Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Erre tudna valaki válaszolni?

(#44602) atee válasza ƵøŁĭ (#44577) üzenetére


atee
őstag

10 évig AVG free-t használtam.
Inkább a kíváncsiság miatt váltottam pár hétre Avast free re. Aminek nem volt sok ideje bizonyítani mert beleugrottam egy Akciós Bitdefender total security 2017 be!
Egyelőre elégedett vagyok vele! Egy évig marad aztán ha lesz valami hasonló kedvező áron akkor hosszabítok, ha nem akkor vissza valamelyik free keresőre!

D-day 2002-01-04 01:54

(#44603) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ma se éltünk hiába .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44604) SP4C3 válasza ƵøŁĭ (#44603) üzenetére


SP4C3
veterán

Az tényleg egy mocskos vírus :((

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44605) SP4C3 válasza atee (#44602) üzenetére


SP4C3
veterán

AVG Internet Security 2016 Free! (100% off)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44606) blattida válasza SP4C3 (#44604) üzenetére


blattida
nagyúr

A punkbuster azért nem egy komoly kártevő, csak egy nyamvadt pua...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44607) SP4C3 válasza blattida (#44606) üzenetére


SP4C3
veterán

Tudom mi a punkbuster, az a bizonyos fos, ami 2 service-t telepít, és nem csak bf-hez kötelező, hanem újabban Warface-hez is, újabban nem játszok warface-vel :D

Ja nem, rájöttem, hogy Warface nem punkbuster-t használ, hanem EasyAntiCheat-et, mindegy is egysz@r a kettő. Érdekes, hogy pl.: CS:GO-hoz semmi féle anti-cheat nem kell, megoldották.

Annó crossfire-hez meg volt anti-cheat, de csak akkor futott, amikor a játék is, csak az meg zabbantotta a ram-ot. :U

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44608) blattida válasza SP4C3 (#44607) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor miért nevezted mocskos vírusnak? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44609) SP4C3 válasza blattida (#44608) üzenetére


SP4C3
veterán

Mert useless $#!T

Most komolyan EAC belekötött az amd driverébe?

Ja, hamár itt vagyok, akkor megkérdezem, hogy EZEK MIK és hogyan szabadulhatok meg tőlük? :P

"<Failed to Read Description. Error Code: 15100 > "

OneSyncSvc_23939
Sync Host_23939

UserDataSvc_23939
User Data Access_23939

UnistoreSvc_23939
User Data Storage_23939

PimIndexMaintenanceSvc_23939
Contact Data_23939

MessagingService_23939

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44610) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek ez milyen szintű fenyegetés: VIRUSTOTAL elemzés?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44611) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#44610) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kerülendő ha nem akarsz reklámablakokat .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44612) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#44611) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44613) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Sziasztok! Visszaolvasva hozzászólásokat magam is használtam egy ideig kiegészítőként a SAS Free-t, ami főleg nyomkövető cookiekat tudott találni minden ellenőrzéskor. Komolyabb kártevőt alig. :D

[ Szerkesztve ]

(#44614) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy szép vakriasztás. Vakriasztás? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44615) Pano válasza Kékes525 (#44614) üzenetére


Pano
addikt

Ennyi infóból ezt elég nehéz megítélni.

(#44616) Kékes525 válasza Pano (#44615) üzenetére


Kékes525
félisten

Elküldtem nekik a képet, a kérdéses programot és megadtam a site címét. Pár nap és kiderül. Eddig azért nem jelzett, mert most kapcsoltam be a veszélyes alkalmazások keresését.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44617) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Meguntam ma a b@sz@kodást és megvettem az EAM-ot mind a 3 gépünkre!Remélem nem bánom meg!

[ Szerkesztve ]

(#44618) Pano válasza Szellem. (#44617) üzenetére


Pano
addikt

hmm, pedig milyen lelkes voltál az F-Secure-al

(#44619) Szellem. válasza Pano (#44618) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ja lelkes voltam de elbasztak valamit nagyon!A spam szűrője egy kaki lett és elkezdte fogni a netet de nagyon!A sajat es a felesegem gepen is!Pedig januar ota hasznalom!!Hazsnaltam!

[ Szerkesztve ]

(#44620) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Még mindig megvan a Conduit problémám. Folyamatosan csak 1 darab registry bejegyzés kerül elő, de az folyamatosan. A böngészéssel is problémáim akadtak, de már a Firefoxot is reseteltem.
2 dologban is kérnék segítséget.

