Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) blattida válasza Vesa (#44100) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A másodikra: firewall/rules, ott tudsz alkalmazásokat hozzáadni és szabályozni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44102) Vesa válasza blattida (#44101) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm! :R
Nem tudom, ezt hogy nem vettem észre??!! :W

A tudomány a valóság költészete!

(#44103) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

16-ra hazaèrek Debrecenből ès összedobok egy csomagot .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44105) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Elérhető.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44106) riki válasza ƵøŁĭ (#44093) üzenetére


riki
senior tag

Köszi,az Ad adware linket.A 11-el voltak problémáim ,de ez a 12-es remek lett ,mind az alap ,mind a total verzió problémamentes.Telepítés után két indítás kell nekik,hogy tökéletesen végezze a dolgát,de utána még a totál is észrevehetetlen.Nem gondoltam,hogy ekkorát dobnak.Simán felveszi a versenyt a többiekkel. /Jó nem a Kis-el,de az Avg,Avast,stb.igen./ :R :R :R

(#44107) tpeter77 válasza ƵøŁĭ (#44105) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!
jelszavazd le légyszi a RAR fájlt!

Eset SS9 eredmény: 56/75 , maradt 19 fájl. ==> 74,7 %

(#44108) flash-


flash-
veterán

avirának az e-mail védelmét kijavították már?

sokáig avirát használtam, de az e-mail védelme megfogta a levelezést, ezért le kellett cserélnem avast-ra..

érdeklődnék hogy még mindig ilyen az avira? vagy most melyik free-t ajánljátok amelyiknek email, rezidens,és webvédelme is van?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44109) Kékes525


Kékes525
félisten

Telepítettem Scotty-t és Duke-t. Kíváncsi vagyok, hogy védenek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44110) AtHoS válasza Kékes525 (#44109) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Majd írj róla tapasztalatot, kíváncsi vagyok az eredményre

Hosszabb távra winpatrol-winprivacy-winantiransom trió és/vagy melléjük a spyshelter firewall van kilátásba helyezve a webroot mellé kiegészítésnek

read-only mode on the forum

(#44111) ƵøŁĭ válasza AtHoS (#44110) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Srácok nem kombináljátok túl a dolgokat ?Természetesen nem kötekedésből kérdezem .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44112) AtHoS válasza ƵøŁĭ (#44111) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Remélem nem :B

read-only mode on the forum

(#44113) Pano válasza AtHoS (#44112) üzenetére


Pano
addikt

De.

(#44114) Kékes525 válasza AtHoS (#44110) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! Látom te ismered ezeket a házőrzőket. ;)

(#44113) Pano + (#44111) LiLxWaYnEx: Csak próba a részemről...A freeware van feltéve, ami figyelmeztet, de nem blokkol.

Pillanatnyilag annyi, hogy nem tapasztalok lassulást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44115) AtHoS válasza Pano (#44113) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk egy Outpost Firewall után azért elég nagy űr tátong tűzfal téren, amit Webroot nem igazán tud megközelíteni, viszont a Duke-ot nem ismerem. Spyshelter talán tud hasonló szintet, de azt sem ismerem :B

Bár lehet igazad van :B

read-only mode on the forum

(#44116) salaud válasza tpeter77 (#44107) üzenetére


salaud
aktív tag

Bitdefender for linux: 75/15 fájl maradt. Hozzátenném, a Bitdefender linux változatát feltelepíteni nem egyszerű, hiába egy Bitdefender.xxxx.deb.run, és elvileg futási jog után simán kéne mennie, nem tudod elfogadni a licence-t, hibás az installscript. Temp mappából kellett kimásolni a két .deb csomagot és telepíteni. A definició frissítés első alkalommal laza 20 perc volt. Természetesen ez nem rezidens víruskergető, csak scannelésre jó, hogy ne küldjön az ember vírusos file-t a windows-os kapcsolatoknak véletlen.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#44117) daimonion válasza AtHoS (#44110) üzenetére


daimonion
senior tag

Hosszabb távra winpatrol-winprivacy-winantiransom trió és/vagy melléjük a spyshelter firewall van kilátásba helyezve a webroot mellé kiegészítésnek
A win privacy -re kíváncsi lennék mert Nálam az Én konfigurációmon AMD A6 6400 K APU 8 Giga ram 1600 Mhz-es egyszerűen "kifagy" .Annyi lenne a kérdésem, hogy Nálad hogyan müködik.
egyébként a Winprivacy lenne hivatott a hármas közül a tüzfal feladatokat ellátni, mert az ellenörzi, hogy mi menjen ki a netre és mi nem.A Hips a scotty míg a ransomware-ek ellen meg Duke. Az lenne a kérdésem, hogy ezek után még kell eg tűzfal és még egy valósidejű Hips ? Vagy elég ez a hármas ?

