Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43201) kraftxld válasza DeadMeat (#43198) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Valami szép vírust/trójait bekaptál, vedd saját tulajdonba a partíciókat. A topikban meg az xp topikban már le lett írva sokszor, hogy miképp lehet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43202) zitromz válasza bobsys (#43200) üzenetére


zitromz
tag

oké résen leszek ha szóba jön ez a progi :R

(#43203) DeadMeat válasza kraftxld (#43201) üzenetére


DeadMeat
veterán

A mikéntje megvan,de nem engedi,mert írásvédett.... szakadna meg a trójai,hogy átjön az eseten...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#43204) F34R válasza DeadMeat (#43203) üzenetére


F34R
nagyúr

Malwarebytes Antimalware-t próbáld meg csökkentett módban .

(#43205) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Ezt miért csinálja? :W :W

Amit ír az nem stimmel.
Az összes oldalnál ez van.
Kapcsolat van, a skype kapásból belép, a vírusírtó frissít.
Tűzfalon engedélyezve van... :O

(#43206) zitromz


zitromz
tag

sokat kellett várni, megjelent a mumus progi miközben egy régebbi játékot akartam felrakni :((
[link]
mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#43207) Morden24 válasza zitromz (#43206) üzenetére


Morden24
nagyúr

Olvass.
Ha ez a rágebbi játék a Starforce védelem 5.5 előtti verzióját használja, akkor semmit nem tudsz csinálni, max. annyit, hogy egy e-mailben elküldöd az adott kiadót a *beeeeeeep* azért, mert a legnagyobb szenny védelmet alkalmazta a piacon.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#43208) fatal` válasza DeadMeat (#43198) üzenetére


fatal`
titán

Ha saját tulajdonba veszed a partíciókat az sem segít?

(#43209) Csabee.


Csabee.
nagyúr

kicsit off. de itt pörög az élet:

Ha veszek sata3as winyót, és az alaplapom a sata2-t tudja akkor ugye sata2-ként fogja felismerni és olyan sebességgel fog működni mint a sata 2!
Erősítsetek meg benne :) örülnék ha olyan írni akinek van tapasztalata is :)

Üdv: Csabee.

(#43210) fatal` válasza Csabee. (#43209) üzenetére


fatal`
titán

Ha alaplapi sata 2 akkor a sata2-sata1ből kiindulva VALÓSZÍNŰLEG menni fog (nem biztos, chipset függő is lehet). Külső sata kártyával pl. csak azok a sata2es vinyók mentek, amiket lehetett jumperelni sata 1re.

(#43211) Csabee. válasza fatal` (#43210) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Értem :) No majd kiderül, mert megrendeltem, holnap meglátom mi hogy lesz.. p7p55 lapba megy majd.

Üdv: Csabee.

(#43212) DeadMeat válasza fatal` (#43208) üzenetére


DeadMeat
veterán

Próbáltam külön a mappákat,a particiókat is,de még a fájlokat sem engedte,mert írásvédett.... Nod nem talált semmit,kib**tt pénz ez is.. Amit F34R ajánlott progit nagyon szépen megtalálta,tényleg trójai volt.

Ezek után ment is a birtokbavétel pikk-pakk.Köszönöm a segítséget :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#43213)



addikt

Ha windows intézőben rámegyek egy *.avi videora, akkor az alsó sávban kiírja a tulajdonságait, mint pl felbontás, hossz meg ilyenek. Ha többet jelölök ki, akkor a hosszt még össze is adja.
A problémám annyi, hogy a *.mkv-knál nem írja ki ezeket. Erre létezik valamilyen gyógyír?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#43214) cintula187 válasza Morden24 (#43187) üzenetére


cintula187
addikt

Ez az energiagazdálkodás jót tett neki. Mármint a kikapcsolása.Köszi.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#43215) Morden24 válasza (#43213) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nincs.

Sectumsempra - For Enemies

(#43216) válasza Morden24 (#43215) üzenetére



addikt

gondoltam, köszi

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#43217) HZoli87 válasza hajtömeg (#43205) üzenetére


HZoli87
veterán

Két vírusirtót nem érdemes egyszerre használni, lehetséges hogy az Avast okozza a problémádat, keress rá az Avast fórumra, vége felé megtalálod a megoldást.

