Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) HZoli87 válasza Janika21 (#8200) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Valószínű fals találat, ez alapján járj el, és idővel javítják.

-----

Míg nem javítják, addig a kivételekhez hozzáadhatod a bizonyos fájlt. Beállítások között megtalálod ezt az opciót.

[ Szerkesztve ]

(#8202) Janika21 válasza HZoli87 (#8201) üzenetére


Janika21
tag

Köszönöm!

Betettem kivételek közé a fájlt... majd egy másikra jelzett majd megint egy másikra :DD Fogtam betettem az egész Adblock Plus mappát kivételek közé így már nem kiabál :DDD

Amúgy feldobtam az általa fertőzöttnek vélt fájlokat a virustotalra semmi nem látta fertőzöttnek de még a nod sem :DD Ez hatalmas.

(#8203) HZoli87 válasza Janika21 (#8202) üzenetére


HZoli87
veterán

6800-as adatbázisban javították egyébként.

(#8204) Janika21 válasza HZoli87 (#8203) üzenetére


Janika21
tag

Bingó! Még régebbi volt az adatbázisom egyel most frissítettem 6800-as! Kivételek között marad az nem baj ? Adblock Plus mappa...

(#8205) HZoli87 válasza Janika21 (#8204) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem nagy gond ha a kivételek között marad, de nyugodtan törölheted is.

(#8206) Syklas


Syklas
tag

Hibátlanul teljesített a magyar VirusBuster

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#8207) Janika21


Janika21
tag

Teljes biztonságban ingyenes szoftverekkel!

Az interneten csak úgy hemzsegnek a különféle vírusok melyek elsődleges célja, hogy kárt tegyenek számítógépünkben. Törlik adatainkat, összezavarják a programok működését és még rengeteg kártékony műveletet végeznek a háttérben, amiről egy „mezei" felhasználónak fogalma sincs. Idővel lelassul számítógépünk, lefagynak a programok, és nincs más lehetőség újra kell telepítenünk a már jól belakott operációs rendszerünket.

Amennyiben kíváncsi vagy a teljes cikkemre itt elolvashatod:

Egy kis olvasnivaló estére :)

További szép estét fórumozók :)

(#8208) aag válasza Janika21 (#8207) üzenetére


aag
őstag

és nincs más lehetőség újra kell telepítenünk a már jól belakott operációs rendszerünket

...hát azért más lehetőséget is megemlíthettél volna. Például ezt.

(#8209) Janika21 válasza aag (#8208) üzenetére


Janika21
tag

A rendszer-visszállítást a rendszer alapból tartalmazza. Tehát ez az opció adott! Ez ugyan olyan dolog mint a töredezettségmentesítés, a windows beépítve kínálja de számos külső program van ami azt ígéri jobb gyorsabb.Minden szoftvertől lehet természetesen jobb. Ez a cikk az internet veszélyeiről szól... talán egy másik cikkben foglalkozom ezzel a témával is (adatvédelem illetve visszaállítás) hiszen igen csak kapcsolódik ide. :)

Köszönöm észrevételedet.

(#8215) ƵøŁĭ válasza Janika21 (#8213) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia

Én nagyon szeretek efféle "irományokat" olvasni,várom a folytatást,esetleg ha termékekkel is külön foglalkozol gondolok itt (Avast,Avg,Kaspersky stb),összefüggő termékleírással elkáprázhatnál minket :P .
[link]

"Ez" micsoda életemben nem hallottam még erről,bocsi de kezdő vok-e téren ;) .?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#8216) zed01 válasza aag (#8208) üzenetére


zed01
őstag

A Paragon jó, ha nem használsz a windows mellett linuxot, mert ha igen, úgy elb@ssza a visszaállításkor grub-ot, hogy csak a grub újratelepítése segít, ami egy kezdő linuxosnak szinte lehetetlen feladat. Egyébként azt nem tudom hogy win7 beépítettje meghagyja-e a grub-ot a boot szektorban normálisan a visszaállítás után. Kövezzetek meg, én mindig fenntartásokkal kezeltem eddig világ életemben az összes MS szoftvert, ebbe beleértendő az operációs rendszer is. Én speciel a windows mentésére Symantec System Recovery 2011-t használok, ami hibátlanul működik. Az benne a legjobb, hogy lemezről kell indítani a visszaállítást, tehát akkor is működik, ha a windows végképp besz@rt.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#8217) zed01 válasza Janika21 (#8209) üzenetére


