Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) Cs1csó válasza mylenovo (#51450) üzenetére


Cs1csó
félisten

ESET vagy Bitdefender (mos már magyarul is tud ha igaz azért ajánlottam első körben) mindkettőnek van olyan verziója amiben van tűzfal is.Az árakat nem tudom, de mindenképpen valamennyi próbaidőszakot tarts mielőtt döntesz.
Itt egy táblázat ahol az ESET termékeit össze tudod hasonlítani: [link]
Itt pedig ahol a Bitdefender termékeit: [link]

(#51452) Kékes525


Kékes525
félisten

Használ valaki ESET Smart Security Premiumot?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51453) csaba1203 válasza mylenovo (#51450) üzenetére


csaba1203
addikt

Parancsolj:
-[link]

(#51454) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok,
Az alábbiakban kérem a hozzáértők, tapasztalattal rendelkezők véleményét:
Négy ingyenes antivírus program közül szeretnék választani:
1. Bitdefender free
Ami tetszett: alig lehet érezni, hogy a gépen van, a számítógép kikapcsoláskor az azonnal leáll.
Érezni lehet, hogy „biztonságban vagyok”- ez persze teljesen szubjektív.
Nem tetszett: a keresett weboldalak lassan nyílnak meg, túlságosan „fapados”.

2. Tencent PC Manager
Ami tetszett: kicsit jobban testre szabható, a teszteredmények nagyon jók. Nem fogja a rendszert.
Nem tetszett: Más vírusirtók bejeleznek rá, a Zemana pl 133 PUA-t jelez (mind Tencent-hez köthető), hibaüzenetek,
blokkolja a Windows Update-t, vagy mikor mit…..

3. Qihoo 360 Total Security Essential
Ami tetszett: viszonylag stabil, nincsenek hibaüzenetek, jó szolgáltatások, nem fogja a rendszert. Gyorsan megnyílnak a Weboldalak.
Nem tetszett: A BitDefender harmadik klikkelésre frissíti csak magát, sok ártalmatlan alkalmazást manuálisan kell a WhiteList-be rakni,

4. Kaspersky Antivirus Free
Még nem próbáltam, de nagyon érdekelne, hogy kinek van vele bármilyen tapasztalata…

A négy alkalmazás közül melyiké a legkevésbé kezdetleges? Egyéb tapasztalatok....

(#51455) Cs1csó válasza Pete1 (#51454) üzenetére


Cs1csó
félisten

Avast free-t ajánlom itt egy friss teszt róla: Computer Solutions Avast free teszt videó

BD free : az az érzésem, hogy ez egy olyan kényszer termék: "más gyártónak is van ingyenes megoldása nekünk is legyen" a teszt eredményei nem rosszak de mivel lassulást érzel ezért inkább nem ajánlanám.

Tencent pc manager : gyakorlatilag annyira lexarják a világot hogy egy épkézlába angol nyelvű oldala sincs (a baidu pl. már az angol nyelvet is kivezette) nekem ez a hozzáállás nem jön be. Nem ok nélküli az sem hogy van program ami ugrik a telepítőjére.

Qihoo - jól indult persze kínai stílus szerint a mindenféle fölösleges dologgal telezsúfolt TS verziót favorizálták de érezték az igényt - gondolom európa felől - ezért TSE verziójuk is megmaradt. Aztán történt hogy megjelent a PREMIUM termékül ami az ingyenes vonalból nőtt ki érdekes megoldás. A TSE verzió kb. egy becsületesen folyamatosan bugfixelt verzióvá silányult, amikor félévente kijön az új windows 10-es build csinálnak egy hozzáigazított verziót és kész.

