Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) Szellem. válasza Pano (#67550) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Már semmi sem a régi ezen a téren. Mindegyik AV cég elkurvult vagy el fog kurvulni. Már nem az ügyfél a lényeg. Minél nagyobb egy cég, annál rosszabb a supportja. Ez az általános trend. Vannak cégek akikre nem minden esetben lehet ezt ráhúzni, de a nagy átlag ez. Persze a lóvé az egekben amit hivatalosan ki kéne fizetni a cuccokért amit eladnak Av néven. :)

(#67552) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Állami trójai programokat is törölni fog az F-Secure

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#67553) Cs1csó válasza Szellem. (#67551) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kis cégnél pedig sokszor nincs elég erő a valós fejlesztésre, innovációra.

(#67554) Szellem. válasza Dévacsen (#67552) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez tetszik. Nagyon korrekt a hozzáállásuk. Gondolom a többi cég majd kussolni fog, mert van érdekük benne, főleg az europol miatt.
Érdekel, hogy mit fog majd reagálni például a Kaspersky, stb.

(#67555) Dévacsen válasza Szellem. (#67554) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Azért valahol döbbenetes hogy már ilyen nyíltan beszélnek olyan dologról a szolgálatok,amiket régen tagadtak volna,vagy tagadtak is.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#67556) merqree válasza Dévacsen (#67555) üzenetére


merqree
őstag

Nem tudhatjuk, hogy most éppen e pillanatban milyen "háttér" alkalmazások vannak a telefonjainkon/számítógépeinken.
Lehet, ez csak a jéghegy csúcsa.

(#67557) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok,
Több éven át használtam az AVG Free-t, mint ingyenes, rezidens AV-t. Nem is volt vele különösebb gondom. Viszont egy ideje felfigyeltem arra, hogy a laptopom is és a desktop gépem is böngészésnél képes 20-30 másodpercet várni, mire betöltődnek az oldalak.
Ez idő alatt megnyitok 5-6 oldalt, mind várakozik, majd egyszerre betöltődnek. Ez nagyon gáz.
Először azt hittem talán az ISP vagy a router csinálja, de egy ötlettől vezérelve letöröltem az AVG-t és most jól működik minden.
Tudtok erre valami megoldást? Miért csinálja ezt? Esetleg valami másik ingyenes alternatívát?

[ Szerkesztve ]

(#67558) Cs1csó válasza #68216320 (#67557) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, több lehetőséged is van. Milyen oprendszered van, Windows 10?
1. érdemes lenne átvizsgálni a gépet pár keresővel pl.: AdwClenaer, Emsisoft EK,

2. megpróbálni újratelepíteni - előtte saját eltávoíltóját még azért lefuttatni hátha talál valami maradékot -

3. Helyette Windows 10 esetén:
- beépített Defender
- Kaspersky Security Cloud Free (KSCF) (ennek a telepítési módja: először létrehozni egy MyKaspersky fiókot, ha beléptél a létrehozott és aktivált fiókba onnan letöltöd a KSCF-t telepíted. Telepítésnél a KSN-re vonatkozó kérést fogadd el de a marketing célú adatgyűjtést elutasíthatod, telepítés után kikapcsolhatod a Kaspersky Secure Connection-t egyéb beállításokért nézz be a Kaspersky topikba.)

Legyen a nehezen pótolható adataidról mentés lehetőleg külső offline tárhelyen.

(#67559) #68216320 válasza Cs1csó (#67558) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm a gyors választ.

Elfelejtettem említeni, igen, Win10-ről van szó mindkét gépen, karbantartott OS-el, nem össze-vissza telepített. Gyakorlatilag szinte azonos programokkal évek óta ugyanabból a forrásból, tehát ebben sem lehet változás. Amiről letöröltem ráadásul friss telepítésnek is tekinthető.
Driverek gyártóspecifikusak, frissek (nem a win10 által letöltött).
Ha kell futtatok más keresőt, bár nem hiszem hogy ilyen gond lenne.
Érzékeny adatok vannak tárolva offline is, illetve saját cloud szerveren vagy itthoni linux szerveren. Illetve a gépen érzékeny text alapú fájlok eleve jelszavas zip-ben (aes256) vannak.

Mindkét gépen van linux os is (ezek ext4 partíciója nem elérhető win alól), ha esetleg arról kényelmesebb/egyszerűbb keresést csinálni, akkor mehet onnét is.
Jellemzően nem telepítek idegen programokat win alatt, ezért picit idegenkedem csak ezért feltelepíteni keresőt.

Tűzfalnak a beépítettet használom, külső, kényelmesebb gui-val (tinywall) manuális paraméterezéssel. (minden tiltva, amíg nem engedem elv)

Beépítet defendert passzolnám, ne kövezzetek meg érte.

[ Szerkesztve ]

(#67560) #68216320 válasza #68216320 (#67559) üzenetére


#68216320
törölt tag

Csináltam Kaspersky fiókot, de nem találom a Kaspersky Security Cloud Free-t.

Update:
Gugliban rákeresve letöltöttem a KSCF-et, de nem tudok továbblépni csak ha elfogadom az adatszolgáltatást. De ez szerintem nem a marketing célú megkeresés.
[kép]

Most visszaraktam az AVG free-t és ugyanolyan gyötrelmes böngészni. Néha jobb, de néha homokora. És vicc, hogy egy 9. gen i7 cpu-val is érezhetően lassabb minden avg használattal.

[ Szerkesztve ]

(#67561) #68216320 válasza #68216320 (#67560) üzenetére


#68216320
törölt tag

A máshonnét letöltött Kaspersky nem jött be, nem lehetett aktiválni a magyarországi fiókkal.

(#67566) #68216320 válasza Cs1csó (#67565) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezek közül melyik lenne az? Mert free szót egyikben sem látok.
[kép] [kép]

(#67568) Cs1csó válasza #68216320 (#67566) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a link lehet jó lesz: [link]

gugliban így kerestem rá: Kaspersky Free download

(#67569) #68216320 válasza Cs1csó (#67568) üzenetére


#68216320
törölt tag

Pont ezt töltöttem le (european union) és telepítés után nem tetszett neki a régió.

De köszönöm feladom a küzdelmet. Amúgy is utálom a windowst amire a vírusírtó mizéria csak rátesz egy lapáttal.
Úgyis csak offline játékkal játszom, arra meghagyom a win10-et net és minden egyéb tűzfal/vírusírtó, stb nélkül.
Érdemi munkára pedig marad a linux.

Köszönöm, h próbáltál segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#67595) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Takarítottam a topikban. Elnézést azoktól akinek a hozzászólása mást is tartalmazott témábavágólag.
Folytathatjuk a szakmai munkát. :R

(#67600) Szellem. válasza kisbalazs83 (#67599) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jogos a felvetésed.
Az új tagoknak szól elsősorban ez a "tiltás". Zoli topikgazda volt, és rendre "teszteljük" az AV termékeket, de nem futtatunk, csak szkennelünk.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.