(#43218) hajtömeg válasza HZoli87 (#43217) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

:R

(#43219) KoRner™


KoRner™
tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy szeretném megváltoztatni egy könyvtár, és annak egész tartalmának az írásvédelmét (ki akarom kapcsolni), de hiába okézom le, és végzi el a műveletet, ha bezárom a tulajdonságokat, és újra megnyitom, ismét írásvédett az egész.
Keresgéltem Kuglin, eddig sehol nem találtam megoldást rá, a parancssorban is próbáltam már kikapcsolni az Attrib -r paranccsal, de azt írta, hogy "A hozzáférés megtagadva". :( Remélem Ti tudtok segíteni! :R

A rendszerem pedig Windows 7 Ultimate Edition, magyar

Előre is köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#43220) bobsys válasza KoRner™ (#43219) üzenetére


bobsys
addikt

az az irasvedettseg kompatibilitasi okokbol van ott es semmilyen jelentosege nincsen, ettol fuggetlenul tudod irni, mert a tenyleges hozzaferesi jogok NTFS szinten vannak szbaalyozva

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#43221) kraftxld válasza KoRner™ (#43219) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Trójai, csak olvass vissza pár hsz-t, malwarebytes leszedi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43222) pzstm válasza hajtömeg (#43205) üzenetére


pzstm
titán

valami szép kis trójai/vírus/malware okozhatja..... :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43223) Zolee11


Zolee11
senior tag

Erre valakinek vmi ötlete?
Azóta nem jelentkezett a probléma, arra is gondoltam, hogy vki távoli asztal eléréssel valahogy bejutott, de a reset után másodszorra is olyan gyorsan (boot után egyből)? Ennek ellenére a kijelentkezésnek mennie kellett volna, meg az explorer se kellett volna meghaljon, elméletileg.

DeadMeat: szerintem az Eset termékei inkább a balEset kategóriába tartoznak, évekig használtam, és mindig beengedett valami fincsi kis kártevőt.

no brain, no problem

(#43224) Воланд válasza Zolee11 (#43223) üzenetére


Воланд
titán

Vírus?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43225) Zolee11 válasza Воланд (#43224) üzenetére


Zolee11
senior tag

Nem hiszem, NIS 2011 van fent, és olyan oldalakat sem látogatok, ahonnan összeszedhettem volna, esetleg pendrive-on keresztül. Lehet megpróbálok valami egyéb keresőt is, de egyéb furcsaságot eddig nem észleltem.

no brain, no problem

(#43226) Воланд válasza Zolee11 (#43225) üzenetére


Воланд
titán

Ha csak az ff nem indult volna el akkor azon nem lepődök meg, nálam is szokott ilyet produkálni.
Más ötletem így hirtelen nincs a víruson kívül.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43227) KoRner™ válasza bobsys (#43220) üzenetére


KoRner™
tag

Köszi a gyors válaszokat! :)

Az a helyzet, hogy egyik se volt megfelelő. :(
Biztos, hogy nem malware, vagy vírus, egy frissen telepített, eredeti CDről származó, bár régi (2000-es) játék könyvtáráról van szó. Már ezerszer volt fent, sose volt vele baj XP alatt régen.

A Kompatibilitási okok már jobban tetszenek, tekintve, hogy xp alatt ez nem fordult elő, azonban jelentősége igenis van, hisz nem írtam volna ide, ha lehetne módosítani írni. :)

A könyvtáron belül meg akartam változtatni egy szöveges file tartalmát, de mentéskor azt írta, hogy a hozzáférés megtagadva, ha pedig új file-t akartam létrehozni a "jobbklikk-menüvel", akkor csak mappát engedett (nem is volt ott más), és amellett is a Windows biztonsági központ logója volt.

Szóval a probléma valahol máshol, vagy máshogy keresendő, kérlek titeket agyaljunk még egy kicsit a megoldhatóságán, fontos lenne módosítanom pár dolgot a könyvtáron belül, de így nem megy.

Módosítás: Most vettem észre, hogy a merevlemezem minden mappája ilyen írásvédettség alatt áll. Bonuszinfo.

Előre is köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#43228) kraftxld válasza KoRner™ (#43227) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Azért egy malwarebytes-t futtass le csökkentett módban, miután frissítetted.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43229) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Sziasztok .

