Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) ViZion válasza Clemi (#15149) üzenetére


ViZion
félisten

Én 90%-ban Avastot vagy AVG-t használok és telepítek usereknek (win alatt), az általad leírtakkal még nem találkoztam. Titkosított külső HDD-n is keres, ha felcsatolom. Valami más hiba lesz ott...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15152) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Winyó teszteléshez tudtok ajánlani valamilyen parancsot?

előre is köszi!

(#15153) CPT.Pirk válasza jackbacsi87 (#15152) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Terminálban a hdsentinelt lefuttatod, kiír sok mindent. Pont tegnap rakta be vladi az övét.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15154) snowdog


snowdog
veterán

Sziasztok!

Van egy RedHat V4 a gépemen, és szeretném az mc-t telepíteni. (rpm -i mc-3.2.11-2.i386.rpm)

A következő hibaüzenetet kapom: V3 RSA/MD5 signature: NOKEY, key ID

Mi lehet tenni, hogy az mc települjön?

(#15155) jackbacsi87 válasza CPT.Pirk (#15153) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Köszi, láttam a linket, de sajnos nem nyert. Arm-os proci van a gépben. Nincs esetleg valami egyszerű ellenőrző a linuxokban?

(#15156) #40553216 válasza Clemi (#15149) üzenetére


#40553216
törölt tag

Megoldás.

"Azért kicsit vicces..."
Csókoltasd az avast-ot! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15157) Clemi


Clemi
veterán

Kezdek affelé hajlani, hogy ha unatkozom, és szórakozni akarok (játszani mint a gyerek a legóval), akkor bebootolom a Linux-ot, ha meg dolgozni, akkor indítok egy W7-et.

Most komolyan.... egy kibaszott vírus ellenőrzés egy külső meghajtón.... ilyen lehetőség nincs is? Egy külső tárolón (NAS) lévő xls fájlt akarok megnyitni, és 15 perce csak a Libre Office zöld betöltő ablakát bámulom? Jaaa és persze mostantól ahhoz a meghajtóhoz semmivel nincs hozzáférés, csak miután ujraindítottam a rendszert? Ha drivert akarok telepíteni egy eszközhöz, és konzol parancsos mini tanfolyamot kell végezni? A Wi-fi stick 5 percenként bont és kapcsolódik? A Floppy Disk--et mi a francnak akarja folyamatosan csatolni? Még csak a gép közelében se volt soha Floppy meghajtó, ez meg csatolni akarja állandóan, amit persze letiltani nem tudok, csak gondolom megint konzol varázslattal......

Azért nem ma ültem le PC elé de ennyi gondom életemben nem volt még egy rendszerrel.

(#15158) CPT.Pirk válasza Clemi (#15157) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem úgy volt, hogy a Mint alatt megy a sticked, azért használod azt? Egyébként nem jártál még a végére ennek a problémának.

Miért kellene alapból Windowsos vírus keresés lehetőség a Linuxba? Igazából neki teljesen mindegy mivel fertőzött egy cucc, úgy sem tud futni rajta.
Amúgy egy eszközt nem csak egy cucc tud olvasni, ott az XLS-el valami egyéb probléma van.

Floppyval nem tudom mi van, nézz körül a biosban ez miatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15159) Lacces válasza Vladi (#15140) üzenetére


Lacces
őstag

Ez mind igaz amit leírtál. :R Repo biztonságos, bár nem mindent ott talál meg az ember, ami feltétlenül szükséges neki (legalábbi snálam).

De én amondó vagyok, hogy "Könnyebb megelőzni egy betegséget, mint meggyógyulni belőle!" - Én eszerint élek az informatikában és egyik informatikai rendszerben sem bízok meg 100%-ban. (függetlenül attól, hogy linux vagy windows) - na ilyesmit akartam közölni :)

(#15160) Clemi válasza CPT.Pirk (#15158) üzenetére


Clemi
veterán

Igen a Mint alatt legalább megy a Wifi, csak néha gondol egyet, és elkezd bontogatni, máskor meg órákig megy gond nélkül.