zed01
őstag

Nem azért hogy kötekedjek, a windows beépített töredezettség mentesítője nem sokat ér. Egyszer direkt lefuttattam a rendszer partíción és utána az Ashampoo WinOptimizer defragja még negyed órát defragmentált. De mutatta is a rengeteg piros színt a partíción, ami a töredezett fájlokat mutatta hangsúlyozom a windows beépített töredezettség mentesítés után. A másfél terrás NTFS partíciónak neki sem merek állni, mert ítéletnapig tartana.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#8218) Janika21 válasza ƵøŁĭ (#8215) üzenetére


Janika21
tag

Secunia Personal Software Inspector (PSI):"Ez a program minimális erőforrás igény mellett, folyamatosan figyeli, hogy a számítógépünkre telepített szoftverekből a legfrissebb verziót használjuk vagy sem. Amennyiben valamelyik program elavult lenne azonnal felajánlja a frissítést. A program szintén magyar nyelvű." Tehát nem kell frissíteni a programokat nekünk ez a kis program megteszi helyettünk és valóban minimális erőforrást igényel.

Természetesen lesz folytatás a következő cikkben a Facebbok veszélyeiről írok majd. Az írás-t amennyiben van rá igény linkelem ide is. Természetesen készülhet az általad említett illetve más termékek részletes ismertetése egy cikk formájában. A vírusmintás összehasonlítást és tesztelést a profi víruslaborokra bíznám. :)

(#8219) Janika21 válasza zed01 (#8217) üzenetére


Janika21
tag

Igen jól látod a helyzetet. Sem a windows sem a rá írt programok nem tökéletesek. Ahogyan nincs tökéletes vírusirtó és ember sem. Töredezettségmentesítőből is természetesen van jobb mint a windows beépítettje. Azonban van akinek a beépített is megfelel. Ismételni tudom csak önmagam ki erre ki arra esküszik, mindenkinek szíve joga ezt eldönteni.

(#8220) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Megújultunk :) [link]

Janika21: :R

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#8221) blattida válasza ƵøŁĭ (#8220) üzenetére


blattida
nagyúr

Kapcsolatban vagy a vt-vel, hogy többes szám, első személyben írsz a változásról?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8222) Narxis válasza ƵøŁĭ (#8220) üzenetére


Narxis
nagyúr

Grat. :) Jó munkát végeztetek.

Thanos was right.

(#8223) McKane válasza Syklas (#8206) üzenetére


McKane
senior tag

:C

(#8224) motacilo


motacilo
aktív tag

Dr. Web tapasztalatok:

kb 50 MB memóriafogyasztás, víruskeresés alatt 80 MB körül és 80-100 ! százalék processzorhasználat (prioritást nem tudom beállítani)
A frászt hozta rám: egy javascript fájlt fertőzöttnek ítélt a pendrive-on (előtte már korábban KIS, AVG, Trustport, Avira is végigszaladt rajta és nem talált semmit).
Fel a virustotalra: 0 találat, úgyhogy ment a cégnek falsként!

Frissítés példamutató: szinte óránként felugrik egy üzenet, hogy adatbázis frissítése megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#8225) motacilo


motacilo
aktív tag

Új AV-TEST eredmények:

[link]

A KIS itt is arat, nem csak az AV-C-n.

[ Szerkesztve ]

(#8226) blattida válasza motacilo (#8225) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt azért nem nevezném aratásnak, ismerve az av-test.org metodikáját, az avc-n meg különösen nem az.

Jöhet Narxis leírni, hogy de bizony, ez aratás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8227) Greenebola


Greenebola
senior tag

Üdv!
Comodo Linuxos változatát honnan tudnám letőlteni? Esetleg valami oldal ahol info van róla?

