Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) V.Stryker válasza crok (#25849) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kitöröltem, de még mindig nem. :Y Beállítás új készülékként, induljunk tiszta lappal..ott egy kicsit fut, majd ott utána rögtön írja,hogy írjon be olyan emailt, telefont, amelyet korábban szinkronizált a készülékkel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25852) V.Stryker válasza razorka777 (#25850) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez nem lehet úgy,hogy ne a telefonon?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25853) razorka777 válasza V.Stryker (#25852) üzenetére


razorka777
veterán

Remélem jól tudom, ha PC-n bejelentkezel a google fiókodba, ott is le lehet választani a telefont.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#25854) Gloob válasza razorka777 (#25850) üzenetére


Gloob
addikt

Pontosan így van. Én nemrég jártam így, egy ismerősöm telefonjával. Ő a feleségének adta oda, de addig nem lehetett a feleség fiókját létrehozni új fiókként, amíg a férj régi fiókjával be nem léptem. Utána hozzáadva a feleség fiókját, majd törölve a férj régi fiókját, már működött a dolog. No meg még annyi volt, hogy a sok próbálkozás miatt kellett kérni egy telefonos azonosítást sms-ben.

Samsung Galaxy A52S

(#25855) razorka777 válasza Gloob (#25854) üzenetére


razorka777
veterán

Igen, célszerü factory reset előtt törölni a google fiókot a telefonról és megkimélhetjük magunkat a kellemetlenségektől. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#25856) V.Stryker válasza razorka777 (#25853) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Így nem ment. Vagyis ezt megtettem, de nem oldotta meg.

Tehát én fiókommal be, utána beállítások fiókok alatt új gmail fiók, ami az övék és az enyémet törlik. Ennyi?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25857) razorka777 válasza V.Stryker (#25856) üzenetére


razorka777
veterán

Igen, ez a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#25858) V.Stryker válasza razorka777 (#25857) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi srácok! :R

Fenének kell ennyire bonyolítani.... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25859) Gloob válasza V.Stryker (#25858) üzenetére


Gloob
addikt

Ez csupán az illetéktelen eltulajdonítás elleni védelem! Szerintem, ha ellopnák a telefonodat, akkor örülnél neki, hogy van ilyen.

Samsung Galaxy A52S

(#25860) V.Stryker válasza Gloob (#25859) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ja, de régebb nem volt ez. Csak a Mi fiókból való eltávolítás volt a lényeg emlékeim szerint. No mindegy.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25861) Gloob válasza V.Stryker (#25860) üzenetére


Gloob
addikt

Ez ok, de nem minden telefon Xiaomi. A többi esetben is kell a védelem.

Samsung Galaxy A52S

(#25862) kelly416 válasza kelly416 (#25781) üzenetére


kelly416
veterán

Na srácok, ma vissza kaptam a telefonomat. Kijelzőt cseréltek rajta. Ékes bizonyíték erre az eltűnt 1-2 hajszálkarc, meg az, hogy csont nélkül felment rá az üveg (nem full cover) úgy, hogy nem maradt levegős a széle. :))

A szerviz munkájával maradéktalanul elégedett vagyok, de a logosztikájuk van még hová fejlődjön. 3 helyen adtam meg az elérhetőségeimet, a postai feladáskor a csomagfeladós papíron, amikor felhívtam a szervizt érdeklődni, és a telefon mellé tett A4-es papíron, amin a hibaleírás szerepelt még egyszer biztosítékként (közvetlen a garipapír mellett). Ehhez képest a szomszéd vette át a csomagot kedvességből. Sehol semmi elérhetőség nem volt felírva a csomagra a címemen kívül, ha a bácsi nem veszi át, fogalmam sincs, hogy értesítettek volna, hiszen mint minden átlagos ember, én is a munkahelyemen dolgoztam.

(#25863) Gloob válasza kelly416 (#25862) üzenetére


Gloob
addikt

Mennyi időt töltött Waiteq-éknél?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#25864) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Sziasztok!

Szeretett telefonom (Redmi Note 4 3/32 Global Ed.) meghibbant.... Ma este 10% akkukapacitásnál töltőre tettem. A hibajelenség: Töltés másodpercenként akár többször is megszakad, elindul, megszakad, elindul......
Másik töltővel, másik kábellel is próbáltam. Csatlakozó aljzatnak nem hiszem hogy baja lenne, sosem volt erőltetve, feszegetve, nem piszkos, nagyon vigyáztam rá. :(( :U
Más is találkozott ilyen hibával?

