Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) Oliverda válasza zsola400 (#27750) üzenetére


Oliverda
félisten

Bár régen nem vagyok előfizető, de kétlem, hogy a Netflix titkosítatlanul tárolja a kártyaadatokat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27752) Noxy válasza zsola400 (#27750) üzenetére


Noxy
veterán

Igen, csak a Netflixnél adta meg: [link]
Sztm még mindig úgy gondolja, hogy jó helyen írta be. :K
Erről meg bővebben itt. [link]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#27753) zsola400 válasza Noxy (#27752) üzenetére


zsola400
aktív tag

Kb. 1 éve adta meg az adatokat mikor előfizetett, feltörés/adatlopás 1 hónapja volt.

(#27754) Gallmix válasza Noxy (#27752) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ez a bejelentkezés jelenleg. https://www.netflix.com/hu/login ami a képen van az pedig https://www.netflix-hu.com/ lehet bepalizták olyan oldalon adta meg ami áloldal. Ha ügyesek a programozok utána akár be is jelentkeztethet az igazi netflix oldalra.

Egyszer valaki csinált egy kamu n*ore oldalt, ahol ha fizettél tölthettél le és ténylegesen tudtak letölteni a felhasználók, mert a valódi nc-t használta egy tag a saját passkey-ével.
Amíg le nem bukott...

Ha ilyen trükkösek, akkor a gyanútlan felhasználóknak fel sem tűnhet... hova is jelentkezik be...

A napokban megint kiadtak több figyelmeztetést, bankok, államkincstár, több pénzintézet is.

Az a tapasztalat, hogy 20as számra sokszor jön ilyen spam. Vagy korábbi tulaj adta meg olyan helyen, vagy ezt jobban kedvelik... Ezt szándékosan ilyen spamre használom... ha bekerül vhová nem akkora gond.

[ Szerkesztve ]

(#27755) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Ha a gránit banknál van eurós számlám akkor arról, hogy lehetne euro-t felvenni? Vagy ha külföldön vagyok fizetni erről a számláról euróval?

(#27756) bigdady válasza Blamazs (#27755) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem huf-os a bankkártya ha kérsz hozzá így csak konverzióval megy a fizetés/kp felvét akkor is. Utalni tudsz de nem ingyen. Kamatoztatni jó ott eurót másra nem.

[ Szerkesztve ]

(#27757) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Mivel jönnek a gyerekek és az én fizumra megy rá az értük járó plusz 40k, ezt az összeget félretenném a gyerekes kiadásokra majd. UniCredit bankmonitoros számlám van, Erste hk bár az nem számít és rev számla. Hova lenne érdemes tenni, ahol gyorsan lehet mobilizálni ha kell és nem költjük el, ha nem. Az se baj ha nem csak áll hanem hoz vmit is. Van mák számlám is, onnan csak saját számlára lehet vissza utalni, vagy bármilyen más helyre, vagy pl feleség számlájára? Mit javasoltok? :)

(#27758) Noxy válasza INGJOKE (#27757) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm a MÁK arra a számlaszámra fogja kiutalni amit megadsz a rendelkezésnél.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#27759) axioma válasza INGJOKE (#27757) üzenetére


axioma
veterán

Off mert ez inkabb a megtak. topik

Miert ne lehetne mak-bol barkinek kiutalni? Sot, ha az lett volna a kerdes lenyege, akkor minden _maganszemely_ szamlajara ingyenes.
Ket strategia is lehet, neked kell valasztani:
1. pmap [visszavalthato] 6 eves, kamat eves 16%, velhetoen me'g 2 evig (jovore idei atlaginflan alapu) => itt a visszavaltas koltsege 1% ami jelenleg 23 nap alatt termelodik ki, kockazat: elvileg az 1% nincs kobe vesve, emelhetik is aka'r
2. dkj vasarlasok kb. 1-1.5 honaponta mindig az aktualisbol, akkor lejaratkor mindig biztosan hozzafersz a penzedhez; ellenben jelenleg uszkve eves 14% es a dkj teljesen az aktualis kamatkornyezetre reagal, sokkal hamarabb el fog indulni lefele
+1 vagy ezek kombinacioja, bar a havi 40e nem egy diverzifikalando osszeg
++1 erste hk ha jellemzoen a hitelkeret 1%-a alatti visszateritest hoz akkor jelenleg jobban megterul dkj-zni belole es folyoszamlarol kolteni...

