Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68651) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD ;] :DD :

"Alkuajánlat
Szia!
Észrevetted, hogy küldtem neked egy e-mailt a te fiókodból?
Igen, ez azt jelenti, hogy teljes hozzáférésem van a készülékedhez.

Az elmúlt pár hónapban folyamatosan figyeltelek.
Még mindig azon töprengsz, hogy ez hogyan lehetséges? Nos, a gépedet megfertőzte egy féregprogram, ami egy általad megtekintett felnőtt weboldalról származik. Lehet, hogy nem egészen érted, hogy mi is ez, de mindjárt elmagyarázom.

Ennek a trójai vírusnak a segítségével, teljes hozzáférést szereztem a számítógéped és egyéb eszközeid felett.
Lényegében ez az jelenti, hogy bármikor láthatom, hogy mit csinálsz a képernyődön a kamerád és a mikrofonod bekapcsolásával, anélkül, hogy neked erről sejtésed is lenne.
Emellett, hozzáférésem van még az elérhetőségeidhez és ismerőseid teljes listájához.

Joggal kérdezheted, hogy mindez hogyan lehetséges, hiszen van antivírus program a gépeden, miért nem kaptál erről semmiféle figyelmeztetést.
Nos, a válasz egyszerű: az én féregprogramom olyan meghajtókat használ, ahol néhány óránként állandóan újrafrissíti magát, így felfedezhetetlen marad, és ezért nem jelez az antivírusod.

Van rólad egy videófelvételem, ahogy éppen kényezteted magad a képernyő bal felén, a jobb felén pedig a videó látható, amire maszturbáltál.
És a legrosszabb még csak most következik: egyetlen kattintással meg tudom osztani ezt a videót az összes közösségi felületeden, valamint el tudom küldeni az összes ismerősödnek e-mailben és messengeren.

Hogy ez ne történjen meg, mindössze annyit kell tenned, hogy átutalsz nekem bitcoint 1450 USD értékben a Bitcoin címemre.
(Ha esetleg gőzöd se lenne arról, hogyan kell bitcoint küldeni, csak keress rá egy böngészőben a “bitcoin vásárlás” kifejezésre).

A bitcoin címem (BTC Wallet) a következő:
[mod]

Mihelyst megkapom a visszaigazolást arról, hogy fizettél, rögtön törlöm is a videót, és utána soha többé nem fogsz hallani felőlem.
Van rá 2 napod (48 órád), hogy teljesítsd az átutalást.
Az óra onnantól számítva ketyeg, hogy megnyitottad ezt az e-mailt.

Feljelentéssel próbálkozni teljesen hiábavaló, mivel sem ezt az e-mailt, sem a bitcoin azonosítómat nem lehet visszaköveteni.
Már elég rég óta dolgozom ezen az ügyön, úgyhogy semmi esélyt sem hagytam a hibázásra.

Ha véletlenül azzal próbálkoznál, hogy megoszd ezt az üzenetet bárkivel is, azon nyomban szétküldöm a videódat a fentiekben leírtak szerint."

[ Módosította: radi8tor ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68652) morfondőr válasza t72killer (#68651) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha véletlenül azzal próbálkoznál, hogy megoszd ezt az üzenetet bárkivel is, azon nyomban szétküldöm a videódat a fentiekben leírtak szerint. :Y
Nem lennék a helyedben :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#68653) BigManus válasza morfondőr (#68652) üzenetére


BigManus
addikt

Én már nézem a videót... :DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#68654) #45687808 válasza t72killer (#68651) üzenetére


#45687808
törölt tag

Nagy az Isten állatkertje, de túl alacsony a kerítés.

(#68655) Cs1csó válasza t72killer (#68651) üzenetére


Cs1csó
félisten

Reggel a Retro rádióban is ez volt porondon.

