Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Neil Watts válasza monosz (#2200) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az adatokat a műszaki teszt részéből mondtam a boxnak.

Asszem ilyen

Ne haragudj, de emlékeim szerint azon a kártyán nem volt semmilyen szám, amit beraktak a boxba :F Vagy az alján kell keresni? :F

[ Szerkesztve ]

(#2202) monosz válasza Neil Watts (#2201) üzenetére


monosz
őstag

Az a leágazó okés.
A kártyán,a vonalkód alatt van a szám."1053......."

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2203) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2201) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A lakásba bejövő kábel először ebbe a hármas osztóba megy a hármas osztó egyik ága megy tovább egy másik szobába ahova került az új osztó vagy fordítva?
Nem lehet hogy eltérő csillapítási értékek vannak a hármas osztón?pl 2 db -7,5 egy -3,5?
Ha leírnád melyik osztóból hogy megy tovább a kábelezés meg lehetne mondani hogy jól van e bekötve.

(#2204) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2201) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az új osztóra in és 2db out feliratok vannak (szimmetrikus), vagy in out és tap (aszimetrikus)?
Ha aszimetrikus van, légy szíves írd meg tap vagy out kimenet megy a médiaboxba.

(#2205) Neil Watts válasza kabelmania27 (#2203) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az osztó valami hasonló mint kiderült Legalábbis külsőre ilyen ezüstös. :D Holnap mondom a pontos típusát.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az egyágú IN-be jön a UPC kábel, onnan jön le a TV-hez az egyik OUT-ból a jel, a másikból meg megy a másik szobába, a BOX-ba.

"Nem lehet hogy eltérő csillapítási értékek vannak a hármas osztón?pl 2 db -7,5 egy -3,5?"

Fú, azt én most meg nem mondom neked. :F

Ennyi elég infó? :)

BRÉKING:

Ez egy PCT-IT1W-06 splitter
5-1000 MHz
-120 dB

Amelyikbe a TV-m megy oda az van írva: TAP 6 dB

Itt a "tovább"-bal a másik szobára gondoltam, hogy oda megy ahol a BOX van.
Na most így már ok?

Egyébként a UPC hozta az elosztót tizenX éve.

MOD: A másik szobában lévőt holnap megnézem, lenyakaznak a ha nincs TV. :B

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2206) Neil Watts válasza Neil Watts (#2205) üzenetére


Neil Watts
veterán

MOD:

monosz:

Na az is holnapra marad a vázolt ok miatt. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2207) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2205) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elég információ.:)
Tehát az osztó in ágába jön be a kábel, out ba megy a tévédbe, tap ba megy a másik szobába a hármas osztó in bemenetébe, amiből egy a médiabox egy a modem és egy tévé.
Az is lehet hogy azon a frekin ahol az axn hd jön gyenge a jel.
Próbaképpen az első osztónál én megfordítanám a kimeneteket, a tévédet kötném a tapra, out-ra pedig a másik szobába továbbmenő kábelt. Vagy kicserélném [link] ilyenre.
Várom holnap a hármas osztóról az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#2208) m3gtr


m3gtr
senior tag

Na ez a nem semmi, aszongya az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy nem kompatibilis a Panasonic tucat LCD tv-m a Philips HD beltérijükkel és ezért nem jön át a HDMI kábelen a hang, csak a kép :Y 2011 fantasztikus.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2209) Neil Watts válasza kabelmania27 (#2207) üzenetére


Neil Watts
veterán

Megnéztem, jól van bekötve, semmi más gond nincs, csak amit mondtál, hogy gyenge a jel az axn-nél. :)

(#2210) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2209) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért mondtam, hogy fordítsd meg tap ra kösd a tévédet, out-ra a másik szobában lévő hármas osztóba menő kábelt. Húzd meg jól az összes F csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#2211) Neil Watts válasza kabelmania27 (#2210) üzenetére


Neil Watts
veterán

most direkt bemásztam a szekrény mögé, és hülyeséget mondtam. Úgy van bekötve ahogy te mondtad. Azok meg vannak húzva.

(#2212) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2211) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor jól van, a másik szobában lévő hármas osztónál is ellenőrizd, hogy az F csatlakozók meglegyenek húzva.

