Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43151) polonic válasza fatal` (#43150) üzenetére


polonic
félisten

A weboldala még működik. A support menünél a letöltések is mennek még.

Amit az alaplap honlapjáról leszedett, az még csak nem is c-media, hanem realtek és nem is win7-es driver. Nem véletlenül írja ki azt, amit. Nem biztos, hogy minden vistás driver megy win7-en.

[ Szerkesztve ]

(#43152) AlyArkhon válasza polonic (#43151) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Innen töltöttem pár perce , és működik végre :) Igaz hogy valami CMI 8738/se vagy valami hasonló hang kártyáét töltöttem le , de tökéletesen működik vele ...

Thx .. :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#43153) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Olyan gondom lenne egy Win7 Home Premium x64-es operációs rendszerrel, hogy a monitorkalibrálási beállításokat mindig elfelejti. Start-Vezérlőpult-Képernyő-Szín kalibrálása résznél ha megcsinálok mindent, akkor ok, de - nem mindig a következő bekapcsoláskor - sokszor elfelejti ezeket a beállításokat. A gép egy ASUS M51VA notebook. Valakinek ötlet esetleg?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#43154) csibor


csibor
őstag

Win7 HE Hun.A lényeg dos alkalmazást nem tudom nagyobb ablakban megjeleníteni,csak piciben engedi.Pár hete még majdnem teljes képernyőre kilehetett rakni :F Annyi változás történt.Alaplap csere,de ugyanolyan lap került bele,több memóriával.

(#43155) Steelmanus válasza csibor (#43154) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megnyitsz egy Dos ablakot, majd a felso szegelyen jobbkaltty, Tulajdonsagok Elrendezesnel vedd ki a pipat hogy a rendszerkezelje es kezzel megadod az Oszlopok es Sorok szamat.
Minnel tobbet adsz annal nagyobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43156) csibor válasza Steelmanus (#43155) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm :R

(#43157) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok Win7 Home Premiumot használok 64 bitest . Szeretnék felrakni rá 1 régi játékot de sajnos ezt az üzenetet kapom a 64 bites win miatt :

Meg lehet valahogy oldani , hogy el tudjam indítani a játékot ? Vagy felejtős?
Válaszokat köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#43158) Воланд válasza kenwood3 (#43157) üzenetére


Воланд
titán

Kompatibilitási módban próbáltad?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43159) kenwood3 válasza Воланд (#43158) üzenetére


kenwood3
őstag

Igen próbáltam de akkor is ezt kapom :(((

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#43160) polonic válasza kenwood3 (#43157) üzenetére


polonic
félisten

Mennyire régi az a játék? Mert ha őskorból való, akkor még lehet, hogy 16 bites és az nem fog 64 bites rendszeren menni.

(#43161) kenwood3 válasza polonic (#43160) üzenetére


kenwood3
őstag

2001-2002 körüli . A Max Payne első része

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#43162) Sub-ZeRo válasza kenwood3 (#43161) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az szerintem nem fog menni 64 alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43163) kenwood3 válasza Sub-ZeRo (#43162) üzenetére


kenwood3
őstag

Köszi de ez elég szomorú számomra , mert úgy játszottam volna rajta ismét :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#43164) Воланд válasza kenwood3 (#43163) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43165) kenwood3 válasza Воланд (#43164) üzenetére


kenwood3
őstag

Köszi akkor nem is erőltetem ezután már :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#43166) Fire/SOUL/CD válasza kenwood3 (#43165) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

VmWare Player vagy Virtualbox alá telepítesz egy XP-t, aztán már piríthatsz is vele... (Mindkettő ingyenes)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43167) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Félig windows 7 a probléma
Jogtiszta win7 meg office is, tisztaszoftveres.

ez vajon hogy jöhetett elő?:S tegnap még ment rendesen azóta csak egy defender frissítés jött le, meg annyi hogy leszedtem a firefoxot, meg chrome-t.