[ Szerkesztve ]

(#27760) wody21 válasza RR-13 (#27146) üzenetére


wody21
tag

Tudja valaki, hogy Unicredit Partner Aktív Zéró akármi csomag esetében miért számol fel Mcash módon történő 100e HUF készpénzfelvétel után 773 HUF-ot? Egyszer vettem fel (150e) számlanyitást követő kb első hét során, akkor azt mondtam, ok. Azóta eltelt pár hónap, sosem használtam még a fizikai kártyát (csak Gpay-hez tarsitottat), így továbbra is csak mcash volt elérhető, felvettem 100e ft-ot, és ismét felszamolt x százalékot. Nem ingyenesnek kéne lennie havi 150e Ft-ig?!

[ Szerkesztve ]

(#27761) RR-13 válasza wody21 (#27760) üzenetére


RR-13
őstag

Amennyiben nyilatkoztál a törvényi díjmentes kp. kivételre, 150 e-ig, akkor díjmentesnek kellene lennie.
Viszont, ha nem nyilatkoztál, akkor a költség az jogos volt.

Ezt nem értem:
"így továbbra is csak mcash volt elérhető"

A fizikai kártya megléte esetén azzal is elérhető a kp. kivét ATM-en.

(#27762) wody21 válasza RR-13 (#27761) üzenetére


wody21
tag

Köszi, akkor majd nyilatkozom!
Fizikailag sosincs nálam a kártya, úgy értettem a kizárólagos mcash opciót.
Köszi az infót!

(#27763) Noxy válasza wody21 (#27762) üzenetére


Noxy
veterán

[link] [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#27764) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Van akinek Gránit Kamat Plusz számlája van? Nem egyértelmű számomra hogy a 200000 forint amit elvárnak havonta hogy érkezzen a számlára az nettó vagy bruttó összeg?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#27765) Qtyii válasza Bogyi007 (#27764) üzenetére


Qtyii
tag

Bruttó hogy tudna érkezni?!... Atya ég
Persze hogy nettó mást nem tudsz kapni fizetésnél.
Nos ez egy alapvető dolog szerintem :W
De jó is lenne a boltban elköltenem a brutto fizum :))

(#27766) Noxy válasza Bogyi007 (#27764) üzenetére


Noxy
veterán

Legfontosabb tudnivalók a GRÁNIT Kamat Plusz bankszámláról:
Mi számít jövedelemnek?
A bankszámlára csoportos átutalással és/vagy beazonosítható közleménnyel munkabér, bér vagy jövedelem jellegű utalás érkezik melynek mértéke eléri a havi 200 000 Ft összeget. [link]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#27767) Bogyi007 válasza Qtyii (#27765) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez igaz, de a közbeszédben meg amikor a fizetésekről szó van általában a Bruttó átlagkeresetről és minimálbérről van szó...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#27768) Qtyii válasza Bogyi007 (#27767) üzenetére


Qtyii
tag

Az a hatalom szemszögéből :) amit az M1-en mondanak a szerint az atlagkereset 530.000 huf :DD
Persze ez bruttó és nem is igaz de így milyen jól hangzik nem?
A kozbeszéd meg ha két ember beszélget és az egyik megkerdezni hogy te mennyit keresel a válasz MIINDIG a számlán csippanó nettó összeg lesz 😀 ami nem 530 🤔
Nem feledd az állam mindig bruttóban beszél mert így tobbnek hat

[ Szerkesztve ]

(#27769) RR-13


RR-13
őstag

Aki mostanában nyitott esetleg CIB Bankmonitoros (BM kedvezménnyel) ECO számlát, az megkapta az ajánlási bónuszt, ha ajánlással próbálta nyitni, és/vagy a számlanyitási 30 ezres jóváírást januárban? :U

Most elvileg egyik sem jár, ha BM ügynökön keresztül megy a számlanyitás.