Az egyik, hogy a Conduit-ot végérvényesen eltüntessük a gépről.

A másik, hogy milyen szoftverekkel lehet megelőzni, hogy a jövőben bármilyen hasonló dolog megtörténjen? Eddig bármilyen vírusirtót tettem fel, mindig sikerült valamit beszedni, ezért mindig váltottam szoftvert hátha a másik jobb lesz. De már úgy tűnik sokkal erősebb védelem kell és több szoftver, nem egy.

(#44621) Pano válasza #54715584 (#44620) üzenetére


Pano
addikt

Akkor magadon és a szokásaidon kell változtatnod, önmagában az antivirus nem fog teljesen megvédeni.
Ha sikerül megoldani és tiszta gép, tessék átváltani normál felhasználó fiókra és nem rendszergazdaival netezni (bár ha telepítgetésel teszed fel a kéretlen programokat, akkor az is falra hányt borsó).

[ Szerkesztve ]

(#44622) #54715584 válasza Pano (#44621) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez így van, fogok is változtatni.
Ettől függetlenül röhejesnek tartom, hogy egy fizetős program nem képes megvédeni 12(!) különböző kártevőtől. Nemhogy megvédeni nem tudott, még észlelni sem észlelte, miután megtörtént a baj. Pedig ütemezve van a keresés, mellette a HitmanPro szintén elkövette ugyanezt a hibát, ami induláskor automatikusan lefut és manuálisan is lefuttattam minden nap. Gyanús leveleket már alapból felismeri a rendszer (elvileg azt tette) és törölte is őket, amit meg nem, azt én töröltem megnyitás nélkül.
A fertőzött fileok nagy része rendszerfile volt, sok exe és sok dll. 1 file utalt arra, hogy az egyik kártevőt én magam rakhattam fel figyelmetlenül, ugyanakkor a Win is lehetne jobb, és amikor azt mondom, hogy telepítőfile törlése, akkor azt törölje és ne hagyja meg. Mert hogy ideiglenes telepítőfileban is találtam kártevőt.
Pontosabban a Bitdefender usb-s verziója mentett meg.
Most a böngészőm és az Outlookom is meglódult, bődületesen gyors mind a kettő.
A következő napokban biztosan naponta le fogom futtatni ezt az ellenőrzést.
Nem tudom a Bitdefender egyébként mennyire jó? Visszaolvastam itt a topikban és elég vegyes vélemények voltak.

Ettől függetlenül érdekelnének hasznos és valóban működő megoldások, amik nem feltétlenül egy szoftverre korlátozódnak.

[ Szerkesztve ]

(#44623) gg72


gg72
veterán

nova.rumbler.ru kereső átvette az irányítást az összes böngészőm felett, hogyan tudnám leirtani?

(#44624) Pokesz007 válasza gg72 (#44623) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Pl : hitmanpro,roguekiller

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#44625) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Új Androidos szupervírus./cikk/.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#44626) Kékes525


Kékes525
félisten

Ha egy site-ot a virustotal-lal ellenőrzök, az mennyire kiterjedően és hatékonyan vizsgálja meg a kérdéses site-ot? Például az ott lévő klikkelhető tartalmat is átnézi és/vagy a letölthető programokat is, akkor is, ha az tömörítve van stb., stb? Ha nem kiterjedően vizsgál van e valami másik ellenőrző site, ami kiterjedőbben vizsgál? Gondolok például erre: Customer URL Ticketing System

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44627) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#44617) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha nyerek MT-n egy kulcsot én is csatlakozok . Az F-Secure nagyon drága pedig a kedvenc termékem .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44628) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#44627) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az F-Secure nekem is kedvencem volt tegnapig. Mint írtam, sajnos valamit nagyon elcsesztek benne. Nálam is meg a feleségem gépén is fogja a netet nagyon. EAM meg észrevehetetlen jelenleg. :)A 3 gépes licencet vettem meg tegnap, de bőven megérte!

(#44629) C. s. válasza #54715584 (#44622) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ha olyan típus vagy, aki bátran szeret netezni, és nem behúzott kézifékkel, akkor a Sandboxie sokat segíthet. Sokszor méltattam már sok helyen, okkal. A böngészőt abban indítod, külön-külön homokozóba telepítesz mindent, ami hagyja magát, és máris sok problémát levesz a válladról. Az ingyenes változatával egyszerre csak 1 homokozó lehet aktív, a fizetőssel akárhány, de ez egy vállalható kompromisszum. A telepített programaiddal való kompatibilitást itt ellenőrizheted.

