Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Gez02 válasza Upo (#28948) üzenetére


Gez02
tag

Köszi a tippeket, SDK27 volt, nem is volt vele semmi gond, csak ez az egy CIB-es alkalmazás indul újra folyamatosan, ha fent van az xposed.
Minden xposed-dal használt moddot megoldottam máshogy, csak a lefordítom a készüléket -> elnémul a csengetés funkcióra nem találtam alternatívát, ha erre lenne tippetek gravity boxon kívül, lenne öröm és bódotttá :)

(#28952) kmarci25


kmarci25
veterán

Milyen equalizert használtok? Olyan kéne, ami a spotify-ra is hatással van, mert a beépített valahogy nem tetszik. Nem tudom jól beállítani, nem szép a hangkép. Jó lenne, ha el lehetne benne menteni az egyes hangképeket (mert most mindig állítgatni kell, ha kocsiban bluetooth-on, dróttal fülhallgatón, vagy melóban, hifire kötve használom).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#28953) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok. Le lehet-e menteni a telefonom tartalmát, (konrétan a feltelepitett programok és játékokra gondolok, és azok beállitásaira) úgy, hogy ha egy darabig nem egy másik Xiaomi telefonom lesz? Ha igen hol és hogyan kell ezt?
Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#28954) crok válasza Henker2 (#28953) üzenetére


crok
Topikgazda

Root + Titanium Backup?

Vagy hát ott a Google saját backup-ja, de azzal vannak [fura megkötések].
[Így] lehet kézzel megcsináltatni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28955) pulutodurumo válasza kmarci25 (#28952) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A ViPER4Android FX mindenre hat ha jól emlékszem. Magisk repoban is van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#28956) kmarci25 válasza pulutodurumo (#28955) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi, megnézem. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#28957) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Kb egy hónapja brutál visszaesett a telóm akkuideje. Előtte nem volt vele problémám, de most hirtelen napi 2x kell tölteni (eddig meg 2 naponta töltöttem kb). Az eredeti rom-ot használom, mindig a legfrissebbet amit felajánl (jelenleg MIUI 9.6.3.0 stable). Egy hete csináltam egy gyári visszaállítást, de a helyzet nem változott. Az akku használatnál nem mutat "zabálós" app-ot, viszont az akkuidő felét az "adroid system" teszi ki. Tapasztalt valaki hasonlót, vagy van esetleg valami ötletetek? :F Rendeljek egy új akksit és cseréljem ki?

(#28958) crok válasza kilozsul (#28957) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem nem alszik a telefon. [Nézd meg miért nem alszik.]
(Esetleg ha melegszik nagyon akkor futtat valamit a háttérben).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28959) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Tud valaki ajánlani egy jó terminál hülyéknek leírást? Ha angol az is teljesen jó. Egy Magisk modult akarnék használni Termuxból, de csak egyszer sikerült, azt sem tudom hogyan. :B

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#28960) crok válasza pulutodurumo (#28959) üzenetére


crok
Topikgazda

A Termux nem igazán szokott jól működni su-val, mert a PATH változót nem kezeli valami jól.. használd [ezt] a modul beállítására.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28961) kilozsul válasza crok (#28958) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Köszönöm! Feltöltöttem a bugreport-ot, de én ebből nem jövök rá miért nem alszik :F

(#28962) gabor9991 válasza kilozsul (#28957) üzenetére


gabor9991
őstag

Ugyanez van nálam is sajnos.
Nincs extra sokat ébren, nem melegszik, ennek ellenére nálam is drasztikusan lecsökkent az üzemidő.
Volt gyári visszaállítás is, nem javult.
Most várom a következő frissítés megoldja-e.
Van két kollégámnak ugyanilyen készüléke, ők is feltették a legújabb frissítéseket nálunk a merülés nem jelentkezett, ott a tárcsázóval vannak bajok.

(#28963) kelly416 válasza gabor9991 (#28962) üzenetére


kelly416
veterán

Feleségem nem panaszkodik sem tárcsázora, sem merülésre, eddig minden frissítést feltett, ami csak jött, de akkor mondom Neki, hogy most óvatosan, inkább várjon kicsit. Mondjuk sosem volt mókolva, "out of the box" használja most is, legalábbis romolas szempontjából.

(#28964) z0d1@Ku$ válasza kelly416 (#28963) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Custom romokon is jobban merül nálam az utóbbi fél évben, de nekem már a csere is érik.

(#28965) gabor9991 válasza kelly416 (#28963) üzenetére


gabor9991
őstag

Júliusban volt egy éves, én szintén minden frissítést feltettem eddig és ezt leszámítva nem is volt probléma.