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#8228) blattida válasza Greenebola (#8227) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak egy kicsit vissza kell olvasni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8229) Greenebola válasza blattida (#8228) üzenetére


Greenebola
senior tag

Köszi!

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#8230) motacilo válasza blattida (#8226) üzenetére


motacilo
aktív tag

Na jó egy kicsit túloztam ;)

(#8231) Greenebola válasza Greenebola (#8227) üzenetére


Greenebola
senior tag

Ez volna az első magyar nyelvű linuxos AV? Én nem találtam más magyar nyelvűt....

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#8232) blattida válasza motacilo (#8230) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudom.

A dr web-hez: pár napja nálam is fent van a security space, ugyan a hetes felülete megváltozott, de a logikája és szerkezete megmaradt, a gyér beállítási lehetőségekkel együtt.
Ugyanakkora éhségről tudok beszámolni, mint nálad, és valóban gyorsabb lett a keresője az elődjéhez képest.

Pano
Itt tudsz két havi érvényességű kulcsot igényelni a dr webhez, akár többször is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8233) motacilo válasza blattida (#8232) üzenetére


motacilo
aktív tag

Sajnálom, hogy nem találom a különböző tesztoldalakon. Kíváncsi lennék az eredményeire!
Mennyire használja a felhő technológiát? Valami homályos utalást találtam a leírásában, de nem jó az angol nyelvismeretem.
Egyébként a beküldött fals risztásra 1 órán belül jött a megerősítés emailben.

(#8234) blattida válasza motacilo (#8233) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak kis tesztoldalakon fordul elő, sokra nem megyünk velük.

Az oldalukon található leírások alapján (is) semennyire nem támaszkodik felhőre.
Azt, hogy ez változni fog e a közeljövőben, nem tudom.

Ők is oroszok, hasonló mentalitással, mint például a kaspersky vagy az agnitum, ezért nem meglepő a gyors és érdem béli válasz.
Úgy tudom, hogy ők a kezdetektől inkább az eltávolításra és helyreállításra helyezik a hangsúlyt, erős önvédelemmel kiegészítve, nem látszik semmi arra utaló jel, hogy ez esetleg megváltozna...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8235) Butcher-HUN válasza motacilo (#8225) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Kaspersky +1 :R viszont többet nem fűznék hozzá nehogy lehùrogjanak :)

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8236) zed01


zed01
őstag

DR WEB 3 hónap free:

[link]

Valaki küldene nekem kulcsot privátban, mert az én IP-ről már nem engedi. Nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#8237) zed01


zed01
őstag

Feltelepítettem a DR WEB Linuxot:

Tetszik, hogy majdhogynem óránként frissül és nincs meg az az idegesítő szokása mint a NOD32 Linuxnak, hogyha egy exe-t töltök le, akkor egy óráig szkenneli, addig meg a böngésző befagy. Eddig hibátlanul működik. Piros pont hogy nem a Dazuko drivert használja a valós idejű védelemhez.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#8238) Pano válasza blattida (#8232) üzenetére


Pano
addikt

Zsír, köszönöm! :)

(#8239) Pano válasza zed01 (#8236) üzenetére


Pano
addikt

Ezzel az oldallal anno több napot szenvedtem, esélytelen. Se proxyval, semmivel. Szerintem már lejárt, csak fenn maradt.
Ha sikerül olyan e-mailt beírnod amit még el is fogad (se gmail, se hotmail, se .hu domaines mailok nem játszanak, a ideiglenes e-maileket is kilövi), akkor nem megy ki rá a kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#8240) zed01 válasza Pano (#8239) üzenetére


zed01
őstag

Köszi hogy válaszoltál. Akkor jó nekem az a két hónapos is, amit Blattida volt olyan kedves hogy belinkelt, mert én hülye fejjel egy betűt elírtam a mailcímben a regisztrációnál és másodjára erről az ip-ről nem engedi.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#8241) zed01 válasza zed01 (#8240) üzenetére


zed01
őstag

Megcsináltam proxy alól, de a linuxos termék nem fogadta el a windowsos termék kódját, úgyhogy tárgytalan. Sajnos. Mennyibe kerül egyébként a DR WEB?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#8242) adise


adise
őstag

felraktam a 90napos kis2012-t. Idáig tetszik.. a tuzfalat hogyan érdemes benne beállitani? vagy jo alapon? köszi

(#8243) TFSi


TFSi
őstag

Új eredmények az AV-TEST egylettől...

