Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) sifarr válasza pataslogeza (#24300) üzenetére


sifarr
senior tag

A CIB BM ECO számla havi díja mennyi akkor, ha nem teljesülnek a feltételek?
2.562.- Ft.

Van olyan bankszámla, aminél az ingyenességnek nem feltétele, hogy bizonyos összeg rendszeresen érkezzen a számlára, és nem kell rajta lenni millióknak sem?
Nincs.

Ja, jól tudom, hogy a gránitbank a tiborczé?
Jól.

(#24302) Ereshkigal válasza pataslogeza (#24300) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha az ingyenesség alatt csak a havidíjat érted:
Gránit bajnok: 150k legyen rajta folyamatosan, és akkor nem kell érkeznie rá semminek.
Gránit digitális: itt semmilyen feltétel sincs.

57%-a az övé.

sifarr: ja, ok, majd egyszer...

[ Szerkesztve ]

(#24303) sifarr válasza Ereshkigal (#24302) üzenetére


sifarr
senior tag

Gránit bajnok: ... Gránit digitális: itt semmilyen feltétel sincs.
Sem kártyakibocsátási, sem éves kártyadíjat nem szeretne fizetni. Gránitnál minden számlacsomagban van éves kártyadíj. Ergo Gránit nála kiesik.

(#24304) Helga0203


Helga0203
tag

Sziasztok.
Ha igényelem a havi 150 000 Ft ingyenes pénzfelvételt, akkor az idegen bank automatájából is ingyenes lesz, jól tudom?
A bankfiók tőlem 45 km-re van, de a lakóhelyemen van másik 2 bank atm-e, akkor itt is ingyen fel tudom venni a pénzem?

(#24305) SzGee válasza sifarr (#24303) üzenetére


SzGee
aktív tag

mondjuk a Bajnok látraszólóan ad a pénzére 500e-ig 2,9%-ot, 500e-10M-ig 4,4%-ot
ha csak 1 milliót tart a számlán, az havonta több mint 2 ezer Ft (2.585 egész pontosan) kamatjóváírás, abból kijön egy 3500 Ft-os kártya szerintem :U
de mindenki olyan számlát választ amilyet akar

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#24306) INGJOKE válasza Helga0203 (#24304) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen. Bármelyik automatából vehetsz ki pénzt. 150.000 Ft maximum 2db-ban, ha előbb fogy el a 2db mint a 150 akkor az játszik. :)
Fontos hogy mikor igényled, ha az adott hónap 20 napja után akkor nem a következő hónap elsejétől indul, hanem plusz egy hónap.

[ Szerkesztve ]

(#24307) Simulacrum válasza SzGee (#24305) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Ha meg nyit egy megtakarítási számlát (havi díj 100 Ft), akkor a 2,9% az 3,9%, illetve még biztonságban is van a pénze. Plusz, elég 150 ezret tartani a folyószámlán és nem lesz havi számlavezetési díj.

(#24308) sifarr válasza SzGee (#24305) üzenetére


sifarr
senior tag

mondjuk a Bajnok látraszólóan ad a pénzére 500e-ig 2,9%-ot, ... ha csak 1 milliót tart a számlán, ... abból kijön egy 3500 Ft-os kártya szerintem
Ebben neked teljesen igazad van, de ...
Viszonylag rendszeresen jönnek ilyen kérdések. Mindenki - ha csak lehet - full nullás számlát szeretne.
Vacs jó választ adott a kérdésre. Az összefoglalóban ott vannak a lehetőségek, mindenki maga ismeri a szokásait, lehetőségeit, igényeit, tehát csak ő tud választani.
A kérdező eszerint nem szeretne sem rendszeres jóváírást, sem számlán pihentetett nagyobb összeget vállalni. Ő tudja, miért, ő dolga. Erre nincs más válasz, csak ez.
Nulla számlavezetési díjú, kártyadíjmentes és egyben feltételek nélküli számla nincs.
Mivel lényegében semmit sem tudunk a kérdező átlagos számlaforgalmának nagyságáról, használati szokásairól, ezért a válaszokban, tanácsokban legfeljebb találgathatunk. Ennek sok értelme nincs.
Le kellene írni az összefoglalóban pár kérdést pont a kérdező lehetőségeiről, igényeiről és szokásairól, ha ezekre válaszol és így kérdez, akkor lehet érdemben tánácsot adni. Ha nem, akkor tényleg csak Vacs válasza marad.
Csak az átlagos számlaforgalom lényegében megmutatja a jövedelmi viszonyokat, ez pedig kényes adat. Nem szívesen adja meg senki, viszont enélkül érdemi válasz sem nagyon van. Máris belefutottunk a 22-es csapdájába. ;)