Nem alapból akarok vírus keresést, hanem egy eszközt, amivel ezt megoldhatom, ha más gépet akarok rendbetenni kívülről beavatkozva (azért ezt egy windows rendszeren késztült Hireens Boot CD-vel simán megoldom).

Az XLS-el semmi gond nincs, mert W7 alatt simán beolvasok minden fájlt, de a Linux alatt hálózati tárolóból se doc, se xls, se semmit nem jön be. Na persze ha átmásolom, és úgy indítom a dokumentumok mappából, akkor már gond nélkül beolvassa a LibreOffice. De ugyanez igaz, ha egy filmet akarok lejátszani a hálózat egy másik pontján lévő tárolóról. Az előre telepített lejátszók persze alapból semmit nem játszanak le, ezért a VLC-t használom, de az is legfeljebb az USB-re dugott külső HDD-ről, vagy a saját lemezről, de hálózatról semmit. Itt jegyzem meg, hogy mindegy hogy Wifi vagy vezetékes a csatlakozás módja a hálózathoz.
De legalább kapnék valami hiba üzenetet, hogy ezért meg azért nem lehetséges, valami, de neeeeem egyszeráűen csak megáll mint a szög, és semmire nem reagál, de még kilőni se tudom a rendszer figyelőben, mert megtalálom ugyan a soffice.bin állományt, ami beragad, de ha rákattintok, hogy folyamat kilövése, átvált az állapota megszakíthatatlan állapotra alszik-ról.

Ezek szerint a Linuxmint se jó? Eddig egyik distro se vált be, mert mindegyiknek van valami gyíkja. Azt, hogy a hardver a rossz, már most felejtsük el, mert a W7 rendszer alatt a világon semmi baja nincs.

Ennek a gépnek a BIOS-ában egy hang nincs semmilyen floppy-ról, mivel multibay-t használ, abban meg most egy DVD ROM van, és annak a helyére lehetne Floppy-s Multybay-t csatlakoztatni.

(#15161) #40553216 válasza Clemi (#15160) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Eddig egyik distro se vált be, mert mindegyiknek van valami gyíkja."
Nyilván egyszerű válasz a részemről, hogy lehet, te hallgatod a rádiót...

(#15162) CPT.Pirk válasza Clemi (#15160) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Virkerre azt tudom mondani, hogy próbálj ki valami másik progit, én csak kapásból beírtam a google, hogy avast linux, nem tudtam, hogy van nekik ilyen. Az olvasottak szerint nem üti meg még a mércét. Ahogy nézem, mindegyik nagyobb cégnek van ilyen vírusirtója, próbáld ki valamelyik másikat.

xls, doc, stb. megnyitásánál ott valami gond az eszköz csatolásával lesz, mert ennek menni kellene. Eddig bármilyen disztróm volt, mindig volt felcsatolt ntfs partíció, semmi gondom nem volt se az olvasással róla, se az eléréssel, beleértbe az akkori Mint-et is. (minden platformon LO-t használok, meg korábban OOo-t, amíg nem volt LO)
Esetleg érdemes lenne megnézni a csatolási beállításokat, sudo nano /etc/fstab

A beépített lejátszók meg amiket eddig láttam, azok letöltötték a kellő codecet az ismeretlen film első lejátszásakor, mindenféle gond nélkül. Azon kívül meg lehet használni SMPlayert, VLC-t, ezek mindent tartalmaznak maguktól is.

Az meg hogy lecsatol a wifid, abból nem az következik, hogy rossz a wifi, hanem az, hogy a hozzá írt eszköz meghajtó minőségével vannak gondok. Ez egy olyan tulajdonság, amivel nem feltétlen lehet kezdeni bármit. Van, hogy van jobb közösségi driver, de van h. nincs. Megeshet, hogy egyszerűbb szerezned egy másik ilyen filléres wifi sticket, mind ezzel szórakozni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15163) Damateo válasza CPT.Pirk (#15110) üzenetére


Damateo
aktív tag

igazad volt tényleg nagyon le van butitva a bios, semilyen proceszor allitásra nincs lehetöség. mikor csináltam egy re starot a linuxal és átléptem volna win-re mind két oprendszer meghalt. a win probálta magát javitani sikertelenül.

