Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36501) GFM válasza sfdrakex (#36499) üzenetére


GFM
csendes tag

Köszi a válaszokat!
A kártya típusa: GAINWARD nVidia GF 9600 GT 1gb

[ Szerkesztve ]

(#36502) GFM válasza sfdrakex (#36499) üzenetére


GFM
csendes tag

A kártya típusa: GAINWARD nVidia GF 9600 GT 1gb

(#36503) hajtömeg válasza Tomiboy65 (#36492) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Olyat találtam,hogy "Quick Boot", ez Enabled-re volt állítva eddig is.
Számomra is érdekes a dolog, főleg az,hogy bootolás után viszont tökéletesen működik, váratlanul gyors :)
Lehet oka (csak tipp),hogy külső dvd-íróról telepítettem fel?
Nagyon lassú volt a telepítés is USB-n keresztül.

(#36504) Воланд válasza hajtömeg (#36503) üzenetére


Воланд
titán

A telepítés, még oké, hogy lassabb USB-ről, de miután már fent van a rendszer tökmindegy, hogy miről raktad fel, az a sebességét nem befolyásolja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36505) hajtömeg válasza Воланд (#36504) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Értem.
Hát nemtudom.
Akkor mi lehet a lassú bootolás oka?

(#36506) Воланд válasza hajtömeg (#36505) üzenetére


Воланд
titán

BOOT-on te mit értesz? 4 perc, mire eljut a bejelentkező képernyőig, vagy 4 perc, mire feláll a teljes rendszer (megjelenik az asztal és tudod is használni, nem tölt már semmit a rendszer, nem kerreg a vinyó)? Lehet, hogy valamelyik hardverhez lassabban tölti be az illesztőprogramot, de az a proci sem valami sebességbajnok, okozhatja az is a lassú boot-ot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36507) apro válasza hajtömeg (#36503) üzenetére


apro
senior tag

hali
Az hogy miről telepíted azOp.-t teljesen mindegy, az nem befolyásolja a Op-rendszer működését.De,az már igén hogy ha valamit nem jól telepit, próba.még egyszer feltelepíteni utána hátha jó.

(#36508) sfdrakex válasza hajtömeg (#36505) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lassú vinyó, lassú proci, esetleg sok programod van ami indul a windowsal? Vírusirtó ami ellenőriz induláskor?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36509) hajtömeg válasza sfdrakex (#36508) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Nem,a szűz win7-t is ilyen lassan bootolt be.
De kvára nemakarnám újra feltenni :P
Sztem ígyhagyom :)

APRO: Azt neeeeeeeeeeeee :W :P

[ Szerkesztve ]

(#36510) Воланд válasza hajtömeg (#36509) üzenetére


Воланд
titán

Akkor szerintem a lassú proci - lassú vinyó kombó okozza a lassú boot-ot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36511) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Írásvédettséget egy mappát hogy tudnék megszüntetni?
Nem rendszermappa, apránként kerültek bele az adatok (tehát nem másik vinyóról lett átmásolva egészben). Én biztos, hogy nem tettem írásvédetté. Tulajdonságoknál hiába veszem ki a pipát írásvédettség alól, látszólag elvégzi, de ha újra megnézem, megint írásvédett.
Saját tulajdonba vétel sem segített, hiába van meg minden jogosultságom, egyszerűen nem tudom másolni.

(#36512) apro válasza Воланд (#36510) üzenetére


apro
senior tag

hali
Ugyan,nekem volt fent a Win7. 30.napos egy Toshiba L20-on(1.73 Intel.i 1Gb m. 40gb HDD)felment rá és a boot kb 1.5.p volt és nem volt nagyon sokkal lassabb mint egy XP,ott akkor a bios beáll.--nál nézelődjön vagy mint ahogy írták már valami ill.progi.
hali

[ Szerkesztve ]

(#36513) hajtömeg válasza apro (#36512) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

MOndjuk szegénykém még annál is gyengébb proci :) [link]
Milyen illesztőprogramra gondolsz?

