Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) bigdady válasza cocka (#23550) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem semmilyen SMS dij nincs ezekre. Egyèbként netbank belépő SMS isms-ként jön nálam.

[ Szerkesztve ]

(#23552) tope


tope
addikt

Szép napot!
Telefonon nem érem el a bankot, hátha itt gyorsabb lesz...

Raiffeisen Díjnullázó 2.0-s csomagom van
Eurót utalnának nekem, meghatározott Ft összeget akarom hogy legyen a számlámom.
Van erre mód, hogy Eurót utaljanak, azt a bank átváltja (milyen árfolyamon?), felszámít e bármilyen díjat, és megjelenik a Ft...
Azaz X Ft legyen a számlámon, hogyan tudom meg hogy mennyit Eurót utaljanak? (Nem Ft pontosan kell nyilván, mert változik az árfolyam, de nagyságrendileg hogyan tudom kikalkulálni?)

(#23553) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Gránitnál most nézem: állampapír díjak nélkül
Miért éri ez meg nekik? Egyéb infót/hirdetményt nem találtam ezzel kapcsolatban. Hol a turpisság?

(#23554) pictigjis válasza tope (#23552) üzenetére


pictigjis
senior tag

el kellene olvasnod a hirdetményeket, hogy milyen költségek merülhetnek fel

az árfolyam könnyű: a bankok ilyen esetben mindig (számlakonverziós) vételi árfolyammal váltanak, jó pár egységgel a bankközi alatt

(#23555) merqree válasza tope (#23552) üzenetére


merqree
őstag

Wise és/vagy Revolut kell Neked, e tekintetben felejtsd el az összes hazai bankot.

(#23556) tope válasza merqree (#23555) üzenetére


tope
addikt

Nem lesz, mert egyedi eset, a kérdés nem erre irányult, hogy mi lenne jó, hanem hogy azzal ami van, azzal mi mennyi...

(#23557) cocka válasza bigdady (#23551) üzenetére


cocka
veterán

Hol írtam, hogy van?

(#23558) merqree válasza tope (#23556) üzenetére


merqree
őstag

Nyáron (2021.08.31) német EUR számláról küldtek 60 EURt , amit szar árfolyamon váltott a Raiffeisen (2021.09.01), és jóváírt 20407 HUF-ot.
Azt pedig nem fogod tudni előre, hogy milyen árfolyamon vált.

Íme a kivonat vonatkozó része:

(#23559) pictigjis


pictigjis
senior tag

egészen példátlan, hogy a gránit appját még ma sem lehet aktiválni

akit esetleg ezek után érdekel, a szelfis számlanyitási 10 ezres akciót május 31-ig hosszabbították meg :)

(ügyfelet ezek után biztos nem hívok meg, sőt lassan már kompenzációra is igényt tartanék)

[ Szerkesztve ]

(#23560) tope válasza merqree (#23558) üzenetére


tope
addikt

Köszi!
Akkor ha jól sejtem, vételi áron ad, ami kb. 360 Ft körül lehet, plusz felszámol konverziós díjat, amit viszont nem tudom mennyi lehet (310.000 Ft kb amit kéne Euróban utalni az illetőnek). Próbálom még hívni őket

(#23561) temporello válasza Ereshkigal (#23553) üzenetére


temporello
tag

Az állam jutalékot fizet a forgalmazóknak.
[Mennyibe kerül a lakossági állampapírok banki értékesítése?]

(#23562) bigdady válasza cocka (#23557) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sehol. Viszont a belépő netbankos isms nem sima nálam

(#23563) Hintalow válasza tope (#23552) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szia,

A konverziós jóváírás díja 0,24%, min. 6,61 EUR, max. 688,61 EUR (kondilista 15 oldal alján lévő táblázat)
A jóváírás napján érvényes lakossági deviza vételi árfolyamon fogják számolni szerintem (megveszi tőled a bank és forintot ad helyette)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#23564) bigdady válasza Ereshkigal (#23553) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez jól hangzik. Mióta van ez az akció rég? :Y

(#23565) tope válasza Hintalow (#23563) üzenetére


tope
addikt

Köszi!
Akkor ha 360 Ft-tal számolom az Eurot, 315.000 Ft-ot várnék, akkor 875 Euro+ 6,61 Euro
881,61 Euro-t utaljon.

