Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) Golota válasza tpeter77 (#50249) üzenetére


Golota
aktív tag

Most szólok, hogy jelenlegi formájában a BD 2018 egyetlen fillért nem ér meg. Bárki, aki valamilyen VPN-t használ szívni fog vele. Félre ne értsetek: maga a BD alapvetöen jó termék, de a 2018-as release bugos és hónapok óta nem tudják javítani. A support minösége meg kritikán aluli. Ez utóbbi nem fáj, amíg nincs rá szükség, de utnána meg nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#50252) JHC


JHC
tag

Üdv!

Egy hozzáértő meg tudná-e mondani nekem, hogy a Norton Security Premium használható-e legálisan céges gépeken, vagy csak magán használatra legális-e?

(#50253) Kékes525 válasza JHC (#50252) üzenetére


Kékes525
félisten

Általában a céges termékeket (üzleti használatra) drágábban adják, ezért a válaszom az, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50254) Pano válasza JHC (#50252) üzenetére


Pano
addikt

A céges felhasználás licenc-feltételei általában eléggé szerteágazóak és nehéz biztosat mondani, mert mindenki más és más jogokat határoz meg magának. Én azt tudom neked javasolni, hogy biztos infót magától forgalmazóktól, tehát a Symantectől lehet kapni, hogy ők a szerződésben miket kötnek ki.
A tapasztalat általában az, hogy az otthoni felhasználásra szánt csomagok nem véletlenül azok, de megesik, hogy kis -és közép vállalkozásoknál használható :)

(#50251) Golota: A supportot ismerjük, ki is tárgyaltuk már párszor itt, tegnap meg is említettem, egyet érthetünk. A VPN bug miatt meg azért erős kijelenteni, hogy egy fillért se érne a jelnlegi formájában. Nem hatalmas tömegek használnak otthoni felhasználás során VPN-t.

[ Szerkesztve ]

(#50255) JHC válasza Pano (#50254) üzenetére


JHC
tag

Köszönöm a válaszokat nektek. Azon megy a vacillálás, hogy most ezt válasszam, vagy a Bitdefender Antivirus-t. A bizonsagcenter.hu-nál érdeklődtem, a Bitdefender Antivirus használható céges gépeken, bár én jobban szeretnék inkább Norton-t.

(#50256) DIEGO15 válasza JHC (#50252) üzenetére


DIEGO15
őstag

A "céged" nem használ vírusirtót? :F

(#50257) JHC válasza DIEGO15 (#50256) üzenetére


JHC
tag

Miért ne használna, jelenleg AVG van de hamarosan lejár, és mivel az Avast megvette az AVG-t, jelenleg hosszabbítás nem lehetséges, de érdekes módon új licenszet lehet vásárolni.

(#50258) DIEGO15 válasza JHC (#50257) üzenetére


DIEGO15
őstag

Csak azért kérdezem, mert nálunk például nem mi döntjük el, hogy mit szeretnénk használni, hanem azt használjuk amit "adnak".

(#50259) Pano válasza JHC (#50255) üzenetére


Pano
addikt

Mi itt elsősorban otthoni felhasználás témával szoktunk foglalkozni. Cég esetében nagyon sok a változó ami alapján el lehetne dönteni melyik a legjobb.
Egy cég IT infrastruktúrájának védelme teljesen más védelmi megoldásokat követel, ezért is foglalkoznak maguk a fejlesztők is külön céges vonallal.
Az alap dolgokat említve, pl:

- Mennyi gépet kell levédeni?
- A gépeket milyen rendszerek futnak?
- A gépek milyen hardveres konfigurációval redelkeznek?
- A cég adatai és kommunikációja jelentős többségben belső hálózaton megy végbe, vagy sok a kifelé kommunikálás is?
- Mennyire dolgoztok érzékeny adatokkal? Az adatok kezelésének vannak-e külön törvényi meghatározásai?
- Milyen felhasználók ülnek a céges gépek előtt? Teljesen alap felhasználók, hozzáértők, haladók?

