Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) kabelmania27 válasza Csabee. (#1700) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Reméljük jó marad:)

(#1702) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,
Távsegítségben próbálok UPC-s netre csatlakoztatni egy ősrégi wifi-s routert ( :O ), ahol a gyári modem-en keresztül működik minden.
Kérdés(ek): kellene egy gyik, hogy mit mire kell állítani, vagy egy how-to-guide vagy akármi, mert így esélytelen 200+ km-ről :)
Annyi az összes információm még, hogy kábelen jön a Zinternet.
:R

(#1703) Reiko válasza ALI_G (#1702) üzenetére


Reiko
tag

A router WAN settings-jénél - Dinamic DHCP beállítás és ennyi! Nem kell megadni, se felhasználó nevet, se jelszót. A legegyszerűbb megoldás resetelni a routert, mert minden router alap beállítása ez :)

(#1704) Csabee. válasza Reiko (#1703) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem ő nem erre gondoltam, hanem távsegítséggel szeretné irányítani a upc-s nettel rendelkező gépét!

Én a realVNC-t ajánlom...

ui: lehet én értettem félre a kérdést.

Üdv: Csabee.

(#1705) ALI_G válasza Reiko (#1703) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi, sikerült! :R
nehéz szülés ez a távgyógyítás :)

(#1706) hati


hati
addikt

Ha vkinek lejár a hűsége tv és internetnél is, akkor a régi áron kapja tovább a szolgáltatását, vagy a jelenlegi megemelt áron, amit kiraktak a honlapra (jó nagy emelések vannak...)?

(#1707) kabelmania27 válasza hati (#1706) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egy évig maradt albérletbe a 2800 internet 15nél.

[ Szerkesztve ]

(#1708) hati válasza kabelmania27 (#1707) üzenetére


hati
addikt

Miért pont 1 évig? :Y

(#1709) Gubek-Einste válasza hati (#1706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általában marad vagy egy kicsi emelést kapsz, néhány száz forint.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1710) hati válasza Gubek-Einste (#1709) üzenetére


hati
addikt

Jelenleg 6000-ret fizetek a 120-as netért. A honlapon most ez van:
Társasházi ajánlatunkban 6 000 Ft, Társasházi kedvezmény nélkül 9 000 Ft :Y

Jelenleg 5000-re fizetek a Digitál Goldért. A honlapon most ez van:
Társasházi ajánlatunkban, 5 000 Ft, Társasházi kedvezmény nélkül 6 000 Ft :Y

A társasházi ajánlat nálunk nem elérhető. Azért nem kevés a különbség!

(#1711) tuser válasza hati (#1710) üzenetére


tuser
aktív tag

Nem gyenge ... de sztem csak lesz jövőre is valami akció, akkor megint aláfirkálunk 1 évet és mindenki boldog. ;)

Igaz, jó lenne ha végre a feltöltést is emelnék, mondjuk egy 120/60 -as net lehet hogy megérne 8k -t ... vagy egy 60/30 -as 6 -ot ... :K

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#1712) Csabee. válasza tuser (#1711) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem hiszem hogy a feltoltes valtozni fog, ugyanis az meglehetosen leterhelné a hálózatukat. De bár úgy lenne.

Üdv: Csabee.

(#1713) kabelmania27 válasza hati (#1708) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor lejárt a hűségnyilatkozat a számla hátoldalán írták hogy kötelezettség nélkül továbbra is változatlan áron számlázzák, áprilisba lett 2829Ft, júniusba kiköltöztünk.

(#1714) hati válasza kabelmania27 (#1713) üzenetére


hati
addikt

Köszi.

(#1715) weiss


weiss
addikt

Hello! Olyan kérdésem volna, hogy az UPC-s net bevezetése mennyi fúrással-faragással jár, és mennyi idő, míg megcsinálják a szakik.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1716) Csabee. válasza weiss (#1715) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Van amikor nem kell fúrni faragni, ez épülettől helyszíntől függ..

Üdv: Csabee.

(#1717) kabelmania27 válasza weiss (#1715) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Családi házba vagy társas házban laksz?

(#1718) weiss válasza kabelmania27 (#1717) üzenetére


weiss
addikt

Társasba készülök lakást bérelni, és félek, hogy a tulaj nem fogja engedni, ha fúrni-faragni kell.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1719) kabelmania27 válasza weiss (#1718) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, hogy már bent van a kábel és nem kell fúrni:)
Egyik albérlet amibe voltam, ott a szobáig megvolt a kábel , apa antennadugó volt a végén, másik albérletbe volt upc internet15 előfizetés.

(#1720) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Jelentem gigabites routerrel tökéletes az internet kapcsolat Budafokon 50Mbit... úgy néz ki a régi router elhasalt ekkora terhelésen :)

Üdv: Csabee.