(#23566) Ereshkigal válasza bigdady (#23564) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem tudom, ma tűnt fel az újdonság felirat. (A felemelő kamatát meg elírták.;])
Én már belaktam az államkincstárt, nem nyitok itt ép. számlát. Akit érdekel, az viszont jobb, ha alaposan utánanéz. Mert lehet, hogy ingyenes minden, csak épp nagyobb büntivel váltják vissza a papírokat, ami nem egy jó dolog, ha nem tartod meg végig őket.
Meg azt nézem, hogy ép. számlanyitáshoz és vásárláshoz is videóbank kell?! Utóbbi nem annyira szimpi szerintem. Állampapírt is csak négyet látok a listán.

temporello: ezt mondjuk sejtettem, de valami másra gondoltam. Lenyúlják a kamat egy részét (mondjuk ez betétnél szokás), esetleg ahogy fentebb említettem, a visszaváltást jobban büntetik. :F

[ Szerkesztve ]

(#23567) pictigjis válasza tope (#23565) üzenetére


pictigjis
senior tag

(#23568) axioma válasza Ereshkigal (#23553) üzenetére


axioma
veterán

Azert rakerdeznek, hogy maj31 utan az orzesi dij aminek orulj hogy akcios [mak-nal nincs] az mennyi lesz...

(#23569) tope válasza pictigjis (#23567) üzenetére


tope
addikt

Annál jobb nekem, minél több :D

(#23570) bigdady válasza axioma (#23568) üzenetére


bigdady
nagyúr

Letéti őrzési díj akcióban 2022.05.31-ig évi 0,00% azon természetes személy lakossági ügyfelek esetében, akik 2019. június 10-e után a GRÁNIT Banknál vásárolnak lakossági állampapírt, a vásárolt lakossági állampapír vonatkozásában és annak futamidejének a végéig.

Itt vannak a díjak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23571) axioma válasza bigdady (#23570) üzenetére


axioma
veterán

Magyarul kva draga de nem baj mert eleg pillanatnyilag olcsonak latszani... nem lennek meglepodve ha ezek utan a pmap altal fizetett kamatra mint "nem az akcioban berakott allampapir" torteno hivatkozassal szepen ki is szamlaznak a szlavezetesit...

(#23572) bigdady válasza axioma (#23571) üzenetére


bigdady
nagyúr

Melyik tételre gondolsz?
Idő előtti zárásira se látok extra díjat ami ràjönne az alap 1%-ra

[ Szerkesztve ]

(#23573) axioma válasza bigdady (#23572) üzenetére


axioma
veterán

a havi 5ezerre (szerk. ha annyi, mert most ugye nem latszik mmennyi a nemakcios maganszemelyes csak a vallalatit sikerult annak ertenem) meg az 1% per ev kezelesire, ha lejarat utan ujra venne belole, vagy mint most sokan a map+-t atforgatjak pmap-ba mert az jobb

[ Szerkesztve ]

(#23574) RR-13


RR-13
őstag

6. nap:
A Gránitnál még most sem lehet az ebankot aktiválni. :U
Írtam nekik reggel, válasz még nem jött.
A jelenlegi állás:
Se 10 ezer, se ebank, se iSMS, se digital bankkártya, se MC dombornyomott kártyáról infó. :(((

(#23575) fatal` válasza RR-13 (#23574) üzenetére


fatal`
titán

Jó banknak tűnik, mindenképpen ide vinném a megtakarításaim. :DDD

(#23576) bigdady válasza axioma (#23573) üzenetére


bigdady
nagyúr

De nincs havi 5000 sem (amúgy is csak cég) és amíg el nem adod 1% sem mert addig 0% a letétkezelési akcióban. Mi drága? Nem látom.

