Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36901) betonfelhő válasza share (#36900) üzenetére


betonfelhő
tag

üresen hagyod és enter? beenged?
az az egy fiók az nem a te fiókod?

[ Szerkesztve ]

(#36902) share válasza betonfelhő (#36901) üzenetére


share
tag

üresen hagyom, azt írja ki, hogy nem megengedett az üres mező.
de az az én fiókom, de nem enged semmit csinálni..

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36903) Draken


Draken
őstag

Sziasztok.

egy kis segítséget szeretnék kérni pendrivera telepitéssel kapcsolatban. múltkor találtam direkt erre egy programot ami megcsinálja ezt csak fájlt kellett kiválasztani. azért kell a progi mert 32bites winen vagyok igy nem enged 64bitest rátenni a pendrivera- köszi!

(#36904) Воланд válasza betonfelhő (#36899) üzenetére


Воланд
titán

Nálam eddig még semmi gond nem volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36905) betonfelhő válasza share (#36902) üzenetére


betonfelhő
tag

Vezérlőpult>Felhasználói fiókok rendszrgazdiként jelez?
fióktípus módosításánál?

(#36906) betonfelhő válasza Воланд (#36904) üzenetére


betonfelhő
tag

köszi, akkor rá simítom a rendszerre.

(#36907) share válasza betonfelhő (#36905) üzenetére


share
tag

igen, mindegyiknél.

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36908) share válasza share (#36907) üzenetére


share
tag

ikont akarok cserélni, kiírja, hogy rendszergazdai művelet, folytatja? és rá kell nyomnom, hogy folytatás. :DDD :N

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36909) share válasza share (#36908) üzenetére


share
tag

ja és a legjobb, san andreasozok, befagy, feladatkezelőbe nem zárhatom be..:DDD

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36910) Morden24


Morden24
nagyúr

Srácok, command prompt-ból kiadható időzített sleep parancs? Mármint a kérdés az lenne, hogy mi a sleep cp-s parancsa.

Sectumsempra - For Enemies

(#36911) pincehely válasza Morden24 (#36910) üzenetére


pincehely
addikt

Nem tudom, hogy jó-e, mert nem próbáltam, nem akarok hülyeséget se mondani, de:

Shutdown %windir%\System32\shutdown.exe -s

Reboot %windir%\System32\shutdown.exe -r

Logoff %windir%\System32\shutdown.exe -l

Standby %windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Standby

Hibernate %windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Hibernate

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36912) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#36910) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valós Sleepbe (Alvás) csak úgy lehet letenni a gépet, ha nincs hibernálás, azaz előtte a hibernálást is ki kell lőni. Ha nincs kilőve a hibernálás, akkor "csak" hibrid alvásba (Hybrid Sleep), Hibernálásba(Hibernate) vagy készenlétbe(Standby) megy le csak a gép.
A W7 is , amikor alvásba teszi a gépet, akkor kikapcsolja a hibernálást, majd leteszi alvásba, majd amikor felébred a gép, akkor meg visszakapcsolja a hibernálást, csak ebből a user nem vesz észre semmit. Sajnos parancssor esetén gondoskodni kell pluszban arról, hogy ki, majd be legyen kapcsolva a hibernálás. Ha így is megfelel, akkor adminként futtasd a parancssort és

powercfg -h off
%windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Sleep

Ha meg felébred a gép, akkor újra vissza kell állítani a hibernálást
powercfg -h on

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36913) azbest válasza betonfelhő (#36899) üzenetére


azbest
félisten

win7 x64 pro - thinkpad t61, néhány (4?) biztonsági frissítés volt, feltette... error-t írt egyikre... restart - azóta nem indul el, az animált logónál kifagy :U Frissen telepített, pár hetes alig használt rendszer csupán néhány alap programmal.

win7 x64 enterprise teljesen friss telepítés - biztonsági frissítések, egyikre errort dob de restart kérés után utólag külön lehet felrakta, mert kellett még 2 restart

asztali gépen régi telepítésű win7 x64 pro is panaszkodott többször már error-ra update után, egyik update meg folyton visszajön, valami megsérülhetett rajta.