Kaspersky free - nyáron indult hozzánk hivatalosan az ősszel ért el. Használtam egy ideig de pár dolog nem tetszett:
- gép bekapcsolás után az első alkalommam történő fájlkezelő megnyitásba mindig úgymond mindig egy kicsit megakadt az egész rendszer egy pillanatra
- telepítésnél secure connection megegy másik cuccot is telepít amik fizetősek és adatkorlátosak tehát ezeket telepítés után gyalulni kell de telepítés folyamán nem lehet mellőzni.
- elég sokszor pörgette a gépet - egyfajta optimalizáló kereséssel amiket túl sűrűnek tartottam.
- okóber óta nem volt friss verziója ez sem túl jó, főleg egy olyan terméknél ami új tehát sűrűbben jöhetnének a javítások stb.
- a fizetős termékhez képest hiányzik a viselkedés elemző modulja (megjegyzem a BD is hasonló elvek mentén dolgozik tehát nem csak support hiányzik ami egy ingyenes terméknél teljesen rendben van hanem a legfrissebb tecnológiák sincsenek benne)

Az AVAST FREE-ben még mindig az a jó hogy a fizetős alap funckiókban nem tér el az ingyenestől hanem vannak bónusz funkciók ami amire nem is feltétlen van szüksége az embernek vagy más programokkal, tecnikákkal kiváltható. Sőt telepítésnél lehet egy csomó fölösleges dolgot szelektálni.

(#51456) SityiSXT válasza SityiSXT (#51448) üzenetére


SityiSXT
őstag

Eddig volt fent a gépen: a Cupheadet megfogja. Fog a halál itt megint gépészkedni. Kezdem komolyan azt hinni, hogy a Defender tényleg remek termék, ha AdGuarddal együtt használja az ember...

(#51457) Pete1 válasza Cs1csó (#51455) üzenetére


Pete1
tag

Szia,

Próbáltam már az Avast-ot is (sőt, valamikor a kedvencem volt abban az időben, amikor még olyan furcsa kinézete is volt, talán 3. és 4. széria), de nekem a mostani változattal az a bajom, hogy nekem kaotikusnak tűnik a menürendszere. Ezenkívül nálam is jelentkezett olyan, hogy lefagyott. Ezenkívül, amikor a saját uninstallerével eltávolítottam, akkor is maradt utána avast registry bejegyzés, amit nem lehetett egyenként sem kigyomlálni. Szóval, emiatt az Avast nekem nem szimpatikus.
Amiket felsorolta (a Kaspersky kivételével) mind kipróbáltam, tulajdonképpen mind jó, de valahogy mindig hiányzik valami ahhoz, hogy teljes legyen a boldogság...
Talán a Qihoo-val voltam e leg elégedettebb, miután minden beállítottam rajta, de legutóbbi tesztjein már közelebb járt a 90 %-hoz, mint a százhoz, így egy kicsit gondolkodóba ejtett..

(#51458) Szellem. válasza SityiSXT (#51456) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Elég uncsi és idegesítő gépészkedni az AV termékekkel emiatt!
Én is azt javaslom, legyen egyszerű a termék, de nagyszerű. Nem jó az, ha valami agyon van bonyolítva vagy ahogy a Sophos esetében túl automata. Ennél még az F-Secure is jobb. :)

(#51459) azka79


azka79
aktív tag

Szasztok!

Poénból leszedtem a TS360-at, de a defendert nem tudom bekapcsolni. Miért???

Vagy is bekapcsolni de 1 perc múlva leáll...

[ Szerkesztve ]

(#51460) Cs1csó válasza azka79 (#51459) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt rendszer újraindítás a TS eltávolítása után. Elvileg automatikusan be kell kapcsolnia, ha nem is azonnal de egy gép újraindítás után mindenképp. A TS-t hogy távolítottad el, programok és szolgáltatásokon belül, szokásos módon?

Mindenképpen egy két gép restart legyen, talán megjavul, esetleg egy windows update keresést indíthatnál manuálisan, ugye nincs letiltva a win update esetleg ez is lehet egy hibaforrás.

(#51461) mr.perfect


mr.perfect
tag

srácok, az Adaware Antivirus-t ismeri valaki? [link] teszteken nagyon jól szerepel... érdemes egy próbát tenni vele?

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#51462) azka79 válasza Cs1csó (#51460) üzenetére


azka79
aktív tag

Minden ahogy leírtad.