(#15164) CPT.Pirk válasza Damateo (#15163) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Húha, és mi volt a hibajelenség? Melyik rendszer hol akad el a betöltéssel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15165) Damateo válasza CPT.Pirk (#15164) üzenetére


Damateo
aktív tag

win7 betöltése megszakadt, egy pillantra kék képernyö némi szöveggel, majd ujra indulás után nem jön be a választás a két oprendszer közöt. a win javíto indul sikertelenül.

(#15166) CPT.Pirk válasza Damateo (#15165) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ebben az esetben csinálhatod azt, hogy újrarakod a wint (bár jó lenne elolvasni, mi a hibakód a kék képernyőn, abból valszeg kiderülne mi történt), majd bebootolva a Linux lemezéről live módban (nem ismerem ennyire, de gondolom az OpenSuse is tudja ezt) majd újrarakod a GRUB rendszerbetöltőt.
Ezen lépés elvégezhető akkor is, ha a wint nem rakod újra, csak akkor később egy újrarakásnál meg kell ismételni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15167) Damateo válasza CPT.Pirk (#15166) üzenetére


Damateo
aktív tag

a hiba kod csak 1x jelent meg akor is csak egy pillantra

(#15168) CPT.Pirk válasza Damateo (#15167) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyomogasd az F8-at, míg boot közben be nem jön a menü, ott tudsz 1-2 opciót választani a helyreállításhoz. Ez mondjuk már innen a Win7 topicnak a témája.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15169) Damateo válasza CPT.Pirk (#15168) üzenetére


Damateo
aktív tag

ujra rakom mindkét oprendszert remélhetöleg ezzel meg is.oldodik a dolog. ugysem. volt tökéletes a linux

(#15170) CPT.Pirk válasza Damateo (#15169) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majd ha végeztél, most már kíváncsi vagyok, add ki a terminálban a
cat /proc/cpuinfo parancsot.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15171) Damateo válasza CPT.Pirk (#15170) üzenetére


Damateo
aktív tag

rendben. most dolgozom majd olyan 11 körül esekneki. most teloról irok de ez is fél lábbal a sirban van

(#15172) Vladi válasza rokefeller (#15147) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem golyóálló, de van ilyen, meg olyan meg amolyan dolog benne, ami erősíti.
De sok esetben a ló túloldala van, hisztériakeltés. Félelemkeltés. Te mint 0. napos user - alias: Andrea :DD - álomba vagy ringatva! Mert sebezhető! Félj! Vegyél vírusirtót. Szóval egyre gyakrabban ez megy.

El kell mondani az igazságot. Amit amúgy a blogomban is tárgyaltam már régebben Vladimir biztatására.

A redhatnak meg az ibm-nek is meg kell élni valamiből. entörspájz linuksz nem terem ingyen. ;]

Ezért nem hibáztatok senkit. Azért harapok, ha valaki leírja, hogy disable selinux. :((

skype-ra nincs valami open alternatíva? :F

(#15159) Lacces:

Rendben van, de ha már erről írsz, az legyen korrekt. A kezdő embereket megilleti a korrekt tájékoztatás. Nagyon könnyű winről jött embereket vírussal megrémíteni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15173) Vladi válasza snowdog (#15154) üzenetére


Vladi
nagyúr

4-es? Elég régi. :F Enterprise osztályú?

sima yum installal nem megy fel?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15174) Damateo


Damateo
aktív tag

openSUSE allat hogy tudom belöni a wifit meg a 3G-t? ha nincs kábeles megoldás

(#15175) CPT.Pirk válasza Vladi (#15173) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amire te gondolsz, az csillaghajó, de Enterprise osztályú nem volt egyik sem. NX, Galaxy, Sovereign... ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15176) snowdog válasza Vladi (#15173) üzenetére


snowdog
veterán

Ez egy cpeciális munkahelyi verzió, ahogy nézem még yum sincs benne. Itthon próbálok vele dolgozni, és azért ezt a verziót tettem fel, hogy pont úgy nézzen ki, mint a munkahelyi verzió.

