Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#50890) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Csalással fenyegető weboldal letiltva.Norton is feldolgozta.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#50902) Mikulásbá válasza ƵøŁĭ (#50901) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

KIS is megfogta!

(#50903) tpeter77 válasza ƵøŁĭ (#50890) üzenetére


tpeter77
addikt

Emsi nem engedi betölteni.

(#50904) Pano válasza tpeter77 (#50903) üzenetére


Pano
addikt

Ez a böngésző, nem az EMSI.
Csak a pontosítás végett.

(#50905) tpeter77


tpeter77
addikt

más.

Bitdefender 2018 megint próbálkozik. Most mindegyik terméket 25Euróért kínálja.

[link]

(#50906) tpeter77 válasza Pano (#50904) üzenetére


tpeter77
addikt

bocs, tényleg.

Ez van, amikor próbálok belépni. Jól lemásolták a PayPalt.

(#50907) Kékes525


Kékes525
félisten

Beléptem arra az adathalász programra és bohóckodtam vele. Utána biztos ami biztos ellenőriztem. A Hitmanpro nem talált semmit, viszont -ilyen még nem volt- az Emsisoft Emergency Kit gyakorlatilag megállt a Rootkit ellenőrzésnél, ugyanazt a fájlt próbálja ellenőrizni. Szerintetek mi van ilyenkor? Ijedjek meg? Melyik vírusellenőrző a legjobb rootkit irtó? Help! :R

Megszakítottam a keresést és újra elindítottam, most lefutott rendesen és nem talált semmit. Mi lehetett az előbb?

A Malwarebytes Anti-Malware és az AdwCleaner 7.0.6.0 sem találtak semmit. Az F-Secure Online Scanner viszont nem akar futni. Elindul, de csak ezt látni belőle:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50908) UserX válasza Szellem. (#50898) üzenetére


UserX
őstag

Erre gondoltam:

1Y PROMO ;)

(#50909) S-IW válasza Kékes525 (#50907) üzenetére


S-IW
tag

(#50910) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#50907) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Semmitől nem kell félned.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#50911) Kékes525 válasza S-IW (#50909) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

(#50910) LiLxWaYnEx:

Már bootoltam gondolom akkor már aktiválódott volna.

A Malwarebytes Anti-Rootkit Beta ezt adta ki:

A nemet nyomtam meg, mert nem tudom mi ez.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50912) Szellem. válasza qqcqqc (#50899) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amennyiben felraktad a programot érdemes ezt a beállítást bekapcsolni:
Settings/Other Settings/System Startup/ és itt az Extra Security legyen bekapcsolva!
Restart a gépnek és fasza! Gyorsabban töltődik be a program és a moduljai. A bootidőt nem befolyásolja! Viszont, gyorsabban rendelkezésre áll a védelem és így minden program pöccre indul!

Még valami: Be kell járatni a programot! Kell egy pár restart neki, meg programindítás. Van a programban egy machine learning opció, ami tanulja a géphasználatot is! Érdemes adni időt neki. Eddig teljesen fasza!
Így, hogy beállítottam, meg megvan a jó pár restart, már fasza!

Amúgy aki igényelte a promó kulcsot vagy tervezi, annak bátran javaslom. Jó termék!

[ Szerkesztve ]

(#50913) qqcqqc válasza Szellem. (#50912) üzenetére


qqcqqc
őstag

Felraktam. Köszönöm a segítséget.
Majd írok, hogy milyen.
Ez nem szakmai reakció lesz, inkább felhasználói. Egy általános használatú családi gépen fut.
Elsőre az a furcsa, hogy csak az ie, amin keresztül web védelmet biztosít. Nálam win10 van, ott ugye az edge az alap, és én chrome-ot használok. Na majd kiderül.
Program indítás: TC rohadt lassú volt az első 2-3 alkalommal, mondjuk van helyi háló és 3 fixen mountolt meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#50914) Szellem. válasza qqcqqc (#50913) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

IE, Chrome, FF amin a webvédelmi beépülő modulja működik!
Az Edge-be nem épül be a kiegészítő modul, de teljes értékű védelmet ad! Ergo, ha szar oldalra mész vagy kártevő van ott is blokkol!