(#36514) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Win7 64bit ultimatet hasznalok, a rendszer es par aprobb progi a c meghajton eli mindennapjait, a jatekok es nagyobb programok pedig egy masik, d meghajton. Namost ezen a meghajton idovel keletkeztek olyan nevu mappak, hogy pl.:

36a5c92d7e2791535b1f3b2aa82d32

benne egy update mappa, de nem tudok se belenezni, se torolni, mert megtagadja a hozzaferest.

Aztan van olyanom is, hogy

MSOCache

alatta all users mappa es abban egy csomo masik, tobb mint 500 mega az egesz.

Ezek hogyan jottek letre es szukseg van rajuk? Szerintem az unlocker leszedne oket, csak nem szeretnek hulyeseget csinalni. :)

[ Szerkesztve ]

(#36515) Psychonaut válasza Lauda (#36514) üzenetére


Psychonaut
addikt

MSOCache az Office mappája (MicroSoftOfficeCache), úgyhogy azt hagyd csak békén. :)
A betű/számkombinációk pedig frissítések, pl. MSE vírusadatbázis-frissítései.

(#36516) pincehely válasza hajtömeg (#36513) üzenetére


pincehely
addikt

Nem szabadna ilyen lassúnak lennie.
Ott a merevlemez kezeléssel lesz valami probléma.
Nem is tudom elképzelni, hogy mit csinálhat 4 percen keresztül?
Nekem anno a windows 98 csinálta ugyanezt.
Figyeld meg, hogy a 4 perc alatt a merevlemez kihasználtságot jelző led erősen világít/villog-e, vagy van egy olyan hosszú időszak, amikor nem csinál konkrétan semmit.
Valami nem akar ott elindulni, amit végül a windows "átlép"

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36517) Lauda válasza Psychonaut (#36515) üzenetére


Lauda
félisten

Okes, akkor azt nem bantom. Azokat a szamkombinaciosokat se toroljem ki? Azok minek a frissitesei lehetnek? :)

[ Szerkesztve ]

(#36518) Neil Watts válasza hajtömeg (#36505) üzenetére


Neil Watts
veterán

Eredeti a rendszered? Nem valami hackelt cucc? :)

(#36519) share


share
tag

sziasztok!
ami xp-n C:\Documents and Settings\felhasználói név\Application Data\ az w7-en is maradt igaz?

ultimateval lassabb a gép, mintha hp-t tennék fel?

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36520) WonderCSabo válasza share (#36519) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Win7-en:
X:\Users\<felhasználónév>\AppData

Az Ultimate nem lassabb, csak a mérete nagyobb. Nem hiszem, h. használnád az Ultimate plusz szolgáltatásait. Meg az Ultimate jóval drágább, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#36521) pincehely válasza share (#36519) üzenetére


pincehely
addikt

Nem, már más az elérési útvonal: C:\Users\felhasználói név\Application Data
Egyébként nem hiszem, h lassabb lenne az Ultimate, de a Home mindent tud, ami otthoni felhasználásra szükséges.

WonderCSabo: Megelőztél!

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36522) share válasza WonderCSabo (#36520) üzenetére


share
tag

:R

(#36521) pincehely: :R

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36523) sfdrakex válasza share (#36519) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a rejtett mappákat fájlokat is láthatóvá teszed, akkor látszani fog egy documents and settings link/parancsikon mappa a C-n de valójában az adatokat oda teszi amit előttem írtak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36524) share válasza sfdrakex (#36523) üzenetére


share
tag

:R

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36525) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám h 2--3 napja csinálja ezt a gépem h pl cod2 cod4 vagy fifa játék közben kiirja h pl cod2 exe leált...... miért van ez??? vki megtudná nekem mondani?? nagyon idegesitő.
Válaszotokat előre is köszönöm
Jah azt elfelejtettem Win7 home premium 64-bit

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#36526) WonderCSabo válasza Fityusz (#36525) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Eredeti a Win? Dx, driverek, updatek frissek? Hardveres hiba (pl. memória) nem lehet?

