Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43551) Sub-ZeRo válasza Apollyon (#43544) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért akarod a sima sztereót kikeverni 5.1-be? :F Minden sokkal jobban szól sztereóben, mint 5.1-ben, igaz, térhatásod nem lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43552) goku91


goku91
csendes tag

Sziasztok!
Van egy acer aspire laptopom amin Win 7 64 bit van felrakva amihez egy edimax ew7318usg adapterem van. Feltelepítettem a win7-es drivert és működik is csak éppen MAC címet nem tudok cserélni, és a gép újraindítása után ez a hibaüzenet fogad : http://i53.tinypic.com/2q1fkvr.jpg

Régi gépemen amin win xp volt ugyanezzel az adapterrel simán ment. Mi lehet a gond? ( Olyan jó netem van hogy csak így tudom megoldani hogy működjön).
Eddig ezt a különbséget vettem észre.

win7 http://i54.tinypic.com/4fcp3.png
win xp http://i51.tinypic.com/jucylj.png

Légyszi segítsetek!

(#43553) fatal` válasza Apollyon (#43544) üzenetére


fatal`
titán

Ja hogy sztereo hangú dvd. Menj be a vezérlőpultba -> audio control panel (azt mondtad audigyd van) és a CMSS-3D fülön pipáld be az enablet és tedd stereo surroundra.

(#43551) Sub-ZeRo: Miért szól jobban ha 2 (+1) hangszórón jön ugyanaz, mintha 4(+1)-en? Ilyenkor ugye a center csöndben van, a bal csatornát kiteszi bal-hátra is, a jobbat meg jobb hátra.

[ Szerkesztve ]

(#43554) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Hello , internet megosztással kapcsolatban lenne kérdésem .....Windows 7 32 bit alatt szeretnék Bluetooth adapter segítségével internetet adni a Pda-nak .Addig eljutottam hogy a hálózati megosztási központban ott van a kapcsolat " nem azonositott hálózatként " mint látható Kép ........... mi a teendő ezután ? :U

(#43555) Sub-ZeRo válasza fatal` (#43553) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert jobban szól egy rendes sztereó audiuo/videó 2 vagy 2.1-en, mint 5.1-re virtuálisan kikeverve. Meg van itt hangrendszer topik nézz be. A sztereó messze jobban szól, mint egy 5.1. Persze most zenéről van szó. Meg azért, mert pl nem találkoztam még direkt 4 csatornás zenéről, csak 2, meg 5.1, ha gyárilag van megcsinálna. De zenében kit érdekel hogy a hátsóból szól e valami! Meg teszteld le, kevertesd ki a sztereó zenét 5.1-re, meg utána sztereó hangrendszeren játszd le ami only 2.0 Észre veszed a különbséget én is észre vettem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43556) fatal` válasza Sub-ZeRo (#43555) üzenetére


fatal`
titán

Aztán mp3nál olymindegy, mert alapból egy rakás szar. De itt filmről volt szó nem zenéről :)

(#43557) Sub-ZeRo válasza fatal` (#43556) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mp3-nál is számít. Ja attól hogy film, sztereó volt alapból, nem 5.1. És nem szól jobban a felkevert sztereó 5.1 mint egy sima 2.1/2.0. Csak ki kell próbálni mi a különbség.
Nem fogod utána a sztereót felkevergetni 5.1-re.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43558) fatal` válasza Sub-ZeRo (#43557) üzenetére


fatal`
titán

De rosszabbul sem és legalább az egész szobában hallani. :) De lehet, hogy rossz a fülem :D Mondjuk jelen pillanatban szinte mindig egy sztereo fülest használok, alig van bekapcsolva a hangszóró.

(#43559) Sub-ZeRo válasza fatal` (#43558) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sztereónál nem hallod az egész szobában :F :Y Az gáz... :U ;]
Hát kb. annyit érsz el, hogy minden hangszóróból jön a hang. Nem többet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43560) fatal` válasza Sub-ZeRo (#43559) üzenetére


fatal`
titán

A megfogalmazás teljességgel pontatlan volt. :D

Szóval na, engem idegesít ha csak elölről jön hang, nem tudom miért, talán azért mert túl közel van a hangszóró, hátul meg messzebb. Tehát pontosan ennyit akarok elérni vele, hogy mindenhonnan jöjjön hang, nem várok tőle térhatást, mert alap, hogy nem lesz. :D

(#43561) McKane


McKane
senior tag

erre tudtok valamit?
Windows 7 home premium, plusz IE9, minden frissítés telepítve (adobe flash,java,stb )

de minden oldalnál ezt csinálja. origo.hu,index.hu...