(#24309) bigdady válasza sifarr (#24308) üzenetére


bigdady
nagyúr

Évi 3500 Ft-os kártya mondjuk már inkább a spórolós topik ha az is sok mint bankköltség :)

(#24310) SzGee válasza sifarr (#24308) üzenetére


SzGee
aktív tag

de minek full nullás számla, ha lehet +20 ezres is :U
normál banki körülmények között, ha valaki nem ver a seggére a pénzének egy héttel fizu után, akkor ez a Gránit számla gyakorlatilag hozamot hoz, amíg ilyen magas a jegybanki alapkamat

If you leave me, can I come, too?

(#24311) .tnm válasza SzGee (#24310) üzenetére


.tnm
addikt

névértéken, reálértéken viszont...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#24312) SzGee válasza .tnm (#24311) üzenetére


SzGee
aktív tag

mért a fullnullás mennyit hoz reálértéken? ;)

If you leave me, can I come, too?

(#24313) .tnm válasza SzGee (#24312) üzenetére


.tnm
addikt

igazából arra akartam emlékeztetni, amit milliószor megbeszéltünk, hogy van ennél jobb befektetés is. lehet, hogy így össz-egészében a gránitnak többet fizet a user, de egy év múlva mégis több marad a zsebében. (és tényleg csak "marad", mert ilyen inflációt nem követ semmilyen tőke és hozambiztos befektetés.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#24314) sifarr válasza bigdady (#24309) üzenetére


sifarr
senior tag

Évi 3500 Ft-os kártya mondjuk már inkább a spórolós topik ha az is sok mint bankköltség :)
Hadd döntse már el a kérdező, hogy neki mik az igényei. Azután majd eldől, hogy az ő lehetőségei között ez elérhető vagy sem.
A "spórolás topic" említésében én egy kis iróniát vélek kihallani. Nem kéne!
Nem a konkrét kérdezőre utalok, csak általánosságban írom! Nem ismerjük a másik jövedelmi viszonyait, életkörülményeit. Egy havi pl. 200 ezres jövedelem esetében akár számíthat egy évi 3500-as (legtöbb banknál jelentősen magasabb) kártyadíj is. Főleg a többi bankköltséggel együtt, ami összességében az évi 20-30 ezret is elérheti. Pont az ilyen jövedelműeknek lenne jó egy nullás számla, mert a 20 ezerből vehet pl. cipőt gyerekének.
Csak az itt a paradoxon, hogy pont azok érhetnek el könnyen nem akciós nullás számlát, akiknek magasabb a jövedelme. (Persze, tudom, trükkökel alacsonyabb jövedelemmel is megoldhatő bizonyos esetekben.)

(#24315) sifarr válasza SzGee (#24310) üzenetére


sifarr
senior tag

de minek full nullás számla, ha lehet +20 ezres is :U
Pl. nincs egy milliója?

A további részre pedig .tnm már válaszolt.

(#24316) pictigjis válasza sifarr (#24314) üzenetére


pictigjis
senior tag

nekünk (szerencsére) van normális fizetésünk, mégsem fizetünk kártyadíjat, ha nem muszáj. nem azért, mert nem tudjuk kifizetni, hanem minek fizessünk olyanért, amiért nem muszáj? :)

(#24317) sifarr válasza pictigjis (#24316) üzenetére


sifarr
senior tag

nekünk (szerencsére) van normális fizetésünk, mégsem fizetünk kártyadíjat, ha nem muszáj.
Mivel tudom, hogy milyen akciós számlát nyitottál, ezért picit módosítanálak. ;)
nekünk (szerencsére) van normális fizetésünk, mégsem ezért nem fizetünk kártyadíjat, ha mert nem muszáj.
A kérdező viszont - ő tudja, miért, nem ránk tartozik - nem szeretne jóváírást vállalni. Így nem megoldható, hogy elkerülje az évi kártyadíjat.