(#1721) kabelmania27 válasza Csabee. (#1720) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Dejóóóóóó:)
Ha mutatnál egy modem jelszint értéket , megköszönném:)
Milyen routert vettél?

[ Szerkesztve ]

(#1722) Csabee. válasza kabelmania27 (#1721) üzenetére


Csabee.
nagyúr

TL-WR1043ND

Üdv: Csabee.

(#1723) kabelmania27 válasza Csabee. (#1722) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó a jelszint, nálam tavaly nyáron volt a power level napközbe -9,5
Most Power Level
-6.1 dBmV
Signal to Noise Ratio
38.2 dBmV
Adás 34.5 dBmV
Most már tudsz gyorsan netezni.
Nehéz volt beállítani a routert?

[ Szerkesztve ]

(#1724) Csabee. válasza kabelmania27 (#1723) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem. :)

Üdv: Csabee.

(#1725) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Gigabites routerrel elég stabil minden!

Üdv: Csabee.

(#1726) kabelmania27 válasza Csabee. (#1725) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper:)

(#1727) Adams007


Adams007
tag

Sziasztok!

Új UPC-s előfizetőként az lenne a kérdésem, hogy az ügyféladat összefoglalóban miért nem szerepel felhasználónév/jelszó? Vagy ezt külön kell regisztrálni a UPC oldalán UPC profil néven? Csak amiatt kérdezem, mivel így például meg tudnám nézni a forgalmat stb.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1728) Reiko válasza Adams007 (#1727) üzenetére


Reiko
tag

Adminisztrációs okokból előfordul, hogy a kolléga munkalapjai közé az automata rendszer "üres" ügyféladat összefoglalót rak. Ettől még létezik és megegyezik az automatikusan létrejövő upc-s emailcímeddel és jelszóval. Ha azt nem tudod, akkor 1221, megmondják az emailt és generálnak neked jelszót!

(#1729) bbgabor


bbgabor
csendes tag

Én meg szintén újként azt nem értem, hogy mitől dinamikus IP-s a fiberpower, ha már egy hete ugyanazzal az IP-vel rohangálok a neten? :) Milyen időközönként szokták váltani?

[ Szerkesztve ]

(#1730) Reiko válasza bbgabor (#1729) üzenetére


Reiko
tag

Viszonylag ritkán váltják, bár pontos adatot nem tudok. Ezért mondom néha viccesen 'ál-fix ip-s netnek' :P

[ Szerkesztve ]

(#1731) HofiZoli válasza bbgabor (#1729) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Van, hogy hónapokig ugyanaz az ip. Ez gond neked? :B

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1732) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#1731) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem amiatt kell neki az IP váltogatás mert a Rapidshare és társain csak egy nagyon korlátozott adat mennyiséget lehet letölteni egy IP-vel rövid idő alatt.
Ilyen esetben a UPC-s net nem használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1733) bbgabor válasza Gubek-Einste (#1732) üzenetére


bbgabor
csendes tag

Ez így van. De nekem inkább csak az a szokatlan, hogy más szolgáltatókkal ellentétben újracsatlakozáskor nem oszt ki új címet a rendszer. Na mindegy, majd túlélem valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#1734) szelidorzo válasza bbgabor (#1729) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Pár trükkel lehet új IP címet szerezni.

Pl egyszer közvetlenül a modemre csatlakoztatod a géped kapsz egy IP-t
utána beiktatsz egy routert ismét kapsz egy új IP-t (ha nem klónoztad a géped mac címét)
Vagy modem után bekötsz routert s azon változtatgatod a mac címet.
Új mac cím esetén új IP-t szokott kiosztani a rendszer általában.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#1735) Gubek-Einste válasza szelidorzo (#1734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a módszer néhány alkalomig működik de utána már nem és alapvetően nem is oldja meg a felvetett helyzetet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1736) szelidorzo válasza Gubek-Einste (#1735) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Az ilyen kvázi fix ip-nek van előnye és van hátránya. :-(

Tárhelyek full kihasználásához marad a user/pass beszerzése.
Jóárasítás pár ismerős összefogásával történhet, és egy előfizetést többen használnak.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#1737) keram2009 válasza szelidorzo (#1736) üzenetére


keram2009
tag

Csatlakozom hozzád! Így már pár száz forintból is meg lehet úszni néhány hónapra :)!

(#1738) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Létezik ez a 300GB-os havi adatforgalom... nos ez igaz hogy ez a 300 a feltöltésre vonatkozó lenne? Valamelyik topicban egy srác ezt írta.. hogy magyar jogszabályok szerint stb stb csak a feltöltést figyeli és szűri a upc.. mi ebből az igazság?