Utóbbi időben mintha egyre vacakabb minőségben jönnének ki a frissítések :(((

[ Szerkesztve ]

(#36914) azbest válasza azbest (#36913) üzenetére


azbest
félisten

thinkpad-et úgy tűnik automatikus javítás -> system restore helyretette

(#36915) Fire/SOUL/CD válasza azbest (#36913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valami nagyon hasonlóról írtam korábban, nem véletlenül (sajnos)
Holnap(azaz ma) akkor megint backup-al kezdek(mint mindig), csak azután WU... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36916) azbest válasza Fire/SOUL/CD (#36915) üzenetére


azbest
félisten

na a következő 1 update után megint halál.. de most annyi érdemi infót kiadott az auto repair, hogy:

root casuse found:
a patch is preventing the system from starting

A vicc, hogy manuálisan engedem települni, hogy lássam mint akar feltenni, amióta tévesen fontos frissítésként jött ki ati driver. (mai friss telepítésnél nem volt alapból kipipálva de ott volt a driver másik gép esetén, ment is a tiltott frissítések közé).

[ Szerkesztve ]

(#36917) Fire/SOUL/CD válasza azbest (#36916) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gyönyörű... :C Megvan a hiba alapvető oka: "Egy javítás megakadályozza a rendszer indítását" :DDD
Látok rá esélyt(nem kicsit), hogy én is backupból fogom visszaállítani a rendszert a WU után(és még jó páran szerintem)... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36918) azbest válasza Fire/SOUL/CD (#36917) üzenetére


azbest
félisten

na sikerült eltalálnom, egyesével újra ki akartam próbálni, rögtön ennél elhalt...
most más mesét ír oknak:
unspecifies changes to system configuration might have caused the problem

google első találat
"KB2454826 fails and takes the laptop with it"
http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-GB/vistawu/thread/44354a12-370b-4d48-ac46-39b462f2f212

[ Szerkesztve ]

(#36919) Fire/SOUL/CD válasza azbest (#36918) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pont ezt akartam kérdezni, hogy vajon melyik frissítés felelhet a dologért. Mondjuk ez a frissítés a nem kötelező frissítések közt van, magyarul simán ki lehet hagyni (én nem rakok fel soha nem kötelező frissítést.) :N
Fontos frissítés mindössze 3 darab jött W7-hez(meg 9 darab az Office 2010 x64-hez)

Akkor jó eséllyel mégiscsak megúszom a frissítést, nem lesz gond...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36920) Sub-ZeRo válasza azbest (#36916) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is hallom egy pár embertől, hogy valahol a frissítések nagyobb kárt tesznek, mint használnának, úgy hogy lehet ha a ez a rendszer kihal, akkor nem lesz frissítés engedve a gépnek... Én is szívtam az egyikkel, de az nekem bőven elég volt... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36921) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#36912) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyébként is engedélyezve van a hybrid sleep nálam.
Tulajdonképpen azt szerettem volna elérni, hogy az at [időpont] shutdown-hoz hasonlóan lehet-e kiadni sleep parancsot parancssorból, de így egy kicsit tökölős.

Sectumsempra - For Enemies

(#36922) betyarr


betyarr
veterán

az x64 w7 ennyire háklis a friss wu-ra,vagy csak nekem volt eddig szerencsém x86 w7-en?

(#36923) Morden24 válasza betyarr (#36922) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most mi van a WU-val? :U
Nekem tegnap 3 frissítés érkezett, abból az egyik ráadásul az MSE client update-je volt.

Sectumsempra - For Enemies

(#36924) betyarr válasza Morden24 (#36923) üzenetére


betyarr
veterán

fentebb emlegetik [link] [link] [link] és főleg [link] hogy error aztán restore lett a frissítés vége.én meg azt kérdem hogy ez a hibát okozó win update inkább 64 bitre jellemző,vagy általánosságban elmondható w7-nél?mert 32 biten nem találkozatam még hasonlóval.és többek között amiért érdekel a dolog,az az hogy a napokban akarnék egy 64 bitet felzúzni a jelenlegi 32 bites helyére.

megjegyzem,elég gáz dolog azért a ms-tól ilyeneket kiadni,akár opcionális,akár sürgős/kötelező update.