(#24318) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Én is hasonló cipőben járok mint #24297pataslogeza.
Ahogy néztem nekünk a gránit bajnok plusz ideális lenne, a 4 kp felvét elég (elég lenne a 2 is, de volt, hogy elfelejtettük), sms nem kell, netbank van, és ha jól értelmezem akkor 280eFt-os fizetés felett nincs számlavezetési díj, igaz?
Viszont az otp-nél most van egy babavárónk, ami még pihen, jövő februártól kell majd elkezdeni fizetni. Ezzel mi a helyzet?
A gránitos kártyával hogyan tudok nfc-s telefonnal fizetni? Most simple-t használunk, ugyanúgy beregisztrálom a kártyát és kész?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#24319) .tnm válasza Flowtation (#24318) üzenetére


.tnm
addikt

valszeg nem a plusz kell nektek. (keress rá)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#24320) sifarr válasza Flowtation (#24318) üzenetére


sifarr
senior tag

Ahogy néztem nekünk a gránit bajnok plusz ideális lenne, ... és ha jól értelmezem akkor 280eFt-os fizetés felett nincs számlavezetési díj, igaz?
Egyrészt igaz.
Másrészt .tnm arra utalt (megkíméllek a kereséstől), hogy ha a havi utalásaid (+csopbesz) összege nem éri el a havi 1 milliót, akkor a sima Bajnokkal jobban jársz.
Ha pedig eléri (akár a felét, harmadát is és ezt én teszem hozzá), akkor már valószínűleg inkább megérheti Rafi Gold 2.0-ban gondolkozni.

A gránitos kártyával hogyan tudok nfc-s telefonnal fizetni?
Beteszed GPay vagy Apple Pay mögé és kész.

Viszont az otp-nél most van egy babavárónk, ami még pihen, jövő februártól kell majd elkezdeni fizetni. Ezzel mi a helyzet?
Vállaltad, hogy a babaváró mellett kötelezően számlát is vezetsz az OTP-nél? Esetleg valami egyszeri kedvezményért cserébe? Ha nem, akkor az új bankodból átutalod a részletet és kész.

(#24321) Flowtation válasza sifarr (#24320) üzenetére


Flowtation
őstag

elnézést, nem láttam ezt a hozzászólását.
Nem éri el az 1 milliót, uh megnézem a sima bajnok számlát.
Gpay lesz akkor, apple-m nincsen. Bár az otp-s mastercardot nem fogja el a gpay...

Nem vállaltunk semmit, mivel ott volt a számlánk előtte is. Mi AXA-sok voltunk és úgy kerültünk az otp-hez mikor előbbi kivonult itthonról. Azért is kérdeztem, hogy ha teljesen meg szeretném szüntetni az otp-s számlát akkor mi a teendő, illetve létezik e pl. hogy "átveszik" vagy ilyesmi. Vagy tényleg addig megmarad az otp-s is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#24322) sifarr válasza Flowtation (#24321) üzenetére


sifarr
senior tag

Bár az otp-s mastercardot nem fogja el a gpay...
Azt az OTP tiltja, nem a Gpay. Erőltetik a Simple-t.

Nem vállaltunk semmit, mivel ott volt a számlánk előtte is. ...

Én sem hallottam olyanról, hogy a babavaró feltétele lenne a kölcsönfolyósítónál számlát vezetni. A jogszabályt átfutva sem láttam ilyenre utalást. De ehhez nem értek, utána kell nézned.
Már az is jó kiindulópont, ha a babaváró kölcsönszerződéseteket végigolvasod. Egy ilyen vállalásnak illik benne lennie.

létezik e pl. hogy "átveszik" vagy ilyesmi.
Szinte kizárt, hogy ilyen lenne. De felesleges is, hiszen általában igaz, hogy a hitelfelvétel és a hitelezőnél vezetendő számla nem kötelezően tartozik össze, törleszteni pedig lehet más banknál vezetett számláról is. A folyósító bank szokta a számlavezetést is kérni/ajánlani valamilyen kedvezményért (pl. kamat) cserébe, és ezért választják az ügyfelek is.

Vagy tényleg addig megmarad az otp-s is.
Szinte biztos, hogy megszabadulhatsz OTP-től.

(#24323) ollie válasza Flowtation (#24321) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gpay lesz akkor, apple-m nincsen. Bár az otp-s mastercardot nem fogja el a gpay...

Az OTP-t nem, de annak nincs is köze a Gránit bankhoz. A Gránit bankos kártyát elfogadja a Gpay.

