Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) dredjudge84 válasza Qtyii (#25600) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ja látom. És mi ez a most kártya?

(#25602) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!
Raiffeisen Díjnyertes számlám van, ahol az ingyenes számlavezetés egyik feltétele a havi 20 kártyás tranzakció. Valaki meg tudja nekem mondani, hogy mi számít tranzakciónak? Az világos, hogy kártyás vásárlás igen, de pl csekkbefizetés iCsekkel, utalás, pénzfelvétel is annak számít?

Köszönöm

(#25603) AtHoS válasza totyak (#25602) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Amihez kártyaadatoka is szükség van?

read-only mode on the forum

(#25604) totyak válasza AtHoS (#25603) üzenetére


totyak
aktív tag

Ne haragudj, de ezzel most nem segítettél. Bár a válaszod egy kérdés, szóval lehet nem is segítségnek szántad. Nekem elég, ha pár darabot megemlítesz, megemlít bárki, hogy mi is számít pontosan kártyás tranzakciónak. Köszönöm

(#25605) dptrsk válasza totyak (#25604) üzenetére


dptrsk
addikt

Azon tranzakció számít kàrtyás tranzakciónak, ahol megadod a kártyaadataidat vagy a kártyádat használod, s úgy fizetsz.

(#25606) AtHoS válasza totyak (#25604) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt tudod, hogy a kártyával történő fizetés (akár NFC-n keresztüli is) - tehát elő kell vegyed a kártyát hozzá, avagy NFC-s esetben éppen nem :B - és netes vásárlás esetén megadott kártyaadatokkal történő fizetés kártyás tranzakciónak számít.
Ebből gondoltam, hogy csak leesik számodra, ahol kártyaadatok megadására van szükség az kártyás vásárlásnak számít, míg ahol erre nincs szükség az nem számít annak.

Sajnálom, hogy nem volt segítség amit kérdeztem, de akkor azon gondolkodj el, hogy az általad említett pl. iCsekkbefizetés vagy utalás milyen módon kapcsolódik bármilyen bankkártyához -> semmilyen módon, bár iCsekket nem vágom, mert nem használom :B szóval azzal kapcsolatban a tévedés jogát fenntartom :DDD . Ugyanez igaz a csoportos beszedésre is.

Viszont pl. PayPal-lal történő fizetés a hozzá kötött bankkártyán keresztül - tehát nem PP fiókon lévő egyenlegből fizetés - kivétel, mert ott vásárláskor nem adsz meg kártya adatokat - csak mikor hozzákötöd a kártyát a PayPal fiókodhoz. Ilyen alapon lehet még 1-2 fintech fizetési felület, ami szintén bankkártyán keresztüli fizetést tesz/tehet lehetővé.

szerk. készpénzfelvételt általában nem szokták kártyás tranzakciónak tekinteni, de fene tudja :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#25607) RR-13 válasza totyak (#25604) üzenetére


RR-13
őstag

Nem 20db kártyás tranzakció a feltétele a díjmentes számlavezetésnek, hanem a 20db vásárlási kártyás tranzakció, az alábbi bank oldalán látható leírás alapján:

Így az Internetes (kártyás) fizetés, boltban történő személyes (kártyás) fizetés, és az iCsekkes (kártyás) fizetés is beleszámít.

[ Szerkesztve ]

(#25608) Qtyii válasza dredjudge84 (#25601) üzenetére


Qtyii
tag

Szintén fent van a honlapon a leírás... ott eléred

(#25609) totyak válasza AtHoS (#25606) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm szépen, így már világos. Icsekknél is kér kártya adatokat.

RR-13: Neked is köszönöm. Valóban, most így írja a Rai weboldala, de amikor én szerződést kötöttem velük és papír alapon megkaptam a számla részleteit, ott még úgy írták, hogy 20db kártyás tranzakcióra van szükség (+ még egyre az ingyenes számlavezetéshez, ami ezév végig lehet havi 1db mobil appos átutalás, vagy a minimálbérnek megfelelő összeg számlára érkezése minden hónapban).

(#25610) attiati


attiati
veterán

Uni mobilappot elvileg beaktiválták a fiókban.
Mégis aktiválást kér, ha elindítom.

Utána "ebanking" azonosítást kell választani?
az azonosító az ügyfélszám?
És a jelszót honnan kellene tudni?