(#2213) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Lenne egy pici apró, de idegesítő problémám. Pár napja, talán 1 hete is volt egy 1 napos UPC-s leállásos karbantartásos kimaradás. Azóta viszont minden kapcsolatom passzív. magyarul néhány port, amiket kiengedtem a tűzfalon és aktívak voltak, most bármit csinálok, passzívak. Tehát valamiért nem megy ki.
portchecker honlapokon Connection timeouttal kilép.

Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#2214) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#2213) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem újraindítás nem használ?
Milyen a modem jelszint?

(#2215) finest


finest
őstag

Srácok, az miért van, h a setup box állandó zümmögő háttérzajt nyomat, két különböző helyen is tapasztaltam, különböző setup boxokkal, ki lehet iktatni? A durva az, h a setup boxra kötött DVD-lejátszó hangja is zajos, irtó gáz.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2216) Neil Watts válasza finest (#2215) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az set top box lesz szvsz. ;)
Rossz kábelezés?

(#2217) finest válasza Neil Watts (#2216) üzenetére


finest
őstag

Úgy is lehet mondani. Mit értesz rossz a kábelezésen? És miért csak a set top box kényes rá? Nem hiszem el, h mindkét nagyszülőnél, két különböző városban, különböző boxokkal ugyan az a hiba a kábelezéstől függ. A zaj akkor is megvan, ha a hang le van némítva, SCART csatlakozó van egyébként mindkét helyen a box és a TV között.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2218) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#2214) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Volt, reset is.
jelszint változatlan (szinte tökéletes)

(#2219) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#2218) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérhetnék szépen egy modem oldal képet?:)

(#2220) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#2219) üzenetére


AndrewTdi
addikt

voilá

Egyébként a netem, a sebesség jó. Csak a portokkal van gond.

[ Szerkesztve ]

(#2221) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#2220) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

kösz:) elfogadható határokon belül van mindegyik érték szerintem

(#2222) Neil Watts válasza kabelmania27 (#2221) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az nem gond, hogy a Power level negatív értéket mutat? Nekem +1 és +4 közt van... :)

[ Szerkesztve ]

(#2223) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2222) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha szépen kérlek te is teszel be képet a modem oldaláról?:)

(#2224) Neil Watts válasza kabelmania27 (#2223) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ő lenne az, egy Cisco, FP60 megy rajta stabilan, hozzá ne nyúlj a jelszintjeimhez! :))

(#2225) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2224) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jók az értékek szerintem:)
Nem is tudnék hozzányúlni az értékekhez:)
Annyi a teendőd, hogy a hármas osztónál ellenőrizd az F csatlakozók nem lazultak e ki.
Amennyiben kilazultak, jól húzd meg.

(#2226) Neil Watts válasza kabelmania27 (#2225) üzenetére


Neil Watts
veterán

ok, rendben.

Lenne rögtön egy kérdésem:

Most egy HiFi-t használok a TV-hez, be van kötve szépen, mostmár nekem csak egy frekvenciakiosztás kéne, hogy melyik rádióadót hol találom. Régen volt ilyen. :F Azt elvették?

Az analóg időkben 20.000.000+1 rádióadó volt, most meg alig alig, s az is nem olyan jajde milyen fantasztikus minőségben jön.
Szóval digitális jelnél most már nincs ilyen frekvencia kiosztásos táblázat?

(#2227) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2226) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

[link]
Már csak a Kossuth Petőfi és Bartók rádió műsora fogható, ahol adták a Katolikus Rádiót az is megmaradt. A budapesti központi fejállomás által ellátott területeken és a monori fejállomás területén megmaradt az Infó Rádió.
A hármas osztóba van bekötve a médiabox a modem és a hifi?

[ Szerkesztve ]

(#2228) Neil Watts válasza kabelmania27 (#2227) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Na ennek aztán nagyon örülök. :(
Mindjárt mondom, azt a részét nem teljesen én csináltam, mondom mindjárt, egy pillanat, de valahogy úgy, ja.
MOD: Igen, úgy van, pontosan!

Megoldottam a rádiós részt, az antennák csodákra képesek, hehe :)

[ Szerkesztve ]

(#2229) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2228) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a hármas osztóból a harmadik ágat nem kötöd rá a hifire, mert antennát kötöttél a hifire, cseréld ki a hármas osztót egy [link] ilyenre, így pár decibellel erősebb jelet fog kapni a médiabox, elmúlik az axn hd szakodozása.