[link]

Szegény Panda Cloud, eltávolításban csak 2,5 a 6 pontból... Mondjuk erről tudnak a cégénél, és javítást ígérnek rá, a wilderssecurity-in olvastam. Elméletileg jön még egy programfrissítés az 1.5-re, aztán jön az 1.9, majd a 2.0... A védelemben azért még mindig eléggé ott van!

Ilyen téren meglepetés a gyengélkedő ESET és az Avast!...

Eltávolításban a Kaspersky veri a mezőnyt, egyre jobbak ebben is.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#8244) BigManus válasza zed01 (#8236) üzenetére


BigManus
addikt

Proxy Tool Firefox extension
( ha máskor elakadnál ;) )

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8245) pethYeti


pethYeti
addikt

Avira Free-ben mit kéne csinálnom hogy ne jelezzen mindenre. Most pl sqlite3.exe-t jelzi, tegnap meg az összes lefordított c++ programomra dobálta. Tiszta ideg vagyok már.

(#8246) motacilo válasza TFSi (#8243) üzenetére


motacilo
aktív tag

Miért meglepetés? Avast és Eset romlott, pontosabban a többiek húztak el mellettük!

(#8247) motacilo válasza blattida (#8234) üzenetére


motacilo
aktív tag

Én most egy darabig használni fogom.
A SpiderGate modul meglehetősen önálló :((
Most például letiltotta a http://www.filesonic.com oldalt!
A nem ajánlott címek tiltását megszüntetem!
De még mindig jobb, mint a KIS, ami blokkolta az internetbankom és a biztosítóm HTTPS elérését is, azután is, hogy hozzáadtam a címeket a megbízható helyek listájához!

(#8248) zed01 válasza zed01 (#8241) üzenetére


zed01
őstag

Nos, utána néztem mennyibe kerül a Dr Web Linux egy évre. Nem egészen 10 ezer forint, ami több mint 3 ezerrel kevesebb mint a Nod32 Linux, úgyhogy gondolkodok azon hogy megveszem. Ha két évre veszem, akkor van rá időarányosan 20 % kedvezmény. Szerintem linuxon jelenleg ez a legjobb vírusirtó. Megmondom őszintén, én szívesen megvárnám az ingyenes Comodo Linuxot ha kijön a végleges, de nem sok reményt fűzök ahhoz, hogy a Comodoék elfelejtenék a Dazuko drivert. Dazuko driverrel meg ingyen sem kell.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#8249) aag válasza zed01 (#8216) üzenetére


aag
őstag

A Paragon jó, ha nem használsz a windows mellett linuxot, mert ha igen, úgy elb@ssza a visszaállításkor grub-ot, hogy csak a grub újratelepítése segít, ami egy kezdő linuxosnak szinte lehetetlen feladat.

Igen, használok linuxot és pediglen pont GRUB2 boottal. Valóban volt ilyen jelenség, de ez nem hiba volt. Abból adódott, hogy a GRUB beleírt az MBR-be. Amikor a windows-partíciót visszatette a mentőprogi, akkor felújította az MBR-t is. Természetesen így csak a windows tudott bootolni. De ez már régen volt. Manapság lementhethjük-visszaállíthatjuk külön az MBR-t is. Az általam linkelt ingyenes program tudja ezt az opciót is. Meg még sok más nélkülözhetetlen dolgot, amivel persze sokan szaktudás híján nem tudnak mit kezdeni. Ez így van, de nehogymár egy program képességeit, erényét valamiféle hibának állítsunk be. A legjobb szerszámmal is lehet kárt tenni ha nem értünk hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.