Enterprise osztályú?
Nem tudom, hogy tudom lekérdezni? Az uname -a nem mutatja meg, többnyire csak azt, hogy GNU/Linux

[ Szerkesztve ]

(#15177) Vladi válasza snowdog (#15176) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát, hogy red hat enterprise linux, vagy sima redhat. Mert ez utóbbi még régebbi, még a 90-es évekből. :D

ha ennyire spéci, akkor lehet, hogy passz. Nem tudom mit változtathattak meg benne. :F

rpm parancs van? Nyilván.

minnyá rágúgulizok, addig te is.

mod:

bugnak tűnik. a --nomd5 kapcsolót próbáld. De mindenképpen csak hivatalos forrásból származó csomagot használj!!!

mod2:

Uname azért utal rá:

[oleg@f17-desk ~]$ uname -a
Linux f17-desk 3.6.9-2.fc17.x86_64 #1 SMP Tue Dec 4 13:26:04 UTC 2012 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
[oleg@f17-desk ~]$

vagyis fedora 17. el4 van neked?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15178) snowdog válasza Vladi (#15177) üzenetére


snowdog
veterán

Nagyon cpéci, hivatalos forrásból van, de azért annyira nem régi (2009). Boot-oláskor RedHat-et ír ki.

rpm van benne, csak hibaüzenetet ad: V3 RSA/MD5 signature: NOKEY, key ID xxxxxx

uname -a
Linux localhost.localdomain 2.6.9-89.0.11.ELsmp #1 SMP ... 2009 i686 i686 i386 GNU/Linux

A --nomd5 kapcsolót próbáltam, de figyelmen kívül hagyja.

[ Szerkesztve ]

(#15179) snowdog válasza Vladi (#15177) üzenetére


snowdog
veterán

Indulásnál ezt látom: Red Hat nash version 4.2.1.13

u.i. neten ezt találtam:
Suddenly, when I boot my RedHat Enterprise Server 4 Linux, I get this messages and can't boot the kernel:
...
Red Hat nash version 4.2.1.13 starting...

[ Szerkesztve ]

(#15180) Damateo


Damateo
aktív tag

Leszedtem az új chakrát elkezdi a telepitést, eljutok adik.hogy kér.egy nevet és egy jelszót majd ezt a lépést atugorva magátolbejön egy fekete kép kurzorral de nem enged semit irni....

(#15181) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Chakra Linux telepítésnél elég ha beteszem a lemezt,újraindítom és megy minden a szokott módon? A formázás miatt is kérdezem!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#15182) Ryle


Ryle
tag

Mi ez az új chakra láz, ami végig söpör a topikon ?

Valami infot nekem is adhatnátok erről, hogy miért ennyire sikeres itt ez a disztró.

[ Szerkesztve ]

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#15183) Shatterstar válasza Ryle (#15182) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Részemről csak azért "népszerű" mert kezdő vagyok és első nekifutásra ezt a disztrót ajánlották :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#15184) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#15181) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, de van egy wiki az oldalukon, ahol végig tudod követni, hogyan megy a telepítés.

Damateo: próbáld meg újra.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15185) rokefeller válasza Ryle (#15182) üzenetére


rokefeller
senior tag

Részben azért, mert Pirk aktív, és sokaknak ezt ajánlja :-) Én KDE-s disztrót bottal sem, meg Ubuntu származékot sem, de csak mert ilyen modoros kurafi vagyok :-)

A télapó nem a régi már...

(#15186) ViZion válasza rokefeller (#15185) üzenetére


ViZion
félisten

+1
CPT.Pirk a Chakra felszentelt papja ;]
Nem rossz disztró, eléggé "bolondbiztos", sajna én akkor próbáltam pont, amikor nyavajgott a frissítéssel.
Na meg ugye KDE. Ha lenne normális E17, Xfce vagy Gnome 3, akkor jó lenne az irány :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15187) CPT.Pirk válasza ViZion (#15186) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még jó hogy KDE, mindenki tudja hogy ez a legjobb DE. :P

Am. éppen rendes nagy cikket írok róla logouton, lehet még ma meglesz.
Jah és hálás is vagyok nekik, mert az egyik fejlesztőjük megoldotta a kb. minden disztrón hiányzó 1360*768-as felbontás problémámat.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15188) #40553216 válasza CPT.Pirk (#15187) üzenetére


