Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) sifarr válasza adamssss (#24692) üzenetére


sifarr
senior tag

Ott tulajdonost mondtak. Erre tobbszor rakerdeztem.
Jót mondták. A K&H-nál lehet közös számlát nyitni. Sőt, meglevő számlát is lehet közös tulajdonúvá átalakítani.
Lásd K&H ÁSzF 2.1 és 2.2 pontok!

(#24702) axioma válasza sifarr (#24700) üzenetére


axioma
veterán

na az akkor nekem kulon red flag, hogy az ugyintezo nem a jo kondilistat tarta ele... es ott me'g lehet hogy tenyleg nem volt tr.ado, fene se emlekszik mikor hoztak be, a jelenlegivel kene dontest hoznia...

(#24703) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló,

A Google Pay-t használom. A kérdés: ha a Simple is fent van, érintéses fizetésnél a kettő nem üti egymást? Nem fordulhat elő az, hogy Google Pay is beterheli meg a Simple is?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#24704) vacs válasza GoodSpeed (#24703) üzenetére


vacs
veterán

Rossz topik, de a válasz az, hogy nem!
Be lehet állítani egy alapértelmezett nfc fizetési appot, illetve van egy másik opció, de nézd meg magad: telefon beállítások, Bluetooth és kapcsolatok, érintéssel való fizetés.
Ez a jó topik.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#24705) sifarr válasza adamssss (#24687) üzenetére


sifarr
senior tag

a kerdesem hogy TI ajanlanatok-e mas bankot vagy jo a KH mind ceges mind premium szamla vezetesre?
A közös, magán bankszámla tekintetében a K&H prémium jó. Annyit tudnod kell, hogy a tr illetéket fizetni kell, de 30 utalásig a bank saját díjat nem számít fel. Az ingyenes prémium bankkártyák forgalmatok függvényében ezt az illetéket kompenzálhatják. Vagy az ingyens hitelkártya visszatérítései is besegítenek ehhez.
Alternatíva lehetne a Rafi Gold 2.0, de a Rafinál nincs közös számla, tehát ez kiesik.

A céges számla más kérdés. Ebben tanácsot adni nem lehet. Itt, a topicban a magánszámlákkal szoktunk foglalkozni, cégessel nem.
De választható céges számlához egyébként is elengedhetetlen információ, hogy mekkora cégről van szó. Mennyi az éves kimenő forgalma, havi átlagos utalási darabszám. Szempont igényelsz-e (később) hiteleket, stb. Ezen információk nélkül értelmetlen bármit javasolni.
Itt a legbiztosabb, ha a cégeid adatai ismeretében ajánlatot kérsz több banktól is. Ők adnak ajánlatokat, és utána neked kell döntened.
Ha a céged elég nagy, akkor a magánszámlátok megnyitásával megvárnám, hogy melyik bank céges ajánlata a legjobb neked. Ha ez megvan, utána kellene rákérdezni, hogy neked/nektek milyen magánszámlát tudnának ajánlani. Minden banknál van prémium/privát számla. Nagyforgalmú cég (banknak sok bevétel) mellé akár személyre szabott kedvezményt is kaphatsz a magánszámádra.

Egyébként nem kell félni attól, hogyha nem közös tulajdonú a magánszámlátok. Lehetsz te a számlatulajdonos és kaphat a feleséged rendelkezési jogot vagy fordítva. A mindennapi gyakorlatban ez semmilyen hátrányt nem okoz. A közös számlának csak egy előnye van, hogy a 100e eurós betétvédelem duplázódik, de ennyit egyébként sem szabad számlán parlagon hagyni.
Tragédia, végszükség esetére pedig annyit kell tenni, hogy a számlanyitáskor (lehet később is) a számlatulajdonos adjon egy haláleseti rendendelkezést a házastársa javára. Ezzel minden ki van védve.

[ Szerkesztve ]

(#24706) bigdady


bigdady
nagyúr

Ha egy közös számlán van már 150e Ft ingyenes kp felvétel és az egyik fél nyit egy sajátot másik banki szàmlàt ott kérheti a havi 150kp-t? Fejenként egy-egy elvileg. Vagy torolni kell a regi bankból csak emiatt?