***

(#24324) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Most akartam kifizetni az ehavi számlákat, erre a K&H-nál nem megy az internetes vásárlás... hogy ne csak a CIB-et szidjuk mindig. :)

(#24325) tonyrulez válasza sifarr (#24315) üzenetére


tonyrulez
őstag

Az alapkamat most magas, és még fog nőni bőven. Persze simán lehet hogy a Gránit majd kondíciót változtat, az mégsem futja hogy ennyi pénzt adnak nekünk :)

Kíváncsi voltam, kiszámoltam 2 opciót (aktuális alapkamat, Gránit sávos kamat képlet és kamatadóval együtt):

- Ha csak az évi 3.390Ft kártyadíjat akarjuk nullázni, mert utalni úgysem szoktunk (rezsit is ugye lehet kártyás vásárlással, nem csak csoportos beszedés létezik), akkor ehhez elég havonta mindössze 116.895 Ft-ot tartani a számlán
- 280.000Ft-al számolva (ingyenesség (egyik) feltétele hogy ennyi beérkezzen, tehát feltételezhető hogy 1 havi tartalék csak van a számlán és nem paycheck-to-paycheck élünk), éves kártyadíjat is levonva, évi 4.730.000Ft, azaz havi 394.166Ft utalásának díját fedezi a kamat

1M számlán tartása valóban extrém, de 280.000 vagy csak 117.000 már kevésbé.
Nem akarok senkit "megtéríteni", csak megjegyzem hogy a Gránit Bajnok számla most nekem jobban bejön, mint a "teljesen ingyenes" Rafi Gold 2.0-val, ahol azért évi 4248Ft-ba belekerül hogy SMS-t kapjak, mert ingyen push-t nem adnak.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#24326) bigdady válasza sifarr (#24314) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mai árak mellett meg egyébként is havonta 290 Ft nem spórolós topik? Mit kapsz annyiért, még egy prohardver előfizetés is többszöröse... Az ott tartott kis összeg is kitermeli ráadásul.
Egyébként meg ha nem akar jóváírást fizetni ki kell.
Én kifizetek pl 4000 Ft hitelkártya éves díjat is és havonta 4-5000 Ft jár rá jóváiras gyanánt költés után ami havi 50-60e bevétel ez áll szemben a 4000 Ft-al. Igazából a bankköltségem negatív.

[ Szerkesztve ]

(#24327) AtHoS válasza tonyrulez (#24325) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Irományodat olvasva elgondolkodtam a jelenlegi jó régen lezárt számomra kényelmes CIB Online számlacsomag leváltásán. Ennél havi 1..2 Ft kamatot látok mindössze jóváírásként
Havi számlavezetés jelenleg (bár utóbbi hónapokban folyamatosan változott -> nőtt) 1260 Ft - 728 Ft számlavezetési díjkedvezmény = 532 Ft + tavaly novemberben a VISA Főkártya éves díja 4609 Ft volt.
Egyéb bankolási tevékenységeim mind ingyenesek voltak ezen felül

Ez éves szinten kb. 12 x 532 = 6384 + 4609 = 10993 Ft

Jól számolok a Gránit Bajnok csomagnál (az elmúlt időszak tevékenységeit alapul véve)? 280e havi beérkezés megvan

Havi kb. rendszeres utalás+csop beszedés 105e Ft -> költsége x 0,001 = 105 Ft

Éves utalás 105 x 12 = 1260 Ft
Éves szintű KP felvét 2021-ben volt 760e -> költsége x 0,003 = 2280 Ft
Éves kártyadíj -> Mastercard 3390 Ft

Ez így cuzammen kb. 6930 Ft és ehhez társulna adott körülményeknek megfelelő látra szóló kamat ami csökkentené a számolt összeget? :F

Mondjuk banki APP-al kapcsolatban nem kerestem még infót, remélem az is tud legalább annyit, mint a CIB-es vagy esetleg weboldalon is lehet ténykedni

read-only mode on the forum

(#24328) tonyrulez válasza AtHoS (#24327) üzenetére


tonyrulez
őstag

Banki app nem épp a legkiforrottabb, többeknek volt vele gondja, a push értesítés pl. elég szánalmasan működik (kapsz egy értesítést hogy nyisd meg az appot, miközben megnyitod kapsz még egy értesítést aminek már tartalma is van, de a teljes szöveg meg nem fér ki). Viszont Google Pay-t támogatja, ami mindig működik, míg a bankok saját megoldása - legyen az akármelyik, nem csak Gránit - nem mindig akar.

Évi 6930Ft-os kamat 239.000Ft-os egyenleg mellett már megvan.

Persze a disclaimer-t ki kell tegyem hogy ez csak a jelenlegi körülmények között van így. Holnap beeshet az alapkamat 3% vagy alá és rögtön 0% lenne a látra szóló kamat, vagy kondíciót változtat a Gránit és nem fog kamatot adni. Persze mindkettőre elég kicsi az esély.