(#2230) cola2


cola2
csendes tag

Szilasligeten van Upc internet?

(#2231) cola2


cola2
csendes tag

Most akkor csak Kerepesen van Upc internet vagy Szilasliget-Kerepesen is van?

(#2232) zoo8800 válasza cola2 (#2231) üzenetére


zoo8800
veterán

Az UPC oldalán, megrendelésnél ki tudod keresni, címre pontosan.

rip and tear, until it is done

(#2233) cola2


cola2
csendes tag

Én meg néztem Kerepes benne van de Szilasliget nincs. Valakitől meg úgy hallottam, hogy van Szilason is. :Y

(#2234) cola2


cola2
csendes tag

Megtaláltam van Szilason is. :K :C :R

(#2235) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

Mai Facebook bejegyzés:

UPC Magyarország
Miskolcon, Gyöngyösön, Lőrincin és a környező településeken teljes szolgáltatáskiesés tapasztalható egy áramszolgáltatói hiba miatt. Amint sikerült elhárítani a hibát, jelentkezünk, addig is megértéséteket és türelmeteket kérjük.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#2237) macloed


macloed
csendes tag

Sziasztok!

Nem olvastam vissza sokat,de közületek valakinek volt e dolga már self installal?Ez a UPC részéről a leginkorrektebb dolog,amivel mostanában találkoztam.Ha van pl analóg tv-d és digitálisra szeretnél átállni,akkor felajánlják(elég akaratos módon,mert sztem kötelezik erre őket),hogy vidd haza a boxot,mert te is tudod telepíteni,és akkor a beüzemelés 0 ft,ha alvállalkozó megy akkor 2500 ft.oké,te hazaviszed,de a dolog nem akar összejönni (faliajzat,viszzirányszűrő,stb).Az időd elment,mérgelődsz is sokat,majd hívod őket,hogy ez nem megy.Erre mondják,küldenek műszerészt,te mondod rendben van.Újabb nap telik el,és a következő napon is csak várod a műszerészt,ami újabb idő.Megjön a műszerész,aki szerencsésebb esetben megtudja csinálni(pl jók a kábelek és max egy szűrő vagy csak ajzatprobléma van),és működik is,ha nem ,akkor újabb napot kell várni az alvállalkozó érkezésig,aki megcsinálja.3 nap és működik,és ha ez nem lenne elég, a következő számlában a upc küld egy 5000 ft csekket az installért,mert te nem tudtad megoldani.Ezt a dolgot amúgy elfelejtik megemlíteni amikor rábeszélnek a szereld magad akciójukra.Most kérdezem én,nem egyszerűbb lett volna azt mondani már az elején,hogy oké,viszzük a boxot és 2500 ft,holnap megy is a szerelő,és egy csomó kellemetlenségtől kímélem meg magamat és még olcsóbb is.Ezt én nagy inkorrektnek tartom.

(#2238) club1 válasza macloed (#2237) üzenetére


club1
veterán

Nem értem a problémádat. Ha értesz hozzá és jó a kábelezésed (ebben benne vannak a szűrők és az aljzatok is), akkor csináld magad. Ha nem értesz hozzá, fizesd ki a szerelőt. Mi ebben az inkorrekt? Az 5000 Ft-ot sem értem, mert akkor ugye nem írunk alá munkalapot, amíg nem működik minden, azaz egy kiszállást számlázhatnak csak...

(#2239) macloed válasza club1 (#2238) üzenetére


macloed
csendes tag

Akkor miért jött nekem 5000 Ft?Kiszállást számláztok csak?Az mennyi?Nem ez az 5000 Ft?(kisz+szerelés) Műszerész vagy irodista?

[ Szerkesztve ]

(#2240) club1 válasza macloed (#2239) üzenetére


club1
veterán

Hát ezt igazából te láthatod a számládon, hogy mi volt az 5000 Ft...

