Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43051) Sub-ZeRo válasza wAfu (#43047) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ugyan úgy elindítod, csak keresned kellene egy futtatás linket, majd be kellene írni 3 db parancsot, csak azt nem tudom. Bootfix meg ilyeneket, szerintem a keresőben így keresel biztos talál majd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43052) Steelmanus válasza #16820480 (#43017) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, nekem nincs SSD-m de itt sokan hasznalnak mar Ők jobban tudnak majd segiteni ebben. Viszont a Grub regebben gondot okozott arra emlekszem jopar szaz hsz.-el ezelott keress ra topikban. Csupan egy tipp. Mint irtad az SP1 exe fajlaval sem sikerult feltenned, viszont ha telepszik ujrainditast fog kerni es latja hogy ott a Grub lehet ezert tagadja meg a telepitest. Amikor elinditottad feldobott egy ablakot hogy szeretne bezarni par alkalmazast tipikusan az Intezot vagy meg mast is ami akadalyozza a telepitest, hiszen fontos rendszerfajlokat cserel le.

(#43053) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!

Most raktam fel a win7-et egy laptopra, aminek az egyik partícióján ubutu van. Rajta is van még, de amíg win7 helyett xp volt rajta, addig boot után megkérdezte, hogy melyiket akarom indítani, most viszont nem. Hogyan tudom előhozni azt a boot utáni ablakot, amiben választani tudok?

Köszi :R

(#43054) fatal` válasza fkrinya (#43053) üzenetére


fatal`
titán

EasyBCD nevű programmal tudod javítani a grubot.

(#43055) fkrinya válasza fatal` (#43054) üzenetére


fkrinya
tag

Sikerült!
Köszi szépen :R

(#43056) potyi23 válasza fkrinya (#43055) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi mindkettotoknek......

(#43057) wAfu válasza Sub-ZeRo (#43051) üzenetére


wAfu
tag

Nem működik semmi... Már próbáltam a bootrec /rebuildbcd parancsot is, semmi eredmény. Bootfix-szel ugyanez, nem láttam még ilyet...

(#43058) Воланд válasza wAfu (#43057) üzenetére


Воланд
titán

Csökkentett módban sem indul el?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43059) Sub-ZeRo válasza wAfu (#43057) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig a boot nem jó, volt 100 megás partíciód külön? Ha igen és le van törölve, akkor az is lehet a baj. Meg ha semmi nem megy telepítsd újra, max. 2 óra alatt megvan az egész.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43060) fkrinya válasza fatal` (#43054) üzenetére


fkrinya
tag

Valami mégsem jó. Behozza mindkét oprendszert, de, ha a leállításra kattintok, akkor is újraindul a gép.
Hol lehet ezt kijavítani?

(#43061) #40835072


#40835072
törölt tag

Üdv!

Az a kérdésem hogy Windows 7 hez nincsenek minialkalmazások?

Ilyen hogy időjárás , naptár, óra (mint vistához)
:F

(#43062) wAfu válasza Sub-ZeRo (#43059) üzenetére


wAfu
tag

Megvan külön a 100 megás partíció, azzal nincs probléma. Már vagy 10x telepítettem ma újra, van, hogy belefagy a telepítésbe a cucc. Viszont csökkentett módban elindul a Windows, nem lehet valami driver cseszett ki velem, amit felrakott a Windows Update?

(#43063) Воланд válasza #40835072 (#43061) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43064) Sub-ZeRo válasza wAfu (#43062) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Telepítéskor a 100 megás partíciót is törölted?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43065) wAfu


wAfu
tag

Telepítéskor letöröltem az összes partíciót, kiválasztottam, hogy mekkora legyen a Windows-partíció, azt megformázta magának a telepítő utána megcsinálta magának a 100 megásat, ahhoz nem nyúltam.
Na meg azt sem értem, hogy miért van az, hogy 3-ból 1x sikerül elindítani telepítő lemez nélkül is a Windowst. Kiírja, hogy nem sikerült a boot, válasszak a lehetőségek közül és akkor egyszer csak elindul. Újraindítom, megint nem indul.