Olyan kérdésem lenne , hogy Metro 2033 telepítése után olyan gondom van hogy nem indul el a következő hiba üzenettel. " A program nem indult el mert a PhysXLoader.dll hiányzik a számítógépről." A rendszerem a C meghajtón van a Metro a D meghajtón . Nem tudom ez okoz e problémát. VIzsont próbáltam úgy is feltelpíteni a PhysXet hogy átmásoltam a C meghajtóra de úgy is ugyanezt a hiba üzenetet kapom. Mitől lehet ez ?

És hogy tudom megoldani ?

Előre is köszönöm ..

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#43230) kraftxld válasza AlyArkhon (#43229) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

ott ahol ez a file van, parancssorba: regsvr32 physxloader.dll
előtte én megpróbálnék egy repair install-t a physx-en.
Haladóknak process monitorral kimazsolázni, hogy hol keresné ezt a dll-t és odamásolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43231) Morden24


Morden24
nagyúr

Kis baj, ami már egyszer előjött, most megint szívok vele:

Szóval, Outlook 2010 esetén mivel lehet elérni azt, hogy Calendar permanensen month/high detail módban maradjon, és csak akkor változzon, ha átállítom, vagy ha konkrét dátumba lépek bele?

Sectumsempra - For Enemies

(#43232) KoRner™ válasza kraftxld (#43228) üzenetére


KoRner™
tag

Köszi a tippet, megfogadom majd.
Azonban bátyám kiderítette, hogy ez valamiféle Win 7-es védelem a béna felhasználók ellen, hogy mindenhez rendszergazdai jogosultság kell. Asztalra amúgy gond nélkül tudok bármit bárhogyan pakolni, létrehozni, módosítani, a merevlemezre másolni is tudok.
A lényeg, hogy minden komolyabb művelethez (átnevezés, törlés, új dolog létrehozása) rendszergazdai jogosultság kell, ott van mindegyik mellett a biztonsági központ logója.

Na ezt a védelmet hogyan tudom kiiktatni?
Vagy van esetleg Win XP-hez hasonlóan egy rejtett Rendszergazda felhasználó, amivel beléphetek, és kedvemre "garázdálkodhatok"?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#43233) pzstm válasza Morden24 (#43231) üzenetére


pzstm
titán

azóta sem sikerült ezt reprodukálnom :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43234) Воланд válasza KoRner™ (#43232) üzenetére


Воланд
titán

Gondolom nem rendelkezik rendszergazdai jogosultságokkal a felhasználói fiókod.

Védelem a userek és vírusok ellen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43235) KoRner™ válasza Воланд (#43234) üzenetére


KoRner™
tag

Nos.
Lefuttattam a Malware programot, semmit se talált a gépen (csökkentett módban).
A fiókomnak pedig teljes mértékben rendszergazda jogosultságai vannak.
Ennek ellenére még mindig nem tudom megszüntetni az írásvédelmet a Program Files-on, illetve azon belül semmin se.

Egyéb ötlet?

(Azért köszönöm. :) )

(#43236) Morden24 válasza pzstm (#43233) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én sem értem, miért játssza nálam az eszét... :U

Sectumsempra - For Enemies

(#43237) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#43231) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Régebben már ez segített, hátha most nem... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43238) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#43237) üzenetére


Morden24
nagyúr

Áh, cseszik a saját nézetre is, visszadobálja day-re teljesen rendszertelenül, ha éppen váltok az oldalak között, vagy Outlook indulásnál. Tehát nem nézegetés közben dobja át, hanem mondjuk Calendarból váltok Mailre, aztán vissza Calendarra, és máris day view van a month/high helyett. A vicc az, hogy nem mindig. Most pl. nem vált át. Néha meg igen. Kiértiezt... :F

Sectumsempra - For Enemies

(#43239) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Sziasztok!

Következő a probléma:

A win7 néha csinál olyat, hogy hiába kattintgatok az alkalmazások gombjaira, a start menüre, vagy akár a gyorsindító ikonokra, nem csinál semmit. Olyan mintha egy üres layer kerülne minden fölé, amin nem lehet átkattintani. Win gombra feljön a start menü, és kurzorbillentyűkkel lehet navigálni, stb, csak a grafikus felületen nem lehet az egérrel mahinálni. Ilyenkor Ctrl+alt+del-lel kilépek választómenübe, majd cancelle vissza és jó. Általában, mikor sleepből ébred a gép, akkor egyből ez a jelenség. De ott sem mindíg. Változó a gyakorisága is. Általában restart utn egy ideig nincs baja.

