Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) dudasj válasza Dízeles (#8896) üzenetére


dudasj
tag

Ha újra előjön akkor az bent van a memóriában, esetleg a regisztryben is. Szerintem próbálj meg más progikat is, hátha felismeri valamelyik. Az nem lehet hogy a programok és szolgáltatásoknál a telepített programoknál van olyan ami nem kelle? Lehet felraktál valamit amit nem kellene? Innen tudod törölni az Adobe progikat is.

(#8902) motacilo válasza blattida (#8895) üzenetére


motacilo
aktív tag

Köszönöm a megerősítést, valahol már halottam róla hasonlókat!

(#8903) motacilo válasza ddani868 (#8899) üzenetére


motacilo
aktív tag

ddani868: amiket írtál azok pont jók neked!
Ha nincsenek extra igényeid, de van állandó netkapcsolatod, akkor Panda Cloud + Comodo FW (vagy akár a WIN7 saját fala, ha azt használsz) És így még pénzedbe sem kerül a védelem. :D

(#8904) Pano válasza ddani868 (#8899) üzenetére


Pano
addikt

Próbáld ki a Panda Cloud Free-t, az fogja legkevésbé a gépet és a felismerése is jó. Ha meg kell fal, mellé a Comodo tűzfalat.

Szerk.: Ja, most látom, h előtte is ezt ajánlották. Mindegy, így legalább nyomósabb :D

[ Szerkesztve ]

(#8905) ddani868


ddani868
tag

Az a bajom a Panda Cloudal hogy nincs tűzfal, két programot meg nem akarok feltenni mert akkor az megint csak nem gyorsabb mint egy jó :) a Comodo IS nagyon jó lenne mert már használtam jó ideig mert ingyenes csak sajna voltak vele gondjaim mert a Logitech Gaming Softwaret nem szerette és nem tudtam megoldani úgy hogy jó legyen, tehát ez kilőve. Lehet maradok a KIS 2012 nél de azért ha még tudok valami jó megoldást akkor ne tartsátok magatokba :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8906) M3oH válasza ddani868 (#8905) üzenetére


M3oH
addikt

KIS2012 jobban fogja a masinat, mint a panda+comodo az biztos. KIS jo cucc, de hardverigenye nem light.

(#8907) AmigaFan válasza ddani868 (#8905) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Hidd el, nyugodtan felteheted a Panda Cloud + Comodo FW párost, a géped fel fog lélegezni, és szerintem simán felveszi a versenyt sok, mindent egyben megoldással!

Amiga Forever...

(#8908) *VARJU*


*VARJU*
tag

SOS televagyok keyloggerekel , tudom hogy nem a megfelelő topic de kéne egy jó takarito progi! tudna valaki ajánlani valamit?

(#8909) AmigaFan válasza *VARJU* (#8908) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Kezdésnek Mbam freevel csekkolj egyet.

Amiga Forever...

(#8910) *VARJU* válasza AmigaFan (#8909) üzenetére


*VARJU*
tag

Kösz szedem is :R

(#8911) Basilisk válasza M3oH (#8906) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Az új KIS nem használ többet 15 mega ramnál és nem igen fogja vissza a gépet

(#8912) ddani868


ddani868
tag

Az ESET Smart Security mennyivel gyorsabb a KIS 2012 nél ? az F-Secure is jó lenne nekem csak nem kompatibilis a google chrome al :S

(#8913) HZoli87 válasza ddani868 (#8912) üzenetére


HZoli87
veterán

Általában jelentősen gyorsabb. De jó lenne tudni, hogy milyen gépre kellene.

(#8914) ddani868 válasza HZoli87 (#8913) üzenetére


ddani868
tag

AMD A6-3650
Asrock A55 Pro3
4GB memó
ja és Windows 7 64bites természetesen :)

(#8915) HZoli87 válasza ddani868 (#8914) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez a konfiguráció megbirkózik a Kasperskyvel is. Próbáld ki a programokat (ESET, ...).

(#8916) ddani868 válasza HZoli87 (#8915) üzenetére


ddani868
tag

Megy simán nem fogja a gépet ezzel nincs is gond csak gondolkoztam másik esetleg nem annyira top vírusirtón de annyira nincs ami meg győzött volna talán még az F-Secure de az mint írtam nem jó a google chrome al Mozillára meg nem akarok váltani.