(#68656) Pyttawrx válasza t72killer (#68651) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vissza kell neki írni, hogy nincs webkam, de ügyes, hogy felvett... :D

(#68657) Semplar válasza t72killer (#68651) üzenetére


Semplar
őstag

Válaszolj! ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#68658) t72killer válasza BigManus (#68653) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:)) . Beperelem a fószert szerzői jogok megsértése miatt, mihelyst túllépte a p0rnhub nézettségét az anyag :DD . (Ja, valóban nincs webcam...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68659) #45687808 válasza t72killer (#68658) üzenetére


#45687808
törölt tag

Komolytalanok vagytok. :((( Olyan körültekintően megírta a levelet, helyesírása is rendben van, erre kigúnyoljátok. Ej, hol tart a világ... :DDD

(#68660) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Uh, ez még mindig él?

Még ~1.5 éve jött velem szembe az egyik érdekeltségemben, ahol kedves hölgy (tényleg) nézett rám feszengve, hogy ezt kapta a céges email-jére angol nyelven (hosted by T-Com).

Mondom, ha kényezteted is magad, amikor senki nem figyel oda, az a Te dolgod, de 1) hogy a monitorozott portos, cam és mic nélküli desktop-odon keresztül bármit is lássanak ebből, ahhoz nagyon tudniuk kéne, 2) ha az irodában neked bejön a p0rn, akkor valamit én nagyon elbasztam.

Nevermind...

(#68661) ledgeri válasza t72killer (#68651) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Még nem ment nagyobb halnak belőle... (Van másik is, csak nem "bitcoin"...)
Egyébként ja... engem 3 nagybácsim halála után kerestek meg... de persze nekem kellett volna fizetni illetéket, hogy megkapjam a dollármilliókat. Eljátszottam velük email-ben...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68662) t72killer válasza #45687808 (#68659) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, pont írni is akartam, hogy példás a nyelvhasználat, ezt bizony honfitárs írta.

Nemrégiben kaptam egy durvábbat, ott egy jószándékú német úriember, aki állítólag minden lépésem figyeli (épp országon kívül voltam több mint 1 hete :DDD ) egy gonosz kénsavazótól akart megmenteni, egyébként ennél jóval olcsóbban.

#68661: ennek nem tudom, hogy valós-e az email-címe, ráhagyom a hotmail halászkergetőire ezt a szórakozást. Egyébként kíváncsi lennék nem lehetne-e lenyomozni a wallet tulaját. Persze nem a magyar rendőrségtől várom a bravúrt, de jó lenne begyűjteni a kis huncut "leskelődőket".

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68663) Cs1csó válasza Semplar (#68642) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem rossz, de hiányoznak az értesítések, hogy épp mit blokkolt. Most a SimpleWall-t tettem fel ez kb. hasonló de dob fel értesítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#68664) Semplar válasza Cs1csó (#68663) üzenetére


Semplar
őstag

Igen keveset zargat. Utóbbit nem ismerem. Router mögött nem érzem hiányukat, ezért is töröltem végül TinyWall -t is.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#68665) ledgeri válasza t72killer (#68662) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha csak kap, akkor passz, amint továbbküldi, már lehet menni utána.. Ha pl Coinbase-en keresztül szedi ki akkor már meg is van a kapcsolat... De ha átküldi egy exchange-re, és valami olyanra cseréli ami nem követhető így, akkor annyi volt...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68666) Cs1csó válasza Semplar (#68664) üzenetére


Cs1csó
félisten

A TinyWall fejlesztőjének ez a filozófiája, hogy mindent blokkol és neked kell majd a blokkoltak közül kivenni amit nem akarsz blokkolni. Nem rossz, de van, hogy valami lehal és nem tudod miért csak majd eszedbe jut, hogy a TinyWall volt az.
A SimpleWall hasonló minimalista, de értesít, sőt jópofa, ha nem érsz az egérhez egy ideig tehát pl. elmész a géptől és az idő alatt jön pár csatlakozási kérelem akkor amint megmozdítod az egeret - tehát visszatértél - sorban feldobja neked ezeket az elmulasztott értesítéseket.