(#24707) sifarr válasza bigdady (#24706) üzenetére


sifarr
senior tag

Ha egy közös számlán van már 150e Ft ingyenes kp felvétel és az egyik fél nyit egy sajátot másik banki szàmlàt ott kérheti a havi 150kp-t? ...
Igen, de a részletek fontosak.
A vonatkozó törvény szerint minden fogyasztó (természetes személyt) jogosult bankszámláról legfeljebb 2 tételben max. 150e forint ingyenes bankkártyás kp-felvételre. Erről az igényről nyilatkoznia kell, és a nyilatkozatot egy központi adatbázisban nyilvántartják (ki, melyik bankban, melyik számlára nyilatkozott).
A tv szerint a közös számlák esetében is csak egy nyilatkozat adható (36A § (6)). Azaz a tulajdonosok közül csak az egyik nyilatkozatát tartják nyilván. Az már mindegy, hogy a 2 tulaj mondjuk társkártya segítségével a gyakorlatban külön is élhetnek havi egyszer az ingyenes kp felvéttel a közös számláról.
Ha az egyik tulaj új bankszámlát nyit, akkor arra kell figyelni, hogy az a tulaj nyisson, aki nem nyilatkozott a közös számlára nézve. Ugyanis ha ő nyit új számlát és ad az új számlára nyilatkozatot, akkor a régi nyilatkozatot törlik. Vagy ebben az esetben a régi számlára a másik társtulajdonos tegyen nyilatkozatot.
Tehát megoldható, hogy mindkét számlára legyen ingyenes kp-felvét.,

(#24708) bigdady válasza sifarr (#24707) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#24709) GoodSpeed válasza vacs (#24704) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi a topicot elmentettem, a problémát megoldottam. Google Pay volt eredetileg is az alapértelmezett, az is maradt ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#24710) sifarr válasza bigdady (#24708) üzenetére


sifarr
senior tag

Az időzítésre is figyelni kell, erre legyél tekintettel.
A hónap 20-ig adott nyilatkozat a következő hónaptól lesz lesz érvényes, tehát a 21-től hónap végéig adott nyilatkozat csak a következő utáni hónaptól.
Érdemes 20-ig lebonyolítani az új számla nyitását, akkor annál a következő hónaptól lesz ingynes kp-felvétel.
Ha pedig a régi számlára a társtulajdonosnak kellene nyilatkozatot tenni, akkor ne csak ő tegyen nyilatkozatot, hanem az új számlát nyitó is tegyen a régi számlára egy lemondó nyilatkozatot. Így a következő hónaptól már él a 2 x 150e.

(#24711) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok :)

Idegen nem Cibes kártyával.
Mennyi pénzt lehet levenni Cib ATM ből?

(#24712) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Külföldre költözés miatt meg fogom szüntetni a Raiffeisen számlám és nyitnék helyette valami minimál számlát. Amire szükségem lenne:
- Minél alacsonyabb fenntartási díj
- Legyen egy fizikai kártyám, lehetőleg minél olcsóbban
- Lehessen online/telefonon ügyintézni

Gránit digitális számlát nézem, nagyjából megfelel a követelményeknek. Tudtok esetleg jobbat?

.

(#24713) bigdady válasza K Norbi (#24711) üzenetére


bigdady
nagyúr

Összefoglaló

(#24714) bigdady válasza 426os (#24712) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem időkorlátos kedvezményes számla ami havi dij nélküli és jóváírás előírás nélküli az a gránit bajnok jól látod (havi 150e kell rajta legyen csak). Küldtem ajánló kódot is ha kéne.

[ Szerkesztve ]

(#24715) .tnm válasza bigdady (#24714) üzenetére


.tnm
addikt

granit digitálist nézte:)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#24716) K Norbi válasza bigdady (#24713) üzenetére


K Norbi
addikt

Megvan :R

(#24717) .tnm válasza 426os (#24712) üzenetére


.tnm
addikt

mire kell?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#24718) sajtos365 válasza 426os (#24712) üzenetére


sajtos365
tag

"Tudtok esetleg jobbat?"