Ez, az a program, amit "be kell járatni"! Ahogy írtam feljebb tanul, de a fenti opciót mindenképpen kapcsold át, amit írtam! Nagyban gyorsít!
Senki nem várja el itt a szakmai teszteket! Itt többnyire felhasználók vannak, de ezekből tanulunk és szűrünk le tapasztalatokat!
Viszont, ez az a terméke, amit többet kell használni mint 10-20 perc. :)

[ Szerkesztve ]

(#50915) Semplar válasza Kékes525 (#50907) üzenetére


Semplar
őstag

Lehet az EAM és a HPA összevesztek rajta, hogy melyik vizsgálja.:)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#50916) Szellem. válasza qqcqqc (#50913) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amennyiben nem jön be a program a Program Promók topikban van F-Secure SAFE-re 1 éve promó 5 gépre!
Igényeld és legfeljebb meg lesz ingyen, ha gondod lenne. Jó program az is. Egyszerű mint a faék, de jó erős védelmet ad.

(#50917) Cs1csó válasza Szellem. (#50898) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem a németországi lokalizációhoz kötött éves ingyenes liszenszre gondolt. Addig tötymörögtem, hogy lemaradtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#50918) Kékes525 válasza Semplar (#50915) üzenetére


Kékes525
félisten

Az esetleges ütközésnek nem volt más jele, másrészt már nagyon sokszor futtattam és soha nem tapasztaltam ilyet. Azóta se. Néhányszor már lefuttattam a kíváncsiság miatt.
Más anomália is volt:

1. Sandboxie hibákat jelzett. A Windows újraindítása megoldotta.

2. Az F-SecureOnlineScanner nem fut, pedig letöltöttem még egyszer. Ez változatlanul fennáll. Olyan hibát produkál, mint ami a runtime könyvtár hiányoknál szokott lenni, de a rendszerem nem változott. Apropó ez milyen runtime könyvtára igényel, ha egyáltalán igényel?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50919) Kékes525 válasza Kékes525 (#50918) üzenetére


Kékes525
félisten

Problem solved:

Át kellett állítani mediumra. Valamelyik nap használtam és magasra állítottam a biztonsági szintet. A paranoidia visszaütött. A franc gondolt arra, hogy ez mást is befolyásolhat. :D

Itt olvastam róla: F-Secure Online Scanner: All You Wanted To Know

"3. Internet Explorer (IE) 7 and 8: Online Scanner doesn't start when Internet and Local intranet security levels are set to High
The Online Scanner user interface uses the functionality of an Internet Explorer Server object. To allow Online Scanner to operate, you must set IE settings to default:

In the browser go to Tools > Internet options.
Select the Security tab.
Set Internet and Local intranet security levels to Medium."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50920) Clemi


Clemi
veterán

Srácok, erre valakinek megoldás? Engem legalábbis nagyon zavar az Avast állandó processzor használata.

(#50921) Szellem. válasza Clemi (#50920) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem hinném, hogy van rá megoldás. Egy párszor előfordul ilyen anomália, de nem csak az Avast esetében. Vagy bejelented a bugot és vársz a megoldásra vagy csere.

(#50922) Jack Oneill válasza Clemi (#50920) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ennek mi koze az Avastnak?

(#50923) Pano válasza Jack Oneill (#50922) üzenetére


Pano
addikt

Úgy, hogy Avast összetevő pörgeti a procit valamiért.

(#50924) Jack Oneill válasza Pano (#50923) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Latom, most kerestem ra, es azt is latom, masoknal is van erre panasz.

(#50925) Semplar válasza Kékes525 (#50919) üzenetére


Semplar
őstag

Paranoia On! :DD
Közben én is kezdem belakni Binisoft WFC -t. :DDD

A TinyWall végül nem vállt be, túlságosan ragaszkodott a malware portok blokkolásához.
Először sikerült kivenni egy portot(1245) a blokkoltak közül, de később már kikapcsolt blokkoló listával is blokkolta.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#50926) Szellem. válasza Semplar (#50925) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én ezért nem kultiválom az ilyen és hasonló programokat, mert csak a gond van velük!
A vírusvédelem tekintetében szintén minél bonyolultabb egy termék és minél több a fícsör benne, annál több a gond velük. Plusz hasznuk nincs, inkább placebo, de a dolgokat viszont nagyon meg tudják bonyolítani!