(#36527) Воланд válasza Fityusz (#36525) üzenetére


Воланд
titán

Játékok eredetiek, oprendszer eredeti, nincs belepiszkálva? Játékokhoz legfrissebb patch fent van? Adatlapodat sem ártana kitölteni, hogy milyen konfigod van, a pontos hibaüzenetet is le kellene írni, mert így varázslónak kell lenni ahhoz, hogy ennyi info alapján megmondjuk a megoldást.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36528) Fityusz válasza Воланд (#36527) üzenetére


Fityusz
tag

Igen win7 eredeti. dx driver ugytudom friss mert pl black ops telepitésénél frisititte elméletlileg de ha nem azt h tudom megnézni h hol? Memória tesztet hol tudok végezni??? Bocs h ilyeneket nemtudok:S Pillanat és kitöltöm az adatlapomat

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#36529) WonderCSabo válasza Fityusz (#36528) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#36530) Воланд válasza Fityusz (#36528) üzenetére


Воланд
titán

Memtest, kíírod cd-re, arról boot-olsz. Egy pár órát hagyod, hogy menjen.

Szerk.: Sweet Lou 6 megoldása egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36531) Sweet Lou 6 válasza Fityusz (#36528) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

memória teszt:
1. gép bekapcsolása után bőszen nyomogasd az F8 billentyűt, a win7 bootolása előtt megjelenik a Win 7 menüje, ott menj a memóriatesztre.

2. vagy Vezérlőpult>Minden vezérlőpultelem>Felügyeleti eszközök>Windows memóriadiagnosztika

sweetlou6.wordpress.com

(#36532) Fityusz válasza WonderCSabo (#36529) üzenetére


Fityusz
tag

Direct x frissitést futtattam nem is kellet mert már friss volt rajta az akkor oké eddig. Mem test uhhh nincs itthol cd-m:) látom pendriverrol meg csak linux alatt lehet más mem test nincs esetleg?
Sweet Lou 6 meglesem gyorsan:)

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#36533) darál0w válasza negyedes (#36493) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

lehet rosszul tettem fel a kérdést?

átfogalmazva leírom.

tehát. intéző rögzítve tálcára. és abba rögzítve jo pár mappa. jobb gombbal rákattintva ugrik fel ugye ez az ablak, ahol a rögzített cuccok megjelennek.

ezek tűntek el, illetve odahuzom és rögzítem, de nem veszi be :D

asszem' így már érthetőbb.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36534) Fire/SOUL/CD válasza darál0w (#36533) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tettél fel valami rendszeroptimalizáló progit? Mert vannak olyanok, amelyek a háttérben folyamatosan dolgoznak, pl takarítják a sütiket, karbantartják a startmenüt stb stb...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36535) Fityusz válasza Sweet Lou 6 (#36531) üzenetére


Fityusz
tag

Memória teszt megtörtént Sweet Lou 6 2. ötlete alapján mert az elsőnél win7 menüjébe nem volt nekem olyan h memóriateszt. Minden rendben a memóriával a teszt alapján.Nemtudom akkor most mivan :S

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#36536) sfdrakex válasza Fityusz (#36535) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld úgy (persze csak ha 2 vagy több memória modulod van), hogy egyszerre 1 et kiveszel vagy csak egyet hagysz bent és úgy tesztelgeted a géped. Bár szerntem ez szoftveres probléma lesz nem hardveres. A CoD Black Ops fel rak egyébként valamit ami nálam más játékot, physX et is variálta, meg a fene tudja még miket, haveromnál minden steames játékát lezuzta, talán valamelyik Microsoft visual c++ amit fel rak szívatja a többi progit. Nálam is volt gond azt hiszem az f1 2010 et újra pakolva már ment, nálam csak azt nyírta ki.