Látom, hogy tele van anyu telefonja ebanking jelszavas sms-el, mbanking aktiválós sms-el még a hét elején, amiknek lejárt a határideje.
Nem is értem, most hol tart a folyamat.
nagyon amatőrnek érzem magam :D

[ Szerkesztve ]

(#25611) attiati válasza attiati (#25610) üzenetére


attiati
veterán

Megoldódott telebankos segítséggel. Újból be kellett aktiválni az appot, pedig korábban már megtörtént (volt PIN is).

(#25612) RR-13 válasza totyak (#25609) üzenetére


RR-13
őstag

Nem volt ott a papír szerződésben, hogy kártyás vásárlási tranzakció kell 20db?
Mert 2019. június 01-től, amióta van kb. a Díjnyertes számla, a hirdetményben is benne volt már, hogy 20db bankkártyás vásárlás.

(#25613) Qtyii válasza RR-13 (#25612) üzenetére


Qtyii
tag

Mindig is utáltam az ilyen hülye feltételeket... még mindig gyerekként kezel minket a magyar bankok többsége.. azt hiszik minden hülyeséget előírhatnak mert csak ... a helyett hogy meg mernék mondani hogy hogy nem lesz ingyen :))

[ Szerkesztve ]

(#25614) ollie válasza Qtyii (#25613) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindent leírtak, ott van a hsz-bemn amire válaszoltál.

***

(#25615) clintvader válasza ollie (#25579) üzenetére


clintvader
lelkes újonc

Kicsit megkésve, de köszönöm nektek az infót. :)

(#25616) attiati


attiati
veterán

Uni mbankingot miért kell sokadszorra aktiválni?
Délelőtt aktiváltam másodszor.
Estére már megint aktiválást kér :F

Most akarnám beaktiválni az ebankingot is (ideiglenes sms jelszóval), azt írja, hogy blokkolt.

(#25617) totyak válasza RR-13 (#25612) üzenetére


totyak
aktív tag

Szerintem nem, de nem esküszöm meg rá, elbizonytalanodtam. Költözésben vagyok, előkerítem a szerződésem és megnézem pontosan.

(#25618) bigdady


bigdady
nagyúr

Up

[ Szerkesztve ]

(#25619) vacs válasza bigdady (#25618) üzenetére


vacs
veterán

Ez nem a hardverapro, hogy toljál egy up-ot, tedd a kedvencek közé! :D

(^)(>.<)(^)

(#25620) attiati


attiati
veterán

használja valaki Xiaomi telefonról az UNI appot?

Minden egyes aktiválás után elfelejti az mBanking app, hogy be van aktiválva.
És aktiválást kér minden egyes belépés után.
Tudom, hogy xiaomiknál van valami agresszív memóriatörlés / kezelés, ami miatt nem jönnek meg Gmail e-mail értesítők sem.

[ Szerkesztve ]

(#25621) INGJOKE válasza attiati (#25620) üzenetére


INGJOKE
veterán

Megadtál az appnak minden(szó szerint minden) engedélyt? Akku korlátozás wi-fi mobilnet és akkor ezek az alapok ezen felül a banki appnak xiaomin még a spec dolgokat is meg kell adni. Fejből már nem emlékszem, de anno nekem is utána ment rendesen minden. Tényleg minden engedélyt adj meg neki :)

(#25622) attiati válasza INGJOKE (#25621) üzenetére


attiati
veterán

Az adott app engedélyeknél ezt látom:

Felső menüpont engedélyek fixek, nem lehet változtatni.
Alsó kettő menüpontban mindent engedélyeztem.
Még a fényképezőhöz is adtam engedélyt.
Mégis aktiválást kér minden alkalommal.

Android 6.01 (Miui Global 8.5)
Xiaomi Redmi 4A (régi telefon)

[ Szerkesztve ]

(#25623) RR-13 válasza attiati (#25622) üzenetére


RR-13
őstag

Nekünk az egyik LG régi telefonon a 6.0 Androidon működik, nem törli az mBanking aktiválást, de az egyik régi Samsung Galaxyn, ami szintén Android 6.0, azon viszont nekünk is törli, pedig hónapokig működött rendesen még 4 hónappal ezelőtt. :U

A napokban jött ki egy frissítés az appra, azt tetted fel?

(#25624) attiati válasza RR-13 (#25623) üzenetére


attiati
veterán

Múlt hétfői (első) telepítés.

Ma az ügyfélszolgálat javaslatára töröltem az appot és újra felraktam. Ezek szerint pont valamelyik frissítés tolta el.

Őszintén szólva ez így nagyon blama. 16 számjegyű aktiváló kódot gépelgetni minden alkalommal egy olyan számlacsomagnál, ami a mobilappra építkezik a díjszabásban.
Új andoridnál lehet nincs gond (meg szüleim ritkán fogják használni), de akkor is.