(#51463) SityiSXT válasza azka79 (#51462) üzenetére


SityiSXT
őstag

CCleanerrel egy registry pucolás nem árthat. A telepített programok listájából eltűnt már?

(#51464) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Nem igazán követtem figyelemmel az elmúlt időben a vírusirtó piacot, most egy barátom megkért, hogy húzzam neki újra a Wint és kicsit rakjam rendbe.
Elég analfabéta az informatikához, csak használni akarja a gépet, netezni, Wordbe írni, Skype-olni, ilyenek. Az ajánlóban említett programok közül melyiket lenne érdemes feltennem a gépére? Ingyenes legyen és ne kelljen neki foglalkoznia a beállításokkal. Akár csak AV is jó, vagy ha tényleg nem bonyolult a használata, akkor én szívesebben tennék fel neki egy komplett védelmi csomagot.
Köszi előre is!

(#51465) netpeti98 válasza Peetey91 (#51464) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem erre a felhasználásra a Sophos Home megfelelő lehet, mivel teljesen automatikus (bár ez a gyakorlottabb felhasználóknak hátrány lehet) és a telepítés után nem kell vele foglalkozni. A böngészőbe pedig uBlock Origin reklámblokkoló.

(#51466) azka79 válasza SityiSXT (#51463) üzenetére


azka79
aktív tag

IGEN IGEN, azóta visszaáltam a tegnapi backupomra, és használom tovább a TS360 at, amúgy is ts360 nélkül települt az új windóz update ami tacsra vágta az aisuite-omat.

De ha beállítom hogy a TS360 és a defender is menjen egy időben és a TS360 ból kilépek, akkor tökéletes a defender.

[ Szerkesztve ]

(#51467) Cs1csó válasza mr.perfect (#51461) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elméletileg igen, de van nála jobb is. Ami nem tetszik hogy az ingyenesben nincs WEB védelem [link] (ez a gond pl. az avira-val is)

(#51464) Peetey91
+1 netpeti98
A sophos tényleg jó lehet , távolról te is tudod ellenőrizni, hogy van e gond, és az Ublock origint is telepítsd a böngészőjébe nagyon hasznos.

(#51468) Peetey91 válasza netpeti98 (#51465) üzenetére


Peetey91
senior tag

és @csicso82

Köszönöm mindkettőtöknek a tippet, követem a tanácsokat! :R

(#51469) Pano válasza Peetey91 (#51464) üzenetére


Pano
addikt

F-Secure.
Az mindenben automatizált, sokszor még értesítést se küld, csak háttérben cselekszik és erős védelem.

[ Szerkesztve ]

(#51470) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hello!

Jelenleg BD IS 2017 előfizetésem van ami majd valami júniusban jár le.
Az a kérdésem, hogy addig én nem is tudom használni ezzel az előfizetéssel a 2018 -as változatot?

Illetve mi a kettő között a különbség? Értem itt azt, hogy ha nem tudom használni akkor érdemesebb váltani vagy mind a kettő ugyan azt tudja.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#51471) mr.perfect válasza Ra's al Ghul (#51470) üzenetére


mr.perfect
tag

általában amíg van előfizetésed mindíg a legújabb verziót használhatod.. próbáld frissíteni.

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#51472) Mikulásbá válasza Ra's al Ghul (#51470) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt ugye tudod,hogy a 2018-as verzió már magyarul is!

(#51473) Semplar


Semplar
őstag

Egy újabb bányász oldal:
[link]
EAM és Ublock Origin mellett 50% -on pörgött a CPU, F-Secure mellett 0%. :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#51474) Kékes525 válasza Semplar (#51473) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem látok bányász scriptet rajta. [kép] Processzor sem pörög. (ESET IS + uBlock Origin)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51475) alázógyík válasza Kékes525 (#51474) üzenetére


alázógyík
őstag

Nálam se. :N

(#51476) Pano válasza Semplar (#51473) üzenetére


Pano
addikt

szintúgy semmi

(#51477) Szellem. válasza Semplar (#51473) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Vírusírtó nélkül az oldal:

(#51478) Semplar


Semplar
őstag

Bocsi akkor téves riasztás volt, lehet épp frissült a chrome. :B :R

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#51479) tpeter77 válasza Vesporigo (#51438) üzenetére


tpeter77
addikt

Ez népszerű téma! Ahogy a 40. életkorba léptem, beindult a fejtető erőteljes kopaszodása.
nálam az Alpecin leszerepelt, most a Rossmannos teafaolajas sampont, és a Hélia-D regeneráló hajhullás elleni esszencia sprét használom.
Ez már jobb, a 6 éves lányom azt mondta, picit sűrűbb a hajam, mint előtte, de január végén megyek hajvizsgálatra ahol 300x nagyítóval megvizsgálják a fejbőrt, ott megmondják hogy a hajszálak vannak elvékonyodva, vagy ki van ritkulva, stb.
A részletekért privátba keressetek :)

(#51480) daimonion válasza tpeter77 (#51479) üzenetére


daimonion
senior tag

Minek az élet rendjét felrúgva hiúnak lenni ? ;] ;]
Ha azt írták meg a génjeid,hogy kopasz legyél fogadd el. Nem kell a hókuszpókusz. Ami pénzt ezekre a termékekre költesz költhetnéd egy több éves AV előfizetésre is vagy SSD vásárlásra vagy bármi hasznos IT cuccra is ;] ;] :C :R

(#51481) net91 válasza tpeter77 (#51479) üzenetére


net91
senior tag

off
A nők számára sokkal vonzóbbak, férfiasabbak a kopasz férfiak- akik vírusirtót használnak-. :)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#51482) Kékes525 válasza net91 (#51481) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor én nyerő vagyok! :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51483) tpeter77 válasza net91 (#51481) üzenetére


tpeter77
addikt

:D :))

(#51484) lócitrom


lócitrom
őstag

bő egy évtized majdnem folyamatos AVG használat után némileg elbizonytalanodtam. alapvetően nem volt vele gondom. éveken át tökre elvoltam vele. tud magyarul, egyértelmű volt a GUI, a fogyasztása elfogadható volt és ha néha blokkolt is ezt-azt alapvetően nem szinte lekopogható, hogy nem szedtem be semmi nyavalyatörést. de most már zavar az egész úgy, ahogy van. elindult egy trend, ami miatt több gyártó is elkezdett UWP-hez idomuló felületet csinálni. nem túl effektív modulokkal vértezték fel a vírusirtóikat. mióta pedig az avast megvette az AVG-t, azóta eléggé irritáló az egész program. elválaszthatatlan elemekkel van elhalmozva és csak a megszokás miatt látom át még a dolgokat.

most új gépem lett, Windows 10 Pro operál rajta. egyelőre nem tettem fel semmi védelmet. új megoldást keresek, ami kevésbé irritáló. nézegetem a különféle statisztikákat, viszont azokból tényleg nem jön le egyértelmű kép, hogy mi lenne az ideális folytatás. olyasmit keresek, ami:

- összetett, tehát minimum tűzfal és webes védelem adott
- adott esetben részletesen konfigurálható, de átlátható
- tud magyarul
- nem zabál
- fürge
- feleslegesen nem zaklat
- az sem baj, ha ingyenes

...már ha ez egyáltalán így egyben lehetséges. jó ideje használok EMET-et is extraként, de ha minden igaz ennek a képességeit már elkezdte integrálni a Microsoft a rendszerbe(?). szóval kellene egy ilyen alternatíva. létezik ilyesmi? Trend Micro-val meg Avira-val szemezek, de annyi időm nincs, hogy minden szempontot teszteljek minden programban.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#51485) Cs1csó válasza lócitrom (#51484) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az EMET már integrálva van a legfrissebb win 10 build-be ezt jól tudtad. Ha kell tűzfal - nem ajánlom más gyártóktól összerakott kombót - akkor ingyenesben a Comodo Internet Security Premium lehet a megoldás, ingyenes ne tévesszen meg a premium előtag.
Ha fizetős akkor több lehetőség is van pl. az ESET IS, remélhetőleg mások is ajánlanak majd valamit.