Céges környezetben a védelem egy teljesen más téma, mint láthatod :)

[ Szerkesztve ]

(#50260) JHC válasza Pano (#50259) üzenetére


JHC
tag

A céges környezet 15-20 pc, laptop vegyesen. A céges környezetben ne csak irodára gondoljatok, ez itt egy műhely. Nincs rendszergazda vagy ha kell akkor én vagyok.

(#50261) Pano válasza JHC (#50260) üzenetére


Pano
addikt

Használtok valami speciális szoftvert?

Igazából a Norton meg a Bitdefender is mehet, előbbi annyival jobb, hogy "automatikusabb", a bitdefendernek viszont a védelme jobb, de pár fő gépen le kéne tesztelnetek, hogy nem okoz-e problémát.

(#50262) DIEGO15 válasza JHC (#50260) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem vagyok szakértője a témának, de 15-20 licensz nem olcsó mulatság, akár melyik szoftvert választod. Neked egy ingyenes is jó lehet pl Comodo IS, vagy a Sophos home, amit akár távolról is tudsz managelni. :)

(#50263) Pano válasza DIEGO15 (#50262) üzenetére


Pano
addikt

Sophos Home-ot nem lehet céges környezetben használni, a Comodo IS meg én személy szerint rizikósnak látom ide. Azért az igényel némi hozzáértést, a mindennapi használat során is (meg elég bugzásra hajlamos, sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#50264) DIEGO15 válasza Pano (#50263) üzenetére


DIEGO15
őstag

Az általad leírtakkal tisztában vagyok.

Valahogy nekem nem tiszta, hogy mennyire céges környezet az említett céges környezet. Úgy értem nekem úgy tűnik, mint ha egy kisebb Bt/Kft ről beszélnénk, ahol a informatika terén az oldjuk meg okosba elveket követik. :)

(#50265) JHC válasza DIEGO15 (#50264) üzenetére


JHC
tag

Kft vagyunk, úgyhogy az is cég. Amióta az én kezelésemben van az IT azóta, próbálok jogtiszta maradni. A win-es jogtiszták, egy gépre vettünk MS Office-t, mert volt olyan partner cégünk akinek volt előre gyártott árajánlat kérő Excel táblája, amit a Libre nem tudott megfelelően megnyitni. A többi gépen LibreOffice van, nekünk jó az a formátum is saját dokumentumok gyártásához, árajánlatot meg legtöbben úgy küldünk, hogy konvertáljuk PDF-re, vagy kinyomtatjuk, a főnök aláírja, visszaszkenneljük, és képként megy tovább emailban. minden egyéb programból ingyeneset használok.

(#50266) DIEGO15 válasza JHC (#50265) üzenetére


DIEGO15
őstag

Na pont így gondoltam én is.
Elvileg csak a munkahelyi verzió az amit jogtisztán használhatsz, akkor is ha fizettél érte, persze ez szerződési feltétel függő. (Lehet, hogy a bitdefender egy kivétel)
Ha eddig bevált az AVG, akkor miért nem veszel új licenszt? :)

(#50267) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ublockot használok az Opera böngészőmbe,de ilyennel még nem találkoztam.Ki lehet valahogy cselezni? ;]

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50268) Szellem. válasza Orlin (#50267) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez melyik weboldalt érinti? Sajnos, kezdik azt játszani, hogy ha blokkolod a reklámokat, akkor feldobnak egy ilyen üzenetet és nem tudsz belépni az oldalra.