Persze abba is sikerül belefutni, hogy e-banking aktiváló sms-ben nagy i pont úgy néz ki, mint a kis l betű és sikerült azt is blokkolni.

[ Szerkesztve ]

(#25625) RR-13 válasza attiati (#25624) üzenetére


RR-13
őstag

Azért nem kötelező egyesével bepötyögni a kódot, mi másolással oldjuk meg, ami 5mp. :U

Nem biztos, hogy a frissítés rontotta el, csupán lehet, hogy kivezetés alatt van a 6-os Android támogatása rendszerszintileg, csak még nem írták át a 4.4-et, pl. 7.0-től felfelére.

(#25626) RR-13 válasza attiati (#25624) üzenetére


RR-13
őstag

Tegnap jött ki a 4.34.12.0 Az van fenn :F
Mert az nem a múlt hétfői verzió már.

Megjegyzés:
Nekünk 4 hónapja "romlott" el kb. a Samsung telefonon, azért aktiváltuk helyette az LG telefonon az appot, Tehát lehet egyébként, hogy a 2022. májusi frissítéssel valóban el lett rontva "véletlen" valami. :U
Csak furcsa, hogy nem minden Android 6-ra van ugyanolyan hatással.

[ Szerkesztve ]

(#25627) attiati válasza RR-13 (#25626) üzenetére


attiati
veterán

Mai verziós telepítéssel sem ment és hétfőivel sem.
Xiaomi droid alapokra építkezik, de saját rendszere van (Miui).
Samsunggal nem tudom mi a helyzet.

(#25628) attiati válasza attiati (#25627) üzenetére


attiati
veterán

*hétfőivel = múlt hétfőivel

(#25629) RR-13 válasza attiati (#25627) üzenetére


RR-13
őstag

Azt ne írd, hogy nem megy, mert max. nem tartja meg az aktiválást, de működni működik.
Egyébként én a verziószámot kérdeztem, mert nem mindenki egyszerre kapja meg a frissítést, elképzelhető, hogy hétfőn, vagy akár még ma a régi verziót tetted fel ismét. :U

Mi 4 hónapja a Samsunggal nem teszteltük, hogy meg javult-e már a frissítésekkel (ezek szerint nem).

(#25630) attiati válasza RR-13 (#25629) üzenetére


attiati
veterán

Az a verzió van fent, amit írsz.
Működik, de nem kényelmes.
Havi 1 utalással elmegy így is, ajándék lónak nem nézzük a fogát.

(#25631) INGJOKE válasza attiati (#25622) üzenetére


INGJOKE
veterán

A 6.01-es droid őskövület, az enyémen 10-es droid van teljesen más a felület is. Nem tudom mi lehet a baj akkor.

(#25632) seolwon


seolwon
tag

Sziasztok, bocsánat ha hülye kérdés, az aktivált betéti bankkártya alatt a számlához tartozó sima egyszerű bankkártyát kell érteni?
Gránit kamatmax plusz betéthez ez a követelmény.

(#25633) Ereshkigal válasza seolwon (#25632) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igen.

(#25634) attiati


attiati
veterán

uni mobilappban jön értesítés, ha jóváírás (vagy terhelés) történik a számlán?
(sms értesítést nem kérnék)

(#25635) RR-13 válasza attiati (#25634) üzenetére


RR-13
őstag

Igen jön, összeg nélkül. :))

(#25636) Noxy válasza attiati (#25634) üzenetére


Noxy
veterán

Igen, + értesítési limitet is be lehet állítani.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#25637) fil


fil
őstag

Partner Aktív Zéro esetén az utalás mobil app-ból ingyenes ugyebár. De mi van akkor, ha app-ban létrehozok egy értéknapos utalást egy későbbi időpontra. Az minek számít mobilbankos, vagy netes utalásnak? Tehát lesz rá tranzakciós díj vagy nem?

(#25638) attiati válasza fil (#25637) üzenetére


attiati
veterán

Bocs, nem a kérdésedre válasz.

Azon agyaltam, hogy milyen üzletpolitikai értelme van annak, hogy mobil csatorna ingyenes, de az e-bank csatorna fizetős?

Nyilvánvalóan nem olcsóbb a bank számára a Mobil csatorna.
Át akarják terelni az népet Mobil oldalra, hogy az E csatorna fejlesztését leállíthassák?
Így a párhuzamos fejlesztés költségét megspórolják?

