Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) bivalyolo válasza Kunsztler (#7699) üzenetére


bivalyolo
őstag

nyugodtan használd a 64 bitest csak ne felejtsd el bekapcsolni az experimental protection-t amivel szinte a 32 bitessel megegyező védelmet ad

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#7702) riki válasza neverDell (#7696) üzenetére


riki
senior tag

Most komolyan,mi az a ByteHero ? Hol jegyzik ? Milyen motort használ ? Ha Blattida azt mondja ,hogy fals akkor tuti az. Nem is kell hozzá Vt. Csak akkor kell megijedni,ha a nagyok is ugranak rá. :U

(#7703) neverDell válasza riki (#7702) üzenetére


neverDell
tag

A virustotal-on "jegyzik", azt meg több helyen referenciaként kezelik.

És borzasztóan zavarnak az ilyen következetlenségek. Igaz, majd' harminc éve tanultam programozni, de én még úgy tanultam, hogy azonos inputból, azonos program, azonos outputot produkál. Itt meg finoman szólva is esetleges, hogy mi jön ki belőle. :)

(#7704) riki válasza neverDell (#7703) üzenetére


riki
senior tag

Elnézést,ha megsértettelek,nem akartam . Nem véletlenül írtam . Nézd meg ezt a videót.[link]
:R

(#7705) neverDell válasza riki (#7704) üzenetére


neverDell
tag

Köszi, én találtam olyat is, hogy egyenesen malware-nek nevezik ezt az izét. :)
Abban úgy 99.99%-ig biztos vagyok, hogy fals riasztás, mivel a Comodo hajlamos ilyesmire és annyiféle keresővel végignéztem a gépem, hogy ha van rajta valami, akkor már úgyis mindegy. ;)

Mondjuk a virustotal-ban is kezdek kételkedni. Valahol az IE temp könyvtárában talált valamit a CIS (már nem emlékszem, pontosan mit), felküldtem azt is a virustotalra, kaptam rá hat vagy hét riasztást, de ahány kereső, annyifélét találtak. (nem azonos baci, eltérő néven, hanem totál eltérő szemeteket véltek felfedezni)

[ Szerkesztve ]

(#7706) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Valaki esetleg ,tud-e nekem AVG promoval szolgálni? ;)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7707) BigManus válasza ƵøŁĭ (#7706) üzenetére


BigManus
addikt

Ment privát...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7708) 3.Aragorn válasza BigManus (#7690) üzenetére


3.Aragorn
addikt

laca026, sz.j: Köszi srácok, megnézem!

Nem minden vándorút céltalan...

(#7709) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Malwarebyte ezt az üzenetet szokta adni: IP-BLOCK 89.28.100.28 (Type: outgoing, Port: 55958, Process: skype.exe). Eset, MSE, Malwarebyte nem talál semmit. Mivel tudnám megtalálni azt az alkalmazást ami a skype-on keresztül akar kilépni? Gondolom nem a skype akar Moldovával kapcsolatba lépni.

[ Szerkesztve ]

(#7710) wilburwalsh válasza blattida (#7695) üzenetére


wilburwalsh
tag

A VirusTotal a Comodo esetében valóban nem használ heurisztikát, de van olyan vírusirtó, amelyiknél viszont igen.

(#7711) wilburwalsh válasza pinnacle (#7709) üzenetére


wilburwalsh
tag

Ezzel tudod leellenőrizni a futó folyamatokat Process Explorer.

Én még az Avirával, esetleg a Kasperskyvel is átnézetném a gépet.

(#7712) pinnacle válasza wilburwalsh (#7711) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem találtam semmit. Komolyabb kártevők, nem tudják magukat elrejteni a folyamatok közül? Egyébként milyen program az, ami máson keresztül akar kimenni? Még jó, hogy a Malwarebyte észreveszi.

(#7713) deter válasza HZoli87 (#357) üzenetére


deter
aktív tag

Anno nekem Kaspersky support csak akkor volt hajlandó segíteni, ha minden Comodo terméket eltávolítok. Pedig csak a rendszertakarító és program manager volt fent. És mivel folyamatosan kellett log fájlokat küldenem, így kénytelen voltam engedni.