(#68667) #45687808 válasza t72killer (#68662) üzenetére


#45687808
törölt tag

Valószínű. Külföldieknek nagyon nehéz a magyar nyelv, fordítóval pláne hibás.
És megmentett? :DD

(#68668) t72killer válasza #45687808 (#68667) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68669) Semplar válasza Cs1csó (#68666) üzenetére


Semplar
őstag

👍
Ilyen egy jól megírt program!

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#68670) Shadowduet válasza ledgeri (#68646) üzenetére


Shadowduet
tag

Most próbáltam ki a linket, regeltem, meg is kaptam a linket, megerősítettem, feltettem, és nálam csak 30 napot ír. Már nem él az opció?

(#68671) ledgeri válasza Shadowduet (#68670) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én első link alapján mentem, VPN-es leírást követve (új accountot regelve), aznap mikor írtam.

Lejárt a promó? Novemberben indult esélyes, hogy én még, te már nem kaptad meg.
Cserélni megéri most? Megoldhatod bármikor ha tényleg él amit nem látunk most mi...
Érdemes vele még mókolni? Lehet hogy jön a kövi 30 napban egy hosszabb, mint 30 napos, így te döntésed.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68672) Shadowduet válasza ledgeri (#68671) üzenetére


Shadowduet
tag

Megcsináltam megint, most a cikkben szereplő VPN-el, és most működik, tehát még mindig él az ajánlat!

(#68673) #45687808


#45687808
törölt tag

Kedves Fórumtársak!

Bár nem vírusirtó, de szeretném kipróbálni a Proton VPN-t. Valakinek van esetleg tapasztalata vele kapcsolatban?

(#68674) sztikac válasza #45687808 (#68673) üzenetére


sztikac
őstag

Röviden: jó
Hosszabban: vannak azért jobb VPN-ek is :DDD
Free verzió elég lassú, fizetős sokkal jobb, igazából protonmail-el együtt éri meg csomagban venni.
Mire kellene amúgy VPN (ezt azért kérdezem, mert ritka az az use-case amikor _tényleg_ szükség van VPN-re)?

(#68675) #45687808 válasza sztikac (#68674) üzenetére


#45687808
törölt tag

Lehet hülyeség, de egyszerűen meg akarom csak ismerni, erre kell. Szeretek új szoftvereket megismerni, kipróbálni, foglalkozni velük.

(#68676) sztikac válasza #45687808 (#68675) üzenetére


sztikac
őstag

Parancsolj, free verzió kipróbálásra: [link]
Azzal számolj, hogy durván lassít, nálam a 30/30-as 10ms körüli pingből csinált 2/5Mbps sebességet 35ms körüli pinggel.
+free szerverek egy csomó helyen bannolva vannak, többek között sokáig a PH-ra se tudtál PVPN free szerverről bejelentkezni.
Aztán szerintem itt fejezzük is be az OFF-ot, inkább keress/nyiss egy VPN topikot, ha még vannak kérdéseid.

(#68677) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Már az Alza sem biztonságos, vagy én vagyok hülye?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#68678) Szellem. válasza Klaus Duran (#68677) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Vagy simán csak téves riasztás!

(#68679) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Eon újra akcióban.
https://puntaarenas.cl/OIRS/OIRS/2014/.hu/hu/signin.php
- káros/adathalász

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#68680) ledgeri válasza ƵøŁĭ (#68679) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezmiez? Csak mert én is, nevemen E-onos számla nem lévin is kapok "fizesse be száláját... eon" emaileket...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68681) Shadowduet válasza ledgeri (#68680) üzenetére


Shadowduet
tag

Én kapok a NAVtól, E-ontól, Paypaltól is ilyen scam szarokat, bár az eon meg a NAV mostanság megpihent...

(#68682) csaba1203


csaba1203
addikt

Nem tudom volt már belinkelve de megszületett a végeredmény:
- [link]
Eset-nek nagy gratula!