(Illetve mielőtt valaki belekötne: pénzt nem számlán tartva fialunk, hanem kötvényben/tőzsdén, ezzel tisztában vagyok. Én is így teszek. De párszázezret azért tart rajta az ember, örüljünk ha ez is kamatozik, még ha nem is sokat, de nem is 0,01%-ot mint más banknál)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#24329) pictigjis válasza tonyrulez (#24328) üzenetére


pictigjis
senior tag

a push az tényleg egy vicc sajnos

(#24330) sifarr válasza tonyrulez (#24325) üzenetére


sifarr
senior tag

Kíváncsi voltam, kiszámoltam 2 opciót ...
Én ebben a polémiában végig a kérdező igényeihez és vállalásához igazítottam a hsz-emeimet. Ő nem akar kártyadíjat, számlavezetési és egyéb díjat fizetni, valamint nem akar havi jóváírást és számlán tartott pénzt válalni.
Ehhez képest sok tanács feltételezéseken alapul: ha ezt vagy azt vállalod, ha ennyit pénzt tartasz a számlán, stb., akkor ez vagy az a jó. Szerintem nincs értelme a feltételezésekből kiinduló tanácsnak.
Hazánkban egyébként a lakosság 40 %-a fizetéstől fizetésig él, tehát az esetükben kamatszámolgatásoknak sem.

A számolásod biztos jó. Azt is elhiszem, hogy neked a Bajnok jobban bejön, mint a Gold 2.0.
Én is azok közé tartozom, akik ragaszkodnak az értesítésekhez.
Viszont abban .tnm-mel vagyok egy véleményen, hogy nem a folyószámlán akarok kamatbevételt elérni. Nagyon könnyen, kényelmesen, fáradság nélkül lehet jobb bevétel elérni a Gránit kamatainál a kincstárnál.
Nem a Gold 2.0 védelmében, csak a kérdés másik lehetséges megközelítése miatt írom:
Te kiszámolod, hogy mekkora összeg termeli ki a Gránitnál a kártyadíjat. A Rafinál nincs kártyadíj (átlag havi 42 ezres vásárlás esetén, ennyi mindenkinek megvan). A Bajnokkal utalsz havi 100 ezret, havi 100 díjért, ami évi 1200. A Rafinál az utalás ingyenes. A Rafinál az sms évi 4248, te a Gránitnál fizetsz kártyadíj + utalás díja évi (3390 + 1200) 4590. Mennyi a különbség és melyik javára? De a különbség nincs egy gombóc fagyira való sem. Nem érdekes.
És persze számolhatsz magasabb parkoltatott összegnél magasabb a számlakamattal a Gránitnál. De én azt inkább máshol parkoltatnám többért.
Az én megközelítésemben a Gold pont azért, mert nem kell számolni az utalási díjjal. Ha bármiért beesik pár évente egy sokmilliós utalási szükséglet, jól jön az.

De hangsúlyozom, ha neked bejön a Bakjnok, elégedett vagy vele, maradj annál! Nem akarlak rábeszélni a Goldra, nekem sem az van.

(#24331) bigdady válasza pictigjis (#24329) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van aki még sms-t küld és push sincs vagy nem? Rafi? :D

[ Szerkesztve ]

(#24332) pictigjis válasza bigdady (#24331) üzenetére


pictigjis
senior tag

mi az osszefugges? attol, hogy a raiffeisennel nincs push, a granit megoldasa bena

mellesleg sms-ert sem fizetunk a raiffeisennek, boven eleg naponta egyszer-ketszer ranezni az appra (utalas ugysem jon sok, vasarlasra meg hitelkartyat hasznalunk)

(#24333) tonyrulez válasza sifarr (#24330) üzenetére


tonyrulez
őstag

"A Rafinál az sms évi 4248, te a Gránitnál fizetsz kártyadíj + utalás díja évi (3390 + 1200) 4590. "

Annyira nem vagyok fillérbaszó hogy évi 300Ft érdekelne, ha csak ezen múlna mennék Rafihoz a használhatóbb app miatt is.
Rafi-t egyszer már körbejártam, ami nem tetszik hogy figyelni kell a havi 400ezerre. Persze aki ennek dupláját keresi, annak nem kell. de én ha egyszer táppénzre megyek, beköszönhet a 12ezres havidíj. Persze ki lehet játszani, Revolutról kipótolni 400k-ra, és úgy rémlik Rafinak is lehet jelezni ha valami okból nem lenne meg a 400k, és megadják így is a kedvezményt. A lényeg hogy dolgozni kell vele, míg Gránitnál a 280k biztosan mindig meglesz - főleg hogy ehelyett a számlán tartott 150k is elég nekik, ami pedig mindig megvan (Rafinál ez az opció 8millió ott tartott pénz).
Hogy a Google Pay-t sem támogatja, a saját appjára pedig azt mondják az ottlévők 5 alkalomból 1-szer nem működik az NFC fizetés, sem húz hozzájuk.