Annyit megjegyeznék, hogy miután úgymond leszűkíted a kört - az itt kapott segítséggel is - érdemes mindenképpen a legígéretesebbel egy pár napos tesztidőszakot csinálni és inkább a használhatóságára koncentrálj mivel amiket itt ajánlani fognak védelem tekintetében mind megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#51486) Mikulásbá válasza lócitrom (#51484) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Bitdefender 2018 már tud magyarul,nézz rá,aránylag olcsón van.

(#51487) lócitrom válasza Cs1csó (#51485) üzenetére


lócitrom
őstag

1709 16299.192 fut nálam. akkor már valóban szükségtelen az EMET?

egyelőre kösz akkor a tippeket. Comodo-t régről ismerem, BitDefender-t is már próbálgattam, csak zavart, hogy nem magyar. várok akkor még a véleményekre, aztán hátha lesz valami normális utód.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#51488) Cs1csó válasza lócitrom (#51487) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen ez a legfrissebb stabil build, ebben már benne van, a beépített windows defender is megfelelő védelmet ad, ráérsz keresgélni.

(#51489) lócitrom válasza Cs1csó (#51488) üzenetére


lócitrom
őstag

egy dolgot viszont nem tudok ennek kapcsán. magába a rendszerbe lett integrálva vagy a Defender-be?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#51490) Szellem. válasza lócitrom (#51489) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Magába a rendszerbe.
A Defender is a rendszer része.

(#51491) lócitrom válasza Szellem. (#51490) üzenetére


lócitrom
őstag

persze, de ha felkerül egy 3rd party vírusirtó, akkor az javarészt ki is kapcsol. ezért kérdezem.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#51492) Szellem. válasza lócitrom (#51491) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Így van a 3rd party víruskereső elveszi a Defender elöl a helyet. De, ez normális.
A Mappavédelem, stb. ilyenkor nem működik.

(#51493) lócitrom válasza Szellem. (#51492) üzenetére


lócitrom
őstag

akkor máshogy kérdezem, csakhogy biztosra menjek :) ha kikapcsolom a Defender-t, akkor is megmarad a korábban EMET által nyújtott DEP és egyéb védelem?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#51494) Szellem. válasza lócitrom (#51493) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A DEP és a SmartScreen meg egyebek maradnak.
Azok lesznek inaktívak, amiket a Defenderhez kapcsoltak. :K

(#51495) Pano


Pano
addikt

Még 1-2 év és nem marad az F-Secure-ból semmi látható dolog, csak egy parancsikon a start menüben, ami a weboldalra mutat :D

[ Szerkesztve ]

(#51496) Szellem. válasza Pano (#51495) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez azért nem biztos. Az EAM sem tud olyan sokat, ha a beállításokat tekinted, mégis véd. Persze, az F-Secure SAFE-ben még kevesebb a beállítási lehetőség, de ez nem biztos, hogy a védelem rovására menne.
De, majd látjuk. Viszont tény, hogy szépen szedik ki a funkciókat.:)

Majd tényleg az lesz kiírva az oldalra:
F-Secure parancsikon letöltése. 1 év 3 gépre 17 ezer. :) :DD

(#51497) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdv srácok.

Jelenleg melyik a legjobb free AV?Most Avirát használok,de kipróbálnék mást is ha van jobb.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#51498) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

A 11-es ESET termékek (AV) hogyan birkóznak meg a legújabb kódoló vírusokkal? Youtube-on láttam pár lehangoló eredményt, persze ez közel sem reprezentatív.

Köszi!

Plag: [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#51499) Szellem. válasza TFSi (#51498) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Például? Milyen lehangoló videókra gondolsz?

(#51500) Semplar válasza Pano (#51495) üzenetére


Semplar
őstag

Megszűnt: Hálózat-ellenőrző és mobilhálózati beállítások.

Lassan a windows tűzfal is eltűnik, mintha feladták volna az ezirányú védekezést. Tekintve, hogy a hackerek
úgy mennek át rajta, mint kés a vajon. Pláne a drága "jó" NSA technikának is köszönhetően.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.