[ Szerkesztve ]

(#43562) Apollyon válasza fatal` (#43560) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nah akkor válaszolok mindenkinek :D

ollie: Köszi, végül nem az volt, de megoldottam, most már nem pixeles.

hunfatal: Ahol mondtad ott nincs olyan beállítás, külön a Creative settingsben van csak ilyesmi. Windowsban nem lehet ezeket állítani, Creative volt szíves nem írni normális audigy drivert Win7-re.

Sub-zero: Ahogy hunfatal is mondja, én is azt szeretem ha az összes hangszóróból jön a hang. Attól, hogy a Rear Left, és rear rightból is jön hang még nem lesz szarabb, hátul is ugyanúgy stereo. Ha profi hangzást akarok, úgyis felteszem a profibb AKG fejhallgatóm aztán hello tourist.

Hja és ez egy koncert dvd, nem film, nem zene, hanem mindkettő :D Sajna csak stereo hang van rajta alapból, de evva.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43563) fatal` válasza Apollyon (#43562) üzenetére


fatal`
titán

Nekem audigy LS van és bekerült a control panelban. Akkor a creative settingsben állíts, vagy használj normális médialejátszót pl. MPC-HC, szerintem abban be lehet állítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#43564) Ronaldo2020


Ronaldo2020
csendes tag

Sziasztok!

3,5 gb memóriám van a gépben és nem ismeri fel a Windows 7 csak 3gb-ot mit tegyek?
Tegyem fel a 64-bites rendszert de ahhoz nem 4gb kéne minimum hogy ne hogy belassuljak?
Várom gyors tanácsotokat. :DD

(#43565) Psychonaut válasza Ronaldo2020 (#43564) üzenetére


Psychonaut
addikt

1, jo az a RAM-slot amiben az 512MB-os modul van?
2, nem, 64 bites rendszer egyaltalan nem lassu, egyszeruen csak tobb memoriat kepes kezelni, mint a 32 bites. De ettol meg 2GB alatt is ugyanolyan gyors.
3, Memory Remap funkciot kapcsold be BIOS-ban.

(#43566) fatal` válasza Ronaldo2020 (#43564) üzenetére


fatal`
titán

Először is a második mondatra: nem.

Másodszor 3,5GB memóriának semmi értelme, mert elvesztetted a dual channelt és így lassabb mintha 3 gigád lenne dual channelben (2x1 + 2x512)

De hogy a kérdésre is válaszoljak: 64bites os kell hozzá.

(#43567) fatal` válasza Psychonaut (#43565) üzenetére


fatal`
titán

Hiába kapcsolja be, ha 1 gigás VGAja van, sosem fog többet látni az OS mint 3 giga. Persze ha nem így van, akkor nem szóltam. :)

(#43568) Psychonaut válasza fatal` (#43567) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem irta, hogy az lenne.

(#43569) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudjátok hányszor lehet online aktiválni az oem-es win 7-et?
Telefonos aktiválás nélkül...
Vagy hogy lehet megcsinálni azt,(minél többször) hogy csak kódot kelljen be írni....

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#43570) Ronaldo2020


Ronaldo2020
csendes tag

Nem 1 gb-os vgám van hanem 513-es de a rendszer valamiért 1,5gb-nak kezeli.
Az 512-es ramom jó tegnap 2,5 gb-em volt most pedig ahogy beraktam az új ramot csak 3gb-t ismer fel úgy hogy zárójelbe teszi a felhasználható ramot.
Amd gépem van és ott nem tudom hogy hol kell beállítani ezeket a dolgokat nem nyúlok olyanhoz amihez nem nagyon értek nem szeretném elszúrni a gépet.