"Hazánkban egyébként a lakosság 40 %-a fizetéstől fizetésig él, tehát az esetükben kamatszámolgatásoknak sem."

Azért ha Rafi Gold 2.0-val hasonlítgatunk ahol havi 400k a feltétel, akkor a kamatszámolgatásnak van értelme. Ennyi pénzt az a 40% nem keres (sajnos)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#24334) sifarr válasza tonyrulez (#24333) üzenetére


sifarr
senior tag

... akkor a kamatszámolgatásnak van értelme.
Igen, igazad van. A Gránit kamataival könnyen nullássá lehet tenni egy egyébként nem nullás számlacsomagot. De idézek valamit, biztos ráismersz, kitől. :D
Persze a disclaimer-t ki kell tegyem hogy ez csak a jelenlegi körülmények között van így.

Jövő év végéig fizet kamatot a Gránit, meglehet tovább is. Hogy meddig lesz és mekkora összeg mellett tesz nullássá egy számlát, nem tudjuk. Még legalább 1 évig valószínűleg igen.
Én jobb szeretném, ha a Gránit nem fizetne kamatot a Bajnokra, ahogy sok évig nem fizetett. Nem azért, mert neked akarok rosszat, hanem azért neked is ez lenne a jó. Sokkal többet vesztünk a magas jegybanki alapkamat, illetve az oka, szükségessége miatt, mint ez a kamat.
Nemcsak az átmeneti volta miatt, hanem ezért sem számolgatok én ilyen számlakamatokkal. De ez csak az én véleményem! Másnak lehet más.

(#24335) stingy2 válasza tonyrulez (#24333) üzenetére


stingy2
senior tag

A Gold 2.0 és a Bajnok célközönsége nem ugyanaz. A Prémium Gold 2.0 ahogy a nevében is szerepel, egy prémium ügyfeleknek szánt számlacsomag, ahol nem a "fillérszexualizáló" ügyfelekre lőnek. A feltételek magasabb jövedelemhez, megtakarításhoz kötöttek, de ezért nem egy "fapados", fiók, meg ATM stb. nélküli bankkal szívsz, hanem kapsz mindent(is) ingyen, személyes prémiumbankárral. Gondolom, a Gránitnál is tudok időpontot foglalni, és dedikált ügyfeles van, aki csak velem foglalkozik? Ja, nincs ;) . Nem azért írom, mert annyira szükségem van ezekre - jól elvagyok pl. egy amcsi diszkont brókernél full fapad szolgáltatással - csak mégis más, ha évente 1x-2x felmerül vmi banki problem, akkor azt gyorsan, személyesen el tudom intézni várakozás nélkül.
Ránéztem a gránit kamatra: ez tényleg alapkamat -3%? Mert akkor sok értelme ennek sincs. Rafinál nyitottam értékpapír számlát, vehetek rajta 6-7% kamatozású állampapírt (Pmáp, MÁP+, DKJ, ÁK, akármi...) ami még akkor is több kamatot ad, ha levonom a 0,26% állományi díjat. Emellett nekem kell USD és EUR számla is, ami Rafinál pont semmibe sem kerül. Gránit? :)
GPay-re meg ott a Revo. Ráadásul mivel a kártyás feltöltés vásárlásnak minősül, így letudva az évi 500 ezres limit, tehát a bankkártya is ingyen van. Ráadásul nekem USD-s kártya is van ugyanennyiért. Gránitnál adnak devizaszámlához kártyát, amit ingyenessé lehet tenni?
Ezek a csomagok más célcsoportra vannak kitalálva, ezért teljesen értelmetlen összehasonlítani, pláne egyiket a másik elé, mögé helyezni. ( Én pl. kb. lex@rom, mennyi pénzt kell havonta utalgatni, tök jó, hogy rátolok 8 misit, beteszem állampapírba, és meg van oldva, hogy sose legyen drága a havidíj.) Szerintem...