Valamelyik fintech szaki nyilatkozta, hogy manapság annyira fájdalmas belépni a ebankba a mobilapphoz képest, mint régen fiókba járni az ebankhoz képest.
De fejlesztésben (és fogyasztói szokásokban) nem tart ott a bankszektor, hogy az ebanking csatornát le lehessen állítani.

Akkor meg mi értelme az mbankingot előnyben részesíteni a díjazásban is?
Külön szervereken fut, kevésbé terhel adatbázisokat?

[ Szerkesztve ]

(#25639) fil válasza attiati (#25638) üzenetére


fil
őstag

Lehetséges ,hogy ilyen okai vannak. A párhuzamos fejlesztés nyilván többletköltség.

(#25640) dptrsk válasza attiati (#25638) üzenetére


dptrsk
addikt

1. Korlátozzák az ingyenességet, hogy csak a nagyon tudatos ügyfelek járjanak jól
2. Anyavállalati elvárás, hogy legyen az app használat X % felett, amit így tudnak növelni
3. Hosszabb távon feltérképezni, hogy elhagyható-e a netbank (ezt nyilván 5-10 éves távon érdemes vizsgálni), ha igen, akkor költségmegtakarítás
4. Az app használatra ösztönzés egy most még nem látható érdek miatt van, hogy felkészítsen a boltokban kártyás fizetés helyett az app használatára, hisz, ha rutinos vagy benne, akkor a boltban is boldogabban veszed elő, s spórolod meg a banknak a kártyatársaságnak fizetendő díjakat. (QR fizetés)

Illetve ezekhez hasonló okok.

[ Szerkesztve ]

(#25641) INGJOKE válasza dptrsk (#25640) üzenetére


INGJOKE
veterán

A bankkártya így már csak kő felvéthez kell, meg ha valami ősrégi fos terminál van és nem működik rajta, vagy nincs is érintéses fizetési funkció. Egyébként minden másra ott az AP. :)

(#25642) dptrsk válasza INGJOKE (#25641) üzenetére


dptrsk
addikt

UCnél van olyan KP felvétel, hogy appban generálsz egy kódot, amit az ATMen be kell írni s kész.

(#25643) attiati válasza dptrsk (#25640) üzenetére


attiati
veterán

4-eshez NFC kell?
Ez valóban olyan érv, ami haszonnal is jár a bank számára.

Igaz, hogy a kártyás fizetés és az utalás az két külön szokás, nem következik egyikből a másik. Illetve szerintem a 75e ft-os jóváírási feltétellel nem jó ügyfélszegmensre lőnek ezzel a számlacsomaggal. Sok diák fogja választani, de sok nyugdíjas is.

[ Szerkesztve ]

(#25644) Ereshkigal válasza INGJOKE (#25641) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Meg ha neten akarok vásárolni, akkor le tudjam olvasni a kártyaszámot, mert az appból nem lehet kivarázsolni. :(

(#25645) Noxy válasza Ereshkigal (#25644) üzenetére


Noxy
veterán

Kártyaszám védett tárolására vannak app-k.
iOS-n fotó, vagy jegyzet formájában is tárolhatod TID vagy FID-l védve. Ingyen, nem kell előfizetni rá.
Gondolom droidon is vannak hasonló megoldások.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#25646) INGJOKE válasza dptrsk (#25642) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mivel 150-ig (2 db) ingyen van bármilyen automatán én eddig egyetlen egyszer voltam uc-s automatánál, a legközelebbihez megyek mindig.

Ereshkigal

Chorme és a Safari is elmenti a kártya adatokat simán rányomok faceid és már be is írta, ehhez nem kell kártya. A laptopot max letölteni és tanulni/dolgozni veszem elő minden másra mobilt használok. :)

(#25647) Ereshkigal válasza INGJOKE (#25646) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Böngészőben én nem tárolok ilyen adatokat, nem bízom egyikben sem.

Noxy: mondjuk használok bitwardent jelszavakhoz, de még nem vitt rá a lélek, hogy bankkártyát is hozzáadjak. Lehet csak a középső 8 számot tárolom le, a többi látszik az appban. :D

(#25648) fil válasza fil (#25637) üzenetére


fil
őstag

Erre valaki?

(#25649) dredjudge84 válasza RR-13 (#25635) üzenetére


dredjudge84
őstag

Már amikor! Nálam nem mindig, és ha jön, általában késve.

(#25650) RR-13 válasza dredjudge84 (#25649) üzenetére


RR-13
őstag

Attól még jön, hogy késve!
És amúgy nem azt kérdezte, hogy jól működik-e. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.