Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) bigdady válasza Peter.70 (#24549) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt semmi. Pár hónapja volt egy automatán jóváírták

(#24552) .tnm válasza Peter.70 (#24549) üzenetére


.tnm
addikt

nálam sincs sms díj. (egyelőre csak magamnál néztem meg, gránitos ismerősök nem jeleztek még vissza.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#24553) tonyrulez válasza Peter.70 (#24549) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nálam sincs, de már volt hogy nekem beterhelték, itt a fórumban pedig senki másnak. Egyedileg is elő szokott fordulni, nem csak tömegesen.

4 8 15 16 23 42

(#24554) sweatyy


sweatyy
csendes tag

Pont nyitnék másodlagos számlának egy gránitot nem tudom szabad-e ilyet de esetleg tud valaki privátban küldeni egy ajánló kódot?

Most kijöttek ezek az új neo MC kártyák ehhez is jár a szelfis jóvaírás vagy csak a standard mc-re?

(#24557) ztoldy válasza sweatyy (#24554) üzenetére


ztoldy
senior tag

Sziasztok!
Kiszámolón megjelent egy rossz tapasztalat a többet ajánlott Rafi Gold-ról. Érdemes figyelni az igényléskor. [link]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#24558) ztoldy válasza ztoldy (#24557) üzenetére


ztoldy
senior tag

sweatyy: neked küldtem privátot
a Rafis hsz-t nem neked akartam válaszul küldeni :)

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#24559) dredjudge84 válasza ztoldy (#24557) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ez ugyan az a hisztigép, aki a wise-ot szapulta a múltkor. Miért van egy olyan érzésem hogy ő direkt generál problémákat hogy tudjon miről írni.

(#24560) ztoldy válasza dredjudge84 (#24559) üzenetére


ztoldy
senior tag

Igen, jól emlékszel. :)
Azért csak nem magának tette a papírok közé a másik termékre vonatkozó aláírnivalót.
Vegyük csak a lényeget, hogy érdemes figyelni, hátha trükköznek másnál is, amikor szerződést köt.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#24561) dredjudge84 válasza ztoldy (#24560) üzenetére


dredjudge84
őstag

Na jó, de miért kell neki ekkora feneket keríteni? Meg írja ha jól rémlik, hogy mikor fiókvezető voltam... :D Attól hogy egy ügyintéző trükközik, attól még nem biztos hogy szar a bank. Ez kb olyan mint ha szidsz egy futárt hogy paraszt volt és soha többet ez a cég, pedig attól még nem a cég a szar, hanem az adott futár.

(#24562) axioma válasza ztoldy (#24557) üzenetére


axioma
veterán

Mindig benne volt, hogy vannak szar megoldasai is. Ezt meg ha nem irta ala nyilvan visszakapja [bar az selectnel nem erv h nem veszi eszre, mert ingyen megy rola az sms, en ma kamatrol + kamatadorol kaptam -- gold-nal mintha fizetos lenne, a push-t tenyleg megoldhatnak mar].

(#24563) hargitomi


hargitomi
tag

Sziasztok!

BM-es UniCredit partner aktiv zero csomagja: elso honap vegen miert terheltek 114 ft-tal 'ebanking alairo sms dija' cimszoval? Ez mi lehet, van otletetek?

Koszi a segitseget!

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#24564) dptrsk válasza hargitomi (#24563) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem mobil appban hitelesíted mtokennel a belépést, hanem smsben, ami fizetős.

(#24565) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

Tegnap kaptam egy ilyet a cib banktól:

Örömmel köszöntjük Magnifica ügyfeleink között!

Nagyszerű, kiváló, kitűnő! Olaszul: magnifica. A Magnifica a CIB Banknál fogalom. Különleges kapcsolatot jelent a bank és kiemelt ügyfelei között. Ezért 2022 júliustól Magnifica ügyfélként az Ön kiszolgálását személyes kapcsolattartója, a Magnifica bankára látja el. Bankára hamarosan felkeresi Önt, hogy a részletekről tájékoztassa.

Valaki tudja mi ez? Kapott más is ilyet, vagy esetleg mindenki aki cib-es?