(#43168) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#43167) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Állítsd vissza alapértelmezett böngészőnek az IE-t...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43169) kenwood3 válasza Fire/SOUL/CD (#43166) üzenetére


kenwood3
őstag

Na ez jó :R de nem igazán vágom ezeknek a működési elvét :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#43170) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#43168) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az IE az alapértelmezett:)

(#43171) Fire/SOUL/CD válasza kenwood3 (#43169) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez simán 2 progi, valamelyiket feltelepíted, miután ez megtörtént létre lehet hozni virtuális gépeket. Virtuális gépek alatt OS-eket érts, azaz pl XP/Vista/W7/Linux stb... A virtuális gépek létrehozása, az igazából az általad válsztott OS telepítéséből áll, amit simán telepítőlemezről, lemezképből stb megtehetsz. Így pl W7 alatt egy teljes értékű XP-t futtathatsz. VirtualBox "alá" telepített XP-n nem játszottam még, de VmWare alatt igen, és elég jól mennek a régi játékok. :K például ;]

Mindkét proginak van saját topikja, érdemes lehet beleolvasni, avagy segítséget kérni...

szabonagyur
Biztos? (Mert a 2 másik böngésző telepítését követően magukat teszik alapértelmezetté...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43172) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#43171) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jujj félreérthetően írtam, a leszedtem nálam azt jelenti, hogy töröltem a gépről és direkt megnéztem az IE az alapértelmezett:S

(#43173) kmisi99


kmisi99
addikt

Appcrash hibával mit tudok kezdeni? A mirrors edge nevű játéknál van ilyen gondom de csak mióta újraraktam a gépet előtte jó volt viszont az előző előtti win7 en megint csak apprash olt. Minden létező futó program kilőve vírusirtó is. Játék újratelepítés megvolt patchelés megvolt!
Mi lehet a gond?

(#43174) kenwood3 válasza Fire/SOUL/CD (#43171) üzenetére


kenwood3
őstag

Ok beleolvasok a topikukba . Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#43175) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Sziasztok!

Egy olayn gondom van, hogy rohadt homályos a Win7 képe, úgy, ahogy van. Mindegy, milyen gépre rakom és milyen VGA-val, mindegy mit csinálok a felbontással, a VGA driverrel. Minxsnki látja is, miről beszélek, akinek megmutatom, főleg XP után nagyon feltűnő a kép életéensége.
Ez valami 3D feature, ami a desktopon is jelentkezik? Esetleg kikapcsolható?

Where do you want to go today?

(#43176) Fire/SOUL/CD válasza H.O.D. (#43175) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Futtasd le az élményindex-et, ha eddig nem tetted volna meg, az optimalzálja többek közt a grafikus beállításokat is (bekapcsolja az Aero-t ha lehet stb)

Lehet segít...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43177) H.O.D. válasza Fire/SOUL/CD (#43176) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Mindig lefuttatom telepítés után, most 7.2-n áll, mert az SSD visszafogja :)

Olían egyébként, mint valami bilinear filtering, vagy mint valami élsimítás. A lényeg, hogy homályos lesz tőle minden. Ezzel még nem lenne nagy baj, de elég ócska a szemem, ezért frekventáltan használom a beépített magnifiert, ahol még rosszabb a helyzet ematt. Gyakorlatilag 8-10-szereres nagyítás mellett is alig lehet elolvasni, mi van ott, holott XP alatt ugyanezzel a beállítással kb. 5 méterről is látni.

Where do you want to go today?

(#43178) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Üdv!

Nem lehet valahogy beállítani, hogy a gép azt higyje a 4:3-as képarányú monitoromra h 16:9-es? és csak 16:9es felbontásokat lehessen beállítani? nemsokára streamelni szándékoznék és ott csak Fullscreen windowed módban lehet normálisan, de akkor 1280x1024 a felbontás, ami nekem nem jó. szal azt akarom lehozni, hogy a Fullscreen windowed módban 1280x720 legyen a max felbontás. ezt meglehet valahogy oldani?

(#43179) H.O.D. válasza h.adam.92 (#43178) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Sztem ezt megoldjáa a DivX web player, meg a bepített flash playerek is. Én is streamelek 4:3-as momitoron és nem kellett semmi ilyesmivel szarakodni :)

Where do you want to go today?