[ Szerkesztve ]

(#36925) Sub-ZeRo válasza betyarr (#36924) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nekem volt egy 64-re egy frissítésem, amit csak törölnöm kellett és nem csinálta a hülyeségét. De mire rájöttem, jött még vagy 20 ősz hajszál a többihez. :DDD
Amúgy meg haver könyvtárvban dolgozik, és ott elég sok géppel dolgozik. Ott viszont xp van fent. Szokta mondani, hogy néhány gép tiszta hülye lesz néhány frissítéstől, szív vele ott bent. Mondjuk xp, de akkor is van néhány géppel probléma, és mindegyik ugyan olyan. Ja meg nekem volt még egy, az 32 biten, legújabb nod és wu frissítések. Hát gyorsan 3 windowsomba került, mire rájöttem, hogy a nod nem csipázza a frissítéseket és olyan kékhalált dobott, hogy be sem töltött a rendszer, semmilyen formában. Onnantól nem használom a nodot. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36926) Morden24 válasza betyarr (#36924) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nemtom, nálam az említett frissítés meg sem jelent tegnap (lehet, ennek az SP1 beta RC az oka), de egyébként még életemben nem találkoztam ilyen WU hibával.

Egyébként a filózás az x64 és az x86 között totál hülyeség, mivel nem ettől függ. Nyilván előfordulhat, hogy elcsesz valamit az MS, ez nem a 64, vagy 32 bitesség kérdése. Hibák előfordulnak, pont.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#36927) betyarr


betyarr
veterán

Sub-ZeRo, Modern24: jah,akkor nem olyan vészes a dolog?azt hittem gyakori probléma.

egyébként nem filózok a 64 biten,ez már tény egy ideje,hogy azt fogok feltenni,csak most felhúztam a szemöldökömet,hogy esetleg gebasz lehet wu-t illetően.

(#36928) Morden24 válasza betyarr (#36927) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dehogy gyakori. Simán elhiszem, hogy valaki találkozott a problémával (főleg, ha a szakmájából kifolyólag...), de nem kell úgy kezelni, mintha mindenképpen megtörténne, sőt.

Sectumsempra - For Enemies

(#36929) azbest válasza Fire/SOUL/CD (#36919) üzenetére


azbest
félisten

utána kiderült, hogy komolyabb a baj: javítás után elindul, de a következő újraindításnál megint megfagy... lehet komolyabb kárt okozott, vagy kézzel kell utólag leszedegetni amit úgy gondol, hogy sikerült felraknia. Egyébként nálam fontos frissítések közé sorolta (legalábbis az utóbbi listán, de lehet az előző próbálkozások miatt).

(#36928) Morden24: valószínűleg máshogy tapasztalja az akinek teljesen automatikus a frissítés, mert lehet nem is látja az üzenetet amikor restartol automatikusan a gép. Nameg olyat is tapasztaltam, hogy egy frissítés első körben nincs kipipálva - de ha kipipálom akkor nem tudja feltenni, mert függőség lehet más most telepítendő patch-el és hibaüzenet után következő alkalommal települ.

[ Szerkesztve ]

(#36930) Gorneck válasza betyarr (#36927) üzenetére


Gorneck
titán

Nálunk 1000+ dbos a géppark, igaz XP, de sose volt gond. Otthoni gépen is egyszer láttam az évek során, hogy hibát írt ki egy frissítésre (64es win7 és vista), de másnap hibamentesen felment. A környezetembe pl nem találkoztam ilyen gonddal sose vagy olyannal, hogy egy frissítés szétverte volna a rendszert. Többnyire nem szétgányolt és agyontelepített gépekről van szó.
Ha van is gond én inkább a felrakott szoftvereket okolnám a hibá(k)ért, ha a win eredeti esetleg hálózati hiba.