Ráadàsul pmáp ott van a vásárolhatóak között:
Válassza a GRÁNIT Bank által kínált Magyar Állampapír Pluszt, a Prémium Magyar Állampapírt vagy az Egyéves Magyar Állampapírt!

Ha meg nem lehet ingyen lejárat után forgatni szépen mehet bankkártyával Mák-ba

[ Szerkesztve ]

(#23577) bigdady válasza fatal` (#23575) üzenetére


bigdady
nagyúr

Olcsó is legyen meg aktiválni is lehessen? :D

(#23578) RR-13 válasza fatal` (#23575) üzenetére


RR-13
őstag

;]
Évek óta ódckodom tőlük, de ezek szerint nem ok nélkül, és nem a hiba, és a hiányosságok a fő gond, hanem a HOZZÁÁLLÁSUK.
Ez a bank egy nagyon komolytalan bank. :U
Most tényleg próbaként, tesztelésre nyitottam a számlát, de a teszt túl "jól" sikerült. :(((
Hogy merik digitális banknak hívni magukat ezzel a fos rendszerükkel :F

És így most a GRÁNIT bank miatt, egyelőre az ajánlási feltételt sem tudom teljesíteni, amiről pl. az ajánlóm nem is tehet. :(

[ Szerkesztve ]

(#23579) dptrsk válasza RR-13 (#23578) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem most ment a mobilapp aktiválás(új ügyfél, ma du 5 körül jött az email/SMS), akkor nem ment(homokóra).

[ Szerkesztve ]

(#23580) RR-13 válasza bigdady (#23577) üzenetére


RR-13
őstag

Az a baj, hogy az aktiválás hiánya, dominó elvként magával rántja a többi szolgáltatást is, amire szükségem lenne. :U Pl., ha lenne a netbankban bankkártya menü, akkor máris előrébb lennék, de nincs...
Így jelenleg csak arra tudom használni a számlát, amire pont nem akartam, az utalásra, ami nem díjmentes.
Ez azért annyira nem muris. :N

(#23581) RR-13 válasza dptrsk (#23579) üzenetére


RR-13
őstag

Reggel f9-től próbáltam óránként, este 20:13-ig, és nem ment.
Majd mindjárt próbálom, hátha csoda történt, amiről szintén nem értesítettek. :U

Szerk.: És csoda történt, MŰKÖDIK. :Y

Köszi, hogy jelezted, én már meguntam a próbálkozást este 8 körül. :U

[ Szerkesztve ]

(#23582) axioma válasza bigdady (#23576) üzenetére


axioma
veterán

Azt nem latom mi a buli abban, h beteszed egy olyan helyre, ahol barmit csinalsz mar kiesel abbol az ingyenessegbol, ami a mak-nal megvan.
Az h mennyi a lakossagi maj31 utan, ha nem az 5ezer ami most csak vallalatokra vonatkozik, istibizi nem olvasom ki belole, ill. ha kamatot fizet a pmap [=forint _is_ lesz a szamlan nem csak az allampapir], akkor az akcios marad vagy sem [tipp: nem, mert akkor nem igy fogalmaztak volna]
Azt bevallhatod, h akcio nelkul mar az 1% allomanydij is wtf.

(#23583) RR-13 válasza RR-13 (#23581) üzenetére


RR-13
őstag

Oké az iSMS beállítva.
Bankkártyám nincs még (gondolom a péz hiánya miatt), és a digital bankkártyát nem találom hol lehet igényelni. :(

Jött egy furcsa sms az aktiválást követően 2016.10.20. dátummal a szövegben.
Ezek szerint ezen számla már korábban másé volt. :Y

Az ajánlási feltételt még mindig nem tudom teljesíteni.
Valaki tudja esetleg, hol lehet a Digital bankkártyát igényelni :F

[ Szerkesztve ]

(#23584) Game-over


Game-over
aktív tag

Sziasztok!