#40553216
törölt tag

1366x768-ra gondoltál? ;)

(#15189) CPT.Pirk válasza #40553216 (#15188) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, 1360*768-ra. De mindegy, mert az 1366*768 sem volt választható Radeonnal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15190) Ryle válasza rokefeller (#15185) üzenetére


Ryle
tag

Értem szóval akkor egy tag kell aki favorizál valamit, és a többi meg megy utána. :D

[ Szerkesztve ]

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#15191) #40553216 válasza CPT.Pirk (#15189) üzenetére


#40553216
törölt tag

Olyan kijelződ van, ami 1360x768 felbontású? Ezen most egy kicsit meglepődtem. Az 1366 "kicsit" elterjedtebb.

(#15192) Syl válasza Ryle (#15190) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért sem! :D Maradok a unity-s ubuntu 12.04-nél.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15193) CPT.Pirk válasza #40553216 (#15191) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez egy 82 centis LCD TV még a picit régebbiek közül.

Ezt találtam a témában a logouton:
"A HD-Ready LCD TV-k általában 1366x768-as felbontással (PC-vel összekötve natív 1360x768-as felbontást tudunk használni, tehát 3-3 pixeloszlop kihasználatlan marad a bal és jobb széleken)"

Igazából ha van is ez a 3-3 pixel, a káva miatt nem látni, egyé eltérést a képben meg nem láttam. Egy biztos, az elmúlt években csak 1280*720-at tudtam kiküldeni Linux alól és senki nem tudta a választ. xrandr sem tudta ráerőltetni a kimenetre a nagyobb felbontást.

Ryle: nem egy tag, mert a ma érdeklődőknek nem én javasoltam. Miért, Ubuntut miért rak fel valaki? Mert Józsinak is az van. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15194) #40553216 válasza CPT.Pirk (#15193) üzenetére


#40553216
törölt tag

No, majd megnézem a sajátomat. Ez 1366x768-as TV, de csak 26"-os (5 éves). Nekem úgy tűnt, HDMI-n teljes felbontással megy.

(#15195) atesz117 válasza CPT.Pirk (#15193) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Ez érdekes, nekem ugyanilyen tv-m van, Maya KDE alatt simán működik d-sub kábellel, intel vga-val, akkor csak a Raedonnal nem akarja az igazságot?

Samsung Galaxy A34 5G

(#15196) CPT.Pirk válasza atesz117 (#15195) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így van, radeon probléma volt ez. Ez volt a megoldás:

sudo aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf

Egyébként hogyhogy analóg kábelt használsz egy mai TV-hez?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15197) atesz117 válasza CPT.Pirk (#15196) üzenetére


atesz117
aktív tag

Úgy, hogy a kökori laptopon csk ilyen kimenet van. :O

Samsung Galaxy A34 5G

(#15198) ViZion válasza Syl (#15192) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, jössz itt a junitivel, aminél megosztóbb dolog még nem volt a linux történelmében... ;]
Ejj, olyan kevesen használnak normális disztrót, mint pl. Vladi meg én :D

Unity jó is lehetne, ha jobban át lehetne szabni, így marad a gnómsel :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15199) Syl válasza ViZion (#15198) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy kis trollkodás belefér, nem? ;]

De komolyan. Próbáltam a gnome-ot, kde-t. Egyik sem jött be igazán.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15200) ViZion válasza Syl (#15199) üzenetére


ViZion
félisten

Hehe... én troll?

Ne má'! :D

Komolyan: igazad van, egyik sem tökéletes. A Joli OS-féle elég jó, kicsit Androidos -igaz talán korábban volt-, de használható, ahogy kis hegesztéssel a Gnome Shell is -ez nálam már majdnem Gnome 2 kinézet.
KDE-ről nem is tudok nyilatkozni, nálam egyik sem működött igazán. Xfce is jó amúgy, minimalista, kicsit kicsi minden, de működik. Kicsit a Nautilus bugyutaságai fárasztanak néha, igazán ez az ami nem tetszik Gnome 3-ban. Dolphin szvsz jobb.

CPT.Pirk: mi lett a cikkeddel? törölted?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.