(#44118) Kékes525 válasza daimonion (#44117) üzenetére


Kékes525
félisten

+ AtHoS (#44110):

Eddig negatív tapasztalataim vannak ezekkel, mert szerintem igazán semmi lényegeset nem nyújtanak. A rendszer összetevők monitorozást már eddig is csináltam, legfeljebb nem automatikus módon, Az programoknak a netre való kijutása pedig az ESET interaktív módjával ugyanúgy szabályozható, kézben tartható.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44119) AtHoS válasza daimonion (#44117) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam egyelőre csak az Antiransom fut ebből a hármasból. Ha a Winprivacy megfelelően végzi a tűzfalas feladatokat, akkor nem kell mellé más és ugyanez áll a Scotty-ra is, de Winprivacy-t egyáltalán nem használtam, míg Scotty-t XP-s gépen használtam 1-2 éve, de ott nem volt vele gondom.

Én hozzá voltam szokva, hogy az OSS mindig kérdezett, ha valami olyan módon akart kimenni netre, amire még nem volt precedens és akkor is kérdezett, ha más alkalmazáshoz akart hozzáférni (pl. egy uninstall során meg akarja nyitni a leszedett program weboldalát böngészővel, akkor kérdezett az OSS és engedélyezni kellett a hozzáférést a böngészőhöz)

Lehet túlságosan hozzászoktam az ilyen jellegű személyes felügyelethez, mert Webroot-ban is van lehetőség lekapcsolni netes hozzáférést, de webroot eddig soha nem kérdezett előbbi esetekben, szóval be kell nézni az aktív kapcsolatokhoz és átnézni az aktuális listát.

read-only mode on the forum

(#44120) Joker88


Joker88
őstag

Emsisoft Internet Security-t használ valaki ?
csakhogy mire számítsak,ha felrakom a trial verziót..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#44121) Pano válasza Joker88 (#44120) üzenetére


Pano
addikt

30 nap próbaidőre :D

Bocs, nem hagyhattam ki.
Használnak itt páran, biztos kapsz választ. Eléggé meg vannak elégedve vele, ahogy olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#44122) Joker88 válasza Pano (#44121) üzenetére


Joker88
őstag

vagyis ,csak telepíteném..

Win8.1 64bit...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#44123) zolee0307 válasza Joker88 (#44120) üzenetére


zolee0307
őstag

Én használom, meg vagyok vele elégedve. Tud magyarul, a menüje is átlátható, a beállítása is könnyű, nem kérdez sokat, eddig nem volt problémám vele. Lekopogom még nem kaptam be semmilyen kártevőt mellette, eddig két alkalommal fogott vírust. A gépet nekem nem terheli. Árban is jó, ebayen 1-2 k.-ért van kulcs.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44124) medica válasza Joker88 (#44122) üzenetére


medica
senior tag

nekem lefagyasztotta egyszer (és utoljára) a w10-et - ki is vágtam

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#44125) tpeter77 válasza salaud (#44116) üzenetére


tpeter77
addikt

Tudsz ajánlani egy jó és rezidens víruskeresőt linuxra?
Már kérdezték többen is, de 15 éve nem linuxoztam...

(#44126) tpeter77 válasza Joker88 (#44122) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Nemrég tértek át az új verzióra, ha tudod tedd fel a régebbi 10-es verziót.
Amíg teszteltem, azt vettem észre, hogy a 12-es mégjobban lassítja bootolást, mint a 10-es, pedig abszolút értelemben nálam az volt a legtovább bootoló vírusvédelem...
Persze miután felállt a rendszer, használat közben nehezen venni észre a jelenlétét,mert alig lassítja a gépet.
Tud magyarul, megbízható program, csak az elindítás lehetne gyorsabb!

Az új verzió telepítése macerásabb, mint a régié. A régi csak fals riasztást dobott (hiányzik egy win update pedig fent volt), ezen átlépve a program kíválóan működött.
Az újra annyira nem emlékszek, csak 1x volt fenn a gépen. Aki ezt használja, csak jókat írt róla, de a telepítése ennek is nehézkes volt.

(#44127) salaud válasza tpeter77 (#44125) üzenetére


salaud
aktív tag

Ha elmondod minek, tudok. Én cirka 2000 óta linuxozom, elsődleges operációs rendszerem pedig 2005 óta gnu/linux. Ez alatt a cirka 15 év alatt saját, illetve saját üzemeltetésű gépen nem találkoztam vírussal, malaware-el, trójaival, egyéb rosszindulatú programmal. Ha felteszel egy linux disztribuciót és csak csomagkezelővel, aláírt forrásból telepítesz szoftvert, 99% hogy nem teszel szert semmi olyan csúnyaságra, ami windows-on esélyes.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#44128) Kékes525 válasza AtHoS (#44110) üzenetére


Kékes525
félisten

Szia!