[ Szerkesztve ]

(#43066) potyi23


potyi23
senior tag

sajnos ezzel sem mukodik,allandoan a virtualizalast dobalja ki,h nemtamogatja.Mar atneztem a biost is,mert olvastam rola,h lehet h kivan kapcsolva,de ez notebook,es nemsok allitasi lehetoseg van rajta.....

(#43067) Sub-ZeRo válasza wAfu (#43065) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eredeti a win?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43068) wAfu válasza Sub-ZeRo (#43067) üzenetére


wAfu
tag

Jaja, dobozos.

(#43069) Sub-ZeRo válasza wAfu (#43068) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor user error. Valamit te nem csinálsz jól. Intel drivert ne rakj fel.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43070) fatal` válasza fkrinya (#43060) üzenetére


fatal`
titán

Ennek már semmi köze a grubhoz és a boothoz.

(#43061) tankagogy: Jobb click az asztalon -> minialkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#43071) #40835072 válasza fatal` (#43070) üzenetére


#40835072
törölt tag

na basszus ez nagyon gáz hogy ezt nem vettem észre:D

kösz:D

(#43072) potyi23


potyi23
senior tag

Sikerult,elindult a laptopomon is !holnap felteszem. :C mar felkell kellnem a gep elol !! koszonom mindenkinek !

(#43073) agemate


agemate
addikt

Üdv! Barátom laptopján eltűnt a startmenüből a keresősáv, pedig a beállításoknál be van kapcsolva. Próbálkoztunk alapértelmezésre állítani, változás így sem történt. Továbbá eltűnt asztalon jobbklikknél a minialkalmazások hivatkozás. Hogy kapjuk vissza ezeket?
32bites W7 Home Premium a rendszer. :F

(#43074) Воланд válasza agemate (#43073) üzenetére


Воланд
titán

Rendszer-visszaállítás?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43075) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Valaki esetleg tudna segíteni,most raktam fel a 64-bitest és az egér magától megfordította a gombokat?
És nincs elállítva semmi.

5let?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#43076) Воланд válasza }{3@Đ$}{0ot (#43075) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43077) }{3@Đ$}{0ot válasza Воланд (#43076) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

köszi a választ.
De én kúrtam el....xD Logitech G9-em van és van neki egy Setpoints nevű programja,abban volt elállítva pár dolog,most már rendesen működik minden. :)

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#43078) Воланд válasza }{3@Đ$}{0ot (#43077) üzenetére


Воланд
titán

A lényeg, hogy meglett a hiba oka. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43079) agemate válasza Воланд (#43074) üzenetére


agemate
addikt

Kipróbáljuk, köszönöm.

(#43080) fatal` válasza agemate (#43073) üzenetére


fatal`
titán

Ha be van kapcsolva, akkor rendszervisszaállítás.

(#43081) Sub-ZeRo válasza #40835072 (#43071) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát eléggé. :U ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43082) Liner


Liner
aktív tag

Hali! Kösz a múltkori helpet, kiderült, hogy a tápom leamortizálta a vinyómat, szerencsére siikerült rendberakni.
Most viszont arra lettem figyelmes, hogy szerintem túl sokat teker.
Ezt vajon hogyan tudnám leaállitani?

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#43083) Sub-ZeRo válasza Liner (#43082) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy hogy használod. Gondolom új a rendszer, így most töredezetség mentesít, meg indexel. Kb 2-3 napig csinálja, utána abba marad.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43084) Steelmanus válasza Liner (#43082) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Ez mit jelent pontosan hogy a tápom leamortizálta a vinyómat?

(#43085) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#43084) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia!

Szerintem azt, hogy küldött egy kis túláramot a táp a vinyóra, vagy ilyesmi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43086) Play!


