Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36101) nontech válasza #65675776 (#36097) üzenetére


nontech
csendes tag

Codegen 400W, model:300xx

(#36102) Salvador20 válasza Morden24 (#36098) üzenetére


Salvador20
őstag

igen shift+del én is használom, csak volt már néha rossz emlékem ezért van, hogy csak lomtárba megy

Ja és azt akartam kihozni belőle, hogy ugye nem veszem észre, hogy tele van a kuka sokszor 2-3 hétre és meglátom, hogy úristem mennyi cucc van benne.

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36103) nontech válasza Morden24 (#36100) üzenetére


nontech
csendes tag

Mindig firefox-ot használok és a legújabb verzióra frissítek,ha éppen felajánlja.

(#36104) Salvador20 válasza nontech (#36103) üzenetére


Salvador20
őstag

nem a letöltőnek van inkontinenciája a win 7-el? Mi is a pontos neve, verziója a letöltésvezérlőnek

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36105) nontech válasza Morden24 (#36100) üzenetére


nontech
csendes tag

ha jól emlékszem,akkor nem is ír ki hibaüzenetet,csak egyszerűen lefagy a gép.Csak van egy kis mérőóra,amit ki lehet tenni asztalra,azon látom,hogy processzor és memória mennyire foglalt.

(#36106) Воланд válasza Salvador20 (#36102) üzenetére


Воланд
titán

Ne is mond, volt amikor manuális vírusirtás alatt shift+f8-al (total commander) beletöröltem a windows mappába. Na az nem volt kellemes. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36107) #65675776 válasza nontech (#36101) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor csak rá van írva...

(#36108) nontech válasza Salvador20 (#36104) üzenetére


nontech
csendes tag

Jdownloader és Dataget,de mindegyik frissíti magát időközönként.

(#36109) Morden24 válasza nontech (#36105) üzenetére


Morden24
nagyúr

És mindkettő maxon van?
Amúgy Firefox add-onokhoz nem értek, mivel nem használom őket, majd valaki segít, akinek van ezekkel tapasztalata :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#36110) Fire/SOUL/CD válasza #65675776 (#36107) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Probléma szempontjából lényegtelen... ;]
("Megtelik a memória")

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36111) nontech válasza #65675776 (#36107) üzenetére


nontech
csendes tag

Gondolod,hogy kevés lenne a táp hozzá?Torrenteknél miért nem fagy le?Próbáltam úgy is,hogy mást nem is csináltam a gépen,csak a letöltésvezérlő ment...

(#36112) nontech válasza Morden24 (#36109) üzenetére


nontech
csendes tag

A proci is eléggé felmegy,de a ram az fullon van.Még kicsomagolásnál is eléggé felmegy,utána visszaáll 35 százalékra kb.

(#36113) Morden24 válasza nontech (#36112) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kicsomagolásnál még szép, hogy felmegy, ott kvázi nagytotálban kihasználja, amit tud.
Egyébként ez a gép nem tuningolt, igaz?

Sectumsempra - For Enemies

(#36114) nontech válasza nontech (#36112) üzenetére


nontech
csendes tag

Még az a furcsa,hogy,ha felmegy egy futó programnál és visszaáll valamennyire,akkor az alá sosem megy még akor sem,ha nem használok semmit...

(#36115) Salvador20 válasza nontech (#36111) üzenetére


Salvador20
őstag

a codegenek kivétel nélkül csodateremtmények, vitt már el nekem egész gépet aktív pfc hiányában (5-6 éve már neki, soha többet) Hány % a valós teljesítmény 60%-70%?

Morden24: ez a tuning-kérdés fogalmazódott meg bennem is a fagyással kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36116) nontech válasza Morden24 (#36113) üzenetére


nontech
csendes tag

Nem az,én nem is nyúltam hozzá,most lesz 2 éves.

(#36117) nontech válasza Salvador20 (#36115) üzenetére


nontech
csendes tag

Hát igen,azt mondták,hogy a Codegen nem sokat ér,de jobbat nem tudtam már venni hozzá,majd legközelebb tuti veszek

(#36118) Salvador20 válasza nontech (#36116) üzenetére


Salvador20
őstag

"én nem is nyúltam hozzá"

Ez azt jelenti, hogy más lehet? Gyerek mennyi idős? :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36119) nontech válasza nontech (#36117) üzenetére


nontech
csendes tag

Azt észrevettem,hogy 20% memóriát már az elején lefoglal,csomagolok,felmegy 100%-ra,aztán vissza 35-40%-ra és ott marad,futtatom a letöltéseket és már 60-70%-on van nemsokára....