(#27770) dptrsk válasza Bogyi007 (#27764) üzenetére


dptrsk
addikt

Két eltérő ember bruttó 300.000 forint munkabérrel elképzelhető, hogy teljesen más nettót kapjon kézhez.

csak pár példa: első házasok kedvezménye, családi adó kedvezmény, 4+ gyerekes anyák kedvezménye, tartós betegség kedvezménye, 25 év alattiak kedvezménye, 30 alatti anyák kedvezménye… stb

A bank nem fog azzal bajlódni, hogy kiderítse, a Te nettó 123.456 Ft bér utalásod az mekkora bruttó( ha bruttó lenne a banki feltétel), a banknak a ténylegesen átutalt összeg a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#27771) dattila válasza RR-13 (#27769) üzenetére


dattila
csendes tag

Ja !
Az jó buli volt...
Ajánlottam a feleségemet ajánlókóddal.Ezért én kaptam 20.000.-HUF-t.
Ő meg az online számlanyitási akció keretében egy 50-est. :C

Ha lesz még ilyen akció nyitok majd a kutyámnak,macskámnak,papagájnak... :)

(#27772) Boond válasza dattila (#27771) üzenetére


Boond
addikt

A Betyárját, az igen. Nekem is szólhattok ha lesz még :) Nem hallottam róla.
Milyen feltételek voltak?

(#27773) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Jövő hónaptól lesz érvényes a Gránit Kamat Plusz csomagom viszont mint kiderült a fizetésem a próbaidő miatt (május 15-ig tart) nettóban pont nem fogja átlépni a nettó 200-at így.

Ezzel addig a 8%-az bukta, más opció azért élni fog a csomagból azért?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#27774) dattila válasza Boond (#27772) üzenetére


dattila
csendes tag

Apró változtatásokkal most is fut az akció:
https://www.cib.hu/Maganszemelyek/digitalis_bank/szelfi-szamlanyitas.html

[ Szerkesztve ]

(#27775) Qtyii válasza Bogyi007 (#27773) üzenetére


Qtyii
tag

a csomag él csak 0,01%-ot fog kamatozni abban a hónapban a 8% helyett...
ha meg jön 200e nettó akkor abban a hónapban 8% lesz a kamat ... ennyi
a digitális csomaghoz képest megéri váltani mert szinte semmi különbség csak kap az ember 8% kamatot ha van 200e munkabér/fizu/ :))
ja és 20eFt alatt ingyenes az utalás ebben a csomagban ezt se felejtsük el! :D

[ Szerkesztve ]

(#27776) Boond válasza dattila (#27774) üzenetére


Boond
addikt

Köszi. Annyira nem sürgős. Majd megnézem jobban is az ajánlatot :)

(#27777) capafog23


capafog23
őstag

Sziasztok tudtok devizaszánlát ajánlani? EUR

K&H nál van a forint szanlam. (Nem tudom átvinni máshova)
Erste-nél van bróker számlám.

Ha ezek számítanak valamit.

Erkezne rá havi kb 1500 EUR fizetés, bankkártyás fizetésekre használnám (EUR) meg bankfiókba levennék havi 100-200 EUR-t ha lehet. Illetve K&H HUF számlára utalnék belőle 200-300 EUR-t.

(#27778) Oliverda válasza capafog23 (#27777) üzenetére


Oliverda
félisten

Raiffeisen devizaszámla

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27779) axioma válasza capafog23 (#27777) üzenetére


axioma
veterán

raiff, dijmentesites miatt gold 2.0 szamlaval [nem kell rakoltozni es ingyenes a beerkezo eur miatt, a kartyaja is amit atraksz egybol az eur szamla moge es ha 500e eves forgalom [forintertekben] forog rajta az is ingyenes marad], ha az utalast megoldod revo-n keresztul vagy cserebe annak a dija belefer
es miert bankfiokban akarsz kp-t felvenni? annak passz a dija, kerdezz rajuk
de dev szla is ingyen, rev feltoltes+utalas lassabb de ingyen [wise gyors de nem ingyen]
Ja nincs ingyen push, fizetos sms csak ertesitokent

[ Szerkesztve ]