INTJ

(#24336) tonyrulez válasza stingy2 (#24335) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ránéztem a gránit kamatra: ez tényleg alapkamat -3%? Mert akkor sok értelme ennek sincs. Rafinál nyitottam értékpapír számlát, vehetek rajta 6-7% kamatozású állampapírt (Pmáp, MÁP+, DKJ, ÁK, akármi...) ami még akkor is több kamatot ad, ha levonom a 0,26% állományi díjat.

Ahogy írtam is:

"(Illetve mielőtt valaki belekötne: pénzt nem számlán tartva fialunk, hanem kötvényben/tőzsdén, ezzel tisztában vagyok. Én is így teszek. De párszázezret azért tart rajta az ember, örüljünk ha ez is kamatozik, még ha nem is sokat, de nem is 0,01%-ot mint más banknál)"

Azért nem szokás a számlaegyenleget lenullázva azonnal PMÁP-ot venni, mert rezsit és bevásárlást valamiből fizetni kell :DDD

4 8 15 16 23 42

(#24337) stingy2 válasza tonyrulez (#24336) üzenetére


stingy2
senior tag

Mint írtam, más a célközönség. Rezsire, meg bevásárlásra tartok mondjuk folyamatosan 300.000 HUF-ot a számlán, akkor az alapkamat -3%= 2,9%-ot fizet, ami havi szinten, adózás után 616,25 HUF. Szerinted, aki Gold 2-t köt, azt érdekli bármilyen szinten is havi 625HUF kamat? Na én erre mondom, hogy :DDD . A 2 devizaszámla fenntartása többe kerülne ott, ráadásul a hipiszupi digitális banknak nincs hozzá kártyája, nemhogy ktg. nélkül, de sehogy! Ez is :DDD . Mielőtt még jobban földbe döngölném ezt a "neobankot", inkább leírom még egyszer, hátha átmegy: a két számla nem ua. célcsoportnak lett kitalálva, ezért felesleges is összehasonlítani, akár egyben, akár részleteiben. Ennyike.

INTJ

(#24338) sifarr válasza stingy2 (#24335) üzenetére


sifarr
senior tag

A Gold 2.0 és a Bajnok célközönsége nem ugyanaz. A Prémium Gold 2.0 ... egy prémium ügyfeleknek szánt számlacsomag ...
Ez igaz. Viszont az is, hogy a Gold 400 ezres feltétele 7 éve nem változott. A fizetések emelkedése azóta azért egyre többeknek reális alternatívá tette a csomagot, olyanoknak, akik valójában nem prémium ügyfelek. Ha ehhez hozzáveszem, hogy 6 éve hosszabbítják azt a kedvezményt, hogy 3 tételben is teljesíthető, akkor még inkább igaz, hogy sokaknak érdemes ebben a csomagban is gondolkozni.
Pl. egy 2 pedagógusból álló család (ha nem teljesen kezdők) számára is teljesíthető a feltétel. Pedig ők aztán - sajnos és szomorú - végképp nem prémium ügyfélkör.
Én már várom, hogy mikor változnak a feltételei.
Pl.
- megszüntetik a 3-tételes kedvezméynt,
- megemelik a 400-as előírást pl. 500-ra,
- a feltételeknél kicserélik a "vagy"-ot "és"-re (havi 400 és 8 millió).

Mivel a sima Gold 280 ezres feltétele 12 nem emelkedett, ezért épp most megfontolandó Gold 2.0-át nyitni, mert ha szigorodna a 2.0 vagy jönne a 3.0, akkor a régi szerződések kedvezőbb feltétele bizonnyal maradna. Tartalék számlának megfontolandó, felkészülni arra, ha valaki jelenlegi jó számlája rosszabb feltételűre változna.

Nem akarom promotálni a Rafit! Nekem sincs. De épp a fentiek miatt hezitálok, hogy nyissak egyet. :K Vagy akár egy Selectet.

(#24339) Fifi válasza stingy2 (#24335) üzenetére


Fifi
őstag

"Ráadásul nekem USD-s kártya is van ugyanennyiért. Gránitnál adnak devizaszámlához kártyát, amit ingyenessé lehet tenni?"

Évek óta van Gold 2.0 számlacsomagom, de devizaszámlát még nem nyitottam. Most nincs kedvem kondíciós listát keresni, de a devizaszámlákhoz adott bankkártyák költsége is nullázható éves 500eFt-nak megfelelő deviza költéssel?