(#28966) pulutodurumo válasza crok (#28960) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Oks, köszi.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#28967) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Egy tipp, hátha segít valakinek: A TVGO alkalmazás újabban csak akkor megy root-olt telón, ha el van rejtve Magisk-ban.

(Global 9.6.3.0, Magisk 17.0)

B.Cs.

(#28968) jemy


jemy
tag

tudja-e valaki, hogy a téma áruházból letöltött témákat hova menti a telefon?

(#28969) crok válasza jemy (#28968) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nincs átállítva akkor szerintem (ahogy emlékszem) a belső tárhely MIUI / Themes könvtárába.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28970) jemy válasza crok (#28969) üzenetére


jemy
tag

nincs semmi állítva, de nálam nem oda sajnos!

(#28971) kanyi51


kanyi51
senior tag

Megjött a MIUI10 8.10.18, amit tudni lehet róla:
javult a rendszer stabilitása
optimalizált rendszer teljesítmény
Ennyi.
http://en.miui.com/download-321.html

[ Szerkesztve ]

(#28972) kanyi51 válasza jemy (#28970) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nálam : /storage/emulated/0/ MIUI/theme/.data

(#28973) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Jobb felső sarokban bekerült egy ikon amit nem tudok, hogy mi.
Az ébresztő mellett balra van egy áthúzott vagy mappa vagy nem tudom mi.
Meg tudjátok mondani mi ez és hogy tüntethetem el onnan?
Köszi

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#28974) The Goth


The Goth
tag

Mivel Rom-olásban talán ez a legtapasztaltabb topic, lenne egy kérdésem. Nem Xiaomi telefonra vonatkozik, de talán általánosságban is lehet rá válaszolni. Ha nyitottam egy telefon bootloaderét, mert ugye a twrp-t feltenni kellett, és miután felraktam egy custom romot a bootloadert be is zártam, akkor ha új, vagy ugyanazt a custom romot újra akarom flashelni twrp-ből, akkor a bootloadert újra nyitni kell, vagy a twrp így már simán felrakja?

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#28975) z0d1@Ku$ válasza drewcsalad (#28973) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Véletlenül nem a sim kártyát jelzi, hogy nem érzékeli? Hálózatod van? Tudsz hívni, vagy mobilnetelni?

(#28976) vikla007 válasza The Goth (#28974) üzenetére


vikla007
aktív tag

Custom romnál nem tanácsos bootloadert zárni. Tégla lehet....

(#28977) The Goth válasza vikla007 (#28976) üzenetére


The Goth
tag

Muszáj volt bezárni, mert 20 másodpercenként dobálta az "Alkalmazás leállt" üzeneteket. A kérdés egyébként az volt, hogy újra kell-e nyitni, ha újra akarom flashelni a romot, vagy egy másikat akarok felrakni.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#28978) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Szerintetek melyik a legjobb Pie rom? :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#28979) orc88 válasza holozis_HUN (#28978) üzenetére


orc88
őstag

Én a PixelExperience-t nyúzom már lassan 2 hete, nagyon smooth, 12 óra sot is könnyen összejön. :)
Igaz mást nem nagyon próbáltam, a Syberia volt fent nálam kb fél napot de ez valahogy érzésre jobban megfogott.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#28980) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok!

A Beállítások - További beállítások - Biztonsági mentés és visszaállítás - Mentések a készüléken

Alkalmas lehet-e a feltelepített appok és azok adatainak lementésére úgy, hogy azokat majd egy másik készüléken tudjam használni?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#28981) snpetit válasza crok (#28954) üzenetére


snpetit
aktív tag

Nekem az alkalmazás beállításokat, még sose rakta vissza a google backup, csak visszarakta az alkalmazásokat aztán szevasz. Lehet nálam van valami elállítva. :-/

(#28982) z0d1@Ku$ válasza orc88 (#28979) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nekem ebből hiányzik a led testreszabhatósága, vagy a duplakoppos ébresztés/lezárás. Összességében tényleg nem rossz, de érezni rajta, hogy nem fullos annyira, mint egy aex vagy los.

(#28983) Bratyesz01


Bratyesz01
csendes újonc

Sziasztok.Jelenleg 9.6.2.0 Global Stabil van a telefonon.Kell-e frissíteni a 9.6.3.0-ra,hogy megkapjam a MIUI 10-et? Köszönöm.

(#28984) Toth_Jani válasza Bratyesz01 (#28983) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem kell, mert akkor sem fogd megkapni. :)
Az még szerintem Béta.

(#28985) Bratyesz01 válasza Toth_Jani (#28984) üzenetére


Bratyesz01
csendes újonc

Ok.Köszi.