(#43180) h.adam.92 válasza H.O.D. (#43179) üzenetére


h.adam.92
őstag

stratégia game-t akarok streamelni és nyugodtan benyomhatom az 1280x720-as felbontást, ezzel nincs is bajom, szép és jó, csak amikor az egérrel akarok scrollozni, akkor ugye kimegy az asztalra az egér. emiatt akarom "korlátozni" a felbontást. 1280x1024-ben nem akarok játszani, mert olyan mintha nagyító lenne az egész game... :U

szerk.:ha meg az asztal felbontását állítom át 1280x720-ra attól még nem változik az hogy a gép ne tudjon ennél magasabb felbontást beállítani.

ha sima fullscreent állítok be, akkor jó a kép, mert nem húzza szét, csak akkor meg folyamatosan villog az éppen streamelt dolog...:/

[ Szerkesztve ]

(#43181) h.adam.92 válasza h.adam.92 (#43180) üzenetére


h.adam.92
őstag

probléma megoldva.

(#43182) cintula187


cintula187
addikt

Hali!

A konfigomhoz felraktam életemben először 64 bites win 7 ultimate .et, Miért van az hogy jobb kattal fájlokra kattintva néha 6-7 másodpercet is várni kell hogy a legördülö menü megjelenjen? 32 bitnél ez szinte azonnal bejött. Valamit állitani kéne?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#43183) Csabee. válasza cintula187 (#43182) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem kéne állítani semmit. Jónak kell lennie! Milyen konfigod van? Mennyi memóriával? Valamivel több memóriát eszik az ultimate... de ha gyári lemezről telepítetted, biztosan nem kéne ilyet csinálnia. Lehet még vga driver hiba, vagy directx frissítés lehet megoldja.

Üdv: Csabee.

(#43184) Morden24 válasza cintula187 (#43182) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd meg az erőforrásokat, nem zabál-e valami feltűnően sokat. Egyébként egy friss telepítés mindig lassabb, mint egy már belőtt, mert a Win is indexel, logol. Ettől függetlenül a 6-7 másodperces context menu az k*rva lassú, szóval ott valami gond van. Chipset és vga driverek rendben vannak? A Windows maga frissített? Módosítatlan, gyári Win-ről van szó, semmi tweak, téma vagy akármi?

Sectumsempra - For Enemies

(#43185) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok.

Tegnap a következő problémával találtam magam szemben (win7 64 bit, minden frissités telepítve): botolás után, látszólag minden rendben volt, majd megpróbáltam elindítani a Firefox-ot, de rövid töltés után semmi nem történt, a tálcán is látszott, hogy elindul a program, majd eltűnt az aktív jelzés a program ikonjáról... Nézem a feladatkezelőt ott van az csak 104k elfoglalt memóriamérettel. Megpróbáltam ismét, de ugyanez, majd többször is, de mindegyik folyamat 104k és áll. Majd Outlook és egyéb programok, mindegyik 104k-ig jutott... ami hajlandó volt elindulni az a messenger és a win media player. Majd lefagyott az explorer is (kezelőfelület, ez volt az egyetlen hibajelzés), újraindította, láttam, mivel hogy nagyobb baj van, újraindítom a gépet is, de a kijelentkezés végtelen ciklusba került. Látszott, hogy időközönként villog a hdd led, de ezen kívül 8 percig semmi. Reset.
Újraindítás után ugyanez... ismét reset.
3. bootolás után végre rendbe jött. Előkaptam a naplót, de semmi olyan bejegyzést nem találtam, ami eddig a hónapok folyamán ne került volna bele mint "apróbb" hiba, kivéve az explorer összeomlása, illetve a szabálytalan leállítás.
Nemrég telepítettem fel a Catalyst 11.4-et, ami ugye már nem Catalyst, de eddig semmi problémát nem tapasztaltam. (Illetve vagy egy AODDriver4.0 bejegyzés amit nem tud betölteni, mert még az elérési útvonal sem létezik, ügyesek ezek a fiuk az AMD-nél, de gondolom ez nem okozna ilyen összeomlást, főleg, hogy eddig nem okozott.)
A meghajtók titkosítva vannak BitLocker-el, de nem tapasztaltam, olyat, hogy nem működött volna valami fájlszinten, azaz nem lehetett volna elérni.
Találkozott már valaki ilyen hibajelenséggel?

no brain, no problem

(#43186) cintula187 válasza Morden24 (#43184) üzenetére


cintula187
addikt

Csabee a konfigom az adatlapomon.4gb ram van. Indexelés ki van kapcsolva. Az modjuk fura hogy 3 vinyó van most bekötve. A rendszervinyón nem kell ennyit várni de a másik kettőn néha igen. Win frissített, de nincs folyamatosan engedve a frissitések telepitése. Semmi tweak, gyári win. A chipset drivereket még megnézem.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#43187) Morden24 válasza cintula187 (#43186) üzenetére


Morden24
nagyúr

rendszervinyón nem kell ennyit várni de a másik kettőn néha igen.