(#25865) kelly416 válasza Gloob (#25863) üzenetére


kelly416
veterán

Április 24-én tettem postára.

Egyéb:
Szeretnék újra romot cserélni a telefonon, de a twrp valahogy lelépett, egy valamilyen "MI-Recovery 3.0" menü jön elő helyette, ahol lehet wipe-olni meg reboot-olni. Nem gond, felteszem a twrp-t, hiszen már egyszer sikerült. Innen már le is kaptam az iso-t, ezen leírás alapján csinálnám is, de a "fastboot devices" parancs beírása után mindig azt kapom, hogy "A megadott nevet (fastboot) a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként, futtatható fájlként vagy kötegfájlként." Mit bénázok el? Gondolkoztam azon, hogy esetleg nincsenek feltelepítve a szükséges programok, de elméletileg törölni semmit nem töröltem a gépről azóta, hogy elsőnek megcsináltam mindent a telefonon, bootloader nyitás, twrp, root... Feltettem a telefont gépre, telepítve vannak az illesztő programok. Legalábbis nem kért semmit. Minimal_adb_fastboot_v1.4.3 telepítésre került, a gépet újra is indítottam azóta, mégsem jutok előrébb. Fáj, mert fél éve nem voltam ilyen béna ugyanezen leírások alapján, de most már itt elakadtam. Van tippetek?
Egyébként bootloader nyitva, fejlesztői menüből is azt írja meg boot közben is.

(#25866) crok válasza kelly416 (#25865) üzenetére


crok
Topikgazda

Logout blogomba olvass bele ( :
OTA-n valszeg lement a teljes ROM és abban ott volt az eredeti recovery, felülírta a TWRP-t.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#25867) kelly416 válasza crok (#25866) üzenetére


kelly416
veterán

Ott is keresgéltem, de most leginkább kapkodok, úgyhogy megyek aludni, majd holnap du. újra próbálom. Addig kibírom miui-val is, csak ne a céges J3(2016)-at kelljen használni.
Azt gondoltam, hogy a szervizben gyárira húznak mindent. igazából majdhogynem meglepő, hogy nem zárták vissza a bootloadert. Köszi, jó éjt!

(#25868) Trailblazer válasza kelly416 (#25865) üzenetére


Trailblazer
addikt

A fastboot.exe egyszerűen nincs a mappában, ahonnan futtatni akarod, ennyi az egész.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25869) ElektrikusDE válasza Pgabor79 (#25864) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nekem akkor jelentkezett ez a hiba mikor pár csep vizet kapott a telefon.

Szervíz megoldotta.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#25870) lucky001


lucky001
csendes tag

Üdv
A két napja befutott az ALZA-tól vásárolt Global verziós Note4-esem nem hajlandó felismerni a SIM kártyát. Ami azért érdekes, mert a rajta lévő telefonszámok gond nélkül megjelentek.
A vele egy tálcán lévő SD kártyával nincs gond.
Ugyanez a SIM gond nélkül működik az akkubajok miatt lecserélendő Ascend G7-ben..A kártya eléggé régi, hosszában és keresztben is látszódnak a korábbi használat nyomai.
Valakinek van tippje mit lehetne kezdeni evvel a problémával?

(#25871) sandró60 válasza lucky001 (#25870) üzenetére


sandró60
addikt

Ideje lenne cserélni a sim kártyát ;]

(#25872) Neck válasza Pgabor79 (#25864) üzenetére


Neck
veterán

Szia,

Nekem is ez a baja. Kikapcsoltam több órára, majd visszakapcsoltam, és rádugtam töltőre, attól jobb lett.

Időről időre vissza fog térni a baj, és egyre gyakrabban. Sajnos a mikro USB-t tartalmazó pici NYÁK elég gyenge minőségű, egyesek szerint egy kondi, mások szerint egy túltöltés elleni védelem, megint mások szerint maga az USB port fos.

Én rendeltem hozzá egy NYÁK-ot (azon van minden :D), eBay-en, Aliexpressen etc lehet találni. Annak cseréjével megoldódik. A napokban kell megérkezzen, írok, ha van újság.

P.S.: Sajnos a rendelés előtt szét kell szedni a telót, ugyanis ugyanabba a Redmi Note 4, vagy 4X verzióba is létezik több féle NYÁK, szóval az a biztos, hogy ha szétszeded (nem bonyolult), tüzetesen megnézed a NYÁKot, és pont olyat rendelsz.