Üdv: Csabee.

(#1739) club1 válasza Csabee. (#1738) üzenetére


club1
veterán

Semmi, a globálist (le+fel) nézik, mint mindenki. De ezzel addig nincs értelme foglalkozni, míg nem korlátoznak. Én már több mint 5 hónapja folyamatosan túllépem (bőven), de nincs korlát. Majd beindul a fórum ha lesz...

(#1740) Csabee. válasza club1 (#1739) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Értem. JÓ mondjuk nekem speciel nincs mitől férni mert bőven benne vagyok a havi 300ba... csak ismerősöm nem így van ezzel :)

Üdv: Csabee.

(#1741) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kis ügyfélszolgálati (rém)történet:

1; Pénteken délelőtt fél kilenckor ELMŰ földkábel zárlat miatt áram szünet a környéken kb fél-három negyed órára, természetesen emiatt UPC szolgáltatás nincs.
2; Miután visszajött az áram továbbra sem volt UPC szolgáltatás, gondoltam valami kiment majd visszakapcsolják, 1221 be is mondta a hibát <- eddig mindig pontos volt.
3; Mivel délután sem volt semmi így felhívtam őket: Hiba bejelentés felvéve, hétfőre kiszállás megbeszélve, ha van több előfizető is akinél nincs azonnali hiba javítás.
4; Alsó szomszédnál sincs semmi, hiba bejelent fél hatkor, azonnali kiszállás nincs.
5; Nyolc órakor újabb telefon, késő időpont miatt szombat reggeli kiszállás.
6; Szombat reggel javítás nincs, felső szomszéd is bejelenti a hibát <- 3 még kevés az azonnali kiszálláshoz!!! <- többi előfizető nincs itthon vagy Digi-s.
7; Személyes ügyfélszolgálatra bemenetel, sor kivár -> telefon központba -> 10 perce technikus kiküldve!!!
8; Haza érve hibajavítás folyamatban -> lenni nagyon boldog, hogy ismét van szolgáltatás. Hiba: erősítő kiment.

A 6. és 7. pont között eltelt kb fél óra.

Tanulság:
1; Ügyfélszolgálatosok hülyék, ahány ember annyiféle válasz. Nincs semmilyen szolgáltatás -> iktassam ki a router-t hátha csatlakozik a modem?!
2; Hozzáértő személyt nem lehet kapcsolni aki talán tudja, hogy ilyen esetben nem az előfizetőnél van a gond hanem az elosztó dobozban.
3; Áram szünet után (szinte) mindig ki kell menni szállni az erősítő miatt <- technikus mondta.

Bónusz 1:
Ügyfélszolgálati irodában kértem hangot a bemutató tévére, hogy amíg nem lesz nálam szolgáltatás addig beköltözök oda, nagyon nézett a nő erre. Következő azt lett volna, hogy viszem a laptopot is és kérek abba netet is.

Bónusz 2:
Ha holnap kijön valaki akkor kicseréltek vele néhány kábelt amit már egy jó ideje ki kellett volna cserélniük - 10 cm toldás + fél méter elágaztatás box-hoz -és vissza adom a több mint tíz éves osztókat amiket ki kellett volna cserél már májusban amikor is box csere miatt megrázta az áram a manust aki emiatt nem tekerte vissza a kábelt az osztóba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1742) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#1741) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bónus 2 elmarad mivel már szombaton elhárítottak a hibát így nem lesz ma kiszállás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1743) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#1742) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljes a fejetlenség, még is volt Bónusz 2:
Az érintett két kábel szakasz ki lett cserélve, az egyik még szombaton. a másik pedig ma így most már sehol sincsen indokolatlan toldás, analógon javult a minőség.
Osztókat nem vitte a manus így továbbra maradnak nálam.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1744) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Valamit alakítottak, mert eléggé tré minőségű a net.

(#1745) HofiZoli válasza F_Zolee (#1744) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Hol vagy helyileg? Nálam bp 13. kerület 126/10 az FP120

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1746) F_Zolee válasza HofiZoli (#1745) üzenetére


F_Zolee
veterán

Adatlapon ott van. Kistarcsa.

(#1747) kabelmania27 válasza F_Zolee (#1746) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csinálj egy modem/router újraindítást, amikor albérletbe internet15-nél használt, újraindítás után helyreállt.

Ilyen internetet használok mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#1748) HofiZoli válasza F_Zolee (#1746) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Bocs, nem néztem..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1749) kabelmania27 válasza HofiZoli (#1748) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nagyon király:)

(#1750) HofiZoli válasza kabelmania27 (#1749) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Köszi :)
Meg ne kérdezd.. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.