A topiknak köszönhetően váltottam OTP Tempó-ról Unicredit Partner Aktív Zéró csomagra :R

Ami kérdésem felmerült:
Az OTP-nél ha volt "felesleges" pénzem, azt mindig lekötöttem ilyen semmilyen kamattal, de nem volt ott a főszámlán, és pár kattintással ugyanúgy feltörtem, és hozzájutottam bármikor (7/24).

Az Unicreditnél van ehhez hasonló módszer? Ott az ehhez hasonló lekötést csak 250k-tól engedi, és manuálisan nem is tudom feltörni, azt írja, hogy banki segítség kell hozzá...
Vagy van más mód hogy hogyan lehet "elrejteni" pénzt a számlán?

(#23585) RR-13 válasza Game-over (#23584) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. :K
Amit én ismerek és használok az a UniCredit Betétes Megtakarítási Számla, ami személyesen nyitható a bankfiókban, és díjmentes.
A főszámláról az átvezetés a megtak. számlára, és arról átvezetés (visszavezetés) a főszámlára is díjmentes.

A szerződés feltétele (amit nem ellenőriznek), hogy megadj majd egy rendszeres átutalási megbízást a főszámládra, ahonnan rendszeresen átvezetsz a megtak. számládra, majd bármilyen összeget.

Ez lényegében a főszámláról "elrejti" majd a lóvét, ha ez így elég. :B
Persze emellett bármikor, bármekkora pénzt átvezethetsz díjmentesen a megtak. számládra, nem kell kivárni a rendszeres utalást, vagy azt bármikor módosíthatod másik összegre.

[ Szerkesztve ]

(#23586) axioma válasza RR-13 (#23583) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem a telefonszamod volt korabban ebank-hoz rendelve, nem a szamlaszamod. Tied volt mar 5 eve vagy annal ujabb?

(#23587) RR-13 válasza RR-13 (#23583) üzenetére


RR-13
őstag

A Gránit Digital Bankkártya szolgáltatásban sehol nem lehet igényelni a Digital Instant kártyát, mert az csak a főkártya gyártását követő naptól lesz elérhető az ebank felületén (megtaláltam a szerződésben). :Y
Oké, akkor ennek megint nem sok értelme van.... :(
Nincs egyelőre főkártya gyártása, akkor nincs digital kártya, akkor nem tudok vásárolni, és teljesíteni az ajánlási feltételt.
Jóváírhatnák már a 10 ezret, és akkor lesz kártyám is, és el is költöm a 3db vásárlással a megmaradt pézt.

(#23588) Ereshkigal válasza RR-13 (#23583) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A digit kártyát regisztrációkor lehetett beikszelni, hogy kéred. Ha kérted, akkor majd megjelenik az appban; nem emlékszem, hogy mennyit kellett várni rá.

(#23589) RR-13 válasza axioma (#23586) üzenetére


RR-13
őstag

Erre én is gondoltam, de nem jött ki a "matek". :(
2016. július 13-án hordoztam a Vodához a Telenortól a jelenlegi 20-as számot, de a Telenornál is az enyém volt már előtte 1 évig.
És soha nem volt még Gránit számlám.

(#23590) RR-13 válasza Ereshkigal (#23588) üzenetére


RR-13
őstag

Igen az igénylés megtörtént már a szelfis nyitásban (X), de addig nem jelenik meg, amíg a főkártyát le nem gyártották, és akkor is csak másnap. :U

(#23591) Ereshkigal válasza RR-13 (#23590) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ja, értem.
Arra emlékszem, hogy egyből utaltam a számlára pénzt, és két nap múlva vonták le a kártyadíjat. Arra sajna már nem, hogy mikor jelent meg a digitális kártya. Számlanyitástól számítva 8 munkanap alatt jutott el hozzám a plasztik, de emlékeim szerint már napokkal hamarabb megvolt a digitális.