Vki találkozott már ilyenel?

[ Szerkesztve ]

(#43240) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#43238) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, korábban azt csináltad, hogy csináltál saját nézetet, majd azután megcsináltad, amit írtam, és úgy jó lett... De ez írva is vagyon a linkben... :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43241) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#43240) üzenetére


Morden24
nagyúr

Megcsináltam, de nem volt beragadt process. Majd meglátjuk, hogy viseli magát, most egyelőre meghúzta magát, de volt már ilyen :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#43242) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#43241) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Futtass egy terminátor registry takarítót, aztán restart. Vagy jó lesz, vagy nem... :DDD
Egy olyan takarító, ami Nálam eddig semmi galibát nem okozott, pedig több száz vagy akár ezer bejegyzést likvidál, igaz, csak a biztonságosnak megjelölt bejegyzéseket kell eltávolítani vele(külön színnel jelöli, külön gomb is van hozzá... :DDD ) Wise Registry Cleaner Free

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43243) kenwood3 válasza Fire/SOUL/CD (#43171) üzenetére


kenwood3
őstag

Na megoldottam nem úgy, ahogy tanácsoltad de sikerült :K
Jelenleg 2 win van a gépemen felraktam a másik partícióra 1 xp-t és így már tudok rajta játszani .
Kösz még 1x a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#43244) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Felraktam az VMware-t a gépemre és csinált egy rejtett felh. fiókot a gépemre, ami miatt nem jelentkezik be automatikusan a rendszergazda fiókomba indításkor. Egy darab fiók van, de a vezérlőpultban a szülői felügyelet alatt látok még egyet a VMware-t.

Hogyan lehetne rávenni, hogy automatikusan bejelentkezzen?

(#43245) fatal` válasza KoRner™ (#43232) üzenetére


fatal`
titán

Nem ajánlott a kikapcsolása a biztonság miatt, de a Vezérlőpult -> Felhasználói fiókoknál tudod kikapcsolni a fiókok felügyeletét (User Account Control - UAC). Sokkal célszerűbb rendszergazda jogot kérni arra az 1db másolásra amit el akarsz végezni, vagy rendszergazdaként futtatni egy total commandert / intézőt.

(#43244) Vasinger!: Link

Keresőbe írva nem megy a parancs, csak a futtatáshoz (WinKey + R). Másik módszer, hogy elrejted a felhasználói fiókot a listából, ez Group Policyval oldható meg (csak prof és ultimate), a pontos menetére viszont nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#43246) Lenry


Lenry
félisten

bekapcsoltam a gépet, és így néznek ki a betűk. miért lettek félkövérek?

az Internet Explorer is ilyen. visszaolvastam, és láttam, hogy már másnak is volt ilyen nyűgje, de nem találtam meg senki megoldását sem...

basszus, egyre durvább. most még kétszer kövérebbek a betűk :F

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43247) Воланд


Воланд
titán

Bill Gates-nek vagy Steve Ballmer-nek volt egy olyan nyilatkozata, hogy nem baj, hogy lopják az operációs rendszert, a lényeg, hogy a miénket lopják. Vagy valami hasonló volt maga a szöveg, de kb ez volt a mondanivalója. Vagy ez is urban legend? Mert most szembe jutott, de akárhogy kerestem nem találtam meg magát a nyilatkozatot. Ha valaki megdobna egy linkkel vagy megerősítene, hogy elhangzott ilyen, azt megköszönném!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43248) Lenry válasza Воланд (#43247) üzenetére


Lenry
félisten

Bill Gates, Washingtoni Egyetem, 1998. július 2.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43249) Воланд válasza Lenry (#43248) üzenetére


Воланд
titán

Isten vagy, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43250) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#43246) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem lett valami progi eltávolítva esetleg, mielőtt a gép újra be lett kapcsolva? Némely játék/felhasználó stb progi, az alapértelmezett betűkészleteket elxarja...
Nincs "kéznél" egy visszaállítási pont? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.