(#24566) dptrsk válasza dredjudge84 (#24565) üzenetére


dptrsk
addikt

Egyfajta “prémium” bankár.
Engem sosem keresett, amíg volt CIBes számlám…

(#24567) axioma válasza hargitomi (#24563) üzenetére


axioma
veterán

Az elso beaktivalasi sms-t nekem is fizettettek, de ahhoz ez sok, hivd oket es minden nem szuksegest mondj le.

(#24568) sifarr válasza dredjudge84 (#24565) üzenetére


sifarr
senior tag

Valaki tudja mi ez?
Túllépte a havi bejövőd a 450 ezret az elmúlt hónapokban.
Dedikált ügyintéződ lesz, de ha nem jársz rendszeresen fiókba, akkor ez mindegy.
Kapsz kamatkedvezményt egyes hitelekből.
De a legfontosabb változás az lesz, hogy a mobilapp (belépés után) kék dizájnelemeket kap a narancssárga helyett. ;)

(#24569) dredjudge84 válasza sifarr (#24568) üzenetére


dredjudge84
őstag

Köszönöm a választ! Nekem minden jó így, ahogy van. Nem tudom mit kell kommunikálnom majd a bankárommal, de mindenre nemet fogok mondani.

És tényleg. Már kék az app. Fantasztikus. :D

[ Szerkesztve ]

(#24570) dptrsk válasza dredjudge84 (#24569) üzenetére


dptrsk
addikt

Engem sosem keresett a bankár miután magnifica lettem…

[ Szerkesztve ]

(#24571) TrollBalint válasza zsola400 (#24515) üzenetére


TrollBalint
addikt

Sajnos nem, ma volt bent a feleségem és azt mondta az ügyintéző, hogy 8 év :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24572) marton.m


marton.m
tag

Sziasztok!

Arra gondoltunk párommal, hogy szeretnénk rendszerezettebb keretek közé szorítani a havi költéseinket.

Jelenleg minden hónapban félrerakunk X összeget megtakarítási céllal, ez eddig rendben is van, meg van a helye. A következő lépés az lenne, hogy ugyancsak minden hónap elején a fő bankszámlánkról valamilyen módon elkülönítenénk összegeket különböző célokra, pl. szórakozás, nyaralás, önképzés, stb.
Ezt el lehet képzelni zsebekként, vagy a Revolut Vault funkciójához hasonlóan. Ez alapján a fő számlán csak a mindennapi megélhetéshez szükséges pénzösszeg (bevásárlás, tankolás) + egy likvid vésztartalék parkolna, a tervezett kiadásokra szánt összegek máshol lennének. Az sem lenne fontos, hogy ténylegesen külön számlán legyenek az összegek, akár valamilyen virtuális elválasztás is működhetne (feltéve ha van ilyen a magyar bankoknál, gondolom nincs).

Jelenleg OTP-sek vagyunk, nem szívesen váltanánk.

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ez a rendszer hogyan lehetne kivitelezhető? :D
Felmerült bennem, hogy esetleg nyissunk több takarékszámlát, de el is vetettem, mert ezekről csak havi 1 kiutalás ingyenes.
Arra gondoltam még, hogy ezeket az elkülönített összegeket esetleg Revoluton tartanánk, ilyen tételeket még talán nyugodtan tartanék náluk.

Van esetleg valakinek hasonlóval tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#24573) Nordik válasza marton.m (#24572) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem CIBnel van ugye a foszamlam, mellette egy malacpersely számla ami ugye virtuális és ingyenes. A kettő között ingyenes oda-vissza az utalás.

1-2 havi megtakarítást tartok vész esetére a malacpersely számlán. A foszamlarol költök.

A megtakaritasaim legnagyobb része pedig állampapírban kamatozik. Jelenleg viszonylag rövid lejáratú diszkont kincstárjegyeket vásárolok. Így megmarad a likviditás is.