(#50927) Kal-El válasza tpeter77 (#50905) üzenetére


Kal-El
senior tag

Én itt találtam szintén jó áron:
Bitdefender Internet Security 2018
Bitdefender Total Security 2018
Bár ezek csak akkor érik meg ha több évre vesszük.
Amikor több évre veszi az ember az ilyen Internet Security-t, akkor ha jön újabb verzió, akkor automatikusan áttérhetek arra, vagy csak a mostani 2018 fog menni 2-3 évig?
Megújításra is szoktak akciók lenni, vagy csak az új ügyfeleknek akcióznak általában?

[ Szerkesztve ]

(#50928) Jim74 válasza Kal-El (#50927) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az oldalon azt írják, hogy magyarul. :Y
Tud már a Bitdefender magyarul???? :Y

(#50929) Szellem. válasza Jim74 (#50928) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem tud!legalábbis egy hete még nem tudott!

[ Szerkesztve ]

(#50930) Jim74 válasza Szellem. (#50929) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor ez így azért elég inkorrekt...

(#50931) Szellem. válasza Jim74 (#50930) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Le kell tölteni és megnézni annak aki használja!
De nekem az az oldal is gyanus!

(#50932) Kal-El válasza Jim74 (#50928) üzenetére


Kal-El
senior tag

Egy érdekes részlet az oldalról:
Webáruházunkban vásárolt Bitdefender licenszek csak Magyarországon aktiválhatók (IP cím alapú ellenőrzés)!
Ilyet még nem láttam sehol.

(#50933) Szellem. válasza Kal-El (#50932) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Itt valami gyanús náluk! Ha meg tud a szoftverük magyarul, akkor azt ők magyarították.

(#50934) Jim74 válasza Kal-El (#50932) üzenetére


Jim74
nagyúr

Legjobb tudomásom szerinte a Bitdefender termékei régiófüggetlenek.

(#50935) Kal-El


Kal-El
senior tag

Plag (#50933)
Nekem nem annyira, ha jobban belegondolok.
A Bitdefender oldalán, amikor néztem 1 órája a IS-t és TS-t nekem Ft-ban voltak az árak és hasonló árak voltak, mint ezen a magyar oldalon. Most, hogy az €-ra átváltottam a devizát, hogy úgy mennyi, valamiért elállítódott és már csak €-ban hajlandó mutatni, nem tudom HUF-ra visszaállítani és közel sincs olyan jó árban. Tehát ez valami magyarországi akció szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50936) Kal-El


Kal-El
senior tag

Na sikerült elővarázsolni egy másik böngészőben. Az egyik Ft-ban mutatja a másik €-ban. Elég nagy különbség van a kettő ár között.
Ebben a magyar webshopban meg 21.5-ért van, a 24 helyett, az szerintem még nem olyan gyanús árkülönbség. Főleg, ha megállapodtak a céggel.

[ Szerkesztve ]

(#50937) #41473792 válasza Szellem. (#50933) üzenetére


#41473792
törölt tag

Letöltöttem a linkelt oldalról a próba verziót tényleg magyar még a telepítő is.100 év után csoda történt vagy ez a románok karácsonyi ajándéka?

(#50938) #41473792


#41473792
törölt tag

(#50939) Szellem. válasza #41473792 (#50938) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez igen!Ezt nevezem!
Egy hete raktam fel a gépemre a bitdefender oldalról és nem volt magyar!

(#50940) csaba1203 válasza #41473792 (#50938) üzenetére


csaba1203
addikt

Tapasztalatok?

(#50941) Semplar válasza Szellem. (#50926) üzenetére


Semplar
őstag

Igen, itt is túl önhatalmú a szoftver és haladóknak sem enged hozzáférést.
Szerencsére a WFC épp az ellenkezője, szinte Comodo szintű mélységekben engedi testreszabni a tűzfalat
és mindezt úgy, hogy nem mászik bele a windows kernelébe.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#50942) Jim74 válasza #41473792 (#50938) üzenetére


Jim74
nagyúr

Aztaqrva :DDD Ez meglepett. :K

(#50943) Kal-El válasza Kal-El (#50927) üzenetére


Kal-El
senior tag

Erre tudtok válaszolni?
Hogy szokott lenni licenc hosszabbításra is akció, vagy csak az új embereknek van az első vásárláshoz?
Pl én itt találtam ilyen licenc-et, ez akkor lényegében hosszabbítás, mielőtt lejár, vagy miután lejár?

Amúgy ez lehet ilyen bevezető akció, mivel megjelent magyar nyelven, ezért most leakciózták itthonra.