Végül is töröltem a winpatrol-winprivacy párost. A winantiransom természetesen maradt. Én nem látok annyi plusz szolgáltatásokat ezekben, amennyi megérné őket tovább futtatni. Az okokat már írtam. Amúgy nálam gond nélkül futottak.

A winantiransom-al kapcsolatban azt kérdezném, hogy a registry-t véded e? Szerinted ott mit érdemes védeni? Esetleg milyen hátrányok, nehézségek, nem várt következmények léphetnek fel, ha valamit védeni próbálok?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44129) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

SSD csere miatt a napokban újra fogom húzni a WIN 10-et (sajnos egy már többször klónozott telepítést frissítettem, és szeretnék egy tiszta, nem legacy telepítést csinálni) és arra gondoltam, hogy talán felpakolnék valami extra védelmet is. az utóbbi pár évben az alapértelmezett Bitdefender + Windows firewall kombó és a józan paraszt ész kombinációja megóvott mindenféle fertőzéstől, nem látogatok veszélyes weblapokat, nem nyitok meg kétes e-maileket, nem warezolok. a gépen csak eldobható adatok vannak, a többit a NAS-on tárolom, van róluk offsite biztonsági mentés is.

alapvetően ingyenes megoldások érdekelnének, a konfigom az adatlapon van, nem gyenge, de azért ne fogják nagyon. régebben használtam AVAST-ot, tudom, hogy relatív, de van-e valami jobb alternatíva? tűzfalra kérnék még javaslatot, illetve ezek az online banking modulok érnek valamit? kb. havi 4-5 utalást intézek netbankon keresztül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44130) SP4C3 válasza fogtunder (#44129) üzenetére


SP4C3
veterán

Free verziójának is van egy rakás fícsöre:

Ami viszont nincs neki az a tűzfal, microfos tűzfalát meg felejtsd el, az csak befelé tud szűrni, azt is akkor mikor pont nem kellene. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44131) GEPESZ66 válasza SP4C3 (#44130) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az MS tűzfala már kifelé is szűr, vagy rosszul tudom?

(#44132) fogtunder válasza SP4C3 (#44130) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ok, és akkor milyen tűzfalat ajánlanál Avast mellé?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44133) SP4C3 válasza fogtunder (#44132) üzenetére


SP4C3
veterán

Sajna csak a sajátját (avast-ét) tudom ajánlani, de az meg nem ingyenes megoldás. :/

GEPESZ66 - Rosszul tudod, ms sz@rságait nem szűri, és egy raklap idétlenség alapból hozzá van adva a kivételekhez.

MS, amint épp mászkálna a hálózaton (és ebből vagy 10 darab automatikusan menne és csinálna valamit, ami persze csak redmondnak jó :DD ):

Közben fogtam mégegyet:

https / msnbot-65-55-252-43.search.msn.com - biztosan én akartam erre a címre menni :B

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44134) dqdb válasza GEPESZ66 (#44131) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jól tudod.

Csak nem képes interaktív működésre, kizárólag előre definiált szabályok mentén üzemel (amelyek alapértelmezetten kifelé szinte mindent engednek). Ha neked kell az interaktív működés, akkor
1. felteszed a TinyWallt, ami egy olyan réteg a Windows tűzfal felett, amitől képes lesz interaktív működésre
2. olyan vírusirtót használsz, aminek ugyan nincsen saját tűzfala, de megvalósítja ugyanazt, mint a TinyWall (ilyen például az F-Secure IS)
3. olyan vírusirtót használsz, amelyiknek van saját tűzfala (KIS, EIS, Avast IS)
4. külön tűzfalat használsz (CFW, Spyshelter)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44135) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Microsoft Kártevő Eltávolító Eszköz legújabb, 4.2-es verziója fog-e futni Windows XP-n? Van valaki aki próbálta már? Én igyekeztem a neten keresgélni olyan korábbi verzióját a programnak, de nem igazán találtam, minden letöltési link a Microsoft letöltőközpontjára mutatott, ahol pedig csak a legújabb verziót tudom leszedni.

(#44136) Pano


Pano
addikt

Valamelyikőtök tudja, hogy a Windows Defender frissítési gyakoriságát miként lehet szűkebbre venni, mint napi 1 update, Win 10 alatt?
A régi megoldások: registry tweak, feladatütemező nem müxenek már. Google-ba meg csak ezekt találom mindig.