(#24574) TrollBalint válasza marton.m (#24572) üzenetére


TrollBalint
addikt

OTP-nél nincs ilyen lehetőség? Nekem a Unicredit-ben van valami megtakarítási forma, amit úgy "reklámoznak", hogy tegyek félre tv-re, autóra, bármire. Kb. mint amikre Ti is használnátok. És még talán az Erste-nél is van ilyen.
Revolut nem rossz megoldás egyébként, ha másra nem használod, akkor nem is fontos ott a Vaultba tenni. Illetve Revolutnál tudsz olyat, hogy mikor neked tetszik az árfolyam, átváltod mondjuk Euróra és mikor kell a pénz, akkor meg visszaváltod, és vélhetően lesz némi árfolyamnyereséged is. (Ez utóbbi tevékénység akkor játszható, hogy a rövid időn belül nem kell a pénz, mert árfolyamnyerészkedésért váltogatást nem nézi jó szemmel a Revolut. )
Másik tipp, hogy nézz be a 'Mibe tegyem a megtakarításaimat' topikba, ott tudnak ajánlani rövidtávú megtakarítási formákat (akár hosszút is, ha nem sürgős a pénz) illetve, ha valami speciális igényed van, arra is biztos tudnak mondani valamit.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24575) Moleman válasza marton.m (#24572) üzenetére


Moleman
addikt

Az én OTP számlámhoz 2 megtakarítási számla tartozik alapból, korlátlan ingyenes utalással, nézz rá a netbankban, lehet csak a megjelenítési beállításokon kell változtatnod (OTPdirekt számlakör karbantartás, LSIT konstrukciókód).

De a vizuális elkülönítésen kívül semmivel nem vagy előrébb, ott se kamatozik szinte semmit a pénz. Minden, ami nem kell 2 héten belül, mehetne állampapírba.

(#24576) marton.m válasza Moleman (#24575) üzenetére


marton.m
tag

Köszi a tippeket srácok! :R
Igazából pont csak egy vizuális elkülönítésre lenne szükségem, hogy a nem fontos kiadásainknak minden hónapban tudjak egy felső határt szabni. A befektetésre szánt összeget külön kezelem. :K

(#24577) stingy2 válasza stingy2 (#24349) üzenetére


stingy2
senior tag

"Ha levonják, nyilván megírom sűrű elnézéskérések közepette"- eljött ez a pillanat is, a Rafi levonta a 3600 ft kártyadíjat, szóval hülyeséget beszéltem amikor azt mondtam, hogy az usd kártya után sem kell díjat fizetni 500e ft költés után. :R :R :R

INTJ

(#24578) axioma válasza stingy2 (#24577) üzenetére


axioma
veterán

kosz az infot

(#24579) dredjudge84 válasza marton.m (#24576) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ha smart számlacsomagod van, ahhoz jár két ingyenes takarékszámla is. Ha nem abban vagy, akkor válts.

(#24580) vacs válasza dredjudge84 (#24579) üzenetére


vacs
veterán

Nem biztos, hogy érdemes váltani, mert otp smart csomagban még a limit módosítás is fizetős ... ott inkább bankot kéne váltani. :))

(^)(>.<)(^)

(#24581) dredjudge84 válasza vacs (#24580) üzenetére


dredjudge84
őstag

Mert az OTP-nél van ami nem fizetős, esetleg másik csomagban? Én pont ezekért jöttem el tőlük, mert egy klikkelés az app an 25ft. Szánalmas troger banda.

(#24582) Narxis


Narxis
nagyúr

Kedves Ügyfelünk!Szeretnénk felhívni figyelmét, hogy 2022. július 08-án (péntek), 09-én (szombat), 10-én (vasárnap), 15-én (péntek) és 16-án (szombat) az alábbiakban jelzett időpontokban a felsorolt szolgáltatásaink nem, vagy csak korlátozottan lesznek elérhetőek informatikai rendszerünk fejlesztése miatt.