[ Szerkesztve ]

(#50944) Greenebola válasza #41473792 (#50938) üzenetére


Greenebola
senior tag

Mi a verziószám?

Ha jól látom ez a legújabb verzió és nem támogatja a Magyar nyelvet.
Version: 22.0.17.205
Release Language: English, German, French, Dutch, Romanian, Spanish, Portuguese, Portuguese Brazilian, Italian, Greek, Polish, Czech, Japanese, Korean, Turkish, Vietnamese

Az oldal címe meg ránézésre sántít + Írországi IP.
https://https.hu/otthoni/antivirus/bitdefender-internet-security-2018-virusirto-magyarul :D
52.236.89.58

Ezeket leszámítva jó látni Magyar nyelven a programot. :)

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#50945) #41473792 válasza Greenebola (#50944) üzenetére


#41473792
törölt tag

Ha rákattintasz a a névjegyben a distribútorra ugyanaz az oldal jön be ahonnét le lett töltve.
Teljesen normálisan működik a program.

[ Szerkesztve ]

(#50946) Kal-El


Kal-El
senior tag

Amúgy: https://www.bitdefender.com/partners/partner-locator.html
biztributor Kft. néven rá lehet találni a Bitdefender partnerei között. Ők azok: https://https.hu/rolunk
Tehát elméletileg semmi kamu nincs.

[ Szerkesztve ]

(#50948) nemesdaniel


nemesdaniel
csendes tag

sziasztok!

a biztributornál, a Bitdefender új disztribútoránál, a https.hu webshop üzemeltetőjénél dolgozom.

1. Igen, az alap PC-s termékek kb 2 hete tudnak magyarul :). 2-3 héten belül a többi otthoni termék (Mac, Android, iOS) és a Bitdefender Central (központi licenszkezelő, stb) is fog tudni. Elég sok pénzünk és munkánk van benne a Bitdefenderrel közösen. A korábbi disztribútor nem tartotta fontosnak az otthoni piacot, nekünk viszont más az üzletpolitikánk, szerintünk egyrészt fontos, másrészt magyar nyelv nélkül nehéz, ezért öltünk bele ennyit. Reméljük, szeretni fogjátok. Ha bármi hibát találtok a fordításban, vagy csak tudtok frappánsabb változatot, megköszönjük, ha szóltok.

2. Igen, az előfizetésed időtartama alatt jogod van a legújabb verzióra upgradelni (sőt).

3. A többéves előfizetés mindig jobban megéri. Megújításra ritkán van akció, ha egyáltalán, de ez minden gyártóra jellemző.

4. A Bitdefender otthoni termékei "régiókódosak" (GeoIP), tehát külföldi webshopból vásárolva nem aktiválhattok itt (és fordítva). Külföldön élő magyarokkal eseti alapon tudunk kivételt tenni. Mi is tudunk olyan (magyar!) webshopról, ahol külföldi licencet árulnak. A gyártóval közösen el is fogjuk távolíttatni, de nem is működhet műszakilag sem.

5. Az árak a bevezető akióink miatt elég jók. Ha hitelkártyával fizetsz, abban úgysincs kockázat, mert visszakéred a pénzed, ha bármi nem stimmel.

6. Az oldalnak azért van írországi IP-címe, mert az Azure Cloud onnan szolgálja ki a webshopot. Csak az gyanús, ami nem gyanús! :)

Köszi az érdeklődést! Mi nagyon bízunk benne, hogy ti is ugyanazt látjátok, mint az AV-Comparatives és az AV-test, és így, magyarul, az otthoni verziók is sikeresek lesznek. A vállalatiakra pedig még komolyabb bevezető akcióink vannak, és már pár hét alatt is sokan váltottak (az óvatosabbak egyelőre csak mobilra és virtuális környezetekre). Ha kérdésetek van, pár napig itt is igyekszünk válaszolni.

(#50949) Pano válasza nemesdaniel (#50948) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Köszönjük az infókat!
Nekem csak egy kérdésem lenne: A hivatalos oldalon miért nincs még feltüntetve a magyar, mint elérhető nyelv?

(#50950) nemesdaniel válasza Pano (#50949) üzenetére


nemesdaniel
csendes tag

Egyrészt azért, mert nagyon friss a dolog, másrészt azért, mert a többi terméken még dolgozunk, harmadrészt nem tudom :), de ha letöltöd, benne van. A nagy cégek útjai kifürkészhetetlenek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.