(#27780) sifarr válasza axioma (#27779) üzenetére


sifarr
senior tag

raiff, dijmentesites miatt gold 2.0 szamlaval [nem kell rakoltozni es ingyenes a beerkezo eur miatt, ...
Biztos vagy ebben?
Értelmezésed szerint a Gold 2.0 feltétele teljesíthető az eurós IBAN-ra érkező 1500 euróval is. Ez akkor igaz, ha a Gold 2.0-át egy olyannnak tekinted ebben az esetben, amely egy egységes csomagban tartalmaz forintos és eurós IBAN-t.
Viszont ha (!) ez igaz, akkor felesleges az eurót revóra töltögetni, onnan utalgatni. Ugyanis a SEPA utalás defíníciója szerint az utalás díja nem lehet magasabb mint a belföldi utalásé. Gold 2.0 esetében tehát díjmentesnek kellene lennie az eurós IBAN-ról eurót elektronikusan utalni EGT-övezetbe.
A Gold 2.0 kondícós listája szerint az elektronikus SEPA utalás díjmentes (11. o.). Viszont ez a forintos GIRO-ról forint utalása esetében igaz, amikor az utalás alapdíja nulla, viszont van konverziós díj (0,27 max. 174,3 EUR), hiszent a bank váltja át a forintot euróra a saját árfolyama szerint. Ez azért is így értelmezendő, mert nincs ott a konverzió néküli utalás meghatározása, mint ahogy a Standard deviza bankszámla esetében konzekvensen szerepel.
És sehol nincs a Gold 2.0 kondíciós listájában utalás az egyéb devizás műveletekre, díjaira. Ha egy, egységes csomag lenne a két IBAN-os csomag, akkor legalább annyinak lennie kellene benne, hogy pl. "a devizaszámlára vonatkozó díjak megegyeznek a Standard deviza bankszámla díjaival (18-20. o.) kivéve ..." és itt legalább a SEPA utalás díját meg kellett volna határozni.

Véleményem szerint a Gold 2.0 jóváírási feltételét nem lehet egy eurós IBAN-ra érkező 1500 eurós jóváírással teljesíteni. Lehet deviza ráutalással is teljesíteni, de úgy, hogy a Gold 2.0 forint IBAN-ra kell utalni a devizát, és a Rafi azt azonnal forintra váltja. Ha az eurós IBAN-ra érkezne az euró, akkkor a bank - szerintem - felszámítaná a 13.845-ös számlavezetési díjat.
Az direktben nem igaz, hogy az " eur szamla moge es ha 500e eves forgalom [forintertekben] forog rajta az is ingyenes marad", azaz a devizaszámlás kártyaforgalommal teljesíthető a a bankkártya díjmentesítése.
A Gold 2.0 kondíciós listájában erre konkrét kizárás olvasható, idézem:
A díjmentesség a Premium Gold 2.0 számlacsomaghoz kapcsolódik, így amennyiben a
kártya a díj terhelésekor nem a Premium Gold 2.0 számlacsomagban lévő bankszámlához van rendelve, az Ügyfél a díjmentességre nem jogosult.

A Gold 2.0 és a devizaszámla két, egymástól teljesen független számla. Semmi közük egymáshoz, csak a számlatulajdonos személye kapcsolja össze a kettőt.
Ha a fentiektől eltérő biztos információd van a Rafitól, akkor azt oszd meg velünk. A kondíciós listákból viszont én ezt olvasom ki.
Viszont ha nekem van igazam és a te tanácsodat capafog23 megfogadja, akkor egy nagyon csúnya "pofonba" fog beleszaladni.

(#27781) axioma válasza sifarr (#27780) üzenetére


axioma
veterán

Nem allitom h egy csomag, a hitelkartya is felig van csak benne...
Beerkezo eseteben felettebb valoszinu hogy eleg a beutalas barmely szamlara. De persze puding probaja az eves.
Kartyadij mondjuk szerintem keteselyes, a kizarasos szoveg jo esellyel arra keszult h az usd kartyam [amikor nem volt v sokba kerult] az atvaltas, arra nem ervenyes a dijmentesseg attol h van premium szamlam; de a premiumhoz rendelt kartya atpakolasara jo esellyel nem gondoltak a szabalyalkotaskor [ha pont az evfordulon 1 ora idotartamra en az eur szamlamhoz rendelem, nem lesz ingyen; mig a hitelkartyas vasarlas dijmentesiti a debit-et? full illogikus lenne...]
Mondjuk 3600 Ft/ev debit vesett akkor a kov opcio. De szerintem nincs ra szukseg, ha megis beterhelne'k 1 ev mulva, akkor 1 ho dijaval vissza lehet adni, a tobbi visszajar.
SEPA: Igen, az csak ft-bol utalasra ingyen, es? Nincs ellentmondas.