Az energiagazdálkodási beállítások között lődd ki a vinyók leállításának lehetőségét (defaultban 20 percre van állítva). Azért tököl ezek szerint, mert amikor használni akarod, akkor pörgeti fel a vinyókat (addig alszanak), és ez tart több mp-ig.

Sectumsempra - For Enemies

(#43188) cintula187 válasza Morden24 (#43187) üzenetére


cintula187
addikt

OK köszi. Ezt megpróbálom. Még nem lehet az hogy a tápnak sok már a 3 vinyó? 450w-os Chieftec. Vagy akkor el se indulna?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#43189) Morden24 válasza cintula187 (#43188) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dehogy sok.

Sectumsempra - For Enemies

(#43190) fatal` válasza cintula187 (#43188) üzenetére


fatal`
titán

Az messze nem sok, nekem 5 vinyó van a gépemben (Giga superb 460W [400as fsp bél])

(#43191) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
Értetlenül állok a Win7 mostani produkciója előtt,4 napon belül másodjára kell újraraknom mer betölteni sem képes.Elindul az a javítási helyreállítási vmi ami persze nem sikeres és vége sehogyan tovább.Mindezt másodjára csinálja 4 napon belül..
Az okok is hasonlóak csak egyszerűen nem értem mitől van mindez:
"Sérült rendszerindításhoz nélkülözhetetlen fájl" címen a következőkkel van valami gubanc
szombaton C: WINDOWS\system32\drivers\sfdrv01.sys
szerdán C: WINDOWS\system32\drivers\sfvfs02.sys
előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#43192) fatal` válasza zitromz (#43191) üzenetére


fatal`
titán

Nem lehet, hogy HDD problémád van? HDSentinel mit mond? Vagy valami kártevő garázdálkodik az egyik partíción. Kissé furcsa, ha állandóan megsérül egy rendszerfájl.

(#43193) cintula187 válasza fatal` (#43190) üzenetére


cintula187
addikt

És abból hányon terpeszkedik el épp a Flight simulator? :)

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#43194) fatal` válasza cintula187 (#43193) üzenetére


fatal`
titán

Még egy felet sem foglal el, mert ~180giga. Egyik 750esen terpeszkedik a többi játékkal együtt. :DD

(#43195) cintula187 válasza fatal` (#43194) üzenetére


cintula187
addikt

Detto nekem is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#43196) zitromz válasza fatal` (#43192) üzenetére


zitromz
tag

HDSentinellel milyen tesztet futtassak?
Közben elindult avasttal egy teljes rendszervizsgálat is..

(#43197) fatal` válasza zitromz (#43196) üzenetére


fatal`
titán

Nem kell teszt, azt írja minden HDDre, hogy megfelelően működik?

(#43198) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Üdv
Akadt egy kis gondom és nem tudok rájönni mitől lehet.
Szóval a windows szerint írásvédett lett a c meghajtón kívül az összes partícióm,azokon belül az összes könyvtár,és fájl.Rendszergazdaként bejelentkezve sem változik semmi,sem letölteni nem tudok,sem azok a programok sem futnak,amik esetlegesen írnának a hdd-re valamit.Pl steam.
64 bites home premiumom van és eset smart security szintén 64 bites.
Próbáltam a biztonság fülön az adott hddn,vagy mappán módosítani az engedélyeket,de azt sem engedi.

Remélem érthető amit leírtam :)

Ötlet?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#43199) zitromz válasza fatal` (#43197) üzenetére


zitromz
tag

Igen azt,nem jelez semmiféle problémát

[ Szerkesztve ]

(#43200) bobsys válasza zitromz (#43191) üzenetére


bobsys
addikt

Ezek a starforce protection driverei, ne telepitsd fel vagy valami ujabb verziot probalj meg

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.