(#8917) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Lusta voltam virtuális rendszeren tesztelni a KIS 2012. A teszt oldal a Malc0de.com/database
KIS jelezte is a kártevőket és elvileg blokkolta is. Egyszer kellett újra indítani a rendszert a KIS kérte mert elvileg vírusirtást csinált. Lefuttattam egy full scan-t, nem talált kártevőt.
Heurisztika közepesre volt állítva, rootkit keresés be pipálva, de az alapos keresést nem pipáltam ki. iSwift és iChecker technológia bepipálva.
MBAM és Hitman Pro-t is lefuttattam azok sem találtak kártevőt.
Elképzelhető hogy kártevő megbújna a rendszerben? Eddig nem tapasztaltam semmi rendellenséget. Az is lehet hogy túl reagálom az egészet. :D
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8918) Mosanke válasza *VARJU* (#8908) üzenetére


Mosanke
senior tag

A MBAM nem biztos, hogy talál majd. Futtasd le még majd a SAS-t is. Ez inkább az a kettő közül, amelyik ilyenekre kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

(#8919) Butcher-HUN válasza Mosanke (#8918) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

SAS a KIS-el nem veszik össze? :U Köszönöm a válaszod! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8920) Pano válasza Butcher-HUN (#8917) üzenetére


Pano
addikt

túlreagálod

(#8921) blattida válasza Mosanke (#8918) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha már keyloggerekről van szó, azok ellen (is) sokkal jobb az mbam.
Ám ha kifejezetten ellenük kell egy program, akkor inkább például a zemana legyen a kereső program vagy a spyshelter, esetleg a nextgen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8922) Mosanke válasza Butcher-HUN (#8919) üzenetére


Mosanke
senior tag

Fogalmam nincs, mert nem használok Kasper termékeket.
Talán majd valaki tud válaszolni Neked.

#8921 blattida
Nem vitatkozás képpen, de azért javasoltam a SAS-t mert nálam egy ilyen szemetet, aztán kiderült négy volt belőle a gépemen, ez szedte le. MBAM nem is detektálta pedig állandó védelme is van és fut is a NIS mellett mindig. Ettől még jó program a MBAM, csak nekem a SAS szedte le.
Valami ....'A és ... B végűek voltak erre emlékszem már csak, többre nem.

[ Szerkesztve ]

(#8923) motacilo válasza ddani868 (#8914) üzenetére


motacilo
aktív tag

ddani868: Ha komplett megoldást akarsz, próbáld ki az AVG IS-t. Támogatja a Chrome-t és keveset eszik. Nekem egy sokéves gépen van fenn (AMD Athlon 2500 proci, 1 GB RAM) és korrektül megy.

(#8924) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!

A Panda Cloud + Comodo FW páros védelmi szempontból milyen a KIS-hez képest?
Van állandó net.

(#8925) Butcher-HUN válasza Gaberking (#8924) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Ez a kombo inkabb a light vedelmek koze tartozik. Aztan egy teljes erteku IS-t eleg nehez ossze hasonlitani az ingyenes kombokkal. KIS hibrid vedelem mellette tobb retegu vedelemmel van ellatva. Nem elfogultsagbol pusztan teny hogy a KIS joval erosebb vedelmet ad viszont jobban is fogja a gepet mint amit irtal kombo. Ha egyutt tudsz ezzel a negativumaval elni akkor a KIS jobb alternativa. ;)

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8926) blattida válasza Butcher-HUN (#8925) üzenetére


blattida
nagyúr

Az említett páros csak minimálisan biztosít gyengébb védelmet, mint a kis, és csak is azért, mert a panda cloud miatt kell az állandó net, ha a comodo falában aktív a d+, akkor abban az esetben sem védtelen a gép, ha nincs internet.

Valósan nem áll több rétegből a védelme, mint az említett kombónak, az egyetlen, ami nincs benne a párosban, az a virtuális billentyűzet.

Gaberking
Használd nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8927) Gaberking


Gaberking
senior tag

Köszönöm a segítséget!
Hamarosan lejár a KIS előfizetésem és gondolkodom, hogyan tovább. A KIS teljesen jól működik, nagyon meg vagyok elégedve vele, de ha lenne hasonló szintű, vagy jobb védelem, ami kevésbé lassítja a gépem, akkor lehet váltanék. Windows 7 64 -re kell, 5-6 hat gép van a családban amire védelmet kell telepítenem, mert lejár a KIS előfizetés.
Persze a leggyengébb láncszem mindig a felhasználó.