Nem. :N

(#24719) bigdady válasza .tnm (#24715) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az se rossz. Én bajnok parti vagyok de kinek mi :)

[ Szerkesztve ]

(#24720) 426os válasza .tnm (#24717) üzenetére


426os
őstag

Tartani egy magyar bankszámlaszámot, hogy adott esetben tudjak MO-n is utalni/utalást fogadni, kisebb HUF pénzt parkoltatni, állampapírt adni/venni, ilyesmik.
Úgy igazán nagy szükségem nincs rá, mert van Revolut, Wise, Curve is. Inkább egyfajta backup-nak kellene.
Köszi az ajánlásokat, megerősítést!

.

(#24721) sisi22 válasza 426os (#24720) üzenetére


sisi22
tag

Magyar lakcim hianya nem lesz problema?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#24722) cocka válasza sifarr (#24683) üzenetére


cocka
veterán

Ezért is szeretem jobban a CIB-et, amit írtál. Az átláthatóság szerintem nagyon fontos. De nemcsak az, hanem az egyszerűség is. A K&H díjszabásában annyi a kivétel meg a máshol soha nem is létezett név és tétel, hogy mereszted a szemed, hogy most ez mi. Hiányolom pl. a bankfióki levegővételi díjat. Nem akarják kiszámlázni esetleg, hogy a bankfióki ügyintézés során az adott ügyfélre mennyi áramot voltak kénytelenek pazarolni? :DDD

(#24723) bigdady válasza sisi22 (#24721) üzenetére


bigdady
nagyúr

Még van neki

(#24724) sisi22 válasza bigdady (#24723) üzenetére


sisi22
tag

De ha kikoltozik, akkor mar nem lesz.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#24725) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretnék devizaszámlát nyitni valamelyik banknál.
Egyetlen egy elvárásom van, hogy a lehető legingyenesebb legyen ;]
Ki melyik bankot ajánlja? Vagy van esetleg vmilyen kalkulátor ebből a szempontból?
(Revolut és társai nem játszanak.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24726) adamssss válasza sifarr (#24705) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm a válaszodat. Végül megkötöttük a premium szla csomagot. Ami igényeinket tökéletesen ki fogja elégíteni. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24727) bigdady válasza sisi22 (#24724) üzenetére


bigdady
nagyúr

És akkor mi van. Ha nem szól semmi nem lesz. Posta meg nincs semmire

(#24728) Hovi válasza pvt.peter (#24725) üzenetére


Hovi
aktív tag

Valamelyik fórumon (lehet pont itt) találtam rá a Cseh Fio bankra.
Vannak fiókjai Szlovákiában. Persze, kérdés milyen messze vagy a határtól...
Szóval teljesen ingyenes számlavezetés, ingyenes bankkártya, több devizanemben is lehet a számla. Ingyenesen lehet befizetni a fiókban.
Angol nyelvű net és mobilbank. Természetesen betétvédelem is van.
Két költsége van: oda kell menni személyesen a nyitáshoz, és a nyitáskor be kell fizetni egyszeri 10 eurót. Ehhez nem is férsz hozzá csak ha majd megszünteted a számlát. Egyfajta letét lehet vagy mi a manó.
Én ide pakolgatom a kevéske megtakarított pénzem. Revoluton vagy Zen-en váltok, s utalom az EUR-t. Másnap ott is van rajta.
Ettől olcsóbbat nem tudok, s mégsem fintech.

(#24729) dredjudge84 válasza cocka (#24722) üzenetére


dredjudge84
őstag

Majd augusztus 1 után! :D

(#24730) 426os válasza sisi22 (#24721) üzenetére


426os
őstag

Nem tudom még mi lesz az itthoni lakcímemmel. Mindenesetre ettől annyira nem félek. Közeli hozzátartozóm is évekig tartott fenn bankszámlát magyar lakcím nélkül. Soha senkit nem zavart.

.

(#24731) axioma válasza pvt.peter (#24725) üzenetére


axioma
veterán

raiff amig csak beutalsz es tartod, ingyenes [eur, usd, es me'g gbp vagy chf, mas nincs]
ha kersz 3600ft/ev-ert [megfelelo devizaert] kartyat akkor revo fele' ki tudod tovabbi ktg nelkul vinni is

(#24732) axioma válasza adamssss (#24726) üzenetére


axioma
veterán

majd szamolj be hogy hogyan valt be! es hogy azt kaptad-e kondiciokban amit belinkeltel vagy a 19 utanit...

