZold (#44123) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam először nekiáll uninstallálni a korábbi drivert, majd újraindítja a gépet, aztán kezdi a telepítést.

Tibii91: ennyire nem gonosz a világ! ;]
Egyébként az is elég, ha kiszeded az autorunból a solutot. Azt meg megtalálod az msconfigban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44126) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#44120) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van fent AC3-ad? Mert akkor szólni fog 5.1-ben. Nekem audigy4 van ac3, mpc-hc, mp12, szólnak 5.1-ben.

Szerk: Ha azt írja, hogy fent van driver, akkor kugli, vagy bang, és keress rá, hogy creative uninstall, vagy ilyesmi, és a reg adatbázisból néhány bejegyzést törölni kell, ami persze creative-os és nem szedte le az uninstallal.
Itt is van.[link]

(#44128) CPT.Pirk:Hülyeség. Rosszul emlékszel. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44127) koshmar válasza CPT.Pirk (#44125) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem nincs fent, nem azért kérdeztem. Csak fent volt anno.
Amíg volt 500 mega szabad hely a C-n. :DDD

Amúgy ha felrakod a Solutot, azzal alapból elvesztettél 7 mp-et, szóval ha sikerül 7 mp-et lefaragni, akkor ugyanott vagy, mintha fel sem raktad volna. :DDD
De ezt inkább abbahagyom. ;]

Most jön az, hogy "Tibi, te egy érdekes gyerek vagy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#44128) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#44126) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

mpc-HC van AC3 filterrel, de mintha magában a driverben nem lett volna más elérhető, csak a sztereó mód 2 hangszóróval. Aztán lehet rosszul emlékszem.

Tibii91: egyre kevésbé értem, miről is beszélünk! ;]
A gépre meg tolj rá egy ccleanert.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44129) koshmar válasza CPT.Pirk (#44128) üzenetére


koshmar
őstag

Már én se. :DDD
A gondolatmenetem kicsit érdekes néha.

Van az is rajta. :DDD
De itt valami más a baj.
Például a hűtőpaszta a CPU alatt....illetve annak hiánya.
Flash-videóknál (240p...) már 82 fok felett jár a CPU, ez így nem lesz jó.
De ez nem az a topik, szóval csak ennyit akartam.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#44130) sunny84


sunny84
senior tag

helloka , valami nagyon ütős témákat szeretnék a win 7 x64 ulti alá. , de olyat ami mindent megváltoztat ( tálca , ablakok , startmenü , stb ) , találtam párat de hiába csak a képeket alkalmazta .. hátha tudnátok adni pár linket , köszönöm

üdv Sunny :R :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#44131) Воланд válasza sunny84 (#44130) üzenetére


Воланд
titán

Kinek milyen a desktopja? / Olvasd el az első hsz-t ! /

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44132) polonic


polonic
félisten

Vajon miért tűnt el a tálca jobb alsó részéből az MSE és a CCC ikonja?
Semmit nem állítottam el. Tegnapi bekapccsolás óta nem jelennek meg.
Ha be akarom állítani, hogy állandóan láthatóak legyenek, akkor azt írja ki, hogy nem aktívak ezek az ikonok.
A programok működnek normálisan.

(#44133) Fire/SOUL/CD válasza polonic (#44132) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az MSE-ről nem tudok nyilatkozni, de a CCC az ilyen, képtelenek kijavítani a bugot, vagy megjelenik az értesítési területen(és akkor is néha 1 perccel, miután az OS már régen "áll"), vagy nem. (Bár ez utóbbi esetben is kifogástalanul működik a kártya) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44134) Sub-ZeRo válasza polonic (#44132) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44135) polonic válasza Sub-ZeRo (#44134) üzenetére


polonic
félisten

Köszönöm!
Működik! :K

(#44136) Sub-ZeRo válasza polonic (#44135) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit. :)

PH! addikt lettem. :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44137) RootRulez válasza Sub-ZeRo (#44136) üzenetére


RootRulez
félisten

igen, me' folyton flémelsz :DDD

═════════════════════════════════════════

(#44138) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#44137) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem volt szép. :U :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44139) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win7 Professional alkalmas arra, hogy mp3 formátumú zenéket kiírjak hang CD-re és formátumra, külső program nélkül? (Mert mondjuk Neróval ez gyerekjáték, de csak ezért nem fogom telepíteni).

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#44140) RootRulez válasza Sub-ZeRo (#44138) üzenetére


RootRulez
félisten

Látod, mondtam én... :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#44141) fatal` válasza VGYke (#44139) üzenetére


fatal`
titán

A media player azt hiszem tud ilyet. De van jópár ingyenes program is, nem kell azt a bloatware nerot használni semmire. :D

(#44142) Fire/SOUL/CD válasza VGYke (#44139) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A WMP-vel lehet írni Audio CD-t, MP3-ból. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44143) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#44140) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44144) RootRulez válasza Sub-ZeRo (#44143) üzenetére


RootRulez
félisten

Nagyon hajtasz a PH! kedvence rangra ;]

═════════════════════════════════════════

(#44145) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#44136) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat akkor mint videokari Testverek tartsunk ossze, es gratulalok :D

(#44146) Воланд


Воланд
titán

Windows 7 has now sold over 350 million licences

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44147) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#44144) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Á, a munkásember rang kell nekem. ;]

(#44145) Steelmanus:Így van, köszi. :D Remélem te is csatlakozol hamarosan. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44148) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kernel-Power 41 (63)
WIn7 64 hiba kód mire utalhat?

Kékhalál windows\minidump mappában nem tárolódik el.
Új gép RAM HDD TÁP testelve.
Úgy néz ki feszültség ingadozás is kizárva.

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44149) Воланд válasza DonThomasino (#44148) üzenetére


Воланд
titán

Hardver vagy szoftver.

Általános megoldás erre nincs, tesztelni kell a hardver elemeket plusz drivereket frissíteni, esetleg víruskergetőtől megszabadulni.

Milyen tevékenységhez köthető a fagyás?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44150) DonThomasino válasza Воланд (#44149) üzenetére


DonThomasino
veterán

Új gép Új rendszer új driver ek új BIOS.

Nem terhelésnél, kiszámíthatatlan nem lehet mihez kötni,
egyszer indulás után 5 perc semmi nem fut.
Egyszer TV nézsé közbe.

Nagyon megköszönném ha vki érdemben segítene.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.