(#2241) macloed válasza club1 (#2240) üzenetére


macloed
csendes tag

Hú!Ez aztán válasz volt a kérdéseimre,de nem baj.Gondolom Upc-s dolgozó vagy,védd csak nyugodtan a cégedet.Amit leírtam az egy folyamat a UPC-nél,ami nem ügyfélbarát sztem.Nem azzal van a baj,hogy fizetni kell a beüzemelésért(semmi nincs ingyen),hanem a hozzáállással,hogy nem tájékoztatnak rendesen erről az egész self installos dologról és következményeiről.Miért kell átverni az embereket?

(#2242) club1 válasza macloed (#2241) üzenetére


club1
veterán

Semmi közöm a UPC-hez max. annyi, hogy volt Fibernetesként előfizetőjük vagyok két végponton is. És olyankor én már nem szoktam átverésről beszélni, ha valami le van írva világosan, illetve az ÜFSZ is felhívja a figyelmet arra, hogy ez akkor ennyi pénzbe lesz (nekem legalábbis anno felhívták rá a figyelmem)...

(#2243) macloed válasza club1 (#2242) üzenetére


macloed
csendes tag

Sajnos leírva nincs,és bár lehet,egyedi eset,de nekem nem szóltak erről,és sztem vannak még rajtam kívül még akik szintén így jártak.

(#2244) club1 válasza macloed (#2243) üzenetére


club1
veterán

Értem én hogy nem látod, de le van írva (én látom). Az meg szerintem gáz, hogy bárki is úgy gondolja, hogy a lakásán egy szolgáltatónak (bármilyennek) ingyen kell dolgoznia (ide nem értve a szolgáltató szolgáltatásában vagy eszközeiben bekövetkezett hibákat).
Ha te olcsóbban akarod megúszni a szolgáltatás létesítését/bekötését akkor oldd meg, és ne az én/többiek előfizetői díjaiból állja a szolgáltató ilyenkor a kiszállást hozzád.

[ Szerkesztve ]

(#2245) macloed válasza club1 (#2244) üzenetére


macloed
csendes tag

Hű!Nem gondoltam hogy ilyet fogok írni,de te tudod értelmezni azt,amit eddig írtam,hogy mi a probléma ezzel,vagy ilyen sötét vagy?Ha nem sikerült felfogni,olvasd el légyszíves újra.Ott van benne,hogy semmi nincs ingyen,nem a fizetéssel van a baj,hanem azzal,hogy nem tájékoztatják az embert rendesen.Mellesleg kérném szépen a linket arról,ahol le van írva a self install összes feltétele.

(#2246) club1 válasza macloed (#2245) üzenetére


club1
veterán

(#2247) macloed válasza club1 (#2246) üzenetére


macloed
csendes tag

Hát Kedves Uram ebben nem igazán szerepel az,amire én kíváncsi lettem volna!A self install feltételei érdekelnének.

[ Szerkesztve ]

(#2248) upc on-line válasza macloed (#2237) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves macloed!

A saját beüzemelés díjmentes, ha pedig szerelőt kér a telepítéshez, úgy 1250 Ft az ára. Ha nem sikerülne az otthoni beüzemelés, akkor is lehet utólag technikusi kiszállást kérni, ami szintén 1250 Ft, viszont ez csak akkor jelenik meg ténylegesen a havi számlán, ha nem szolgáltató oldali hiba miatt volt sikertelen a saját beszerelés. Feltehetőleg valami félreértés történhetett, de ha elküldöd előfizetői adataidat (cím, ügyfélszám) a upconline@upc.hu címre, utánanézünk és tájékoztatunk.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#2249) RLND válasza macloed (#2245) üzenetére


RLND
tag

Hű! Szerintem meg az a sötét, aki mást ugat le, annak ellenére, hogy az normális stílusban válaszolt neki. :(

[ Szerkesztve ]

(#2250) club1 válasza RLND (#2249) üzenetére


club1
veterán

Nincs értelme foglalkozni az emberrel, mivel már eleve azt nem érti, hogy a self install azért olcsóbb, mert pont a kiszállást spórolja meg vele, így aztán nem lehetnek kiszállással kapcsolatos feltételei. Persze leírhatná a szolgáltató, hogy az ingyenes ablakmosásnak nem része az ingyenes tankolás is, de akkor már tisztára amerikában lennénk és az ÁSZF-ek 500 oldalnál kezdődnének...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.