Szóval azt nézd át mit raktál fel akkor amióta ez a hiba van.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36537) Fityusz válasza sfdrakex (#36536) üzenetére


Fityusz
tag

3 hetes laptop nemszívesen szedem szét..:) de érdekes h más dolgoknál ezt nem csinálja lehet h a jatékot kellne xp sp2 üzemmodban futtatni de ez már nem ide való:)

Igazad lehet kb akkkor kezdődött mikor a Black opsot fellöktem..és igen télleg tesz fel vmi visual c++-t
Microsoft visual C3++2008 ATL update ezt lökte fel black ops után ha letörlöm nem lesz semmi gond???ha a balck ops nem fog menni az nem baj.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#36538) pincehely válasza darál0w (#36533) üzenetére


pincehely
addikt

Te szerintem vagy CCleanert, vagy Comodo Systemcleanert, vagy hasonlót használtál.
Ezek szépen el tudják rontani, azt ami a bajod, ha nincs jól beállítva.
Ha tényleg az a gond, akkor pár restart után helyre áll a rend.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36539) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ha a Win7-et domainos környezetben használom (gyors user váltás kikapcsolva), akkor hogyan tud egy admin kiléptetni egy felhasználót, aki zárolta a gépet?

(#36540) Psychonaut válasza Psychonaut (#36511) üzenetére


Psychonaut
addikt

UP!

(#36541) darál0w válasza Fire/SOUL/CD (#36534) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

semmit nem telepítettem...

illetve everestet cseréltem mostanában aidára meg chromeot dobtam fel. mást nem...

mellesleg nod van fent semmi más "takaríto".

#36538) pincehely volt már. nem is 1 :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36542) darál0w válasza darál0w (#36541) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

illetve azt is most veszem észre, h a gyakran nyitott mappákat sem rakja már bele, ami eddig ugye alapszitu volt...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36543) Sub-ZeRo válasza Psychonaut (#36540) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ilyen mappám egyszer nekem is volt. Sajnos akkor nem volt netem, így progi után nem tudtam nézni... A formázás eltakartította. ;] :DDD
Esetleg csökkentett módban kitörölni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36544) polonic válasza Psychonaut (#36540) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is van egy ilyen mappám az adatpartíciómon. Én még vistával variáltam a tulajdonjogokkal. Aztán mióta win7 van, azzal a mappával semmit sem lehet csinálni. Nem tudok rájönni miért és, hogy mit kéne vele csinálni. Csak egy formázás segít rajta, az az érzésem.

(#36545) negyedes válasza Psychonaut (#36540) üzenetére


negyedes
addikt

lehet ez segit

polonic: jo az arcod, gratula ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#36546) Steelmanus válasza hajtömeg (#36509) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Mar sok tippet kaptal, csak annyit kerdeznek hogy halozattal, vagy anelkul all fel lassan a geped?

(#36547) polonic válasza negyedes (#36545) üzenetére


polonic
félisten

Köszi!
Gondolom akkor Te felismerted. :K

(#36548) hajtömeg válasza Воланд (#36506) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Booton a bekapcsolástól az asztal megjelenéséig tartó időt értem,ez 4perc.
Most feltettem egy kölcsönkért másik ultimate-et, pontosan ugyanez a helyzet.
Valaki írta korábban,hogy nézzem meg a winchester kis ikonja világit-e avagy leáll majd idővel "átlép valamin" a windows és folytatódik a bootolás.
Nos,pontosan ez van!
A winchester ikonja egy ideig villog,majd leáll.
Eltelik 2perc és újra villog és betölti az asztalt.
Mi lehet a probléma szerinted?

(#36549) hajtömeg válasza Steelmanus (#36546) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Hálózattal.De olvasd el az előző hozzászólásom is,leírtam részletesebben.
Ha ötleted van várom! :)

(#36550) Fire/SOUL/CD válasza hajtömeg (#36548) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Indítsd el a W7-et csökkentett módban és sasold a képernyőt, mert pörögni fognak a driverek. Egyetlen drivernél időzhet el tovább(max 4-5 sec) a classpnp.sys-nél, a többin hamar át kell hogy menjen. Ha esetleg meg csökkentett módba normális sebességgel feláll a rendszer, akkor valamelyik eszközdriver okozza a gondot, ritkán meg a gépen felejtett mobilnet vagy egyéb usb kütyü...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.