[ Szerkesztve ]

(#23592) RR-13 válasza Ereshkigal (#23591) üzenetére


RR-13
őstag

Jó, hát én azért nem utaltam pénzt rá, mert nem akartam 20 Ft-os sms-t kapni az utalási jóváírásról, ami miatt nem akartam panaszt írni (ez elvi kérdés). Az ebank aktiválás meg kellett az iSMS-hez.

Most már akár utalhatnék is a 6. napon, de talán jóváírják holnap a 10 ezret, és akkor elindul a kártya gyártása.
De ennek a digital kártyának nem sok értelme van, mert függ a főkártyától :(
Pont az lett volna a lényeg, hogy a számla nyitása után rögtön legyen kártyám, amíg a plasztikot nem gyártják le, így most már csak (a bank hibája miatt) kb.5-6 nappal leszek előrébb, a 13-15 nap helyett.
Nem baj, kitanulom most a Gránit folyamatokat, és legközelebb már alappal nem ajánlom senkinek. :U

Ja ajánlás, még ajánló sem lehetek, amíg nem teljesítek 3db vásárlást. Ez is érdekes. :C

(#23593) bigdady válasza RR-13 (#23580) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen csomag ez hogy nem díjmentes az utalás?
Ajánlani csak 3 bankkártyás 60 napon belüli tranzakció után lehet max 10-et, ez a kiírás…

[ Szerkesztve ]

(#23594) bigdady válasza axioma (#23582) üzenetére


bigdady
nagyúr

Eladásig ingyenes oda van írva…

(#23595) RR-13 válasza bigdady (#23593) üzenetére


RR-13
őstag

Gránit Sztár. :U

(#23596) Ereshkigal válasza RR-13 (#23592) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem 2 munkanap után írták jóvá a 10ezret.

Biztos így akarják kiszűrni a megélhetési számlaajánlókat. :D

bigdady: aki sokszor (és/vagy nagy összeget) utal, annak jó a plusz annyi pénzért. Én leépítettem az utalásaimat, havi átlag kb. 0-ra, így a sima bajnok jobb _nekem_.

[ Szerkesztve ]

(#23597) bigdady válasza RR-13 (#23595) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja tudom. Én egy ezrest fizetek havonta annyit megér hogy korlátlan ingyenes tr illeték nélküli utalásim legyenek összegtől függetlenül

[ Szerkesztve ]

(#23598) axioma válasza bigdady (#23594) üzenetére


axioma
veterán

A papir tartasa [1% + szlavez] ingyenes az akcioban, maj31 elotti ott vett papirra,
"a vásárolt lakossági állampapír vonatkozásában és annak futamidejének a végéig"

Hol van ebben az hogy akkor is ingyenes a szamlavezetes ha 2ezer Ft kerul a szamlara, nem allampapir? Marpedig pmap-nal jon a kamat, az pont ilyen 'sarcolhato egyeb' kategoriaju lesz. Ha igy van, max map+ tarolasra hasznalhato ingyen.

Mind1, tolem mindenki ott e'geti el a penzet ahol jol esik neki.

(#23599) RR-13 válasza Ereshkigal (#23596) üzenetére


RR-13
őstag

Most elvoltak foglalva az ebank hibával, és nem volt rá kapacitás, hogy a pénzt is jóváírják. ;]
A 2 munkanap nálam letelt, de 5 van írva a promócióban, így még ma nem voltak elkésve vele, mert van még 2 napjuk rá.
Magad "ellen" is beszélsz? Honnan tudod, hogy nem te vagy az ajánlóm? :P :N

[ Szerkesztve ]

(#23600) RR-13 válasza bigdady (#23597) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem az ingyenes utalásra ott van a jó öreg UniCredit Bank. :K
Itt nem volt értelme olyan csomagot választanom. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.