Gorneck#1239

(#36931) share válasza share (#36908) üzenetére


share
tag

ötlet?

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36932) pzstm válasza betyarr (#36927) üzenetére


pzstm
titán

Tegnap nálam azt írta, hogy nem tudott egy frissítést telepíteni (gyanús, hogy az alapból nem bepipált frissítés miatt), kért egy restartot és egy más méretű frissítést töltött le. Felment az is újraindítás után és minden happy volt :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#36933) Morden24 válasza azbest (#36929) üzenetére


Morden24
nagyúr

(#36928) Morden24: valószínűleg máshogy tapasztalja az akinek teljesen automatikus a frissítés, mert lehet nem is látja az üzenetet amikor restartol automatikusan a gép.

Nekem teljesen automatikus. Más kérdés, hogy peccskedden mindig nyomok az esti órákban egy kézi keresést.

Függősg meg van, bár tök ritka. Ez általában nem okoz annál nagyobb bajt, minthogy a history-ba kerül egy failed bejegyzés, ami kábé kit érdekel :)

Sectumsempra - For Enemies

(#36934) betyarr válasza Gorneck (#36930) üzenetére


betyarr
veterán

kicsit én is furcsálottam a dolgot,mert én is olyan helyen vagyok ahol cca. 200 gép megy (igaz xp-vel főleg) és nem mondogatja a rendszergazdi,hogy gyakoriak lennének a hasonszőrű gondok.

(#36935) < CyberBob > válasza Sub-ZeRo (#36925) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam a legelső béta Win7 óta van fent a nod (ESS) aktuális verziója és még soha sem volt gond a frissítésekkel.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36936) betyarr válasza pzstm (#36932) üzenetére


betyarr
veterán

igen,ez végülis a jobbik eset.én xp-n tapasztaltam anno,hogy egyszer egy frissítést valamiért nem tudott telepíteni,sikertelen volt és hiába próbáltam utána manuálisan,halott ügy volt.szerencsére nem okozott látható galibát.

(#36937) Sub-ZeRo válasza < CyberBob > (#36935) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A régi nodokkal nekem sem volt. Leszedtem akkor a legújabb verzió számút, majd ő frissítette magát, jött a wu, és kikapcsolás után 30%-on megállt, majd kékhalál. Utána megjátszottam ugyan ezt, telepítés stb, majd a 2. kékhalálnál annyit tudtam csinálni, hogy legalább a hibát meglássam, és a nod egy sys fájla csinálta a gubancot. Na utána nem volt nod a gépen. De ahogy látom, nem is lesz, mert nem olyan jó. Jobb az avira. Meg persze van belőle ingyenes verzió is. Én is nagy nod párti voltam, mert jó volt, kevés erőforrás használat stb, de az avira jobb nála. (saját vélemény)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36938) Morden24 válasza < CyberBob > (#36935) üzenetére


Morden24
nagyúr

NOD32 antivírus 4-es verziója alapvető problémákkal küszködött W7b-n anno, mint pl. Action Center integráció. A 3-asok persze jól működtek, ilyen WU-killer dolgot én sem tapasztaltam anno.

Más kérdés, hogy otthoni használatra dobtam a Nodot, megteszi egy ingyenes MSE is.

Sectumsempra - For Enemies

(#36939) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#36921) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor meg használd a Scheduler-t, nem vészes. Abban tetszőleges időpontban leteheted alvásba a gépet, meg tetszőleges időpontban fel is ébresztheted, itt egy kis segítség
(Ez az explorert is kilővi, azt kihagyod, de benne van az alvás is)
FSCD_W7_Scheduler_Close_IE_and_Sleep.rar (MP4)
jelszó: by_fscd

Csak egy újabb feladtot kell írni, adott időpontban meg felébreszti a gépet és vissza is kapcsolja egyből a hibernálást.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36940) < CyberBob > válasza Sub-ZeRo (#36937) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Érdekes milyen eltérések lehetnek gép és gép között. Mint írtam nálam nem volt gond a nod-al se régen XP-én sem most Win7-en sem. Ismeretségi körömben is megy szépen 32 és 64 biten is. Itt a fórumon is többen panaszkodtak a WU-ra de nálam az is megy szépen a mai frissítésekkel sem volt gond. Az meg, hogy kinek melyik vírusirtó jön be az mellékes. Én végigpróbáltam a legismertebbeket és a nod vált be a legjobban. Persze más programokkal sem volt gondom az évek alatt sem XP-én sem Win7-en sem.