(#43571) Ronaldo2020


Ronaldo2020
csendes tag

Bocsi rosszul írtam az előzőt nem 513.as 512-es vgám van:D

(#43572) Воланд válasza simon7012 (#43569) üzenetére


Воланд
titán

Háromszor, utána ügyfélszolgálatot kell hívni.
De miért kell többször aktiválni?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43573) fatal` válasza Ronaldo2020 (#43570) üzenetére


fatal`
titán

Akkor valóban a memory remap featuret kell bekapcsolnod. :)

(#43572) woland_y2k: Pl. mert már volt 3 reinstallja esetleg?:)

[ Szerkesztve ]

(#43574) simon7012 válasza Воланд (#43572) üzenetére


simon7012
aktív tag

Sokat szoktam tesztelni programokat, hogy melyik a legjobb és akkor mindig újra szoktam rakni az egész rendszert....
Egy éveben vagy összesen?
Akkor nem lehet megúszni a telefonos aktiválást?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#43575) fatal` válasza simon7012 (#43574) üzenetére


fatal`
titán

Összesen, de ha tesztelgeted és naponta újrarakod akkor minek aktiválod le? 30 napig működik anélkül is.

(#43576) Воланд válasza simon7012 (#43574) üzenetére


Воланд
titán

Összesen.

Na de ha tesztelsz akkor csinálj egy vm-et, vagy ne aktiváld be a Windowst, meg nem hiszem, hogy egy program miatt újra kellene rakni az egész rendszert. Vagy ha mégis, akkor ilyen programot ne tesztelj fő rendszeren.

(#43573) hunfatal: Jól van na. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43577) Ronaldo2020


Ronaldo2020
csendes tag

Bekapcsoltam de ugyanazt csinálja csak lehet hogy 3x1gb és 1x512mb van a gépben és talán memória slotoknál kéne valamit variálnom,de lehet hogy vgám is rádob memóriát a rendszerre.

(#43578) Psychonaut válasza Ronaldo2020 (#43577) üzenetére


Psychonaut
addikt

Es minden slotod jol mukodik?

(#43579) Ronaldo2020


Ronaldo2020
csendes tag

Igen nem volt vele problémám még ma lefuttattam a memória tesztet egyesével.
Épp néztem Can u Run It weboldalon 1,7 gb-ot dob a rendszeren a videokártyám az hogy lehet ha 512-es a kártya?

(#43580) Воланд válasza Ronaldo2020 (#43579) üzenetére


Воланд
titán

Kérlek használd a válasz és szerkesztés gombokat, plusz töltsd ki az adatlapodat, hogy milyen géped van, mert így csak találgatni tudunk, de segíteni nem nagyon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43581) Ronaldo2020


Ronaldo2020
csendes tag

Ezek a gépen adatai:
Alaplap:Asrock ALiveNF6G-DVI
Processzor:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6400+
Videokártya:Gianward GeForce GT 240 GDDR5 512Mb
Ram:3,5gb ram

(#43582) Sub-ZeRo válasza fatal` (#43563) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor AC3 filter is kell hozzá, mert alapból nem fogja kiadni az 5.1-et.

(#43562) Iscariah:Én is így voltam vele, hogy minden honnan jöjjön a hang, de rájöttem, hogy nem jobb. Na mindegy, ha neked így kell akkor így kell.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43583) Gorneck válasza fatal` (#43553) üzenetére


Gorneck
titán

Azért mert a hátsókat kikeveri...és bénán szól...szal nem stereo hangot kap, hanem mást...ezt még a klozet kategóriába tartozó Genius 5050nél is kihallom...mind1 mit állítok és mit játszok le stereo hang esetén...
Én ezért adtam el az xfim is...semmi értelme se volt használni...

Gorneck#1239

(#43584) Psychonaut


Psychonaut
addikt

(#43585) Bocizozz


Bocizozz
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis problémában kérném a segítségeteket.
Három részre van osztva a winchester c,d,e.
Váltottam xp-ről win7-re.Eddig ez rendben is van csak a win 7 nem hajlandó megnyitni csak a c meghajtót (általa formázott) d,e -re azt írja ki hogy nem érhető el. A hozzáférés megtagadva (xp által létrehozott ntfs particiók).Mindkét meghajtón hasznos adat van ezért szeretném birtokba venni és nem formázni újraparticionálni.Rendszergazdai jogosultságom van a meghajtókra mégsem tudom megnyitni.
Tudtok erre valami megoldást?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Bocizozz