(#7714) wilburwalsh válasza pinnacle (#7712) üzenetére


wilburwalsh
tag

A képen a Skype-ot sem látom futni...

De, vannak olyan kártevők, amik képesek elrejtőzködni a Windows Feladatkezelő elől - pl. a rootkitek is. A Process Explorer sem mutatja meg ezeket a rejtett folyamatokat, csak a Windows beépített feladatkezelőjénél jóval több infót nyújt. A rejtett folyamatok megjelenítésében a Process Hacker segíthet.

Rendes programok is szoktak néha másikon keresztül kimenni. Az sem kizárt, hogy maga a Skype akart vmiért csatlakozni ahhoz az IP-hez - bár elég furcsa.

(#7715) Fandango válasza pinnacle (#7712) üzenetére


Fandango
veterán

Comod Cleaning Essentials Kill Switch modulja szerintem a legjobb ha ellenorizni akarod a futo folyamatokat es meg ellenorzi is hogy melyik folyamat biztonsagos vagy gyanus szerinte.

(#7716) wilburwalsh válasza Fandango (#7715) üzenetére


wilburwalsh
tag

A Kill Switch a Process Hackerre épül.

(#7717) Fandango válasza wilburwalsh (#7716) üzenetére


Fandango
veterán

Az lehet, de annal mar jobb szerintem.

(#7718) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi wilburwalsh, Fandango! A skype-ot töröltem azért nem látszik. :) A Process Hacker sem talált kártevőt. Lehet, hogy feleslegesen aggódom, de tényleg furcsa, hogy mit keres Moldovában a skype. A másik gépemen, még soha nem kaptam ilyen üzenetet. Azon Avast van.

(#7719) Krystal_s válasza bivalyolo (#7701) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia, régóta használom 64bit-es rendszeren is a sandboxie-t, de nem hallottam erről a beállításról. nálam alapon nincs bekapcsolva és mégis jó minden, viszont "hála" neked most megnéztem mi az és láttam ott az experimental protection alatt, hogy Forget Hidden Messages. rányomtam - the 'hidden' indicator has been removed from all messages.
most nem tudom, ez csak az eddig üzenetekre vonatkozna vagy ezentúl mindig eltünteti majd őket ? amikor rányomok, nem lesz ennél az opciónál pipa ezért most nem tudom ,hogy elállítottam vagy nem. :U szeretném alapon használni.

[ Szerkesztve ]

(#7720) blattida válasza wilburwalsh (#7710) üzenetére


blattida
nagyúr

Az av motorok esetében nincs heurisztika, csak az adatbázis alapján tevékenykednek ezek a parancssori keresők.
Bővebben itt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7721) bivalyolo válasza Krystal_s (#7719) üzenetére


bivalyolo
őstag

szerintem ez arra vonatkozik hogy azokat az üzeneteket amiket korábban elrejtettél most újra mutatni fogja.

"Let's agree to disagree!"

(#7722) motacilo


motacilo
aktív tag

Egy ártatlan kérdés:
A kaspersky termékek esetében hogy működik a licenc?
Ha veszek egy dobozos 1 éves 2011 IS-t, akkor annak a kulcsával minden további nélkül "élesíteni" tudok egy már meglévő 2012-es próbaverziót?

(#7723) @matthew@ válasza motacilo (#7722) üzenetére


@matthew@
őstag

Természetesen :K

Matthew 24:42

(#7724) Narxis válasza motacilo (#7722) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen.

Thanos was right.

(#7725) wilburwalsh válasza blattida (#7720) üzenetére


wilburwalsh
tag

,, VirusTotal AV engines are commandline versions, so depending on the product, they will not behave exactly the same as the desktop versions: for instance, desktop solutions may use techniques based on behavioral analysis and count with personal firewalls that may decrease entry points and mitigate propagation, etc.
In VirusTotal desktop-oriented solutions coexist with perimeter-oriented solutions; heuristics in this latter group may be more aggressive and paranoid, since the impact of false positives is less visible in the perimeter. It is simply not fair to compare both groups."