A legfontosabb: 1. a topik minden hsz-a velemeny 2. sose volt szo arrol h itt barki penzugyi tanacsadast vegez 3. aki nem kerdezi meg mire szerzodik az a sajat hibaja

[ Szerkesztve ]

(#27782) sifarr válasza axioma (#27781) üzenetére


sifarr
senior tag

Nem allitom h egy csomag,
Pedig ezen áll vagy bukik minden! :K
Ha egy csomag, akkor kötelező figyelembe venni, ha a devizás IBAN-ra érkezik a megfelelő összeg. Ha egymástól független a forint és a devizaszámla, akkor biztosan nem veszik figyelembe és terhelik a forintszámlára a számlavezetési díjat.
Ha egy csomag, akkor az eurós devizaszámláról a SEPA kötelezően ingyenes. Ha nem, akkor az eurós deviszámláról nem lesz ingyenes a SEPA utalás a Standard kondíciói alapján.
Arra viszont volt konkrét eset, hogy a egy Gold-os ügyfélnek devizaszámláról utalásnál díjat számítottak fel. Lásd spe88 hsz-ét! Ebből viszont az következik, hogy a Rafi a két számlát egymástól függetlenként kezeli. Neki akkor a kérdésére ezt írtam magyarázatul.

Kartyadij mondjuk szerintem keteselyes, a kizarasos szoveg jo esellyel arra keszult
Ha egy csomag lenne, akkor a devizaszámla devizájától függetlenül a kártya díjmentességét eredményezné a költés.
Valamint a beidézett kizárás is értelmetlen lenne ebben az esetben. Hiszen debit kártyáról beszélünk, mindenkinek 1 forintszámlája és mellette devizaszámlája/számlái lehetnek. Ha a devizaszámlás vásárlások beszámítanának az 500 ezerbe, akkor az ügyfélnek nincs olyan más számlája, amihez kapcsolva elveszthetné a kártya díjmentességét a terhels napján.
Viszont ha a kártya díjmentessége csak a Gold 2.0 csomag (egyedüli) forintszámlájához van kötve, akkor van értelme a független hitelkártyát ehhez hozzákapcsolni kedvezményként. A hitelkártyának önállóan van díja, amit nem érint a díjmentesítés. A banknak pedig jobb ha a vasárlást creditről bonyolítja az ügyfél (magasabb jutalék), a debitről pedig csak a kp-felvét megy.

[ha pont az evfordulon 1 ora idotartamra en az eur szamlamhoz rendelem, nem lesz ingyen; mig a hitelkartyas vasarlas dijmentesiti a debit-et? full illogikus lenne...]
Illogikus neked! ;) De a banknak nem. :N
Az egy óra nem egy óra, még a napját sem tudod előre, hogy mikor terhelik be. De nem ez a lényeg. A rafis banki logika: rendelj a devizaszámládhoz is kártyát. Ha nem, akkor fizess jó kis díjat a kártya oda-viszza számlákhoz rendeléséért. Ha rosszul időzítesz, akkor akár egy éves kártyadíjat is fizethetsz. Logikus? Szerintem beleillik az apró rejtett költségek sorába, pl. limitállítási díj.

A legfontosabb: 1, 2, 3.
Ezekben teljesen igazad van. Itt valóban minden csak vélemény, semmiképp sem pénzügyi tanácsadás. Az összefoglaló elejére ezeket be kelle tenni! :K
Egy "legfontosabbal" kiegészíteném a 3-at: a "nem ártani" elvével. Az itt kérdezők általában elhiszik, hogy a kérdésükre adekvát, megalapozott választ kapnak. Legfeljebb akkor bizonytalanodnak el, ha a kérdésükre ellentétes válaszok érkeznek.
Ezért fontos a válaszainkban biztosra menni, vagy jelezni, ha a hsz-ben van "kétesélyes" rész is.

(Nem kötözködésül írtam újra hosszan. Ez a kérdés a Rafival már többször előjött. Jó lenne ha egyértelműen tisztázódna végre.)