22:00 órától 06:00 óráig
o
A CIB Internet Bank, a CIB Bank Online, a CIB Bank Mobilalkalmazás, az eBroker, a Business Terminal és a CIB Business Online nem lesz elérhető. Ebből kifolyólag az online bankkártyás vásárlások jóváhagyása a CIB Bank Mobilalkalmazáson keresztül sem lesz elérhető.
o
A CIB24 telefonos ügyfélszolgálat korlátozott funkcionalitással lesz elérhető. A bankkártyaletiltás lehetősége természetesen ebben az időszakban is biztosított lesz.
Az okozott kellemetlenségért elnézést kérünk, és köszönjük türelmét, megértését.Üdvözlettel,
CIB Bank

Thanos was right.

(#24583) Kpkg


Kpkg
újonc

Gránit Most kártyával kapcsolatban mik a tapasztalatok? Hamarosan bankot váltok, és ha ezt a kártyát választom, ez lenne az egyetlen kártyám. Tehát mindenképp kéne, hogy gond nélkül tudjak online vásárolni vele mindenhol, stb.
Ez paypass-es kártya? Mert eltérő információkat olvastam erről, hivatalos dokumentumban meg nem találok róla infót.
Egyébként nekem az jött le, hogy legtöbben második számlával vannak ennél a banknál, szóval van-e még valami, amit tudni érdemes, mielőtt fullba nyomom a gránitot?

(#24584) dredjudge84 válasza Narxis (#24582) üzenetére


dredjudge84
őstag

Tököm tele van már velük. Kicsit több mint fél éve vagyok náluk, de ennyi leállás meg karbantartás OTP-nél nem volt előtte 10 év alatt, mint itt 8 hónap alatt.

(#24585) .tnm válasza Kpkg (#24583) üzenetére


.tnm
addikt

Minden szempontból egy sima bankkártyának felel meg, csak a neved nincs rajta. Szerintem paypass-es mastercard, mint minden gránit-os kártya. Ha nagyon ódzkodsz tőle, akkor kérj sima kártyát 2 hét alatt az is megjön.
Ha Gránitról általában akarsz infót, akkor keress rá itt a topikban. Vannak problémák/leállások, és olyankor szeretnek kussolni. Az app állítólag iOS-en rosszabb, mint Android-on. Fizikai fiók csak Budapesten van.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#24586) sifarr válasza dredjudge84 (#24584) üzenetére


sifarr
senior tag

Tököm tele van már velük. ... OTP-nél nem volt előtte 10 év alatt, mint itt 8 hónap alatt.
Hagyd ott a CIB-et! Már azért is, mert várhatóan lesznek még gyakori fejlesztések/leállások egészen addig, amíg mindent át nem telepítenek az appba/online bankba a javas Internet Bankból. Nem ér annyit egy bank sem, hogy idegeskedj miatta.
Szóval keress másikat! S ha nincs más, akkor a stabil OTP-hez még mindig visszamehetsz.

(#24587) Kpkg válasza .tnm (#24585) üzenetére


Kpkg
újonc

Köszi a választ.
Rákerestem már igazából, csak nekem az jött le, hogy sokan másodlagos számlaként használnak Gránitosat (lehet, hogy tévedek), azért is kérdezem, mert gondolom azért más az élmény, ha ez az egyetlen valakinél (úgy lehet, hogy több probléma feltűnik, meg frusztrálóbb minden kis fennakadás).
Nekem úgy tűnik, hogy fapados bank, de olcsó. Végül arra jutottam, hogy legrosszabb esetben pár év után váltok megint. Az én helyzetemhez ez, vagy a Magnet bank jöhet szóba, a többi jóval drágább lenne (bankmonitor szerint):
Gránit digitális: 1. év: 816 Ft, 2.-tól: 2208.
Magnet házhozszámla: 3120 Ft.
Utána a következő ami nem Gránit vagy Magnet: 8748 Ft.
De a Magnet-ről elképesztően kevés vélemény van a neten. (Meg ott a havi 2. után már 270 Ft + 0,529% az utalás, ami... :Y)
OTP-től menekülök amúgy. Szóval úgy tűnik, mindenhol vannak vicces dolgok.