(#8928) ddani868 válasza Gaberking (#8927) üzenetére


ddani868
tag

Nem találsz jobbat a KIS 2012-nél nekem elhiheted :) már pár napja próbálgatom a jobbnál jobb védelmeket mert a win újratelepítés előtt állok de igazából egyik sem tetszett szerintem inkább hosszabbítsd meg a licenszet!

(#8929) AmigaFan válasza ddani868 (#8928) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Én viszont blattidával értek egyet, teljesen jó kombó a Panda Comodo fallal, és a gépterhelése több mint jó. Azért 5-6 gépre elég borsos a KIS, főleg ha teljesen jó ingyenes alternatíva is van. Szerintem ha lejár, érdemes adni egy esélyt az ingyenes megoldásoknak!

[ Szerkesztve ]

Amiga Forever...

(#8930) T_Stark


T_Stark
őstag

Pár napja megváltam az ESS5-től. (Kicsit felidegesített hogy az Istennek sem engedte hogy letöltsek és feltelepítsek egy MSN pluszt, még kikapcsolt védelem mellett sem! Ezért hirtelen felindulásból kib..tam. Nem tört volt, újságos kóddal használtam.) Amúgy nem volt vele különösebb bajom, pár apróságot leszámítva.

A helyére a CIS-t tettem fel, és kellemes meglepetés ért. Most használom először az 5.9-et, és szinte alig kérdez. Először azt hittem hogy valamit elállítottam véletlenül, de nem, minden biztonságos módban van, és egy kezemen meg tudnám számolni hány kérdést tett fel eddig. Nagyon sokat fejlődött. Gépet sem terheli, bár ezt már a régebbi verzióktól is megszoktam tőle.
Szóval az egész mondandóm lényege csak annyi, hogy pozitív meglepetésként ért most az új CIS, nem bántam meg hogy lecseréltem rá az ESS5-öt :K

(#8931) Gaberking válasza AmigaFan (#8929) üzenetére


Gaberking
senior tag

A CIS vagy a Panda + Comodo fal nyújtaná a jobb védelmet?

(#8932) AmigaFan válasza Gaberking (#8931) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Panda Cloud plusz Comodo fala, mert a Comodo AV gyengébb a Pandánál!

Amiga Forever...

(#8933) *VARJU*


*VARJU*
tag

Na megvannak :) köszönőm srácok :D 9 keyloggert szedtem le a spybottal meg egy néhány trojánt de még igyis maradt és rá küldtem a malwarbytes free-t a rohadt férgei de menyi volt :) De még ígyis lassan tölt be a startlap, útánna megy minden simán!

(#8934) HZoli87 válasza T_Stark (#8930) üzenetére


HZoli87
veterán

Esetleg ha megkérdezted volna, hogy mit kell kikapcsolni a védelmen (ESET), akkor letudtad volna tölteni mellette az MSN pluszt, sőt telepíteni is tudtad volna. De most már mindegy ...

(#8935) blattida válasza Gaberking (#8931) üzenetére


blattida
nagyúr

Gépterhelés szempontjából a maci és a sárkány párosa a jobb, viszont védelmi szempontból a sárkány csomagja a jobb, az az apró tényt nem figyelmen kívül hagyva, hogy ha nincs net, a mackó nem sokat ér.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8936) T_Stark válasza HZoli87 (#8934) üzenetére


T_Stark
őstag

Letiltottam a komplett védelmet már a végén, a tűzfaltól kezdve a vírusirtóig mindent, akkor le tudtam tölteni, de mikor fel akartam tenni valami hibát írt ki, mintha rossz lenne a telepítőcsomag, ekkor küldtem le...
A CIS rögtön engedte mókolás nélkül is.

Meg más bajom is volt vele, pl a HIPS ha automatán van kb semmit nem ér, interaktív módban meg eszméletlen sokat kérdez, elviselhetetlen. Amúgy sem szívem csücske az eset, csak megnéztem milyen ez az új 5-ös.