ITT egy videó, hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#25873) Packersbay válasza crok (#25843) üzenetére


Packersbay
tag

Hát ez nem segített. Ha majd a törlöm a cache-t az segíthet?? . Vagy az sem 100%-an szünteti meg a wakelockot??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#25874) crok válasza Packersbay (#25873) üzenetére


crok
Topikgazda

Az se 100%. Azért kellene a wakelock detector.. lehet nem is a ROM ott a baj..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#25875) Neck válasza Neck (#25872) üzenetére


Neck
veterán

Tegnap megérkezett az új USB panel, kicseréltem, azóta (egyelőre) nem dobálja a töltést.

Üdv:
Neck

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#25876) trouble


trouble
senior tag

Urak, hol lehet beálítani hogy a google fiókos névjegyzékem hasznàlnàm ( van egy Mi fiókba mentett is). Global, stable, köszi! Bizonyos alkalmazások megkettőzve mutatják a kontaktjaimat ( pl. sms küldésnél.)

(#25877) Game78


Game78
tag

Sziasztok!
2hete Redmi tulaj vagyok, olvastam a wifi direct problémát. A 2 es slotba van a sim, ha be kapcsolom a hotspotot az normális hogy a csatlakoztatott eszközön van net a telón meg nincs? Mobilnet és másik androidos eszköz

[ Szerkesztve ]

(#25878) Gloob válasza Game78 (#25877) üzenetére


Gloob
addikt

Nem normális. A telefonon is kell lenni netnek.

Samsung Galaxy A52S

(#25879) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.

Édesapámnak rendeltem egy ilyen telefont és szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.
Tudnátok ajánlani egy romot ami megbízható és nem kell 2 havonta újra telepíteni a telefont? És egy részletes leírást, hogy kell felrakni a telefonra a romot? :)
Leginkább telefonálásra, fénykép és videó készítésre, navigációra használja a készüléket, nagy ritkán böngészésre.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv. Z,

(#25880) D1L1ZS válasza Zoleee89 (#25879) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Szia!

Véleményem szerint, ha csak az általad felsorolt dolgokra hásználja majd; maradjon rajta a gyári rendszer out of the box. Frissítések jönnek gyári rendszerre is, nem kell újra telepíteni, maximum android főverzió váltáskor.

Üdv.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#25881) Game78 válasza Gloob (#25878) üzenetére


Game78
tag

Esetleg tudsz rá meg oldást? Minden gyári beállítás...én is úgy gondoltam nem normális dolog.

[ Szerkesztve ]

(#25882) guftabi96 válasza Zoleee89 (#25879) üzenetére


guftabi96
addikt

Szerintem simán maradhat rajta a gyári. Ezeken már normális rom van nem ilyen webshopok által tákolt miui.
---------------------------------------

Pár napja próbálgatom az új AEX-et. Tudom ajánlani mindenkinek, szerintem elég jól sikerült.

#KeepFightingMichael

(#25883) trouble


trouble
senior tag

E rre lett vmi, mert nekem is elkzdte :
[link]

(#25884) Gloob válasza Game78 (#25881) üzenetére


Gloob
addikt

Sovány vigasz számodra, hogy nálam működik probléma nélkül, így megoldást sem tudok rá. Viszont van itt egy kolléga, #Crok, az ő blogját nagyon ajánlatos áttanulmányozni. Tudtommal a hotspot problémáról is van bent szó. Egy másik kolléga, vannak itt még többen is, Fuldi, neki is vannak a Note 4 - el kapcsolatos írásai, szintén a blogon.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#25885) Game78 válasza Gloob (#25884) üzenetére


Game78
tag

Köszi

(#25886) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Köszönöm a válaszotokat.

Az kimaradt, hogy a Gearbest-ről rendeltem és pl a tisztító alkalmazásban tisztítás után megjelentek reklámok. Ez normális lenne?
Képek
MI5 telefonomnál nem tapasztaltam ilyet.

