Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37301) bobsys válasza Morden24 (#37296) üzenetére


bobsys
addikt

Hat azermercsak valamint sp1 elott minden ms software szaaaaaar

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#37302) Kufár81 válasza sfdrakex (#37300) üzenetére


Kufár81
tag

Nincs tuningolva semmi a gépben.

Egyébként a konfigom :

AMD Athlon LE 1640+ 2,6Ghz
2GB Kingmax DDR2
ATi 2600XT 512MB
500 GB Seagate + 250GB Samsung SATA2 mindkettő
Creative Soundblaster Audigy I

A egyik winchester (500GB) vadiúj 1 órát ment, a másik a régebbi, de mind a kettő 100%/100% a HDSentinel szerint.

Esetleg a hangkártya ilyen érzékenyen érintené a lelkivilágát?

[ Szerkesztve ]

(#37303) sfdrakex válasza Kufár81 (#37302) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld meg hogy kiveszed a hangkártyát, bár nem hiszem hogy az okozná a gondot, de egy próbát megér, esetleg ha nem egybe van a 2 giga ramod, azokból is vegyél ki egyet próbáld úgy hogy egyszerre 1 legyen benne, hátha azokkal nem stimmel valami.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37304) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#37298) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azért a hivatalos betateszt, meg az ellenőrizetlen helyről való akármi felrakása között szerintem van különbség :)

Sectumsempra - For Enemies

(#37305) TRob1 válasza Kufár81 (#37302) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem is Audigy 1 van, nincs vele semmiféle gond. Felment az x86-os Win 7, majd leváltottam x64-re, mindkettővel működik. (sőt, alapból drivert is pakolt fel, igaz elég halk volt vele, úgyhogy az csere)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#37306) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#37304) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem "akármi"... Feltételezem nem nagyon szoktál olvasni a Softpedia oldalán cikkeket, interjúkat, javasolom, hogy egyszer azért nézz rá. Nagyon hasznos infókat lehet itt olvasni. Ez az oldal még véletlenül sincs egy szinten warez, meg torrent stb oldalakkal, itt nincsenek illegális anyagok. :N

Jó olvasgatást ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37307) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#37306) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem mondtam, hogy a Softpedia konkrétan warez, de én annak sem sok értelmét látom, hogy nem final, leak-elt SP build-eket pakolgasson fel valaki, a végén rosszabb esetben úgyis uninstallt kell nyomnia, mikor kijön a hivatalos MS final... És a félreértések elkerülése végett: ez azért nem W7 leak kategória, bár ott sem volt értelme MINDEN interim folyamatos cseréjének.

Mondjuk a Wzor infókban meg lehet bízni, de ott is lőttek már mellé :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#37308) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#37307) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, nem. Én sem azt akartam sugalni, hogy azt bárki is töltse le és pakolja fel :N (Akinek meg MS logó van a liberójára festve és a Softpedia-tól összezsugorodik az e-pénisze, az egyen kék tortát) :DDD
Én sem fogom(se most, se akkor, ha majd hivatalos oldalon is jelenik meg), minek?
Akinek naprakész az OS, az úgy sem fog semmi extrat kapni(ami meg plusz, hát az semmi), szóval az SP1-nek nagyobb a füstje mint a lángja. Engem max annyiban fog érinteni, hogy legalább bele tudom integrálni a telepítőmbe, és ennyi. :K

Nem tudom miért ilyen nagy a felhajtás körülötte... :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37309) fatal` válasza sfdrakex (#37293) üzenetére


fatal`
titán

"Az hogy több magyar oldalon is fent van, semmit se jelent. Egyébként szerinted a MS rászokott arra hogy nem a saját Windows Update helyén terjeszti a frissítéseket, hanem mindenféle más oldalakon?"

Először mindig a partnerek kapják és csak utána az egyszeri user. Vistanál is kb 1 hónap eltérés volt mire felkerült a microsoft.comra, updatere mégkésőbb.