Az ürítéséről pedig ezt olvastam, de nem túl fényes az angolom. A lényege ezt hiszem az, hogy biztonságosan törli a vírusos homokozót, speciálisan, ahogy kell. Majd valaki hátha megerősíti. :)

"Q. Does Sandboxie remove viruses?

A. Yes, but not in the sense that Sandboxie discards just the viruses, and leaves everything else intact. What Sandboxie does is delete the entire sandbox, which deletes any viruses trapped within the sandbox, as well as any other changes (good or bad) that were attempted by the program running under the supervision of Sandboxie."

[ Szerkesztve ]

(#44630) #54715584 válasza C. s. (#44629) üzenetére


#54715584
törölt tag

Annyira nem vagyok bátor, de azért néha kattintok, akkor is, amikor tudom, hogy nem biztonságos. :)
Megnézem a progit, köszi. Talán az Avastban volt még ilyen opció ha jól emlékszem? Bár nem használtam még sosem.

(#44631) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Lassan lejár a Kaspersky Total Security licenszem, amit egy éve vettem valami nagyon jó akcióban (9 font volt).
Tud valaki most valami hasonló jó akcióról amivel bebiztosíthatok legalább 3 gépet? Kaspersky, Bitdefender licenszeim voltak idáig, mindkettő bevált. :K

(#44632) C. s. válasza #54715584 (#44630) üzenetére


C. s.
addikt

Szívesen! :)
Azt hiszem, a fizetős Avastban volt, de nem biztos. Ez viszont annyiból jobb, hogy több, egymástól független homokozót hozhatsz létre, és telepíthetsz beléjük programokat későbbi, hosszútávú használatra. A netezőset (Default Box a neve, de bármelyikkel netezhetsz) érdemes automatikus törlésre állítani. Így ha befejezed a böngészést és bezárod az összes benne futó programot, elindítja a törlést. Amikor letöltök egy programot, azt a Default Boxban futtatott fájlkezelőben jelszóval tömörítem, csak ez után emelem ki onnan. Így akkor sem tud fertőzni, ha vírusos. Persze igyekszem olyasmit nem letölteni, óvatos típus vagyok, de az ember sosem tudhatja. Telepítés előtt létrehozok neki egy homokozót, abban futtatom a fájlkezelőt, betallózom a tömörített programot, kibontom, és telepítem. Ja, ha nem kell net a telepítéséhez, mielőtt használatba veszem az adott homokozót, a beállításokban letiltom a netről. Ha pedig kell neki, a telepítés után teszem meg.

Még valami fontos. Úgy is beállíthatod bármelyik homokozót, hogy amint létrejön egy fájl egy megadott mappában vagy ahol csak akarod, emelje ki a virtuális környezetből. Ezzel bánj körültekintően, mert így bármilyen rondaságot elszabadíthatsz a gépen. A netezős homokozódban ezt ne kapcsold be. Alapból nincs is szerencsére. Nekem például videókonvertáló van telepítve az egyikbe, de csak a telepítés után kapcsoltam be ezt a funkciót, előtte nem praktikus. :D

(#44633) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egy féléves, ingyenes licences AVG 2016 Pro van telepítve egy Asus Vivomini PC-re, amin egy 64 bites Win 10 van, naprakész állapotban. Eddig semmi gond nem volt vele, viszont ma frissített, majd elindítottam egy teljes vizsgálatot, és mindjárt az elején, a képen látható cuccnál megakad, onnan se előre, se hátra, a "Felfüggesztés", és a "Leállítás" gombokra se reagál. Volt már egy-két géprestart, majd újraindítottam a vizsgálatot, de minden esetben ennél a pontnál véget ér a történet. A vicc az egészben, ha külön kijelölöm csak ezt az egy tételt, hogy vizsgálja meg az AVG, azt rögtön elvégzi, és kiírja, hogy minden ok.

Valami ötlet, javaslat, hogy hogyan tovább?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44634) Szellem. válasza Peetey91 (#44631) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én tegnap vettem meg az Emsisoft Antimalwaret. 3 gépre 9700 ft volt egy évre. Nem sok érte.