Morden24: én elhiszem, de itt és még kb. 10 gépen nem volt gond vele persze másnak lehet problémája.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36941) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#36939) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Scheduler oké, csak mégis egyszerűbb és gyorsabb ütni egy pár karakterből álló parancsot elevált CP-be... mármint az lenne :)

Sectumsempra - For Enemies

(#36942) apro válasza Morden24 (#36938) üzenetére


apro
senior tag

hali
Egy kérdés.nekem most jelent meg az említett 4.db frissítés ebből 3.db fontos,akkor most melyik számú frissítés okozott problémát amit nem ajánlatos telepíteni ha szabadna kérnem egy kis Help?
előre is köszi.[link]

[ Szerkesztve ]

(#36943) Morden24 válasza apro (#36942) üzenetére


Morden24
nagyúr

Állítólag a KB2454826-ossal van valami para.

Sectumsempra - For Enemies

(#36944) apro válasza Morden24 (#36943) üzenetére


apro
senior tag

Köszi ,akkor azt kihagyom biztos ami biztos

(#36945) azbest válasza apro (#36942) üzenetére


azbest
félisten

talán az a legbiztosabb hogy helyreállítási pont létrehozás (nem mindig csinálta magától ahogy láttam) -> egyik telepítése majd restart... ha jó akkor ismételd a többivel is... vagy a manuális helyreállítási pont után mindent amit alapból kipipált, aztán ha baj van még elvileg visszaállítható ...

mondjuk ez nem éppen felhasználóbarát, és időrabló dolog...

[ Szerkesztve ]

(#36946) Morden24 válasza azbest (#36945) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bekapcsolt szolgáltatás esetén update előtt mindig csinál friss restore point-ot, ki is írja a WU a letöltés után, a telepítés kezdete előtt.

Sectumsempra - For Enemies

(#36947) Tosee válasza Morden24 (#36943) üzenetére


Tosee
őstag

nálam reggel, nagyobb gond nélkül települtek a frissítések! A szóban forgó frissítést elsőre nem tudta telepíteni, ezt újraindítás után pótolta! De nem árt az óvatosság... jobb mentést készíteni előtte!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36948) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#36946) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na, akkor ez megint x-akták. Nálam miért a nem kötelező frissítések közt van, mikor apro topiktársnál meg a fontosak közt... :F

Shedulerhez meg annyit: Hát igen, lehet hogy egyszerűbb a parancssor, de ha ragaszkodsz a Sleep-hez, akkor sajnos a hibernálást ki és be kell kapcsolni, plusz a gépet valahogy fel is kell ébreszteni. Ha ezt kézzel teszed, akkor kézzel is kell gondoskodni a hibernálás visszakapcsolásáról... Na ezért egyszerűbb ebben az esetben a Scheduler(mondjuk nekem mindig is egyszerűbb volt ;] ), mert azzal ez kivitelezhető. Mondjuk az is lehetséges, hogy valami scriptel is megoldható, de abban nem vagyok járatos...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36949) apro válasza azbest (#36945) üzenetére


apro
senior tag

Köszi. majd gondolkodom rajta,de nem hiszem ,hogy olyan nagy gond lenne belőle (legalább is remélem) ha kihagyom azt az egy frissítést.
hali

[ Szerkesztve ]

(#36950) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#36948) üzenetére


pzstm
titán

important update volt nálam is, csak nem volt bepipálva :U

jah vagy nem az SP1 Prerequisite-es frissítés a kérdés?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.