(#37310) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Már megint nem lehetett elérni a PH!-t, de most 2 órán keresztül... :(((

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37311) golax válasza Neil Watts (#37234) üzenetére


golax
tag

Ilyenkor mit kell tenni? :) Venni egy épeszű hangkártyát vagy megoldható driverrel? :)

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#37312) Kufár81 válasza sfdrakex (#37303) üzenetére


Kufár81
tag

A hangkártyát kiveszem és meg próbálom úgy. Nem hiszem, hogy memóriákkal bármi gond is lenne. Memtest ok.

(#37313) Sub-ZeRo válasza Kufár81 (#37312) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem hinném, hogy a hangkártya lenne a ludas. Van floppy, vagy ide csatlakozóra dugva valami? BIOS be van jól állítva? Floppy-t ha biosban letiltod?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37314) Kufár81 válasza Sub-ZeRo (#37313) üzenetére


Kufár81
tag

Floppy meghajtó nincs a gépben és a BIOS-ban le van tiltva. Egyedül a DVD-író ami IDE eszköz. BIOS be van jól állítva. De azért megnézem.

(#37315) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.

a probléma ujra előjött. :U

nem telepítettem semmit. nem állítottam el semmit.

legutobb ~1 hete egy ujratelepítéssel(ghostolással) oldottam meg a problémát...de ez nem megoldás :U

5let esetleg, h mitől jöhet ez elő?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37316) sfdrakex válasza Kufár81 (#37312) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memtest nem 100% os volt kainél ment félnapot, és nem jött elő a hiba, aztán kivette egyik ram modult és az volt a rossz. Az is lehet hogy nem rossz csak elmozdult, néha meglökitek a házat stb, elmozdul valami, szedd szét rakd össze a gépet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37317) sfdrakex válasza darál0w (#37315) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vírusirtásra menj rá sok programmal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37318) hackeeeee válasza darál0w (#37315) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha jobbkattolsz rá, és rögzítés, akkor mi történik? Akkor se rögzíti?
De ha ghost megoldotta, akkor tuti, hogy valami bealkot valamit. Nyomj rá egy Malwarebytes Antimalware-t, hátha talál valamit.

Más:
Kiszivárgott az SP1 RTM

Bár lehet, hogy már volt róla szó. :):B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#37319) Kephamos


Kephamos
addikt

Van rá mód, hogy valahogyan kibővítsem a redszer partíciómat? (win7 64 bit)

(#37320) Magnum_


Magnum_
nagyúr

win 7 prof 32bit azt írja, hogy Win Biztonsági Központ bekapcsolása - bekapcsolás- Nem lehet bekapcsolni. mi a fenétől lehet ez?

köszi! :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#37321) Sub-ZeRo válasza Magnum_ (#37320) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen vírusírtót használsz? Nincs véletlenül élösködők a gépen? :DDD (vírusra gondoltaam)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37322) Magnum_ válasza Sub-ZeRo (#37321) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nod32 30 napos próbaverza :DDD lehet, itt van a gond? mit javaolsz?
köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#37323) Fire/SOUL/CD válasza Magnum_ (#37320) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Biztonsági központ? Nem Műveleti központ?

hackeeeee #37324
Tudtommal kikapcsolni sem lehet, de ez idáig arról sem hallottam, hogy esetleg ki lehetne hagyni telepítéskor(kiherélni a telepítőből) :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37324) hackeeeee válasza Magnum_ (#37322) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Microsoft Sec. Essentials

Esetleg egy Malwarebytes Antimalware-rel is 1 quick scan. :)

(#37323) Fire/SOUL/CD: A műveletközpont az állandóan fut, nem? Tehát azt nem lehet ki be kapcsolgatni, csak azt, hogy miért figyelmeztessen. Nem? :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#37325) sfdrakex válasza Kephamos (#37319) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus Partition Masterrel tudsz levágni másik partícióból és hozzáadni a rendszer partíciódhoz. Az elejéből vegyél le a másik particiónak és azt fogod tudni hozzáadni a rendszer végéhez. A rendszerpartíció utániból fogsz tudni hozzácsapni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37326) Magnum_ válasza hackeeeee (#37324) üzenetére


Magnum_
nagyúr

olybá' tűnik, hogy a link telepítése után eltűnt a jelzés.
köszönöm, rendes vagy :B

I humbly and respectfully decline™

(#37327) hackeeeee válasza Magnum_ (#37326) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igazán nincs mit, örülök, ha segíthettem. :K

Véleményem szubjektív...