(#24340) pictigjis válasza Fifi (#24339) üzenetére


pictigjis
senior tag

ugyanezt akartam megkérdezni :) én se nyitottam még mellé eurós számlát, de már többször felmerült

(#24341) Fifi válasza pictigjis (#24340) üzenetére


Fifi
őstag

Csak megnéztem :B

A devizaszámlákat ismertető oldal alján a díjjegyzékek 9-10. oldalán szerepel (pl €-os) a választható kártyák között a Start OKOSkártya éves 3.600,-Ft-ért.
A prémium kondíciós lista csak a HUF betéti kártyákról rendelkezik, így szerintem a devizaszámlához kapott kártyák éves díja nem nullázható, de nem is eget verő összeg.

Ha nem így van, jön stingy2 és megcáfol.

(#24342) ollie válasza Fifi (#24341) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

a devizaszámlához kapott kártyák éves díja nem nullázható, de nem is eget verő összeg

Meglepődnél. Konkrétan pl az Ersténél 9000 Ft közeli az éves díj, és még gyártási díjat is is kérnek, ami még egyszer ennyi (3 évre adják, a gyártási díj csak 3 évente van).

***

(#24343) bigdady válasza stingy2 (#24335) üzenetére


bigdady
nagyúr

Semmi értelme?
Gránit megtakarítási számla (100 Ft). 500e Ft felett jegybanki mínusz 1%
Állampapírral hasonlítani badarság, de azt is nyitható ott is. Ahhoz hasonlítsd. Ehhez a rafi kamatokat kell hasonlítani…

[ Szerkesztve ]

(#24344) Fifi válasza ollie (#24342) üzenetére


Fifi
őstag

Konkrétan a Raiffeisen devizaszámláiról volt most szó. Ez esetben a legolcsóbb kártya éves díja 3600,-Ft gyártás/kártyakibocsátás pedig díjtalan.

[ Szerkesztve ]

(#24345) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok :)

Cib bank mobil alkalmazásból.
Másnak se megy az utalás?

Minden lépés végig megy, végén ujjlenyomat.
Kilép az app és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#24346) sifarr válasza K Norbi (#24345) üzenetére


sifarr
senior tag

Másnak se megy az utalás?
Ma 10.38-kor utaltam. Simán ment.

(#24347) azbest válasza K Norbi (#24345) üzenetére


azbest
félisten

Ha május 12 óta nem használtad, akkor lehet még a korábbi app frissítés miatt rossz. Arra az volt a megoldás, hogy újraregisztrálod az appot [link]

(#24348) K Norbi válasza azbest (#24347) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez volt a megoldás! :R
Újra regisztrálni

(#24349) stingy2 válasza Fifi (#24341) üzenetére


stingy2
senior tag

Hát, ebből lehet, hogy "mea culpa" lesz. Ugyanis napra pontosan pont 1 éve kaptam a kártyát (2021.06.09) és akkor levonták a díját. Jó szokásomhoz híven ezt teljesen elfelejtettem, csak az volt meg, hogy az elmúlt 1 évben nem vontak semmit, ami igaz, csak épp ma jár le az 1 év. Lényeg a lényeg, hogy napokon belül kiderül, hogy vonnak-e díjat. Az 500.000 költés vastagon megvolt. Ha levonják, nyilván megírom sűrű elnézéskérések közepette :)
#24343bigdady
Ne kelljen már mindig leírni, hogy teljesen egyén és szituációfüggő, hogy kinek mi a jó számlacsomag. Kiragadhatsz részleteket, és lehet, hogy neked a Gránit bajnok a non plus ultra, én meg a hajamra kenhetem, mert pl. nincs devizaszámlához kártyájuk. 500.000 felett meg minek tartanék folyószámlán pénzt? Arra ott a kincstár, meg a brókerszámla. Rafinál is csak azért van 8M, mert ez kell a Gold-hoz. Meg amúgy sem mennék egy Tiborc családdal megvert mikro magyar bankhoz, de ez már túlmutat a technikai részleteken ;)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#24350) axioma válasza Fifi (#24339) üzenetére


axioma
veterán

Raiff premium szamla mellett USD kartyam van az usd szamlahoz, es Fifi szerinti megoldas: az a nagyon alap kartyadij van hozza, rogton elkeszuleskor.
Arra figyeljetek, hogy a dijtetel forintban van megallapitva, de az adott devizaszamlan terhelik, es ha ott nincs penz akkor valami nem tul baratsagos procedura alapjan kenyszervaltjak a sima szamlarol.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.