[ Szerkesztve ]

(#27783) Oliverda válasza sifarr (#27782) üzenetére


Oliverda
félisten

Figyelembe veszik, ha a mellette lévő devizaszámlára érkezik be az összeg: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27784) RR-13 válasza axioma (#27781) üzenetére


RR-13
őstag

A Topic hsz-ai általában vélemények, saját tapasztalatok. Azonban nem lehet így általánosítani, mert van olyan, aki megalapozott, és alátámasztott hsz-t ír, főleg amikor hirdetményi idézetet csatol(unk).
Az már nem csak vélemény, hanem szakmai hsz.
Viszont valóban nem nevezném egyik hsz-t sem pénzügyi tanácsadásnak.

SZVSZ. is a szerződésnél rá kell kérdezni a dolgokra függetlenül attól, hogy itt milyen tanácsot, vagy választ kapott valaki.
-----------------------------------------------
Az összefoglalóba felesleges ezekre kitérni, mivel nem is lehet általánosítani, és ilyen alapon az összes Topic összefoglalójába ki lehetne azt írni, hogy ezek csak vélemények, erre azonban nincs szükség.
----------------------------------------------
A Raiffeisen Bank hirdetménye szerint a számlavezetés díjmentességhez:

Ügyfél bankszámlájára (i) bankon kívülről vagy (ii) bankon belülről jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságtól, vagy egyéni vállalkozótól egyösszegben összesen minimum 400 ezer Ft vagy annak megfelelő összegű deviza jóváírás érkezik a Bank által jegyzett devizában.

Ez alapján is elfogadják a devizaszámlára érkezett EUR utalást a Gold 2.0 számlacsomag díjmentességéhez.

[ Szerkesztve ]

(#27785) axioma válasza sifarr (#27782) üzenetére


axioma
veterán

a hitelkartyas ervelesed total nem ertheto, miert szamitana jobban mint a dev.szamlas koltes?
hat mivel nincs kartyadijam nem tudom pont akkor atrakni, de amugy app-ban jelenleg ingyenes
hm esetleg megcserelem az usd es huf kartyak osszerendeleset...

(#27786) evbalazs válasza dattila (#27771) üzenetére


evbalazs
csendes tag

Szia!

Ez elvileg most újra elérhető és erősen gondolkodom a CIB-esedésen (igazából egyszer már voltam, de most 2 éve nincs CIB-es számlám).

Tudsz küldeni esetleg ajánlókódot?

Illetve pár kérdés maradt (CIB ECO):
1. Jól értem, hogy a számlavezetés ingyenes ha megérkezik az elvárt összeg havonta, ami most 154.280Ft és az bármilyen utalás lehet? (tehát nem kell munkabér jellegűnek lennie)
2. 20 000Ft-nál kisebb összegű utalások díjmentesek - ez korlátlan számban igaz? (tehát megcsinálhatom, hogy elutalok magamnak 6*20 000Ft-ot egyszeri 120 000Ft-os utalás "helyett" és ha részletekben utalok, akkor költségmentes az utalás?)
3. Internet / mobilbanknak van költsége? Látok olyat, hogy "Biztonsági SMS üzenetek előfizetési díja 71Ft/hó/felhasználó", illetve "Jelszógeneráló eszközök díjai" "CIB mobilToken használati díja 56 Ft / hó / Felhasználó". Ezeket kötelező fizetnem, ha netbankot akarok vagy van valami ingyenes megoldás a netbank/mobilbank használatára?
4. Az állami max 2x max 150 eFt-os ingyenes KP-felvét itt is elérhető, ugye?

Köszi.

(#27787) dattila válasza evbalazs (#27786) üzenetére


dattila
csendes tag

Szia !

Ne gondolkozz rajta , nem bánod meg ! Sajnos eljándékoztam már a kódjaimat...

1.Pontosan úgy van !
2.Pontosan úgy van !
3.Minden verzió ingyenes a leírtak közül - plusz még a desktopra letölthető/telepíthető "Java"-féle is.Ha nem kéred a hülye SMS-eket akkor természetesen nem kötelező,nem is kell érte ezáltal fizetni.A PUSH-ok sokkal jobbak,alapértelmezetten ezek kiválóan működnek.
4.Nyilatkoznod kell - egyszerűen, online.Fontos , hogy ha több bankszámlája van egy személynek Magyarországon akkor csak egy banknál lehet érvényes az állami ingyenes KP-felvét.