(#37328) Magnum_ válasza hackeeeee (#37327) üzenetére


Magnum_
nagyúr

éééés visszajött a jel :DDD

a Sec.Ess. meg nem indul

csinálom srácok!

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#37329) ro_bert17 válasza Magnum_ (#37326) üzenetére


ro_bert17
őstag

Azért ha nem távolítottad el esetleg a nod32-t, akkor azt kellene.

(#37330) Sub-ZeRo válasza Magnum_ (#37326) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ó hát ez csak egy jelzés, hogy nem volt fent vírus írtó....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37331) Magnum_ válasza ro_bert17 (#37329) üzenetére


Magnum_
nagyúr

eltávolítva.. de rákat az Sec.Ess.-re és nem történik semmi. nem látok semmi visszajelzést.

egy pill.-re felvillan az ablaka és ennyi.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#37332) sfdrakex válasza Magnum_ (#37331) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Óra mellett nincs ikonja?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37333) Neil Watts válasza golax (#37311) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Venni egy épeszű hangkártyát" > ez a legegyszerubb! :)
Pl. ASUS Xonar DS v. DG vagy D1

(#37334) Magnum_ válasza sfdrakex (#37332) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de nincs ám.

I humbly and respectfully decline™

(#37335) zitromz


zitromz
tag

sziasztok,
tudtok egy oldalt ajánlani Win7 DVDről való telepítéséhez?
mindenhol az usbt erőltetik :U

(#37336) Kephamos válasza sfdrakex (#37325) üzenetére


Kephamos
addikt

Köszi! :R

zitromz:Berakod a dvd, újraindítod a gépet. (BIOS-ban a bootsorrendre figyelj) Kicsit várni kell, míg elindul a telepítő. Kiválasztod, hogy melyik particióra települjün, aztán tűz!
Dióhéjban ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#37337) Daneeka


Daneeka
senior tag

Elég nevetséges bajom van a géppel, mondjuk ilyesztő is, kicsit olyan mint ha kémkednének utánam.

Szóval eltűnt a beépített mikrofonom a Soundból is meg a Device Managerből is. Más szoftverek sem találják.

Viszont a gép saját hangártyáját külső rendszerre kötve hallani ahogy nyomom a billentyűzetet meg ha kapirgálok a mikrofon körül de inkább csak a szubbasszus komponensét viszi át ezeknek a hangoknak.

Ha felhangosítom maxra a beépített hangszórókat akkor elkezdenek gerjedni. Ilyen ugye akkor van ha közel van a mikrofon ahoz a szóróhoz ami őt monitorozza. Mélnyomós rendszerre kötve olyan 60hz körüli búgást visz. Amúgy zenelejátszásba is bekavar de csak ha 95%-100% között van a hangerő, ugyanekkor gerjed is.

Szóval kikapcsolni nem lehet a mikrofont viszont állandóan megy és ráadásul ki van keverve az audió kimenetre. Komolyan mintha megfigyelnének.

[ Szerkesztve ]

(#37338) Sub-ZeRo válasza Daneeka (#37337) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csinálj egy rendszer visszaállítást, hátha vissza jön.
Ha meg megfigyelnek, akkor a dugót húzzd ki a falból, mind a 220, mind a netet.. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37339) ro_bert17 válasza Magnum_ (#37334) üzenetére


ro_bert17
őstag

Felfrissült az MSE vírusdefiníciós adatbázisa?

(#37340) Magnum_ válasza ro_bert17 (#37339) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem tom elindítani...

I humbly and respectfully decline™

(#37341) Daneeka válasza Sub-ZeRo (#37338) üzenetére


Daneeka
senior tag

Mindjárt bootolok egy linux live cd-t azt megnézem, hogy úgyis rossz-e. Nem zárom ki a hardver hibát sem annyit kapott már ez a szerencsétlen gép.