(#50269) Orlin válasza Szellem. (#50268) üzenetére


Orlin
addikt

Badoo :DDD
Eddig nem csinálta meg is lepődtem.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50270) Kékes525 válasza Orlin (#50267) üzenetére


Kékes525
félisten

"Adblock Warning Removal List"

A szűrőlistákban ezt be kell kapcsolni. A kérdéses site-t be linkelnéd?
Ha az nem elég akkor ezt is használni kell: AAK-Cont Filter For uBlock Origin Természetesen ez csak a scriptjével együtt müködik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50271) Orlin válasza Kékes525 (#50270) üzenetére


Orlin
addikt

Badoo az oldal és a "Adblock Warning Removal List"
bekapcsolása nem segített.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50272) Kékes525 válasza Orlin (#50271) üzenetére


Kékes525
félisten

Bekapcsolása után frissítettél? Először ürítsd ki a gyorsítótárat.

Akkor próbáld meg a másik listát is a scriptjével együtt. Amúgy nálam nem jön elő semmi.
Vagy használj Firefoxot. Ott amikor lekapcsoltam az ublockot és a noscriptet is, akkor sem jött elő semmi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50273) Orlin válasza Kékes525 (#50272) üzenetére


Orlin
addikt

Frissítettem és ürítettem is! :D
De semmi változás.Jó mondjuk annyira nem életbevágó az oldal,csak eddig nem jelentkezett amikor megnyitottam.Gondolom majd lesz az ublock és más blokkolóknál valami trükk erre is idővel.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50274) Orlin


Orlin
addikt

A gyorsírótárat amúgy miért kell üríteni?
Köszi! :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50275) Pano válasza Orlin (#50269) üzenetére


Pano
addikt

Na, a Badoo pont nem rinyálhatna jogosan a reklámblokkoló miatt, ugyanis minden szarért-hugyért pénzt szednek be.
Körülbeül ahhoz hasonlítanám, hogy elmész moziba, megveszed a mozijegyet, kifizeted. Fizetsz rágcsáért a mozibüfében. Utána kifizeted a jegy ellenőrzését is, aztán még kérnek ülőhely pénzt is, amikor vége a filmnek, kifelé még fizetned kell egy takarítási díjat is.
Na, így működik a Badoo.

[ Szerkesztve ]

(#50276) Kékes525 válasza Orlin (#50273) üzenetére


Kékes525
félisten

Az "AAK-Cont Filter For uBlock Origin" is kipróbáltad a scriptjével együtt? Üríteni a frissítés előtt azért szoktam, hogy biztosan ne legyen gubanc a cache-el. Néha szükséges, azért is van egy ilyen funkciója.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50277) Pano


Pano
addikt

Vérbeli tutorial és ismeret tágítás. Okuljatok! ;]

(#50278) Szellem. válasza Pano (#50277) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Miket szedsz te össze?

(#50279) Cs1csó válasza Pano (#50277) üzenetére


Cs1csó
félisten

Osztják rendesen érdemes végigolvasni az hozzászólásokat. Már téli szünet lenne?? :DD

(#50280) Pano válasza Szellem. (#50278) üzenetére


Pano
addikt

Ez egy malware sample, ha nem blokkolta az antivirusod, dobd a Dunába :D

(#50281) Szellem. válasza Pano (#50280) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Basszus, EAM nem ismerte fel. Csalódtam benne. Megyek veszek másikat. ;]

(#50282) Jack Oneill válasza Pano (#50277) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Hu bakker...kivancsisagbol megneztem a tobbi videojat. Bar ne tettem volna :D Ez kegyetlen :D

(#50283) Szellem. válasza Jack Oneill (#50282) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A legnagyobb gond az, hogy a mai ifjúság ilyen! 42 évesen azt kell, hogy mondjam, hogy erőteljes visszafejlődés van a visszamenő generációkra nézve. Semmi férfiasság, semmi etika, stb. :) De, ez EGO az van dögivel a semmire. :)
Mindegy. A lényeg, hogy a kiscsávó szakértőnek képzeli magát. :)

[ Szerkesztve ]

(#50284) DIEGO15 válasza Szellem. (#50283) üzenetére


DIEGO15
őstag

3 éves videók, azóta biztos sokat fejlődött :D

(#50285) jim bcs válasza Szellem. (#50283) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Drága kenyér, én még csak most láttam :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#50286) Jack Oneill válasza DIEGO15 (#50284) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem azota progamozo rendszermernok lett :D es oktatast vallal.