(#68683) Szellem. válasza csaba1203 (#68682) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem Kaspersky-t akartál írni??? :)

[ Szerkesztve ]

(#68684) Xelo válasza Szellem. (#68683) üzenetére


Xelo
addikt

szoros verseny.. :P

(#68685) Cs1csó


Cs1csó
félisten

:U
Nem kiveséztük már, hogy kb. SEMMIT sem érnek ezek a "tesztek" ?

(#68686) Xelo válasza Cs1csó (#68685) üzenetére


Xelo
addikt

nem is azért, ez olyan mint a sport. ;] mindenki szurkol a saját csapatának akkor is ha kamu az egész játék.

(#68687) Cs1csó válasza Xelo (#68686) üzenetére


Cs1csó
félisten

:))

Ez alapján szerintem az Avast-AVG a legjobb mert a Free verziót tesztelik és mivel ingyenes de kb. mindenben hozza a szintet.

A Kaspersky-nél már rezeg a léc mert ott nem a FREE-t tesztelik, tehát nem lehet tudni mi lenne az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#68688) Jack Oneill válasza Szellem. (#68683) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Neeeeem, jol irta a kollega teljesen 😋

(#68689) BigManus


BigManus
addikt

Azért a Microsoft Defender is szép teljesítményt hozott, pár éve meg szinte temetve volt...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#68690) Semplar válasza BigManus (#68689) üzenetére


Semplar
őstag

Bizony -ám! :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#68691) csaba1203 válasza Szellem. (#68683) üzenetére


csaba1203
addikt

:N

(#68692) t72killer válasza BigManus (#68689) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

sajna úgy látom már nem elérhető a shadowserver reportja, kb az volt az egyetlen értelmes vírusteszt. Érdekes, abban vhogy egyik szereplő se verekedett a 99-100% szintekért, a legjobbak jó, ha elérték a 70-80%-ot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68693) BigManus válasza t72killer (#68692) üzenetére


BigManus
addikt

Ez csak azon múlik, min, mennyit és kik tesztelnek.
Rengeteg a nevetséges teszt sajnos.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#68694) Szellem. válasza Xelo (#68684) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én csak poénkodtam. Engem egyáltalán nem érdekelnek ezek a tesztek. Egyik sem tükrözi a valóságot.

(#68695) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#68696) t72killer válasza BigManus (#68693) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a shadowserver mintája a legnagyobb, a net óriási részét fésülik real-time. Ehhez képes bármilyen mesterséges minta egy vicc.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68697) zsigomark3


zsigomark3
tag

Sziasztok,

Adott egy low end windows10 pc, casual böngészésre, így nem is nagyon érné meg befeketni rá fizetős antivirusra.
Hogy azért mégis csak legyen rajta valami védelem a windows firewall mellett, először felraktam a malwarebytes free-t, majd a bitdefender antivirus free-t szerettem volna, viszont az jelezte hogy addig nem telepíthető amig nem törlöm le a malwarebytes-t.

A két vírusírtó együtt okozhat problémát? Összeakadhatnak egymással, vagy a systemmel?
Ti melyiket tartanátok meg, Malwarebytes-t, vagy Bitdefender-t?

Üdv: Márk

(#68698) t72killer válasza zsigomark3 (#68697) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A MB free nem csak időnkénti szkennelésre való már:F? Pár éve nem használom, akkor még az volt a módi, hogy 1 hónapban ment a pro trialként, ami real-time, aztán visszavedlett free-vé, amivel kézi szkennelést lehetett csak csinálni. Ezesetben fenn hagynám mind2-t.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68699) Semplar válasza zsigomark3 (#68697) üzenetére


Semplar
őstag

„Hogy azért mégis csak legyen rajta valami védelem a windows firewall mellett"

A defenderrel mi történt?

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#68700) zsigomark3 válasza Semplar (#68699) üzenetére


zsigomark3
tag

Ja, hát szerintem azt kikapcsolta a malwarebytes vagy a bitdefender :DDD

Akkor az is elégséges lehet ? :))

Üdv: Márk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.