(#36120) nontech válasza Salvador20 (#36118) üzenetére


nontech
csendes tag

Igazából senki nem nyúl a géphez,ha nem vagyok ott,gyerekek még kicsik,csak felügyelettel gépeznek,velem játszanak együtt.Amúgy meg le van kódolva,ha elmegyek otthonról és üzemben van.

(#36121) Salvador20 válasza nontech (#36120) üzenetére


Salvador20
őstag

akkor ez a része passz, valószínűleg nem tuning a baja. Van valamiprogram, amivel tudsz hőmérsékletet mérni? A gép csontra fagy, vagy kék háttér+restart avagy sötét képernyő és restart?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36122) nontech válasza Salvador20 (#36121) üzenetére


nontech
csendes tag

Teljesen lefagy és nekem kell újraindítani,hőmérsékletet tudok mérni,van olyan program.Lehet,hogy egy másik win7-et kellene kipróbálnom?Ezt valamikor márciusban szereztem,amin egyben van a starter,home,prof. és ultimate.Lehet választani telepítéskor,hogy melyiket akarom felrakni.van hozzá aktivátor is.

(#36123) tomi_x


tomi_x
tag

Hali !

Akadt egy kis problémám a gépemmel.
Vettem egy webkamerát, instal minden ok, ezt kb. karácsonykor.
Aztán pár napja nem müködik, unkown device a hiba üzenet. Gondoltam elsőként megpróbálok egy rendszervisszaállítást, de az alábbi hiba üzenet fogadott. Mind1 mikoi visszaállítási pontot választok , mindegyiknél ez van.

Mi lehet a probléma.
A webkameránál a driver reinstall sem segített.

köszi
tomi
[link]

(#36124) nontech


nontech
csendes tag

szilveszterkor pedig akartam játszani COD Black Ops játékkal ,de képzeljétek el,hogy amikor kezdődne a játék,egyszerűen kilép belőle mindig.Azt sem tudom,hogy miért van,ezt xp-n tapasztaltam,win7-en még nem próbáltam ki.

(#36125) Salvador20 válasza nontech (#36122) üzenetére


Salvador20
őstag

ez pedig inkább a videókártyára jellemző, proci meg ram nálam mindig csinált egy restartot, ha a vidkarit húztam akkor volt ilyen fagyás. De nem látok összefüggés. Nem olyan program, ami vidkariból bármit is hasznosítana
Hőmérsékletet, ha tudnád loggolni valahogy a lefagyásig, abból sztem okosabbak lehetnénk

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36126) nontech válasza Salvador20 (#36125) üzenetére


nontech
csendes tag

felrakok egy másik win7 verziót holnap és megpróbálom azzal,majd este jövök és mesélek,hogy sikeres volt-e.

(#36127) Morden24 válasza nontech (#36124) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ebből, plusz az, hogy merevre fagy a gép, szinte tuti, hogy hardverhiba.

Sectumsempra - For Enemies

(#36128) nontech válasza Morden24 (#36127) üzenetére


nontech
csendes tag

Értem,konkrétan mire tippelnél,hogy mi nem passzol?

(#36129) sfdrakex válasza nontech (#36126) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memória hiba lesz szerintem, 1 modult hagyj a gépben egyszerre és úgy próbálgasd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36130) Salvador20 válasza tomi_x (#36123) üzenetére


Salvador20
őstag

távolítsd el az eszközkezelőből is a webcamerát, utána hagyd, hogy a win fölismerje magától köv. indításnál, az általában helyrehozza, ha nem valami hw-es problémája van

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36131) Salvador20 válasza nontech (#36126) üzenetére


Salvador20
őstag

próbálj meg egy teljesen másikat, tehán ne erről a cdről válaszd a home premiumot az ultimate helyett, hanem egy teljesen más forrást, bárhonnan is van

sfdrakex:memtest nem elég? nem mindenki szeret a gépében kotorászni

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36132) nontech válasza sfdrakex (#36129) üzenetére


nontech
csendes tag

Ok,megpróbálom úgy akkor,de xp-nél miért működik rendesen,ezt nem értem...

(#36133) nontech válasza Salvador20 (#36131) üzenetére


nontech
csendes tag

Milyen verziót javasolnál?

(#36134) Morden24 válasza nontech (#36128) üzenetére


Morden24
nagyúr

Memória, alaplap, tököm tudja sajnos.

Normális Windows verzió kipróbálása ügyében s Win7 Enterprise 90-day trial-t ajánlom, ott legalább tuti, hogy normális verzió, nem valami elcseszett.