(#37342) ro_bert17 válasza Magnum_ (#37340) üzenetére


ro_bert17
őstag

Próbáld meg újra telepíteni, így, hogy már nincs fent a nod32. Először fel kell hogy frissítse magát. Addig nem nagyon enged állítani semmit. A 2.0 MSE azt hiszem átesik a WGA-n, szóval remélhetőleg a W7 rendben van.

(#37343) Eskimoka


Eskimoka
tag

Sziasztok Win 7-esek!:)

Erősen gondolkodom, hogy kipróbálom a Microsoft ezen üdvöskéjét, de van egy-két kérdésem, amire örülnék ha tudnátok válaszolni.
Igaz, hogy nincs szüksége semmilyen külön driver-re, a Win7-nek mindenhez van megfelelő saját drivere? Gondolok itt arra, hogy viszonylag régebbi gépem van és az alaplap gyártójának honlapján nincs Win7-es driver sajnos...

A másik kérdésem pedig azzal kapcsolatos, hogy érdemes-e az alábbi géppel XP-ről 7-esre váltani:
Gigabyte GA-K8-NS-939, Athlon 64 3000+ (1,8 GHz), 1 Gb DDR 400, X800-as Radeon.

Azoktól kérnék tapasztalati beszámolót akik esetleg ehhez hasonló gépen próbálták már. Kicsit félek, hogy kevés lenne neki az 1 giga memória, de most már rohadt drága a ddr1-es...
Ja, netezésre, letöltésre használnám, illetve erről stream-elem az Oplay lejátszómra a filmeket, játszani nem szoktam a Diablo II óta, majd ha jön a 3, elgondolkodok egy új gépem:D
A váltási szánkék oka egyrészt a kíváncsiság, másrészt, hogy a mostani XP-m gyakran fogja magát és nem reagál semmire rövidebb hosszabb ideig (pl. 10-30 sec), a kurzor mozog, de semmire nem reagál. Aztán folytatja, mintha mi sem történt volna... :F

Előre is köszönöm a segítséget és a tapasztalatokat!

Üdv: Eskimo

[ Szerkesztve ]

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#37344) Magnum_ válasza ro_bert17 (#37342) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megtörtént. ugyanaz van, :(

mindegy, lassan költözöm át az SSD-re....

I humbly and respectfully decline™

(#37345) Sub-ZeRo válasza Eskimoka (#37343) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem egy nforce 4 sli lapom volt, egy 3200+-os athlonnal, 1 giga ddr-el. Hát ment rajta a win7. Netezésre, töltésre megfelelő lesz. Játéknak ha nincs nagy gépigénye, akkor menni fog rajta. Mondjuk az 1 giga nem sok, így lehet hogy elég sűrűn fog a virtulás memóriából dolgozni, úgy hogy fog kerregni a vinyó. De amire használnád, menni fog rajta.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37346) Psychonaut válasza Eskimoka (#37343) üzenetére


Psychonaut
addikt

Érdemes-e? Ha van rá keret, akkor igen. Ha nincs, akkor elég oda az XP (ne érts félre! a 7 simán el fog menni a gépeden, és kényelmesen használható lesz. Ha van a projektre ~30.000 forintod, akkor mindenképp érdemes váltani).

(#37347) Eskimoka válasza Sub-ZeRo (#37345) üzenetére


Eskimoka
tag

Gondolom te is XP-ről váltottál, ahhoz képest lassult a rendszer?

Köszönöm a gyors válaszod! :R

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#37348) darál0w válasza sfdrakex (#37317) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

vírussal nincs gond.

#37318) hackeeeee nemondmá' hogy vírus...:D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37349) Psychonaut válasza Eskimoka (#37347) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem lassul (bocs, hogy én válaszolok, én is kb. hasonló konfigról váltottam, nekem anno csak Athlon 2000+ volt benne), gördülékeny az egész UI.

[ Szerkesztve ]

(#37350) Eskimoka válasza Psychonaut (#37349) üzenetére


Eskimoka
tag

Nehogy már bocsánatot kérj :DD . Köszönöm a választ, azt hiszem, ha lesz időm és sikerül az összes progit megtalálni amiket használok, akkor meg fogom próbálni. Talán jövő hétvégén:D.

Köszi, még egyszer! :R

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.