(#28986) vornia


vornia
senior tag

Sziasztok!
Én érzékelem csak vagy tényleg a 10.11 eu verzió óta sötétebb a képernyő?A csúszka kb 80%-ra eltolva adja azt a fényerőt amit korábban mondjuk 60%-on.Vagy ez valami képernyő/akku kímélő feature és nem bug?
+ Nekem a gyári naptár megnyitás után rögtön behal,ez kb szeptember eleje óta.Hiába tettem fel full wipe után a romokat,nem segít 😣

[ Szerkesztve ]

(#28987) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Valaki kuldene privatban egy megbizhato, 100 mido kompatibilis, Alirxpress-es! sony camera modul linket?

Koszonom!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28988) kanyi51 válasza vornia (#28986) üzenetére


kanyi51
senior tag

Naptár, és egyéb alkalmazás problémára megoldás lehet a data/system/packge_cache/1/
mappa tartalmának törlése.
Nekem nem működött a naptár, iránytű, óra a fenti művelet után jó minden.

[ Szerkesztve ]

(#28989) kanyi51 válasza kanyi51 (#28988) üzenetére


kanyi51
senior tag

vornia !! Felejtsd el ! MIUIHU-ra vonatkozik!!

[ Szerkesztve ]

(#28990) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kamera modulra valaki? :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28991) vornia válasza kanyi51 (#28989) üzenetére


vornia
senior tag

Miglobe van fent,de annál nem vált be .De azért köszi a tippet!

(#28992) The Goth válasza The Goth (#28974) üzenetére


The Goth
tag

Fentebbi kérdésem tárgytalan. Majd próba cseresznye alapon kiderül.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#28993) crok


crok
Topikgazda

OrangeFox 8.2 elérhető! (Vagy a Mega tárhelyen.)

OrangeFox R8.2
* Improved support for disabling DM-Verity
* Improved support for f2fs formatting
* Improved support for installing Pie ROMs
* Enabled FBE (Default Pie Encryption)
* Support for showing the device's display panel
* Bug fixes
* Official support for markw

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28994) Zügynök válasza kilozsul (#28957) üzenetére


Zügynök
tag

Szia,
a párom telefonja is ezt csinálja 3 napja, még melegszik is ráadásul. A Tied megjavult azóta?
:F :F :F :F

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#28995) mehmet válasza Zügynök (#28994) üzenetére


mehmet
csendes tag

Sziasztok,
nekem is melegszik pár napja, és nagyon gyorsan merül. :((
Kétszer volt gyári állapot visszaállítás.
És ami érdekes, hogy ott ahol a legjobban melegszik, már látszik egy világos folt is a kijelzőn.
Ha a beállításokba lépve legördítek, akkor rövid idő után visszaugrik az elejére.
A telefon alapállapotban van.

[ Szerkesztve ]

【ツ】

(#28996) Zügynök válasza mehmet (#28995) üzenetére


Zügynök
tag

Igen, ezt pedig nem is írtam, nekem is a beállításokban visszaugrik, én is alapállapotba állítottam ezt követően, nem javult.

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#28997) mehmet válasza Zügynök (#28996) üzenetére


mehmet
csendes tag

Na szuper! :W
Holnap megpróbálkozok a garanciális ügyintézéssel.
Egyébként 9.6.1.0 (MBFMIFD) van rajta.
Gondolom ez a legfrissebb, mert nem jelez letölthető újabbat.
A telefon a feleségemé, aki gyakorlatilag telefonálásra és némi messenger-re használja. bő másfél éve. Szóval nem hajtja agyon.
Az itt letöltehő frissítéssel próbálkozhatok szerintetek?

[ Szerkesztve ]

【ツ】

(#28998) Zügynök válasza mehmet (#28997) üzenetére


Zügynök
tag

Egy az egyben ugyanaz, másfél év, a páromé, messze nincs semmi extra használat, a rendszer is ugyanaz. Én egyenlőre nem értek úgy hozzá, hogy a leírt stabil ROM-mal kisérletet tegyek, a telefon most épp használható, csak gyorsan merül, melegszik,...... stb., de........ még lehet vele telefonálni.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#28999) Mr. Nimbus válasza mehmet (#28997) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Most a párodnak MTK-s Note 4-e van, mert arra a 9.6.1 az utolsó stabil rom. Amit linkeltél az a Qualcomm procisra való.

(#29000) Zügynök válasza Mr. Nimbus (#28999) üzenetére


Zügynök
tag

Nekünk is ilyen van.

Üdvözlettel: Zambelly Péter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.