Úgy tudom, hogy vannak olyan parancssoros változatok, amiknél van opció a heurisztikára. És a találatoknál láttam már nem egy ,,heur" szótöredéket tartalmazót a VT-n, erre akkor a heurisztikán kívül mi lenne a magyarázat?

(#7726) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ma ,végre a frissítés megtörtént. :P

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7727) Krystal_s válasza bivalyolo (#7721) üzenetére


Krystal_s
addikt

jaa igen most már rájöttem :B eddig nem voltak nálam ilyen üzik és úgy értelmeztem ,hogy ezentúl nem fogja megjeleníteni normálisan. a képen is látható jelzéseket lehet elrejteni és Forget Hidden Messages-el pedig ismét megjeleníti

visszatérve az Experimental Protection-ra, arról is olvasgattam és nem tudom, hogy bekapcsoljam-e. a leírás szerint lehetnek vele gondok..."There is a small chance that a future update to the Windows kernel could render the feature inoperable and might even cause system crashes."
válaszodat előre is köszönöm ;)

(#7728) HarryPotter


HarryPotter
őstag

bakker, nagyot váétozott a helyzet egy-két hét alatt: [link] nod pl. szépen feljött, a mcafee meg mindenkit megelőzött...(?!!wtf?)

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#7729) blattida válasza HarryPotter (#7728) üzenetére


blattida
nagyúr

A mcafee náluk mindig jól szerepelt, most pedig érdemes nézni a mintaszámot is...52!
Ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7730) Szellem. válasza HarryPotter (#7728) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Minél magasabb a mintaszám, annál érdekesebb az eredmény.

(#7731) bivalyolo válasza Krystal_s (#7727) üzenetére


bivalyolo
őstag

nyugodtan bekapcsolhatod szerintem. nálam eddig még nem okozott problémát.

"Let's agree to disagree!"

(#7732) dnsi válasza bivalyolo (#7731) üzenetére


dnsi
aktív tag

Hol lehet ezt bekapcsolni?

(#7733) Storms


Storms
őstag

üdv

Nekem olyan komplett bizt. csomag kellene amiben van tűzfal is. Jelenleg Avast-ot használok(csak az ingyenes vírusirtó), win 7 64-et használok. Elég az avast vírusirtó + a win 7 tűzfala? De csak is olyat tennék fel ami nem írkál ki semmit mint a Comodo például, ha megnyitok egy alkalmazást egyből kiirja , hogy hogyan szeretném megnyitni. Olyan kellene ami a háttérben csendben teszi a dolgát. Köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#7734) Szellem. válasza Storms (#7733) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Javasolhatom neked a Kaspersky Internet Security 2012-t. Jó választtás lenne neked.
Esetleg még a Norton Internet Security 2012 is jó lehet. Próbáld ki mind a kettőt és amelyik szimpatikusabb azt használd.

(#7735) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

64 bites Windows 7 Ultimate (SP1 rajta van, legális) -re keresek megbízható, nem lassító vírusírtót. Erre tökéletes váálasztás az MSE, csak arra lennék kíváncsi, hogy van-e nagyobb vírusdefiníciós adatbázissal rendelkező termék a piacon ilyen feltételekkel? :)

Köszi a választ!

Üdv. core2

(#7736) Szellem. válasza Neil Watts (#7735) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Van egy pár termék MSE-n kívül, ami szintén nem lassítja a gépet és nagyobb adatbázissal rendelkezik. Arról nem is beszélve, hogy esetleg több védelmi modullal is rendelkezik.
Ilyen lehet az AVIRA, Avast, AVG. Ezek free-k.
Fizetősek közül a Nod32 5-ös, AVG AV, NAV 2012, stb. Van egy pár jó és gépet nem fogó termék a piacon, mind az ingyenes, mind a fizetősök közül.

[ Szerkesztve ]

(#7737) Narxis


Narxis
nagyúr

"Jó" kártevőkkel tesztel languy99: Link

19:54-hez tekerjétek. :)

Thanos was right.