(#44635) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Adott egy windows 7 ami nem több mint egy hetes. Ma reggel bekapcsoltam és iszonyat lassú volt. Nah akkor lassan betölt feladatkezelő és látom 8 gigából 7.74 foglalt pedig semmi se fut. Avastot elindítottam lefutott a keresés és semmi. Majd jött az emsisoft malware az se semmi. Valaki tud segíteni? Nagyon ilyesztő. 97% a ramnak foglalt. Volt reboot és minden már. Az erőförrás figyelő nem mutat semmit.

[ Szerkesztve ]

(#44636) Pano válasza laskr99 (#44635) üzenetére


Pano
addikt

Windows 7 update hiba.
Keress rá googliba, van hozzá microsoftnál fix.

(#44637) laskr99 válasza Pano (#44636) üzenetére


laskr99
addikt

Nem találtam róla semmit csak 2015-ös dolgokat.

(#44638) netpeti98 válasza laskr99 (#44637) üzenetére


netpeti98
addikt

(#44639) laskr99 válasza netpeti98 (#44638) üzenetére


laskr99
addikt

Ez a fix már rég megvan. A legfrissebb windows fut a gépen.

(#44640) Pano válasza laskr99 (#44637) üzenetére


Pano
addikt

64 bites Windows 7-hez: [link]

(#44641) SP4C3 válasza laskr99 (#44639) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezzel kapcsolatos dolgokkal én ide szoktam a user-eket küldeni: Microfos support

Nekik tessék panaszkodni. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44642) laskr99 válasza Pano (#44640) üzenetére


laskr99
addikt

Azt írja ez a frissítés már telepítve van számítógépén.

(#44643) #54715584 válasza C. s. (#44632) üzenetére


#54715584
törölt tag

Wow, köszönöm szépen az infót. :R

Közben haladtam a dologgal, úgy tűnik sikerült megszabadulnom tőle, de azért majd végzek még ellenőrzéseket a következő napokban is.

Bitdefender ajánlatokat láttam olcsón, 50%-os engedmény van most náluk. De ahogy nézem a 3 gépes verzió érné meg. Mennyire jó ez az irtó? A Bitdefender Rescue Disc-kel tudtam megszabadulni a mostani vírustól is. Megérheti ez ennyi pénzért? A Kaspersky tavasszal fele ennyibe került, igaz, meg is lett az eredménye.

(#44644) Pano válasza #54715584 (#44643) üzenetére


Pano
addikt

Jó vírusírtó. Ha a gépeden jól fut, nem okoz gondokat nyugodtan veheted.
Még esetleg megnézheted az Emsisoft Ani-Malware-t is (abban is van pluszban bitdefender motor).

(#44645) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Új fegyverek a zsarolóvírusok ellen,bővült a No More Ransom csoport.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#44646) Peetey91 válasza Szellem. (#44634) üzenetére


Peetey91
senior tag

Annyira nem vagyok képben sajnos a témában, ez jó terméknek számít? Szülők gépére lenne, tehát egy mindent átfogó védelemre lenne szükség tűzfallal, stb, ami lehetőleg egy konfigurálás után elvan egyedül átlagos géphasználat mellett.

(#44647) #54715584 válasza #54715584 (#44643) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bitdefenderben van real time protection?
Most nézem az Ashampoo szoftverét, abban elvileg van és fele annyiba kerül. Bár nem tudom mennyire lehet jó?

(#44648) Cs1csó válasza #54715584 (#44647) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ashampoo mint víruskergető? Inkább ne eröltetsd, persze ha DVD-t akarsz írni arra van kiváló programjuk vagy ha a windowst akarod testreszabni arra is van programjuk.

(#44649) #54715584 válasza Cs1csó (#44648) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csak azért merült fel, mert azt írták az oldalukon, hogy használják a Bitdefender és az EAM motorját is.
De akkor úgy tűnik marad a Bitdefender.

(#44650) daimonion válasza Cs1csó (#44648) üzenetére


daimonion
senior tag

Annyira rossz a shampon víruskergetője, hogy a szutyok emsisoft és bitdefender motort licenszel.
Ha bár lehet, hogy Itt egy fizetett hirdetéssel van dolgunk vagy a softpedian is. Ki tudja.Azt inkább mondanám, hogy nem igazán ismertek erről az oldalukról és nem szerepelnek a teszteken ahogy a Norton Termékei sem.De Én nem fogalmaznák ilyen előítélettel ahogy Te.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.