Play!
tag

Sziasztok!
Lenne egy kisebb problémám. Már régóta szétment a laptopomon 2 USB port (gondolom valami érintkezési hiba, mert ha valamilyen USB-s cuccot benyomok erősebben, akkor működik), Azóta egy Trust Hub-ot használok. Nemrég felraktam a W7-et, de ha az egy működő usb- portba szeretném bekötni a hub-ot, akkor a T-mobile-os Web'n'walk stick-em nem működik.. :F Azt írja, kapcsolódott, de semmi oldal nem jön be.. :((
Esetleg valakinek valami ötlete?
Előre is köszi a választ!

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#43087) Sub-ZeRo válasza Play! (#43086) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A laptop usb-be dugod be a stick-et, mellé a hub-ot bekötöd nem működik?
Vagy laptop, hub és úgy a stick? Mert ha a hub-on keresztül kötöd a stick-et, az nem igazán szokott működni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43088) fatal` válasza Play! (#43086) üzenetére


fatal`
titán

HUBon keresztül nem igazán szokott menni a stick.:(

(#43089) potyi23


potyi23
senior tag

mar megint vagyok! ! Usb kulcsrol szeretnek masolni a virtualis xp be,de nem ismeri fel,h bevan dugva !mit tudnak vele csinalni? fent az ablakban usb eszozt csatlakoztattam ,de semmi...

(#43090) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Mielőtt azt kapom: olvass vissza, megtettem!
Codec-el kapcsolatban szeretnék kérdezni. Elsősorban mkv filmeket szeretnék lejátszani, winMP-el. Milyen codec-et tegyek fel (nem nagyon érdekel a konvertálás, bonyolult beállítás, stb). Vista alatt K-Lite muzsikált.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#43091) Play!


Play!
tag

Hubon keresztül a sticket... De ha nem hát nem..:) köszi a hozzászólásokat!

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#43092) fatal` válasza VGYke (#43090) üzenetére


fatal`
titán

Matroskat tedd fel.

[link]

Vagy valamilyen codec nélküli lejátszót. :) (MPC-HC, VLC, KMplayer)

[ Szerkesztve ]

(#43093) Sub-ZeRo válasza VGYke (#43090) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Shark007 féle pack az jó hozzá. De miért nem MPC-HC-t használsz? Ahhoz nem kell kodek. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43094) potyi23


potyi23
senior tag

megoldottam !

(#43095) VGYke válasza Sub-ZeRo (#43093) üzenetére


VGYke
addikt

hunfatal, Sub-ZeRo nagyon köszönöm!
Egyenlőre a Matroskát töltöttem volna le, na de lehet vak vagyok, nem látom a letöltendőt :W
Másodszor az MPC-HC-t próbáltam ki, innen letöltve a 64 biteset, de annál meg nem tudom úgy beállítani, hogy az 5+1-es pc dobozaimnál, szóljon a hátsó 2 hagszóró :O

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#43096) fatal` válasza VGYke (#43095) üzenetére


fatal`
titán

Link

Jobb felső sarok :)

(#43097) Blazkowicz


Blazkowicz
tag

Hali.
Azt el lehet érni valahogy hogy a Win7 alapértelmezésben mindig "lista" nézetet mutasson. Én szinte állandóan ezt használom de minden egyes új mappánál a "részletek" nézet van.

(#43098) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Win7-ben hogy tudom megnézni hogy hányas verzió számú az Op? (win-el nem eversetel).

Illetve a billentyűkombinációkat? mind xp-nél mind 7-nél. Ugyan is az a baj hogy amikor távoli asztallal dolgozok a másik gépen, sokszor olyan furcsákat művel, nem tudok írni b-betűt, helyette a tálca jelenik meg...stb. Aztán megint nyomokdok valami ctrl shit esc x akármit, és helyre áll.
Ha tudnám hogy milyen kombinációk vannak, akkor talán letudnám tiltani (persze ha tudnám azt is hogy hol lehet :) )

thx

free your mind

(#43099) Brogyi


Brogyi
senior tag

Sziasztok! A win7-ben benne van a framenetwork? 3.5-t kellene telepítenem.Szóval kell, vagy se?

(#43100) Brogyi válasza Brogyi (#43099) üzenetére


Brogyi
senior tag

Vazz!Framework helyesen

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.