[ Szerkesztve ]

(#50287) Orlin válasza Jack Oneill (#50286) üzenetére


Orlin
addikt

A T-Systems-nél... ;] :DD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50288) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Böngésző bezárása után is működik a bányászás.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#50289) azka79 válasza Jack Oneill (#50286) üzenetére


azka79
aktív tag

vagy itt moderátor ;]

(#50290) jim bcs válasza azka79 (#50289) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Itt biztos nem :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#50291) tpeter77 válasza Pano (#50277) üzenetére


tpeter77
addikt

ilyen tényleg van? 2 percig bírtam! Atyavilág, többé nem néztek meg minden belinkelt sz@r belinkelt videót :)
Ezt a srácot meg kellene ismertetni a vírusirtómmal, hogy többé ne jöjjenek be az oldalai.

[ Szerkesztve ]

(#50292) Cs1csó válasza tpeter77 (#50291) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Mintha lónak imádkoznál" tuti ez a tipus bármint felrakhatsz neki élesben úgyis kikapcsolja, csak hogy engedje az adott cuccát futtatni.

(#50293) felhaszn


felhaszn
újonc

Sziasztok! Valaki tudna segíteni hogy tudom letörölni a Half Life Dedective Server-ert(HLDS.exe)a gépről?

Nagyon zavaró hogy mindig felugrik,még régebben töltöttem le a Cs 1.6-ot egy magyar szerverről és onnan marad fent a gépen.Futtatam le már olyan víruskeresőt amitt régebben írtak de nem volt nagy hatása.Azt is írták hogy valami Registből kell törölni de nem tudom az hol van!Ha valaki tudna segíteni az írjon!Előre is köszi!

(#50294) azka79 válasza felhaszn (#50293) üzenetére


azka79
aktív tag

Itt lejjebb ajánlottak valami vírusölő szakembert ;] vagy még talán az MBAM futtatását javasolom, de ezt úgy hogy nem vagyok szakértő a témában.

(#50295) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Mindegyik az IOBit SystemCare, semmi mókolás nincs. Miért jelez a programra?

PSN ID: marquuard

(#50296) pendre54 válasza EnterR (#50295) üzenetére


pendre54
addikt

Valószínűleg konkurenciát látja benne, és így próbálja ellehetetleníteni. ;] Egyébként, én is már évek óta használom az IOBit cuccait, jelenleg is a legújabb 11-es verziójú ASC van telepítve, és arra is ugyanígy beriaszt a Malwarebytes, míg úgy másfél, két évvel ezelőttig soha, semmi gondja nem volt vele. Én nem foglalkozok vele, egyébként is max., havonta egyszer futtatom csak ezt a progit.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#50297) EnterR válasza pendre54 (#50296) üzenetére


EnterR
veterán

Érdekes is, mert semmilyen más nem kereső nem ugat rá. :R

PSN ID: marquuard

(#50299) old-dog


old-dog
aktív tag

A SpyHunter-t itt ritkán emlegetitek. Milyen program ez pl a Malwareyites-hez képest? Érdemes kipróbálni vagy hagyjam inkább.

(#50300) Cs1csó válasza old-dog (#50299) üzenetére


Cs1csó
félisten

Felejtős, ezt egy külföldi tesz végén írták:" A versenytársak sokkal többet nyújtanak" Érdemes az összefoglalóban található kiegészítőkkel próbálkozni:

Kiegészítő termékek futtatása(Malwarebytes AntiMalware,HitmanPro,Zemana AntiMalware, Dr.Web Cure It,Emsisoft Emergency Kit,AdwCleaner)

Különálló zsarolóvírus elleni megoldások(HitmanPro.Alert,Kaspersky Anti-Ransomware,Bitdefender Anti-Ransomware,ZoneAlarm Anti-Ransomware,Malwarebytes Anti-Ransomware)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.