(#36132) nontech: Az XP hardveresen máshogy használja a gépedet, mint egy Windows 7. Ez főleg igaz a memóriahasználatra. Elképzelhető, hogy egy olyan hiba, ami XP-n csak nagyobb, vagy más jellegű terhelés alatt jött ki, most élesebben jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#36135) sfdrakex válasza nontech (#36132) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

4 giga ramod van XP összesen tud 4 et kezelni így lejön belőle annyi amennyi a VGA-don és egyéb hardverekben van, lehet nem ír a hibás részre, míg a w7 használja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36136) Salvador20 válasza nontech (#36133) üzenetére


Salvador20
őstag

úgy értem valami olyasmit írtál, hogy ez egy egybe win, amibe minden verzió benne van. Morden leírta, hogy valszeg hardveres, de ha másik wint raksz fel, akkor teljesen más dvdről, tehát lehetőleg eredeti másik lemezről, de nekem mindegy honnan szedsz le másikat :D
(#36135) sfdrakex : és mindig ugyanazokat a részeket használja/nem használja?

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36138) Morden24 válasza Salvador20 (#36136) üzenetére


Morden24
nagyúr

Te, egy eredeti másik lemeznek mi értelme lenne? Gondolod, két eredeti lemez között van különbség? :)

Egyébként olyan sem lesz, hogy egy HP-n van hardverprobléma, Prof-on meg nincs, vagy akárhogy fordítva.
Ha gyári a telepítő, akkor kizárható, hogy valami el van kúrva. Ha nem gyári, akkor lehet megnézni, hogy valaki beletúrt-e, vagy sem.

Sectumsempra - For Enemies

(#36139) nontech


nontech
csendes tag

Köszönöm szépen a jó ötleteket és meglátásokat,holnap felrakom a 7-t és kipróbálom a letöltésvezérlővel.Este feljövök és mesélem a tapasztalatokat:)
Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,jó éjt mindenkinek!!!!

(#36140) sfdrakex válasza Salvador20 (#36137) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem hiszem, de lehet szerencséje.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36141) Salvador20 válasza Morden24 (#36138) üzenetére


Salvador20
őstag

bocsánat azt nem láttam, hogy eredeti windows lemezről volt szó, mindig azt olvastam, hogy lehet buherált stb ebből vettem le, hogy nem "legális" változat pl

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36142) Morden24 válasza Salvador20 (#36141) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ehh, szerintem én értettem félre az "eredeti másik lemezről" dolgot. Valahogy "másik eredeti lemezről"-nek értelmeztem. Ügyes.

Kecsegve ringó fecske, recsegve fingó kecske, nem mindegy... :B
Bocsi.

Sectumsempra - For Enemies

(#36143) Воланд válasza nontech (#36128) üzenetére


Воланд
titán

Én is memóriaproblémára tippelek, viszont ami érdekes, az az, hogy a windows általában nem szeret feltelepülni egy olyan gépre, amiben van valamilyen hibás alkatrész, főleg akkor nem, ha a memóriáról van szó. De hát láthattunk már érdekes dolgokat a számítástechnika világában, szóval minden előfordulhat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36144) juanito78


juanito78
csendes tag

Sziasztok,

Nem tudtok valami trükköt amivel direkt letudom fagyasztani a gépet?(Újra keljen inditani a gépet mindenképpen)

(#36145) Atikusz válasza juanito78 (#36144) üzenetére


Atikusz
senior tag

a ki-bekapcsoló gomb hosszantartó megnyomása, ha van, akkor reset gomb.

(#36146) Salvador20 válasza Atikusz (#36145) üzenetére


Salvador20
őstag

nem hiszem,hogy ilyenre gondolt.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36147) Morden24 válasza Salvador20 (#36146) üzenetére


Morden24
nagyúr

Olyan, ami konkrétan merevre fagyasztja a gépet, meg hardveres, vagy driveres fuckup, ami azért károsíthat másegyebet is. Mondhatom, remek poén.

Sectumsempra - For Enemies

(#36148) juanito78 válasza Morden24 (#36147) üzenetére


juanito78
csendes tag

Semmi kárositásra nem gondoltam , meg nem poénnak szántam , csak egy egyszerü kérdés volt.Fagyjon le a gép egyik pillanatról a másikra mondjuk egy cmd parancsal vagy ilyesmi.

(#36149) Steelmanus válasza juanito78 (#36148) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo reggelt!

Hat ha ennyire szeretned akkor elobb Google
majd itt talalszt leirast.

(#36150) sfdrakex válasza juanito78 (#36148) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Túl jó a w7, néha akarsz látni fagyást is?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.