(#7738) Szellem. válasza Narxis (#7737) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megnéztem 19:54-nél, de nem értem, hogy az miért is kártevő? Azt látom, hogy 'hazai" termék és COD-ot honosít. :)

(#7739) Narxis válasza Szellem. (#7738) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mert nem az. :) Nem tom honnan szedi, de az előtte lévő se hiszem, hogy az volt. Korábbi videóiban is volt pár ilyen progi ami ártalmatlannak tűnt.

Thanos was right.

(#7740) Szellem. válasza Narxis (#7739) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A kérdésem éppen ezért volt költői! Eléggé fenntartásokkal kell kezelni languy99 tesztjeit. Sokszor nem a valóságot adják vissza, főleg mint a fenti általad linkelt videóteszt is mutatja.

(#7741) BigManus válasza Storms (#7733) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

" De csak is olyat tennék fel ami nem írkál ki semmit mint a Comodo "

Akkor ne tegyél fel semmit. Azok a kérdések nem viccből vannak. Ha meg nem tudsz rájuk válaszolni, akkor maradj a Win beépítettjénél.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7742) @matthew@


@matthew@
őstag

Kaspersky IS 2012-nél a tűzfal beállításokat h lehet megnézni és módosítani h mit engedjen nethez hozzáférni és mit nem?

Matthew 24:42

(#7743) Tarkov válasza Neil Watts (#7735) üzenetére


Tarkov
csendes tag

MSE-nél kb csak nagyobb adatbázissal rendelkezők vannak :)

(#7744) Fire/SOUL/CD válasza @matthew@ (#7742) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Értesítési területen jobb egér a Kaspersky ikonon/Eszközök/Alkalmazásfelügyelő/Lenyílóból Mind/adott alkalmazáson bal egér/egyéni beállítások/hálózati szabályok fül és a különböző típusú hálózatokon (Helyi/Megbízható/Nyilvános) jobb egér és ott blokkolhatod/engedélyezheted/művelet kérését eszközölheted (meg persze saját hálózati szabályokat is létrehozhatsz, de azt ezen a téren kezdőknek nem javasolnám)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7745) @matthew@ válasza Fire/SOUL/CD (#7744) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi szépen a helpet! Amúgy ma vettem meg a KIS 2012-t 1 éves licenc-el innen és az volt a fura h ha fontban fizettem akkor átszámolva 6700Ft körül volt az ára, ha pedig átraktam forint-ba a fizetést akkor 5400Ft- volt végül, ez kicsit érdekes, de nekem jó :DDD Csak azért írom h akinek még kell akkor így olcsóbb lesz :K

Matthew 24:42

(#7746) Neil Watts válasza Szellem. (#7736) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Köszi a választ!

A NOD ajánlott? Még a 3-asnál hagytam abba a használatát. Sokat váltpzptt pozitív irányba? :)

Illetve ezek csak AV-k. Ez azt jelenti, hogy simán maradhat a Windows tűzfal?
Ha nem akkor NIS 2012 vagy NOD 32 v5 legyen? Abból is van IS ahogy láttam.

Üdv. core2

(#7747) Fire/SOUL/CD válasza @matthew@ (#7745) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Kaspersky azon kergetők közé tartozik, amelyek igen részletes súgóval rendelkeznek, használd. (magyar kiadású Kaspersky magyar súgóval természetesen)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7748) tothir


tothir
tag

Sziasztok!
Elkezdtem toreentezni és érdekelne, hogy milyen vírusírtót ajánlanátok?
Avastot használok jelenleg, meg vagyok vele elégedve, nincs vírus a gépemen, de azért érdekelne vélamény.
Amúgy olyasmiket töltök csak le amiket megfelelően értékeltek és sokan le is töltötték.
Tűzfalból windowsosat használom, spyware írtót nem használok, se ccleanert.
Régen eset-et használtam, de az nagyon fogta a gépem, plussz volt amit fel se ismert :U

(#7749) bivalyolo válasza dnsi (#7732) üzenetére


bivalyolo
őstag

sandboxie control->config->experimental protection

"Let's agree to disagree!"

(#7750) @matthew@ válasza Fire/SOUL/CD (#7747) üzenetére


@matthew@
őstag

Oksi, köszi a helpet!

Matthew 24:42

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.