(#24733) Kaba


Kaba
veterán

Az EON online kártyás befizetés(Simple Pay), pénzfelvétnek számít?

(#24734) bigdady válasza Kaba (#24733) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dehogy

(#24735) adamssss válasza axioma (#24732) üzenetére


adamssss
veterán

Nyilván a 2019 utánival... Rosszul screenshotoltam le.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24736) pvt.peter válasza Hovi (#24728) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
Ez egy picit messzire van :D Mindenesetre köszi mégegyszer a részletes infókat.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24737) pvt.peter válasza axioma (#24731) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi utánanézek :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24738) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok

Cib Eco csomagba
1x 400 ezer kp levétel ATM ből az még díjmentes maradt?

(#24739) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Bankmonitoron kiválasztás után jött egy e-mail az ajánlatokról (nem csak amit vàlasztva lett hanem még 3). Mi a következő lépés? Vissza kéne küldeni aláírva kinyomtatva valahova a választottat? Nem írják :R

[ Szerkesztve ]

(#24740) tahepa válasza K Norbi (#24738) üzenetére


tahepa
senior tag

Mert az volt? Én nem vettem észre.

(#24741) K Norbi válasza tahepa (#24740) üzenetére


K Norbi
addikt

Persze tudta :K

(#24742) Moleman válasza K Norbi (#24741) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem csak bankmonitoros regisztrációval, alapból nincs benne.

(#24743) dredjudge84 válasza K Norbi (#24738) üzenetére


dredjudge84
őstag

Bankmonitoron keresztül nyitott számla esetén csak.

(#24744) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, most váltottam bankot, bankmonitoros unicredit partner aktív zéró csomagra.
Még sosem volt unicredit számlám.

A kérdésem az sms értesítésekre vonatkozna.
jelenleg aktív a számla és a bankkártya sms, az appban pedig bekapcsoltam a push értesítéseket.
Ahhoz, hogy kizárólag appos push értesítést kapjak a számla és kártya mozgásokról, fizetős smst meg egyáltalán nem, ahhoz az ebanking a két sms szolgáltatást kell törölnöm?
Az nem fogja a push üzenetek befolyásolni?

Válaszokat előre is köszönöm.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24745) TrollBalint válasza Zirowe (#24744) üzenetére


TrollBalint
addikt

most az Istennek sem találom, hol vannak ezek az SMS szolgáltatások, de annak idején szenvedtem velük hasonló okból és szerintem nem is kapcsoltam le mindent, pont ezen okból, de jött továbbra is az SMS. Végül felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol készségesen kikapcsolták. Push értesítést pedig továbbra is kapok.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24746) Zirowe válasza TrollBalint (#24745) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Appban nem érhető el, csak netes felületen a beállításoknál.
De akkor jól gondolom, hogy ott kikapcsolva push marad.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24747) TrollBalint válasza Zirowe (#24746) üzenetére


TrollBalint
addikt

hmm... lehet akkor ott néztem volna? :F
Nem nagyon használom a netes felületet, a telefonon minden elérhető, amire szükségem van. De megnézem, nekem ott milyen beállítások vannak.

A beállításoknál nekem csak azt írja, hogy 0 db. SMS értesítésem van, és létrehozhatok egyet. (legalábbis a kiírás szerint, mert amúgy semmi nem aktív, amivel tudnék létrehozni, és egyéb beállítást sem találtam, amivel lehet aktíválni)

ha esetleg van valami másik számlád, akkor kipróbálhatod, hogy kikapcsolod és utalsz magadnak X összeget. Talán van valami limit, ami alatt amúgy sem jelez.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24748) bigdady


bigdady
nagyúr

Jól látom Gránit bajnok és bajnok plusz esetén jegybanki -1,5% vagyis 7,25% jár 2022.08.17-ig még 500e Ft felett?

[ Szerkesztve ]

(#24749) bigdady válasza bigdady (#24748) üzenetére


bigdady
nagyúr

8,25% bocs..

(#24750) vacs


vacs
veterán

Erste money back-hez csatlakozott az Alza is:
3% visszatérítés új vásárlók első vásárlásából, 1% minden továbbiból.
forrás

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.