(#25887) crok válasza Zoleee89 (#25886) üzenetére


crok
Topikgazda

"Normális" pontosabban ez az alapértelmezett - csak ki kell kapcsolni az "ajánlásokat" a tisztító app minden egyes beállítása/funkciója alatt és akkor kardinálisan kevesebb lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#25888) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Akit érdekel kicsit a Xiaomi mint vállalat, annak ajánlom a Tech Altar YT csatorna legutóbbi videóját.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#25889) Trailblazer válasza guftabi96 (#25882) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ilyenkor azért tolhatnál egy linket is, hadd ne kelljen keresgélni...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25890) Gloob válasza Trailblazer (#25889) üzenetére


Gloob
addikt

Valóban nem ártana egy link, meg ha már ajánlás, akkor pár szavas írás sem, a miértről. Lehet, hogy én is kipróbálnák már valami mást. Lassan kezd az idegeimre menni a sok wakelock, amivel nem tudok mit kezdeni.

Samsung Galaxy A52S

(#25891) guftabi96 válasza Trailblazer (#25889) üzenetére


guftabi96
addikt

XDA
A készülékre elérhető custom romok igen jelentős része itt érhető el, az AEX is.
Vagy a készítők oldaláról is le lehet szedni.
Treble TWRP és Magisk kell hozzá!

(#25890) Gloob
Túl sok mindent nem lehet róla írni. Működik, ahogy kell, jól kezeli a ramot és az akkut. Tehát úgy működik, ahogy a MIUI-nak kellene... ;]

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#25892) Trailblazer válasza Gloob (#25890) üzenetére


Trailblazer
addikt

Megleltem, felraktam, nemgyerebe. Google szolgáltatások folyamatosan fc-zett (pedig a nagykönyvben megírtak alapján lett felrakva, egyébként is rom-os veterán vagyok), a treble-s Magiskkel a moduljainak jó része nem hajlandó működni. Ez már nálam elég indok ahhoz, hogy ne maradjon.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25893) guftabi96 válasza Trailblazer (#25892) üzenetére


guftabi96
addikt

Biztos jól raktad fel?
XDA-n nem írt senki FC problémákról. Bizonyos magisk modulok nem működése szerintem minden Treble romnál probléma. (legalábbis emlékeim szerint valahol volt XDA-n egy diskurzus, hogy XY modul nem működött és ott arra jutottak, hogy ez a treble miatt van.) De crok szerintem jobban tudja. Sajnos én ebben nem tudok segíteni. Én csak Youtube Vanced-et szoktam magisk repoból telepíteni és az megy.

#KeepFightingMichael

(#25894) Trailblazer válasza guftabi96 (#25893) üzenetére


Trailblazer
addikt

Megpróbáltam megint, de újra csak problémázik a Magisk modulokkal. Ez így nem maradhat, mert szükségem van rájuk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25895) guftabi96 válasza Trailblazer (#25894) üzenetére


guftabi96
addikt

Szerintem azok mindegyik Treble rommal problémásak lesznek. Később meg majd látjuk.

#KeepFightingMichael

(#25896) Trailblazer válasza guftabi96 (#25895) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én nem vagyok a fejlődés ellensége (sőt), de azért ez a treble jól megkavarta a trutyit. Külön recovery, külön Magisk, inkompatibilitások - valahogy átgondoltabban nem lehetett volna? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25897) dealerman


dealerman
senior tag

elég szomorú ez a Magisk hisztéria :O nem ,hogy nem lehet felpattintani egyikre se,de még csak a sima root-al is probléma van............ pl : legutolsó RR rootolva van,rendszer azt írja, root checker szintén ! de root browser nem hajlandó működni,sőt semmilyen supersu se....... Így nincs az az app amivel megtudnám nyitni a
/system/etc/wifi/WCNSS_qcom_cfg.ini file-t :W
Erre az új AE-re ma még rápróbálok,bár sok reményt nem fűzök hozzá ezek után,szenvedés az élet a Treble kánaán óta :D

underground techno will never die

(#25898) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Nekem nincs semmi prűblémám a modulokkal, aex treble. 16.0 cust magisk van, root hibátlanul megy és a modulok is. Minden app működik.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#25899) Trailblazer válasza holozis_HUN (#25898) üzenetére


Trailblazer
addikt

Vélhetőleg nem ugyanazokat a modulokat használjuk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25900) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok!

A galériában, hogy tudok az albumoknál sorrendet beállítani (pl. ABC).
A másik gondom ugyan itt nem jelenik meg egy csomó fotó a feladatkezelőben megvan mind a MIUI mappában csak azokat az albumoknál nem látom de tegnap még jó volt. Mi miatt lehet? :U
A mikro SD egy eredeti Smasung SDHC UHS-1 EVO Plus 32GB.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.