(#44137) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#44138) daimonion válasza Pano (#44136) üzenetére


daimonion
senior tag

Csoportházirend gpedit.msc de csak win 10 proban.

Más
Zemana Antimalware black friday akcióban most 1981 Ft.Ennyit megér ? Milyen védelem mostanság ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44139) ƵøŁĭ válasza daimonion (#44138) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Pandora még mindig rengeteg téves riasztást generál . Szokásaidat "ismerve" számodra szükségtelen .Jobban jársz ha ezt az összeget beinvesztálod egy komplett csomagra ha szükségszerű . Számomra csalódás lett a termék ,nem érzem az innovációt és nem sorolom tovább. Én nem engednék ilyen stratégiát alkalmazni ..

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44140) daimonion válasza ƵøŁĭ (#44139) üzenetére


daimonion
senior tag

:R :R
Köszi szépen

(#44141) dm1970


dm1970
tag

Üdv!
Sikerült beszednem a gépen valami csodát. Az indításkor automatikusan elindul az iexplorer és egy h8.ijquery11,com oldal majd egy valamilyen.hu honlap nyílik meg, s mail.ru utalásokat, keresőt találtam. Autrunban, msconfigman nem látni semmit, ezeket a .ru cuccokat sikerült eltüntetni, többek között e regedittel, de az indulásnál mindig előjön az ie indulása, ha nem kapcsolom ki a gépet, akkor nem jelentkezik többet.
Tudnátok segíteni, hogy merre induljak (w7)? Ami még fokozza a gondot, hogy nincs rendszergazda jogom. :)

K dm

[ Szerkesztve ]

(#44142) SP4C3 válasza dm1970 (#44141) üzenetére


SP4C3
veterán

Ó...

IÓ...

CIÓ...

ÁCIÓ...

RE-INSTALL-ÁCIÓ!!!

:))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44143) Pano válasza daimonion (#44138) üzenetére


Pano
addikt

Köszi.
Akkor ez bukta, mert csak sima Windows 10 van :(

[ Szerkesztve ]

(#44144) netpeti98 válasza Pano (#44143) üzenetére


netpeti98
addikt

A parancssorból is irányítható.
Szerintem feladatütemezővel összehozható, hogy naponta többször frissítsen.

Elvileg erre a parancsra van szükséged:
"%ProgramFiles%\Windows Defender\MpCmdRun.exe" -SignatureUpdate

[ Szerkesztve ]

(#44145) Cs1csó válasza Pano (#44136) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt hittem hogy csak a javítókeddeken jön hozzá frissítés :DD

Bármelyik ingyenes tudja kb. ezt a szintet akár napi többszöri frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#44146) dm1970 válasza SP4C3 (#44142) üzenetére


dm1970
tag

Ha tényleg csak ez a megoldás, akkor marad minden úgy ahogy van. Azt a +egy kattintást valahogy kibírom majd. :DD Ami lemaradt az előzőből, hogy van fenn crhome is, s abból sikerült kiszedni mindent.

(#44147) SP4C3 válasza dm1970 (#44146) üzenetére


SP4C3
veterán

S#!TWARE megbújhat :

1.) Startup folder

C:\Users\All Users\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp

+minden további felhasználó "személyes" startupja, például:

C:\Users\SP4C3 {JÚZERNÉM}\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

2.) Registry

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Userinit]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows]

3.) Scheduled task - microfos is szereti ide rejtegetni

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools \Task Scheduler

%windir%\system32\taskschd.msc /s

RUN-CMD: Taskschd.msc

4.) Service

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools \Services
Computer Management\Services and Applications\Services

RUN-CMD: Services.msc

Így fejből ennyi.

Ja és a "Services" állománynak van még registry elérése is:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\]

+ avast link

Ha eszembe jut még valami, akkor szólok! ;] :P

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44148) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Utóbbi időben eddig használtam Emsisoft anti-malewarét ,Eset nod32 őt nem rosszak de pl ezek közzül valamelyik van olyan jó vagy nem lassítja jobban a gépet mint ezek pl kaspersky,g-data,F-secure?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44149) csaba1203 válasza Pityu. (#44148) üzenetére


csaba1203
addikt

Az új Nod 32 mintha a gépen se lenne. :K

(#44150) Pityu. válasza csaba1203 (#44149) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tegnap az volt fent,csak töröltem kíváncsiságból mert a firefoxot valami nagyon nyögve nyelőssé tette de úgy nézet ki nem sok köze hozzá,de ma meg egy csomó lappal nem nyögve nyelősködik,most már nem értem tényleg a dolgokat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.