(#24588) Moleman válasza Kpkg (#24587) üzenetére


Moleman
addikt

Az asszonynak Gránit Sztár az egyetlen számlája, eddig nem volt gond vele.
Az utalás meg mindenhonnan ingyen van, csak útba kell ejteni a Revolutot és türelmesen várni. :D

(#24589) Nordik


Nordik
őstag

Melyik bank automatajanal lehet jelenleg a legnagyobb összeget felvenni egyszerre? OTPs számla és 2,5 millióról lenne szó.

(#24590) Moleman válasza Nordik (#24589) üzenetére


Moleman
addikt

Curve topik, #11835 Oliverda:

(#24591) axioma válasza Nordik (#24589) üzenetére


axioma
veterán

mennyi ido van ra? mennyi lenne a koltseged vele? kartyad ugye van hozza?
allamkincstari penztar mennyire van messze?

(#24592) bigdady válasza Nordik (#24589) üzenetére


bigdady
nagyúr

OTP. Ha van benne 40 db 20ezres akkor 5 részletben, ha nincs akkor több.
Mész a váltóba? :)

[ Szerkesztve ]

(#24593) sifarr válasza axioma (#24591) üzenetére


sifarr
senior tag

... allamkincstari penztar mennyire van messze?
Jaj, de ravasz! :C Tetszik. :K
Az újabb különadó óta én is ezt játszom. Nem fizettetek a bankommal az ingyenes utalásaim után tr sarcot. Inkább kártyával átfuttatom a kincstáron és velük utaltatom ki.

(#24594) dredjudge84 válasza sifarr (#24586) üzenetére


dredjudge84
őstag

Na oda biztos hogy nem megyek vissza, az egy rabló banda. Emlékszem hogy amikor még náluk voltam, és a mobilappban annyit állítottam, hogy a kártyát ne lehessen külföldön használni, ez 25 Ft ba került. És ez csak egy kattintás volt. Plusz minden a normális bank ad úgy ingyenes számlát, hogy bár azt meghatározás, hogy mekkora jóváírás legyen havonta, de ezek a szemetek meg azt is kikötik, hogy az munkabér legyen.

Amúgy az egyetlen ami a Cib Banknál tart az az, hogy 20000 alatt ingyen van az utalás. Tudom más bankoknál is van ilyen, de ott azoknál a bankoknál magasabb jóváírás kell havonta, hogy ingyenes legyen a számla.

[ Szerkesztve ]

(#24595) Moleman válasza dredjudge84 (#24594) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, a munkabéresdi miatt én is morcos vagyok, hiába lenne elég a jóváírás, fizetek havi 829 ft-ot a semmiért.

(#24596) bigdady válasza sifarr (#24593) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott mennyi a felvét?

(#24597) sifarr válasza bigdady (#24596) üzenetére


sifarr
senior tag

Ott mennyi a felvét?
Nulla.

[ Szerkesztve ]

(#24598) sifarr válasza dredjudge84 (#24594) üzenetére


sifarr
senior tag

Amúgy az egyetlen ami a Cib Banknál tart az az, hogy 20000 alatt ingyen van az utalás.
Ez akciós 2022. 12. 31-ig. Hogy utána mi lesz, ki tudja?

Tudom más bankoknál is van ilyen, de ott azoknál a bankoknál magasabb jóváírás kell havonta, hogy ingyenes legyen a számla.
Ott a bankmonitoros Unicredit. 3 évig nem csak a 20e alatti ingyenes. És elég havi 75e jóváírás (nem kell munkabér legyen).

Nem akarlak én rábeszélni semmire. Minden banknál vannak nyűgök. A CIB-nél a gyakori rendszerfejlesztés, másnál más. Ha téged egy nyűg idegesít, akkor válts.
És garantáltan váltasz egy másik nyűgre. ;]

(#24599) bigdady válasza sifarr (#24597) üzenetére


bigdady
nagyúr

Illetèk sincs simán felvehetem ingyen máknál? Köszi

(#24600) sifarr válasza bigdady (#24599) üzenetére


sifarr
senior tag

Illetèk sincs simán felvehetem ingyen máknál?
Illeték sajnos van, de csak 0,3 % max. 10 ezer.
(10e, mert ügye a MÁK nem hárított át, csak a bankok.) :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.