(#43586) kraftxld válasza Bocizozz (#43585) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Saját tulajdonba kell venni, a topikban már töb százszor leírtuk hogyan kell, csak keress rá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43587) Bocizozz válasza kraftxld (#43586) üzenetére


Bocizozz
csendes tag

Nem találom a keresővel ...
Nehezedre esne 101edszerre is leírni :P :))

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Bocizozz

(#43588) Gorneck válasza Bocizozz (#43587) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#43589) bobsys válasza Bocizozz (#43587) üzenetére


bobsys
addikt

kulcsszavak vedd saját tulajdonba

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#43590) Bocizozz válasza Gorneck (#43588) üzenetére


Bocizozz
csendes tag

Saját tulajdonba vétel:
Az objektumon (partíció, mappa, file) jobb katt, tulajdonságok, biztonság fül, speciális gomb, tulajdonos fül, szerkesztés gomb, új tulaj kiválaszt, Almappákhoz pipa be, ok, ok, ok.
Ezt végigcsináltam mégsem tudom kezelni a particiót.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Bocizozz

(#43591) Gorneck válasza Bocizozz (#43590) üzenetére


Gorneck
titán

Biztos kapott betűjelet? Manage-ba mit mutat a meghajtókra?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#43592) TRob1


TRob1
veterán

Találkozott-e már valaki olyan hibával, hogy a gép folyamat olyan hangot ad, mintha usb eszközt (pl. pendrive) csatlakoztatnék fel, le. Eközben a gép belaggol, az eszközkezelő ilyenkor bevillog (szintén mintha új hardvert adna hozzá, vagy elvenné), de nem változik semmi.
Már eltávolítottam az összes usb vezérlőt, restart, újrafelismerte őket, majd kihúztam minden usb dolgot (bill, egér is), és akkor is adja ezt a hangot. Kb 1 órája kezdte.
5 napja semmi nem volt telepítve, több mint 3 hónapja megy a rendszer (win7 64bit, prof., semmi buhera) hibátlanul, naprakész frissítésekkel.

¤ R'n'R ¤

(#43593) Sub-ZeRo válasza TRob1 (#43592) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

vírus?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43594) fatal` válasza Gorneck (#43583) üzenetére


fatal`
titán

A CMSS-en belül kell stereo surroundra állítani, mert ha CMSS-en hagyod akkor van ez. :) Ehhez az kell, hogy a creative speakersnél is 5.1en legyen ne csak a windowsban.

(#43595) Gorneck válasza fatal` (#43594) üzenetére


Gorneck
titán

Tudom, hogy kell beállítani...és nem szól jól...

Gorneck#1239

(#43596) TRob1 válasza Sub-ZeRo (#43593) üzenetére


TRob1
veterán

Most keres az MSE, de mondjuk erre nem gondoltam volna, már csak azért se, mert ma kb semmit nem csináltam, csak fórumokat olvasgattam (amiket minden nap szoktam), ill. elkezdtem egy filmet nézni (mondjuk kb. akkor kezdte el a hülyeségét)

zerk: Na pár perce csöndbe van, pedig semmit nem csináltam. Delegalább a böngészés nem akadozik most :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#43597) Gorneck válasza TRob1 (#43596) üzenetére


Gorneck
titán

Malwarebytes telepítése és futtatása sem ártana...

Mert ha fut a progi, akkor MSE nem ismeri...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#43598) TRob1 válasza Gorneck (#43597) üzenetére


TRob1
veterán

Jaja, köszi, meglesz az is, miután MSE és Spybot S&D végzett (csak mint írtam is , eszembe se jutott hogy ez vmi vírus is lehet esetleg, de persze semmi sem kizárt)

Addig megnéznétek nekem, hogy nálatok van-e ez a 2 fájl a system32-ben: usbdrv.exe, usbdrv.dll

Mert az asztalin (ahol a problem van, van mind2, ráadásul egyezik a méretük), laposon meg nincs egyik sem :F

szerk: na eddig tartott a csend, megint elkezdte (igaz, több szünettel :B )

(#43599) bobsys : Húha!

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#43599) bobsys válasza TRob1 (#43598) üzenetére


bobsys
addikt

nincs ilyen file

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#43600) fatal` válasza TRob1 (#43598) üzenetére


fatal`
titán

Egyik sincs nálam sem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.