(#27788) RR-13 válasza evbalazs (#27786) üzenetére


RR-13
őstag

Kis kiegészítéssel:

2./ Igen, az alap ECO díjcsomagban is így van akciós jelleggel, jelenleg 2023. június 30-ig, de hosszabbítás várható, a korábbi gyakorlatuk alapján.

3./ Nincs. Az alkalmazás, és a benne lévő kódgeneráló witKEY token generáló havidíjmentes.

2013-ban volt kb. a Mobil Token alkalmazás, annak a díja "volt" 56 Ft/hó, de az már nem elérhető.
A fizetős sms-t kiváltja az alkalmazásban lévő díjmentes Push értesítés. (ez az alkalmazás beállításokban aktiválható)

4./ Igen, kérhető ez minden banknál egyébként.
Viszont ehhez nyilatkozatot kell megadni, és a következő hónaptól él a díjmentes 150k kivét, ha a hónap 20-áig megadtuk a nyilatkozatot.

(#27789) vp90


vp90
csendes tag

Sziasztok!
Szemezgetek a Raiffeisen Premium Gold 2.0-ás csomaggal, viszont kicsit elvesztem a kártyák tekintetében. Mi a különbség a Mastercard Gold és Platinum kártyák között ?

[ Szerkesztve ]

(#27790) Oliverda válasza vp90 (#27789) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27792) dptrsk válasza vp90 (#27789) üzenetére


dptrsk
addikt

Hello,

Nekem is PG2.0 van, én a számlához éves költési feltétel mellett 0 forintos díjú kártyát választottam.

Jellemzően az éves kártyadíjban vannak beépített kedvezmények/biztosítás.

(#27793) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ilyet kapott valaki a CIB-től? Ez most valami újítás? Mert évek óta van csoportos beszedési megbízásom a Telekomhoz... de olyan mintha most lett volna megadva... vagy arról lenne szó, hogy most már jelzi, ha ismételten a már meglévőnél beterhelik?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#27794) RR-13 válasza GoodSpeed (#27793) üzenetére


RR-13
őstag

2023. március 24-én jött ki egy frissítés a CIB Bank mobilappra, amiben már a csoportos beszedést is be lehet állítani többek között (rendszeres átutalást is), ezért kaptad a csop. beszedés Push üzenetet, mert már tudja a funkciót az app is. :K

(#27795) janes1976


janes1976
őstag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Bankváltásnál van valami értelmes módszer a pénz egyik számláról a másikra való áttételéhez? Rafitól mennék át, csakhát van kb. 3,5 misi, ami áttételéhez majd egy 20-ast mondott költségnek az ügyintéző, ha appon belül csinálom. Ha nem ott, akkor még több. Az a baj, hogy amit a réven nyerek, elveszítem a vámon. Hiába fasza az Unicredites csomag, ha nem vagyok sokkal előrébb. Díjnullázó pluszba vagyok a Rafinál jelenleg, ez a számla akkoriban 0-ás volt, 100 000 Ftig ingyenes az utalás, felette pénzes és mostanában párszor már kifutottam ebből. :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#27796) Oliverda válasza janes1976 (#27795) üzenetére


Oliverda
félisten

Válts át egy olyan díjcsomagra amiben ingyenes, utald át, majd ezt követően szüntesd meg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27797) janes1976 válasza Oliverda (#27796) üzenetére


janes1976
őstag

Ha jól látom nincs nekik ingyenes. :O

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#27798) Oliverda válasza janes1976 (#27797) üzenetére


Oliverda
félisten

Pl. a Gold 2.0 biztosan az.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27799) janes1976 válasza Oliverda (#27798) üzenetére


janes1976
őstag

Nincs annyi jövedelmem.

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#27800) Peter.70 válasza Oliverda (#27798) üzenetére


Peter.70
őstag

De ott csak akkor ingyenes a szla vezetés, ha van 400K bejövő jóváírás, vagy 8 MFt megtakaritás. És gyanítom hogy van 1 hónap felmondási idő, arra a hónapra meg legombolnak kb 12K szla vezetési díjjal
27795 janes1976: Az utalási díj nincs maximalizálva? Ha jól tudom 10K-ban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.