(#8937) HZoli87 válasza T_Stark (#8936) üzenetére


HZoli87
veterán

Akkor nálad volt a gond, érdemes lett volna újra letölteni a telepítőt, mert valószínű valóban sérült volt. Én több gépre is telepítettem már, ahol ESET van/volt (legutóbb 1 hete az én tartalék gépemre). Sosem volt gondom vele, persze előtte kikapcsoltam a megfelelő védelmi modulokat (például a tűzfal nem tartozik közé).

(#8938) Gaberking


Gaberking
senior tag

Feltelepítem a CIS -t és használom a gépet mint eddig, aztán ha beválik marad is.

(#8939) T_Stark válasza HZoli87 (#8937) üzenetére


T_Stark
őstag

Lehet, de már mindegy, eddig a CIS-sel meg vagyok elégedve, jobban mint vártam.
Van mellette egy MBAM free is, így ez nekem most tökéletesen megfelel.

(#8940) riki válasza AmigaFan (#8932) üzenetére


riki
senior tag

Hát én erre nem mernék mérget venni.Ha kicsit böngészed Laca oldalát :R bizony még a Kis-t is megszorongatja a comodo Av. És ezek nem szintetikus tesztek, hanem a " véres valóság". :U

(#8941) ƵøŁĭ válasza riki (#8940) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Pontosan.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#8942) M3oH válasza riki (#8940) üzenetére


M3oH
addikt

Bezony. Ha csak a szamokat nezuk, CIS nagyon szepen teljesit. Viszont azert ez nem ilyen egyszeru, mert kerdes, mennyi false, stb. . De en teljes megelegedessel es bizalommal hasznalom a CISt, nem erzem, hogy a KIS vagy NIS annyival tobb lenne.

(#8943) ddani868


ddani868
tag

Én Comodo-ról váltottam KIS 2012 re :)

Ez miatt, https://forums.comodo.com/defense-sandbox-help-cis/online-lookup-results-t72322.0.html;prev_next=prev

Én nem tudtam értelmezni a megoldást sajnos meg megoldani sem de ha valakinek sikerült már vagy tudja hogyan lehet akkor írja már le legyen szíves érthetően mert akkor vissza állok Comodora mert valóban nagyon jó és ingyenes is :) KÖSZI

[ Szerkesztve ]

(#8944) Fire/SOUL/CD válasza ddani868 (#8943) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Defense+ fül/Számítógép biztonsági házirendek/Defens+ szabályok fül/a listában duplaklikk a Comodo Internet Security csoporton/Egyedi házirend mellett Létrehoz-on katt/Védelmi beállítások fül/Folyamtok közötti memória hozzáférés sorában a Módosítás-on katt/Hozzáad gomb és betallózod az LWEMon.exe-t, majd pedig végigokézol/alkalmazol mindent.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8945) ddani868 válasza Fire/SOUL/CD (#8944) üzenetére


ddani868
tag

És ez így jó is lesz vagy csak lefordítottad a leírást ? mert én próbálgattam vagy 1 órát még amikor fen volt a Comodo de sehogy nem sikerült megoldani.

(#8946) Fire/SOUL/CD válasza ddani868 (#8945) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, csak lefordítottam a leírást. (5.9-hez (ki)igazítva, mert nem teljesen ott van, mint a leírásban)
Nem tudom miket próbáltál eddig (főleg, ha nem is tudtad hol keresd), ezért célszerű lenne kipróbálni nem? ;] Aztán vagy működik, vagy nem...
(feltételezem ezt a módszert még nem próbáltad...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8947) riki válasza ddani868 (#8945) üzenetére


riki
senior tag

Soha nem gondoltam ,hogy Fire-t el tudja csábítani a Cis. Biztos úgy van ahogy leírta , mert ha Blattidán kívül alaposan átvesézte valaki a Cis minden apró részletét az Fire. :B

(#8948) Fire/SOUL/CD válasza riki (#8947) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

CIS nem is, csak a CFW... ;] A CAV-al meg mostanság vannak gondok x64 alatt, ha beleolvasol a Comodo topikban, ott írtam, hogy kb milyen gondok jelentkez(het)nek...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8949) motacilo


motacilo
aktív tag

64 bites oprendszer alatt mely IS-ek működnek stabilan, bugok nélkül (de tényleg!!!).

(#8950) Pano válasza motacilo (#8949) üzenetére


Pano
addikt

Egyik se. Mindegyik programnak akadnak bugjai.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.